>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Polska jako stan UE

aerts 78

aerts

Użytkownik
Jeżeli jestem w mniejszości = ok, rozumiem, że decyduje większość i nie mam nic przeciwko temu, aczkolwiek jak piszesz o politykach to jednak ktoś ich wybiera i ktoś na nich glosuje, nie biorą się z nieba. Osoby ich wybierające wiedzą jakie mają opinie w głównych sprawach. Bodajże wszystkie partie oprócz PiS były za UE, a ankiety... wiemy jakie są... odpowiednio zrobione zawsze poprą naszą tezę. Fakt faktem Polacy solidnie się wzbogacili przez ostatnią dekatę, chociaż nadal dzieli nas przepaść w środkach, które posiadamy w odniesieniu do europy zachodniej.
No tutaj to już trochę manipulujesz to, że 20% Polaków z nienawiści do Kaczyńskiego głosowało na PO czy SLD nie znaczy, że chcemy zostać stanem Europy.
Pytanie do ankiety możesz sam zaproponować, ja zaproponowałem swoje.
Ja mógłbym wybierać nawet cypryjczyka, jeżeli on tak samo jak ja czuł by się europejczykiem, a nie walczył jak to sporo nacionalistów ma wbudowane w głowie, żeby tylko się nachapać dla swojego kraju.
Nazywać kogoś nacjonalistą za to, że chce dobrze dla swojego kraju?
To jak nazywać faszystą za to, że ktoś nie jest gejem.
Odnośnie firm to co piszesz, wystarczy, że zadam pytanie retoryczne, które jest banalne w odpowiedzi. Czy krajowe firmy polskie wchodząc na rynek unijny zyskały i rozwinęły się, czy straciły i popadły w ruinę ? Dodać możesz też szczyptę opinii rolników, którzy tak garściami czerpią i czerpali z pomocy unijnych dopłat i dzięki którym... ulepszyły technologię i sprzęt... czy... ? przecież znamy odpowiedź...
Tutaj to przydałyby się jakieś konkretne liczby ile dostajemy z UE a ile jej oddajemy oraz ile straciliśmy na dziesiątkach tysięcy nowych urzędników i przepisów, które na pewno nie ułatwiają życia przedsiębiorcą.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Oczywiście, że tak muszą być bogaci biedni, tylko jak sobie wyobrażasz żyjących w jednym państwie Niemców, którzy zmieniają mercedesy co 2 lata i zasiłek mają wyższy niż Polacy średnią pensję a zaraz obok Polaków czy Rumunów? Wszyscy oczywiście podatki płaciliby takie same i czuliby się takimi samymi europejczykami?
A no wyobrażam sobie iż byłoby podobnie jak w USA, Rosji czy Chinach czyli i jedni mieszkali by w Szanghaju, a inny jedli by ryż...
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Argument polega na tym, iż ja nie uważam, że Polska jest krajem gorszym od tych krajów, które wymieniłeś, co za tym idzie uważam, że zjednoczeni i działając wspólnie możemy decydować o losie ziemi, a nie być nadal w stosunku poddańczym do supermocarstw.
Nadinterpretowujesz moją wypowiedź. Nie myślę że jesteśmy krajem gorszym, uważam nawet ze gdyby Polska miała takie szanse tuż po wojnie jak Niemcy moglibyśmy żyć na podobnym poziomie co tam. Ale jednak nikt nie zaprzeczy, że nasza pozycja polityczna i gospodarcza jest zbyt słaba, żeby probować konkurować z Chinami czy USA. Naszym głównym celem powinno być stanie się liderem Europy środkowo-wschodniej. Niestety my mamy wielkie ambicje a to wykorzystują Czesi, którzy mają bardziej przyziemne pomysły.

Odnośnie firm to co piszesz, wystarczy, że zadam pytanie retoryczne, które jest banalne w odpowiedzi. Czy krajowe firmy polskie wchodząc na rynek unijny zyskały i rozwinęły się, czy straciły i popadły w ruinę ? Dodać możesz też szczyptę opinii rolników, którzy tak garściami czerpią i czerpali z pomocy unijnych dopłat i dzięki którym... ulepszyły technologię i sprzęt... czy... ? przecież znamy odpowiedź...
O rolnikach już zostało napisane, ja sam mieszkam w mieście i nie znam szczegółow na ten temat więc się nie wypowiadam. Co do firm to i ja zadam pytanie retoryczne. Czy na naszym wejsciu do Unii nie skorzystały także firmy niemieckie czy francuskie? Wejście nowych krajów w tym Polski to nie były tylko korzyści dla nas, gdyby Zachód nie miał z nas pożytku to po co miałby nas przyjmować? Korzyści były obustronne.

odnośnie firm - dokładnie, czyli w tym się już obaj zgadzamy i odpowiedź na Twoje pytanie padło.
Baqu
 
Baqu 782,4K

Baqu

Forum VIP
Cieszę się, że mamy dyskusję na w miarę wyrównanym poziomie :) Na razie nie mam czasu odpisać dokładnie, więc jedynie podczepię się pod to co pisze Aerts i co kompletnie nie ma sensu. Nie chcę Cie tu atakować uwierz mi, po prostu to są proste błędy leksykalne, co powoduje, że nie sposób Cie zrozumieć.

&quot;Napisałeś, że chciałbyś żeby poszczególne państwa miały tylko swój język i trochę kultury, więc tak wyglądają skanseny.&quot;

http://sjp.pwn.pl/slownik/2575536/1.

jeżeli ktoś ma prawo do swojego języka i kultury to jest miejscem zacofanym ?! wtf ????

Porównujesz obecną wolność słowa i głosowania ( w czasach, w których żyjemy ) z &quot;wolnością&quot; w ZSRR. Elementarna jednak widza z historii czy zakres informacji o państwach totalitarnych pozwoliłaby Ci zrozumieć, iż nie da się tego porównywać. Jak można porównywać wybór mieszkańców Korei Północnej z mieszkańcami Korei Poludniowej ? To jest całkowite zaprzeczenie i wykluczenie. Frustruje mnie to, że facetowi, który trzyma pewny poziom na forum wymykają się takie wypowiedzi w temacie, którym mamy realnie dyskutować, dlatego, często nie zabieram głosu w ważnych sprawach, gdyż wiele osób zrównuje tak niektóre sprawy iż wypaczają one rzeczywistość. Nie mówię, że nie jestem za referendami, ale bez przesady. Po to są wybierane rządy żeby decydowały w miarę możliwości szybko na pewne sprawy. Wyobrażając sobie, iż co tydzien / miesiac odbywaloby sie ogromne europejskie referendum, ktore pochlanialoby ogromną ilość pieniędzy i czasu, Europa slałaby się legislacyjnym ślimakiem.

i skończ wreszcie z tą ankietą, 2x już Ci pisałem, że nie mam możliwości jej zrobienia, gdybym mógł to uwierz mi już dawno by się pojawiła. ????

&quot;Czyli co może zrównanie pensji na sam początek?&quot;

jestem za wolnym rynkiem, żadnych pensji minimalnych czy rygorów z tym związanych.

btw jak tak bardzo cenisz Farage to polecam Ci się zapoznać z tym materiałem:

http://zlotosrebro.org/2011/12/19/1248/

w szczególności 3 część jest bardzo ciekawa, jak on widzi UE i tutaj się z nim zgadzam w większości.
mówi również o nacjonalizmie, o którym wspominałem, a z którym widzę, że się utożsamiasz.

Tutaj to przydałyby się jakieś konkretne liczby ile dostajemy z UE a ile jej oddajemy oraz ile straciliśmy na dziesiątkach tysięcy nowych urzędników i przepisów, które na pewno nie ułatwiają życia przedsiębiorcą.
wklepałem na szybko w google:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/7-lat-w-Unii-za-wczesnie-na-rzetelna-ocene-2328931.html

@darius010 - masz w tym linku też odnośnych do danych o dopłatach dla rolników. Oczywiście, możesz powiedzieć, że dotacje to kpina, że za mało, że trzeba więcej... aczkolwiek pamiętajmy, że rolnicy mają KRUS, który jest śmiechem prosto w twarz, dla ludzi, którzy płacą podatki za rolników. Zresztą dopłaty to sama w sobie patologia, czemu jedna klasa społeczna ma je dostawać a inne nie ? Dziwi mnie, że ta klasa społeczna jeszcze ma czelność narzekania i mówienia MAŁO !
 
adrianzz 146

adrianzz

Użytkownik
Dziwi mnie, że ta klasa społeczna jeszcze ma czelność narzekania i mówienia MAŁO !
Nie chce byc niemiły, ale skoro tak uważasz to zatrudnij się na rok w przeciętnym gospodarstwie... I wtedy napisz to jeszcze raz. Albo lepiej, zajmij się rolnictwem prywatnie. Śmieszne jest że ludzie wypowiadają się w TAKI sposób o czymś o czym nie mają pojęcia. Żałosne.
W Polsce przeciętny gospodarz NIE JEST W STANIE WYŻYĆ pracując po minimum 8 godzin dziennie w sezonie i 12 poza sezonem. Obecne ceny skupu czy to zboża czy żywca (dyktowane przez Unię) nie są adekwatne do ponoszonych kosztów (paliwo, maszyny, pasze) więc z czego ten rolnik ma żyć? Gdyby nie te dopłaty to nie miałby na paliwo do maszyn, nie miałby z czego obsiać pola na wiosnę bądź jesień itd, itp. W końcu zdechł by z głodu. A z nim cała reszta. Więc nie wiem gdzie Ty tu widzisz jakąś niesprawiedliwość. Niech Twoja kochana Unie ustabilizuje ceny rynkowe przez nią narzucone i wsadzi sobie w dupe dotacje. Co do krusu, kto go najbardziej wykorzystuje? Takie cwaniaczki siedzące za granicą i mądrują jak to każdemu u nas dobrze dzięki Unii. Kupią sobie hektar pola, poproszą kogoś żeby skosił trawę dwa razy do roku i wielcy rolnicy sobie emeryturkę za darmo robią, a i jeszcze z dotacji skorzystają no bo jak to, rolnik dotacji nie dostanie? ???? . Na szczęście długo to nie potrwa.
Jedynym problemem naszego kraju jest zbyt duże przyzwyczajenie do czasów komunistycznych-złodziejstwa i oszustw. Tu podebrać pracodawcy, tam trochę, tu trochę i będzie dobrze. Ludzie nie patrzą na to że oszukując pracodawcę czy US albo ZUS okradają tak naprawdę samych siebie. I nic w nas tego nie zmieni, może dopiero dzieci ktore teraz się rodzą zrobią z tym jakiś porządek, bo niestety nasi rodzice czy nawet rówieśnicy są zbyt do tego przyzwyczajeni. Nawet Unia tu nie pomoże bo nasi kochani politycy też tylko się zastanawiają gdzie najwięcej nabiorą do kieszeni i takie rozwiązania wybierają. Jak ktoś jest innego zdania może mnie zbluzgać, wisi mi to... Pozdrawiam
 
aerts 78

aerts

Użytkownik
http://sjp.pwn.pl/slownik/2575536/1. jeżeli ktoś ma prawo do swojego języka i kultury to jest miejscem zacofanym ?! wtf
Chyba się nie zrozumieliśmy, miałem raczej na myśli skansen,rezerwat czyli coś co pozwala na zachowanie szczątkowych cech danej społeczności(tutaj kraju,narodu)czyli w tym przypadku sztucznego podtrzymania języka czy zwyczajów jak ma to miejsce w przypadku np. Indian, bo rozumiem, że chciałbyś aby utworzono nowe państwo Europa z całkowitym odstępstwem od &quot;polskości&quot; poza ww. atrybutami.
Porównujesz obecną wolność słowa i głosowania ( w czasach, w których żyjemy ) z &quot;wolnością&quot; w ZSRR. Elementarna jednak widza z historii czy zakres informacji o państwach totalitarnych pozwoliłaby Ci zrozumieć, iż nie da się tego porównywać. Jak można porównywać wybór mieszkańców Korei Północnej z mieszkańcami Korei Poludniowej ? To jest całkowite zaprzeczenie i wykluczenie. Frustruje mnie to, że facetowi, który trzyma pewny poziom na forum wymykają się takie wypowiedzi w temacie
Nigdzie nie napisałem, że w EU jest tak jak w ZSRR, napisałem natomiast, że boję się iż po utworzeniu superpaństwa tak mogłoby być. Napisałem dodatkowo, że wybór rządzących Unią z punktu widzenia szarego człowieka jest żaden, bo podejmujący decyzje są wybierani we własnym gronie. A przypadek Grecji czy Włoch i wybieranie im premierów świadczy o złym kierunku UE co może przełożyć się w przyszłości na zupełne odejście od demokracji na rzecz &quot;ważnego interesu Europy&quot; czy &quot;sytuacji kryzysowej&quot;.
Wyobrażając sobie, iż co tydzien / miesiac odbywaloby sie ogromne europejskie referendum, ktore pochlanialoby ogromną ilość pieniędzy i czasu, Europa slałaby się legislacyjnym ślimakiem.
(Według urzędników w UE ślimak to ryba lądowa)
Kiedy ostatnio było jakiekolwiek referendum, że piszesz takie rzeczy?
&quot;Czyli co może zrównanie pensji na sam początek?&quot; jestem za wolnym rynkiem, żadnych pensji minimalnych czy rygorów z tym związanych. btw jak tak bardzo cenisz Farage to polecam Ci się zapoznać z tym materiałem:
To oczywiście nie było na poważnie z tą pensją, napisałem to żeby sprawdzić jak wyobrażasz sobie rozwiązanie takich spraw jak właśnie pensje Polaków i Niemców, zasiłki etc. , bo ja nie wyobrażam sobie, ale Ty chcąc utworzenia wspólnego państwa powinieneś mieć na to jakiś plan.
w szczególności 3 część jest bardzo ciekawa, jak on widzi UE i tutaj się z nim zgadzam w większości. mówi również o nacjonalizmie, o którym wspominałem, a z którym widzę, że się utożsamiasz.
Po raz 2 twierdzisz, że jestem nacjonalistą, bo chcę aby Polska istniała jako Polska a nie stan Europy? Jak mam z tym dyskutować w sposób cywilizowany bez obrażania? Ja nie nazywam Cię komunistą, faszystą czy zdrajcą etc. więc Ty też tego nie rób.
Co do Farage&#39;a to w 100% popieram jego zdanie w tej kwestii, Unia gospodarcza zdecydowanie tak i tyle.
Zresztą dopłaty to sama w sobie patologia, czemu jedna klasa społeczna ma je dostawać a inne nie ? Dziwi mnie, że ta klasa społeczna jeszcze ma czelność narzekania i mówienia MAŁO !
Dopłaty miały im osłodzić zniszczenie rolnictwa w tym kraju.
Polska stała mlekiem, cukrem etc. po przyjęciu dobrodziejstwa UE w postaci limitów, przepisów nie mamy żadnej cukrowni i mleczarni.
Dziwne jest, że teraz większość towarów, w które byliśmy bogaci musimy importować i nie dotyczy to tylko rolnictwa ale także węgla czy stali.
 
adrianzz 146

adrianzz

Użytkownik
Co do pensji. Baqu w Polsce już większość ludzi pracuje za pensję minimalna i muszą się na to godzić żeby w ogóle móc pracowac i mieć za co żyć. Wiesz co by się stało gdyby nie było żadnych wymogów pod tym względem? Jak bardzo posunęło by się wykorzystywanie pracownika przez pracodawcę? Nie powinieneś wypowiadać się na temat struktur gospodarki bo jak widac masz o tym nikłe pojęcie i właśnie poglądy takich ludzi jak Ty doprowadzają do bankructwa kolejne kraje. Powodzenia w dalszym życiu marzeniami.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
@darius010 - masz w tym linku też odnośnych do danych o dopłatach dla rolników. Oczywiście, możesz powiedzieć, że dotacje to kpina, że za mało, że trzeba więcej... aczkolwiek pamiętajmy, że rolnicy mają KRUS, który jest śmiechem prosto w twarz, dla ludzi, którzy płacą podatki za rolników. Zresztą dopłaty to sama w sobie patologia, czemu jedna klasa społeczna ma je dostawać a inne nie ? Dziwi mnie, że ta klasa społeczna jeszcze ma czelność narzekania i mówienia MAŁO !
Nie zrozumiałeś mnie ;). Napisałem, że dotacje nie rekompensują strat związanych z niskimi cenami na skupach - które moim zdaniem są spowodowane przez to, że jesteśmy w Unii. Mnie ogólnie problem ten nie dotyczy, ale prawdę mówiąc sytuacja rolników na tle innych krajów wygląda źle, skoro w miesiąc w Niemczech na truskawkach można zarobić 1200 € (jako osoba do zrywania), a w Polsce 1000 zł (jako właścicieli) to coś tu jest nie tak, zwłaszcza jak dodamy do tego fakt że Niemcy mają o wiele wyższe dotacje.Faktycznie KRUS jest nie fair ale prawda jest taka, że gdyby rolnicy mieli płacić za siebie to myślę, że 80 % nie miała by z czego.

Generalnie to podzielam zdanie AdrianZz jakie wyraził w poście #25.

Prawda jest bolesna: Dziś Polska jest marginesem Europy wiec dlaczego mamy się integrować skoro już widzą w nas tanią siłę roboczą.

Jeśli chodzi o język, kulturę bo ktoś coś wspomniał to jestem przekonany, że w takiej zintegrowanej europie narodowe języki by nie przetrwały.
 
Baqu 782,4K

Baqu

Forum VIP
Dziwi mnie, że ta klasa społeczna jeszcze ma czelność narzekania i mówienia MAŁO !

Nie chce byc niemiły, ale skoro tak uważasz to zatrudnij się na rok w przeciętnym gospodarstwie... I wtedy napisz to jeszcze raz. Albo lepiej, zajmij się rolnictwem prywatnie. Śmieszne jest że ludzie wypowiadają się w TAKI sposób o czymś o czym nie mają pojęcia. Żałosne.
z Ogromną chęcią zostałbym rolnikiem, nawet mam to w planach na przyszłość,
teraz generuję fundusze na zakup ziemi i gospodarstwa, mam nadzieje, że
dane mi kiedyś będzie spełnić to marzenie.

Nie jest w stanie wyżyć ? HA HA HA !

http://www.ekonomia24.pl/artykul/706257,776039.html

Wszędzie kryzys a u rolników hossa... ciągniki idą jak świeże bułeczki, a Ty mi piszesz, że u nich kryzys. Dobrobyt jak ta lala, nawet się przelewa.

Co do pensji. Baqu w Polsce już większość ludzi pracuje za pensję minimalna i muszą się na to godzić żeby w ogóle móc pracowac i mieć za co żyć. Wiesz co by się stało gdyby nie było żadnych wymogów pod tym względem? Jak bardzo posunęło by się wykorzystywanie pracownika przez pracodawcę? Nie powinieneś wypowiadać się na temat struktur gospodarki bo jak widac masz o tym nikłe pojęcie i właśnie poglądy takich ludzi jak Ty doprowadzają do bankructwa kolejne kraje. Powodzenia w dalszym życiu marzeniami.
Adrian : D to właśnie płace minimalne doprowadzają do mniejszego popytu na pracowników, a co za tym idzie zwiększonego bezrobocia, gdyż pracodawcy boją się zatrudniać nowych pracowników, gdyż to nie rynek decyduje o ich pensji, ale prawo. To przecież podstawy ekonomii, a Ty mi piszesz, że to doprowadza do bankructwa ????

Piszesz:

Polsce już większość ludzi pracuje za pensję minimalna i muszą się na to godzić żeby w ogóle móc pracowac i mieć za co żyć.

I ja Cie kompletnie nie rozumiem... co to znaczy muszą, ktoś ich za mordę trzyma jak na Białorusi czy Korei Północnej ? Jest powiedzmy wolny rynek, mogą znaleźć sobie dobra lepiej płatną pracę, w czym problem ?

kilka argumentów:

http://liberalis.pl/2007/11/30/filip-paszko-krotki-wyklad-o-placy-minimalnej/

Wiesz co by się stało gdyby nie było żadnych wymogów pod tym względem?

wiem: http://www.youtube.com/watch?v=JwEIfDtYUXY&amp;amp;feature=player_embedded#at=91

Ja ciężko pracując już na studiach i od razu po studiach ze swoimi poglądami doprowadzam do bankructwa kolejne kraje : D no puknij Ty się AdrianZz w ten pusty łeb, od kiedy to ciężka praca i wolny rynek doprowadza do bankructw ? ile krajów już swoimi poglądami doprowadziłem do bankructwa ? ???? Może jeszcze obaliłem komunizm i doprowadziłem do wysokiej inflacji w Polsce ? : D
 
adrianzz 146

adrianzz

Użytkownik
Baqu powiem jedno-czytaj dalej wszystko co tylko możesz i żyj tym. Życie nie opiera się na statystyce i ilości sprzedanych ciągników. Nie mam ochoty dyskutowac z Tobą na tematy o których nie masz pojęcia, ponieważ dyskusja z Tobą jest taka sama jak słuchanie wypowiedzi polityków-wiedzą wszystko ale w teorii. A praktyka odbiega mocno od tego wszystkiego niestety. Nie warto z Tobą rozmawiać bo żyjesz chyba w jakiejś innej rzeczywistości w której rządzą liczby i statystyki a nie one pokazują prawdziwe życie przeciętnego obywatela. To są uogólnienia i podliczenia które pokazują średnią wydatków i zarobków. Co obchodzi osobę która dostała podwyżkę z 1280zł na 1320zł to że ktoś dostał tysiąc podwyżki przy zarobkach rzędu 10tyś? Ludzi zarabiający około 2500zł to obecnie 80% społeczeństwa. Powiedz mi jak czteroosobowa rodzina ma za to przeżyć? Bez statystyk i teorii. Czy ktoś trzyma za mordę ludzi zarabiających 1200zł? Tak-głód i chęć życia i ciągle rosnące bezrobocie którego procent podawany w statystykach jest mocno zaniżony, bo nie każdy rejestruje się w urzędzie. Znaleźć nową pracę? Genialne rozwiązanie. Tylko jak to zrobić kiedy dzięki ciągłemu podwyższaniu wieku emerytalnego na najlepszych stanowiskach zalegają ludzie którzy powinni już dawno odpoczywać? Albo emerytowani mundurowi. Proszę Cię zanim zaczniesz mierzyć rzeczywistość swoją cudowną miarą może najpierw trochę poobserwuj co się dzieje a nie to co czytasz...Tragiczne jest że tacy właśnie ludzie aspirują na najwyższe stanowiska w państwie i wciskają potem ciemnocie że jest dobrze mimo że nie jest. I co śmieszne-sami w to wierzą. Pozdrawiam
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Też was śmieszy jak wszyscy składają Francji wyrazy współczucia po obniżeniu ratingu tak jakby zmarł ich prezydent albo premier?
 
incubus7 115

incubus7

Użytkownik
UE to nic innego jak ZSRR, już za parę lat bedzie idealnie przypominać.
Z małą różnicą: na półkach będzie dotowane zarcie, ale nikogo nie będzie na nie stać!
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Co do pensji. Baqu w Polsce już większość ludzi pracuje za pensję minimalna i muszą się na to godzić żeby w ogóle móc pracowac i mieć za co żyć. Wiesz co by się stało gdyby nie było żadnych wymogów pod tym względem? Jak bardzo posunęło by się wykorzystywanie pracownika przez pracodawcę? Nie powinieneś wypowiadać się na temat struktur gospodarki bo jak widac masz o tym nikłe pojęcie i właśnie poglądy takich ludzi jak Ty doprowadzają do bankructwa kolejne kraje. Powodzenia w dalszym życiu marzeniami.
Kapitalizm i demokracja okazują się kierować świat ku upadkowi moim zdaniem. Oczywiście są grupy osób które żyją w dostatku i spełnieniu,ale stanowią marny procent populacji. A przeciętny człowiek pracuje za grosze,dodatkowo z tych groszy płaci podatek(który jest marnowany przez rządzących),składkę zdrowotną i emerytalną(niech mi ktoś powie,że jest pewien że te pieniądze kiedyś dostanie w postaci emerytury).A państwo i tak tonie w długach(nie aż takich jak USA,ale w Polsce pieniądze są tworzone podobnie jak w innych gospodarkach kapitalistycznych i wiąże się to z ciągle narastającym długiem kraju wobec prywatnych banków). Demokracja to też wyidealizowany twór,bo 51 % ludzi może narzucić swoją wolę pozostałym 49 %..
Przepraszam,że tak trochę chaotycznie ale dyskusja słowna wychodzi mi lepiej niż przelewanie myśli na pismo.Ale chętnie podyskutuję również w formie pisemnej w tymże wątku;)
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
A gdzie ty tu np. w Polsce masz kapitalizm??
Wiem,że nigdzie na świecie nie ma systemu w pełni kapitalistycznego bo mamy monopole państwowe,biurokrację czy kontrole systemów bankowych co zaprzecza &quot;wolności&quot; rynku. Ale teoretycznie mamy kapitalizm w pl;)
 
aerts 78

aerts

Użytkownik
No to jaką mamy w kraju gospodarkę według ciebie?Tylko nie pisz,że zrujnowaną bo to wiem
Centralnie sterowaną z tym, że przez biurokrację(coraz bardziej ojropejską).
Ale to jest bardziej skomplikowane, bo z jednej strony mamy bardzo zdolnych i przedsiębiorczych obywateli, którzy gdyby dostali trochę świętego spokoju wyciągnęliby wzrost gospodarczy do granicy 10% rocznie a z drugiej bardzo źle zarządzających krajem urzędników(w tym oczywiście polityków), którzy próbują na każdym kroku doić i niszczyć przedsiębiorców i pracowników.
Nazwanie tego nie jest najważniejsze.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
a z drugiej bardzo źle zarządzających krajem urzędników(w tym oczywiście polityków), którzy próbują na każdym kroku doić i niszczyć przedsiębiorców i pracowników.
Nie do końca, co do ogólnego sensu się zgadzam ale generalnie problemem jest to, urzędnicy nawet jak wykształceni to są mało inteligentni, tworzą prawo którego nie rozumieją, a w konsekwencji boją się podejmować decyzje. I to jest cały problem w Polsce.

Oni dziś podpiszą ACTA (przykład), a jutro o tym zapomną, by za rok w kluczowych kwestiach przekierować obywatela do przysłowiowego &quot;drugiego okienka&quot;.
 
alkoterror 1,4K

alkoterror

Użytkownik
Chciałem poznać wasze opinie na ten temat.
Czy dalsza &quot;integracja&quot; a co za tym idzie ograniczanie suwerenności(nie chodzi o suwerenność terytorialną) i coraz większe uprawnienia dla urzędników z Brukseli to kierunek ,w którym chcecie iść? Jeżeli tak to na co liczycie w zamian, jeżeli nie to argumenty także mile widziane.

Może ktoś dodałby ankietę &quot;większa integracja UE&quot; tak/nie/nie wiem.
Według mnie Polska powinna opuścić UE głównie dlatego aby nie przyjmować wspólnej waluty ,ale także aby prawo uchwalane przez biurokratów i bankierów z brukseli nie było poand prawem polskim i aby nikt w tym kraju nie powiedział mi że nie czuje się polakiem lecz europejczykiem jak ta aktorka z świetnego serialu &quot;Na Wspólnej&quot; :?. Ogólnie Unia Europejska = ZSRR tylko w innej formie.
 
Do góry Bottom