>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Polska - Niemcy 06.09.2011 (PGE Arena)

Status
Zamknięty.
G 72

gwiazda2010

Użytkownik
Niestety obrona na fatalnym poziomie !!! Franz na chama chce grać Głowackim który po prostu nie nadaję się na kadrę . Wawrzyniakiem kręcili niemiłosierni powinien zejść po 45min . Szczęsny udany mecz po wtopie z MU widać silny charakter chociaż przy drugim golu powinien zachować się lepiej .
Jedynie co Franz może zrobić przywrócić Żewłakowa nie mówiąc o franku który 3na3 sytuacje peszki by wykorzystał .
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
A co powiecie o kibicach? Bo nie wiem czy tylko mi się wydaje, ale po prostu słabizna straszna... Bądź co bądź na takim meczu, na otwarciu stadionu z &#39;nielubianymi&#39; Niemcami liczyłem tutaj na jakiś mega doping, a ludzie ograniczyli się jedynie do gwizdów na rywali oraz czasem &#39;podniesienie głosu&#39; gdy była jakaś ciekawa akcja. Przyśpiewki można policzyć na palcach jednej ręki... Nawet chyba zabrakło klasyka &quot;Jeb** PZPN&quot;, no chyba że przegapiłem ten moment (?!) Po golu jakoś też większej poprawy nie było.
Co myślicie?
 
K 33

kovalem

Użytkownik
Kibice - ŻENADA. Gwizdy na czytaniu zasady Fair Play przez Lahma to skandal. Niektórzy żyją historią sprzed 70lat. Ogarnijcie. Gwizdy przy wręczaniu nagród dla Żewłaka i Krzynówka ? Również żenujące - chociaż to gwizdy był dla Laty i Kręciny. Mogliby to inaczej rozwiązać, tj gwizdać.
Gdyby nie Szczęsnny, byłoby po meczu w 1 połowie. Jednak Klose(dużo goli w reprze, ale jakoś bez formy) to nie ten sam kaliber co Gomez. Brakowało u przeciwników Ozila, co było widać. Nie podniecajmy się tak - bd żyli tym miesiąc, a Niemcy jutro zapomną.
A co do Smudy to.. Tłumaczenie się, że sędzia nie pozwalał grać ? Po kiego przeprowadzasz zmianę w 92 minucie ? Wiadomo, że będzie mógł doliczyć za nią minutę. Wtedy padła bramka. Z Obraniakiem też ciekawa sprawa - w sumie bez formy, ale żeby nie wiedzieć, że nie może zagrać ?
Komentatorzy - DNO. Kakao, 5 odmian nazwiska Trasch, Matuszczak..
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Gratulacje dla tych którzy zagrali 1X. Ja na szczęście zagrałem za małą stawkę na Niemców z (-2) oraz że strzelą więcej niż 1,5. W sumie wyszedłem lekko na plusie,więc opatrzność czuwała nade mną można powiedzieć. Handu weszło by,gdyby na bramce nie stał Szczęsny-i to fakt niepodważalny. Kolejny niepodważalny fakt,to że z taką grą na Euro kończymy występy na 3 meczach. Wiem,że każdy z tych meczy zagramy z drużyną lepszą co prawdopodobnie pozwoli nam na grę z kontry-w sumie jedyne co nam wychodzi od 30 lat prawie. Tylko czy na Euro obrońcy przeciwnika będą nam pozwalać na takie harce jak wczoraj Niemcy Peszce?Śmiem wątpić.
Niemcy odpuścili wczoraj mecz według mnie a mimo tego zremisowali. Kombinowanie w końcówce zemściło się na naszych.Mam na myśli tą zmianę Błaszczykowskiego,który próbował przekazać opaskę kapitana najdalej oddalonemu od siebie koledze;)Sędzia to widział,doliczył 4 a nie 3 minuty i zonk..Futbol potrafi być okrutny jak mało co.
 
G 72

gwiazda2010

Użytkownik
Tak najśmieszniejsze jest to że Obraniak nie mógł grać bo dostał czerwoną z Meksykiem ... Smuda nie zna zasad ? NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO !!! a Smuda dał się nabrać .
Kibice fantastyczni na zbliżeniach cola , popcorn .
 
dark-nightmare 242

dark-nightmare

Użytkownik
Tak najśmieszniejsze jest to że Obraniak nie mógł grać bo dostał czerwoną z Meksykiem ... Smuda nie zna zasad ? NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO !!! a Smuda dał się nabrać .
Jeśli zawodnik otrzyma czerwoną kartke w meczu towarzyskim miedzypanstwowym to musi odpokutować kare w najblizszym meczu o tej samej randze ;) Jeśli nie jest tak to zwracam honor.
 
S 42

szuwi1

Użytkownik
Co do komentatorów, to już od pewnego czasu denerwuje mnie u Szpaka: &quot;Nie ma spalonego, a jednak jest spalony&quot;. Człowieku!!! Obserwuj mecz, poczekaj chwilę, zobacz liniowego co robi i komentuj. Osobiście mam taki nawyk, że po podaniu patrze na dół (bądź górę TV) co robi liniowy. &quot;Kakao&quot; niepowtarzalny, nie ma co hehe. Szpaku, kończ waść, wstydu oszczędź (oczywiście głos niezapomniany, ale nie te lata).
 
grzesio 43,6K

grzesio

Forum VIP
I tak przegrają 1 mecz na EURO Z Niemcami z 3-0 tam nie bedą się Niemcy patyczkować ???? A towarzyskie to towarzyskie ,liczą się główne zawody
Gospodarze w I koszyku pewnie i Hiszpania oraz Niemcy/Holandia i spora szansa , że unikniemy Niemców , ale nie mam pojęcia jak UEFA podzieli koszyki
Kibice - ŻENADA. Gwizdy na czytaniu zasady Fair Play przez Lahma to skandal. Niektórzy żyją historią sprzed 70lat. Ogarnijcie.
Do gwizdów z Niemcami można przywyknąć , ale spytaj Donka dlaczego tak późno pojawił się doping
 
hama 11

hama

Użytkownik
Co do komentatorów, to już od pewnego czasu denerwuje mnie u Szpaka: &quot;Nie ma spalonego, a jednak jest spalony&quot;. Człowieku!!! Obserwuj mecz, poczekaj chwilę, zobacz liniowego co robi i komentuj. Osobiście mam taki nawyk, że po podaniu patrze na dół (bądź górę TV) co robi liniowy. &quot;Kakao&quot; niepowtarzalny, nie ma co hehe. Szpaku, kończ waść, wstydu oszczędź (oczywiście głos niezapomniany, ale nie te lata).
A tam &quot;Kakao&quot; to jest nic przecież jak na jego możliwości, nie jest to jeszcze tak znany gracz, ale jak komentuje spotkania Barcelony i mówi &quot;Puźol&quot; albo &quot; Dawid Willa albo Wilja&quot; to normalnie płakać się chce.

A co do kibiców wczoraj to szkoda mi słów na te gwizdanie... w spotkaniu towarzyskim wygwizdać odczytywanie zasad fair play to jest żałosne.
 
S 42

szuwi1

Użytkownik
Zakora, Szira (choc jako akcent angielski daje rade ???? , Mujdigen (Mudingayi - belgijski piłkarz), Stanford Bridge no i słynne &quot;w poszukiwaniu&quot;, a i pare innych kwiatków by się jeszcze znalazlo ???? Kibice zenada, fakt. Wstyd.
 
L 125

lemrak29

Użytkownik
Coś mi się tak widzi, że warto będzie stawiać na overy w meczach Polaków na EURO, bo z taką obroną będziemy tracić co najmniej 3 bramki w każdym spotkaniu.
 
O 27

odrzanski

Użytkownik
Kibice żenada mówicie? Toż tam nie było kibiców tylko sami popcorniarze, którzy po dwóch porażkach kadry, zamiast jechac na mecz siedzi w kapciach przez TV. Kibice bojkotują mecze reprezentacji, za to , że są ciągle szykanowani i wrzucani do jednego wora po każdym wybryku który sie zdarzy, trwa nagonka na cały świat kibicowski. Ciągle gadali, na stadionach u nas ma byc tak jak w Anglii czy na Barcelonie, no to proszę bardzo jest teraz cisza, spokój, kultura, nie ma bluzg i znów się nie podoba ???? ? To trzeba się na cos zdecydowac, albo na walkę &quot; z chuliganami&quot; albo na normalny doping i dobrą atmosfere na meczach. Proste. Co do meczu to powiem, może coś niepopularnego, ale ciesze sie ze nie wygralismy bo to był tylko sparing a gdybysmy wygrali to naszym pilkarzom oraz trenerowi poprzewracalo by sie w glowie bo by mysleli, ze jestesmy juz tak mega mocni a potem by były wieksze baty na EURO.
 
ojciec 11

ojciec

Użytkownik
Przed i na Euro 2008 było &quot;dobrze,że mamy Boruca&quot; wczoraj było &quot;dobrze,że mamy Szczęsnego&quot; a ja się pytam co będzie gdy bramkarz będzie w słabszej dyspozycji?? 3,4 czy może 5-0? Dodatkowo brak systematyczności w grze naszej kadry 1 mecz dobry 5 słabych, kolejny dobry następne znowu słabe. Kto oglądał mecz ten widział co się działo i dziwi mnie trochę wychwalanie przez niektórych pod niebiosa naszych grajków, zagrali niezły mecz na tle dobrego rywala ale bez przesady. Kolejne co mi się rzuciło w oczy to 2-3 podania i strata Polacy nie potrafili przytrzymać dłużej piłki.
 
kuchcik 4,6K

kuchcik

Użytkownik
a ja się pytam co będzie gdy bramkarz będzie w słabszej dyspozycji??
Fakt jest taki - bramkarze na dużych turniejach zawsze spisują się jak tylko mogą i gdyby nie oni, to słowa &#39;kompromitacja&#39; nie wystarczyłyby, aby odzwierciedlić wyniki. Sęk w tym, że prawie każdy piłkarz ze środka pola nie dorasta w żadnym aspekcie gry do bramkarza - jeśli chodzi o rep. Polski
 
majkelangelo 5

majkelangelo

Użytkownik
O bramkarza bym sie nie martwil, bo nawet w przypadku kontuzji sa do dyspozycji zmiennicy calkiem na poziomie.
Ja jak patrze na reprezentacje obecnie to sie obawiam, ze Smuda ma juz mniej wiecej plan, i ten plan mi sie nie podoba. Wyglada to tak, ze bedziemy grac na szpicy osamotnionym Lewandowskim, ktory moze sie dwoic i troic, i tak sam niewiele zdziala. Pomocnicy skupiaja sie tylko na destrukcji, slabym pressingu i grze z kontry. Mimo, ze tak sie skupiamy na defensywie i tak wchodza jak w maslo prostopadle podania, albo boczni obroncy sa mijani... poprostu porazka. Wogole pozwalamy przeciwnikowi rozgrywac pilke i przez to nasi sie mecza szybciej, bo musze za ta pila latac, a pozniej jak juz przejma to proba kontry i zdzierania pluc, albo strata po 2-3 podaniach...
W meczu towarzyskim mozna sobie pozmieniac zmeczonych zawodnikow, ale w meczu o stawke juz tak rozowo nie bedzie i jakos 2 polowy beda bardzo ciezkie dla nas.
 
djgregor 55

djgregor

Użytkownik
Napiszę trochę odnośnie meczu jak i całej kadry.
Wczoraj jak każdy widział mało brakowało a by nasza reprezentacja odniosła pierwsze zwycięstwo nad sąsiadami z Niemiec.
Jednak pare sekund zabrakło do szczęścia..
Z przebiegu gry myśle ze remis był sprawiedliwy jednak należy nie zapominać kto był stroną przeważajacą.
Posiadanie piłki Polska miała chyba na poziomie ok. 36%(nie sprawdzałem dokładnie w statystykach końcowych, ale w trakcie meczu pojawiała się liczba w tych granicach)
Szczęsny jak już parę osób napisało na duży plus i żeby nie on a także nasz Peszko by widniał inny wynik meczu w trakcie przerwy.
Peszko ma szybkośc jednak już celność słaba a szkoda bo z takich 3 podobnych sytuacji przynajmniej mógł jedną bramkę zdobyć.
Gra z kontry podobała mi się, jednak już obrona tragiczna Niemieccy piłkarze obnażyli nasze słabości i żeby nie Szczęsny a także troche szczęscia byłoby inaczej.
Szkoda że nie było tego pierwszego zwycięstwa z Niemcami ale z drugiej strony żeby owe nastąpiło to prasa jak i połowa społeczeństwa by mówiła i pisała że mamy wspaniałą drużynę, ze kadra gotowa na Euro itp itd.
Jednak zostało jeszcze trochę czasu i Smuda ma co poprawiać.
W pażdzierniku minie 2 lata odkąd Smuda jest Selekcjonerem naszej reprezentacji.
Jak byli potencjalni kandydaci bylem za nim, jak został to cieszyłem się że nie kandydat z &quot;leśnych dziadków&quot; a trener który trochę osiągnał z naszymi klubami i wreszcie dostał Reprezentacje.
Jednak miesiące mijały i Smuda stracił dużo w moich oczach.
Pamietam jak mówił
-gracze którzy grzeją ławę nie będą powoływani jak u Leo i innych
-że jak ktoś raz wstepu nie ma to już więcej jego nie powoła
-sklad będzie gotowy na okres wakacyjny tego roku
- nie będzie rozsyłał powołań na lewo i prawo dla &quot;cudzoziemców
- jak powoła graczy to postara się aby większośc zagrała w spotkaniu aby ich sprawdzić itp itd
Poparcie moich słów będe przytaczał z pamięci, nie bede szukał ze to bylo tego dnia, miesiaca czy wtedy ten zagral czy nie, moge pomylić gdyż komputerem nie jestem.
Więc zacznijmy od końca...
Tourne po USA prawie rok temu.
Kadra była bo batach z Hiszpanią i Kamerunem chyba z 7 meczy bez zwycięstwa.
Smuda zabiera około 20 paru chłopa , zarysu reprezentacji nie mamy i w obu meczach chyba nastąpiły zmiany dopiero w ostatnich minutach i o ile pamięć nie myli po 2 lub 3 na mecz. Niektórzy piłkarze nawet wcale nie zagrali a były to mecze towarzyskie.
Rozumiem za wszelką cenę chciał zmazać plamę chcial wygrać jednak wogóle te tourne było bez sensu. Podróż dluga mecząca a cześc piłkarzy przeleciała się tylko aby zoabczyć jak koledzy grają.
Pamiętam jego słowa w Reprezentacji będą grać piłkarze którzy Polske mają we krwi i pragną dla niej grać.
O ile z początku może i tak było to w tym roku rzuca sie na każdego który móglby grać w naszej kadrze, nawet na tych którzy w młodzikach grali już w innej Reprezatacji.
A na poparcie swoich słów że tak robi powiedział zeby inni selekcjonerzy &quot;szukali tak jak on&quot; to by w naszej kadrze może grałby Podolski, Klose i o wiele wiecej innych
W tej chwili dołączył Polanski, Perquis, byłby Kościelny żeby nie olał
Arboleda czeka, Mellikson było pare artykułów.
Za co oni mają grać za co? Ze stwierdzą ze nie maja szans w Niemczech czy Francji to wtedy próbują do nas?
Skład miał być gotowy na połowe tego roku i co mamy?
Obrona na każdy mecz z innego pieca, rozumiem kontuzje ale dla mniej w tej chwili nie mamy obrony. Jak już zdarzy się że ma wiekszasc pilkarzy do dyspozycji to nie sprawdza bo gra o wynik a poźniej roszada za roszadą bo nie wie co zrobić.
Wojtkowiak, Jodlowiec, Wawrzyniak, Głowacki teraz Perquis, Gliki, Sadloki, teraz powrót Wasilewskiego jednak do żadnego z nich nie mam zaufania a tym bardziej Smuda zapewne nadal nie wie jak ma wyglądać obrona na Euro.
Bramkarzy to mamy i tutaj nie czepiam sie jest na plus.
Pomoc jest Obraniak, jest Błaszczykowski, Mierzejewski, Matuszczyk,Dudka,Peszko, Murawski z Legii trójka itp itd. Tutaj w powołaniach jak i ustawieniu jest w miarę stabilny jeszcze Smuda.
Atak to dno dla mnie..
Mamy tylko pewniaka Lewandowskiego a więcej kogo?
Chyba już z tych napadziorów było z 20 od Plizgi, Niedzielana, Jelenia , Małeckiego. Grosickiego itp itd.
Jednak jak narazie mamy tylko Lewndowskiego a przynajmniej trzeba 4 napastników na Euro.
Nie mamy nawet schematu gry z innym napastnikiem..
Kogo weźnie to sam nie wiem. Brożka , Małeckiego?
I ostatnia kwestia Smuda tak jak każdy selekcjoner powołuje piłkarzy którzy siędzą na ławie w swoich klubach. Bo od takiego Błaszczykowskiego, Lewandowskiego czy nawet Peszki chyba lepszych nie mamy.
Ale po co mówić tak jak na ławce to powołania nie będzie?
Odnosnie takze Boruca i Żewłakowa co zrobili to zrobili mysle ze duzo przez prase było rozdmuchane a ile wypili i jak zachowywali sie to oni wiedzą.
Powiedział że są skreśleni z kadry nie mają wstępu, jednak po paru miesiącach już nagle zmienił zdanie i drzwi otwarte są dla wszystkich.
Najbardziej mnie boli że tak dużo mówił jak będzie czego nie będzie robił ale z biegiem czasu wszystkie jego słowa można traktować jako żart.
Rozliczenie przyjdzie po Euro, chociaż teraz jestem bardzo sceptycznie nastawiony co do wyniku na Euro jednak w każdym meczu będę liczył na dobrą grę jak i zdobycz punktową.
Jeżeli coś ugrają te towarzyskie mecze pójdą w niepamięć.
Ale jak będzie zobaczymy na przełomie czerwca i lipca.
Na każdy odnośnik można napisać o wiele więcej ale i tak ten post wyszedł strasznie długi..
Wytrwałym dzięki za przeczytanie.
To są moje opinie możecie zgadzać się w jakimś stopniu lub wcale.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
mozi 552

mozi

Użytkownik
Zagraliśmy całkiem dobry mecz, a na forum dalej piszecie bardzo źle o kadrze, tak jakby nie było widać postępu i nadziei na dobry wynik na Euro. Zacznę od dopingu, który wcale nie był taki słaby, może po stracie bramki stadion na chwilę ucichł, ale na pewno nie brakowało piłkarzom pomocy od kibiców. Niemcy wystawili w pierwszej połowie bardzo mocny skład, przede wszystkim z bardzo silną linią obrony, a mimo to udało nam się ich skontrować kilka razy. Niemiecka defensywa jest jedną z najlepszych w Europie, a mimo to mogliśmy strzelić przynajmniej 2,3 bramki z gry. Peszko się nie popisał przy wykończeniu, ale nie zapominajmy, że w normalnych okolicznościach na jego pozycji zagrałby Obraniak. Mimo to Sławek pokazał, że wcale nie musi być tylko rezerwowym, bardzo blisko był zostania bohaterem spotkania. Defensywa zagrała słabo to prawda, ale mamy Szczęsnego, który już nie raz udowodnił, że ciężko go pokonać, czy to w Arsenalu, czy reprezentacji. Jeśli nie złapie kontuzji to będzie bardzo ważnym punktem w kadrze na Euro. Nie zapominajmy, że obrona też mocno się jeszcze może zmienić. Piszczek, Boenisch na bokach powinni być dużo lepsi niż Wawrzyniak i Wasilewski, którzy poza pojedynczymi incydentami również grali całkiem przyzwoicie. W środku jest pewien problem, ale Głowacki drugiego tak słabego meczu chyba już w takim meczu zagrać nie może, jest jeszcze Glik, Jodłowiec, czy wreszcie Perquis, który wczoraj za bardzo się nie wyróżnił, nawet na tle Głowackiego, ale był to jego pierwszy mecz, dajmy mu trochę czasu. Mimo wielu błędów, nie dopuściliśmy Niemców do wielu 100% sytuacji, oczywiście kilka razy było groźnie, głównie w pierwszej połowie, ale szczęśliwie udawało się naszym graczom naprawiać błędy kolegów (głównie Szczęsnemu). Bardzo szkoda bramki w końcówce, brakło nam doświadczenia, miejmy nadzieje że piłkarze wyciągną wnioski z tej lekcji. Mecz pokazał, że jak zwykle u siebie będziemy z mocnymi rywalami bardzo groźni, a na Euro będziemy grali tylko z takimi. Nasza gra z kontry jest bardzo ciekawa i co istotne skuteczna już teraz, warto jeszcze popracować nad defensywą. Jednak już teraz jest całkiem nieźle i myślę, że nie ma co się obawiać o kompromitację na Euro. Loew nie wystawił Schweinsteigera, Ozila i Neuera, zdjął po przerwie Podolskiego i Lahma, ale to raczej nie zaszkodziło naszym zachodnim sąsiadom w graniu swojej piłki, zmiennicy byli mocno zmotywowani i o swojej determinacji przekonali nas w ostatnich sekundach spotkaniach. Niemniej jednak jest co raz lepiej i oby tak dalej!
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom