>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Pomagamy wygrywamy I

Status
Zamknięty.
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Koniec wpłat. Dzięki wszystkim za wsparcie akcji. Niedługo udokumentuję wszystkie zakupy, a w piątek nastąpi przekazanie paczek rodzinie. Podbijam do dwójki.
Stan konta: 2000 zł


Wklejam zdjęcie żeby było wiadomo, że coś się dzieje. Jutro muszę jeszcze zakupić kilka rzeczy i potrzeby rodziny zostaną spełnione niemal w 100%. Teraz tak ogólnie, a jutro postaram się napisać coś więcej i rozpisać dokładnie co kupiłem i za ile.
 
Otrzymane punkty reputacji: +33
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Zakupy można uznać za zakończone. Za wszystkie rzeczy przestawione na zdjęciach zapłaciłem w sumie 1857,98 zł. Do kupienia została tylko koszulka meczowa Wisły, którą chciałby dostać jeden z chłopaków. Nie mają jej jednak ani w jednym ani w drugim sklepie klubowym. Udałem się więc do działu marketingu i tam przedstawiłem całą sytuację. Jutro rano mam dostać telefon czy przypadkiem nie ma jednej nowej koszulki w magazynie. Jeśli nie to po prostu złożą jutro zamówienie i koszulka będzie do odebrania w następnym tygodniu. Jest opcja, że dostaniemy ją za darmo albo po cenie producenta. Mimo wszystko jutro paczki zostaną dostarczone do rodziny, a prezent do chłopaka zawiozę w następnym tygodniu. Za pozostałe pieniądze planuję kupić jakieś wędliny.
Zakupy zajęły mi praktycznie cały tydzień. Nie chciałem kupować byle czego więc pochodziłem trochę po sklepach. Wszystkie potrzeby rodziny zostały spełnione. Najwięcej pieniędzy poszło na odzież i obuwie. Każdy ma nową parę butów, spodnie oraz zimową kurtkę. Rzeczy są nowe, ogarnięte i nie wyglądają jak dary dla powodzian (z całym szacunkiem dla nich).

Rodzina dostanie też odkurzacz, który jest niezbędny. Najmłodsze dziecko ma atopowe zapalenie skóry i z tego względu musi ono przebywać w czystych warunkach. Z tego względu trzeba też używać specjalnych szamponów, które również zakupiłem. Trzeba było je zamówić, bo żadna apteka w Płocku nie miała tego konkretnego szamponu na stanie. Pampersy również kupiłem pierwszorzędne i nie chciałem kupować tandety. Co do reszty środków higieny to kupiłem nowe szczoteczki do zębów, pastę, mydło, szampony, płyny. Mieszkanie również trzeba utrzymać w czystości więc kupiłem płyny do mycia naczyń, okien, płyny do prania a także proszek do prania.

Artykułu spożywcze również starałem dobierać się z głową. Obejrzałem kilka filmów na YT właśnie jak inne ekipy robiły takie paczki i nigdy nie mogłem pojąć, po co rodzinie 30 kg cukru. Wszystko starałem rozgraniczyć po równo. Wszystko widać na zdjęciach, ale wymienię produkty, które znalazły się na liście zakupów: Makarony, Herbata, Ryż, Kasza, Kakao, Cukier, Mąka, Warzywa w puszkach, konserwy, pasztet, ketchup, koncentraty pomidorowe, słodycze, płatki śniadaniowe, soki, napoje, owoce, kaszki bobovita, mleko w proszku, budyń, kisiel, ryby w puszkach, olej. To tak między innymi, bo pewnie sporo rzeczy pominąłem. Tak jak piszę, wszystko widać na zdjęciach.

Każdy z nas był kiedyś mały i każdy z nas wie jaką radość dają prezenty jakie dostawaliśmy. Postanowiłem więc spełnić również życzenia z listu do „Mikołaja”. Kupiłem miśka, lalkę i zabawkowy traktor. Jutro jeszcze ogarnę koszulkę dla najstarszego chłopaka.

W koszyku nie mogło zabraknąć artykułów szkolnych (zeszyty, bloki rysunkowe i techniczne, wycinanki, bibuła, farby, długopisy, kredki). Dodatkowo zakupiłem dwa ręczniki oraz ciepły koc.
Na wszystkie artykuły mam paragony i są one do wglądu, a później zapewne wrzucę je w jednym pliku żeby była jasność ;) (Nie mam tylko dwóch paragonów – na jedne spodnie oraz na te szampony dla dziecka).


Teraz zabieram się za pakowanie, a jutro dam jakąś relację z dostawy paczek do rodziny.






 
Otrzymane punkty reputacji: +99
cien-27585 209

cien-27585

Użytkownik
duży ???? dla wszystkich którzy dołożyli swoje cegiełki, i podwójny ???? dla Ramzesa za sprawną organizację;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
S 150

spasny

Użytkownik
Czytając Twoje podsumowanie Ramzesa łezka mi się zakręciła w oku wyobrażając sobie jak dzieciaki będą się cieszyć z takiej paczki na święta ???? fajnie, że mogłem być częścią takiego &#39;projektu&#39;. W przyszłym roku również się piszę do czegoś takiego! GJ Ramzesa ;)
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Dziś zawiozłem paczki na miejsce. Po dotarciu do celu trochę mnie zatkało. Był to bardziej budynek gospodarczy przystosowany do mieszkania. Wejście, po prawej stronie mały kącik na kuchnie, a na wprost wejście do „salonu”. Z trzech stron stały łóżka, a pod jedną ze ścian postkomunistyczna meblościanka. Całe mieszkanie było wielkości garażu…

Radość była ogromna. Matka ze łzami w oczach mówiła, że jeszcze nikt w życiu nie dał jej tyle rzeczy. Dzieciaki okazywały to w inny sposób. Jak to dzieciaki, z każdym kolejnym otwartym pudłem podekscytowanie było ogromne. Przeważnie dzieci cieszą się z zabawek i tu też tak było. Ku mojemu zdziwieniu jeszcze więcej radości wywołały inne prezenty. Jak na świecie żyję to nigdy nie widziałem żeby ktoś tak cieszył się ze smakowej pasty i szczoteczek do zębów. Najmłodsza córka jak założyła kurtkę to nie chciała jej później zdjąć.

Matka cieszyła się najbardziej z odkurzacza, bo stwierdziła, że w końcu będzie mogła solidnie posprzątać mieszkanie. Stałego dostępu do wody również nie ma. Wszystko czerpią ze studni i można tylko się zastanawiać jak tak można żyć. Ludzie potrafią panikować jeśli przez cały dzień nie ma dostępu do ciepłej wody. Co ma jednak powiedzieć ta rodzina?

Bieda taka, że jak człowiek to zobaczył to naprawdę było mu żal. Cieszę się, że pomogliśmy rodzinie, która tego potrzebowała. Zapasu jedzenia starczy im na najbliższe dwa miesiące, a sami będą mogli kupić opał.

Żałuję, że będąc na miejscu nie zrobiłem kilka zdjęć tego mieszkania. Myślę, że wiele osób miałoby wiele do myślenia.

Za pozostałe pieniądze kupiłem spory zapas wędlin. W następnym tygodniu zawiozę jeszcze chłopakowi cały strój Wisły, bo widziałem po nim, że bardzo na niego liczył i szukał go w każdym pudle.

Jak dostanę kwit za ten ostatni prezent to podsumuję wszystkie wydatki. W sumie wyszło ponad 2 tyś zł. Za tydzień wrzucę sklejkę paragonów.





 
Otrzymane punkty reputacji: +94
wlodek02 5,3K

wlodek02

Użytkownik
Bardzo fajna akcja. Ja mam już swoje lata i trochę w życiu widziałem. Sam pracuje z dziecmi niepełnosprawnymi , które często pochodzą z bardzo biednych rodzin. Myślę, ze ta akcja wywoła u wielu z was refleksję co w życiu jest tak naprawdę ważne!
Podziękowanie dla organizatora akcji myślę ,że pomoc świąteczna powinna stać się tradycją forum. Zawsze postaram się wspierać takie akcje.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
lalo 36

lalo

Forum VIP
Brawo panowie ! Szkoda że dopiero teraz dowiedziałem się że taka akcja się odbyła bo na pewno bym się przyłączył do zbiórki ????
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
2k w takim czasie to bardzo dobry wyniki ;) za rok trzeba się wcześniej ogarnąć to może uda się zebrać więcej. Browar dla Ramzesa za dopilnowanie tego wszystkiego. Z tego co wiem nie nudził się przy tym ;)
brawo i ???? dla wpłacających
 
kleryk 146

kleryk

Użytkownik
Żałuje także że nie znalazłem tego tematu wcześniej. Taka sugestia na przyszłość żeby może gdzieś w czołówce strony była widoczna informacja o takich akcjach? ???? W następnej na pewno dołożę swoją cegiełkę bo cel był bardzo szczytny i zawsze warto takie akcje wspierać.
Serce rośnie panowie. Myślę, że Ramzesa jako człowiek który był tam na miejscu odczuł najbardziej jakie to jest wspaniałe uczucie gdy można komuś kto tej pomocy naprawdę potrzebuje i gdy widzi się ogromną radość tej drugiej strony, tę wdzięczność w oczach i iskierke nadziei, że nie wszystko stracone ???? Piękna sprawa, aż sie przyznam, że uroniłem łezkę czytając ten wątek ????
Tak trzymać koledzy, jeszcze są dobrzy ludzie na tym świecie czyli jeszcze nie wszystko stracone ????
 
maciek90 306

maciek90

Użytkownik
Szacun Panowie, dobra robota! Szczególne słowa uznania dla Ramzesa za wzorowo przeprowadzoną akcję od początku do końca ???? Fajnie było uczestniczyć w tym przedsięwzięciu i dorzucić swoją cegiełke dla tych najbardziej potrzebujących ;)
Mam nadzieję, że za rok to powtórzymy ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom