>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Portugalia LIGA SAGRES 2009/10

Status
Zamknięty.
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik

Liga Portugalska od lat jest w cieniu hiszpańskiej Primera Division jednak nie oznacza to wcale że jest to liga słaba. Rokrocznie to właśnie tą lige opuszcza wiele wartościowych piłkarzy zasilając najlepsze kluby świata. Przykładów można by mnożyc. W tym roku Portugalie opuścili m.in Lucho Gonzales, Lisandro Lopez, a wcześniej przeciez wyjeżdzali z tąd Deco, Cristiano Ronaldo, Nani, Quaresma itd. Od lat największe zyski na transferach osiąga FC Porto. Także oni w ostatnich sezonach zdominowali rozgrywki ligowe. Także i w tym sezonie sa faworytem bumkacherów. O Mistrzostwo rokrocznie biją się przede wszystkim z Benficą i Sportingiem.Byc może tegoroczne rozgrywki okażą się lepsze dla tych zespołow . Benfica na rynku transferowym szalala i zbudowała naprawde ciekawy skład, który w meczach sparingowych prezentowal się wybornie. Saviola,Aimar, Keirisson, Di Maria, Cardozo to ogromna siła ofensywna zespołu z Estadio Da Luz. Sporting znaczących roszad w składzie nie dokonał sporwadzając przede wszystkim Matiasa Fernandeza, który powinien idealnie wpasowac się w LIge Portugalską moim zdaniem. Na Jose Alvalade zostali co ważne Joao Moutinho i Veloso. Jednak SPorting nie dysponuje takim potencjałem w moich oczach bynajmniej jak Porto czy Benfa i skazany jest raczej na walke o 3miejsce.

Kursy na to kto zdobędzie Mistrzostwo Portugalii 2009/10 :

Pierwsze trofeum w sezonie czyli Superpuchar Portugalii wygrało FC Porto. W meczu rozegranym w Aveiro pokonali Pacos Ferreira 2:0 po bramkach


Oto przydatne linki do oficjalnych stron klubów :​


Ogólnie sezon zapowiada się bardzo ciekawie. Zapraszam do dyskusji na temat pierwszej kolejki i całego sezonu 2009/10;)
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
W dniu wczorajszym Sporting Lizbona zremisowal z Nacionalem 1:1. Dzisiaj na boisko wyjdą dwie inne czołowe ekipy tj Benfica Lizbona i FC Porto .

VS

⚽Benfica Lizbona - Maritimo​

Na Estadio da Luz przed sezonem doszło do bardzo wielu zmian. Nowym trenerem zostal Jorge Jesus, który ma przynieśc klubowi sukcesy. Wcześniej udanie pracował on ze Sportingiem Braga i wydaje się że to właściwy człowiek na właściwym miejscu. Nie jest typem chimerycznych szkoleniowców jak jego poprzednicy typu Camacho czy Quique FLores. Rządzi twardą ręką. Przed sezonem prezes Rui Costa uzupełnij skład wieloma zawodnikami. Przyszli m.in Javier Saviola, Keirrison, Javi Garcia, Ramires itd. To w połączeniu z Aimarem, Cardozo i di Marią ma stworzys wspaniałą siłę ofensywną Benficy. SParingi przedsezonowe, które dwukrotnie mialem przyjemnośc oglądac wyglądały naprawde obiecująco przed nowym sezonem. Benfa pokazała kawal dobrej gry w spotkaniu z AC Milan, dużo wymian na jeden kontakt. Duża ruchliwośc i co najważniejsze wyjścia na pozycje to charakteryzowalo poczynania ofensywne zespołu Jorge Jesusa. Z taką grą jak widziałem przed tygodniem można wysnuc wnioski że dzisiaj w 1 kolejce LIGA SAGRES uda się zdobyc komplet oczek. Z Obozu Benfy można dodac info ze z powodu kontuzji nie zagrają Maxi Perreira i Ramires. Jednak sklad na ten moment jest na tyle wyrównany i szeroki co najwazniejsze że każdego idzie zastąpic. Oto jak wyglądają powołania na ten mecz :
Moreira e Quim; Luisão, Sidnei, David Luiz e Shaffer; Ruben Amorim, Javi Garcia, Aimar, Carlos Martins, César Peixoto e Yebda; Cardozo, Keirrison, Fábio Coentrão, Weldon, Di María, Nuno Gomes e Saviola

Mnóstwo znanych piłkarzy i ciężko powiedizec kto ma tutaj pewne miejsce w pierwszym składzie. Jednak kilku pewniaków z pewnością także jest jak Quim w bramce, fenomenalnie broniący karne w meczu z AC Milan w Eusebio Cup, Luisao będzie głownym dowodzącym w obronie. Na środku pewnie zobaczymy Aimara i Javi Garcia, a w ataku Saviole, Cardozo i di Marie. DLa mnie osobiście Benfa jest tym zespołem , który powalczy z Porto o prymat w tym roku.
Z obozu Maritimo można powiedziec że poprzedni sezon zakończyli na 9miejscu. W dzisiejszym spotkaniu w ich zespole zabraknie kilku bardzo ważnych graczy. Mowa o kapitanie Bruno, który ma 35 lat. Oprócz niego nie zobaczymy kolejnego z ważnych ogniw zespołu Marcinho,w dodatku jescze kontuzje wyeliminowały Taka i Roberto Sousa. Braki są dośc spore. Szczególnie we znaki dac się powinna gra drugiej linii. Kadra Maritimo na ten mecz wygląda następująco : Peçanha e Marcelo Boeck; Briguel, Paulo Jorge, Miguel Ângelo, João Guilherme, Fernando Cardozo, Alonso e Luís Olim; Fernando, Olberdam, Miguelito e João Luíz; Pitbull, Kanu, Manu, Djalma, Baba e Ytalo.

Na sam koniec już patrząc jeszcze w karty historii tylko upewniamy się przy takim typie jak zwycięstwo Benficy w dniu dzisiejszym. Otóż teren Benficy wyjątkowo nie służy Maritimo. Przegrali tam 25 razy na 29 możliwych meczów. Tylko raz udawalo im się zgarnąc komplet pkt. Sądze że dodając do tego fakt jak gra Benfica w chwili obecnej robi nam się typ baardzo pewny z ładnym kursem 1,45 ;)

Typ : Benfica win @ 1,45 Betsafe

Inną ciekawą propozycją z dnia dzisiejszego LIGA SAGRES jest typowanie jako zwycięzcy FC Porto. Na początku sezonu przyjdzie im się drugi raz zmierzyc z Pacos Ferreira. Przed tygodniem pokonali ich 2:0 w SUperpucharze Portugalii. Dzisiaj zagrają w 1 kolejce nowego sezonu. Pacos zacząl sezon tragicznie. Odpadł z Ligi Europejskiej, potem porażka z Porto, a dzisiaj nic nie wskazuje by miało się to zmienic. Co prawda w Porto zaszło dużo zmian, ale kadra i tak jest zdecydowanie silniejsza aniżeli ich rywala. Przecież Bruno Alves, Hulk, Raul Meireles itd to głowne ogniwa z poprzedniego sezonu kiedy Porto zdobywalo Majstra. Dzisiaj w zespole Jesulado Ferreiry zabraknie Orlando, Rodrigueza i Maicona. Jednak Porto i tak potwierdzi wyższosc nad rywalem z Pacos de Ferreira i wygra ten mecz jak poprzednie z tym zespołem.

Typ : FC Porto win @ 1,50 Betsafe

Zapraszam do pisania analiz i prowadzenia dyskusji na temat rozgrywek w Portugalskiej LIGA SAGRES;)
 
macius 0

macius

Użytkownik
Benfica - Maritimo
Zakład: HT/FT
Typ: 1/1
Kurs: 2,05
Bukmacher: unibet
Analiza:
Benfica Lizbona to klub, który w opinii fachowców jest głównym faworytem w tegorocznej rywalizacji o mistrzostwo Portugalii. Wszystko przez wzmocnienia, których dokonano w stołecznym zespole (przyszli m.in Ramires, Saviola, Javi Garcia, Peixoto), przy jednoczesnym mimo wszystko osłabieniu największych rywali, a więc FC Porto (zespół opuścili Lucho Gonzalez, Lisandro Lopez, Ibson, Machado, Cissokho) i Sportingu (odszedł tylko Derlei, ale też brak w klubie większych wzmocnień). Sprawia to, że przed Benficą otwiera się wielka szansa na podbicie ligi (co ostatnio udało im się w sezonie 2004/2005). Głód jest tym większy, że w ciągu ostatnich czterech lat, najwyższe miejsce jakie udało się Orłom osiągnąć to ostatni stopień podium (06/07 i 08/09). Prawdziwą katastrofą był sezon 2007/2008, kiedy to Benfica była dopiero czwarta i po rozegraniu wszystkich spotkań traciła do mistrza FC Porto (które było wtedy w dodatku ukarane 6 ujemnymi punktami) 17 oczek.
To już jednak historia i dziś o 21:15 na Estadio da Luz zapewne nikt nie będzie tego rozpamiętywał. Benfica ma mocny skład i chce kroczyć od zwycięstwa do zwycięstwa. Wczoraj Sporting szczęśliwie zremisował z Nacionalem Madeira, za kilka godzin Porto zagra na wyjeździe z nie najgorszym Pacos Ferreira. Przy dobrym układzie, stołeczne Orły już dziś mogą wskoczyć na fotel lidera. Wcześniej trzeba wygrać z Maritimo. Myślę, że przy wypełnionym po brzegi stadionie, w pierwszym meczu sezonu 2009/2010 gospodarze nie będą mieć z tym problemu. Typuję zwycięstwo Benfiki, z prowadzeniem już do przerwy.
EDIT: ⛔
Tego chyba mało kto się spodziewał. Benfica ledwo zremisowała 1:1, dzięki bramce zdobytej w ostatnich chwilach meczu (prowadzenie Maritimo już do przerwy).
 
masaccio 0

masaccio

Użytkownik
Hmm, nie wypowiadałem się nigdy jeszcze na subforach tematycznych, wiec może czas zacząć, bo dzisiaj jest świetny mecz do analizy: Leixoes SC - Vitoria Guimaraes. Mecz dziwny i bardzo kuszący by zaryzykować albo remis, albo under 1,5. Dlaczego? Statystyki nie kłamią. Leixoes u siebie tylko remisuje (2 mecze, 2 remisy), Guimaraes na wyjeździe też wygrać nie potrafi (2 mecze, 2 remisy). Dodam, że remisy po 0:0. Co więcej, obydwie drużyny strzelają śmiesznie mało goli: Leixoes 1, Guimaraes 3 (i to w ostatniej kolejce). Polecam, sam zagram chyba obydwa typy (x, under 1,5, under 0,5)
 
benek_27 4,5K

benek_27

Forum VIP
Sporting vs Olhanense over 2.5, 2.00 3/10 Bet365 ✅ 2:2 45&#39; ???? Analiza była pod over 3.5, ale tutaj dałem over 2.5. Over 3.5 natomiast w Typach Dnia.
Sporting aktualnie w dobrej formie. Wygrali 3 ostatnie spotkania. W lidze portugalskiej ograli Academice 2:0 (wyjazd) i Pacos 1:0 (na własnym boisku). Natomiast w czwartek wygrali z fatalnie spisującym się Heerenveen w LE 3:2. Wszystkie 3 bramki zdobył Liedson, na którym dzisiaj będzie presja ze strony kibiców. Jest to jednak doświadczony zawodnik i poradzi sobie z wszystkim. W tabeli zajmują 5te miejsce. W dzisiejszym spotkaniu nie zagra wciąż Pedro Silva, Izmailov czy też Marques. Paulo Bento i tak ma dobry skład. W dzisiejszym pojedynku zagra Joao Mutinho, Postiga czy Miguel Veloso.
Olhanense to beniaminek i gra jak to na beniaminka przystało w ostatnim czasie czyli nieźle (przynajmniej narazie). Do tej pory zgromadzili sześć oczek (1-3-0) i nie przegrali spotkania. Warto też zauwarzyć, że Młode Wilki z Olhanense nie mieli jakichś wymagających rywali. Może pojedynek z Nacionalem na wyjeździe (1:1) może być małym zaskoczeniem. Goście bez większych problemów kadrowych.
To będzie interesująca rywalizacja. Młodzież kontra doświadczenie, ciekawe kto zwycięży. Wiele przemawia za gospodarzami, ale beniaminek może zaskoczyć. Liczę jednak na sporą liczbę bramek na Estadio Jose Alvalade.
 
lalo 36

lalo

Forum VIP
Olhanense - Sporting Braga ✅✅✅ 0:1
Aktualny lider Ligi Sagres Sporting Braga zmierzy się dzisiaj z tegorocznym beniaminkiem Olhanense, jak to przystało na beniaminka na początku spisuję się bardzo dobrze, po 5 kolejkach zajmuje 7 miejsce w lidze z dorobkiem 6 punktów, w tym sezonie doznali tylko raz gorycz porażki, było to tydzień temu kiedy to spotkali się na wyjeździe z drużyną o wielkiej tradycji - Sportingiem, przegrali nieznacznie bo 3:2, pachniało nawet przez moment niespodzianką kiedy to już w 18 min. prowadzili 2:0 jednak później już tylko gole strzelali gracze Sportingu, Braga w ostatniej kolejce pokonała 1:0 graczy Porto, tym samym umocniła się na pozycji lidera wygrywając jak na razie wszystkie spotkania w tym sezonie. Czego możemy się spodziewać po jutrzejszym meczu ? Hmmm, moim zdaniem wyraźnej dominacji graczy z Bragi, pokonali Oni już w tym sezonie takie drużyny jak Sporting w 2 kolejce, Porto tak jak pisałem kolejkę temu, czy Maritimo, gospodarze w tym sezonie fakt faktem dobrze się spisują jednak aż takich ciężkich rywali nie mieli, bo drużyny pokroju Academicy, Leirii czy Navalu nie są potentatami ligi Portugalskiej, kurs na gości jest duży bo coś w okolicach ~1.9 moim zdaniem jest to spowodowane dobrym wynikiem z przed tygodnia drużyny Olhanense, jednak czy są Oni w stanie powtórzyć taki mecz ? Braga przyjechała tutaj po zwycięstwo i o umocnienie na pierwszym miejscu, bo jeżeli chcą coś w tym sezonie zwojować to muszą takie mecze jak ten wygrywać. O osłabieniach nie mogę nic powiedzieć ponieważ nie umiem trafić na dobre źródło o lidze portugalskiej, jednak wydaję że mi się że w Bradze żadnych osłabień nie ma, a w Olhanense ? 2 kolejki temu dostali 2 czerwone kartki, Fernandes oraz Baiao, jednak nie wiem czy za 2 żółte czy od razu czerwona, śmiem twierdzić że Fernandes od razu bo było to już w 9 min. więc prawdopodobnie został zawieszony na 2 mecze, więc i w tym nie może wystąpić, czyli jeden piłkarz podstawowego składu wyeliminowany, o reszcie nie mogę nic powiedzieć, jednak mam nadzieję że Braga dziś bez problemu pokona beniaminka z Olhanense a kurs 1.8 wejdzie jak w masło ????

pozdROWienia ????
 
M 55

meggie1

Użytkownik
Olhanense - Sporting Braga ✅✅✅ 0:1
Aktualny lider Ligi Sagres Sporting Braga zmierzy się dzisiaj z tegorocznym beniaminkiem Olhanense, jak to przystało na beniaminka na początku spisuję się bardzo dobrze, po 5 kolejkach zajmuje 7 miejsce w lidze z dorobkiem 6 punktów, w tym sezonie doznali tylko raz gorycz porażki, było to tydzień temu kiedy to spotkali się na wyjeździe z drużyną o wielkiej tradycji - Sportingiem, przegrali nieznacznie bo 3:2, pachniało nawet przez moment niespodzianką kiedy to już w 18 min. prowadzili 2:0 jednak później już tylko gole strzelali gracze Sportingu, Braga w ostatniej kolejce pokonała 1:0 graczy Porto, tym samym umocniła się na pozycji lidera wygrywając jak na razie wszystkie spotkania w tym sezonie. Czego możemy się spodziewać po jutrzejszym meczu ? Hmmm, moim zdaniem wyraźnej dominacji graczy z Bragi, pokonali Oni już w tym sezonie takie drużyny jak Sporting w 2 kolejce, Porto tak jak pisałem kolejkę temu, czy Maritimo, gospodarze w tym sezonie fakt faktem dobrze się spisują jednak aż takich ciężkich rywali nie mieli, bo drużyny pokroju Academicy, Leirii czy Navalu nie są potentatami ligi Portugalskiej, kurs na gości jest duży bo coś w okolicach ~1.9 moim zdaniem jest to spowodowane dobrym wynikiem z przed tygodnia drużyny Olhanense, jednak czy są Oni w stanie powtórzyć taki mecz ? Braga przyjechała tutaj po zwycięstwo i o umocnienie na pierwszym miejscu, bo jeżeli chcą coś w tym sezonie zwojować to muszą takie mecze jak ten wygrywać. O osłabieniach nie mogę nic powiedzieć ponieważ nie umiem trafić na dobre źródło o lidze portugalskiej, jednak wydaję że mi się że w Bradze żadnych osłabień nie ma, a w Olhanense ? 2 kolejki temu dostali 2 czerwone kartki, Fernandes oraz Baiao, jednak nie wiem czy za 2 żółte czy od razu czerwona, śmiem twierdzić że Fernandes od razu bo było to już w 9 min. więc prawdopodobnie został zawieszony na 2 mecze, więc i w tym nie może wystąpić, czyli jeden piłkarz podstawowego składu wyeliminowany, o reszcie nie mogę nic powiedzieć, jednak mam nadzieję że Braga dziś bez problemu pokona beniaminka z Olhanense a kurs 1.8 wejdzie jak w masło ????


pozdROWienia ????
Niestety Braga miala problemy ze strzeleniem bramki i to spore, pomimo oslabionego zespolu gospodarzy ( w 45 minucie Ventura dostal czerwona kartke). Udalo sie dopiero w ostatniej doliczonej minucie i uratowali jakims cudem te 3 punkty, chociaz szkoda troszke zespolu Olhanense, ktory przez caly mecz dzielnie sie bronil. Ale ogólnie meczyk wszedl ???? ✅
 
barcelonczyk 170

barcelonczyk

Użytkownik
Spotkanie: FC Pacos Ferreira - Benfica Lissabon
Typ: powyżej 2,5 goli w meczu
Kurs: 1,95
Buk: Bet365
Analiza:

Dzisiaj o godzinie 21:15 rozpocznie się mecz pomiędzy FC Pacos Ferreira - Benfica Lissabon. Zdecydowanym faworytem tego meczu są goście, którzy w pierwszych 6 meczach sezony wygrali 5 spotkań i zanotowali jeden remis strzelając przy tym aż 21 bramek jak do tej pory najwięcej w lidze tracąc trzy i z pewnością będą chcieli dzisiaj zwyciężyc, natomiast FC Pacos Ferreira w 6 meczach zanotowali 1 zwycięstwo 4 remisy i porażkę z bilansem bramek 4:4 i na pewno będą chcieli dzisiaj powalczyc chociażby o remis. Mecze pomiędzy tymi drużynami kończyły się prawie zawsze wysokimi wynikami. Od 2002 roku w 13 meczach padło aż 54 bramki co daje średnio 4,1 bramki na mecz. W ostatnich 2 meczach zwyciężała Benfica 3:2 i 4:3. W tabeli Benfica zajmuje drugie miejsce zaś FC Pacos Ferreira plasuje się na 9 miejscu. Zapowiada się ciekawy i zacięty mecz opiewający jak pokazują statystyki w dużą ilosc strzelonych goli.
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Dzisiaj Puchar Portugalii

Covilha-Braga - 2 @@ 1,50 (Zwycięstwo Bragi) 6/10 ✅ ✅
Dzisiejsze spotkanie w ramach puchar Portugalii zmierzą się w nim słabiutkie i mało znane Covilham ,a Braga która w lidze Portugalskiej zajmuję pozycję lidera , Braga lubi grać w pucharach ligi ponieważ łatwo dojść przez nie do europejskich pucharów dzisiaj przyjdzie im się zmierzyć ze zdecydowanie niżej notowanym rywalem lecz wiadomo nie można ich zlekceważyć , Uważam zespół Bragi w tym sezonie za znakomity zespół i kurs 1,50 jest znakomitą promocją dla nas użytkowników.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
VS

⚽Vitoria Guimaraes - FC Porto
Typ : Porto @ 1,85
bet365✅1:4​

Inauguracja kolejki nr 12 nastąpi dzisiaj na stadionie w Guimaraes. Zawita tutaj obronca mistrzowskiego tytułu. To właśnie Porto w mojej ocenie jest zdecydowanym faworytem tego spotkania. Ich gra zwykle podobac się może na płytach bardzo równych i większych stadionach, a taki znajduje się w Guimaraes. Tak mi się kojarzy że kiedy przychodzi im wyjeżdzac do np Setubal czy Naval to ich gra nie wygląda tak dobrze. Głównie mówię o stylu bo punkty to zdobywają niemal wszędzie. O dominacji na Dragao już nie wspomne. W poprzedniej kolejce pokonali 2:1 Rio Ave. Wynik wskazywałby że męczyli się niemiłosiernie. Jednak z przebiegu gry wcale tak to nie wyglądalo. Porto stwarzało kolejne okazje i tylko swojej nieskuteczności zawdzięczali to że zwycięska bramka padła dopiero w okolicach 85min. Wcześniej m.in Falcao potężnie uderzył z karniaka w poprzeczke! Akcje Porto były dobre , coś jak Arsenalu z tym że końcowa faza tj skutecznośc zawodziła. Ta jednak może przyjśc w każdym momencie. Trener Jesualdo Ferreira ma dzisiaj cały skład do dyspozycji. Nikt nie pauzuje i nikt nie jest kontuzjowany. Właśnie po urazie wraca do bramki Helton. Z przodu pewniakiem jest Hulk. Bardzo podoba mi się gra tego zawodnika. Nie dośc że zbudowany, dobrze się zastawia, to jescze i huknie z dystansu i dobrze wyszkolony technicznie. Taki gracz to skarb. Nic tylko nasłuchiwac kiedy wyjedzie do najlepszych klubów w Europie i Porto ponownie zbije interes jak w poprzednich latach na Lucho czy Lisandro.
Gospodazre w llidze są na 9 msc. Ostatnio zaczeli wygrywac mecze jak chociażby ze Sportingiem Braga i Olhanense. Nie wspominam o pucharach Portugalii tam w sumie też udało się im dwukrotnie wygrac. Smoki z Dragao awans w Champions League mają już zapewniony i nie muszą oszczędzac się dzisiaj. W lidze muszą gonic od poczatku rozgrywek Benfice i Brage. Dzisiaj rywal wydaje się bardzo idealny. WKońcu FC Porto nie przegrało z zespołem z Guimarães od 8 lat. W grudniu 2001 roku uległo Vitorii na wyjeździe 0:2, od tamtego czasu we wszystkich meczach Smokom udawało się wywalczyć komplet punktów!

Przewidywane składy :
GUIMARAES : Nilson-Alex, Lazaretti, Moreno, Andrezinho-Flávio Meireles, João Alves-Targino, Nuno Assis , Desmarets-Douglas.

PORTO : Helton- Fucile, Rolando, Bruno Alves. Álvaro Pereira-Fernando, Belluschi, Raul Meireles- Varela, Hulk, Rodriguez.
 
t0mson 639

t0mson

Forum VIP
Vitoria Guimaraes - FC Porto Wynik: 1:4 ✅
Typ : Porto
kurs:1,92

Kursy w prezencie ale lecą w dół. Przed chwilą na Tobecie było 1,95 juz 1,92. Mimo ostatnie wygranej trener &quot;podnosi poprzeczkę&quot; ale co się dziwić team takiej klasy jak Porto chcę być liderem inne opcje nie wchodzą w grę.Dodatkowym argument jest to , że w LM awans zapewniony i teraz muszą zająć się ligą , nabijać punkty i gonić lidera ;-) Nadszedł cza na odrabianie strat. Motywacja ze strony trenera wpłynie na zawodników i po ostatnich pudłach pokażą, że potrafią wykorzystać wypracowane okazje !

Edit:
Hulk nie gra w podstawie dzisiaj...
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Sezon w Brasileiro już za Nami. Ostatnim czasem obserwuje baczniej rozgrywki w Portugalskiej LIGA SAGRES i poszukam ciekawych typów na zbliżająca się kolejke . W pucharach hegemoni radzą sobie bardzo dobrze. Porto obok Chelsea zapewnilo sobie awans do 1/8 finału LM z grupy. Benfica w cuglach pokonuje przeszkody w Lidze Europejskiej. SPorting może mniej efektownie, ale za to efekotywnie i także przed ostatnią serią gier ma zapewniony udział. Na ligowych boiskach formą narazie jednak Sporting nie błyszczy stąd zmiana na ławce trenerskiej i zwolnienie Paulo Bento.


VS

⚽Sporting Lizbona - Uniao Leiria
Typ : Poniżej 2,5gola @ 1,70
bet365 ✅0:1​

Na Jose Alvalade jak wspomniałem na wstepie czują spory zawód obecnym rozwojem sytuacji w lidze. Sporting jak co roku kreowany na walke o mistrza obecnie zajmuje odległą 6 ze stratą już 11pkt do lidera. Wszystko przez fatalną passe remisów. Aż 6 kompromisów na 12 kolejek to aż nadto dużo. Trzeba zacząc wygrywac. W meczu Ligi Europejskiej przeciw Heerenveen wspomniany remis udało się uratowac w końcówce meczu, i ten gol właśnie zapewnił awans do fazy pucharowej. W ostatniej kolejce Sporting już wygrał 2:0 na wyjeździe z Setubal. W tym meczu wkońcu nastąpiło przełamanie i odnięsli ligowe zwycięstwo od 19 września! Dwa gole zdobyl Liedson, ale drugi wywołał spore kontrowersje. Sytuacja kadrowa jest w porządku. Jedynym powaznym osłabieniem jest absencja Yannicka Djalo. Ten młody zawodnik stanowił duże zagrożenie dla rywali. Trener nie powołał na ten mecz do składu także Felipe Caicedo i Pedro Silvy. Ale ważną wiadomością też jest powrót wkońcu do dobrej dyspozycji Marata Izmailowa, ktory będzie szarżowal na skrzydlach. Ogólem Sporting ma bardzo ciekawy skład. Veloso, Moutinho, Matias Fernandez, Liedson, Izmaiłow, Rui Patricio, Vukcevic czy Helder Postiga to znani zawodnicy niejednemu fanowi piłki nożnej. Pora przerwac pasmo remisów. WKońcu jest nowy trener więc może i nowością powieje w szeregach Sportingu. Jednak bardziej jestem skłonny postawic na małą ilośc bramek w tym meczu. Spotkanie z Setubal nie pokazalo że Sporting dysponuje ogromną siłą rażenia i widac faktycznie slabszą forme zespołu.
Rywale w zasięgu z pewnością chociaż w tabeli niemal ze sobą sąsiadują bo Leiria jest na 8msc. Ostatnie mecze w ich wykonaniu to jednak pasmo niepowodzeń. Trzy porażki z rzędu wliczając ta w Pucharze Portugalii z nikomu szerzej nie znanym Freamunde w rzutach karnych. Ich skład będzie osłabiony brakiem Diego Gaúcho.
Tak teraz czytam jeszcze że na Alvalade narzekają na stan murawy przed tym meczem. Na ile to wpłynie na poruszanie się zawodników ciężko powiedziec. Technicznie grający zawodnicy mogą miec problemy na takiej płycie. Rywal zapewne postawi duża uwage na defensywe stąd spodziewam się małej ilości bramek.


Czy to już koniec potknięc Liedsona i kolegow ?




VS

⚽Olhanense - Benfica Lizbona
Typ : Benfica @ 1,40
Bet365⛔2:2​

Benfica w obecnym sezonie gra najładniej dla oka w Portugalii. Kto jednak widział okres przygotowawczy w ich wykonaniu i chociazby mecze z Milanem o puchar Eusebio mógł się tego spodziewac. Już wtedy znamienowali wysoką klase sportową i umiejętności które potwierdza obecny sezon. Ręka trenera Jorge Jesusa jest widoczna. Akcje ktore graja w ofensywie śmiało mozńa porównac z Barceloną czy Arsenalem. I nie ma w tym żadnej dozy ironii czy czegokolwiek. Benfica gra przyjemnie dla oka. Bawią się grą. ALe czy można się czemuś dziwic skoro w przodzie znajdziemy wirtuozów z Ameryki Południowej? Odpowiedz jest prosta. NIE. W tym meczu z beniaminkiem z Olhanense faworyt jest tylko jeden. W tym meczu Benfa będzie bez Ruben Amorim i Luís Filipe. Ale kadra jest na tyle szeroka że to żadne braki. Jest tam 20 równorzędnych zawodników. Skoro taki Nuno Gomes grzeje lawe to można sobie wyobrazic jaka siła jest w ataku. Oscar Cardozo już 14 bramek ma na koncie w lidze. Łącznie Benfica zdobyla 35 goli w 12 kolejkach. Saviola odnalazł radośc z gry w koszulce Benfici. Ponadto tacy gracze jak Ramires, AImar, Javi Garcia w pomocy. Tercet w ataku Cardozo, Di Maria i Saviola uzupełnia się znakomicie. Saviola szybki, sprytny. Cardozo bardzo dobry w grze powietrznej. Di Maria mający pokrętło i młot w lewej nodze potrafi posłac taką bombe w strone bramki rywala że ho ho. Na środku defensywy wieża w postaci Luisao. Boczni obrońcy są częstymi goścmi pod bramką rywali. Poprostu Benfica gra bardzo ladnie i ofensywnie a do tego i skutecznie. Dlaczego stawiam że pokona beniaminka na wyjeździe? Chociazby i z wyżej wymienionego powodu. Ale nie tylko. Gospodarze BEZ FORMY! Na 8 ostatnich ligowych meczów az 6 przegrali i 2 zremisowali. Benfica dla przejrzystości na ostatnie 10 meczow we wszystkich rozgrywkach 7 razy triumfowala strzelając przy tym po kilka bramek rywalom. Jeżeli mam szukac tzw pewniaka na ten weekend to radziłbym się zastanowic nad wyborem właśnie typu na Benfice, a kurs 1,4 &quot;godny&quot; uwagi przy ciągłym typowaniu na Real Madryt czy Barcelone.


Zapraszam do dyskusji na temat nadchodzącej kolejki w LIGA SAGRES. Trzeba rozruszac ten dział :spokodfhgfh:​
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Dobry typ na under Sportingu.Nowy trener, ale na razie nic nowego stołeczna drużyna nie pokazała.Oglądałem ostatni mecz z Setubal - żadna z drużyn nie zachwyciła, Sporting jak na swoje możliwości zagrał fatalnie stwarzając bardzo mało sytuacji.
W drużynie nie jest dobrze, słaba gra, wyniki i złość kibiców źle wpływa na atmosferę.Jest nowy trener, ale tak jak wspominałem nie widać jakiejś poprawy gry Sportingu.Gwiazdy takie jak Veloso, Moutinho czy Liedson nie błyszczą i te wszystkie dotychczasowe remisy nie są dziełem fartu.
Popieram typ bo tydzień kolejny to mało czasu na jakieś skomplikowane schematy wprowadzane przez &#39;&#39;nową miotłę&#39;&#39;.
Jeżeli chodzi o gości to typowy średniak Sagres, nie liczę, że się odkryją bo remis będzie dla nich sukcesem.

Co do drugiego meczu to nie wiem czy Benfa wygra, ja bym bardziej widział under, beniaminek słynie ze swojej dobrej gry w obronie i waleczności.Nie wiem czy zagrają Cardoso, Saviola, ale jeżeli tak to siła ofensywna gości będzie mocna, ale tak wydaje mi się, że będzie to typowy mecz faworyta w Sagres - nuda, defensywa --&gt; under.

Gracias.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Co do drugiego meczu to nie wiem czy Benfa wygra, ja bym bardziej widział under, beniaminek słynie ze swojej dobrej gry w obronie i waleczności.Nie wiem czy zagrają Cardoso, Saviola, ale jeżeli tak to siła ofensywna gości będzie mocna, ale tak wydaje mi się, że będzie to typowy mecz faworyta w Sagres - nuda, defensywa --&gt; under.

Gracias.
Akurat sprawdzalem kadre na mecz to tak jak napisalem brakuje tylko Ruben Amorim i Luís Filipe. Cardozo i Saviola pojechali na ten mecz. Z tą nudą to masz racje, czasem odnosze takie same wrażenie że potentaci męczą się niemiłosiernie na wyjazdach, a kiedy wracają na swoje wielkie stadiony ( Da Luz, Dragao czy Alvalade) to ich gra od razu wygląda inaczej. Jednak Benfa w tym sezonie pokazuje ciekawą i kombinacyjną gre więc sądze że powinni pokonac co tu duzo mówic ale slabego beniaminka. Zdziwiłem się że taki kurs dali. Bo przeważnie na takie mecze dają 1,30 nawet. Owszem nie ma rarytasów, ale tak jak wyżej Benfica mnie wyraźnie przekonuje i stawiam na ich wygraną.
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
Trochę szkoda beniaminka bo pamiętam mecz z Sportingiem Lizbona i kapitalne bramki Rabioli i Castro szkoda, że przegrali ten mecz w końcówce, z Bragą też zawalczyli przegrywając dopiero w doliczonym czasie. Trzeba pamiętać że jest to bardzo młody zespół ale potrafiący grać w piłkę. Oglądałem kilka ich spotkań i widać, że jest to ciekawie poukładany zespół tylko brakuje mu doświadczenia stąd tyle porażek. Benfica obecnie to klasa sama w sobie, takiej pasji w tworzeniu akcji ofensywnych jak obecnie nie widziałem już dawno w tym zespole. Bilans bramkowy jest porażający i dla mnie dużym zaskoczeniem będzie, jeśli Benfica nie pokryje handi w tym meczu. Nie zgodzę się z Tobą Qozi że to typowy mecz pod faworyta, bo młode wilczki właściwie nic nie mają do stracenia, a czy przegrają 0:1 czy np. 1:4 to myślę, że z większym zadowoleniem przyjęli by ten drugi wynik bo strzelanie bramek przychodzi im obecnie z wielkim trudem, zresztą liczba 7 przy statystyce bramek mówi sama za siebie, a strata bramki w takim meczu jest raczej wkalkulowana. Mam nadzieję że nie zagrają tak jak Naval z Benficą, które stało w 11 przed swoim bramkarzem, tak się po prostu nie gra na swoim stadionie.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Ja jednak dalej under.Dlaczego ?
Własnie sprawdziłem i Benfica nawet dość skutecznie gra na wyjazdach strzelając wystarczającą ilość goli ponieważ przeważnie tracą i w końcowym rozrachunku robią over 2: 1 lub 3:1.U siebie rzeczywiście mocni, ograli Setubal aż 8:1, Leixoes 5:0 czy ostatnio Nacional 6:1.To tylko w Sagres, a również rozbili Everton.
Tyle, że tak jak mówię to na Da Luz.
Co do gości to taka ciekawostka, że u siebie nie strzelili bramki od...pięciu spotkań, a takiego mocnego overa to w ostatniej kolejce z Maritimo gdzie zostali rozbici 5:2.

Grają z Benfą, a w tym okresie są najgorszą drużyną ligi, tak więc nie liczę, ze coś strzelą i Benfica wygra 1:0 lub 2:0.

Moja propozycja :

Olhanense SC - Benfica Lisboa under2.5 1.85

Drużyna Gospodarzy Zdobędzie Gola NIE 1.85

Powodzenia.

Fajna dyskusja się robi, fajnie, że reaktywowałeś umarlaka :spokodfhgfh:.
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
Academica de Coimbra - Leixoes SC zwróciłem również uwagę na to spotkanie. Academica przegrała ostatnio z Benficą ale zapomnijmy o tym meczu bo to się musiało stać. Chwała im że nie murowali bramki a wyszli walczyć. Academica w zeszłym sezonie była u siebie jedną z lepszych ekip, podobnie Leixoes na wyjazdach. Dużo się jednak zmieniło od tamtego czasu. Nie mniej Academica sprawia ostatnio dobre wrażenie, 3:0 z Setubal pokazuje, że nie zawodzi wtedy kiedy musi sięgnąć po pkt, 2:0 z Guimaraes to też moim zdaniem dobry prognostyk. Zawalczyli na Porto co pokazuje, że preferują raczej ofensywny styl gry, inna sprawa że nie zawsze to się udaje. Brawa jednak za ambicję. 8 pkt w 6 spotkaniach u siebie i duża szansa na poprawę tej statystyki. Leixoes na wyjazdach jest najgorszą ekipą w lidze - 2 strzelone gole przy 13 straconych, zaledwie 1 pkt w 6 spotkaniach. Ostatnio urwali pkt Bradze ale ja bym był ostrożny z ocenianiem tego meczu, bowiem Braga to nie wielki zespół tej ligi a jedynie rewelacja sezonu. Jeśli goście nie upilnują Modou Sougou ten jest sam w stanie pociągnąć grę ofensywną. Spotkanie raczej pod gospodarzy. ✅
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
-
SL Benfica Lizbona - FC Porto​

Już dziś o 21:15 na Estadio da Luz w obecności ponad 64-tysięcy kibiców dojdzie do spotkania, które elektryzuje całą Portugalię. Benfica Lizbona podejmować będzie FC Porto. W zespole gospodarzy głośno ostatnio mówi się o chęci odejścia do silniejszego zespołu Angela Di Mari. Benfica żąda jednak za młodego zawodnika aż 40 milionów euro. Do zespołu i to już w styczniu ma trafić natomiast Luca Toni, co szczerze mówiąc dla mnie jest wielkim nieporozumieniem. Wracając do samego spotkania. Benfica u siebie gra rewelacyjnie, jest zabójczo skuteczna, efekt? 5 zwycięstw w 6 spotkaniach, aż 25 strzelonych bramek i tylko 3 stracone. Porto na wyjazdach natomiast radzi sobie dobrze, choć 3 zwycięstwa w 6 spotkaniach na kolana nie rzucają. W ekipie gospodarzy na to spotkanie zabraknie obrońcy Sidneia, pauzującego za kartki Di Maríe, Rubena Amorima, Keirrisona i Fabio Coentrão. Brak dwóch podstawowych pomocników - Di Marii i Amorima może mieć wpływ na postawę tej formacji. Wszyscy liczą na duet Cardozo - Saviola. Benfica w lidze na własnym stadionie nie wygrała z Porto od 3 lat, ostatnie zwycięstwo zanotowali 26 lutego 2006r (1:0). Z zespołem Porto do Lizbony nie pojechali Tomas Costa i Valeri ale nie są to zawodnicy z podstawowego składu, tak więc goście w najsilniejszym zestawieniu. Smoki wygrały 4 kolejne spotkania z rzędu, ostatnio pokonując najsłabsze w lidze Setubal tylko 2:0 (dla porównania Benfica rozbiła rywala 8:1). Na pewno będzie to mecz walki, oba zespoły posiadają zawodników którzy są w stanie przesądzić w pojedynkę o losach spotkania, ja jednak skłaniam się mimo braków kadrowych ku ekipie gospodarzy.

SL Benfica Lizbona - FC Porto 1 2,45 ✅ 1:0 (1:0)
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Rzeczywiście mecz zapowiada się bardzo ciekawie. Sam chcialem znalesc jakiś typ na to spotkanie. Początkowo myślalem o overze2,5gola. Potencjał obu zespołów w ofensywie ogromny. Jednak wziąłem pod uwage zę zabraknie dzisiaj Di Marii który musi pauzowac za kartki. Przeanalizowałem sobie wszelkie aspekty tego pojedynku i wyszło mi że lepiej odpuścic stawianie czegokolwiek w tym meczu. Lepiej przyglądac się temu meczowi jako obserwator. Liczmy że będzie to wielkie widowisko ;) Hulk kontra Saviola i Cardozo. Niech poporstu wygra lepszy! W sumie lubie oba zespoły z tej ligi.
A co do rzekomego transferu Luki Toniego to sądze że to plotki wyssane z palca. Toni im niepotrzebny skoro mają Oscara Cardozo, chyba że szykuje się transfer Cardozo... To wtedy Toni rzeczywiście mógłby byc jego następcą, ale jeżeli obaj by mieli razem w ataku występowac to jakoś tego nie widze.
 
belchior89 269

belchior89

Użytkownik

⚽PORTUGALIA: Liga Sagres⚽
Leixoes vs Olhanense
Typ: Leixoes
Kurs: 2.25
Bukmacher: BetFair

Analiza:


Portugalska Liga Sagres. Mecz kończący kolejkę. Typuje w nim minimalne zwycięstwo gospodarzy. A oto kilka argumentów za tym przemawiających:

- trener gospodarzy po raz pierwszy w sezonie ma wszystkich zawodników do dyspozycji z czego jest niezmiernie zadowolony
- skład gości zdziesiątkowany. Nie zagrają: Carlos Fernandes, Rui Duarte, Anselmo, Djalmir, Miguel Garcia. Wszyscy są to zawodnicy kluczowi dla tego zespołu.
- Goście zmotywowani by zakończyć sezon na dobrym 12 miejscu. Stanie się tak w przypadku dzisiejszej wygranej.​
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom