>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Praca licencjacka, literatura

Z 0

zafir

Użytkownik
Witam,
wybrałem sobie temat pracy licencjackiej &quot; Działalność marketingowa firm bukmacherskich&quot; jednak mam problem z literaturą do tej pracy. Ktoś mógłby zaproponować jakieś książki ? Może pisał ktoś na podobny temat ?
Chodzi mi o jakiś konkret, coś o co mógłbym oprzeć moją pracę
Bardzo proszę o pomoc ????
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
A masz już rozpisane rozdziały i podrozdziały?
2 pierwsze rozdziały będą ogólne na temat szeroko rozumianego marketingu, rozdział 3 będzie skupiony na meritum. Co do literatury związanej stricte z tematem, nie sądzę byś coś znalazł, bardziej musisz się opierać na sprawozdaniach bukmacherów (jeśli gdzieś takowe są), artykułach?, w tym kierunku 3 rozdział musisz koncentrować. Poza tym kwestia czy skupiasz się na Polsce czy na Świecie. Bo jeśli chodzi o Polskę to działalność marketingową prowadzą tylko bukmacherzy naziemni. Wobec tego masz wąski krąg zainteresowania tematem.
 
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
Rzeczywiście lepszym tropem niż książki są tutaj wszelkiego rodzaju raporty. Zależy na czym bardziej się skupiasz, czy na marketingu skierowanym bezpośrednio do potencjalnego konsumenta poprzez programy lojalnościowe i prezentację oferty dla gracza, czy na działaniach sponsoringowych. W drugim przypadku na pewno obowiązkiem raporty Rolanda Bergera, Deloitta, czy choćby ostatni miniraport EGBA. Skonkretyzuj kierunek pracy a wtedy bardziej będę mógł pomóc.
 
Z 0

zafir

Użytkownik
A masz już rozpisane rozdziały i podrozdziały?

2 pierwsze rozdziały będą ogólne na temat szeroko rozumianego marketingu, rozdział 3 będzie skupiony na meritum. Co do literatury związanej stricte z tematem, nie sądzę byś coś znalazł, bardziej musisz się opierać na sprawozdaniach bukmacherów (jeśli gdzieś takowe są), artykułach?, w tym kierunku 3 rozdział musisz koncentrować. Poza tym kwestia czy skupiasz się na Polsce czy na Świecie. Bo jeśli chodzi o Polskę to działalność marketingową prowadzą tylko bukmacherzy naziemni. Wobec tego masz wąski krąg zainteresowania tematem.
Rozdzialow jeszcze nie ma, dzisiaj bede probowal cos stworzy.Ostatnio,gdy rozmawialem z promotorem co poradzil mi pisanie tego tematu na przykladzie jeden firmy myslalem o sts, uwazasz ze to dobry pomysl ? Reklamuja sie w telewizji, sponsoruja nasza reprezentacje, takze wystepuje tutaj dzialalnosc marketingowa, skupilym sie takze na promocji online, bo przeciez tez prowadza tam zaklady. Co o tym sadzisz? P.S Pisane z telefonu, z gory przepraszam.
 
Z 0

zafir

Użytkownik
Rzeczywiście lepszym tropem niż książki są tutaj wszelkiego rodzaju raporty. Zależy na czym bardziej się skupiasz, czy na marketingu skierowanym bezpośrednio do potencjalnego konsumenta poprzez programy lojalnościowe i prezentację oferty dla gracza, czy na działaniach sponsoringowych. W drugim przypadku na pewno obowiązkiem raporty Rolanda Bergera, Deloitta, czy choćby ostatni miniraport EGBA. Skonkretyzuj kierunek pracy a wtedy bardziej będę mógł pomóc.
Dzieki za odpowiedz. Myslisz, ze moglbym w wiekszosci oprzec moja prace na tych raportach? Co do ksiazek, to ciezko jest cos seensownego znalezc. Tak jak wyzej napisalem, waham sie czy pisac o ogolnym rynku, czy tez skupic sie moze na jednej firmie. Co byc poradzil ? P.S pisane z tel
 
L 516

lipny

Użytkownik
Bardzo fajny temat ????
ja bym pisał jak Panowie podpowiadają
1. Ogólnie
2. Na świecie (media, sponsoring eventów, promocje i programy lojalnosciowe trzymajace gracza)
3. Na naszym podwórku, dobry motyw na przykładzie wybranej firmy, bym probował pisac do działów marketingu o udostępnienie wybranych informacji (raporty koszta zasieg wyniki) i wybierzesz na ktorej sie oprzeć
Z literaturą pewnie problem, raczej promotor winien zrozumiec;)
 
Z 0

zafir

Użytkownik
Bardzo fajny temat ????
ja bym pisał jak Panowie podpowiadają
1. Ogólnie
2. Na świecie (media, sponsoring eventów, promocje i programy lojalnosciowe trzymajace gracza)
3. Na naszym podwórku, dobry motyw na przykładzie wybranej firmy, bym probował pisac do działów marketingu o udostępnienie wybranych informacji (raporty koszta zasieg wyniki) i wybierzesz na ktorej sie oprzeć
Z literaturą pewnie problem, raczej promotor winien zrozumiec;)
Jutro bede rozmawiam z promotorem, mam nadzieje, ze nie zmieni mi tematu. Skorzystam z waszych cennych porad, zobaczymy co z tego bedzie. Jak sie czegos dowiem i bede mial jakies pytania lub problemy, bede pisal ????
 
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
Dzieki za odpowiedz. Myslisz, ze moglbym w wiekszosci oprzec moja prace na tych raportach? Co do ksiazek, to ciezko jest cos seensownego znalezc. Tak jak wyzej napisalem, waham sie czy pisac o ogolnym rynku, czy tez skupic sie moze na jednej firmie. Co byc poradzil ? P.S pisane z tel
Opieranie się na samych raportach to nie jest żaden problem, np. zdecydowana większość prac z marketingu sportowego tak wygląda jeżeli chodzi o źródła. Oczywiście to dotyczy merytorycznego rozdziału. Przy teoretycznych (w zależności od rozkładu pracy) będziesz musiał oprzeć się na literaturze z marketingu/marketingu usług elektronicznych/marketingu internetowego, czy wreszcie marketingu sportowego.
Trudno jednoznacznie wskazać optymalny kierunek pracy. Wiele zależy od promotora, tu są różne preferencje, jeden może zezwolić na opisanie całego zjawiska, drugi będzie wymagał konkretnych przypadków. Generalnie opcje masz następujące:

1. Opisanie zjawiska na przykładzie krócej opisanych case study 5 buków zarejestrowanych w Polsce
2. Bardziej rozbudowany case study na przykładzie dwóch buków, np. STS i Fortuny
3. Analogicznie na przykładzie buków zagranicznych, lub mieszanki zagranicznych i polskich (tu chyba najlepiej byłoby wziąć Uni.bet pod lupę, bo oni cyklicznie wydają yearbook dość kompleksowo przedstawiający ich działania m.in. marketingowe)
4. Można też temat ugryźć od strony ostatnich 6-7 lat w Polsce i wpływu ustawy hazardowej na zaprzestanie/modyfikację działań buków w Polsce, bo regulacje miały na to silny wpływ, choć oczywiście buki zagraniczne w Polsce marketingowo dalej działają, ale mniej oficjalnie.
 
Z 0

zafir

Użytkownik
Witam, ponownie niestety mam problem z tematem pracy. Po rozmowie z promotorem ustaliliśmy, żeby opierać pracę na raporcie Roland Berger, oczywiście, nie tylko. Jest tam punkt &quot;Regulacja gier losowych w Polsce- przegląd obowiązujących przepisów&quot; podzielony na 3 rozdziały. Myślałem, żeby nie skupić się głównie na zakładach bukmacherskich, tylko ogólnie na hazardzie.
Do głowy przychodzi mi np temat &quot;Gry hazardowe i zakłady wzajemne, regulacje prawne&quot; Nic innego sensownego jak na teraz nie mam. Nie wiem do końca od jakiej strony to ugryźć :/ Chodzi mi o to, żeby było sporo informacji z których mógłbym skorzystać.
Bardzo proszę o opinie na ten temat

P.S Nie oczekuje wymyślenia za mnie dokładnego tematu, tylko opinie i spostrzeżenia, które pomogą mi przy wyborze.
Pozdrawiam
 
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
To musisz się zdecydować, bo zacząłeś od tematu marketingowego a teraz skupiasz się na regulacjach prawnych. Obie kwestie są oczywiście ze sobą powiązane, ale charakter pracy będzie wtedy skrajnie inny. O marketingu to na prawdę jest co pisać, bo wystarczy że porównasz działania sponsoringowe w Polsce i za granicą. O samej Wielkiej Brytanii i marketingu bukmacherów w Premier League możesz napisać co najmniej 6-7 stron na luzie. Ja bym proponował Ci formę podobną do raportów Rolanda Bergera i Deloitte&#39;a, gdzie masz omówione regulacje prawne w konkretnych krajach i jednocześnie pokazane działania marketingowe i sponsoringowe, a także to jak kształtuje się rynek w tych krajach.
 
Z 0

zafir

Użytkownik
To musisz się zdecydować, bo zacząłeś od tematu marketingowego a teraz skupiasz się na regulacjach prawnych. Obie kwestie są oczywiście ze sobą powiązane, ale charakter pracy będzie wtedy skrajnie inny. O marketingu to na prawdę jest co pisać, bo wystarczy że porównasz działania sponsoringowe w Polsce i za granicą. O samej Wielkiej Brytanii i marketingu bukmacherów w Premier League możesz napisać co najmniej 6-7 stron na luzie. Ja bym proponował Ci formę podobną do raportów Rolanda Bergera i Deloitte&#39;a, gdzie masz omówione regulacje prawne w konkretnych krajach i jednocześnie pokazane działania marketingowe i sponsoringowe, a także to jak kształtuje się rynek w tych krajach.
W kwestii marketingu to promotor nie zgodzil sie, zebym pisal o dzialaniach i rynku zagranicznym, a marketing na Polskim rynku nie jest wystarczalny, zeby o nim pisac. Przez to zaczalem sie zastanawiac na tymi regulacjami prawnymi. Czy np temat &quot;Wplyw ustawy hazardowej na zawieranie zakladow wzajemnych i gier losowych w Polsce&quot; moglby byc ? Czy bedzie to mialo zwiazek z marketingiem ? Nortuje mnie, takze jeszcze jedno mianowicie czy przy zmianie przepisow ustawy hazardowej przykladowo w kwietniu przyszlego roku, gdybym mial napisana juz prace na ten temat czy bylaby ona wazna ? Chodzi mi tutaj o informacje, bo gdyby ustawa sie mocno zmienila, czy praca zostala by przyjeta ? Informajce nie bylyby aktualne...
 
daavid5 671

daavid5

Użytkownik
Bo jeśli chodzi o Polskę to działalność marketingową prowadzą tylko bukmacherzy naziemni
Zagraniczni bukmacherzy również prowadzą działalność marketingową w PL. Choćby promocje, specjalne oferty i np. informacje o nich wysyłane np. na meila klienta to przykład działań marketingowych. Różnego rodzaju konkursy, które organizowane są na forach to też działania marketingowe.
 
maite-radar 23,9K

maite-radar

Użytkownik
Bardzo fajny temat ????
I na tym kończy się jaranie kwestią...
Sam podchodziłem do tego roku z pomysłem pisania o koncesjach na działalność bukmachera.
Na szczęście po paru dniach (i konsultacji z promotorem) porzuciłem ten temat, nie żałuję.
Strasznie łatwo sobie skomplikować pracę, odradzam jednak brnięcie w bukmacherkę, no chyba że pracujesz u buka.
 
daavid5 671

daavid5

Użytkownik
I na tym kończy się jaranie kwestią...
Sam podchodziłem do tego roku z pomysłem pisania o koncesjach na działalność bukmachera.
Na szczęście po paru dniach (i konsultacji z promotorem) porzuciłem ten temat, nie żałuję.
Strasznie łatwo sobie skomplikować pracę, odradzam jednak brnięcie w bukmacherkę, no chyba że pracujesz u buka.
Również odradzam komplikowanie sobie życia i pozorną ambicję w doborze tematu. Pamiętam, że tacy ludzie często mieli później problemy bo nie mieli o czym pisać.
 
Do góry Bottom