>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

prawo jazdy

boberek34 0

boberek34

Użytkownik
Nie zakładam nowego tematu, bo to dotyczy prawka.
Dostałem dzisiaj mandacik za wykroczenie &quot;art 92 § 1 tj. niestosowanie się do znaku B-1&quot; w wysokości 400zł i 5 punktów karnych. Po powrocie sprawdziłem sobie kodeks i taryfikator i nie mam pojęcia, dlaczego aż tyle dali. Z art. 92, które dotyczą znaków, są np. podpunkty &quot;1) B-3 do B-7 &quot;zakaz wjazdu...&quot;
i &quot;2) B-13 do B-14 &quot;zakaz wjazdu...&quot;, czyli podobne do mojego wykroczenia, a w taryfikatorze tylko 250zł mandatu. Miał ktoś podobną sytuację?
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
oni jakoś dziwnie to liczą
miałem podobną sytuację tylko że zakaz skrętu w lewo i zakaz wjazdu (co się samo przez się rozumie) i mówi mi 900zł i 10pkt, wyśmiałem go w twarz jakis młody ambitny milicjant. Z tego co pamiętam dostałem w ostatecznej wersji 300zł i 5pkt
 
boberek34 0

boberek34

Użytkownik
oni jakoś dziwnie to liczą
miałem podobną sytuację tylko że zakaz skrętu w lewo i zakaz wjazdu (co się samo przez się rozumie) i mówi mi 900zł i 10pkt, wyśmiałem go w twarz jakis młody ambitny milicjant. Z tego co pamiętam dostałem w ostatecznej wersji 300zł i 5pkt
Mi dał 400zł, bo jestem uczniem i nie pracuję jeszcze. Początkowo 500zł mówił. Pewnie kierowca, który ma trochę lat za kółkiem wyciągnąłby na 200-300zł.
 
simons 646

simons

Forum VIP
IMO jak sie jest uczniem/studentem to mozna na sporo mniej &quot;wyprosic&quot;. Nie wiem tego z wlasnego doswiadczenia, ale tak jak znajomi opowiadaja &quot;przygody&quot;. Maks co kumpel opowiadal to mial chyba 80-90 w zabudowanym (nie pamietam teraz ile za to mial dostac), a dostal 50 za parkowanie ;)
Wiadomo, że zależy od tego jaką kto ma gadke i na jakiego typa sie trafi.
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
A to faktycznie, opcja &quot;na studenta&quot; najlepsza. Tylko nie zawsze to działa. Jak trafisz na upartego, to nie ma zmiłuj, jeszcze bardziej potrafi udupić...
Kumpel miał podobną sytuację tak jak pisał SimonS. Zaczął gadać, prosić, aż z nerwów przeklnął. Jakie było jego zdziwienie, gdy zamiast pięciu stów i 10 pkt karnych dostał bodajże 50 zł za używanie słów wulgarnych ????
 
sewi19 10

sewi19

Użytkownik
Panowie zna ktoś z was dobrą i sprawdzoną stronke z nowymi przepisami co weszly w 2011r.? Jak kto zna to dajcie linka ????
 
Baqu 775,9K

Baqu

Forum VIP
&quot;Dziennik. Gazeta Prawna&quot; ostrzega przed wróżbami na drodze. Od piątku policjant, który złapie nas na przekroczeniu prędkości, może nam wystawić mandat w dowolnej wysokości. Wszystko zależy od jego indywidualnej oceny i nastroju. Może wlepić zarówno 20 zł jak i 500 zł. Dlaczego? Znowelizowano ustawę &quot;Kodeks wykroczeń&quot;, ale nie przygotowano do niej rozporządzenia o taryfikowaniu przekroczeń prędkości.

więcej:
▶ http://auto.dziennik.pl/artykuly/315857,przez-blad-rzadu-policjant-wlepi-mandat-wedle-uznania.html
 
krzysiu 3,3K

krzysiu

Użytkownik
Panowie od nowego roku weszły nowe pytanie, czy wiecie może gdzie można je znalezc i coś na ten temat poczytac, bo jets to ważna sprawa, z góry wielkie dzięki
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Mam pytanie: samochód ubezpieczamy w momencie kupna, czy może dopiero jak chcemy &quot;wprowadzić go do ruchu&quot;, czyli krótko mówiąc ruszyć nim w drogę ???? ?
 
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Mam pytanie: samochód ubezpieczamy w momencie kupna, czy może dopiero jak chcemy &quot;wprowadzić go do ruchu&quot;, czyli krótko mówiąc ruszyć nim w drogę ???? ?
Nikt raczej nie będzie sprawdzać czy samochód jest ubezpieczony jak stoi w miejscu;)
 
simons 646

simons

Forum VIP
magiki 42

magiki

Użytkownik
a mi dzisiaj wlepili 2 stówy za gadanie przez phona ... niby nic dziwnego, ale aż 2 stówy? moim zdaniem trochę taryfikator jest pogięty ..
 
simons 646

simons

Forum VIP
Mimo wszystko jest to dość niebezpieczne ... nie każdy ma podzielną uwagę i umiejętnie prowadzi jedną ręką, więc nie powiedziałbym, że przesadzony. Myślę, że właśnie tym kierował się ustawodawca. Wiadomo, szkoda 2 stóweczek, ale co zrobić :p
 
magiki 42

magiki

Użytkownik
Wiesz nie chodzi o sam mandat, bo mi się należał chociaż i tutaj bym polemizował, bo raz jechałem 30 km/h a dwa to była leśna uliczka więc prawdopodobieństwo niebezpieczeństwa było naprawdę małe. Dobra ok, mandat zasłużony, ale 2 stówy? Stwóka ustawiłaby mnie do pionu, a te dwie to już nadwyrężają mój portfel ;/
 
simons 646

simons

Forum VIP
Cel pewnie jest taki, żeby zniechęcić do ponownego wykroczenia, ale niektórzy mogą sobie pozwolić na płacenie co tydzień 500 pln mandatu , a innym starczy nauczka 50 pln ...Także jakby nie patrzeć ten cały taryfikator nie jest doskonały, ale jest :p
Fakt, faktem czasami troszkę przesadzają bo w opisanym przez Ciebie przypadku mogli spokojnie upomnieć, albo dać Ci za co innego, żeby wyszło 50 a nie 200 ...
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Witam, szukam nowej bazy pytań na prawo jazdy kat B. Oczywiście znalazłem w necie listę pytań ale zbiorczą na wszystkie kategorie, a potrzebuję normalną listę pytań (np. w pdf) tylko do kategorii B z poprawnymi odpowiedziami. Jak ktoś mógłby wrzucić.

pozdro
 
bruzdzi 73

bruzdzi

Użytkownik
W moim województwie (warmińsko-mazurskie) czeka się na egzamin bardzo szybko do 3 dni.

@UP 2

Kurs możesz rozpocząć 3 miesiące przed ukończeniem 18 roku życia. Egzamin dopiero możesz mieć w dzień 18-stych urodzin. Teorię i jazdę zdaje się w jeden dzień.
Odpowiadając na twoje pytanie. Nie możesz zdawaćteorii przed ukończeniem 18 lat.
 
Do góry Bottom