>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

prawo jazdy

hugo_bosss 0

hugo_bosss

Użytkownik
Tak, najlepiej zagłaskać, a potem zwalać winę na egzaminatora, że przez niego nasz super wyuczony kierowca - kursant nie zdał ???? Według mnie lepiej krzyknąć, np. przy puszczaniu sprzęgła, raz a dobrze zapamięta, że trzeba delikatnie :p Szczerze mówiąc, to najgorszy instruktor to flegmatyk, który nie potrafi zareagować. Poza tym nie każdy urodził się kierowcą i nie każdy musi jeździć samochodem.
Midel z całym szacunkiem ale nie do końca się z Tobą zgodzę. Ja zdałem bodajże dopiero za 3 razem ale ani razu nie zwaliłem winy na egzaminatora, choć raz mógłbym z nim polemizować dlaczego nie zdałem ????
Według mnie taki instruktor jak na filmiku to tylko podnosi ciśnienie i bardziej stresuje młodych kierowców. Ja miałem lajtowego instruktora, jechałem sobie gdzie chciałem a on pisał sobie eski:-D. Jazda z instruktorem to jest nic w porównaniu z tym jak jeździsz sam. Mam prawko 1.5 roku i żadnego wypadku a robię samochodem ponad 100 km dziennie.
 
majkelo77 0

majkelo77

Użytkownik
Elo ktoś się orientuje jak to jest z osobami under 18.
Czy w PL jest możliwość wyrobienia prawka jak ma się 17 lat?
Pozdrawiam
 
malutki_194 0

malutki_194

Użytkownik
Elo ktoś się orientuje jak to jest z osobami under 18.
Czy w PL jest możliwość wyrobienia prawka jak ma się 17 lat?
Pozdrawiam
Nie ma. Możesz sobie zacząć kurs chyba 3 miesiące prze ukończeniem 18 ale kwit i tak dostaniesz dopiero jak skończysz 18
 
michau 84

michau

Forum VIP
Elo ktoś się orientuje jak to jest z osobami under 18.

Czy w PL jest możliwość wyrobienia prawka jak ma się 17 lat?

Pozdrawiam
Można od 16 na coś w stylu maluch. Do określonej pojemności to jest, nie wiem jakiej dokładnie.

@re down: no no, możliwe. teraz jak napisałeś o smarcie to mi się przypomniało że masa samochodu też jest ograniczona.
 
majkelo77 0

majkelo77

Użytkownik
ee to sobie poczekam jeszcze te kilka miesięcy. Nie będę kupował smarta lub pożyczał go od dziadka.
Dzięki za info
 
hajduk 124

hajduk

Forum VIP
ten filmik albo jakoś specjalnie nakręcany albo nie wiem... w każdym razie ten kierowca jest ładnie .... naiwny, że tak daje sobie... a z tym bicie jakbym tak miał to bym nie wytrzymał. Na pewno ten kolo na instruktora się nie nadaje, gdyż nie zna podstaw psychologicznych.
 
K 0

kamil6

Użytkownik
żeby nie było że off top to się pochwalę, że 16 marca zdałem egzamin za drugim podejściem :-D
a mam takie pytanko czy ktoś nie wie jaka piosenka lecie w filmiku, który wrzucił snajper - &quot;strażnicy lasu&quot; ?
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Moim skromnym zdaniem postawa instruktora powinna zależec od osoby jaką uczy. Przecież bardzo dobrze wiemy, że każdy z nas jest inny. Jeden bardzo pewny siebie, ma daleko co inni do niego mówią a inny z kolei cichy, spokojny, może nawet trochę niepewny (Chyba trudno czuc się inaczej gdy pierwszy raz siada się za &quot;kółkiem&quot; i wyjeżdza &quot;na miasto&quot; ) Tego pierwszego to aż się prosi &quot;utemperowac&quot;. Po pierwsze dla jego własnego dobra (pójdzie na egzamin a tam egazaminator pokaże takiemu gdzie raki zimują), po drugie dla dobra innych - nie oszukujmy się - gdy taki wyjedzie na ulice własnym pojazdem to też pokazuje &quot;kto tu rządzi&quot; a to się często wiąze z dużym zagrożeniem w ruchu drogowym. Temu drugiemu spokojniej tłumaczyc, zabrac na mało ruchliwą drogę by spokojnie się oswoił z prowadzeniem pojazdu.
Tak więc jak widac wszystko powinno zależec od osoby siedzącej za kierownicą ;)
 
mlody-8934 3

mlody-8934

Użytkownik
Ja na egzamin prawa jazdy będę podchodził za dwa miesiące. Odwołując się do do ostatniego filmiku snajpera o bójce, to ja na jego miejscu tak bym sklepał instruktora, że szok ????
Dość, że w moim rejonie oblewają za byle co, to jeszcze takie coś... ze mną, to by nie przeszło ????
 
mlody-8934 3

mlody-8934

Użytkownik
Prawko na motor
Czy ktoś orientuje się w temacie od ilu lat można zdawać prawo jazdy na motor ? Wiem, że jeszcze nie tak dawno można było zdawać od 18 lat, ale dzisiaj doszły mnie słuchy, że co nieco się pozmieniało w przepisach, podobnie jak w przypadku zdawania prawka na auto...
Czy ktoś orientuje się dokładnie ?
 
matex 0

matex

Użytkownik
obecnie cały czas jest A1 i A. A1 umozliwa jazde na bodajże motocyklach do 125cm3 i ~25-30 KM z tego co pamietam, a kat. A na resztę, że sie tak wyraże. mieli juz jakis czas temu wprowadzic podział na kategorie AM i inne, ale cały czas się z tym ociągają. znajać zycie w końcu to wprowadzą, dlatego ja aktualnie majac 19 lat uczęszczam własnie na kurs kat. A zeby miec juz to z głowy, i w przyszłosci nie miec problemów ????

p.s. ładniej i bardziej profesjonalnie brzmi okreslenie motocykl, bo motor to masz np. w pralce ????
 
mlody-8934 3

mlody-8934

Użytkownik
Słyszałem, że w czasie wprowadzenia zmian na prawko na auto ( 25 min egzaminu, itp. ) wprowadzili również zasadę, że na motocykl można zdawać dopiero od 24 lat...tak mi znajomy mówił i właśnie szukam potwierdzenia ????
matex, a przed kursem miałeś jakąś styczność z motocyklami czy pierwszy raz jeździłeś na kursie ?
 
kozaosw 0

kozaosw

Użytkownik
Ale to chyba dotyczy dużych pojemności. Od 18 możesz zdawać na mniejszą pojemność (nie wiem jaka), a bodajże po 2 latach możesz na coś większego. ????
 
matex 0

matex

Użytkownik
Słyszałem, że w czasie wprowadzenia zmian na prawko na auto ( 25 min egzaminu, itp. ) wprowadzili również zasadę, że na motocykl można zdawać dopiero od 24 lat...tak mi znajomy mówił i właśnie szukam potwierdzenia ????

matex, a przed kursem miałeś jakąś styczność z motocyklami czy pierwszy raz jeździłeś na kursie ?
tak własnie ma dopiero być, że jeżeli nie ma się prawka na niższe kategorie to na najmocniejsze motocykle mozna zdawać dopiero po skończniu 24 lat. jak narazie tego jeszcze nie wprowadzili ???? zmiany, które teraz sa w egzaminach dotyczą prawie w 99% kat. na 4 kółka, jak nie nawet w 100% bo nie kojarzę, żeby cos się zmieniło jeżeli chodzi o A

obecnie jestem jeszcze na etapie teorii ???? stycznośc miałem tylko dwa razy, raz jako pasażer i raz podczas nieudolnej próby prowadzenia pseudo-ścigacza o potwornej pojemnosci 125cm3 ???? z tego co pamiętam to była NSR, ale młody jeszcze byłem ;) ale i tak zawsze się fascynowałem jednoladami, więc kiedyś msuaił nadjesc ten moment ;)
 
mlody-8934 3

mlody-8934

Użytkownik
aha rozumiem :p Sam chcę sobie kupić jakiś motocykl o pojemności minimum 1000, więc chyba jeszcze będę musiał poczekać, ale tak szczerze, to po co komu prawko na takiego byka ????
Dzięki ????
 
matex 0

matex

Użytkownik
hm.. widzę, że się od razu rzucasz na głeboką wodę :eek: szczerze mowaac, jak dla mnie to jest proszenie sie niestety o kalectwo jak nie cos gorszego .... chociaz z drugiej strony ktos musi figurowac w tych przykrych statystykach .. wybacz jezeli to zle zabrzmiało, ale najwiekszy odsetek wypadkow powodują kierowcy zraz po zdaniu prawka, ktorzy dosiadaja własnie takie potwory. chyba, ze mówisz o litrze w czasie przyszłym, tzn juz po zdobyciu jakiegos doswiadczenia. bo wiesz jak to jest, przez te 20h na ktorych jezdzi sie na 250-tkach, tak naprawdę oni ucza nas jedynie podstaw. doswiadczenie i umiejetnosci zdobywamy dopiero jezdzac juz samemu. a taki motocyklista, ktory nie ma jeszcze zadnych nawykow i doswiadczenia, siadajacy na scigacza ktory ma ponad 100 koni to jest wyrok smierci. sam zastanawiałem sie nad tym, aby na pierwszy motocykl kupic jakies 125cm3 czy 250, ale po pierwsze ten dzwiek kosiarki mnie przeraza ???? a po drugie, na kazzdym forum poleca Ci kilka modeli o pojemnosci 500 cm. ja osobiscie pewnie kupie jednak 600 ale to tylko dlatego, ze kolega sprzedaje swoja yamahe. chociaz jeszcze sie nad tym zastanowie. sorry, za moj wywód ale tak mi sie jakos zebrało :p
pzdr
 
tomekbdg 0

tomekbdg

Użytkownik
Robienie Kategorii B1 NIE MA najmniejszego sensu, w wieku 16 lat zdajesz na takiego małego prypecia a po 2 latach jak będziesz chciał pojeździć czymś &quot;normalnym&quot; musisz robić cały, podkreślam cały kurs od nowa oczywiście razem z egz. państwowym.


Co do pytań osób under 18.
Kurs, czyli szkolenie możesz rozpocząć 3 miesiące przed 18-stymi urodzinami. W miesiąc najszybciej mozesz wyjeździć wszystkie godziny, a kurs państwowy możesz zdawać najwcześniej w dniu swoich 18-stych urodzin.
 
Do góry Bottom