>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Puchar Świata w siatkówce mężczyzn - Japonia 2015

Status
Zamknięty.
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Puchar Świata w siatkówce mężczyzn - Japonia 2015



Oficjalna strona PŚ 2015-&gt; http://worldcup.2015.men.fivb.com/en


W turnieju weźmie udział 12 zespołów z całego świata. Faworyta ciężko wskazać, w ostatnich latach poziom w czołówce bardzo się wyrównał. Przed laty z góry można było założyć, że to Brazylijczycy będą murowanym faworytem. Obecnie jednak ich siła nie jest już tak imponująca. Pokolenie Giby, Ricardo, Dante Amarala, Andre Nascimento itp zeszło ze sceny i Canarinhos mają zupełnie inny skład choć na ławce wciąż niezniszczalny Bernardo Rezende. Tym razem Brazylijczyków na imprezie zabraknie, zrezygnowali ze startu ze względu, że udział w IO i tak mają zapewniony z urzędu bo są gospodarzem IO&#39;2016, które odbędą się w Rio de Janeiro.

Nas cieszy, że w Pucharze Świata wystąpią Mistrzowie Świata czyli reprezentacja Polski. Stephan Antiga powołał najsilniejszy możliwy skład.

środkowi: Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów), Mateusz Bieniek (Effector Kielce), Marcin Możdżonek (Cuprum Lubin) Piotr Nowakowski (Asseco Resovia Rzeszów);
przyjmujący: Mateusz Mika (Lotos Trefl Gdańsk), Rafał Buszek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Michał Kubiak (Halkbank Ankara), Artur Szalpuk (Cerrad Czarni Radom);
rozgrywający: Fabian Drzyzga (Asseco Resovia Rzeszów), Grzegorz Łomacz (Cuprum Lubin);
libero: Piotr Gacek (Lotos Trefl Gdańsk), Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle);
atakujący: Dawid Konarski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Bartosz Kurek (Asseco Resovia Rzeszów).


Terminarz meczów Polaków -&gt; http://www.polsatsport.pl/Wiadomosc/pu/Puchar-Swiata-Terminarz-Kiedy-Graja-Polacy/index.html

Awans na IO uzyskają dwa najlepsze zespoły.


Pierwsze mecze już od wtorku 8 września.

Zachęcam do dyskusji! ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
kkslec 459

kkslec

Użytkownik
Zna ktos sklad Rosji? W LŚ nic nie grali przegrywali wszystko jak lecii. Mieli problem z zdobywaniem seta w meczu. Jutro graja z Wenezuela. Egzotyczny kraj jesli chodzi o siatkowke jednak na swoim kontynencie nie graja najgorzej, osiagaja w miare przyzwoite wyniki. Kusi mnie typ over 52.5 czyli musieliby zdobyc 18, 18 i 17pkt przy zalozeniu ze Rosja wygra 3-0. Kurs 1.8. Watpie w taki pogrom Rosjan, nawet zastanawialbym sie czy prwne jest ze oni wygraja 3-0. A co eksper i sadza na ten temat
 
C 25

ctdp11

Użytkownik
Skład reprezentacji Rosji na Puchar Świata 2015:

  • rozgrywający: Aleksander Butko, Siergiej Grankin
  • atakujący: Maksym Michajłow, Wiktor Połetajew
  • przyjmujący: Siergiej Tietiuchin, Aleksiej Spiridonow, Jewgienij Siwożelez, Dmitrij Ilinych
  • środkowi: Dmitrij Muserski, Artem Wolwicz, Iljas Kurkajew, Ilia Własow
  • libero: Aleksiej Obmoczajew, Aleksander Janutow

Wrócił Alekno więc pierwsze mecze bym odpuścił zobaczymy jak wpłynie zmiana(powrót) trenera na Sborną. Ja osobiście gram dzisiaj w stronę Argentyny z Iranem po kursie 2.7 w STS. Widać złapali drugi oddech wygrywają ostatnio regularnie i to nie z ogórkami (Włochy, Kanada, USA) a Iran padaka na Memoriale nic nie pokazali. Niby pokonali Rosje w sparingu 3:2 ale myśle że na Argentyne to za mało. Dla mniej odważnych można grać na 2 sety wygrane po kursie 2.02 też w STS. ????
3:1 wygrywa Argentyna dziękuję ! ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
scorpions 12

scorpions

Użytkownik
Argentyna vs Iran Puchar świata 08.09, godzina 5;10
Typ: Argentyna +1,5 handicap
kurs: 2,25
buk: bet365
Jak napisał kolega wyżej w tym spotkaniu nie ma wyraźnego faworyta. Iran długo utrzymywał się na fali wznoszącej, ale głównie dzięki spotkaniom na swoim wlasnym terenie gdzie w wiekszości przypadkow nie miał sobie równych. Ostatnio pojawił się kryzys i nie wiadomo czy został już zażegnany. Natomiast Argentyna od paru lat po cichu sprawia spore niespodzianki w swoich spotkaniach. Potrafia łoić najlepszych i to świetnym stylu. Myślę, że warto grać po takim kursie. Dlaczego handicap? Aby nie powielać typu powyżej ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
strasznik 2,6K

strasznik

Użytkownik
Ja osobiście gram dzisiaj w stronę Argentyny z Iranem po kursie 2.7 w STS.
Ze składu wypadł atakujący Gonzalez, zamiast niego dołączył Martina, jest jeszcze Ramos, który dopiero od tego sezonu gra na prawym (chyba) ale wątpię, żeby Velasco postawił na któregoś z nich, więc bardzo możliwe, że z konieczności na prawym będzie Conte, a na lewym zostałby wtedy mikrus Zornetta, Poglajen, Palacios, bidusia.
Poza tym Velasco dość często stawia na rozegraniu na Uriarte zamiast na De Cecco, trochę to dla mnie niezrozumiałe.
Przed wystawieniem kursów myślałem o zagraniu czegoś pod Argentynę ale w tej chwili nie widzę argumentów po ich stronie ani value.


A i jeszcze jedno granie w stsie po kursie 2.7, czyli po 2.38 realnie jest czystą głupotą, jeśli internetowe dają od 3.0 bet365 do 3.4 betclic.
 
kamillo0103 245

kamillo0103

Użytkownik
Nie bierzcie w ogóle pod uwagę turnieju z Torunia (Memoriał Huberta Wagnera), bo to był typowy turniej towarzyski do którego uczestniczące w nim zespoły były w trakcie przygotowań do głównej imprezy. Nie ma co patrzeć na tamtejszą formę, lepiej odpuścić pierwsze mecze i zobaczyć jak wejdą w turniej drużny.
A co jeszcze: na takim turnieju każdej drużynie MUSI się przydarzyć przynajmniej jeden słabszy mecz, prędzej czy później ale to nieuniknione, radze o tym nie zapomnieć ????
 
strasznik 2,6K

strasznik

Użytkownik
Iran niczym mnie nie przekonuje, ale tym bardziej Argentyna.
Może jakby jeszcze byli bracia Quiroga, a tak to nie widzę argumentów po ich stronie i tyle, w takim składzie są słabi jak dla mnie.
 
gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik
Kilka zdań o turnieju. Polacy Już od ładnych kilku dni w Japonii - lecieli w biznes klasie - więc sama podróż jak i aklimatyzacja przebiegła pomyślnie. Już na miejscu zagrali dwa sparingi. Przegrali z Argentyną 1:3 oraz wygrali z japońską drużyną Suntory Sunbirds 3:1.
Z naszej strony problemy zdrowotne mają Mateusz Mika - i jego występ stoi pod znakiem zapytania w początkowej fazie turnieju - oraz Bartosz Kurek, który ma permanentne problemy z plecami - natury przeciążeniowej. Ale myślę, że Kurka w meczach ze słabszymi przeciwnikami powinien na całe spotkania zastępować Konarski.
Ważna sprawa: Iran i USA - będą miały szanse na awans do IO w Rio de Janeiro - podczas turniejów kwalifikacyjnych swoich konfederacji - będą tam ewentualnie bitymi faworytami - więc dla Nich jest to tak naprawdę pierwsza okazja na awans na Igrzyska Olimpijskie - jeżeli nie awansują z Pucharu Świata w Japonii - spokojnie awansują z turniejów swoich kontynentów. - Podobnie sprawa wygląda dla drużyn z Europy, ale tutaj ewentualny występ w turnieju kwalifikacyjnym - wiążę się z graniem z o wiele mocniejszymi drużynami - a co za tym idzie jest mniejsza szansa na awans do Rio.
Kilka ciekawych faktów przed startem Pucharu Świata.​

1. Osmany Juantorena będzie grał w reprezentacji Włoch. Coś o czym mówili wszyscy - właśnie nastąpiło. Niegdyś najlepszy siatkarz na Świecie wreszcie ma możliwość zagrania na arenie międzynarodowej dla reprezentacji... Włoch. Jest pewniakiem do gry w kadrze Blenghiego, obok Niego wystąpi albo Filippo Lanza albo... Ivan Zaytsev. Problemy zdrowotne ma Luca Vettori - w związku z tym dowołany został do drużyny atakujący Giulio Sabbi - co daje możliwość grania Ivanowi Zaytsevowi na przyjęciu.
2. W reprezentacji Argentyny zabraknie podstawowego atakującego - Jose Luisa Gonzaleza - niewygodnego leworęcznego zawodnika. W Jego miejsce przyleciał 23-letni Federico Martina. Z kolei Aleksandar Butko będzie grał w turnieju z maską na twarzy - doznał urazu na treningu i zdecydowano się na ochronę nosa.W reprezentacji Iranu zabraknie podstawowego libero - Zarifa.
3. Dla mnie liczy się tylko 5 reprezentacji: Polska, Rosja, USA, Włochy oraz Iran. Argentyna na samym Conte i rozgrywających nie pogra z najlepszymi. Kanada, Japonia czy Australia to drużyny którym ciężko będzie urywać punkty faworytom.
4. W porównaniu z ostatnim Pucharem Świata - obsada czy też forma i możliwości poszczególnych drużyn są o wiele słabsze. Nie ma takich drużyn jak Kuba, Serbia czy Brazylia - więc w efekcie oczekujmy raczej kilku porządnych spotkań do oglądania - czyli mniej niż w pełnym emocji Pucharze Świata z 2011 roku.
5. Faworytem jest reprezentacja USA. I to według mnie jest drużyna, która gra od dłuższego czasu swoje. Rosjanie pod Alekno - powinni się rozkręcać z meczu na mecz - myślę, że ważnym momentem będzie dla Nich mecz w 2 kolejce przeciwko Polakom - wynik tego spotkania może polaryzować morale drużyny w przyszłości. Natomiast ekipy Polski, Włoch i Iranu odstają trochę na papierze od drużyn USA i Rosji i awans jednej z Nich będzie czymś naprawdę świetnym - szczególnie dla jednej z drużyn europejskich - która miałaby z głowy ubieganie się o awans do Rio - w turniejach kwalifikacyjnych na wiosnę 2016 roku.
6. Każdy mecz Polaków w ogólnodostępnej telewizji naziemnej - na stacji POLSAT SPORT NEWS. Reszta spotkań na antenach Polsatu Sport i Polsatu Sport Extra.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
1. Osmany Juantorena będzie grał w reprezentacji Włoch. Coś o czym mówili wszyscy - właśnie nastąpiło. Niegdyś najlepszy siatkarz na Świecie wreszcie ma możliwość zagrania na arenie międzynarodowej dla reprezentacji... Włoch. Jest pewniakiem do gry w kadrze Blenghiego, obok Niego wystąpi albo Filippo Lanza albo... Ivan Zaytsev. Problemy zdrowotne ma Luca Vettori - w związku z tym dowołany został do drużyny atakujący Giulio Sabbi - co daje możliwość grania Ivanowi Zaytsevowi na przyjęciu.
Zaytsev na Pucharze Świata będzie atakującym. Blengini już na samym początku pracy z kadrą Italii tak zadecydował i jest to decyzja korzystna nie tylko dla reprezentacji Włoch, ale też dla samego Zaytseva.
Opcja z Zaytsevem na ataku i parą przyjmujących Juantorena-Lanza to najbardziej wydajna opcja.

Nie rozumiem też jak dowołanie Sabbiego daje możliwość gry Zaytsev na przyjęciu. Nie widzę tu żadnego związku. Możesz rozwinąć tą myśl?

Nie wykluczam, że w trakcie turnieju Ivan coś zagra na przyjęciu, ale to musiałaby się przydarzyć kontuzja Juantorenie albo Lanzy, ewentualnie dramatyczna forma któregoś z nich.


Włosi to spora niewiadoma. Blengini jak na razie podejmuje według mnie dobre decyzje i jak to wszystko &quot;zaskoczy&quot; to będą bardzo groźni. Jak pójdzie słabiej to wiadomo kto za to odpowie.

Szkoda, że wypadł im Birarelli. Mało efektowny, ale bardzo efektywny zawodnik. Przy jego zagrywce Włosi zdobywali naprawdę sporo punktów.
Brak Travicy może Włochom wyjść na dobre. Nie wiem czy już teraz Giannelli wspierany przez Sottile udźwignie to wszystko, ale ma papiery na wielkie granie.
Travica to był &quot;hamulcowy&quot; tej reprezentacji. Ostatni sezon w Biełgorodzie słaby (zrezygnowali z niego), w wielu imprezach w ostatnich latach był najsłabszym punktem Italii. Prochu już nie wymyśli, lepszy nie będzie.
Odważna decyzja, ale według mnie dobra.
 
pawelex 237

pawelex

Użytkownik
Polacy i Rosjanie bez problemu wygrają 3:0. Kursy niewielkie wiec pójdzie w obu przypadkach under 75,5 pkt odpowiednio po 1,36 i 1,33. bet365
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik
Nie rozumiem też jak dowołanie Sabbiego daje możliwość gry Zaytsev na przyjęciu. Nie widzę tu żadnego związku. Możesz rozwinąć tą myśl?
Vettori ma problemy zdrowotne. - Wtedy zostaje im tylko Zaytsev, który musowo gra na ataku. Teraz jak jest Sabbi - to Zaytsev może grać na przyjęciu - bo jest zdrowy atakujący.

Ale jeszcze odnoście Włochów. Mają dobry rozkład jazdy - zaczynają meczami z Kanadą, Australią i Egiptem. W 4 kolejce grają z USA. Są typowani po cichu na &quot;czarnego konia&quot; turnieju. Zobaczymy czy zrobią na Nas na tyle dobre wrażenie by to stwierdzenie nie zatarło się szybko już podczas meczu z Amerykanami.

I jeszcze to co od lat układało grę Włochom. Juantorena, Zaytsev, Lanza, Gianelli, Sabbi czy dalej Vettori i Antonov - wszyscy sadzą mocną zagrywką z wyskoku i to moim zdaniem razem z kontrami i akcjami sytuacyjnymi (przy Juantorenie i Zaytsevie) będzie ogromną siłą Włochów w każdym spotkaniu.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Vettori ma problemy zdrowotne. - Wtedy zostaje im tylko Zaytsev, który musowo gra na ataku. Teraz jak jest Sabbi - to Zaytsev może grać na przyjęciu - bo jest zdrowy atakujący.
Ten kolejny atakujący jest raczej zabezpieczeniem.
Nie wiadomo czy Vettori da radę, więc lepiej mieć Sabbiego w zastępstwie Zaytseva niż np. Antonova.

Zaytsev musowo gra na ataku?
W pierwszym sparingu z Argentyną śmigał na ataku i chyba nawet 70% w ataku miał. Tak jak pisałem, jak nie będzie dziwnych okoliczności (kontuzje, słaba forma przyjmujących) to Zaytsev będzie grał na ataku. I bardzo dobrze.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Japonia - Egipt​

Będzie krótko, bo to pierwszy mecz, forma drużyn niewiadomą. Poza tym nie są to drużyny, o których można coś więcej pisać.
Egipt to nic specjalnego. Atakujący Abdelhay to wyższa półka i trzeba przyznać, że fajnie się rozkręcił. Kiedyś taki trochę jeździec bez głowy, a teraz naprawdę daje radę. Przyzwoity rozgrywający, który jest dobry w bloku, zagrywce i potrafi zaatakować. Szkoda, że rozegranie nie na takim poziomie jak pozostałe elementy. Chociaż nie śledziłem w tym sezonie za dużo ich spotkań, więc nie wiem czy będzie podstawowym zawodnikiem.
Pod względem technicznym zespół mocno przeciętny i niestabilny.
Japonia w ostatnich latach lekko kryzys, ale chyba powoli z niego wychodzą. Niedawno wywalczone Mistrzostwo Azji, dobra gra w Memoriale Wagnera (chociaż jechali może z formą z Mistrzostw Azji). U siebie będą chcieli na pewno się pokazać z dobrej strony.
Ważną postacią powinien być Ishikawa, bardzo utalentowany przyjmujący. Shimizu cały czas ciągnie ten zespół w ataku.
Japończycy technicznie znacznie lepsi. Dobrze mają ułożoną pierwszą akcję, trochę brakuje na siatce, ale potrafią to nadrobić w innych elementach. Zwłaszcza, że Egipt to nie jest drużyna regularna.
Egipt mocniejszy fizycznie, z Abdelhayem na ataku, ale według mnie Japonia spokojnie wygra mecz na rozpoczęcie.
Typ:
Japonia @ 1.40 MarathonBet ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
weedplaja 152

weedplaja

Użytkownik
Argentyna : Iran over 3,5 seta 1,57 @ b365
Dla mnie najlepszy typ na jutrzejszy dzien 5rano. Duzo zostalo przytoczone powyzej patrzac na mecze poprzedzajace turnej PŚ i poprzednie spitkania obu ekip-nie wliczajac mś jak najbardziej kurs do pogrania/ krotko bo z telefonu i pozna pora
 
strasznik 2,6K

strasznik

Użytkownik
Trzeba przegrać trochę pieniędzy.
Polska-Rosja
Polska 2.14 Pinnacle
✅
Jak dla mnie mecz 50/50.
Dzisiaj Rosjanie masa błędów na zagrywce, wiadomo sporo ryzykują ale dzisiaj oddali 18 punktów w ten sposób.
Pierwszy set bardzo słabo, później w miarę ok.
Ratowali się grą na siatce ale w sumie nie wiem czy Wenezuela jest miarodajnym wyznacznikiem tego elementu.
Polacy dzisiaj bardzo spokojnie, dobrze Kurek, Mika i Buszek, trochę słabe wejście zaliczył Kubiak, więc ciężko przewidzieć na kogo jutro postawi Antiga.
Dobrze funkcjonował blok, zagrywka i przyjęcie ale i tutaj ciężko wyciągać jakieś wnioski na tle takiego rywala.
W sumie fajnie, że Drzyzga odpoczywał.
Stawka ostrożna, bo to jednak ruscy jako rywale, w sumie zawsze groźni.
Włochy-Australia
Włochy -2,5 1.63 Pinnacle
✅
Nie lubię Włochów ale mają w tej chwili bardzo mocne skrzydła, jest niezła zagrywka, dzisiaj nawet środkowi całkiem przyzwoicie i solidne przyjęcie, mogą a nawet powinni być bardzo groźni.
Australia to zespół jednego zawodnika czyli Edgara. Nie ma w kadrze na Puchar Sandersona, spore osłabienie według mnie.
Dzisiaj w pierwszym secie tylko postawili się a później potężne bęcki i jutro może być podobnie, również ten pierwszy set będzie bardzo ważny.
Bardzo widoczna była dysproporcja w umiejętnościach między Edgarem a pozostałymi zawodnikami.
Stawka ostrożna, bo to ciągle włoscy parodyści.
USA-Japonia
USA -2,5 1.83 bet365
⛔
USA bardzo mocny skład, dzisiaj jak wyżej wspomniałem z wyjątkiem pierwszego seta spokojna kontrola.
Jest moc na siatce, fajnie chodził środek, dobry mecz Christensona na sypie.
Do tego dobra zagrywka.
Japonia dzisiaj męczyła bułę z Egiptem, dobry mecz Ishikawy i Suzukiego, przeciętna zagrywka, w miarę ok w obronie i przyjęciu.
Jak dla mnie to różnica w umiejętnościach jest ogromna, jeśli tylko USA wyjdzie skoncentrowana na boisko to powinno być ok.
Gram delikatnie, bo Amerykanie spinać się w tym turnieju nie muszą.

Jutro szybkie 3 minusy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom