>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Puchar Polski 2023/2024: 1/2 finału [2.04.2024 - 3.04.2024]

Status
Zamknięty.
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Pary półfinałowe Fortuna Pucharu Polski 2023/24:

Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok
Wisła Kraków – Piast Gliwice

Mecze półfinałowe odbędą się 2 i 3 kwietnia. Wielki finał na PGE Narodowym w czwartek 2 maja.

Czekamy zatem na pojawienie się kursów.

Nie masz konta w Fortunie, nic straconego - załóż je wchodząc na efortuna.pl lub klikając w baner i odbierz bonus1000x200_02.jpg
 
kamasutra10 578,7K

kamasutra10

Typer
Wisła K. - Piast
Awans Wisła @2.05 Fortuna


Przed wielką szansą staje ekipa "Białej Gwiazdy" na nawiązanie do lat świetności. Grająca na zapleczu Ekstraklasy Wisła podejmuje półfinale PP drużynę Piasta i choć na papierze nie jest faworytem , to jednak liczę na niespodziankę i awans Krakowian do finału. Uwikłana w walkę o Ekstraklasę Wisła w ostatniej ligowej kolejce poległa w Głogowie 3:2 wygrywając do przerwy 1:0 i teraz skupia się na środowym pojedynku . Obydwie ekipy w poprzedniej rundzie wyeliminowały ekstraklasowe zespoły. Wisła w dramatycznej dogrywce pokonała Widzew, natomiast Piast sprawił chyba większą niespodziankę rozbijając w domu 3:0 Raków .

Wracając do gospodarzy niestety nie będą mogli skorzystać ze swojego asa atutowego i najlepszego strzelca drużyny Rodado który wyeliminował się z gry do końca sezonu z racji kontuzji barku nabytego na treningu.
Teraz więc oczy kibiców i zawodników skierowane będą w kierunku dwójki Goku - Sobczak i to na ich barkach będzie spoczywać zdobywanie bramek. Szczególnie Hiszpan będzie musiał wczuć się bardziej w rolę swojego nieobecnego ziomala. Nie będzie to łatwe , ale na pewno możliwe .

Piast dużo lepiej spisuje się w PP niż w lidze . Gliwiczanie aktualnie na 12 miejscu w tabeli i bardziej koncentrują się na walce o utrzymanie , niż na próbie awansu do europejskich pucharów co przed sezonem wydawałoby się ponurym żartem. Tak czy inaczej w Gliwicach mają świadomość powagi sytuacji i ten półfinał jest na pewno szansą na rehabilitację. Jednak spotkania wyjazdowe Piasta w tym sezonie nie napawają optymizmem. Przyjdzie Gliwiczanom zagrać na trudnym terenie , przy wypełnionym po brzegi stadionie . Ponad 20 tys kibiców to dodatkowy atut miejscowych co na pewno wpłynie mobilizująco na miejscowych.

Podsumowując , spodziewam się ambitnej i dobrej postawy gospodarzy stających przed ogromną szansą awansu do finału co byłoby dodatkowym kopem w walce o awans do Ekstraklasy. Myślę że mimo utraty czołowego snajpera stać Wisłę na wyeliminowanie wyżej notowanego przeciwnika z racji gry przed własną publicznością czy to w regulaminowym czasie gry czy też po dogrywce lub rzutach karnych.
Stawiam na udział Wisły w finale PP.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1511
S 2K

szatan666

Użytkownik
Ok, przeczytałem raz jeszcze:
1) Wisła przegrała z Chrobrym (oglądałem mecz i dodam, że po najsłabszym spotkaniu w tej rundzie)
2) Kontuzja Rodado (najlepszy piłkarz Wisły)
3) Piast gra lepiej w pucharze niż w lidze

Jakie według ciebie powinny być prawidłowe kursy w tym meczu, że grasz po 2.05 na awans Wisły po 2.05? Generalnie bym się nie czepiał, ale jak ktoś ma rangę typer to razi w oczy taka januszerka.
 
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok

Ja się tutaj nie będę za dużo rozpisywał, i nie będę podawał wartościowych argumentów, bo puchary rządzą się swoimi prawami. Pogoń trzykrotnie grała w Finałach Pucharu Polski, ale ani razu nie wygrała Trofeum. Teraz mają chyba największe szanse, bo główni faworyci do tytułu odpadli w przedbiegach. Jaga już kiedyś wygrywała Puchar Polski, teraz niemal sensacyjnie mogą wygrać Ekstraklasę, bo mają 4 pkt przewagi nas Śląskiem, który powiedzmy sobie szczerze, gra teraz poniżej oczekiwań i gubi pkt, oraz 6 pkt nad Rakowem i Lechem, którzy też zawodzą na całego. Na prawdę olbrzymia szansa dla klubu z Białegostoku na zdobycie Mistrzostwa Polski. Ja tu nie chcę bawić się w żadne teorie spiskowe, ale w moim odczuciu Pogoń jutro wygrywa z Jagą i awansuje do finału, a później ten sam zespół jedzie zagrać mecz ligowy w Białymstoku i prawdopodobnie go przegra, bo dla Portowców najważniejsze są dwa mecze pucharowe, ten jutrzejszy i 2 Maja w Warszawie, bo w lidze szansę na zajęcie 1 miejsca są iluzoryczne. Jak dla Mnie Pogoń bierze puchar, a Jaga Ekstraklasę, co niewątpliwe będzie dużą niespodzianką.

Pogoń Szczecin awans @1.70 Betclic
 
Tenis by Dawid 873,2K

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
Wisła Kraków vs. Piast Gliwice
Spotkanie o finał Pucharu Polski i obecność obu drużyn, a szczególnie Wisły Kraków jest dla mnie i dla wielu dość sporym zaskoczeniem. Drużyna Białej Gwiazdy trochę utkwiła w I lidze i nie zapowiada się, by szybko się z niej wydostała, a możliwe, że zagrają w niej trzeci sezon z rzędu. Szczerze mówiąc Puchar Polski nie jest za bardzo do niczego jej potrzebny i to tylko miły dodatek, do szarej rzeczywistości. Realia są takie, że Wiślacy praktycznie co kolejkę mają problem z prawie każdym rywalem i jej gra na pewno nie wygląda na ekstraklasową, jak kurtuazyjnie mówił trener Piasta Gliwice lub zwyczajnie nie oglądał meczów tej drużyny. Oczywiście może być tak, że zmotywują się jak na Widzew Łódź, przy pomocy trybun i jakoś ten mecz wygrają, lecz już wtedy mieli furę szczęścia, a wyrównali w ostatniej akcji meczu. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że z gry byli lepsi, a Widzew to dość podobna półka do Piasta. Osobiście byłem na trybunach meczu Chrobry Głogów vs. Wisła Kraków, który to padł łupem głogowian i trzeba sobie powiedzieć, że aż tak tragicznej Wisły nie widziałem od meczu z Tychami. Nie zgadzało się praktycznie nic, a gospodarze nic sobie nie zrobili z tego, że dostali gola do szatni. W II połowie strzelili trzy gole z rzędu i cały czas dominowali, a w ostatnich minutach troszkę stracili koncentrację. Mówi się, że może Wiślacy tak grają, bo nie płaci im się od jakiegoś czasu. Może coś w tym być, ale wydaje mi się, że brakuje tam po prostu lidera czyli człowieka, który weźmie na siebie grę. Od wielu lat brakuje tam prawdziwego rozgrywającego i to w zasadzie widać, co mecz. Przydałby się Gogół, który potrafi pójść do przodu, lecz leczy kontuzję. Największa nadzieja w Dudzie, lecz nie jest to gracz, który przyśpieszy czy też wejdzie na szybkości w drybling. Do tego w ataku brakuje Rodado czyli lidera tego zespołu. Oprócz nich w zasadzie większość jest dostępna i to na pewno plus. Ogólnie jestem sceptyczny, ale wiem, że aż tak źle jak ostatnio nie zagrają, szczególnie na swoim terenie, przy pełnych trybunach. Mają coś do udowodnienia, lecz czy to wystarczy na Piast, który ostatnio zremisował z walczącym o mistrzostwo Polski Śląskiem? Brakuje dwóch ważnych ogniw jak Chrapek i Ameyaw, lecz oni nie byli dostępni już ostatnio. Mimo to dalej w tym zespole jest sporo jakości jak Tomasiewicz, Dziczek, Kądzior, Felix czy Wilczek. To jest wyraźnie lepsza kadra od Wisły, a do tego trzeba dodać, że kardynalne błędy potrafi robić w zasadzie co mecz bramkarz - Raton i kto wie czy znów czegoś nie sprezentuje. Defensywa gości wygląda na papierze wiele solidniej i dla nich to ogromna szansa, by dać radość kibicom po raz pierwszy. Po raz drugi to zrobią jak utrzymają się w lidze, a ich sytuacja wcale nie jest zła, lecz cały czas niepewna. Dziś nie zaufam Wiśle i stawiam na zdecydowanie bardziej stabilną drużynę z ekstraklasy. Awans Wisły byłby dość sporą niespodzianką, tym bardziej, że brakuje im jakości na ławce, a priorytetem dla nich jest cały czas liga, w której niestety zawodzą. Jeśli chodzi o rzuty rożne to jak wiemy Wisła jest zespołem mocno overowym i myślę, że dziś mogą zaliczyć ich dość sporo, ale też boki obrony są na tyle słabe, że rywale będą mieli dość sporo miejsca i swoje dołożą, dlatego wybieram over meczowy. Wspomnę tylko, że Piast Gliwice w ostatnim meczu ligowym zaliczył aż czternaście rzutów rożnych.

👉 Piast Gliwice awansuje @1,73 (betclic) ❌
👉 Piast Gliwice wygra lub remis @1,42 (betclic) ❌
👉 powyżej 8,5 rzutów rożnych @1,5 (betclic) ✅

Moje typy/analizy z innych dyscyplin znajdziesz także TUTAJ!
 
Ostatnia edycja:
stanley-63 783K

stanley-63

Typer
Dyscyplina : Piłka nożna / Polska / Puchar
Godzina 17:30
Spotkanie : Wisła Kraków : Piast Gliwice
Typ : over 3.5 gola
Kurs : 3.45
Bukmacher : Fortuna

Liczę na otwarte spotkanie z paroma ładnymi bramkami , wiadomo mecz pucharowe mają to inna bajka niż ligowe a na dodatek ten mecz który daje udział w wielkim finale PP , ale zaglądając do ligi to Wiślacy w ostatnich meczach z bramkami bo ostatni na Chrobrym to co prawda porażka ale dwie bramki zdobyte ( 3:2 ) wcześniej wygrana 2:0 u siebie z Miedzią , co do Piasta to ci także potrafią umieścić nie raz piłkę w bramce rywala , ostatnio u siebie z Śląskiem 2:2 , wcześniej gościli w Warszawie na Legi i polegli 3:1 a co do meczu w PP to wiemy że wygrali z Rakowem i to 3:0 , statstyki meczów z Wisłą również dają nadzieję na over bramkowy , ostatni wyjazd Pista do Krakowa dokładnie 2 lata temu i 2:2 był też mecz tutaj w Krakowie gdzie Piast wygrywa 4:3 , ryryzuję że dziś 4 bramki kibice zobaczą !
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom