>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Puchary oraz niższe ligi w Szkocji, Walii, Irlandii i Irlandii Płn.

belfast-boy 415

belfast-boy

Forum VIP
Raith Rovers - Patrick Thistle 0:2 (0:0)
Moją uwagę przykuł wysoki kurs na zwycięstwo lidera 1st Division z najgorzej radzącą sobie na wyjeździe w tym sezonie na zapleczu Scottish Premier League ekipą Patrick Thistle, która, jak dotąd, odniosła tylko 1 zwycięstwo poza domem (1-4-7; 11:21).
Piłkarze Raith notują aktualnie serię 2 kolejnych zwycięstw - 2:0 na wyjeździe z prezentującym podobny poziom do ich dzisiejszego rywala, Queen Of South i 2:1 na Stark&#39;s Park z &quot;czerwoną latarnią ligi&quot;, Stirling Albion.
Goście dzisiejszego meczu również mogą pochwalić się nienajgorszą serią - serią 3 kolejnych spotkań bez przegranej (co ciekawe w 12 ostatnich ligowych potyczkach zanotowali tylko 1 porażkę, notując po drodze 3 zwycięstwa i aż 8 remisów), którą na pewno chcieliby przedłużyć w meczu z liderem.
Brnąc dalej w statystyki, warto wspomnieć, iż zespół dzisiejszych gospodarzy nie przegrał w lidze z zespołem Patrick Thistle 6 ostatnich wzajemnych konfrontacji, notując 3 wygrane (w tym efektowne 4:0 na początku sierpnia zeszłego roku) i 3 remisy (m.in. 0:0 w ostatnie Boxing Day).
Goście przystąpią do tego meczu po raptem 3 dniach odpoczynku, gdyż w zeszłą środę rozegrali zaległy mecz ze wspomnianym już wcześniej Queen Of South (wygrana 3:1). Poza większym zmęczeniem, przeciw Patrick przemawiają dość poważne osłabienia kadrowe. Niezdolni do gry są 3 pomocnicy: Bryan Hodge, Paul Cairney i Simon Donnelly oraz obrońca Willie Kinniburgh. Niepewna występu jest z kolei dwójka innych defensorów: Alan Archibald i Paul Paton. Przed podopiecznymi Iana McCalla trudne zadanie, gdyż zmierzający po awans do najwyższej klasy rozgrywkowej zawodnicy Johna McGlynna na pewno &quot;przycisną&quot; od samego początku i defensywa Thistle może mieć naprawdę ogromne problemy z odparciem ataków rywala.
Moim zdaniem kurs na zwycięstwo Raith jest jak najbardziej wart gry (kursy spadają). Mój typ: 2:0 dla Rovers.
Raith @1.95 7/10 (bet365) ⛔
Raith (-1.5) @3.70 5/10 (tobet) ⛔
BB: Wstyd mi za takie &quot;pseudotypy&quot;...:;/:
 
spinache 96

spinache

Forum VIP
Scottish 2nd Division

Livingston - Ayr Utd

typ 1 kurs 1.55 unibet zwrot


Gospodarze, niekwestionowany lider rozgrywek szkockiej 2. Division, podejmuja dzis trzecia druzyne - Ayr ktora w ostatnim czasie spisuje sie calkiem niezle.

Livingston jest juz prawie pewnym kandydatem do awansu do wyzszej klasy rozgrywek, majac przewage 16. pkt nad druga i trzecia druzyna nie zwalniaja tempa i w ostatnich 10. meczach w lidze wygrywali 9, przegrywajac tylko jedno z niezlym na wlasnym terenie Brechin. Livingston do tej pory na wlasnym terenie nie ponioslo zadnej porazki remisujac tylko 2 z 13 spotkan dotychczas rozegranych na własnym terenie.

Ayr rowniez w ostatnim czasie prezentuje sie calkiem niezle. W ostatnich 5 meczach 3 zwyciestwa i 2 porazki, w ostatnim meczu wygrana na wlasnym terenie z Alloa 1-0. W ostatnich 2. meczach Ayr prezentuje sie znakomicie, 6 punktow, 6 bramek strzelonych i 0 straconych. Jednak dotychczas, w tym sezonie nie udalo im sie zachowac passy 2. meczy wyjazdowych z kompletem 6. pkt. Takze dzisiaj nie wydaje mi sie zeby taka mozliwosc nastapila biorac pod uwage fakt gry z najlepsza druzyna ligi.

Livingston nie gral w ostatnia sobote ze wzgledu na nienadajace sie do gry boisko, przez co pilkarze gospodarzy mieli niemal tydzien odpoczynku od gier o stawke co moze miec znaczacy wplyw na ich kondycje w dniu dzisiejszym. Takze biorac pod uwage wszystkie argumenty, ktore wg. mnie przemawiaja za zespolem Livingston wielce jest dla mnie prawdopodobne domowe zwyciestwo w dniu dzisiejszym.


Niestety kolejne ciekawe spotkanie, ktore mialo zostac w dniu dzisiejszym rozegrane tj. Brechin - East Fife ze wzgledu na murawe nie nadajaca sie do gry zostalo przelozone.


Scottish 1st Division

Raith - Cowdenbeath

typ 1 kurs 1.40 expekt 2-1


Spotkanie szkockiej pierwszej dywizji. Gospodarze, ktorzy zajmuja obecnie pierwsze miejsce w tabeli podejmuja na wlasnym terenie przedostatnia druzyne rozgrywek.

Raith dosyc niespodziewanie przegrali w ostatniej kolejce na wlasnym terenie z druzyna Patrick 0-2. Co wg. mnie moze miec znaczacy wplyw na dzisiejsze spotkanie. Roznica pomiedzy Raith, a druga druzyna Dunfermline zmniejszyla sie do 2. pkt, a biorac pod uwage to, ze dzis Dunfermline gra z najslabsza druzyna rozgrywek - East Stirling przy ewentualnym kolejnym braku kompletu punktow Raith, moga oni stracic pozycje lidera lub zrownac sie punktami z glownym konkurentem do awansu do najwyzszej klasy rozgrywkowej.

Mysle, ze Raith nie pozwoli sobie na kolejna strate punktow tym bardziej, ze gra z zespolem ktory w ostatnich 10 meczach odniosl tylko jedno zwyciestwo z najslabszym w lidze East Stirling.

W tym sezonie obie druzyny graly ze soba 3-krotnie. Dwukrotnie wygrywali gospodarze dzisiejszego spotkania, jednak byly to mecze na wyjezdzie gdzie pilkarze Raith w tym sezonie spisuja sie duzo lepiej. Na stronie www.cowdenbeathfc.com/index.php?act=viewNews&amp;id=636 mozna wyczytac o tym, ze goscie tylko raz w tym sezonie nie stracili bramki w meczu pierwszej dywizji lub pucharu Szkocji.Bylo to wlasnie w spotkaniu z Raith na poczatku sezonu, goscie dzisiejszego spotkania wygrali 0-1. Bylo to 3-cie spotkanie rozegrane pomiedzy obiema druzynami.

Innym ciekawym typem na to spotkanie moze byc wynik Over 2.5. Kurs na taki wynik w bet365 to 1.60. Argumentem na pewno moze byc historia gier w tym sezonie obu zespolów. Goscie najbardziej w lidze upodobali sobie wyniki powyzej 2 bramek, w dotychczas rozegranych spotkaniach 19 z 24 meczy zakonczylo sie wlasnie takim wynikiem. Raith zakonczyl rywalizacje w 13 z 26 meczy takim wynikiem. Biorac pod uwage, ze Raith bedzie chcial zatrzec ostatnia porazka i historie spotkan pomiedzy obiema druzynami to wynik 3-0, 3-1 jest dla mnie bardzo prawdopodobny.
 
U 13

ufokluki

Użytkownik
Clyde FC - Arbroath 1:1 (0:0)
Typ: over 2,5 ⛔
Kurs: 1.57
Bukmacher: bet365

Powyższy mecz jest pojedynkiem w ramach 3 ligi szkockiej. Obie drużyny choć znajdują się na dwóch różnych biegunach, bo gospodarze są na ostatnim miejscu, a goście na pierwszym, to mają ze sobą coś wspólnego. A mianowicie w meczach jednych i drugich pada sporo bramek. Niemalże 80% ich meczy kończy się wynikiem przynajmniej trzy bramkowym. Dzisiaj może być podobnie, gdyż goście przyjeżdżają walczyć o trzy punkty, a Clyde już nie ma się co bronić i musi również grać o zwycięstwo. Spodziewam się zatem otwartego spotkanie ze sporą ilością goli.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
groven 2,2K

groven

Forum VIP
Clyde FC - Arbroath Typ: over 2,5
Typ ciekawy, aczkolwiek moim zdaniem warto zdecydować się także na wygraną gości (lidera). Różnica klas w obydwu drużynach jest dość znaczna i kurs na wygraną gospodarzy w granicach 1.65 jest ciekawym rozwiązaniem. Mecz być może nie będzie do jednej bramki, bo gospodarze aby myśleć o utrzymaniu muszą przynajmniej starać się walczyć. Ale porażka lidera z drużyną, która zgromadziła o połowę mniej punktów byłaby katastrofą, gdyż rywale depczą po piętach ekipie Arbroath. Z mojej strony propozycja:

Clyde FC - Arbroath FC 1:1 (0:0)
2 / 1.65 ⛔
 
spinache 96

spinache

Forum VIP
Dyscyplina : Pilka nożna - Szkocja 1. Division
Spotkanie : Dundee - Dunfermline
Typ : X ✅ 1-1
Kurs : 3,55
Bukmacher : Expekt


29. kolejka szkockiej pierwszej dywizji, zaplecza ekstraklasy szkockiej. Dzis dojdzie do pojedynku szóstej druzyny obecnych rozgrywek - Dundee, ktora legitymuje sie bardzo ladnym bilansem na wlasnym terenie - w 14. meczach wygrali 10. i 4 zremisowali. W ostatnim czasie sa w bardzo dobrej formie, wygrali 7 z 10 ostatnich spotkan. Dundee, gdyby nie odjete 25 pkt na poczatku sezonu prowadzili by wyraznie w ligowej tabeli. W tej chwili graja tylko o honor i chec pokazania, ze zasluguja na gre w wyzszej klasie rozgrywkowej.

Z drugiej strony Dunfermline, ktory takze do niedawna wystepowal w najwyzszej klasie rozgrywkowej Szkocji. W tej chwili walczy o awans z druzyna Raith FC. Oni rowniez ostatnio radza sobie calkiem niezle, wygrali 4 z ostatnich 10 spotkan i zremisowali tyle samo. Dzis staja przed kolejna szansa na objecie fotela lidera tabeli, gdyz zespol Raith gra ostatnio bardzo w kratke, a do tego maja przed soba ciezkie spotkanie z Ross County, ktory bardzo czesto remisuje swoje spotkania i walczy zarzarcie o pozostanie w lidze.

Dundee ten sezon ma praktycznie stracony, lider tabeli znajduje sie w odleglosci 20 pkt, do strefy spadkowej rozniez im daleko bo 8 pkt. Dunfermline walczy o awans i nie moze sobie pozwolic na straty punktow. Sadze, ze tym spotkaniu moze pasc po raz kolejny remis, po raz kolejny bo w tym sezonie zespoly spotkaly sie 3 krotnie i odnotowano 2 remisy w tym jeden na boisku Dundee.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
isenor 7

isenor

Użytkownik
Piłka nożna: Szkocja-SZKOCJA: Dywizja 1
Spotkanie: Stirling-Partick 0:3 (0:2)
Typ: 2
Kurs: 1,85 ✅
Buk: PinnacleSports
Analiza:
Dziś o 20-45 zostanie mecz piłki nożnej w 2 lidze szkockiej.Zmierzą zajmujący ostatnie 10 miejsce Stirling oraz 7 miejsce Partick.Forma Stirlingu w ostatnich 6 meczach wygląda tak:
19/03-11 2. liga Szkocja Dunfermline vs. Stirling 4:1 15/03-11 2. liga Szkocja Stirling vs. Dunfermline 1:1 05/03-11 2. liga Szkocja Stirling vs. Cowdenbeath 3:4 01/03-11 2. liga Szkocja Stirling vs. Ross 0:0 26/02-11 2. liga Szkocja Raith vs. Stirling 2:1 22/02-11 2. liga Szkocja Queen of S. vs. Stirling 2:2
3 remisy i 3 przegrane.Partick wygrał 2 razy,2 razy zremisował i 2 razy przegrał w ostatnich 6 meczach:
19/03-11 2. liga Szkocja Partick vs. Cowdenbeath 0:1 12/03-11 2. liga Szkocja Raith vs. Partick 0:2 08/03-11 2. liga Szkocja Partick vs. Queen of S. 3:1 05/03-11 2. liga Szkocja Partick vs. FC Dundee 0:0 26/02-11 2. liga Szkocja Ross vs. Partick 0:0 22/02-11 2. liga Szkocja Gr.Morton vs. Partick 1:0
Bezpośrednie spotkania między Stirling-Partick wyglądają tak:
20/11-10 Puchar Szkocji Stirling vs. Partick 1:3 23/10-10 2. liga Szkocja Stirling vs. Partick 4:2 29/11-08 Puchar Szkocji Stirling vs. Partick 2:3 09/02-08 2. liga Szkocja Stirling vs. Partick 1:0 04/08-07 2. liga Szkocja Stirling vs. Partick 1:1 15/04-06 3. liga Szkocja Stirling vs. Partick 1:2 07/01-06 Puchar Szkocji Stirling vs. Partick 0:1 22/10-05 3. liga Szkocja Stirling vs. Partick 1:2 31/03-01 3. liga Szkocja Stirling vs. Partick 0:3 18/11-00 3. liga Szkocja Stirling vs. Partick 1:1
2 zwycięstwa Stirling,2 remisy i 6 zwycięstwa Partick.Liczę na zwycięstwo Partick.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
pirelli 739

pirelli

Forum VIP
Tak, się akurat składa, że kilka lat mieszkałem w Arbroath i często tam bywam i również chodzę na mecze The Red Lichties oraz na mecze w niższych ligach szkockich. Szkoci oprócz tego, że są skąpym narodem, są bardzo waleczni i ogromnie zafascynowani piłką nożna. AAA i najważniejsze - nienawidzą angoli;p Ale nieważne. Nieważne która by grała drużyna 1 z ostatnią czy ostatnia z 1, zawsze można się spodziewać walki, walki i jeszcze raz walki. Owszem Arbroath obecnie mierzy grubo w awans. Co prawda nie jest to jakiś bogaty klub, ale klubik z małego porowego miasteczka z nad morza Północnego. Na mecze przychodzi dużo ludzi, którzy głównie skupiają się na meczach z drużynami z sąsiednich miast. Ale tak czy inaczej Arbroath gra dobrze i wygrywa. Ale zauważcie ile traci bramek. Clyde ma 40 pkt. mniej od Arbroath ale tylko 9 bramek straconych więcej od Arbroath. Przy 44 straconych bramkach Arbroath, który jest liderem rozgrywek. Jak już pisałem, w tych liga pada raczej kilka bramek. Zgadzam się z waszymi propozycjami co do tego meczu.
Tak na marginesie Clyde wcale nie musi myśleć o utrzymaniu z Trzeciej Szkockiej Dywizji już nie ma spadkowiczów.
W tej lidze, nawet gdy już jest wszystko jasne, to zespoły walczą ze sobą na maxa, żeby osiągnąć najkorzystniejsze wyniki. Nie ma pięknej finezyjnej gry, uwierzcie mi. Tam kopanina jest porównywalna do naszej A klasy.
Arbroath ma 5 puntów przewagi, ale jeszcze 2 kolejki zaległe.
Nie jestem do końca przekonany do zwycięstwa Arbroath, ale myślę, że over 2.5 godny uwagi ~ 1.50 Bwin
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
lancev 984

lancev

Użytkownik
Spotkanie: Ayr - Forfar
Typ: X/1
Kurs: 4.95
Buk: Betsson
Analiza:
Ayr United - drugi zespół ligi wciąż ma szanse na dogonienie lidera. Mają oni bowiem o 3 mecze rozegrane mniej. Jeśli wygraliby wszystkie z nich to strata wynosiłaby już tylko 7 punktów (tylko, bo teraz wynosi 16). Taki scenariusz jest bardzo możliwy, gdyż znajdują się w dobrej formie. W ostatnich pięciu meczach tylko raz schodzili z boiska pokonani, a 4 razy zdobywali komplet punktów. Na swoim boisku wygrali 2 ostatnie mecze, nie tracąc w nich gola. Szanse wicelidera na punkty są o tyle większe, gdyż ich dzisiejszy rywal marnie się ostatnio spisuje. Forfar w ostatnich pięciu meczach raz wygrał, raz zremisował i zanotował 3 porażki. Nie były to jednak przegrane z byle kim, bo 2 razy z liderem i raz z East Fife. Za to remis nie przynosi im chwały, gdyż grali z ostatnim zespołem ligi. Myślę, że z obecną formą Ayr klasyfikuje się wyżej niż East Fife toteż sądzę, że na swoim boisku również poradzą sobie z Forfar. Liczę jednak na remis do połowy, gdyż Forfar po 3 porażkach i kiepskim remisie nie będzie chciało stracić kolejnych punktów na wyjazdach. Wiedzą jaką formę ma Ayr i o co grają. Za wszelką cenę będą chcieli ich powstrzymać i zagrają jak to zwykle grają drużyny, które nie występują w roli faworyta. Obrona i kontra. Nie sądzę, aby w pierwszej połowie rozstrzygnęły się losy tego spotkania. Ayr będzie zaciekle atakować, a Forfar konsekwentnie bronić. Przy takim scenariuszu do połowy widzę wynik 0:0. Jednak Ayr chcąc walczyć o fotel lidera w drugiej połowie musi przechylić szalę na swoją korzyść. Pomoże im wyżej opisana przeze mnie forma i własny stadion. Myślę, że może to być kolejny mecz, w którym zobaczymy wynik 1:0.
Moje typy:
X/1 @4.95 ⛔
1 @1.90 / 1 DNB @1.43 ⛔
under 2,5 @2 ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
pirelli 739

pirelli

Forum VIP
IRN-BRU First Division


Cowdenbeath FC - Falkirk FC
Po odjęciu aż 25 punktów zespołowi FC Dundee spadkowicz z poprzedniego sezonu zespół Falkirk uwierzył w siebie i ma realne szanse na powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej w Szkocji.


Obecnie Falkirk ma 9 punktów straty do lidera Raith Rovers, ale mają do rozegrania 3 zaległe kolejki. Drużyna Falkirk poważnie zaczęła myśleć o awansie, przed trzema dniami na własnym boisku pokonali właśnie lidera Raitg Rovers i nadal są w grze. Żeby zrównać się punktami z liderem należy wygrać tylko (aż?) trzy spotkania zaległe. Dzisiaj właśnie pierwsze z nich. Falkirk zagości w Cowdenbeath - beniaminku ligi, który obecnie broni się przed ewentualnymi barażami o utrzymanie. Bo zakładam, że mający 10 pkt. straty Stirling Albion nie odrobi straty.
Z tego co czytałem w szkockich mediach, to goście mają być dzisiaj ogromnie zmotywowani i liczą tylko i wyłącznie na 3 punkty. Wiadomo motywacja to nie wszystko, więc nie można się tym do końca sugerować.
Ja obiektywnie uważam, że Falkirk jednak stać na komplet punktów w dzisiejszym wyjazdowym meczu, co oczywiście w znacznym stopniu ich przybliży do upragnionego powrotu do SPL.

Typ: 2 ~ 1.57 (Bwin)
[0:0] ⛔
z tytułu, że gospodarze bardzo dużo tracą - 61 bramek, a także strzelanie nie idzie im najgorzej jak na przedostatnią drużynę w klasyfikacji - 33 bramki.
A dodatkowo gospodarze również mają o co walczyć, chcą bowiem uniknąć baraży o utrzymanie.
Typ: over 2.5 gola ~ 1.65 (Bwin) [0:0] ⛔

IRN-BRU Third Division



Annan Athletic - Clyde FC

Po troszeczkę zaskakujących remisach zespołu z mojego miasta - Arbroath FC ich rywale z Annan Athletic zanotowali przed 3 dniami 5 wygraną z kolei i w znaleźli się w niebezpiecznie bliskiej odległości punktowej od lidera z Arbroath. Myślę, że dzisiaj gospodarze podtrzymają dobrą passę i wygrają kolejny mecz z rzędu. To może ich nie tylko umocnić w miejscach premiowanych do play-off ale również zwiększyć szanse na dogonienie Arbroath. Trener gospodarzy, nie wypowiada się głośno jakoby chcieli gonić Arbroath, mówi jedynie, że wygrana w dzisiejszym meczu umocni ich na 2 pozycji w tabeli. Clyde po dobrych 2 meczach u siebie jedzie na wyjazd, gdzie piłkarze Clyde radzą sobie delikatnie mówiąc bardzo średnio (1-2-8). Bardziej przekonują mnie jednak gospodarze, ale walki nigdy nie jest za mało w tych ligach więc również puszczam overek.

Typ: 1 ~ 1.50 (Bwin)
[0:2] ⛔

Annan na ostatnie 10 spotkań - 8 over 2.5
Clyde na ostatnie 10 spotkań - 5 over 2.5

Typ: over 2.5 gola ~ 1.55 (Bwin)
[0:0] ⛔

Queen&#39;s Park - FC Montrose FC
Gospodarze troszeczkę zaprzepaszczają sobie szansę na baraże przez swoje 3 ostatnie spotkania. Nie wiem czym spowodowane były te słabe mecze. Myślę, że przez zmęczenie oraz 3 dniową częstotliwość rozgrywania spotkań. Gospodarze zanim przegrali 2 ostatnie spotkania, zanotowali świetną passę 13 spotkań bez porażki (11-2-0) i wydawało się jasne, że do końca sezonu dowiozą miejsce premiowane play-offem. Po cichu nawet mówiło się, że ta passa świetna może nawet zaprowadzć Queen&#39;s Park na fotel lidera. Tak jednak się nie stało. Po świetnych meczach nagle przyszedł mega ciężki bój (3:3) ze Stranraer FC, który również ma chrapkę na play-off oraz porażka na wyjeździe 3:1 w Berwick, również konkurentem do play-off. A na końcu przed 3 dniami u siebie porażka minimalna z wiceliderem 1:0. Myślę, że czas zakończyć tę nieszczęśliwa serię i w końcu wrócić na zwycięski tor. Punkty są gospodarzom niezmiernie potrzebne, żeby wrócić do walki o play-off. Myślę, że słabiutkie ostatnio Montrose raczej się nie przełamie w tak ważnym meczu dla gospodarzy.
Typ: 1 ~ 1.57 (Bwin) [1:0]✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
bzyq 216

bzyq

Użytkownik
Motherwell- Dundee United 3:0 (2:0)
typ; 2 ⛔
kurs; 2,75
Bwin

Na dziś badzo uboga oferta jeżei chodzi o piłkę kopaną dlatego zdecydowałem sie wybrać rewanżowy mecz pucharu Szkocji. Jest to już etap 1/4 dlatego jest o co grac. Pierwszy mecz zakonczył sie remisem 2:2. Typ na Dundee z kilku powodów:
-na ostatnie 6 meczy wygrali 5
-bilans ostatnich 6 meczy gospodarzy wygląda następująco 2-1-3
Motherwell nie przypomina drużyny z poprzedniego sezonu. tracą sporo bramek i zdarza im sie przegrywać z outsiderami ligi. Ale należy pamiętać, że to jest puchar, jeden mecz i danej drużyny może już nie być w rozgrywkach. Każdy wynik jest możliwy, lecz ja stawiam na Dundee,gdyż ostatnio ta drużyna prezentuje równa i wysoką formę, a wysoki kurs tymbardziej zachęca do zaryzykowania. Mecz o 20.45
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
grzes_inter 38

grzes_inter

Użytkownik
Dyscyplina : Piłka Nożna - Szkocja
Spotkanie : Stirling - Ross County✅(0:2)
Typ : 2
Kurs : 1,95
Bukmacher : Bwin
analiza:
Piłkarze Ross Country jadą na wyjazd do zespołu ostatniego w tabeli. Stirling zajmuje 10 pozycje z dorobkiem zledwie 16 punktów do 9 miejsca dającego gre w barażach tracą 11 punktów raczej nie do odrobienia w 7 meczach jakie zostały do końca sezonu. Na 8 pozycji znajduje się Ross Country ma punkt przewagi nad Cowdenbeath których jutro czeka mecz z liderem szkockiej 1 Dywizji. Obydwa zespoły są ogólnie bardzo słabe w tym sezonie ale najwarzniejsze jest to że goście grają ostatnio najlepszą swoją piłke w tym sezonie ich bilans 10 ostatnich meczy to 2-6-2 natomiast gospodarze nie wygrali od 18 ostatnich spotkań remisując w tym czasie 4 i 14 przegrywając ich ostatnie 4 porażki to 4:1, 3:0, 4:1, 2:0 widać że są już zrezygnowani i wiedzą że w następnym sezonie spadną z 1 dywizji. Goście mają dużą szanse na odskoczenie od Cowdenbeath na 4 oczka warunek to wygrać z Stirling i liczyć na wygraną lidera który też nie jest pewny mistrzostwa. 3 mecze w tym sezonie pomiędzy tymi drużynami kończyły się 1 wygraną Country a 2 razy remisem, a w czwartej potyczce wszystko przemawia za drużyną gości
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
pirelli 739

pirelli

Forum VIP


Albion Rovers FC - Arbroath FC


Arbroath FC przez wielu uważany za głównego pretendenta do awansu, troszeczkę spuścił z tonu i zaczyna się nerwowa gra i walka o punkty. Niecały miesiąc temu Arbroath wygrał na wyjeździe z Albion 2:0. Uważam, że goście są w stanie powtórzyć ten rezultat, dodatkowo motywować ich będzie już niewielka przewaga nad kolejnymi drużynami. Gospodarze również mają o co walczyć, bo niby są w strefie play-off, ale jeszcze dużo meczy przed nami, więc różnie może być i każdy punkt jest ważny. A czemu akurat nie mogliby powalczyć z mającym &#39;lekką zadyszkę&#39; liderem. Na uwagę zasługuję brak w drużynie Arbroath zawieszonego bramkarza Darrena Hilla oraz kontuzjowanego obrońcy Alana Rattraya. Mając na uwagę mecz drużyn z czołówki tabeli, myślę iż gospodarze pokuszą się o zdobycz bramkową nie tylko ze względu na brak podstawowego bramkarza, ale również na fakt, że drużyna Arbroath lubi nie tylko strzelać bramki, ale je również tracić --&gt; (66-47)
Typ: over 2.5 gola ~ 1.60 (Bwin) [3:0] ✅



Stranraer FC - Berwick Rangers FC

Znów wpadł mi w oczy mecz drużyn dosyć overowych.
Stranraer FC - 25/30 over 2.5 gola
Berwick - 17/30 over 2.5 gola.
Dodatkowo przed trzema dniami doszło do spotkania obu drużyn w Berwick i padł remis 3:3!! Ciekawostką jest, że obie drużyny spotkały się w tym sezonie trzy razy i za każdym razem padał wynik remisowy. (2:2) (1:1) oraz wspomniane (3:3).
Dodatkowa motywacja dla obu zespołów to walka o grę w play-offach. Obie drużyny dzieli zaledwie 3 punkty. I sprawa gry w play-offach jest dla obu drużyn jak najbardziej otwarta. Dla mnie w dalszym ciągu over 2.5
Typ: over 2.5 gola ~ 1.53 (Bwin) [3:1] ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
pirelli 739

pirelli

Forum VIP


Clyde FC - Montrose FC

Mecz pomiędzy dwiema ostatnimi drużynami w tabeli 3 Szkockiej Dywizji. Obecnie Montrose wyprzeda Clyde o 6 punktów. Ale...Clyde ma 3 mecze rozegrane mniej. Pewnie mało kogo mogę przekonać do tego typu, bo przecież oba zespoły tak, czy tak pozostają w lidzę, gdyż w 3 dywizji nie ma degradacji. Oba zespoły w dalszym ciągu walczą o honor i o zajęcie wyższego miejsca niżeli obecne. Walka pomiędzy małymi miasteczkami w Szkocji, jest bardzo ważna na społeczności lokalnej, na mecze przychodzi całkiem spora liczba mieszkańców, żeby dopingować &quot;swoich&quot;. Dla ciekawostki:
Montrose w meczach &quot;u siebie&quot; z Clyde w tym sezonie dwukrotnie wyszło zwycięsko (8:1 oraz 3:1). Przed dziesięcioma dniami Clyde wzięło rewanż i wygrało u siebie 2:0. Ostatnia pozycja Clyde nie do końca przedstawia i obrazuję styl gry zespołu Clyde. Od jakiegoś czasu idzie im całkiem nieźle, bo już po 15 kolejkach gdy zanotowali bilans 1-4-10 zostali skazani na ostatnią lokatę i byli uważani za &quot;dostarczyciela punktów&quot;. Jednak od kilku dobrych kolejek Clyde można by powiedzieć uwierzyło w siebie i prezentuję się nadzwyczaj dobrze. Wspomne tutaj remis 1:1 z liderem z Arbroath oraz wygrana z wiceliderem Annan 2:0 na wyjeździe. Wyniki mówią same za siebie. Gra też była całkiem niezła i piłakarze chyba poważnie uwierzyli, że nie do końca muszą zająć to ostatnie miejsce w tabeli. Myślę, że jak w poprzednim meczu u siebie Clyde będzie chciało zmazać znamię porażek 8:1 oraz 3:1 z pierwszej części sezonu. Ze swej strony uważam, że ta sztuka dzisiaj się im uda i odniosą zwycięstwo nad Montrose, które wcale rewelacyjnie nie gra ostatnio, mimo jednobramkowego zwycięstwa w ostatnim meczu z Elgin. Trzymam za Clyde, że przed własną publicznością jednak się postarają i zwyciężą.

Clyde win ~ 1.88 (Bwin) 1:1 (0:0)
⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
pirelli 739

pirelli

Forum VIP

Forfar Athletic FC - Stenhousemuir Typ: Obie strzelą ⛔ [2:0]
Kurs: 1.57
Buk:Bwin
Ważny mecz dla obu drużyn mający nieco odmienne ambicje. Gospodarze chcą za wszelką cenę utrzymać miejsce premiujące ich walką w play-off o awans do 1 Dywizji. Z kolei goście tracą 5 punktów (mając jeden mecz zaległy) do bezpiecznej strefy, aby uniknąć meczy barażowych o utrzymanie. Drużyna gości bardzo poważnie wzięła sobie do serca pozostanie w lidze, oczywiście bez dodatkowych meczy barażowych. I jak widać po ostatnich meczach walczą, zdobywają bramki i punkty. W ostatnich 10 spotkaniach zanotowali całkiem niezły bilans 3-4-3 w bramkach 18-19. Co ciekawe w każdym z 10 ostatnich meczów zdobywali bramki bądź to u siebie, bądź na wyjeździe. Przed 10 dniami właśnie w Forfar między obiema drużynami padł bramkowy remis 1:1. Również drużyna gospodarzy walczy o play-off, gwarantujące dalszą walkę o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Bilans gospodarzy ostatnich 10 meczy to 2-2-6, niezbyt specjalny jak na drużynę walczącą o play-offy. Nawiązując do składów na dzisiejsze spotkanie, to w drużynie gospodarzy zabraknie podstawowego bramakarza Scotta Gallachera, który ma uraz z ostatniego meczu Ayr. Zastąpi go 19 letni młodzik Neil Duffy, wypożyczony z Perth. Z kolei w drużynie gości niepewny jest występ również pierwszego bramkarza Ally Browna. Wg. szkockich gazet obie drużyny nastawione na walkę i poprawę zdobyczy punktowej, jak widać obie drużyny punktów potrzebują, chcąc realizować założenia stawiane przez kierownictwo. Próbuję zagrać, że obie strzelą, na to składają się urazy bramkarzy i ich prawdopodobne opuszczenie dzisiejszego meczu. A także fakt ostatnio dobrej gry gości i odwrotnie kiepskiej gry gospodarzy. Ale jak na gospodarzy wypadałoby coś ustrzelić.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
botshek 360

botshek

Użytkownik


QUEEN OF THE SOUTH VS. GREENOCK MORTON

Typ: pk2
Kurs: 2,30✅✅✅
Pinnacle


Quenn of the South zagrają dziś bez dwóch kluczowych graczy: Craig Reid podstawowy obrońca rozegranych 29 spotkań w lidze w tym sezonie i Colin McMenamin 19 spotkań i 8 strzelonych bramek co daje mu 2 miejsce pośród strzelców drużyny. W ostatnim pojedynku pomiedzy obiema druzynami zagrali obaj, a McMenamin strzelił nawet bramkę, wygrali Queen 2-0. Przed dzisiejszym spotkaniem kursy na Morton mocna spadają po ogłoszeniu absencji tych dwóch graczy, są oni niezwykle ważni dla Queen, a ich nieobecność może zaważyć na wyniku meczu.

Znalazłem jeszcze ciekawe spostrzeżenie z angielskiej stronki:
When looking at Greenock Morton away performance in league points, Greenock Morton’s performance is greatest when looking at opponents in the bottom 6 with an average of 1.29 points per game.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
belfast-boy 415

belfast-boy

Forum VIP
Aberdeen FC - Celtic Glasgow 0:4 (0:0)
Za 20 minut na Hampden Park rozpocznie się drugie półfinałowe spotkanie Pucharu Szkocji, w którym piłkarze Aberdeen zrobią wszystko, by bronić się przed ekipą The Bhoys jak najdłużej i liczyć na ewentualną dogrywkę i konkurs rzutów karnych. Moim zdaniem nie może być inaczej, gdyż The Dons nie mają najmniejszych szans idąc z podopiecznymi Neila Lennona na &quot;wymianę ciosów&quot; i na otwartą grę absolutnie nie mogą sobie pozwolić. Stąd moje typy (tak na szybko ;)):
Aberdeen nie strzeli 7/10 @1.90 (unibet) ✅ i co za tym idzie:
obie nie strzelą 7/10 @1.70 (unibet) ✅
under 2.5 7/10 @2.02 (unibet) ⛔
BB: Czerwona kartka dla obrońcy Aberdeen już w 18. minucie &quot;ustawiła&quot; wszystko. Co prawda do przerwy był jeszcze remis, ale już w drugiej połowie Celtic się &quot;wystrzelał&quot;. Gdyby The Dons zagrali cały mecz w pełnym składzie, to może i typ na under 2.5 okazałby się trafiony...
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
19.04.2011 20:45 Division 1 - Falkirk v Partick 1 2,00 ✅ 2:0

Kurs troche wysoki, za wysoki moim zdaniem. Tabela podzielona w zasadzie na 4 czesci - Raith i Dunfermline walcza o awans, Falkirk az takiego poziomu nie prezentuje by mogl sie do tej walki wlaczyc jednak jest tez wyraznie lepszy od reszty stawki no i statysci Stirling. Falkirk u siebie nastawieni ofensywnie, w efekcie bilans bramkowy 30:21, 8 zwyciestw i 3 remisy w 16 spotkaniach. Rywal to ligowy sredniak w tym sezonie, 7 porazek i 5 remisow w 16 wyjazdowych spotkaniach, bilans bramkowy 19:23 a wiec nie tak zle. 12 kwietnia Falkirk wygral na Firhill Stadium 2:1 po bramkach Alstona i Finnigana. W pelni udany wiec rewanz za spotkanie z 9 kwietnia i porazke 2:3 na wlasnym stadionie. Dosc powiedziec ze Partick prowadzi juz 3:0 ale gospodarze ambitnie walczyli do samego konca i remis byl w zasiegu. Bylo to pierwsze zwyciestwo Particka na stadionie w Falkirk od 16 marca 1996r. W zespole gospodarzy zabraknie 2 podstawowych zawodnikow - pomocnika Comptona i obroncy Twaddle&#39;a. W zespole gosci wieksze braki, nie zagraja McNamara, Paton, Robertson, Stevenson, Flannigan, Hodge i Donnelly. Powazne ubytki wiec w formacji obronnej i pomocy. Szczegolnie brak Patona, Flannigana i Robertsona moze byc odczuwalny. Bardzo watpliwe sa wystepy rowniez bardzo kreatywnego Erskine&#39;a i Grehana ale te informacje nie sa potwierdzone w 100%. Jesli sie jednak one potwierdza, zabraknie dzis na boisku 5 podstawowych zawodnikow zespolu Particka. Zdecydowanie na gospodarzy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
belfast-boy 415

belfast-boy

Forum VIP
Dziś moją uwagę przykuło jedno ze spotkań III rundy Pucharu Ligi Szkockiej.
Motherwell FC - Hibernian FC 2:2 (2:1)
W rozgrywanej przed miesiącem II rundzie obie drużyny nie dały swoim niżej notowanym rywalom najmniejszych szans. The Well wysoko pokonali na wyjeździe Clyde FC (3rd Division) 4:0, The Hibees z kolei na własnym boisku rozgromili Berwick Rangers 5:0. Natomiast jeżeli chodzi o rozgrywki ligowe na najwyższym szczeblu, to zespół z Edynburga zdecydowanie &quot;odstaje&quot; ekipie z Fir Park, z którą przyjdzie mu się mierzyć dzisiejszego wieczoru.
Motherwell zajmuje obecnie pozycję tuż za Old Firm, tracąc do Celticu tylko 2 oczka (aczkolwiek przy jednym spotkaniu rozegranym więcej). Sytuacja The Well w tabeli byłaby jeszcze lepsza, gdyby nie ostatnie 2 porażki, które z pewnością piłkarze Stuarta McCalla (menedżer miesiąca sierpnia w SPL!) zechcą sobie dziś powetować. O ile wyjazdowa przegrana z The Bhoys hańby nie przynosi (aczkolwiek wynik 0:4 mówi sam za siebie), o tyle sobotnia, wysoka porażka przed własną publicznością z St. Johnstone (0:3) z pewnością &quot;wlała w serca&quot; kibiców Hutników sporo wątpliwości, czy aby udany początek sezonu to nie były przypadkiem &quot;dobrego złego początki&quot;.
Hibernian, który w lidze legitymuje się bardzo kiepskim bilansem (1-2-4; 5:12), zajmuje przedostatnią lokatę. W letnim okienku transferowym bardziej się osłabił niż wzmocnił i dlatego też ponosi teraz tego konsekwencje. Moim zdaniem jest to drużyna &quot;bezpłciowa&quot;, której zdobywanie bramek przychodzi z ogromną trudnością, a jej gra pozbawiona jest jakiegokolwiek wyrazu.
Mówiąc krótko potencjał obu drużyn jest diametralnie różny i o ile gospodarze podejdą do tego meczu z odpowiednim nastawieniem, nie powinni mieć większych problemów z odniesieniem zwycięstwa nad &quot;odstającym poziomem&quot; rywalem. Poza tym, Hiebernian powinien się raczej skupić na walce o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej (a spadek dla drużyny ze stolicy to byłby niewyobrażalny koszmar), a nie &quot;przeciągać&quot; swoją przygodę w Scottish League Cup. Mój typ: 2:0 dla Motherwell.
Motherwell 7/10 @1.90 (bet-at-home &amp; bet365) ⛔
Motherwell (-1.5) 5/10 @3.50 (bet-at-home) ⛔
BB: Hibernian wyrównał w 87. minucie, a potem awansował po rzutach karnych... :;/:
 
belfast-boy 415

belfast-boy

Forum VIP
Hibernian FC - Celtic Glasgow 1:4 (1:0)
Za nieco ponad pół godziny (20.15) rozpocznie się spotkanie pucharowe (Insurance League Cup - Puchar Ligi Szkockiej) pomiędzy Hibernianem a Celtikiem. Faworytem oczywiście są goście z Glasgow, o czym najdobitniej świadczą wystawione kursy (moim zdaniem nieco przesadzone).
Zespół z Edynburga w ostatnim czasie zaczął prezentować się na boisku zdecydowanie lepiej i, co najważniejsze, &quot;podciągnął&quot; się w ofensywie. Najlepszym przykładem jest ostatni ligowy mecz z St. Mirren na wyjeździe, który The Hibees wygrali 3:2, a 2 pierwsze gole dla klubu z Easter Road zdobył wypożyczony z Wolverhampton Leigh Griffiths. Najlepszym strzelcem zespołu jest jednak Garry O&#39;Connor (7 bramek) i to zapewne on będzie siał największe spustoszenie w szeregach defensywnych The Bhoys dzisiejszego wieczoru.
Według mnie stać dziś gospodarzy na sprawienie niespodzianki, a na pewno na zdobycie przynajmniej jednej bramki. Celtic ciągle w kryzysie...
Hibernian strzeli 7/10 @1.57 (bwin) ✅
obie strzelą 7/10 @1.72 (bwin) ✅
over 2.5 7/10 @1.60 (unibet &amp; bwin) ✅
 
belfast-boy 415

belfast-boy

Forum VIP
Queens Park FC - East Stirling 2:0 (1:0)
Krótko. Spotkanie 3rd Division. Goście to &quot;czerwona latarnia ligi&quot;. Bilans na wyjeździe: 0-1-6; 5:25. Daje to 3,57 traconych goli w każdym meczu poza domem w tym sezonie. Queens Park z kolei radzi sobie dość przeciętnie i na pewno stać tę drużynę na dużo więcej.
Kiedy obie drużyny spotkały się że sobą po raz pierwszy w tym sezonie (1 października) górą było Queens Park, które pokonało East Stirling na jego terenie 3:2.
Według mnie dziś pewny over.
over 2.5 @7/10 1.60 (bet365) ⛔
 
Do góry Bottom