>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

pytanko o trading

U 0

urban

Użytkownik
Czesc,
mam takie pytanie. zalozmy ze mam na koncie 100$ i zaczynam tradowac na jakims rynku. stawiam back, potem lay jestem 10$ do przodu, ale rynek jest ciagle w grze, a ja nie mam juz wolnych srodkow. czy moge grac dalej na tym rynku, badz jakimkolwiek innym za 110$ ktore i tak wiadomo ze sa juz moje? czy musze czekac na zakonczenie rynku i zaksiegowanie wygranej?
pzdr
 
dukat 7

dukat

Użytkownik
Skoro wychodzisz 10$ do przodu to powinieneś mieć na koncie wolne 100$, ponieważ obróciłeś je robiąc green booka. Wtedy możesz grać za te 100$
 
U 0

urban

Użytkownik
czyli analogicznie, jak zrobię red booka, wtopie 10$ to za pozostałe 90 mogę grac?!
i jeszcze jedno pytanie, gram all in za 100, a potem chce skontrować. skoro nie mam już środków na koncie czy mogę to zrobić?
Przykład. gram za 100, back, po kursie 3. Po chwili jest lay za 1.1 (po przeliczeniu to tak jak 11 na back), chce zagrać za 25. czy zostanie mi cofnięte 25 z back i postawione na lay i wtedy by wyglądało to w ten sposób, że: zagrałem 75 na back po kursie 3 i 25 po kursie 11 na lay? czy tak pięknie to już nie jest?
dzięki
 
sajuken 35

sajuken

Użytkownik
Przykład. gram za 100, back, po kursie 3. Po chwili jest lay za 1.1 (po przeliczeniu to tak jak 11 na back), chce zagrać za 25. czy zostanie mi cofnięte 25 z back i postawione na lay i wtedy by wyglądało to w ten sposób, że: zagrałem 75 na back po kursie 3 i 25 po kursie 11 na lay? czy tak pięknie to już nie jest?
dzięki
Nie no dawno sie tak nie usmialem, padlem i wstac nie moge :-D:-D:-D:-D
Proponuje od dzisiaj nie pic :spokodfhgfh::spokodfhgfh:
 
sajuken 35

sajuken

Użytkownik
Wiec powiem to tak.
Z przyjemnoscia bym ci poradzil lub odpowiedzial na pytanie oparte o moja dwuletnia juz wiedze na temat Tradingu i Betfair, ale nawet ja nie potrafie rozgryzc do konca o co tak naprawde chodzilo w twoim pytaniu. :-D
W razie czego, jakos to poskladaj i damy rade :spokodfhgfh:
Pozdrawiam
 
G 2

giancardi

Użytkownik
To znaczy, nie pisz że na lay jest 1.1 bo to naprawdę można się zakręcić. Na lay jest 11 i tyle. To jest kurs jaki proponują osoby, które chcą zagrać back na dany wybór.
I twój przykład jest zagmatwany. Chodzi tutaj o to, że jak chcesz zarobić to musisz dobry kurs, który zakupiłeś (postawiłeś back) sprzedać jak najdrożej (czyli sprzedajesz komuś ten sam kurs tyle że obniżony).
Czyli jest powiedzmy back 3 na remis. Stawiasz 100- masz do wygrania 300.
Za chwilę jest lay 2.8 (załóżmy mój kurs- ja zaproponowałem taki kurs).
Wciskasz lay 2.8 i wpisujesz swoją wygraną- czyli ile chcesz wygrać, w twoim przypadku, żeby być na plus niezależnie od wyniku musisz wpisać powyżej 100.
Wpisujesz załóżmy 107.14. Czyli jak przegrasz swój zakład back to i tak zarobisz to 7.14. W takim układzie zarobisz na 3 drożnym spotkaniu tyle samo za każdy wynik.
I teraz tak- jeśli będzie remis- wygrywasz swoje 200 dolców. Ale musisz mi wypłacić moje 192.85, które wynikają z zobowiązania na które się zgodziłeś ( sprzedając mi kurs 2.8 ) Jednakże system już przy sprzedaży &#39;zabiera&#39; Ci potencjalną wygraną z back.
200-192.85= 7.15- to jest twoja wygrana
A jak nie ma remisu to ja muszę Ci zapłacić za to, że sprzedany przez Ciebie kurs nie wszedł. Bo tak jakby ja uważałem, że będzie remis a Ty- proponując lay, uważałeś, że nie będzie.
Ja płacę Ci te 107.15. Przegrałeś swój kupon za 100 ale zyskałeś na sprzedaży kursu.
A to, że ja mogłem sprzedać swój zakład kupiony od Ciebie za np 2.6 to już inna bajka.
Taka sytuacja się nazywa green book- zarabiasz zawsze, niezależnie od wyniku.
Na tym polega cały trading. Najefektywniejszy i najefektowniejszy przy zakładach live ale też bardziej niebezpieczny. Na przykład jak ktoś sobie dla śmiechu zagrał za 2 dolce Zurych po kursie, nie wiem, 12 czy 13 to po golu dla Zurychu był w stanie zrobić kontrę dającą mu około 5 dolców z każdego wyniku. Z wkładu 2. No ale kto mógł wiedzieć. To samo można było zrobić z Wolfsburgiem. ????
Najbezpieczniejszy trading jest przed rozpoczęciem spotkania.
Ogólnie jest jeden bardzo fajny blog o betfair nie mogę chyba jednak podać jego linku. ????
 
U 0

urban

Użytkownik
dzieki giancardi,
to wiedzialem, ale chodzi mi o to czy moge wycofac czesc juz postawionego zakladu na zdarzenie przeciwne na tym samym rynku. np gdy zagram za wszystko co mam na to ze wygra zespol 1, potem zespol strzela bramke, kurs spada i chce postawic na to ze nie wygra, czy moge wycofac czesc pieniedzy z wczesniej postawionego zakladu czy nie?!
 
G 2

giancardi

Użytkownik
Też to Ci napisałem.
Stawiasz 100 na zespół 1.
Kurs załóżmy 2
Pada gol dla zespołu 1.
Kurs spada na 1.68 tym samym na lay masz jakieś 1.7 na przykład.
Walisz kontrę aby zarobić na jakimkolwiek wyniku.
Tym samym stawiasz na lay wpisując swoją wygraną tak aby symulacja pokazała Ci równe zyski.
I tu tkwi odpowiedź na twoje pytanie. Tak ale też nie, bo, nie cofasz pieniędzy z zakładu back tylko system liczy ile możesz być maksymalnie zobowiązany do wypłaty. Jeżeli postawiłeś całą kasę z konta to możesz wpisać swoją wygraną do wartości ewentualnej wygranej z zakładu back.
No bo przecież wygrywasz tak czy siak- kwestia tego ile chcesz wygrać na zakładzie lay.
I jak w przykładzie- masz zakład back za 2. Wygrywasz na zespole 1- 200 dolarów.
Uważasz, że zespół wygra ale chcesz w razie remisu bądź porażki być na zero.
Skoro tak musisz wpisać, aby w przypadku lay na zespół 1 oddano Ci twoje 100 dolarów.
I w takim przypadku przy kupnie kursu 2 i sprzedaży po 1.7 jak wpiszesz na lay 100 dostajesz 28.5 dolców w razie wygranej zespołu 1 i 0 w razie innego wyniku.
To jest twój czysty zysk a system automatycznie wpłaca Ci twoje 100 dolców na konto bo przecież i tak je wygrasz niezależnie od wyniku, a te 28.5 dolca jest jakby nadwyżką, którą otrzymujesz za sprzedaż kursu 2 po kursie 1.7. Oczywiście w normalnym przypadku rozkłada się to po równo albo z tendencją na wynik, który podejrzewasz. Ale to jest najbardziej jaskrawy przykład.
Zaznacz w zakładce &#39;więcej opcji&#39; wszystkie pozycje w &#39;wykaz zysków i strat&#39;. Wtedy możesz robić sobie symulacje na jakimkolwiek spotkaniu bez stawiania.
 
sajuken 35

sajuken

Użytkownik
d gdy zagram za wszystko co mam na to ze wygra zespol 1
Nigdy, nigdy nie graj za wszystko co masz gdyz jak kurs pojdzie nie po wojej mysli bedziesz nie odbijal acz czekal az wroci do normy. Czy to Trading czy Beting nigdy nie graj za 100% nawet jesli mozesz zminimalizowac straty...
 
U 0

urban

Użytkownik
wiadomo ze nie wolno grac za wszystko, tylko ze zastanawialem sie na gra na jednego ticka, a w tym wypadku graniem za mniejsza stawke mocno spowalnia budowanie rolla.
 
sajuken 35

sajuken

Użytkownik
Napisalem ci to juz wczesniej. Patrzysz tylko na to co sie swieci...
Ja napisze tak:
...a przegrywania jednego tika przy &quot;all in&quot; mocno spowalnia jak to napisales &quot;budowanie rolla&quot;...
 
Do góry Bottom