>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Reprezentacja Polski - ważne informacje, wydarzenia, dyskusje.

M 62,4K

maciekfansport

Użytkownik
Smuda &lt; Fornalik &lt; Nawałka taka prawda niestety za Smudy przynajmiej walczyli na Euro12&#39; byli zajechani fizycznie to fakt ale coś tam ugrali Remis z Rosją nie był złym wynikiem to samo z Grecją a teraz nawet nie potrafią strzelić gola.
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Zibi lubi być optymistą ale nie ukrywajmy jeśli teraz skupimy się tylko na Niemcach to nie dość że oni nas mogą &#39;&#39;przejechać&#39;&#39; to potem Szkoci. Najważniejszy mecz jak dla mnie jest ze Szkocją, jeśli z Niemcami uda się coś innego niż porażka zrobić to będzie sukces ale skupmy się głównie nad spotkaniem ze Szkocją.
 
guernica 584

guernica

Użytkownik
Smuda &lt; Fornalik &lt; Nawałka taka prawda niestety za Smudy przynajmiej walczyli na Euro12&#39; byli zajechani fizycznie to fakt ale coś tam ugrali Remis z Rosją nie był złym wynikiem to samo z Grecją a teraz nawet nie potrafią strzelić gola.

Boże co za brednie.
&quot;Wywalczenie&quot; ostatniego miejsca w najsłabszej grupie w historii mistrzostw europy nazywasz ugraniem czegoś? &quot;Remis z Rosją nie był złym wynikiem to samo z Grecją&quot;. Aż żal komentować.
 
ding 125

ding

Użytkownik
Jeżeli spojrzeć na obraz reprezentacji od czasów Smudy to paradoksem jest, że za kadencji Franciszka graliśmy najlepiej w ostatnich lata. Nie oznacza to, że dobrze, ale lepiej niż za Waldemara i dotychczas Adama. Mam nadzieję (nikłą, ale zawsze), że najbliższy tydzień zweryfikuje moją opinię.
Mecz z Niemcami nie będzie aż tak istotny jak to się powszechnie uważa. Zawsze w takich momentach przywoływana jest historia, zarówno ta piłkarska (0 zwycięstw z Niemcami), ale również ta polityczna. Nie da się od tego uciec. Tak jest w każdym kraju.
Wygrać musimy ze Szkocją, nie z Niemcami. Niemcy zdobędą swój komplet punktów, ewentualnie pogubią gdzieś kilka za jeden czy dwa remisy, ale nie przesadzę, jeżeli napiszę, że Niemcy tą grupę na 99% wygrają. Wygramy z nimi będzie bajka, zremisujemy będzie świetnie, a jak przegramy to co się stanie? Nic.
Nawiązując do pytania kolegi czy wierzyć w awans czy nie. Ja nie wierzę. Ładnych kilka lat interesuję się piłką i mimo młodego wieku jestem już za stary, aby wierzyć, że ta sama grupa ludzi (z większymi lub mniejszymi zmianami), która tkwi w permanentnym przeciętniactwie od 2008 roku mogła nagle wyskoczyć ponad to i ugrać awans. Nie pokazali tego przez kilkanaście ostatnich meczów eliminacyjnych więc dlaczego mieliby zrobić to teraz. Powtarzam od jakiegoś czasu, że to pokolenie nic w reprezentacji nie osiągnie i choć bardzo chciałbym się mylić to nie sądzę, abym musiał za jakiś czas posypać głowę popiołem.
Co my gramy? Mecze ze Słowacją, Irlandią, Szkocją, Litwą B pokazały, że nie istniejemy w tej grze. Nie ma jakiegokolwiek pomysłu na budowanie akcji ofensywnych. Jedynymi naszymi atutami są skrzydła, ale każdy rywal to wie i jeżeli jest na tyle kumaty, aby je nam odciąć ścisłym i agresywnym kryciem to jesteśmy w ciemnej d###e.
Nie mamy zawodnika rozgrywającego, który mógłby umiejętnie rozrzucać piłki na skrzydła czy do ataku. Wolski, Zieliński przez swoje niepoważne decyzje zatrzymują się w rozwoju, a zawodnika pokroju Szymkowiaka na horyzoncie nie widać.
Dziś wygląda to tak, że &quot;rozgrywającymi&quot; w kadrze są obrońcy. Długa dzida na Lewandowskiego i może coś się stanie. To jest nasz pomysł na grę. Żadnych schematów ofensywie, kulejąca defensywa, brak większego zagrożenia po stałych fragmentach. Niestety jest to obraz nędzy i rozpaczy.
Z kim wygraliśmy w ostatnich meczach eliminacyjnych? Pod uwagę wziąłem mecze od czasów eliminacji do RPA:
Zagraliśmy w tym czasie 20 spotkań eliminacyjnych. Nasi rywale to: Słowacja, Słowenia, Czechy, Irlandia Północna, San Marino (2x), Anglia, Ukraina, Czarnogóra i Mołdawia.
Jaki uzyskaliśmy bilans? 6 zwycięstw - 6 remisów - 8 porażek. Odrzućmy mecze z bankowcami z San Marino. 2 zwycięstwa - 6 remisów - 8 porażek. 2 zwycięstwa. Z Czechami i Mołdawią... Na 48 punktów możliwych do zdobycia uzyskaliśmy 12. Odrzucając jeszcze Mołdawię, tak aby porównanie było bardziej wiarygodne, zdobyliśmy na 42 możliwe punkty w meczach z poważnymi rywalami 8 pkt (słownie osiem), a bilans przedstawia się wtedy tak: 1 zwycięstwo - 5 remisów - 8 porażek. Bilans bramkowy: 12 zdobytych - 24 stracone.
To jest obraz naszej piłki.
Na jakiej więc podstawie mam wierzyć, że awansujemy skoro ten bilans uzyskała w większości ta sama grupa, która walczy teraz w eliminacjach. Od jakiegoś czasu oglądam mecze na pełnym luzie, bo na nic nie liczę. W meczu ze Szkocją też na nic nie liczę.
Obraz trochę apokaliptyczny, ale tak to niestety na dzień dzisiejszy widzę. Oceniam to trochę z perspektywy życiowego pesymisty, ale sądzę, że w tym przypadku jest więcej namacalnych argumentów niż zwykłego czarnowidztwa.
 
walt 33

walt

Użytkownik
Niestety zgadzam się z użytkownikiem powyżej. Nie może być lepiej póki nie zmieni się mentalność graczy oraz naszego całego związku. Jak można zatrudniać bez przerwy trenerów którzy nie mają zielonego pojęcia na temat kierowania reprezentacją. Powinien być sprowadzony trener w tym wypadku zagraniczny który ma już sporo sukcesów. Nie oglądałem ostatniego spotkania Niemiec ze Szkotami ale z tego co mi się wydaje, większość graczy z reprezentacji Niemiec jeszcze nie wróciło do swojej optymalnej formy, jest sporo kontuzji(Gomes, Reus..). Myślę, że jeśli nasi wzbiją się na wyżyny(czyli zagrają przeciętnie) to mamy jakieś 30% szans na remis. Nic więcej.
 
M 340

macvas

Użytkownik
Faktycznie wylałeś dużo pesymizmu, ale tak jak to napisałeś, fakty są nieubłagane. Obecne pokolenie kadrowiczów jest raczej stracone i mało perspektywiczne. Nie ma materiału, jest kilka indywidualności, ale ostatnie EURO pokazało, że nie przekłada się to na wyniki, a przynajmniej nikt ze szkoleniowców (to osobny temat) nie jest w stanie tego dokonać.
Taki Lewandowski w długoletniej perspektywie być może dostanie się do panteonu gwiazd polskiej i światowej piłki (jak Boniek, Lato, Deyna), ale wszystko co osiągnie to w głównej mierze efekt jego ciężkiej pracy, a nie kuźni talentów, bo takiej w kraju nie ma. Osiągnie klubowe sukcesy, ale z kadrą to będzie zaledwie ułamek tego na co go stać.. bo zwyczajnie nie ma z kim grać.
Problem leży w szkoleniu, zmianie działania struktur i rozbiciu kolesiostwa. Stoimy w miejscu, a piłkarski świat ucieka w ten sposób, że doganiają Nas nawet Ci najsłabsi, a takie San Marino wciska Nam gola - co w szanujących się ekipach jest nie do pomyślenia.
 
jozef230 181

jozef230

Użytkownik
musze dodac cos od siebie ???? kurs 1.5 wzwyz to niezle promo na Niemcow. Bo jak tu nie zarobic jak nie na Polaczkach. Wiara,nadzieja.. bo chcemy bo bedziemy walczyc. Niemcy juz maja czipy wszczepione na kazdy mecz z Polska zeby im dowalic. Nic pozytywnego nie widze na ten mecz w strone Polakow no oczywiscie oprocz atmosfery na stadionie. Przeciez Lewy nie bedzie ryzykowal kontuzja jak go LM czeka ????
 
cock 756

cock

Użytkownik
Sam nie wierzyłem, bo co innego kibicować, a co innego realnie stawiać bet... olałem bilety biorąc te na Szkocję bo i podtekst Celticu i realny mecz o wyjście z grupy. Mecz o wszystko we wtorek. Oby było tyle zaangażowania co wczoraj.
 
T 0

theblues9

Użytkownik
jak przewidujecie Gruzję? wysoki kurs na naszych na totolotku - 2,05, a na Gruzje 3,65. Dokładny wynik stawiałbym 1:3 - kurs 15,50 to nieźle, co myslicie?
 
misiu 193

misiu

Użytkownik
Kadra na Gruzję i Szwajcarię:

Bramkarze:

  • Artur Boruc (AFC Bournemouth),
  • Łukasz Fabiański (Swansea City),
  • Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn)

Obrońcy:

  • Łukasz Broź (Legia Warszawa)
  • Thiago Cionek (Modena FC)
  • Kamil Glik (Torino FC)
  • Rafał Janicki (Lechia Gdańsk)
  • Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar)
  • Paweł Olkowski (1.FC Koeln)
  • Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund)
  • Łukasz Szukała (Steaua Bukareszt)

Pomocnicy:

  • Maciej Gajos (Jagiellonia Białystok)
  • Kamil Grosicki (Stade Rennais)
  • Grzegorz Krychowiak (Sevilla FC)
  • Michał Kucharczyk (Legia Warszawa)
  • Tomasz Jodłowiec (Legia Warszawa)
  • Karol Linetty (Lech Poznań)
  • Krzysztof Mączyński (Guizhou Renhe)
  • Sebastian Mila (Śląsk Wrocław)
  • Maciej Rybus (Terek Grozny)
  • Piotr Zieliński (Empoli FC)
  • Michał Żyro (Legia Warszawa)

Napastnicy:

  • Robert Lewandowski (Bayern Monachium)
  • Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam)
  • Łukasz Teodorczyk (Dynamo Kijów)

Pewno wszyscy znają, ale dla porządku wrzucę.
Trochę nie rozumiem powołania dla Janickiego, wiadomo jak Lechia ostatnio gra w obronie (i nie tylko). Przyznam się, że oglądałem ostatnio tylko fragmenty naszej kopanej Ekstraklasy i nie wiem może akurat ten gość się wyróżnia. Mam cichą nadzieje, że Nawałka dowoła jakiegoś napastnika na mecz ze Szwajcarią, bo Teodorczyk póki co miernota na Ukrainie, całe szczęście Milik w formie. Co do reszty to widać pewną stabilizacje w składzie, ale inaczej być nie mogło po historycznej wygranej.
W kurs powyżej 2 na wygraną Naszych myślę, że jak najbardziej do gry.W óni póki co 2,05.
Mecz będzie na pewno ciężki, bo wiadomo jak się gra na tych boiskach typu Armenia,Gruzja,Azerbejdżan, ale liczę na skromnie 0-1,0-2.
Swoją drogą ciekawe jaką drogą Nasi tam polecą, bo przez Ukrainę trochę niebezpiecznie :]
 
T 0

theblues9

Użytkownik
Teodorczyk wydaje mi się to teraz taka &quot;zapchaj dziura&quot; bo murawy to on raczej nie poczuje, chyba że stanie sie cos nieprzewidywalnego. standardowo pewnie Lewy i ewentualnie na zmiane będzie Milik - jak się pomylę, to przeproszę ???? chyba ze Nawałka postanowi zagrac na dwóch napastników. Chyba jednak poszaleję i zaryzykuje wyższy wynik chociaz jeszcze się musze nad tym zastanowić
 
anshelmo1 95

anshelmo1

Użytkownik
Wierzycie , że kadra zakończy rok z 10 pkt ?? mi przynajmniej słąbo się to widzi , powiem szczerze , że nie wiem NIC o gruzinach , jedynie to , że jest tam szalona atmosfera , nieco &quot;dzika&quot; egzotyczna jak kto woli.Nasi bedą musieli przyjąć gre na atak pozycyjny a po dwóch meczach jakby nie spojrzeć udanych różnie może to wyglądać bo gdzie niby kreator i kto miałby się tym zająć ? Wasze typy na zwycięstwo Polski i Wasze uważane prawdopodobieństwo jak dla mnie jest kiepskie.
 
ziomeczek9393 17,1K

ziomeczek9393

Użytkownik
ja to widzę w ten sposób. po niespodziewanej wygranej nad Niemcami mecz ze Szkocją tak na prawdę był cięższym spotkaniem dla nas pod względem mentalnym. remis trzeba przyjąć z pokorą, przecież mało kto zakładał, iż możemy po tych dwóch spotkaniach mieć 4 oczka więcej na koncie. teraz czeka nas ciężka przeprawa w Gruzji, a to z tego względu iż gramy na wyjeździe, a wiemy jak gra się na wyjazdach u takich rywali. będzie na pewno potrzebna odpowiednia koncentracja od początku spotkania żeby nie dać się zaskoczyć i myślę że tutaj z tym wielkiego problemu nie będzie. raz: Nawałka dwa: rozbieżność czasowa meczów, co powoduje że nie wiadomo jaka będzie sytuacja w kolejnym spotkaniu(mam na myśli formę, sytuacje kadrową itp.) to na pewno daje większą gwarancje na odpowiedni poziom motywacji,koncentracji naszych graczy w każdym kolejnym spotkaniu. jeżeli chodzi o aspekty piłkarskie chyba nie ma tutaj co komentować wystarczy popatrzeć na kadrę Gruzinów i zadać sobie pytanie kogo z nich kojarzymy, na pewno Ananidze z ligi rosyjskiej, a tak poza tym to nie bardzo. jednak trzeba pamiętać że Irole się tam męczyły i gdyby nie McGeady byłby remis dlatego tak ważne jest odpowiednie nastawienie, tylko wtedy można myśleć o komplecie punktów. ale to są takie banały o których każdy dobrze wie. ja osobiście nie wyobrażam sobie abyśmy tego meczu nie wygrali i mam nadzieję, że nasze orły nie dadzą dupy bo uwierzcie, w innym wypadku wszyscy szybko zapomną o tej historycznej wygranej nad Niemcami.
jeszcze tak w gwoli wyjaśnienia odnośnie tej rozbieżności pomiędzy meczami. mianowicie następne 3 spotkania mam rozłożone na 7 miesięcy teraz Gruzja wyjazd, Irlandia w marcu wyjazd i u siebie w czerwcu z Gruzją. to powoduje że na każde z tych spotkań można włożyć maksa i na dodatek nie mieć w głowie kolejnego spotkania. to daje na prawdę spore możliwości i trzeba to wykorzystać. zupełnie inna gra będzie wtedy pod koniec eliminacji kiedy wszystko będzie się rozstrzygało. terminarz jest zrobiony pod nas że tak to ujmę i na prawdę wypadało by już teraz zrobić sobie jakąś przewagę.
 
yuura 262

yuura

Użytkownik
Wiadomo, że wszyscy żyją teraz Ligą Mistrzów, ale przeglądając ofertę na dzień jutrzejszy z ciekawości spojrzałem sobie na kurs w momencie gdyby Polska wygrała naszą grupę eliminacyjną. Wynosi on @6.00 (Sportingbet)!! Wydaje mi się, że można poczekać jeszcze, bo kurs nie spadną, a mogą nawet wzrosnąć gdybyśmy stracili punkty z Irlandią. Wiem, że to szalony pomysł, ale zachęcam do dyskusji, czy warto i czy utrzymamy tą fenomenalną formę ????
 
O 73

ohyeah

Użytkownik
Wiadomo, że wszyscy żyją teraz Ligą Mistrzów, ale przeglądając ofertę na dzień jutrzejszy z ciekawości spojrzałem sobie na kurs w momencie gdyby Polska wygrała naszą grupę eliminacyjną. Wynosi on @6.00 (Sportingbet)!! Wydaje mi się, że można poczekać jeszcze, bo kurs nie spadną, a mogą nawet wzrosnąć gdybyśmy stracili punkty z Irlandią. Wiem, że to szalony pomysł, ale zachęcam do dyskusji, czy warto i czy utrzymamy tą fenomenalną formę ????
Moją skromną opinią to bezsensowny zakład. Za niski kurs. Całe to popadnięcie w jakąś euforię ostatnimi wynikami to jest absurd. Tak nie można. Trzeba w tym zachować trochę zdrowego rozsądku i wziąć pod uwagę że grając tak jak z Niemcami nie da się wygrywać ciągle. Bo taka indolencja Niemców w ataku zdarza się raz na 20 meczów. Uważam, że kadra zrobiła postęp spory ale również uważam, że mecz z Niemcami został wygrany po prostu na farta. Ile oni mieli okazji a my dwie kontry i 2:0. Z Gruzją i Gibraltarem się nie liczą wyniki. Każdy z naszej grupy ich będzie ogrywał. Zobaczmy, że mamy jeszcze wyjazdowe mecze ze Szkocją i właśnie Niemcami. Będzie naprawdę ciężko o pierwsze miejsce. Oczywiście na drugie miejsce są bardzo realne szanse. Tyle, że robienie z tej kadry już niesamowicie wielkiej drużyny grającej piękny futbol to moim zdaniem lekka przesada i proponuję zachować trochę więcej rozsądku ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
furek 75

furek

Użytkownik
Jedenastka listopada według whoscored.com: Costel Pantilimon 7,6 (Sunderland AFC), Nathaniel Clyne 7,7 (Southampton), Marcin Wasilewski 7,6 (Leicester City), Richard Dunne 7,7 (Queens Park Rangers), Gael Clichy 7,7 (Manchester City), Alexis Sanchez 8,0 (Arsenal Londyn), Yaya Toure 8,1 (Manchester City), Victor Wanyama 7,9 (Southampton), Eden Hazard 7,8 (Chelsea Londyn), Bojan Krkić 8,0 (Stoke City), Sergio Aguero 8,0 (Manchester City).


a to ci niespodzianka
 
luk-asz 504

luk-asz

Użytkownik
Witam,

Mam pytanko, ponieważ nie korzystam ze wszystkich buków. Czy ktoś spotkał się już z wystawionym typem na żółtą kartkę w meczu z Irlandią dla Kamila Glika?

Jest to niemal pewniak, bo Glik jest jedną kartkę od zawieszenia. Po Irlandii mamy mecz z Gruzją, więc tam nie będzie aż tak potrzebny. Później gramy z Niemcami, a tutaj nie trzeba mówić jak bardzo bolesny byłby jego brak. Wobec tego chcąc się wyczyścić potrzebuje żółtka w meczu na wyspach. Dodatkowym plusem jest to, że będzie to mecz walki, a Glik jest obrońcą, który nie przebiera w środkach. Mam jednak obawy, że buki wystawią bardzo niski kurs, aczkolwiek pomyłki się zdarzają i na to liczę ????
 
Do góry Bottom