>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Reprezentacja Polski - ważne informacje, wydarzenia, dyskusje.

D 85

dominiknd

Użytkownik
Na Euro&#39;16 pewnie i awansujemy, bo miejsc jest w bród.
Na mistrzostwa awansują 24 drużyny, w rankingu 34 europejskie drużyny nas wyprzedzają, z grup wyjdą po 2 najlepsze drużyny, jesteśmy losowani z 4 koszyka, więc 3 drużyny będą od nas wyżej rankingowo, w dwóch ostatnich eliminacjach, w których braliśmy udział zajęliśmy odpowiednio 5 miejsce (tylko przed san marino) i 4 miejsce (tylko przed san marino i mołdawią, z która zresztą nawet nie zdobyliśmy kompletu punktów)
No więc pytanie, czym poparty jest ten optymizm?
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
jesteśmy losowani z 4 koszyka, więc 3 drużyny będą od nas wyżej rankingowo
Niekoniecznie wyżej skalsyfikowane drużyny są od nas silniejsze. Teoretycznie nawet możemy trafić do grupy, w której będziemy faworytem. Na przykład; Bośnia, Węgry, Izrael, Polska, Cypr i nowość Gibraltar. Jesteśmy w stanie z takiej grupy wyjść, nawet z pierwszego miejsca.

Nieoficjalny podział na koszyki przed losowaniem eliminacji Euro 2016:

1: Hiszpania, Niemcy, Holandia, Włochy, Anglia, Grecja, Portugalia, Rosja, Bośnia i Hercegowina

2: Szwecja, Ukraina, Chorwacja, Dania, Szwajcaria, Belgia, Czechy, Węgry, Irlandia

3: Serbia, Turcja, Słowenia, Rumunia, Izrael, Norwegia, Słowacja, Austria, Czarnogóra

4: Armenia, Polska, Szkocja, Finlandia, Łotwa, Walia, Bułgaria, Estonia, Islandia

5: Białoruś, Irlandia Północna, Albania, Litwa, Mołdawia, Macedonia, Azerbejdżan, Gruzja, Cypr

6: Luksemburg, Kazachstan, Liechtenstein, Wyspy Owcze, Malta, Andora, San Marino, Gibraltar
Warto odnotować również:

Mecze eliminacji mistrzostw Europy 2016 nie będą rozgrywane w piątki i wtorki, ale zostaną rozłożone przez UEFA na sześć dni - od czwartku do wtorku - poinformował szef niemieckiej federacji piłkarskiej Wolfgang Niersbach.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
Gibraltar akurat jest silniejszy niż dwa dotychczasowe największe &quot;kopciuchy&quot; czyli San Marino i Andora.
Bośnia,Węgry,Izrael?Bylibyśmy faworytem? Serio? Chyba tylko w studiu TVP.
Do tych rozpuszczonych i rozkapryszonych gwiazdek potrzeba nie jakiegoś mistrza gimnastyki treningowej,tylko kogoś kto potrafi ich złapać za morde,jakiś taki Bogdan Wenta,albo sir Ferguson(plus oczywiście stałe fragmenty bo tym dużo można ugrać, a w dwa dni przedmeczowe żadnych mega taktyk się nie da wprowadzić).
Przegrywamy imprezę stulecia w Polsce,a kapitan kadry mówi,że to przez to ,że nie dostali po 30 biletów dla rodzin,potem wszyscy ładnie obiecują ,że teraz to już będą zapie....ć na całego,po czym w całych eliminacjach (z San Marino wygrałaby nawet żeńska kadra U-17) wygrywają jeden mecz.
Naprawdę teraz to dużo bym dał,żeby zobaczyć jak sir Alex sprowadza Lewego do pionu
 
pilkarskipoker 13

pilkarskipoker

Użytkownik
Byłem pod wrażeniem profesjonalnego funkcjonowania Górnika jako klubu, ale po ostatnich słowach prezesa zmuszony jestem nieco zmienić zdanie.
Adam Nawałka ma być trenerem Górnika do 18 grudnia. Reprezentacja w tym czasie rozegra dwa nieważne mecze - Artur Jankowski prezes Górnika Zabrze.
 
nikefootball 779

nikefootball

Użytkownik
Byłem pod wrażeniem profesjonalnego funkcjonowania Górnika jako klubu, ale po ostatnich słowach prezesa zmuszony jestem nieco zmienić zdanie.
Adam Nawałka ma być trenerem Górnika do 18 grudnia. Reprezentacja w tym czasie rozegra dwa nieważne mecze - Artur Jankowski prezes Górnika Zabrze.
Ma chu.a do gadania jeśli w kontrakcie Nawałki jest zapis o ewentualnym odejściu w przypadku otrzymania posady selekcjonera.
Z drugiej strony nie dziwie mu się. Musi wszystko od nowa poukładać i wcale się nie zdziwię jak ich dyspozycja po &quot;odejściu&quot; trenera Nawałki będzie słabsza. Zależne jest to także od przyszłego trenera. Ciekawe kto nim zostanie.
My, jako kibice reprezentacji, chyba nie mamy czego się bać. Na konferencji jasno zostało powiedziane, że praca nowego selekcjonera rozpoczyna się 1 listopada. Ucieszyła mnie ta informacja, bo również nie widzę tego, aby trener pracował i w klubie i z reprezentacją. Słowa prezesa Górnika musiały być wypowiedziane w nerwach bo w końcu wszyscy jesteśmy Polakami :cool:
 
pilkarskipoker 13

pilkarskipoker

Użytkownik
Arek Milik i Robert Lewandowski w ataku u Nawałki? Akces zgłasza Robak. Jeśli Obraniak będzie chciał grać dla reprezentacji może zagrać w mojej drużynie. Za kadrę odpowiada trener, więc kapitana wybiorę osobiście - Adam Nawałka.
 
A 1

andn

Użytkownik
Decyzja o Nawałce to dla mnie głupota. Nam jest potrzebny trener, który zmusi Lewandowskiego do strzelania bramek i zostawiania serca na boisku. Mamy najlepszy skład od reprezentacji Enegela, albo i lepszy, a nie potrafimy nic wygrać. Osobiście pójdę do Tota-Mixa i postawię na przegraną naszych orłów w pierwszym meczu Nawałki.
 
ding 125

ding

Użytkownik
Nam jest potrzebny trener, który zmusi Lewandowskiego do strzelania bramek i zostawiania serca
Nie bądź śmieszny. Takie uwagi na poziomie przeciętnego użytkownika onetu zachowaj dla siebie.
Lewandowski jest akurat tym zawodnikiem, który na boisku walczy najbardziej ze wszystkich reprezentantów, ale jeżeli wg Ciebie poziom zaangażowania w mecz odzwierciedla liczba strzelonych bramek to sorry bardzo, zmień forum.
W ogóle irytująca jest ta cała nagonka na Lewandowskiego, ale to typowe polskie piekiełko. Facet coś osiągnął, wybił się ponad przeciętność to trzeba właśnie jemu dowalić jak nie idzie całości. Typowe prostactwo i pójście na łatwiznę. Bo przecież łatwiej postawić prostą tezę, że eliminacje przegraliśmy przez Lewandowskiego, aniżeli poszukać głębszych wniosków i przyczyn porażki.
 
G 72

gwiazda2010

Użytkownik
Selekcjoner Adam Nawałka powołał piętnastu zawodników z lig zagranicznych na towarzyskie mecze ze Słowacją (15 listopada, Wrocław) i Irlandią (19 listopada, Poznań).
Bramkarze: Wojciech Szczęsny (Arsenal FC, Anglia), Artur Boruc (Southampton FC, Anglia), Przemysław Tytoń (PSV Eindhoven, Holandia).

Obrońcy: Piotr Celeban (FC Vaslui, Rumunia), Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar, Rosja), Marcin Kowalczyk (Wołga Niżni Nowogród, Rosja), Łukasz Szukała (Steaua Bukareszt, Rumunia).

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (BV Borussia 1909, Niemcy), Piotr Ćwielong (VfL Bochum 1848, Niemcy), Mateusz Klich (PEC Zwolle, Holandia), Grzegorz Krychowiak (Stade de Reims Champagne, Francja), Adrian Mierzejewski (Trabzonspor Kulübü, Turcja), Waldemar Sobota (Club Brugge KV, Belgia).

Napastnicy: Robert Lewandowski (BV Borussia 1909, Niemcy), Artur Sobiech (Hannover 96, Niemcy).

źródło: PZPN
Pierwszy raz od ohohoho czasu widzę że każdy gra w klubie regularnie Adaś pierwszy sukces .
 
cibeles 969

cibeles

Użytkownik
Przed Nawałką trudne zadanie. W mojej ocenie, kibica patrzącego z zewnątrz chłodnym okiem, kluczem do ogarnięcia sytuacji w kadrze, jest doprowadzenie do kompromisu pomiędzy Błaszczykowskim, a Lewandowskim. Oczywiscie nie ma otwartego konfliktu, Panowie się szanują, a ja jestem zdobywcą 14 ośmiotysięczników. W kadrze ewidentnie są grupki i część sympatyzuje z jednym, a częśc z drugim. Oficjalnie nikt tego nie potwierdzi, ale tak jest. Co do walorów piłkarskich nie można mieć pretensji do żadnego z nich, więc jak odłożą swoje ambcji przywódcze ( do których akurat według mnie nie mają predyspozycji )to kadra zacznie grać. Jeżeli to się Nawałce nie uda, to powinien z jednego zrezygnować - według mnie z Kuby. Podoba mi się, że otwarcie selekcjoner mówi, że kto nie będzie zapier... za drużynę, to nie ma tu czego szukać. Tego nie było u Fornalika, a u Nawałki będzie. Nawałka ma duży atut, bo jest wspaniałym motywatorem. Trenerem nie musi być, bo dostaje drużynę na trzy dni i to jak przyjadą przygotowani zależy od ich pracy i trenerów klubowych. Ma w te trzy dni ich motywować i nakręcać do boju, ew. ustalić kilka wariantów stałych fragmentów. Ja mam wrażenie, że coś ruszy do przodu i najwyższa pora wyjść z tego marazmu.
 
pilkarskipoker 13

pilkarskipoker

Użytkownik
Adam Nawałka wysyła pierwsze powołania dla kadrowiczów i zamierza przeprowadzić się do Warszawy. Największe zaskoczenie to Piotr Ćwielong VfL Bochum 1848 Będą eksperymenty i zaskoczenia, Nawałka o powołaniach, może zdecyduję się na dwóch kapitanów. Trzeba podnieść morale, zlikwidować podgrupy, stworzyć zespół który będzie walczył do ostatniej minuty.
 
luque 1,5K

luque

Użytkownik
Zbedne gadanie , kazdy to samo mowil a wychodzi to co zawsze.
Powolanie cwielonga to kolejna pomylka , zapewne nie pierwsza taka.
 
K 13

kamilhs

Użytkownik
Powolanie cwielonga to kolejna pomylka , zapewne nie pierwsza taka.
Ta, zaczyna się od jakichś powołań nie wiadomo skąd, jak u każdego poprzedniego selekcjonera.
Również nie przekonuje mnie decyzja zatrudnienia Nawałki. To powinien być trener z zagranicy, z jakimś autorytetem, przed którym piłkarze czuliby respekt. Trener z sukcesami bardziej spektakularnymi niż czub tabeli Ekstraklasy...
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Ta, zaczyna się od jakichś powołań nie wiadomo skąd, jak u każdego poprzedniego selekcjonera.
Również nie przekonuje mnie decyzja zatrudnienia Nawałki. To powinien być trener z zagranicy, z jakimś autorytetem, przed którym piłkarze czuliby respekt. Trener z sukcesami bardziej spektakularnymi niż czub tabeli Ekstraklasy...
Ja natomiast dałbym mu szansę nie raz pokazywał żę ma jaja, w dodatku pracował z Kadrą gdy był LEO także ma większe doświadczenie niż każdy jego poprzednik. A jest Ćwielong itd. trzeba próbować wolę Ćwielonga niż mam widzieć Obraniaka itd. który truchta po boisku jak powiedział nowy selekcjoner trzeba mieć jaja i biegać cały mecz. Więc liczę żę słowa przejdą w czyny i nie długo już kogoś wyrzuci.
 
Z 623,2K
Kadra Irlandii na spotkania z Łotwą i Polską


Irlandczycy odkryli karty. Tymczasowy selekcjoner Noel King powołał 27 piłkarzy na towarzyskie spotkania z Łotwą i Polską. W drużynie nie brakuje znanych nazwisk. Ten pierwszy mecz odbędzie się 15 listopada w Dublinie, natomiast ten drugi cztery dni później w Poznaniu.
Kadra Irlandii:
Bramkarze: Rob Elliot (Newcastle United), David Forde (Millwall Londyn), Keiren Westwood (Sunderland AFC)

Obrońcy: Ciarán Clark (Aston Villa Birmingham), Séamus Coleman (Everton Liverpool), Stephen Kelly (Reading FC), Joey O&#39;Brien (West Ham United Londyn), John O&#39;Shea (Sunderland AFC), Alex Pearce (Reading FC), Sean St Ledger (Leicester City), Stephen Ward (Brighton &amp; Hove Albion), Marc Wilson (Stoke City)
Pomocnicy: Robbie Brady (Hull City), Paul Green (Leeds United), Wes Hoolahan (Norwich City), James McCarthy (Wigan Athletic), James McClean (Wigan Athletic), Aiden McGeady (Spartak Moskwa), Anthony Pilkington (Norwich City), Stephen Quinn (Hull City), Andy Reid (Nottingham Forest), Glenn Whelan (Stoke City)
Napastnicy: Kevin Doyle (Wolverhampton Wanderers), Robbie Keane (Los Angeles Galaxy), Shane Long (West Bromwich Albion), Anthony Stokes (Celtic Glasgow), Jon Walters (Stoke City
zrodlo Futbol news
 
Z 623,2K
Kontuzja Klicha. Nie pojawi się na zgrupowaniu kadry


Mateusz Klich nie będzie miło wspominał ostatniego meczu z Twente Enschede. W trakcie jednego ze starć rywal nadepnął mu na stopę, co skończyło się złamanym palcem. Czeka go trzytygodniowa przerwa, więc nie pojawi się na zgrupowaniu reprezentacji Polski przed spotkaniami ze Słowacją i Irlandią.

Pomocnik PEC Zwolle został zmieniony w 78. minucie. Główny zainteresowany trafił do szpitala, gdzie przechodzi badania, które odpowiedzą na pytanie, co dalej...

Futbol news
 
N 3

navyjalla

Użytkownik
Kontuzja Klicha. Nie pojawi się na zgrupowaniu kadry


Mateusz Klich nie będzie miło wspominał ostatniego meczu z Twente Enschede. W trakcie jednego ze starć rywal nadepnął mu na stopę, co skończyło się złamanym palcem. Czeka go trzytygodniowa przerwa, więc nie pojawi się na zgrupowaniu reprezentacji Polski przed spotkaniami ze Słowacją i Irlandią.

Pomocnik PEC Zwolle został zmieniony w 78. minucie. Główny zainteresowany trafił do szpitala, gdzie przechodzi badania, które odpowiedzą na pytanie, co dalej...

Futbol news
Podobno za niego ma być czy też jest już powołany Mączyński z Górnika Zabrze. Tym samym mamy w reprezentacji 3 zawodników z Górnika.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Podobno za niego ma być czy też jest już powołany Mączyński z Górnika Zabrze. Tym samym mamy w reprezentacji 3 zawodników z Górnika.
Oficjalnie powołany jest Mączyński.
Wg mnie sa od niego piłkarze lepsi, ale to Nawałka jest selekcjonerem - trenerem i to on będzie rozliczany z wyników. Jeśli z Mączyńskim Olczyńskim i innymi tego typu piłkarzami odniesie sukces to tematu nie będzie.
 
A 1

andn

Użytkownik
Tak jak pisałem mam bardzo mieszane uczucia odnośnie trenera Nawałki i przyznam szczerze, że nie zdziwię się, jeśli na dzień dobry zdarzą mu się dwie wpadki. Znając jego temperament kilka konfliktów w drużynie może wywołać. I tak będę uczestniczył w nagonce na Lewandowskiego za mecze w reprezentacji, bo gość faktycznie ma ogromny talent i jest fenomenem w polskiej piłce, dlatego właśnie tym bardziej powinien więcej poświęcić reprezentacji, tak jak to robi jego kolega Błaszczykowski. Lewandowski nawet z boisko smutny nie schodzi, zero reprezentacyjnej ambicji. Nie chce dać z siebie 100%, to niech odpuści reprezentacje i da szansę komuś innemu, komu zależy na zwycięstwach.
 
Do góry Bottom