>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ruch Narodowy

darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Ruch Narodowy jest nową inicjatywą społeczno-polityczną powołaną przez największe organizacje narodowe w 2012 r. po Marszu Niepodległości. Kontynuując wcześniejsze pozytywne doświadczenia współpracy Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego pod patronatem Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych rozwijamy ogólnopolską sieć środowisk i organizacji nawiązujących do patriotycznych tradycji. Wspólną pracą społeczną i bezkompromisową postawą ideową zmierzamy do przywrócenia obozowi narodowemu należnej roli w życiu publicznym.
Początki polskiego ruchu narodowego sięgają lat dziewięćdziesiątych XIX wieku. Narodowcy, z Romanem Dmowskim na czele, mieli ogromny wkład w budowanie świadomości narodowej pod zaborami, w odzyskanie przez Polskę niepodległości, w kształtowanie życia politycznego II RP i w walkę z najeźdźcami w trakcie II wojny światowej i po niej.
W III RP ta bogata tradycja zobowiązuje nas do walki o suwerenność kraju, o naprawę polityczną i gospodarczą zawłaszczonego państwa, o obronę wolności jego obywateli i o realizację w sferze kultury i polityki tradycyjnych wartości, dzięki którym niegdyś Rzeczpospolita była wielka.
http://ruchnarodowy.org/
*********
Nie chciałbym żeby temat stał się wyłącznie tubą, dziś ruch, kiedyś zapewne partii politycznej. Dlatego zachęcam do dyskusji również nad istotą nacjonalizmu. Wśród młodych ludzi temat na czasie – wystarczy spojrzeć na stadiony, do sieci, czy na ulice, a nawet sale wykładowe. Coraz częściej spotykamy nacjonalistyczne, również częściowa związane z tym antykomunistyczne symbole i hasła.
 
soldier31 8K

soldier31

Użytkownik
Nie jest łatwo być narodowcem w tym kraju. Nagonka na wszystko co wiąże się z patriotyzmem powoduje, że społeczeństwo boi się poprzeć jakiś ruch narodowy czy partię polityczna odwołującą się w swym programie do takich wartości. Obecnie słowo &quot;Narodowiec&quot; u większości ludzi wywołuje złe skojarzenia. Kumaci wiedza komu taki stan rzeczy zawdzięczamy. Polskojęzyczne media na czele z Gazetą Wybiórczą robią wszystko co w ich mocy by zdyskredytować patriotów w oczach Polaków. Bazują tu na niedoinformowaniu czy czasem na zwykłej głupocie szarych obywateli, którym po prostu nie chce się zgłębić tematu więc łykają wszystko co im TVN wciska. Czasami argumenty podnoszone przeciwko narodowcom są bezdennie głupie i doprawdy tylko imbecyl nie dostrzeże ewidentnego zakłamania mediów. Że wspomnę tylko relację z Marszu Niepodległości kiedy to, na pytanie ze studia : &quot;czy mają jakieś agresywne hasła na transparentach?&quot; - reporterka TVN odpowiada : tak ! &quot;Bóg Honor Ojczyzna&quot;.
Co zrobili z naszym krajem przez te 25 lat. Jakieś palikoty jakieś gendery, transseksualiści i pedały w Parlamencie, nagonka na Kościół Katolicki. I to wszystko w kraju o 1000-letniej tradycji Chrześcijańskiej...
Narodowcy są niewygodni dla obecnej władzy bo, w coraz szerszy i bardziej wymyślny sposób obnażają hipokryzję i antypolskie intencje rządzących. Dlatego zawsze będą próbować takie ruchy niszczyć. A mając za sobą media niestety mają spore pole manewru. Internet, telewizja, prasa. Doprawdy trzeba mieć charakter by mimo tylu przeciwności zachować swoją tożsamość i nie wyprzeć się swych niepoprawnych politycznie poglądów. Cieszy mnie to co widzę na polskich stadionach i na ulicy w czasie marszów. Świadomość, że są jeszcze ludzie którzy myślą jak ja i którzy wyznają wartości tak ochoczo opluwane przez &quot;nowoczesnych&quot; - daje nadzieje, że uda się ten kraj zmienić. Zawsze będę popierał takie inicjatywy. Sam swego czasu działałem w MW.
Jeżeli chodzi o partie polityczne to od zniknięcia LPR-u popieram PiS. Może nie wszystko mi się tam podoba ale obecnie alternatywy zupełnie nie ma. To jedyne, liczące się ugrupowanie o zabarwieniu patriotycznym. Reszta to różnej maści antypolska swołocz. Dla mnie jako katolika ważne są również takie kwestie jak ochrona życia poczętego, negacja takich zjawisk jak in vitro, eutanazja czy ideologia gender. A PiS te sprawy w parlamencie często podnosi.
Oczywiście życzyłbym sobie aby pojawiła się jakaś nowa siła jeszcze bardziej odwołująca się do nacjonalizmu ( prawidłowo rozumianego). Jak najbardziej mogli by liczyć na mój głos...
 
tomasz220289 135

tomasz220289

Użytkownik
popieram PiS. Może nie wszystko mi się tam podoba ale obecnie alternatywy zupełnie nie ma. To jedyne, liczące się ugrupowanie o zabarwieniu patriotycznym
Jak wiemy socjalista nie moze byc patriotą nie ma takiego zwierzęcia a tak gwoli scislosci:
Rząd Marcinkiewicza PIS 31X05r do14.08.2006r rządził 8 m-cy 15 dni. Sprzedał 271 strategicznych zakładów 12. Rząd Kaczyńskiego PIS od 14. 07. 2006.r do 16.06.2007r rządził 15 m-cy i 24 dni. Sprzedał 18 strategicznych zakładów.Do tego należy dodać poparcie dla gangsterów w Gruzji, obsadzenie na stołku banderowca na Ukrainie, który wraz z mafią od tej zydowki Tymoszczenko co teraz wlasnie siedzi doprowadzil tamten kraj do ubóstwa.próbę budowy Guantanamo w Polsce, czym stworzyliśmy sobie zagrożenie ze wschodu, podpisanie rozbioru Polski w traktacie Lesbońskim, uznanie mafijnego Kosova niepodległym państwem, wysłanie 10-krotnie większego kontyngentu wojsk do Afganistanu, czy zalegalizowanie loży masońskiej Bnai Brith ktora zostala po wojnie zdelegalizowana za szkodliwa dzialanosc przeciwko Polsce.
 
miralas 26

miralas

Użytkownik
Co do wypowiedzi kolegi wyżej, akurat uznanie Kosova niepodległym państwem trzeba &quot;przypisać &quot; aktualnie rządzącej partii, bo miało to miejsce za ich rządów już .
 
soldier31 8K

soldier31

Użytkownik
Dobra Tomasz ale co proponujesz w zamian. Zgodzisz się, że żeby coś wskórać musimy mieć poparcie w jakiejś silnej partii. Oczywiście można chodzić po ulicy i bić żydów, masonów i pedałów ale skuteczniejsze będzie przejęcie władzy i wprowadzenie ustawy o zakazie poruszania się po ulicy w/w wynalazków. To tylko taki przykład.
Nie będę przecież głosował na lewaków z SLD albo zboczeńców od palikota. Tak jak mówiłem - potrzeba Polsce silnego ugrupowania narodowościowego i czekam kiedy takie się pojawi.
 
tomasz220289 135

tomasz220289

Użytkownik
Dobra Tomasz ale co proponujesz w zamian. Zgodzisz się, że żeby coś wskórać musimy mieć poparcie w jakiejś silnej partii. Oczywiście można chodzić po ulicy i bić żydów, masonów i pedałów ale skuteczniejsze będzie przejęcie władzy i wprowadzenie ustawy o zakazie poruszania się po ulicy w/w wynalazków. To tylko taki przykład.
Nie będę przecież głosował na lewaków z SLD albo zboczeńców od palikota. Tak jak mówiłem - potrzeba Polsce silnego ugrupowania narodowościowego i czekam kiedy takie się pojawi.
Nie wiem czy wiesz o tym ale prawie 90 procent prawa w Polsce to sa dyrektywny unijne i potem to tylko jest ladnie tlumaczone tak zeby ktos sie tam mogl nakrasc np. wciskajac &quot;lub czasopisma&quot; w majestacie prawa.
Poza tym jesli twierdze ze punkt ciezkosci wladzy lezy poza konstytucyjnymi ogranami panstwa no to co za roznica czy to bedzie PIS,PO czy jakakolwiek inna partia. W panstwie musi byc zachowana ciaglosc wladzy, a w chorych ustrojach takich jak demokracja jest to nie mozliwe bo co 4 lata do wladzy moze dojsc inna partia i znowu wszystko jest kotlowane do gory nogami, dlatego panstwami tego typu rzadza tajne sluzby z tylnego siedzenia, w tym przypadku z komunistycznym rodowodem. Zobacz ze przez 20 lat przewijaly sie rozne rzady i to z &quot;lewej&quot; i &quot;prawej&quot; strony a model ekonomiczny panstwa nawet nie drgnol mam na mysli tutaj o kapitalizmie kompradorskim, wiec jak mowil Jozef Stalin nie wazne kto wygra wybory wazne by byly one wygrane, teatrzyk jest dla nas (bo cos sie nam od zycia przeciez nalezy) i wydaje sie nam ze mozemy Sobie wybrac tych wszystkich umilowanych przywodcow i tak dalej i tak dalej a na prawde to wszystko podstawiona rzeczywistosc. Polska scena polityczna ma na zadanie rozchustywanie emocjonalne spoleczenstwa, dzielenia go, stworzenie pozorow walki miedzy dwoma obozami, a w tym czasie bezpieczniackie watachy rozkradaja nasz kraj i w tym calym zacietrzewieniu ludzie nawet nie widza ze juz panstwa nie ma, media pracuja w sluzbie ciszy.. nic sie kompletnie z nich nie mozna dowiedziec, i tak do ostatniego momentu bedziemy karmieni wiadomosciami o zielonej wyspie, dobrobycie.
A co do rUCHU NARODOWEGO widac juz golym okiem ze to robota sluzb (z reszta nazwiska i zyciorysy tych panow na gorze ktorzy sa samozwanczymi liderami duza powinni wtajemniczonym juz na samym poczatku powiedziec) i ma byc to kontrolowana &quot;prawdziwa&quot; opozycja i tyle...
 
soldier31 8K

soldier31

Użytkownik
tomasz - masz sporo racji :
a w chorych ustrojach takich jak demokracja jest to nie mozliwe bo co 4 lata do wladzy moze dojsc inna partia i znowu wszystko jest kotlowane do gory nogami
ja to wszystko widzę i wiem w jakich realiach żyjemy. No ale inaczej na razie nie będzie więc trzeba się zastanowić czy możemy cokolwiek zrobić pomimo tak niesprzyjających okoliczności. Nawet jeśli wybory to teatrzyk to weźmy udział w tym teatrzyku, jeśli nasze pole działania ogranicza się do oddania tego jednego głosu to go oddajmy i nawet jeśli nie zmienię Polski to będę miał satysfakcję, że na Wiejskiej przez 4 lata będzie o jednego narodowca więcej a o jednego zboczeńca mniej. Za koalicji PiS-LPR-Samoobrona w parlamencie było m.in. kilku Wszechpolaków. Czy coś wnieśli dobrego do polskiego ustawodawstwa czy nie, czy się nachapali przy korycie czy się nie nachapali - można by się spierać ale dla mnie nie jest obojętne kto rządzi w Polsce nawet jeśli, jak piszesz w 90 % o wszystkim decyduje unia.
Nie położę się przecież i nie będę patrzył jak moją Ojczyznę ogarnia europejska degrengolada. I choć możliwości są prawie żadne to przynajmniej będę miał tą świadomość, że próbowałem i że nie było mi wszystko obojętne.
Przy okazji - wnioskuje z Twoich wpisów, że jesteś zwolennikiem JKM (nie miej za złe jeśli się pomyliłem ). Szanuje gościa choć w wielu sprawach racji mu nie przyznam.
 
soldier31 8K

soldier31

Użytkownik
Fabik - skoro już poruszyliśmy ten temat i wywołałeś mnie do tablicy. Jestem narodowcem ale przede wszystkim jestem Katolikiem. Nie wolno mi nikogo potępiać ani dyskryminować ALE !!! -&gt; jeszcze bardziej nie wolno mi przyzwalać na zło. Zbyt ogólnie zatem sprecyzuje : nikt nie jest skazany na homoseksualizm, można się takich skłonności pozbyć, kwestia dobrej woli i chęci pracy nad sobą. Jest wiele przypadków wyleczenia z homoseksualizmu ( słowo &quot;wyleczenie&quot; pewnie wielu oburzy no ale jak to inaczej nazwać ). Komuś pasuje bycie pedałem - jego sprawa ale nie pozwolę na to by mi wmawiał, że to jest normalne. Nie jest. Tym bardziej nie pozwolę na próby zrównywania związków homoseksualnych z heteroseksualnymi. Nie zaakceptuję pedalskich parad, ich walki o jakieś tam prawa ( szczególnie o prawo do adopcji dzieci), nie pozostanę obojętny na szkalowanie Kościoła Katolickiego przez środowiska pedalskie czy jakieś tam feministyczne. Dlatego odpowiedź na Twoje pytanie byłaby przecząca ale gdybyś mnie zapytał np. : czy jesteś za zakazem organizowania ich parad odpowiedziałbym : owszem.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
a w chorych ustrojach takich jak demokracja
Zaleciało Korwinem, tak z ciekawości zapytam znacz jakiś mądrzejszy ustrój niż demokracja, przy czym w skoro chcesz podjąć dyskusje na ten temat ze mną to podaj przykład kraju, który odnosił niewątpliwy sukces rezygnując z demokracji.
Żeby wybić ci z ręku kontrargument, Szwajcaria jest ewidentnym przykładem państwa, który odnosi sukces sołeczno-gospodarczy właśnie dzięki w demokracji i to w wydaniu demokracja bezpośredniej.
Po dwa, jesteś świadomy, że w &quot;zdrowym ustroju&quot; mógłbyś nie odnaleźć swojego miejsca w kaście uprzywilejowanej?
Komuś pasuje bycie pedałem - jego sprawa ale nie pozwolę na to by mi wmawiał, że to jest normalne. Nie jest. Tym bardziej nie pozwolę na próby zrównywania związków homoseksualnych z heteroseksualnymi. Nie zaakceptuję pedalskich parad, ich walki o jakieś tam prawa ( szczególnie o prawo do adopcji dzieci), nie pozostanę obojętny na szkalowanie Kościoła Katolickiego przez środowiska pedalskie czy jakieś tam feministyczne. Dlatego odpowiedź na Twoje pytanie byłaby przecząca ale gdybyś mnie zapytał np. : czy jesteś za zakazem organizowania ich parad odpowiedziałbym : owszem.
Nie da się tego zrobić…
 
wer890 300

wer890

Użytkownik
@darius010
monarchia przykład Kanada
Jestem bardzo ciekawy kto wystartuje w RN do eurowyborów ;) Kto bedzie startował z jakiego okręgu czy sa juz taka informacje ?
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
monarchia przykład Kanada
W Kanadzie jest demokracja parlamentarna, natomiast faktycznie mają króla, królową dokładnie Elżbietę II i ma dokładnie tyle samo do powiedzenia co w Wielkiej Brytanii.
Startują zapewne liderzy RN, natomiast moim zdaniem mają marne szanse na Brukselę. Zbyt mała rozpoznawalność i jednak poziom życie w PL znacząco w ostatnim czasie się nie pogorszył.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Wczoraj poseł węgierskich narodowców z Jobbiku dr Tamas Gaudi-Nagy w czasie trwania posiedzenia węgierskiego parlamentu wyrzucił przez okno flagi Unii Europejskiej znajdujące się na sali obrad. Członek Jobbiku stwierdził, że są to symbole kolonizacji Węgier i jego obowiązkiem było usunięcie ich. Jedna z flag znalazła się również w męskiej ubikacji. W całej akcji pomagał również inny poseł wybrany z list Jobbiku, a obecnie niezależny, Balazs Lenhardt

http://www.youtube.com/watch?v=B5OiE_gpGiE

http://narodowcy.net/europa-i-swiat/9061-posel-jobbiku-wyrzucil-flage-ue-z-wegierskiego-parlamentu-przez-okno-video

Pewnie i tak wstawią nowe ????
 
Do góry Bottom