>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Sezon 2012 - newsy, transfery, testy, plotki

Status
Zamknięty.
snajper 322

snajper

Forum VIP
Zakończył się sezon 2011 i wkrótce zespoły po krótkiej przerwie poświęcą się w 100% na budowie nowego bolidu. Możemy być świadkami sporych zmian w składach kierowców, nowe nazwy zespołów. Z pewnością będzie sporo plotek o Kubicy w Ferrari. Czy Polak będzie &quot;czerwony&quot; okaże się po nowym roku.
Zapraszam do dyskusji i wklejaniu ciekawych newsów i plotek (proszę o niewstawianie informacji z onetu i wp)
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
snajper 322

snajper

Forum VIP
Kimi Raikkonen wraca do F1!
Były mistrz świata wraca do Formuły 1! Nie trafi jednak do zespołu Williams. Kimi Raikkonen od sezonu 2012 będzie reprezentował barwy Lotusa. Tym samym Fin prawdopodobnie zostanie partnerem Witalija Pietrowa.
Lotus Renault GP (w nowym sezonie Lotus) ogłosił we wtorek rano na swojej stronie internetowej, że ich nowym kierowcą został Kimi Raikkonen Były mistrz świata z roku 2007 związał się z ekipą dwuletnim kontraktem. Fin od czasu zakończenia swojej przygody w F1 występował w rajdach, ale nie odnosił sukcesów. W mediach pojawiało się sporo plotek, że Raikkonen znowu będzie zainteresowany powrotem do F1. Wszystko wskazywało, że jego nowym zespołem będzie Williams, ale ostatecznie Fin związał się z Lotusem. Oznacza to, że ekipa prawdopodobnie nie przedłuży kontraktu z Robertem Kubicą.
 
rajdowiec75 1,8K

rajdowiec75

Użytkownik
To już prawie pewne: Kubica będzie testował bolid Ferrari :!:
To już prawie pewne - Robert Kubica ma zaplanowane na wiosnę przyszłego roku testy z zespołem Ferrari.
Jak twierdzi korespondent &quot;La Gazetta dello Sport&quot;, Andrea Cremonesi, Polak miałby testować bolid Ferrari z sezonu 2010 na torze Mugello, zaś jego kontrakt z Lotus Renault na pewno nie zostanie przedłużony i w 2013 roku Kubica zostałby partnerem Fernando Alonso.
Krakowski kierowca wciąż przechodzi rehabilitację po lutowym wypadku, jednakże władze Ferrari, pomimo wszystko, chcą podpisać z nim umowę przedwstępną na kolejny sezon.
:jupisdfgdfg::jupisdfgdfg::jupisdfgdfg:​
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
snajper 322

snajper

Forum VIP
Ekipa Toro Rosso całkowicie zmieniła skład!
Zespół Toro Rosso nieoczekiwanie zrezygnował z usług Jamiego Alguersuari oraz Sebastiena Buemi. Ekipa na sezon 2012 postanowiła zatrudnić dwóch nowych kierowców!
Zawodnikami Toro Rosso w sezonie 2012 będą: Daniel Ricciardo i Jean-Eric Vergne. Ekipa potwierdziła, że decyzja została podjęta po konsultacjach z Red Bullem. Po raz pierwszy od roku 2006 doszło do sytuacji, gdzie zespół będzie reprezentowany przez dwóch debiutantów.
 
Baqu 796,2K

Baqu

Forum VIP
Huelkenberg zamiast Sutila w Force India



Pełniący w sezonie 2011 Formuły 1 funkcję kierowcy testowego Force India Niemiec Niko Huelkenberg zastąpił swojego rodaka Adriana Sutila w składzie tego teamu na następny sezon. W 2012 roku będzie jeździł z Brytyjczykiem Paulem Di Restą.

24-letni Huelkenberg zadebiutował w Formule 1 w 2010 roku w barwach zespołu Williams-Cosworth. Swój pierwszy sezon startów w elicie kierowców zakończył na 14. miejscu w klasyfikacji MŚ z dorobkiem 22 punktów. Najlepszym jego wynikiem było szóste miejsce w sierpniowej Grand Prix Węgier, a w listopadzie sprawił ogromną niespodziankę zdobywając pierwsze w karierze pole position do GP Brazylii. Tamten wyścig ukończył jednak jako ósmy w stawce. W 2011 roku był kierowcą testowym Force India.

Lista startowa MŚ Formuły 1 w 2012 roku:

Red Bull-Renault 1. Sebastian Vettel (Niemcy) 2. Mark Webber (Australia)

McLaren-Mercedes 3. Jenson Button (W.Brytania) 4. Lewis Hamilton (W.Brytania)

Ferrari 5. Fernando Alonso (Hiszpania) 6. Felipe Massa (Brazylia)

Mercedes GP 7. Michael Schumacher (Niemcy) 8. Nico Rosberg (Niemcy)

Lotus-Renault 9. Kimi Raikkonen (Finlandia) 10. Romain Grosjean (Francja)

Force India-Mercedes 11. Nico Huelkenberg (Niemcy) 12. Paul di Resta (Szkocja)

Sauber-Ferrari 14. Kamui Kobayashi (Japonia) 15. Sergio Perez (Meksyk)

Toro Rosso-Ferrari 16. Jaime Alguersuari (Hiszpania) 17. Jean-Eric Vergne (Francja)

Williams-Renault 18. Pastor Maldonado (Wenezuela) 19. -

Caterham-Renault 20. Heikki Kovalainen (Finlandia) 21. Jarno Trulli (Włochy)

Hispana RT-Cosworth 22. Pedro de la Rosa (Hiszpania) 23. -

Marusia-Cosworth 24. Timo Glock (Niemcy) 25. Charles Pic (Francja)

 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Toro Rosso-Ferrari 16. Jaime Alguersuari (Hiszpania) 17. Jean-Eric Vergne (Francja)
Francuz owszem, ale...
&quot;Daniel Ricciardo oraz Jean-Eric Vergne będą kierowcami wyścigowymi Toro Rosso w sezonie 2012.
Wiadomość ta oznacza, że we włoskiej stajni nie znajdzie miejsca żaden z kierowców dotychczasowego składu: Jaime Alguersuari i Sebastien Buemi. Toro Rosso potwierdziło, że decyzja ta została podjęta po konsultacjach z Red Bullem&quot;,
więc jednak Riccardo, a nie Alguersuari...
Poza tym
&quot;Pomimo, że Marussia ma już skład na sezon 2012, to z tym zespołem łączony jest Witalij Pietrow. Rosjanin może również trafić do HRT lub Williamsa.
Nadal nie wiadomo, co z dalszą karierą Rubensa Barrichello.
Z zespołem HRT mocno łączony jest Giedo van der Garde za którym stoją potężni sponsorzy. Po zwolnieniu z Toro Rosso, partnerem Pedro de la Rosy może zostać Jaime Alguersuari.&quot;
 
madridista1212 0

madridista1212

Użytkownik
Ja myślę, że do HRT trafi Alguersuari. HRT mówiło, że chcieli by mieć dwóch Hiszpanów w drużynie, tylko teraz jest problem - HRT lubi dostawać kasę. Nie wiem czy Jaime, ma jakiś bogatych sponsorów. Co do Williamsa, myślę, że tam trafi Sutil. Sponsorzy to raczej nie będzie problem, a i doświadczenie posiada (4 lata w F1).
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Jeżeli Alguersuari trafiłby do HRT, to za jego starty coś tam podobno ma płacić Red Bull. Sutil, jezeli nie wypalą negocjacje z Williasem, to ma oferte rezerwowego w Ferrari.
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Nie sądze żeby Ferrari ściągneło Sutila do siebie, bo to by oznaczało tak naprawdę że byłby on drugim kierowcą w 2013 roku, a może już nawet w przyszłym po kilku nieudanych wyścigach zastąpiłby Masse. Moim zdaniem trzecim kierowcą w sezonie 2012 będzie Kubica, może się to wydawać dziwne ale jeśli uważa tak La Gazzetta dello Sport to jest to dość wiarygodne źródło.
 
madridista1212 0

madridista1212

Użytkownik
Ciekawe co by zrobili z Bianchim, gdyby Kubica wbił na 3 miejsce do Ferki ;D Pewnie by go wsadzili do jakiegoś słabiaka pokroju własnie HRT. Moze w Caterhamie by go upchnęli odsyłając Trullego na emeryturę? A może zostawili by go w GP2 bez posady testera.
 
rajdowiec75 1,8K

rajdowiec75

Użytkownik
Alguersuari liczy na dobre wieści

W Formule 1 pozostały dwa wolne miejsca, jednak chętnych na nie jest zdecydowanie więcej.

Zespół Toro Rosso niedawno poinformował o zwolnieniu obu swoich dotychczasowych kierowców. Jaime Alguersuari liczy jednak, że wkrótce usłyszy dobre wieści dotyczące jego przyszłości w F1.

„Wkrótce będziemy mieli dobre wiadomości” mówił Alguersuari, podczas imprezy w Londynie, na której pełnił rolę DJ’a. „Nadal mam wiele do zrobienia, nauczenia i zademonstrowania.”

„Obok muzyki, Formuła 1 jest kolejną rzeczą, która mnie motywuje.”

Wolne miejsca pozostały w Williamsie oraz HRT. Wielu obserwatorów dostrzega jednak kolejnego potencjalnego kandydata do któregoś z pozostałych foteli wyścigowych- Holendra, Giedo van der Garde, który debiut w Formule 1 ma już za sobą, a teraz walczy wraz ze swoimi sponsorami o możliwość powrotu do królowej sportów motorowych.

„Jedyną rzeczą, którą mogę powiedzieć odnośnie F1 jest to, że bardzo się staramy. Jestem optymistą” mówił dla De Telegraaf Holender.

źródło: formula1.pl

Ja kibicuje bardziej DJ Squire&#39;owi bardziej jako kierowcy F1 niż jako DJowi, fajnie by było gdyby dołączył do teamu Franka, ale pożyjemy zobaczymy ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Z kolei jeden z zagranicznych serwisów duże szanse na pozostanie w Williamsie daje Rubensowi Barrichello : &quot;kierowca zamieścił w dniu 22 grudnia na swoim Twitterze, że „właśnie wrócił z Anglii na święta i oczekuje na dobre informacje od Williamsa”.

(...) Zdanie to ma być bowiem mocną wskazówką, co Barrichello zamierza robić w przyszłym roku, bowiem wyraża się w nim pozytywnie co do swojej przyszłości w Williamsie.&quot;
Co do Jerome&#39;a D&#39;Ambrosio, to &quot;Pojawiają się sugestie, że Belg może związać się z HRT, Caterhamem albo Williamsem. Benjamin Mignot, menedżer tego kierowcy, wyraził swą wielką nadzieję na pozostanie d&#39;Ambrosio w przyszłorocznej stawce.. Dodał też, że jego protegowany to kierowca stabilny, który może nie tylko wnieść do zespołu pieniądze sponsorów, ale i potrafi rozwijać samochód.&quot;
Plotki nt.Pietrova jako testera w Ferrari wydają się tylko plotkami...
Dla mnie sprawa jest jasna, Williams weźmie kogoś zdolnego lub doświadczonego, a HRT kogoś kto wniesie do zespołu dużą kasę...
Z resztą ich nowy szef już kilka dni temu stwierdził, iż &quot;prowadzimy długie rozmowy z innymi kierowcami” (nie z Alguersuarim)...
Poza tym już można się cieszyć, że wraca Kimi... Jeszcze nie wsiadł do bolidu, a już świat F1 mocno o nim (o nich - %) dyskutuje:razz:
Wróci jeszcze Robert i dział będzie jednym z najaktywniejszych na forum;)
Reasumując, nie ma co się podniecać plotkami, bo każdy wysyła je &quot;pod siebie&quot;... Jeden, że Ferrari się nim interesuje, ażeby gdzieś się załapać, 2. pisze na Twitterze, że czeka na informacje od Williamsa itd..
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Na ktory wyscig mniej wiecej przewiduje sie powrot Roberta ?
Od rana próbowałem dodzwonić się do wróżbity Macieja, ale linia ciągle zajęta...;)
Póki co Robert jest poza F1, więc nie ma co myśleć na jaki wyścig powróci.
A przy okazji, wiele się mówi o Polaku w Ferrari, dokładniej rzecz ujmując o Kubicy w Ferrari, a tu :
&quot;Marcin Budkowski, polski inżynier jest bliski podpisania kontraktu z teamem Ferrari. Scuderia złożyła ofertę 34-letniemu specjaliście od aerodynamiki. Wcześniej pracował przez 4 lata w McLarenie.
Do Włoch Budkowskiego chce ściągnąć Pat Fry, z którym Polak współpracował w brytyjskim teamie. Anglik przeszedł do Ferrari w 2010 roku, gdzie został dyrektorem technicznym.
Co ciekawe polski inżynier w Maranello pracował już wcześniej. Gdy w 2001 roku zespół Prost Grand Prix rozpadł się z powodu kłopotów finansowych świeżo upieczony absolwent paryskiej politechniki trafił do Scuderii.

Najbardziej utytułowany team F1 wzmacniając pion techniczny, ma nadzieję na zmniejszenie różnicy dzielącej go od niekwestionowanego hegemona torów wyścigowych - Red Bulla.
- Dziś, aby wygrywać, potrzeba świetnej aerodynamiki. We Włoszech nie mamy zbyt wielu specjalistów w tej dziedzinie, dlatego jesteśmy zmuszeni szukać wzmocnień zagranicą - powiedział dziennikarzom omnicorse na świątecznym obiedzie Luca di Montezemolo, prezydent Ferrari.&quot;
www.gazeta.pl
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Red Bull potwierdził rezerwowego​


Mistrzowska ekipa ustaliła skład kierowców na sezon 2012. Od dawna wiadomo było już, że Sebastian Vettel i Mark Webber będą zdobywali punkty dla Red Bulla. Natomiast kierowcą rezerwowym został były reprezentant Toro Rosso.

Red Bull potwierdził, że Sebastien Buemi dołączy do zespołu i będzie kierowcą rezerwowym w sezonie 2012. Szwajcar niedawno stracił miejsce w ekipie Toro Rosso, z którą był związany od roku 2009.

- Dobrze jest się związać ponownie z Red Bullem. Otrzymałem szansę jazdy dla mistrzowskiego i zwycięskiego zespołu - powiedział Buemi. - Wiadomo, że chciałbym jeździć w wyścigach, ale praca w Red Bullu nad rozwojem samochodu będzie kolejnym ważnym doświadczeniem - dodał.

Źródło: SportoweFakty.pl
 
K 16

kombi

Użytkownik
Robert Kubica złamał nogę. Polak poślizgnął się na lodzie i uszkodził piszczel dokładnie w tym samym miejscu, które ucierpiało podczas wypadku w rajdzie Ronde di Andora przed rokiem.
Do wypadku Kubicy doszło w pobliżu jego domu we włoskiej Pietrasancie. Polak od razu został przetransportowany do szpitala we Viareggio, gdzie prześwietlenie wykazało złamanie prawej nogi.
O zdarzeniu poinformowały w środę wieczorem włoskie media.
onet.pl
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Fikcyjne rozstanie Kubicy z Morellim
Wobec nasilających się pogłosek o rozwiązaniu współpracy pomiędzy Robertem Kubicą i Daniele Morellim sprawdziłem u źródła, czy są one prawdziwe. Menedżer kierowcy stanowczo zaprzeczył i powiedział mi, że to bzdura. Po zacytowaniu fragmentu materiału z „Il Vostro Giornale” stwierdził, że nie zna ani tej publikacji, ani żadnego z jej dziennikarzy.
Poza zdementowaniem plotek o zakończeniu współpracy Morelli przekazał też garść informacji na temat wczorajszego incydentu. – Robert przewrócił się i doszło do uszkodzenia kości piszczelowej w miejscu poprzedniego złamania. To nie kostka – potwierdził menedżer kierowcy, którego „złapałem” w drodze do szpitala, w którym zawodnik przechodzi badania. Nie jest to placówka Santa Corona w Pietra Ligure, a lokalizacji z oczywistych przyczyn nie chcę zdradzać.
– Nie jest to poważny problem – kontynuował Morelli. – Oczywiście konieczny będzie zabieg chirurgiczny i mniej więcej miesięczna rehabilitacja, w zależności od postępów.
Nie wiadomo jeszcze, czy chirurdzy zastosują wewnętrzną płytkę spajającą uszkodzoną kość, czy kolejny raz założą kierowcy stabilizator zewnętrzny. Ta druga opcja oznacza mniej „inwazyjny” zabieg, za to w późniejszym terminie konieczna będzie kolejna wizyta na sali operacyjnej w celu zdjęcia stabilizatora.
Źródło: sokolimokiem.tv
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Po 18 latach znów Senna w Williamsie !
Williams potwierdził zatrudnienie Bruno Senny, który od tego roku zostanie nowym partnerem Pastora Maldonado.
Brazylijczyk zadebiutował w Formule 1 w 2010 roku, reprezentując barwy HRT. Kolejnym etapem jego kariery kierowcy wyścigowego było dołączenie do stajni Lotus Renault i objęcie bezpiecznej posady trzeciego kierowcy. Po zwolnieniu Nicka Heidfelda przed GP Belgii, Senna otrzymał szansę występu w ostatnich ośmiu rundach sezonu 2011.
Po tym, jak team z Enstone zdecydował się całkowicie wymienić swój skład kierowców, zatrudniając Kimiego Raikkonena i urzędującego mistrza serii GP2 – Romaina Grosjeana, siostrzeniec Ayrtona Senny rozpoczął poszukiwania nowego zespołu, nie wykluczając przy tym możliwości powrotu do roli trzeciego kierowcy, ale z gwarancją jazd podczas piątkowych treningów. W miarę upływającego czasu i zmniejszaniu się liczby wakatów w zespołach, Senna stał się głównym kandydatem do zastąpienia doświadczonego Rubensa Barrichello w stajni Sir Franka Williamsa – głównie ze względu na wsparcie sponsorskie koncernu telekomunikacyjnego Embratel.

http://www.f1wm.pl
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Reaktywne zawieszenie jednak zabronione!
Inżynierowie Lotusa nie cieszyli się długo – system zapobiegający „nurkowaniu” przodu samochodu podczas hamowania został właśnie zakazany przez Międzynarodową Federację Samochodową. Nie szkodzi, że prawie dokładnie rok temu koncepcja tego układu zyskała pełną aprobatę i zielone światło ze strony twórców przepisów, a kolejne potwierdzenie wydano przed tygodniem.
więcej na sokolimokiem.tv
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Lotusowi zawsze wiatr w oczy...


System regulacji zawieszenia Lotusa został zakazany

Zespoły Formuły Jeden zostały wczoraj poinformowane, że system zawieszenia mający na celu utrzymywanie stałego prześwitu podczas hamowania został zakazany w sezonie 2012. Pierwszym zespołem, który rozpoczął pracę z tym systemem był Lotus.
Źródła zbliżone do zespołów ujawniły wczoraj, że FIA przesłała do nich notkę, stwierdzając, że nie jest już zadowolona z systemu i regulacja zawieszenia podczas hamowania przestaje być legalna.
Nie jest jasnym dlaczego ciało zarządzające Formułą Jeden nagle zmieniło zdanie odnośnie tego rozwiązania, gdyż nieco ponad tydzień temu informowaliśmy, że pomysł Lotusa otrzymał zielone światło już w styczniu zeszłego roku. Prawdopodobnym jest jednak, że rywale starali się udowodnić, iż system stoi w sprzeczności z regulaminem.

f1.wm.pl
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom