>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Sezon 2014/2015 - ciekawostki, pytania, rozmowy o NBA.

Status
Zamknięty.
mkalvarez 120

mkalvarez

Użytkownik
Mam takie samo zdanie, nie chciał startować w skills challenge, do tego te teksty na twitterze, to Silver powinien go zignorować przy wyborze zastępcy, tym bardziej że przez ostatni miesiąc Lillard jest bardzo słaby.
 
firel 142

firel

Użytkownik
Skills Challenge w tym roku to parodia totalna, bieganie z jednej strony parkietu na druga, no rzeczywiście Challenge :roll:
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Amare Stoudemire i New York Knicks postanowili się rozstać zaraz po zakończeniu Mecz Gwiazd. Informację na twitterze przedstawił Frank Isola. Czekamy jeszcze na oficjalne potwierdzenie tych doniesień przez zespół (już oficjalne). Już od kilku dni ważyły się losy silnego skrzydłowego Knicerbockers. W drużynie z Big Apple postanowiono zrezygnować z jego usług, otwierając tym samym miejsce w rotacji.
W 2010 New York Knicks podpisali z Amare Stoudemirem 5-letni kontrakt za niecałe 100 milionów dolarów. Podczas rozgrywek 2014/2015 zarobi na swoje konto 23,4 miliona. Jako że jest na schodzącej umowie i latem trafi na rynek wolnych agentów, zespół postanowił wykupić kontrakt, odpuszczając jakiekolwiek próby handlowania STAT-em. Żadna ekipa nie była gotowa przyjąć tak wysokiej umowy, nawet wiedząc, że ta schodzi po sezonie.
Weteran w 36 meczach bieżących rozgrywek notował średnio 12 punktów i 6 zbiórek. Od dłuższego czasu ma problemy z kolanami, które mocno wpływają zarówno na jego dyspozycję, jak i czas gry. Derek Fisher chciał dać 32-latkowi szansę, ale tej nie zagwarantował mu jego organizm oraz ciało, wyraźnie sfatygowane latami gry w bardzo szybką i dynamiczną koszykówkę.
W międzyczasie zgłosiło się bardzo dużo zainteresowanych ekip. Lada dzień STAT może podpisać nowy kontrakt (najprawdopodobniej minimalny), na jakim skończy bieżące rozgrywki. W kolejce po weterana stoją już Cavaliers, Clippers, Grizzlies, Warriors, Blazers, Mavericks, Suns, Raptors oraz co ciekawe – San Antonio Spurs, którzy według Adriana Wojnarowskiego mają być czarnym koniem w wyścigu po gracza.
W środę Stoudemire zniknie z listy oczekujących i już w czwartek będzie wolnym agentem. - Sprowadził wiele entuzjazmu do tego miasta. Naprawdę trudno mi uwierzyć w wykupienie tego kontraktu. Przyszedłem tu m.in. z jego powodu - skomentował sprawę Carmelo Anthony. Na ile użyteczny może być Amare? To nadal bardzo dobry ofensywny gracz. Wiele zależy od tego, czy upora się z urazami.
http://www.probasket.pl
To co, powrót Amare do Phoenix?
 
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Kto waszym zdaniem bardziej zasłużył na bycie MVP w meczu gwiazd- Westbrook czy Harden? Westbrook punktów nabił dużo więcej, ale Harden grał w przeciwieństwie do niego zespołowo i jak widział, że lepiej jest podać, to podawał, parę fajnych asyst zaliczył. Pierwsza połowa Westbrooka była super, ale w drugiej jego skuteczność była kiepska. Waszym zdaniem Westbrook słusznie zdobył nagrodę czy jednak bardziej się Hardenowi należało?
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
@ 5xharoldx5
W 100% popieram Twoją opinię. Harden jest jednak w tym roku underrated ????
---
NBA: Anthony oficjalnie kończy sezon
Zgodnie z zapowiedziami, Carmelo Anthony postanowił zrezygnować z kontynuowania bieżącego sezonu regularnego. Skrzydłowy New York Knicks przejdzie lada dzień operację lewego kolana i będzie gotowy do gry dopiero na początek obozu przygotowawczego przed rozgrywkami 2015/2016. Co to oznacza dla drużyny? Jeszcze więcej cierpliwości.
Czyli stało się to czego należało się spodziewać. Melo wyczekał do ASG, a teraz idzie na ryby. Szkoda, że taki gracz w teoretycznie najlepszym momencie swojej kariery decyduje się na rehabilitacje w połowie sezonu. Oby NYK latem stworzyli mu warunki do walki o PO 2016 chociażby. Póki co to teraz będą tankować na sam dół.
Z innych ciekawostek, Sanders zdecydował się rozstać z Bucks i kto wie czy podobnie jak Stoudemire nie dołączy do Dallas Mavericks.
 
deepred 701K

deepred

Moderator
Członek Załogi
Hahahahaha, śmieszny deadline. Jak można oddać MCW i takiego prospecta jak McDaniels i to za darmo? ???? 76ers welcome to D-League.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Dużo się działo pod koniec trade deadline.
Najważniejsze ruchy:
Arron Afflalo w Portland Trailblazers.
Kevin Garnett wraca do Minnesoty Timberwolves!
Goran Dragić został wytransferowany do Miami Heat na mocy wymiany z Suns i Pelicans. Suns otrzymali Danny Grangera oraz Norrisa Cole.
Isaiah Thomas został wytransferowany do Boston Celtics. Suns zyskali w zamian Marcusa Thorntona.
Michael Carter Williams został wytransferowany do Millwaukee Bucks i zastąpi Brandon Knighta oddanego do Phoenix Suns. Do Bucks trafił też Miles Plumlee
Reggie Jackson trafił do Detroit Pistons, natomiast Oklahoma zyskała w zamian DJ Augustina, Kyle Singlera oraz Enesa Kantera.
Ponadto:
Pablo Prigioni wędruje do Houston Rockets. Ponadto, do Knicks trafi Alexey Shved oraz dwa wybory w drugiej rundzie draftu.
Rockets przehandlowali Isaiah Canaana oraz wybór w drugiej rundzie draftu do Sixers za K.J.-a McDanielsa.
Boston Celtics oddali Tayshuana Prince’a za Jonasa Jerebko I Gigi Datome
Ramon Sessions trafił do Washington Wizards, za to Andre Miller zasilił Sacramento Kings.
 
karmol2 6,8K

karmol2

Użytkownik
Bardzo ciekawy trade deadlinie. Bardzo dobre ruchy Thunder. Odszedł Jackson, który notabene chciał odejść i coraz mniej użyteczny Perk (w ataku bezużyteczny), a w zamian za to Oklahoma pozyskała Kantera, Augustina, Novaka i Singlera. Nie dość, że jest jeszcze większa głębia składu to Kanter powinien dać Oklahomie sporo w ofensywie bo tego im brakowało. Gorzej może wyglądać defence, ale od tego jest Adams i Ibaka. Augustin to niezły backup dla Russa, Novak zapewni spacing, Singler też swoje minuty dostanie, także dobrze to wygląda. Teraz tylko wejść do playoffów i mieć nadzieję, że Brooks nie zepsuje tego wszystkiego... ;) Jak widać nie tylko ja mam taką opinię:


&quot;Excellent trade for Sam Presti, who is desperate to win a championship this season or next season in order to convince Kevin Durant to stick around long term. He just picked up two shooters, a backup PG and a center. Wow.&quot;

źródło do całości w linku na samym dole​



Dragic - Wade - Deng - Bosh - Whitesite... brzmi zacnie, tak może wyglądać zdrowy lineup Miami Heat. Swoją drogą Suns wytrejdowali również Thomasa, a doszedł Brandon Knight. Za Dragica wyciągnęli naprawdę sporo po tym, w jakiej sytuacji ich postawił bo przecież dostali łącznie 3 pierwszorundowe picki + Grangera i Thorntona.

Kilka słów jeszcze o 76ers... Wcale bym nie powiedział, że oddanie MCW to zły ruch. Ten koleś nie ma takich umiejętności, by budować wokół niego drużynę. Phila znów pozyskała kolejne 2 picki w nadchodzących draftach i to wysokie, pierwszorundowe. Doszedł też McGee, ale chyba tylko po ty, by nim handlować bo przecież są młodzi Noel i Embiid. Nie wiem ile to jeszcze potrwa, ale z tego musi coś wyjść...:




Zresztą więcej tutaj:



http://www.sheridanhoops.com/2015/02/19/sheridan-analyzing-thursdays-trade-deadline-deals-sixers-win/


Niektórzy nawet uważają, że Sam Hinkie został zwycięzcą tego ostatniego jakże gorącego dnia... ????

Acha... no i Portland sprowadzając Afflalo poszli na całość. Chcą w tym roku zgarnąć to, co najcenniejsze. Ja uważam, że wciąż ławka to ich problem, choć juz na pewno nie na pozycjach 2,3 ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
jaimeq 2,5K

jaimeq

Użytkownik
W tym momencie OKC ma najzdolniejszą ekipe w lidze, tam jest tyle bogactwa że tylko to dobrze ulepić i będzie zajebiście.Nie wiem czy Brooks jest odpowiednią osobą która sobie z tym poradzi ale zobaczymy
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Szkoda, że taki gracz w teoretycznie najlepszym momencie swojej kariery decyduje się na rehabilitacje w połowie sezonu.
Wg mnie innej decyzji podjąć nie mógł jeśli operacja się zbliżała i była nieuchronna. Sezon i tak stracony, więc jedynie biłby statystyki. A tak operacja, rehabilitacja i mocny start po odbudowaniu drużyny.
 
cibeles 969

cibeles

Użytkownik
Faktycznie deadline ciekawy, aczkolwiek bez spektakularnych ruchów. Dziwi mnie bardzo postawa Pistons, którzy pojechali po całości i wymienili kilku graczy, a zdawałoby się, że zaczynają spokojnie ustawiać się na pozycji 6 siły Wschodu. Ciekawi mnie również, czy Suns zmienią filozofię i zaczną grać nico wolniej, po stratach na p1 ( może tu się dać nieźle zarobić na over/under ) w pierwszych meczach po trejdach.
 
mjaurvcein 25,1K

mjaurvcein

Użytkownik
Przecież Hinkie i 76ers to jedni z największych wygranych tego deadline.
Oddali niechcianego MCW oraz McDanielsa, którego i tak latem by stracili, bo byłby niezastrzeżonym wolnym agentem, a Philla na ten moment nie ma zamiaru nikomu płacić &quot;normalnych&quot; pieniędzy, bo po co.
Dostali bardzo atrakcyjny pick, który jest obecnie zastrzeżony u Lakersów w TOP 5 w tym roku i pewnie się nie zmaterializuje, ale za rok już jest TOP 3 i zapewne będą go mieli i to będzie raczej wysoki numer.
Dodatkowo zwolnili miejsce na PG dla swojego pierwszego wyboru w tegorocznym drafcie. Sam nie wiem na kogo by się zdecydowali. Ja na ich miejscu brałbym Mundiaya, bo to może być super PG na przyszłość. Raczej nie dogonią NY, ale im to niepotrzebne totalnie, bo NY jak będzie wybierało z &quot;1&quot; na 99% wybiorą Okafora. Minny będą teraz wygrywały więc 76ers zapewne będą startowali z drugiego miejsca do loterii i mają pole do popisu do wyboru guarda. Przecież jeszcze pewnie startował będzie Russel, który też ma bardzo dobre notowania.
Podsumowując - MCW na nic nie był im potrzebny, a wymienili go na bardzo wysoki pick w drafcie - bajka ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
bizon91 3,3K

bizon91

Użytkownik
Jako sympatyk Sixers, choć obecnie bardziej w takiej formie:

też uważam, że koniec końców to dobry ruch, choć tak naprawdę można powiedzieć potencjalnie dobry ruch, bo nie można wykluczyć kolejnych nietrafionych wyborów w drafcie. Zobaczymy, na razie powiedzmy, że jest to skalkulowane ryzyko. Szkoda McDanielsa jedynie, MCW na chwilę obecną mimo swojej wszechstronności i warunków jest ceglarzem, co dobrze pokazuje ta grafika:

Wynika z niej, że w zasadzie dopóki MCW jest dalej od kosza nie stanowi realnego zagrożenia na poziomie NBA. Staty z tego sezonu: 38% FG, 26% 3PT, 64% FT...TRAGEDIA. Dodajmy do tego bardzo wysoki wskaźnik strat na poziomie ponad 4. Nie sztuką mieć regularnie po 8-10 asyst jeśli się dodaje do tego 4 straty.
Ktoś niedawno pytał, dlaczego Russ dostał MVP meczu gwiazd zamiast Hardena - mimo bardziej uniwersalnych statystyk Hardena i lepszej skuteczności - przykład MCW pokazuje, że często nie patrzy się na skuteczność czy całokształt gry danego gracza, a na &quot;opakowanie&quot;, a opakowaniem MCW są staty nierzadko na poziomie triple-double. Russ zrobił show rzucając over 40 pkt i za to dostał MVP, MCW kręci na pierwszy rzut oka efektowne staty i za to został ROTY i zbiera wciąż zbyt pochlebne oceny.
MCW jest jeszcze młody i wciąż może wyjść na ludzi, ale na chwilę obecną jest to kwestia do dyskusji, tak samo jak do dyskusji jest, kogo Sixers ustrzelą w następnych draftach. Patrząc też z innej strony, to świadomość, że było się za słabym na 76ers (bo tak to można nazwać), może podziałać bardzo motywująco na MCW ;-)
Hinkie buduje organizację od absolutnych fundamentów, liczba picków w najbliższym czasie jest naprawdę imponująca, szansa na wyrwanie co najmniej 1-2 graczy mogących stanowić o sile Sixers na następne lata wydaje się być całkiem spora.

Suns także spora przebudowa i pod kątem bukmacherskim wygląda to ciekawie, bo na dobrą sprawę mamy w 40% nowy zespół, generalnie trzeba będzie w najbliższym czasie śledzić linie na graczy z drużyn biorących udział w ostatnich wymianach.
Thunder nie ma co nawet lać wody, zrobili bardzo porządne wzmocnienia, oddali kotwicę ich ofensywy, przeterminowanego Perka, w zamian biorąc porządnego centra, widzę na amerykańskich stronach, że wiele osób traktuje Kantera jak zupełnego no-name&#39;a i słabiaka, a to jest solidny ofensywnie center z dobrą zbiórką, poziom mniej więcej Gortata, z tym, że w obronie słabszy. Aczkolwiek pisząc już bez żadnej szydery to naprawdę brak tych 15-20 minut w meczu dla Perka uważam za istotne wzmocnienie Thunder.
Augustin to nie jest drugi Jackson, który wg mnie był takim mini Russem, jednak generalnie dziura po Reggim została imo załatana całkiem solidnie. Jeśli Kanter i Adams będą odpowiednio wykorzystywani to te transfery trzeba zapisać zdecydowanie na plus.
Cieszy transfer Amar&#39;e, Knicks straszna patologia, w Mavs ma szanse powalczyć o cokolwiek, a mimo jego ułomności obronnej pamiętajmy, że w swoim prime był to topowy ofensywnie gracz NBA, wciąż mam przed oczami, jak zaliczył kosmiczny początek w NYK gdzie rzucał co mecz 30-40 pkt, punktując zarówno spod kosza, półdystansu, a nawet na trójce. Przez moment był jeśli nie najlepszym, to jednym z 2-3 najlepszych ofensywie graczy ligi. To już nie wróci ale na atakowanej tablicy STAT może wciąż dorzucić swoje 3 grosze, przy tym jest ciągle atletą pierwszej wody.
Cieszy również powrót KD do T-Wolves (żeby jeszcze wrócili do starych koszulek ;-) ), osobiście lubię takie sentymentalne powroty. Sportowo to trzeba jednak na plus ten transfer zapisać Brooklynowi, Tadek Young dobrze wykorzystany to więcej niż solidny PF, powinien mieć przed sobą jeszcze spokojnie kilka lat gry na wysokim poziomie (rocznik 88).
Afflalo super wzmocnienie ławki Portland, transfer nie jakiś rewolucyjny, ale uważam, że udany i istotny dla Blazers.
 
Otrzymane punkty reputacji: +27
kokocz 292

kokocz

Użytkownik
Kto waszym zdaniem bardziej zasłużył na bycie MVP w meczu gwiazd- Westbrook czy Harden? Westbrook punktów nabił dużo więcej, ale Harden grał w przeciwieństwie do niego zespołowo i jak widział, że lepiej jest podać, to podawał, parę fajnych asyst zaliczył. Pierwsza połowa Westbrooka była super, ale w drugiej jego skuteczność była kiepska. Waszym zdaniem Westbrook słusznie zdobył nagrodę czy jednak bardziej się Hardenowi należało?
jak najbardziej Westbrook NIE powinnien dostać MVP. Grał samolubnie, gdy inni odpusczali, on chcial jedynie nabijać oczka. Odwrotnie Harden i to według mnie on prędzej zasługiwał na MVP. Podobnie do Westbrooka grał także LeBron.
 
deepred 701K

deepred

Moderator
Członek Załogi
Ja tam się cieszę, że Russell dostał MVP, bo dzięki temu zarobiłem. Wiadomo, że w takich meczach liczy się kto rzuci najwięcej punktów, ten jest MVP, podobnie jak wiadomą rzeczą jest to, że ilość punktów nie zawsze jest najlepszym wykładnikiem gry danego zawodnika w trakcie meczu. Szczerze mówiąc to bardziej optowałbym za Hardenem, ale tak jak wspomniałem dzięki Russellowi udało się sporo zarobić, także nie mam na co narzekać. :p
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom