>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

SHL, Liiga, Metal / Get Ligaen - Skandynawia / Finlandia 2021/2022

Status
Zamknięty.
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
No to ruszamy na północ. Dziś przedostatnia taka wyprawa w tym roku ;) . Młodzi Finowie i Szwedzi walczą w Kanadyjskim championacie juniorów :), a seniorzy będą się bić na taflach Liiga i SHL. Tak na marginesie imponuje mi gra młodego Koivunena. Oj będą miały Łasice z niego dużo pociechy. Zresztą zdolnej młodzieży w Oulu jest dużo, żeby nie napisać na pęczki.
Karpat zostawiam dziś w spokoju, a spróbuję ugryźć spotkanie w Turku.
TPS wpadł w dziurę i sztab szkoleniowy nie bardzo wie jak sobie z tym poradzić. Trener Ahokas uparł sie na Kareyeva w bramce, a facet z meczu na mecz wygląda co raz słabiej. Aż jestem ciekaw jaki dzisiaj będzie wybór trenera...Seria bodajże pięciu porażek, to rzecz niespotykana jak o TPS chodzi. Ostatnia wysoka porażka w Pori to paradoksalnie w miare składna gra, ale na drodze stanął Volkov. Dzisiaj spodziewam się zaciętej walki, ale wypoczęte Rysie będą trudnym rywalem na przełamanie. Kadra gości mocna i wydaje sie, że w formie. Liczę na to, że Rysie zrewanżują sie za porażkę w domu, aczkolwiek ryzyko nie jest małe.

TPS - Ilves - 2 ML - 2.17 - fortuna 💚✅

Spodziewam się też wygranej Pelikanów na tafli w Jyväskylä. Kurs sie kręci w granicach 1.7 ( fortuna ) ❌. Goście mają kim straszyć, a paru młodych graczy Jyp przebywa aktualnie w Kanadzie. Przede wszystkim Kemell, czy Helenius, Lambert.......

Z SHL wybrałbym spotkanie w Sztokholmie. Już tak na sucho. Może ktoś inny rozwinie.....

Djurgarden - Skelleftea - 2 ML - 1.6 - fortuna ✅

Baaaaardzo ciekawie zapowiada się w Tegera Arena, ale już sie nic nie odzywam i lece dalej.........
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +952
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Wracamy na tafle północy.

Wszystkie podsumowania za nami. Na koniec roku nagrodę dla najlepszego zawodnika grudnia otrzymał goalie Jukuritu - Oskari Salminen. Osobiście bardzo sie cieszę z takiego wyboru. Sportowo ten typ na pewno sie broni, no i w końcu bramkarz, a nie ktoś z pola :)

Wracając do ligowych zmagań.....Dzisiaj w Oulu zapowiada się arcyciekawy mecz. Miejscowe Łasice podejmują Rysie. Obie ekipy spotkały się jakieś trzy tygodnie temu i tam górą były Rysie. Łasice zostały kompletnie zdominowane. Bramkarz też nie pomógł, a rywalowi wychodziło wszystko. Inna sprawa, że tamten czas, to był nie najlepszy okres gry Łasic. Dziś liczę na zupełnie inny scenariusz. Pomału wchodzimy w decydującą faze sezonu. Zanim sie obejrzymy zaczną sie play-off. Zaczyna sie granie na 100%.
Mam nadzieje, że wraz z końcem roku odszedł problem skuteczności drużyny Karpat. Nie chodzi mi tutaj o ilość zdobytych bramek, bo licznik wskazuje, że są drugą ofensywą Liiga, ale o procent wykorzystanych szans. Poza tym zdarzyło się im kilka przestojów. Kilka za dużo jak na zespól tej klasy. Chciałbym zobaczyć takie Łasice, jak chociażby z sezonu 18/19. W polu jest bardzo dobrze. Mocne formacje z dużą głębią, reprezentantami kraju....ale jak o obsadę bramki chodzi, to jest średnio. Galimov i dwóch juniorów to taka sobie recepta na sukces. Ich dzisiejsi rywale graja piękny hokej. Szybki i ofensywny. Mecze Ilves to często uczta dla oczu. Jest styl i są wyniki. Jeśli drużyna dalej będzie prowadzona w ten sposób, to może zdominować Liigę. Czego im życzę. Końcówkę roku Rysie zagrały naprawdę mocno. Trudno powiedzieć jaką formę zaprezentują dzisiaj, ale jadą na trudny teren do mocnego rywala. Karpat powinno być mocno zmobilizowane i naładowane na ten mecz, a mają kim grać. Jeśli narzucą swój styl gry: wchód-zachód to wypunktują Rysie. Jeśli pójdą na wojne to po mojemu są bez szans. Ryzykuje Łasice.

Karpat - Ilves - 1 ML - 1.94 - fortuna ❌
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +4
dawson92 11,8K

dawson92

Użytkownik
HPK over 1,5 @ 1,72 betclic

Od wczoraj chodzi mi ten typ po głowie. Toporki przed nowym rokiem wyglądały wybornie (zresztą roster zoobowiązuje). Levtchi - Morley - Merela -> pierwszy link na prawdę robił robotę (i zapewne dalej tak będzie). Pytanie zawsze napływa jedno: jak wpłynie przerwa na zawodników? Z jednej strony więcej czasu na trening i przygotowanie (ale chyba nie dla nich), z drugiej przerwanie rytmu meczowego i wybornej formy (o to!).
HPK w nowym roku już jeden skalp i aż 6 bramek z SaiPą. Widać dobra dyspozycja nie uciekła, liderzy swoje robią, dlaczego mieliby znowu (ostatnio 3:2 wygrany wyjazd) nie powalczyć z faworyzowaną Tapparą? Historia tez pokazuje, że tutaj mecze sà przeważnie meczami walki, dlatego biorę te dwie bramki po niezłym kursie.

Takie moje luźne przemyślenia.. może suomi suomi coś dopisze :).

Pozdro!
 
Ostatnia edycja:
maslakop88 11,8K

maslakop88

Użytkownik
Podobnie jak dawson92 kieruję się w kierunku dwóch bramek HPK, Tappara traci u siebie ich trochę a HPK w ostatnich 5 wyjazdowych meczach zdobyła ich 15 - tak wiem, ze to statystyki ale moja gra opiera się głównie na statystykach. Myślę, że Joly, Nenonen i spółka będą w stanie przynajmniej dwa razy trafić do bramki Christiana Heljanko.

HPK over 1,5 - 1,75 STS 2:1 (1:1) Słaby mecz HPK, była szansa na drugą bramkę ale jak się nie wykorzystuje przewag to tak to już jest.

Z dzisiejszych meczy Liiga chodzą mi po głowie jeszcze Łasice, ostatnio dynamiczny mecz z Rysiami i gorąca końcówka, aż szkoda, że nie doszło do dogrywki - Jukurit mocne ale może się uda.

Karpat - Jukurit - 1 ML - 1,6 STS 3:4 (3:3) Trzeba było grać z x, jednak Jukurit za mocne.


Dodatkowo jeden mecz z SHL: Frolunda - Orebro, tutaj bez większych analiz, liczę na przełamanie Indian, co prawda w najbliższy wtorek rewanżowy mecz w LM z Rogle, ale mam nadzieję, że dziś zgarną 3 pkt. Ostatnio zabrakło szczęścia z Lulea a Joel Lassinantti bronił wszystko co się da.

Frolunda - Orebro - 1 - 1,85 STS 5:6 (5:5) Przedziwna 3 tercja, jak się grając w przewadze dwóch zawodników (5:3) zdobywa karę i nie strzela bramki... do tego gol Orebro na 5:5 9 sekund przed końcowym gwizdkiem - ehh to nie był mój dzień.
 
Ostatnia edycja:
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Rogle vs Farjestads
Typ obie drużyny 2+
Frolunda vs Orebro
Typ goście over 1.5

Kurs 2.44 fortuna

W pierwszym spotkaniu idę w kierunku bramek. Obie ekipy wyglądają nieźle w tym okresie i stwarzają mnóstwo sytuacji. Dzisiaj co prawda goście tylko na 3 formacje, ale najważniejsi gracze są i myślę, że staną na wysokości zadania. Rogle na pewno w głowach będzie miało wtorkowy rewanż w CHL na trudnym lodzie W Goteborgu. Nie zakładam tutaj jakiegoś odpuszczenia meczu, ale myślę, że jakieś małe rozluźnienie może nastąpić. Z kolei BK tak jak pisałem już wielokrotnie, niesamowita siła rażenia i słabiej w tyłach z również średnią obsada bramki.

W drugim meczu wszystko wskazuje na gospodarzy, którzy będą chcieli przełamać ligowa niemoc. W meczu z Niedźwiedziami mocno ostrzeliwali bramkę goście, ale krążek nie znalazł drogi do siatki. Niemniej nie skreślam gości i idę w kierunku ich bramek. Dla Frolundy będzie to 3 ciężki mecz na przestrzeni 5 dni. To sporo. Dodatkowo Orebro będzie grało mocno fizycznie i z pewnością zabiorą kolejne siły co z upływem czasu będzie miało znaczenie. Na koniec... w połowie grudnia pojawiło się w szeregach Frolundy dwóch nowych obrońców: Norlinder i Borgman. Niby trenują już prawie miesiąc z zespołem, ale widać, że tam coś jeszcze nie gra. Pomimo, że dla Orebro lód Frolundy jest wyjątkowo niewygodny, to jednak w ostatnich meczach potrafili trafiać regularnie do siatki rywali.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +898
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Linkoping vs Brynas
Under 4.5
Kurs 2.09 fortuna

Lwy bardzo osłabione w tej rywalizacji. Nie ma głównych kreatorów gry. Zabraknie przede wszystkim Broca Little (10+10), który jest głównym ogniwem w PP, dodatkowo bez Russella (8+7). Niby tylko dwa nazwiska, ale to wystarczy. Moim zdaniem Lwy zagrają mocno w obronie, bo taka postawa przy Hogbergu w bramce może dać nawet zwycięstwo. Z kolei goście w ostatnich meczach wyglądają też nieźle. Sporo punktują i robią to dzięki postawie w defensywie jak i fantastycznej formie Vehvilainena. Fin w ostatnich 5 meczach puścił zaledwie 5 bramek zachowując przy tym trzykrotnie czyste konto. Obie ekipy sąsiadują w tabeli, walcząc przy tym o miejsca 7-10 dające możliwość walki w barażach o play-off. Wiem, że sporo meczy przed nami, ale takie bezpośrednie rywalizacje są ważne.
 
Ostatnia edycja:
maslakop88 11,8K

maslakop88

Użytkownik
Jutro jeden mecz z Metal Ligaen:

Rungsted - Esjberg

Idę w stronę gospodarzy, choć mam pewne wątpliwości, bo ostatnio mają problem z pełnym składem. Listopadowy mecz między nimi zakończył się zwycięstwem Esjberg 6:3 ale dwie bramki padły na pustą i jednak to Rungsted był bardziej aktywniejszy w meczu. Jutro liczę na rewanż.

Rungsted - Esjberg - 1ML - 1,65 STS
 
Ostatnia edycja:
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka.

Po ostatnich "hitach" w dziale KHL trochę sie obraziłem na to forum, ale po przemyśleniu sytuacji ( która nawet mnie nie dotyczyła ) stwierdzam, że jeden, czy drugi pajac nie może odebrać mi chęci do pisania, a hokej nadal w duszy gra, to rzecz jasna
🏒
Jedziemy !!

Skandynawski hokej nam się sypie. Powody jasne. W Turku zakażenia. KooKoo to samo. Miejmy nadzieje, że za pare dni gracze wrócą na tafle bez konsekwencji przede wszystkim zdrowotnych. Dzisiaj mamy jedno spotkanie i ta rywalizacja zapowiada się naprawdę ciekawie.
Spróbuję po krótce przeanalizować co tu sie może wydarzyć.
Szeregi HPK na spotkanie z Jukuritem zasili junior z Tampere ( Topory ) - Topi Rönni. Trzeba przyznać, że ten 17 latek statystyki ma całkiem dobre. Rönni zagrał 2+2 w pięciu meczach ligowych w tym sezonie. Ma też coś koło 20 punktów w kadrze U20. Wspominam o tym, bo rośnie kolejna gwiazda fińskiego hokeja. W kontekście dzisiejszego meczu trudno powiedzieć, jaki będzie miał wpływ na grę, ale myślę, że na pewno nie będzie przeszkadzał na lodzie ;)
HPK ostatnio w kratkę, ale to wszyscy widzimy. Kiedy zajrzy się głębiej to w oczy kłuje niska skuteczność w ataku i problem z konstruowaniem akcji. Ostatnio w pustej Nokia Arena wynik cały mecz trzymał Lebedeff. Facet jest trochę nierówny, ale ostatnio ma sporo dobrych momentów. Co raz wiekszą rolę w drużynie zaczynają odgrywać Kanadyjczycy, zwłaszcza Joly. To na nich trzeba będzie dziś liczyć ( z punktu widzenia fanów HPK )
Jukurit gra falami w zasadzie od początku sezonu. W końcówce listopada mieli jakiś lekki kryzys ( być może siłowania ) a cały grudzień to renesans formy. Na ile starczy paliwa w baku, żeby ciągnąć tą dobrą passe ? Na razie dają radę. Bramkarz Salminen został wybrany graczem grudnia w Liiga. Liderzy skutecznie punktują, a dodatkowo ostatnio mocno aktywni zrobili się Lundgren, czy Raty. Na ten moment goście wydają się być krok przed HPK, jak o formę chodzi.

Spotkanie jest bardzo trudne do wytypowania. Obie drużyny mają swoje zalety i mankamenty. Myślę jednak, że Jukurit jest w gazie i dzisiaj nie zaciągnie ręcznego. Fajnie sie kształtuje ten rooster i to od razu przekłada sie na dobrą grę. Ryzyko duże, ale próbuje....

HPK - Jukurit - 2 ML - 1.85 - fortuna ❌
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +591
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Farjestads vs Brynas
Typ gospodarze over 2.5
Frolunda vs Rogle
Typ gospodarze powyżej 30.5 strzałów w światło bramki

AKO 2.51 fortuna

Na dzisiaj skuszę się na taki zestaw i już piszę dlaczego. BK ma bardzo dobry okres, po słabym początku sezonu zespół się rozkręcił i regularnie punktuje. Skazą na tafli może być jedynie ostatnia porażka na własnym lodzie 0:8 z Lulea... wypadek przy pracy? Może, ale zespół zareagował świetnie odnoszą po niej 3 wyjazdowe zwycięstwa. Bardzo dobrze wygląda gra w pełnych formacjach, BK potrafiło zamykać Rogle w ostatnim meczu w swojej tercji a to nie łatwe. Dzisiaj liczę na win i zmazanie nieco plamy po blamażu. Myślę, że kibice będą tego oczekiwać. Z kolei Brynas też notuje dobry okres, dlatego też kurs nieco wyższy na zwycięstwo BK. Niemniej ostatni mecz z mocno osłabionym Linkoping, pokazał, że drużyna jest trochę zardzewiała po kilkudniowej przerwie w rozgrywkach. Obrona nie była już tak szczelna. Osłabiona ofensywa Lwów zdołała zapunktować 3 krotnie. To nie najlepiej wróży przed starciem z jednym z najsilniejszych ataków SHL. Idę w kierunku bramek a nie zwycięstwa miejscowych, ponieważ szykuje się bardzo intensywny okres jeśli chodzi o mecze i praktycznie począwszy od 6 stycznia a skończywszy na 15 stycznia, BK rozegra aż 5 spotkań. Dla mnie oczywiste jest, że musi nastąpić rotacja w bramce. Po słabszym okresie bardzo dobrze zaczął bronić Czech Furch, ale i on musi odsapnąć. Myślę, że starcie z Brynas będzie dobrym momentem. Oczywiście trzeba poczekać jeszcze na oficjalne składy. Niemniej BK pokazywało już w tym sezonie, że po serii zwycięstw przychodzi małe odprężenie. Brynas może to wykorzystać i BK będzie musiał sięgnąć po to co ma najlepszego czyli ofensywę.

Drugi mecz... Pisałem, że Frolunda ma swoje problemy w obronie i to dobitnie pokazał mecz z Orebro. Do tego Tomkins nie łapał już wszystkiego i skończyło się stratą aż 5 goli. Nie sądzę, że taki dramat pojawi się i dzisiaj, ale zakładam, że Rogle będzie się dość dobrze broniło. Frolunda potrzebuje odrobić stratę dwóch bramek, więc powinni nacierać. Dodatkowo w ostatnich meczach ich siła ofensywna jest dość mocno uwydatniona. Ok... na zero z przodu przeciwko Lulea, ale tam po prostu nie chciało wpaść bo okazje były wyborne. Dzisiaj niezależnie czy będzie siedziało czy nie to muszą atakować i tym samym oddawać strzały. Liczę, przy tym, że Rogle też odpowie, bo defensywa gospodarzy powinna dać ku temu okazje. Jeśli nie stanie się coś niespodziewanego typu bardzo szybkie odrobienie starty przez Frolundę, to uważam, że tym bardzo realny, tym bardziej, że na wyjeździe w pierwszym meczu musieli gonić wynik i w ostatniej tylko tercji oddali aż 20 strzałów spychając przy tym Rogle do głębokiej defensywy. W całym meczy uzyskali wynik 37 celnych trafień co jak widać mocno przekracza proponowana prze zemnie linię.
 
Ostatnia edycja:
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Sypią nam sie ligi północy. W Finlandii sytuacja jest dość dynamiczna. Absurdalna przy okazji. Limit osób na rożnych eventach wynosi 10 osób. Gdyby to było chociaż 10% to niektóre hale mogłyby przyjąć koło 400/500 kibiców......Zobaczymy, jak to sie będzie dalej kształtowało. Dzisiaj z Liiga gram Rysie. Pewnie niektórzy zagrają odwrotnie. Może nawet będą mieli racje. Najlepsze jest to, że ktoś na pewno wygra ;) . Ilves obecnie gra najładniejszy i być może najlepszy hokej w Liiga. Ich ofensywa jest najskuteczniejsza w całej lidze. Tracą nie mało bramek, ale to też wypadkowa ich stylu gry. Dobra passa trwa już jakiś miesiąc i kiedyś to powietrze chwilowo z nich zejdzie, ale oby nie dziś. Kalpa potrafi zagrozić najlepszym. Moc pokazują zwłaszcza na swojej tafli. Kadrowo goście prezentują się lepiej. W tym sezonie w bezpośrednich pojedynkach mamy remis. Ilves zagrało w styczniu już trzy spotkania, a Kalpa tylko jedno ( tydzień temu ). To też może mieć znaczenie.

Kalpa - Ilves - 2 ml - 1.82 - ETOTO

Kusząco wygląda kierunek Lulea ze szwedzkiej hokejowej......


🏒
 
Otrzymane punkty reputacji: +59
M 8,5K

mario72k

Użytkownik
Cześć. Fajna analiza, która znowu zmusza mnie do myślenia [ :) ]. Po lekturze i spojrzeniu w tabelę ja zagram tu over 4.5 i dorzucę do dubla wygraną Tappary (1.50)....chyba, że mnie ktoś odwiedzie od tego pomysłu, jednak Saipa zdecydowanie pod formą wg mnie. A zagrała 3 mecze w styczniu, gdy Topory jeszcze żadnego....hmmm....no to nie wiadomo jak goście wejdą w mecz ;/. Może lepiej live ich złapać np po pierwszej tercji, gdy wynik może drgnąć na niekorzyść tappary?
 
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Cześć. Fajna analiza, która znowu zmusza mnie do myślenia [ :) ]. Po lekturze i spojrzeniu w tabelę ja zagram tu over 4.5 i dorzucę do dubla wygraną Tappary (1.50)....chyba, że mnie ktoś odwiedzie od tego pomysłu, jednak Saipa zdecydowanie pod formą wg mnie. A zagrała 3 mecze w styczniu, gdy Topory jeszcze żadnego....hmmm....no to nie wiadomo jak goście wejdą w mecz ;/. Może lepiej live ich złapać np po pierwszej tercji, gdy wynik może drgnąć na niekorzyść tappary?
Na papierze sprawa wydaje sie prosta, ale ja zawsze unikam spotkań, gdzie jedna z drużyn ma tak długą serię, jak Tappara w tej chwili. Oni nie przegrali dobre 4-5 tygodni. Ostatni raz dostali chyba od Ilves na początku grudnia...o ile dobrze pamiętam.
Kisapuisto w Lappeenranta nie jest żadną twierdzą. Saipa nie jest w formie i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Tappara sie tu nie potknie. Jakości w składzie goście mają bez porównania więcej. Jeśli nie stanie się nic dziwnego, to Topory powinny wygrać więcej niż jedną bramką. Niech tylko nie oleją rywala......
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +314
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Rogle vs Linkoping
Typ goście over 1.5
Brynas vs Lulea
Typ x2
Ako 2.09 fortuna

W pierwszym spotkaniu liczę na nieco rozprężenia w szeregach Rogle po ostatnim zwycięskim meczu w CHL. Sukces spory i jest co świętować. Dodatkowo w szeregach Lwów wraca Russell i Little co mocno zwiększy siłę rażenia.

Drugi mecz... trochę zastanawiałem się nad dyspozycja Niedźwiedzi bo nie grali praktycznie tydzień ale myślę że jednak nie powinno być źle. Brynas w kolei mam wrażenie że nieco opadli z ligową formą bo ostatnie dwa mecze takie sobie. Najpierw porażka z Linkoping gdzie wspominałem, że Lwy były osłabione a potem porażka że średnio dysponowany w tym dniu BK.
 
Ostatnia edycja:
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka.

Dzisiaj w Liiga nie mamy wielkiego wyboru ;) . Pozostaje pytanie grać, czy nie. Normalnie bym napisał, że to spotkanie z gatunku no bet, ale trzeba spróbować ugryźć ten mecz. Chociaż nikogo nie namawiam do wrzucenia tego kierunku na kupon, bo jest to spore ryzyko

Ilves - Karpat - 2 RT - 3.1 - fortuna ❌

Mam nieodparte wrażenie, że Rysie łapią lekką zadyszkę. Co prawda w ostatnich 5 spotkaniach zanotowali 4 wygrane, ale Kalpa potrafiła ich usadzić, a w spotkaniu z Asami, czy Pelikanami gracze z Tampere wcale nie latali nad lodem. Jakość poszczególnych zawodników ( formacji ) Ilves oraz ich kreatywność sprawiają, że wyniki nadal są, ale rywale są znacznie bliżej tego żeby dopaść Rysie, niż chociażby jeszcze w końcówce zeszłego roku.
Karpat z kolei na pewno gra poniżej tego na co ich stać. Lauri Mikkola pierwszy sezon jest głównym trenerem Łasic. Wcześniej przez trzy, czy cztery sezony był asystentem Mikko Mannera ( obecnie trenującego Szwedzkie Brynas ). Zmierzając do puenty zastanawiam sie , czy pewna formuła sie nie wyczerpała. Tak naprawdę w sporym stopniu myśl szkoleniowa Mannera nadal jest kontynuowana. Kiedyś to działało. Teraz te fale nie zawsze chcą wpaść w rezonans. Jednak nie da sie podważyć argumentu, że Łasice nadal mają w składzie bardzo dużo jakości. Wielu cwanych i doświadczonych zawodników, którzy wiedzą co zrobić kiedy nie idzie. Mam nadzieje, że aktualna forma im na to pozwoli. W sobotę swoje ligowe spotkanie numer 500 rozegrał jeden z liderów Karpat - Juhamatti Aaltonen. Debiutował w ekipie z Oulu dokładnie 14 sezonów temu. Piękna kariera....
Jeśli Karpat narzuci swój styl gry, nie pozwoli Rysiom rozwinąć skrzydeł i co za tym idzie zdominować się, to widzę szanse na ich zwycięstwo. Nawet i w regulaminowym...chociaż może być naprawdę ciężko....Jeśli ktoś postanowi zagrać ten kierunek, to można minimalnie zmniejszyć ryzyko grając opcje ML.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +299
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Skelleftea vs Frolunda
Over 4.5
Malmo vs Leksand
X2
Ako 2.50 fortuna

Szwecja powoli rusza po zamieszaniu covidowym. Wiadomo że forma to poniekąd zagadka ale coś spróbuję zagrać. W pierwszym meczu spotykają się ekipy z dużym potencjałem ofrnsywnum. Liczę szczególnie na przyjezdnych którzy są w rytmie meczowym i powoli te ich poczynania zaczynają wracać na właściwe tory. Dodatkowo w bramkach zmiennicy.

W rugim meczu idę w zespół kadrowo lepszy. Co prawda nie wiem jak będą wyglądać po przerwie ale z pewnością muszą zacząć punktować bo ostatnia seria bardzo słaba. Leksands potrafi grać co wielokrotnie pokazywali. Na obcych taflach czują się dobrze więc punkt bardzo realny.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +125
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Chyba trzeba sobie zrobić małą przerwę od pisania. Takie ferie ;) . Trend trochę sie odwrócił, bo na forum ostatnio jestem czerwony jak burak, a rzeczy o których tu nie piszę - wchodzą :unsure: .
Dzisiaj zaufam HPK. Przeglądając statystyki zauważyłem ( ku mojemu zdziwieniu ) że HPK straciła najmniej bramek w całej Liiga. Spora w tym zasługa duetu bramkarzy: Laurikainen/ Lebedeff. Trener Pikkarinen często podkreśla znaczenie obrony w hokeju i po statystykach widać, jaki kierunek przyjął jeśli chodzi o prowadzenie drużyny. W ataku trochę "letarg". Ofensywne poczynania HPK wypadają marnie i ten element na pewno do poprawy. Wykonawcy są, ale taktyka to przede wszystkim nie tracić. JYP ma niewiele do stracenia. Cały czas szukane są rozwiązania mające poprawić gre, ale mimo tego ekipa z Jyväskylä rozgościła sie na samym dnie tabeli. Paru zawodników ciągnie ten atak, ale to nadal za mało. Drużynie JYP zdarzają sie przebłyski, ale dziś czeka ich trudne zadanie. HPK dysponuje większa jakością i są bardziej poukładaną drużyną.

JYP - HPK - 2 RT - 2.0 - fortuna 🥰✅

🏒
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +351
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Leksands vs Vaxjo
Typ 1x
Oskarshamn vs Brynas
Tym x2
AKO 2.51 fortuna

Leksands po przerwie zaprezentowało się bardzo przyzwoicie choć trzeba nadmienić, że Malmo nie jest teraz w optymalnej formie. Pierwsze dwie tercje zdecydowanie pod dyktando niebiesko-białych, natomiast w trzeciej oddali pole broniąc dwubramkowej przewagi. Czy to było ich zamiarem, czy też brakło nieco sił... zobaczymy w najbliższym czasie. Ich dzisiejszy rywal jest nieco dalej w formie meczowej, ponieważ Vaxjo od początku roku zagrało już 3 spotkania. Jednak wyniki i sama gra nie jest idealna. To co było zdecydowanie najsilniejsze czyli gra w obronie... kuleje. Dodatkowo w ostatnich meczach dość przeciętnie w bramce prezentował się Ahman. Obie ekipy będą szukać punktów. Leksands zanotowało słaby okres w grudniu i mocno poleciało w tabeli. Niemniej potencjał w tej ekipie jest spory. Generalnie ich lód może nie przyniósł w tym roku wielu punktów, ale gra się tam ciężko. Sądzę, że minimum punkt powinni ogarnąć.

W drugim meczu idę w stronę ekipy, która nie został w okresie po świątecznym dotknięta covidem co mocno przełożyło się na formę i regularne punktowanie. Gospodarze wrócili dopiero w meczu z Malmo i pomimo 3 oczek zagrali bardzo przeciętnie. Uważam, że Brynas ze swoim walecznym nastawieniem spokojnie jest wstanie zapunktować na tafli rywala.
 
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Leksands vs Vaxjo
Typ 1x
Oskarshamn vs Brynas
Tym x2
AKO 2.51 fortuna

Leksands po przerwie zaprezentowało się bardzo przyzwoicie choć trzeba nadmienić, że Malmo nie jest teraz w optymalnej formie. Pierwsze dwie tercje zdecydowanie pod dyktando niebiesko-białych, natomiast w trzeciej oddali pole broniąc dwubramkowej przewagi. Czy to było ich zamiarem, czy też brakło nieco sił... zobaczymy w najbliższym czasie. Ich dzisiejszy rywal jest nieco dalej w formie meczowej, ponieważ Vaxjo od początku roku zagrało już 3 spotkania. Jednak wyniki i sama gra nie jest idealna. To co było zdecydowanie najsilniejsze czyli gra w obronie... kuleje. Dodatkowo w ostatnich meczach dość przeciętnie w bramce prezentował się Ahman. Obie ekipy będą szukać punktów. Leksands zanotowało słaby okres w grudniu i mocno poleciało w tabeli. Niemniej potencjał w tej ekipie jest spory. Generalnie ich lód może nie przyniósł w tym roku wielu punktów, ale gra się tam ciężko. Sądzę, że minimum punkt powinni ogarnąć.

W drugim meczu idę w stronę ekipy, która nie został w okresie po świątecznym dotknięta covidem co mocno przełożyło się na formę i regularne punktowanie. Gospodarze wrócili dopiero w meczu z Malmo i pomimo 3 oczek zagrali bardzo przeciętnie. Uważam, że Brynas ze swoim walecznym nastawieniem spokojnie jest wstanie zapunktować na tafli rywala.
Cześć. Też bym grał Brynas ale odwołali
 
M 8,5K

mario72k

Użytkownik
A co myślicie, Panowie o over 1.5 gola Pelicans ? Karpat wciąż pod formą. Martwi tylko fakt, że i Pelikany grają w kratkę. Ale Pelikany w kratkę, a Łasice zupełnie źle kilka ostatnich spotkań. Do dubla bym zaryzykował z czymś. Może że stratą gola w nożnej piłce przez Galatasaray..... Kasimpasa ostatnio w gazie więcej goli (znacznie więcej) strzelili przez ostatnie 7-8 meczy niż przez pierwsze 12-13 na początku sezonu. Ale ten drugi typ to poza tematem głównym.
 
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
A co myślicie, Panowie o over 1.5 gola Pelicans ? Karpat wciąż pod formą. Martwi tylko fakt, że i Pelikany grają w kratkę. Ale Pelikany w kratkę, a Łasice zupełnie źle kilka ostatnich spotkań. Do dubla bym zaryzykował z czymś. Może że stratą gola w nożnej piłce przez Galatasaray..... Kasimpasa ostatnio w gazie więcej goli (znacznie więcej) strzelili przez ostatnie 7-8 meczy niż przez pierwsze 12-13 na początku sezonu. Ale ten drugi typ to poza tematem głównym.
U Pelikanów jest problem w ataku bo od poczatku roku nie graja Kangasniemi doszedł Jasek a oni ciagna caly atak, wystep obu na ten moment niepewny, nie ma tez dzis mlodziana Nikkanena stad calosc nie moze odpalic. Z JYP sciagnieto Lamberta i tu jest swiatło w tunelu bo w poprzednim meczu mocno probowali szarpac obrana Lukko razem ze Smejkalem ale nic nie wpadło> Olulu tez bez błysku ostatnio , szukaja wygranj w tym roku u siebie, a Pelikany w ogole w tym roku, wiec dzis licze na conajmniej dwa gole z obu stron by przełamać niemoc strzelecka, aczkolwiek ja fanem stawiania na gole nie jestem.

EDIT: Jednak Nikkanena zdazyli postawic na nogi i zagra w pierwszy, ataku z Lambertem i Smejkalem,
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +18
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom