>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

siłownia/kulturystyka

aerts 78

aerts

Użytkownik
Zrób program 100 pompek, 6weidera itp.
trening bez czasu na regeneracje to najgłupsze co można zrobić dla swoich mięśni, chyba że komuś na nich nie zależy. A a6w to morderstwo nie tylko dla mięśni brzucha ale także dla kręgosłupa osób, które go źle wykonują(a zapewne 90% początkujących to źle robi).
rell zainwestuj w to co ci kolega Konrad140 poradził i do roboty, wszystko co musisz wiedzieć znajdziesz w masie wątków chociażby na sfd.pl jak czujesz się na siłach to od razu poszukaj sobie jakiegoś planu treningowego a jak nie to zacznij od treningu FBW i do przodu.
Dzięki, Konrad a nie uważasz iż dla początkującego to za dużo jak na sam początek aż tyle kg z moją wagą??
Obciążenia wcale nie jest dużo, tym bardziej że nie ma tam 20-stek a 1 i 2,5 to raczej do małych gryfików pójdą. Do martwego czy przysiadów jednak trochę trzeba założyć nawet jak jesteś początkującym.
 
rell 44

rell

Użytkownik
trening bez czasu na regeneracje to najgłupsze co można zrobić dla swoich mięśni, chyba że komuś na nich nie zależy. A a6w to morderstwo nie tylko dla mięśni brzucha ale także dla kręgosłupa osób, które go źle wykonują(a zapewne 90% początkujących to źle robi).
rell zainwestuj w to co ci kolega Konrad140 poradził i do roboty, wszystko co musisz wiedzieć znajdziesz w masie wątków chociażby na sfd.pl jak czujesz się na siłach to od razu poszukaj sobie jakiegoś planu treningowego a jak nie to zacznij od treningu FBW i do przodu.

Obciążenia wcale nie jest dużo, tym bardziej że nie ma tam 20-stek a 1 i 2,5 to raczej do małych gryfików pójdą. Do martwego czy przysiadów jednak trochę trzeba założyć nawet jak jesteś początkującym.
Ok sprzęt zamówiony tylko teraz obawiam się że się to do pokoju nie zmieści wszystko bo zbytnio miejsca nie ma ale zobaczymy pokój zrobiony z piwnicy więc na pewno nie będzie z niczym problemu.
Co do wytrwania ja jak coś sobie postanowię to, to zrobię
Mój plan to rok na sucho Siłka połączona z Bieganiem do tego pewna dieta.
Gram w kosza i w Piłkę i na pewno mi się to przyda.
Najbardziej wnerwia człowieka iż tego na necie jest masa i trudno coś wybrać na coś się zdecydować jeśli chodzi o odżywianie sie więc chyba podejdę sobie na jakąś siłkę i odpłatnie niech mi jakiś trener ułoży dietę chyba nie będzie z tym problemu.
Dzięki Panowie za wszystkie podpowiedzi Reputka juz leci.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Przy 65 kg wagi 100 kg ciężaru to za dużo. 60 powinno wystarczyć według mnie. Kiedy zaczniesz robić postępy to sobie dokupisz.
wcale nie tak dużo ;) tak jak wyżej, obłoży hantelki mniejszymi, do tego trzeba wziąć pod uwagę, że przy Martwym Ciągu czy przysiadach przyrosty siły będą dość szybkie więc dokupowanie za 2-3 miesiące ciężkich rzeczy mija się z celem.
Z suplementami się na razie wstrzymaj
racja. suple się powinno stosować wtedy, gdy już z michy i treningu nie dassz rady więcej wycisnąć. Ty póki co nie masz michy i treningu więc daruj sobie suple. Jako początkujący zrobisz jeszcze sporo błędów, a że odżywki na ogół się stosuje przy dopiętej diecie i treningu na ostatni guzik tak więc wiesz.
Gość nie widział na oczy hantli i ławeczki a Ty mu proponujesz sprzęt markowy. Ciekawe tylko po co?
Chociażby dlatego nie warto na razie kupować markowych obciążeń
Trzeba myśleć przyszłościowo trochę. Co zrobi za rok, jak trochę urośnie. Będzie się kładł pod niestabilne stojaki, chwiejne ławeczki i ćwiczył plastikowymi obciążeniami? Markowy sprzęt na siłownie wcale nie jest drogi, a jest pewny. Te szajskie ławeczki z allegro to tylko niebezpieczeństwo dla zdrowia.
Ja tam swoim żeliwnym ciężarem nie rzucam bo nie mam po co i wszystko się trzyma elegancko
Pozdrawiam.
Miałem tu na myśli obciążenia plastikowe ( z betonem w środku). Aczkolwiek przy MC, czy wiosłowaniu czasem zachodzi nagła potrzeba &quot;sprawdzenia wytrzymałości materiału ;) &quot;
Konrad mam do ciebie prośbę jeśli masz czas
było się odewzwać na PW lub gg. rzadko zaglądam do HP ;)
tam jest zestaw gryfów rozumiem iż ogólnie hantelek osobno nie trzeba kupować bo widzę że z tego gryfu je można zrobić tak?
no tam miałeś. sztangę długą, gryf łamany, i dwie hantelki + zaciski do każdego gryfu
Przy 65 kg wagi 100 kg ciężaru to za dużo. 60 powinno wystarczyć według mnie. Kiedy zaczniesz robić postępy to sobie dokupisz.
wcale nie tak dużo ;) tak jak wyżej, obłoży hantelki mniejszymi, do tego trzeba wziąć pod uwagę, że przy Martwym Ciągu czy przysiadach przyrosty siły będą dość szybkie więc dokupowanie za 2-3 miesiące ciężkich rzeczy mija się z celem.
Z suplementami się na razie wstrzymaj
racja. suple się powinno stosować wtedy, gdy już z michy i treningu nie dassz rady więcej wycisnąć. Ty póki co nie masz michy i treningu więc daruj sobie suple. Jako początkujący zrobisz jeszcze sporo błędów, a że odżywki na ogół się stosuje przy dopiętej diecie i treningu na ostatni guzik tak więc wiesz.
Gość nie widział na oczy hantli i ławeczki a Ty mu proponujesz sprzęt markowy. Ciekawe tylko po co?
Chociażby dlatego nie warto na razie kupować markowych obciążeń
Trzeba myśleć przyszłościowo trochę. Co zrobi za rok, jak trochę urośnie. Będzie się kładł pod niestabilne stojaki, chwiejne ławeczki i ćwiczył plastikowymi obciążeniami? Markowy sprzęt na siłownie wcale nie jest drogi, a jest pewny. Te szajskie ławeczki z allegro to tylko niebezpieczeństwo dla zdrowia.
Ja tam swoim żeliwnym ciężarem nie rzucam bo nie mam po co i wszystko się trzyma elegancko
Pozdrawiam.
Miałem tu na myśli obciążenia plastikowe ( z betonem w środku). Aczkolwiek przy MC, czy wiosłowaniu czasem zachodzi nagła potrzeba &quot;sprawdzenia wytrzymałości materiału ;) &quot;
Konrad mam do ciebie prośbę jeśli masz czas
było się odewzwać na PW lub gg. rzadko zaglądam do HP ;)
tam jest zestaw gryfów rozumiem iż ogólnie hantelek osobno nie trzeba kupować bo widzę że z tego gryfu je można zrobić tak?
no tam miałeś. sztangę długą, gryf łamany, i dwie hantelki + zaciski do każdego gryfu
odpłatnie niech mi jakiś trener ułoży dietę chyba nie będzie z tym problemu.
serio, przeglądając różne strony z tego zakresu widząc co nieraz ci niby trenerzy doradzają ćwiczącym z zakresu odżywiania/.treningu to krew zalewa. (oczywiście chodzi tu tylko o nieliczne wyjątki) Polecam Ci jednak dokształcić się z tej dziedziny we własnym zakresie. Internet to kopalnia wiedzy, wyżej kolega dał Ci linka do jednej ze stron. Czytać i jeszcze raz czytać ;)
 
B 2

batik

Użytkownik
Mam prośbę do fachowców którzy ćwiczą mianowicie planuje zakup sztangi do ćwiczeń w domu cel jest prosty : zwiększyć siłę oraz poprawić mięśnie przedramion i z tego co się orientuję ćwiczenia ze sztangą hantlami są bardzo przydatne. Jestem amatorem jeśli chodzi o takie ćwiczenia i chciałbym zakupić sprzęt aby był dla mnie wystarczający myślałem o czymś takim zestaw od razu z hantlami. Proszę o opinie i porady was fachowców wklejać linki doradzać może by tu lub priv pozdrawiam
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=4371940433&amp;amp;ref=last-visited
http://allegro.pl/zestaw-solid-60kg-a-xylo-sztanga-hantle-prezent-ka-i4372292996.html
 
M 0

marszar

Użytkownik
To i ja sie pochwale: 2 miesiące ciężkiej pracy i +4kg masy mięśniowej, 7% tłuszczu.
Ale i tak nadal jestem chudy ale w końcu robię coś dla siebie.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Proszę o opinie
W aukcji nie jest to napisane ale to obciążenie to piasek/jakaś mieszanka betonowa zalane plastikiem. Niechby Ci coś upadło, pękło i masz problem bo piasek się zacznie sypać i tyle. Trzeba się obchodzić z tym jak z jajkiem. Jeżeli naprawdę masz tyle motywacji to dołóż trochę i kup normalne stalowe obciążenie. Nie wiem jak teraz ceny ale ja jakieś 2 lata temu płaciłem 4,50 za kg ale nie żałuje. Wszystko wytrzyma. A i stalowe później bez problemu odsprzedasz jak Ci się znudzi, zbytnio nie tracąc na wartości.
 
drexler 570

drexler

Użytkownik
Panowie na początek przygody z siłownią można wszystkie partie podczas 1 treningu ?
Jak najbardziej wskazane, tylko pamiętaj żeby na dana grupę mięsniową robić przynajmniej 3 serie w których najlepiej żeby było od 12 do 15 powtórzeń (seria nie powinna przekraczać 30 sekund). Wszystkie grupy mięśniowe to troszkę dużo jak na jeden trening i może być męczące więc możesz podzielić np na jednym treningu bardziej nacisk na górną częsc ciała a na drugim na dół. Pamiętaj o 10min rozgrzewce, może być rower, bieżnia, steper a z czasem pomyśl też o odpowiednim odżywianiu bo wtedy dopiero będziesz mógł liczyć na widoczne efekty.
 
matcyp 3,2K

matcyp

Użytkownik
Jak najbardziej wskazane, tylko pamiętaj żeby na dana grupę mięsniową robić przynajmniej 3 serie w których najlepiej żeby było od 12 do 15 powtórzeń (seria nie powinna przekraczać 30 sekund). Wszystkie grupy mięśniowe to troszkę dużo jak na jeden trening i może być męczące więc możesz podzielić np na jednym treningu bardziej nacisk na górną częsc ciała a na drugim na dół. Pamiętaj o 10min rozgrzewce, może być rower, bieżnia, steper a z czasem pomyśl też o odpowiednim odżywianiu bo wtedy dopiero będziesz mógł liczyć na widoczne efekty.
Tak dieta to podstawa zwłaszcza jak się waży 107 kg ;) Dzięki za informacje.
 
drexler 570

drexler

Użytkownik
Tak dieta to podstawa zwłaszcza jak się waży 107 kg ;) Dzięki za informacje.
Nie ma za co;) Jak chcesz zrobić redukcje to po każdym treningu warto by robić przynajmniej 30 min ćwiczeń aerobowych czyli rower, steper, bieżnia do wyboru. Ważne żeby po treningu siłowym to robić a nie przed bo wtedy jest dużo bardziej efektywne i nie tracisz energii potrzebnej na trening siłowy. Warto by było przed treningiem aerobowym przyjąć pewne suplementy ale na tym etapie nie jest to konieczne, ważne żebyś przyzwyczaił organizm do wysiłku i starał się jeść wartościowe produkty bogate w białko i właściwe węglowodany(to ważne bo nie tyko wpływa na rozwój masy mięśniowej ale i na regeneracje). Trening całego ciała jest dość czasochłonny i może być męczący więc na początek trening aerobowy możesz wykonywać co drugi trening a z czasem poznasz możliwości swojego organizmu ( czasami lepiej mniej niż za dużo) :wink: Jak będziesz miał pytania to pisz na priv powiem Ci co i jak.
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
@MATCYP
Poczytaj o FBW. Ja na Twoim miejscu najpierw bym wszystko spalił a później dopiero zaczął robić masę ale już tą mięśniową. Oczywiście można wtedy ćwiczyć normalnie ale jednak lepiej skupić się na aerobach.
 
matcyp 3,2K

matcyp

Użytkownik
@MATCYP

Poczytaj o FBW. Ja na Twoim miejscu najpierw bym wszystko spalił a później dopiero zaczął robić masę ale już tą mięśniową. Oczywiście można wtedy ćwiczyć normalnie ale jednak lepiej skupić się na aerobach.
Tak też zrobię póki co muszę się do tych aerobów przygotować bo wątpię bym zaraz umiał biegać jak kondycja 0 , a wiem , że stawy wtedy cierpią i nie potrzebne kontuzje.
 
matcyp 3,2K

matcyp

Użytkownik
Panowie tydzień już za mną .. Póki co trenuję 3xtydzień siłka i 2xtydzień aeroby [ póki co szybki marsz ] a po każdym treningu rower.
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
Widzę że sporo tu ludzi z dużą wiedzą dlatego pozwole sobie zadać pytanie. Najwyższa pora wziąć się za swoje ciało bo wyglądam jak 7 nieszczęść :p Mięśni mało, mała siła fizyczna, oponka na brzuchu.. Nie jestem jakiś mega gruby, mam 88 kilo przy wzroście 192 cm no ale jednak. I tu moje pytanie - czy najpierw powinienem skupić się w 100% na redukcji tkanki tłuszczowej czy równocześnie odchudzanie i jakiś trening na masę mieśniową? Trochę w necie czytałem także coś tam bym sobie znalazł, o odżywianiu też wiem, ale to pytanie mnie nurtuje bo w zasadzie nie wiem od czego zacząć.
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Oczywiście że najlepiej spalić teraz tłuszcz bo jak teraz zaczniesz robić masę to masa tłuszczowa też pójdzie w górę więc później możesz mieć po prostu większy problem ze spaleniem tego zwłaszcza że tłuszcz ma tendencje do tego żeby odkładać się w różne miejsca jak np. brzuch a jak wiadomo nie da się spalić tłuszczu w jednym miejscu.
 
Do góry Bottom