>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Skoki - Harrachow [9-11 grudnia 2011] HS142

Status
Zamknięty.
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Harrachow

  • Punkt konstrukcyjny: 125 m
  • Wielkość skoczni (HS): 142 m
  • Punkt sędziowski: 142 m
  • Rekord skoczni: 151,0 m- Martin Koch (17.12.2004 r.)


Program zawodów

8.12.2011, czwartek
15:30 oficjalny trening (2 serie)
18:00 kwalifikacje
9.12.2011, piątek
16:00 seria próbna
17:00 pierwsza seria konkursowa
10.12.2011, sobota
15:00 seria próbna
16:00 pierwsza seria konkursowa
11.12.2011, niedziela
12:15 kwalifikacje
13:45 pierwsza seria konkursowa​
Jeżeli pogoda pozwoli to w ten weekend czekają na nas aż trzy konkursy w Harrachowie, a to ze względu na to, że w poprzednim sezonie zawody w tym mieśćie nie doszły do skutku więc FIS w ten sposób chce wynagrodzić organizatorom poprzedni sezon. Poprzednie lata mówią, że ciężko się skacze na tym obiekcie bowiem często warunki poprostu na to nie pozwalają. O śnieg organizatorzy martwić się nie muszą, oby wiatr pozwolił na swobodne skakanie ;)
Zapraszam do dyskusji!
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Piątek 17:00 skocznia HS142
Anders Bardal - Tom Hilde
Typ : Bardal @ 2,170 Pinnacle ✅3msc -12msc
Hilde w Lillehamer dwukrotnie w Lillehamer zawiódł. W konkursie na skoczni małej dopiero 30msc. Kompletnie zepsuty drugi skok, ale to u Hilde tak jakby norma bo skacze on w kratke często i dobry skok przeplata słabym. W drugim konkursie na dużym obiekcie z kolei 36msc i nie wszedł do drugiej serii! Co prawda wygrał kwalifikacje do tego drugiego konkursu, ale to i tak nie zmienia faktu, że faworyzowanie go w parze z Bardalem trochę mnie zadziwia, tym bardziej, że Bardal skacze systematycznie. Na małej skoczni 15msc, ale to tego nie ma co przywiązywać za dużej wagi bo wiadomo że im większa skocznia tym lepiej czuje się na niej Anders ;) No i potwierdził to w konkursie na dużym obiekcie gdzie do spółki z Freundem zajął 2msc. Zarazem oddał najdłuższy skok w tym konkursie na 140,5m.
Wg mnie kurs przesadzony i zaufam Bardalowi bo wydaje się bardziej systematyczny, a Hilde nieobliczalny. W dodatku w generalce PŚ Hilde 17, a Bardal 6 więc ten czynnik ewentualnych dodatkowych pkt za obniżoną belkę może też mieć decydujący wpływ(chociaż w Lillehamer w 1 serii mieliśmy odwrotnie, że najlepsi mieli podwyższany najazd i im zabierano pkt, ale to często się nie zdarza w sezonie)
 
krzosz1987 1,2K

krzosz1987

Użytkownik
Antepost top 3
Typ: Richard Freitag (GER)
Kurs: 4.50
Bukmacher: Bwin
Analiza:
Jak wiemy od dłuższego czasu na skoczniach światowych dominują Austriacy, podobnie jest również w tym ale z tą różnicą, że kilku z nich skocze na początku sezonu słabiej. Loitzl, Koch czy Fettner jak na razie to druga, trzecia a nawet czwarta dziesiątka w poprzednich konkursach, Morgenstern również jak na razie skacze zdecydowanie słabiej niż w poprzednich sezonach, a Gregor Schlierenzauer mimo, że jest wiceliderem Pucharu Świata również jak na razie nie ma tego błysku. Jedyny który nie zawodzi o Andreas Kofler, który jednak wczoraj w kwalifikacjach nieco zawiódł.
Jeżeli wiec Austriacy skaczą nieco słabiej jest to szans dla innych zawodników by znaleźć się na wysokich pozycjach czy nawet na podium zawodów. Mój typ na podium dzisiejszych zawodów to Niemiec Richard Freitag.
Freitag już raz w tym sezonie był na podium na średniej skoczni w Lillehammer i nie był to bynajmniej przypadek. Niemiec skacze od początku sezonu bardzo dobrze, w Kuusamo był 9, natomiast na dużej w Lillehammer 5. Wczoraj podczas treningów nie szło mu co prawda najlepiej ale już podczas kwalifikacji uzyskał 133.5 m co było drugim wynikiem, lepszy był tylko Schlierenzauer, który uzyskał 137m ale od razu napiszę, że Niemiec za swój skok dostał jeszcze 7 punktów za wiatr, gdy Austriakowi natomiast odjęto 2 punkty z tego samego powodu. Freitag więc według mnie będzie się dzisiaj liczył w walce o podium i mam nadzieje, że ta sztuka mu się powiedzie, bo kurs na niego naprawdę zachęcający.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Skoki - drużynówka 16:00 - HS142
Niemcy top3?
Typ : TAK @ 2,00 Unibet ⛔4msc -&gt; Mechler 96m????
Freitag, Freund, Neumayer i Mechler to czwórka Niemców. Freitag jest piekielnie mocny. Freund też należy do czołówki. Neumayer w drużynówkach dokłada zawsze swoje, a Mechler hmm największa zagadka w sumie, ale gorzej od Schmitta raczej nie wypadnie. Coś ok 120m go stać. Byle nie zawalił skoku jak w kwalifikacjach... Ale jestem dobrej myśli.
Austria pewnie wygra. O podium powalczą Norwedzy, Niemcy i Słoweńcy. O ile Norwegia ma Bardala jako pewny punkt o tyle Hilde i Sklett to takie zagadki trochę. A Romoeren jeszcze większa nie wiadoma. W treningach spisywał się nawet dobrze, a konkurs zawalił. Zagrożenie może też być ze strony Słoweńców, bo mają wyrównany skład. Kranjec, Damjan, Prevc i Sinkovec. Jednak patrząc na poszczególne pary to Freitag powinien uzyskać przewagę nad Kranjcem, a reszta w sumie na równi z lekkim w skazaniem raczej na Niemców.W Kuusamo też odbyła się drużynówka i tam Niemcy skończyli o 6pkt za Słowenią na 4 msc, ale Freitag zawalił bo ledwo 102m uzyskał. Teraz takiego rozczarowania z jego strony nie przewiduję bo skacze świetnie. Kurs mi się podoba więc gram. bo tak jak mówię jest duża szansa na pudło dla Niemców.
Jeszcze o pogodzie na dzisiaj :
Warunki dziś raczej dobre, temperatura wynosi około zera stopni, jest pochmurno, ale nie pada. Wiatr na chwilę obecną jest bardzo słaby
 
A 709

arkadiuszch

Użytkownik
Zgadzam się z Robsonem. Jednak ja gram H2H Niemcy - Japonia 1.
Niemcy mają dwóch liderów, równego Neumayera no i jedną niewiadomą. Jednak Japonia ma o wiele gorszą sytuacji. Ito wczoraj w konkursie zaskoczył i był drugi, jednak poźniej długo nic. Mimo wszystko ja uwazam, że Ito nie jest takim liderem drużyny jak Freitag czy Freund. I spokojnie Niemcy będą przed Japonią.
Polecam.

//dawid
Następnym razem podaj buka i kurs.
 
bsnt 1,3K

bsnt

Użytkownik
Polska - Finlandia
Uważam, że Polacy w tej parze nie stoją na straconej pozycji. W polskiej kadrze dzisiaj skakać będą Kamil Stoch, Piotr Żyła, Stefan Hula i Dawid Kubacki. Myślę, że Kamil i Piotr stać na dobre skoki, przynajmniej takie jak we wczorajszym konkursie. Forma Stefana powoli, powoli ale wzrasta. Świetny skok oddał podczas czwartkowych kwalifikacjach, dzięki któremu zajął 3 miejsce. W konkursie już tak dobrze nie było, ale odkąd pamiętam Stefan zawsze w drużynówce skacze bardzo dobrze, więc czemu nie dzisiaj ? Najwięcej możemy stracić na skokach Dawida, któremu jeszcze trochę brakuje do poziomu pierwszej 30, ale z czasem powinien tam zagościć, bo według mnie potencjał to on ma i to nie mały. Słowo o wczorajszym konkursie indywidualnym. Kamil i Piotrek znaleźli się w pierwszej 20, natomiast Stefan i Dawid odpowiednio 33 i 34 msc.
Drużyna Finlandii przedstawia się następująco: Matti Hautamaeki, Janne Happonen, Olli Muotka i Anssi Koivuranta. Skład wydaje się przyzwoity, ale ich obecna forma pozostawia wiele do życzenia. Matti jest kilometry od swojej dawnej formy. Jeśli odda pierwszy dobry skok to następny jest totalnie nieudany. Nie potrafi utrzymać pewnego poziom, co odbija się na wynikach. Janne Happonen dużo poniżej sowich możliwości. W kwalifikacjach oddał beznadziejny skok i o występie w konkursie mógł tylko pomarzyć. Olli podobnie jak Dawid Kubacki dopiero zaczynają prawdziwą przygodę ze światowymi skokami. W Harrachowie skacze na podobnym poziomie. I na koniec został Anssi który jest obecnie najlepszym Fińskim skoczkiem w stawce. Wczoraj również słabo się zaprezentował, skacząc w pierwszej serii tylko 116 metrów, w drugiej się poprawił o 8 metrów, ale wówczas wszyscy poprawiali swoje pierwsze skoki.
Reasumując, uważam że jeśli Kamil i Piotrek skoczą na swoim poziomie, a Stefan i Dawid nie zepsują totalnie swoich skoków to Polacy mogą myśleć o dobrym rezultacie i pokonaniu Finów.
Polska - Finlandia | 1 @ 1,72 Tobet ✅ 5msc - 10msc
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
ludzie piszcie buki i kursy jak juz podajecie typ...
Będziesz chciał zagrać to sobie sprawdzisz sam, proste ;)
Ja grałem u buka naziemnego dlatego nie pisałem ????
Jednak przyłączam się do prośby i znacznie lepiej jest jak się dopisuje kurs i buka. Wtedy wiadomo jaki kurs i czy warto w ogóle szukać danego typu i co ważne gdzie bo jak wiadomo pary w skokach różne buki inaczej wystawiają. Więc edytuj jak możesz, a na przyszłość podawaj już ;)

Co do pary Polska - Finlandia to dla mnie strasznie dużo niewiadomych. Polacy mogą wypaść różnie, a i Finowie mają wyraźna zapaść skoków. Jednak czwórkę maja potencjalnie lepsi od naszych bo Hautameaki, Happonen, Koivuranta i Muottka. Jak będą dobre warunki to mogą polecieć jak chociażby wczoraj Matti dzięki czemu zajął dobrą pozycję. Więc ja tej pary bym nie ruszał.
Dlatego mam lepsze rozwiązanie ;)
Polska - Słowenia
Typ : Słowenia @ 1,41 Expekt✅5msc - 3msc
Słoweńcy po prostu maja team. Kranjec, Damjan i Prevc to duża siła + Sinkovec nieobliczalny. U nas Stoch i Żyła i właśnie kto dalej? Hula wiadomo co &quot;potrafi&quot;, a Kubacki pewnie 110m i tyle. Słowenia będzie walczyć o 3-4msc wg mnie, a Polacy tak w granicach 6-8 pozycji moim zdaniem.
Do dubla z czymś można brać wg mnie ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Będziesz chciał zagrać to sobie sprawdzisz sam, proste Ja grałem u buka naziemnego dlatego nie pisałem
Bys napisal ze to w naziemnym za 1,50 albo w tobecie za 1,30 to oszczedzilbym sobie nawet szukania
Niemcy TOP 3 - 1,75 unibet
Popieram typ robsona i nie mam nic do dodania wiecej.. W Słowenii jesr tylko Kranjec z czolowki, w Japonii Ito. U sasiadow mamy Freitaga i Freunda co daje nam mocna podstawe, do tego Neymayer i Mechler ktorzy slabsi od Takeuchiego czy Sinkovca.. Jak nie Niemcy to nie wiem kto ma byc na podium dzisiaj..
 
berciq89 473

berciq89

Użytkownik
Slovenia - Japan 1,55 Betsafe ✅
We wczorajszym konkursie indywidualnym Słoweńcy zaprezentowali się dośc dobrze , natomiast Japończycy skaczą w kratke. Nie oglądałem konkursu w tym roku ale w poprzednich latach Ito skakał dobrze tylko jak mu powiało pod narty, uważam że to 2 msc we wczorajszym konkursie to troche przypadek znając tego zawodnika. Słoweńcy mają po prostu dość wyrównany skład i powinni powalczyć o podium. Co sądzicie o tym typie?
 
bsnt 1,3K

bsnt

Użytkownik
Słówko do dzisiejszego konkursu. Ogólny wynik naszej reprezentacji wydaje się być dobry. Nie wiele zabrakło do podium, ale uważam że to co dzisiaj skakali to były jedne z najlepszych może nie w sezonie, ale z pewnością w ten weekend. Szkoda trochę tych dwóch słabych skoków w pierwszej serii, bo wynik mógłby być znacznie lepszy. Ale według mnie to i tak jest dobrze, bo jak na razie to tylko Piotrek i Kamil są w formie. Z pewnością odległości jakie osiągnęli w drugiej serii Stefan i Dawid znacznie ich podbudują przed jutrzejszym konkursem. Pomimo braku Adama, kadra jednak daje rade, co z pewnością zamyka usta osobą, którzy już skazywali ich na same niepowodzenia.
Widzę, że Unibet wystawił już kursy na jutrzejsze zawody więc można już coś napisać.
Gregor Schlierenzauer Top 3 | 1,65 Unibet ⛔ 8msc ...
Kurs jak najbardziej do grania według mnie. Po tym co dzisiaj widziałem, Gregor jutro może spokojnie być w pierwszej trójce. Jego główni rywale lekko zawodzą. Andreas Kofler już bez tego czegoś, co pozwalało mu wygrywać, Thomas Morgenstern dalej w poszukiwanie formy, Daiki Ito raczej już nie powtórzy wyczynu z piątku, Tom Hilde jeszcze nie ten poziom formy, Kranjec lubi duże obiekty więc szansę na pierwszą piątkę ma, ale na podium jednak to za mało. Jedynymi godnymi uwagi &quot;graczami&quot; są Anders Bardal i Richard Freitag. Obaj w ten weekend skaczą na prawdę bardzo fajnie, wszystkie skoki na wysokim poziomie, dalekie odległości. Tak więc według mnie Gregor jutro ponownie stanie na podium.
Potem napiszę jeszcze typy na rywalizację H2H.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Ehh ten Mechler wczoraj dał popis w drugiej serii ... A gdyby skoczył chociaż te 102m to byłoby podium Niemców pewnie. Cóż patrzymy w przód. Przed Nami kolejne zawody.
Skoki 13:45 - Indywidualny HS142
Taku Takeuchi - Stefan Hula
Typ : Takeuchi @ 1,60
37msc-35msc -&gt;0,2pkt
Schlierenzauer - Morgenstern
Typ : Schlieri @ 1,50
8msc -2msc
AKO @ 2,40 Unibet
Przecież nie zaufam Stefankowi w tej parze
Co prawda miał dobre kwalifikacje i 3msc, ale konkurs piątkowy schrzanił tak więc wniosek jest taki sam. Nieprzewidywalny i potrafiący oddać jeden skok dobry, a drugi słaby. Tak samo dzisiaj w drużynówce. Takeuchi patrząc na konkurs piątkowy, dzisiejszą drużynówkę czy serie próbne to był za każdym razem wyżej od Polaka w klasyfikacji. Jedyny wyjątek to kwalifikacje gdzie skok Huli wyszedł, ale Takeuchi przegrał wtedy tylko o niecałe 5pkt. Gram na Japończyka bo oddaje dwa równe skoki, a Stefan może zaliczyć w każdej chwili bulę...
Schlierenzauer ma moc i to widać. U Morgiego uwidacznia się jakieś spinanie jak przychodzi mu postawić kropkę nad &quot;i&quot; i ma pokonać Gregora. Co prawda dzisiaj w drużynówce zaprzeczył tej teorii, ale no właśnie skakali w jednym celu i nie musieli ze sobą rywalizować. W piątek Morgi nie najlepiej, Schlieri odpalił z pierwszym skokiem i drugi trochę słabszy, ale i tak dający mu wygraną. Wg mnie Schlieri powalczy o wygraną z Bardalem, Freitagiem, a Morgenstern będzie oglądał ich plecy
 
krzosz1987 1,2K

krzosz1987

Użytkownik
Spotkanie: Antepost top 3
Typ: Anders Bardal (NOR)
Kurs: 2.25
Bukmacher: Bwin
Analiza:
Norwescy skoczkowie rozkręcają się z konkursu na konkurs. Po nieudanych zawodach w Kuusamo postanowili potrenować w spokoju na swoich skoczniach w Lillehammer, już tam było widać, że Anders Bardal jest w niezłej dyspozycji co udokumentował zajęciem 2.miejsca w jednym z konkursów.
W Harrachovie natomiast Bardal jest już prawdziwym liderem drużyny. W piątkowym konkursie indywidualnym zajął 3.miejsce, wczoraj natomiast był tym zawodnikiem który zrobił różnicę w konkursie drużynowym. Skakał ładnie i daleko (135.5m i 139m) i wydatnie przyczynił się do detronizacji Austriaków w drużynówce. Sam natomiast osiągnął najlepszy wynik spośród wszystkich startujących.
Według mnie dzisiaj Bardal jest jednym z głównych faworytów do zwycięstwa, podbudowany dobrymi wynikami indywidualnie oraz zwycięstwem w drużynówce na pewno będzie jednym z głównych aktorów dzisiejszego widowiska. Ja nieco asekuracyjnie nie gra na zwycięstwo Bardala a jedynie na znalezienie się tego zawodnika na podium dzisiejszych zawodów. Wydaje się, że są na to bardzo duże szansę tym bardziej, że główni faworyci (Austriacy) nie skaczą równo. Owszem Gregor Schlierenzauer wygrał w piątek ale gdyby nie dobry wiatr pod narty w pierwszym skoku wcale tego zwycięstwa by nie było, wczoraj był indywidualnie na 10. miejscu. Kofler w Harrachovie skacze słabo,w treningach lądując nawet na bulę a Morgenstern skacze równo ale nie na tyle daleko by walczyć o najwyższe cele. Typ więc jak najbardziej do zagrani i polecenia.
 
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
Robert Kranjec-Severin Freund 1 @ 1,78 Expekt
Freund wyraźnie w dołku. Niemiec stracił formę z ubiegłego sezonu i w chwili obecnej max jego możliwości to pierwsza 10. Na dodatek w Harrachovie nie spisuje się najlepiej, zdecydowanie przegrywa rywalizację wewnątrz-zespołową z Freitagiem. Od Kranjca słabszy zarówno wczoraj, jaki i w piątek. Może i Severin nie ma szczęścia do warunków pogodowych, ale obniżka dyspozycji i być może problem z dopasowaniem się do skoczni robią swoje. Kranjec swobodnie lata w okolice 130 metrów, odległości raczej nieosiągalne dla Niemca.
 
spirol 30

spirol

Użytkownik
witam mialem zagrany taki o to zaklad
FIS Ski Jumping World Cup 2011/2 - Individual HS142: Harrachov (Sunday)
Tochimoto, S - Colloredo, S
Head to Head
Najlepsza pozycja końcowa
Twój zakład: Tochimoto, S
Tochimoto nie przedarl sie poprzez kwale i niewystartowal w konkursie mimo to Unibet rozliczyl zaklad jako przegrany, troche to dziwne , myslalem ze bedzie zwrot
 
spirol 30

spirol

Użytkownik
bo co ? byl gorszy od colloredo czy nie byl ? odpowiedz jest prosta a wiec decyzja buka rowniez...
chyba zartujesz, on nie bral w ogole udzialu w konkursie wiec jak dla mnie zwrot, tak robia inni bukmacherzy typu tobet itd
Unibet leci w kulki, odpisali mi
Dziękuje za kontakt z Unibet w sprawie FIS Ski Jumping World Cup 2011/2 - Individual HS142: Harrachov (Sunday) Uprzejmie informuję , że wydział sportowy zaznaczył w opisie, że ten zakład uwzględniał całość zdobytych punktów nie tylko w ostatnim turnieju(indywidualne). Zakład obejmował wszystkie poprzednio zdobyte punkty. Na dowód wysyłam Panu wyniki FIS.
te zdanie miazdzy ????
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
konkurs to rowniez kwalifikacje.. pomysl. czy bral udzial w kwalach nie chce mi sie nawet sprawdzac ale pisales ze bral wiec odpowiedz jest jasna. skokow nie gram ale gram biegi i oczywiste jest dla mnie ze kwale w sprincie wliczaja sie zaklad i czulbym sie oszukany gdybym zagral na kowalczyk z kalla np i nie otrzymal kasy za wygrana justyny..
a wiec :
KWALE TO TEZ KONKURS !!
 
spirol 30

spirol

Użytkownik
gdzie grales te zaklady? domyslam sie ze na Unibecie bo tylko oni wliczaja kwale z konkursem kazdy inny bukmacher daje zwrot wiec jesli nie chesz czuc sie oszukany to graj tylko na uni w przeciwnym razie otrzymasz zwrot
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom