>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Skoki narciarskie 2012/2013 - 2/3 Luty 2013 - Harrachov

Status
Zamknięty.
groven 2,2K

groven

Forum VIP
Puchar Świata w skokach narciarskich
Harrachov 2- 3 Luty 2013


Słynny ośrodek pięciu skoczni znajduje się na północnych zboczach Čertovej hory [Czarciej Góry] w Harrachovie. Znajduje się tu kilka skoczni od K30 po K180. Najstarsza skocznia w Harrachovie pochodzi z 1920 roku. W tym czasie miejscowość nosiła nazwę Harrachdorf a posiadłość należała do hrabiego Harracha. Na terenie skoczni znajdują się skocznie K40 (punkt krytyczny 40 m), K70 i K90. Wyżej na Čertovej hore [Czarciej Górze] znajduje się kompleks dużych skoczni zbudowanych w latach 1978-1983. Tu mieści się skocznia K120 oraz mamucia skocznia dla lotów na nartach K180. Harrachovska skocznia mamucia należy do 6 największych skoczni na świecie. Odbywają się tu zawody pucharu świata w lotach narciarskich. W latach 1983 i 1992 organizowano tu również mistrzostwa świata.
Źródło
Tegoroczne zawody w Harrachovie
rozpoczną się w piątek kwalifikacjami (godz. 18). Dwa konkursy Pucharu Świata zaplanowano na sobotę (początek 15.45) oraz niedzielę (początek 14).
Ci sami skoczkowie, którzy startowali w minionym tygodniu w norweskim Vikersund, wystąpią w najbliższy weekend w zawodach Pucharu Świata w Harrachovie - poinformował Polski Związek Narciarski na swojej stronie internetowej.

Na czeskim &quot;mamucie&quot; będą skakać: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Krzysztof Miętus i Dawid Kubacki.
Trener austriackich skoczków Alexander Pointner zdecydował, że Thomas Morgenstern i Andreas Kofler nie wystąpią w najbliższym konkursie Pucharu Świata w lotach narciarskich w czeskim Harrachovie. Obaj nie startowali także w ostatni weekend w Vikersund. W ekipie Austrii znaleźli się na zawody w Czechach w dniach 2-3 lutego Gregor Schlierenzauer, Martin Koch, Wolfgang Loitzl, Michael Hayboeck oraz Lukas Mueller.

Rekordziści skoczni:

  • HAUTAMAEKI Matti - 214.5m (2002-03-09)

  • MORGENSTERN Thomas - 214.5m (2008-01-18)



Zapraszam do pisania analiz, podawania typów, przemyśleń, oraz merytorycznej dyskusji na temat zbliżających się zawodów.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Oprócz Morgensterna i Koflera w Harrachowie zabraknie: Bardala,Jacobsena,Hilde,Freunda,Freitaga.Nie będzie żadnego z Japończyków,Vassiliew nadal odpoczywa.W optymalnym zestawieniu będą jedynie Polacy i Słoweńcy.
Lista kandydatów do walki o podium jest bardzo krótka w takich okolicznościach;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
chajtgr 54

chajtgr

Użytkownik
Jaka Hvala wygrał kwalifikacje do konkursu lotów w Harrachovie (203 m). Słoweniec nie skakał jednak najdalej. To Maciej Kot uzyskał dwa metry lepszy rezultat i był drugi.
Trzecie miejsce należało do Rune Velty (202 m), a kolejne miejsca zajęli Kozisek, Hayboeck i Colloredo.
Bardzo dobrze spisali się Dawid Kubacki (12 miejsce) i Miętus (16 pozycja).
Zawodnicy z czołówki klasyfikacji lotów, którzy mieli pewną kwalifikację również skakali daleko. Jan Matura uzyskał z niższej niż poprzednicy, 13. belki, 200 metrów. Dobre wyniki mieli też Tepes (197,5 m) i Schlierenzauer (204 m).
Piotr Żyła skoczył 181,5 metra, a Kamil Stoch lądował sześć metrów dalej. Ammann uzyskał zaledwie 160 metrów, a Kranjec 173,5 metra.
Wyniki treningów i kwalifikacji:
http://www.skokinarciarskie.pl/aktualnosci/10578,PS_Loitzl_wygrywa_pierwszy_trening
http://www.skokinarciarskie.pl/aktualnosci/10579,PS_Kranjec_zwyciezca_drugiego_treningu
http://www.skokinarciarskie.pl/aktualnosci/10580,PS_Hvala_przed_Kotem_w_kwalifikacjach
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Gregor Schlierenzauer TOP 3@1,40 Bwin✅ 1msc

Nie ma się co rozpisywać o umiejętnościach tego zawodnikach na mamutach.Dziś na treningach był czwarty i drugi,w kwalifikacjach uzyskał drugą odległość.Tylko jakaś katastrofa(wiatr) może tu przeszkodzić.
-------------------
Jaka Hvala-K.R.Sorsell-Elverum: Hvala @1,25 Bwin✅6-26 msc

Tu kurs jeszcze niższy,ale nie bez powodu.Świeżo upieczony MŚ juniorów wrócił do cyklu PŚ i dziś już odleciał raz-na 203 metry w kwalifikacjach.Skoki treningowe też bardzo solidne.A jak rywal? W kwalifikacjach 20 metrów bliżej,w 1.treningu 18,5 metra bliżej,w 2.treningu uzyskali równą odległość.W zawodach nie wierzę w dobry wynik &quot;no name&#39;a&quot; z Norwegii,a Słoweniec powalczy o TOP 5 przy odrobinie szczęścia.
 
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
Maciej Kot - Wolfgang Loitzl 1 @ 1,60 betsafe
Kotowi ta skocznia bardzo odpowiada: &quot;Określenie mamuta dla tej skoczni to według mnie nie jest najlepsze. Według mnie jest to skocznia normalna, tylko powiększona dwa razy. Skacze się tak samo jak na normalnej skoczni, tylko leci się wyżej i dalej&quot; - powiedział po kwalifikacjach Maciej Kot. &quot;Moje skoki w Vierksund też były dobre, tylko nie na tamtą skocznię. Tutaj nie robię nic innego, nic się nie zmieniło, poza skocznią. Myślę, że to jest głównym czynnikiem tych dobrych skoków&quot;.
Dwie ostatnie próby powyżej 200 metrów i przy takiej dyspozycji jutro Kot bezproblemowo będzie w 10, ma dużą szansę być najlepszym z Polaków. Loitzl wygrał pierwszy trening, ale później odpowiednio 34 i 14 miejsce, więc było coraz gorzej. Loitzl jak wiadomo lotnikiem nie jest, ale w szerokiej czołówce powinien być. Jednak jeśli Kot będzie latał tak jak w piątek bez większego trudu wyprzedzi Austriaka.

Gregor Deschwanden - Andreas Wank 2 @ 1,85 betsafe

Szwajcar ma bardzo niskie prędkości w Harrachovie. W każdej próbie do Niemca traci około 2 km/h, co ma przełożenie na skoki, bo dwukrotnie wylądował bliżej od Wanka. Raz wyprzedził Niemca, ale ten dostał w drugim treningu +6.8 pkt rekompensaty, co oznaczało złe warunki powietrzne. Prędkości Szwajcara są jednymi z najniższych w stawce na Certaku. Bez dobrych warunków trudno będzie daleko polecieć Szwajcarowi.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Martin Koch - Wolfgang Loitzl 1 1,72 ⛔
Peter Prevc - Piotr Żyła 1 1,55 ✅

Kurs 2,67 Tobet

Koch wiadomo to jest lotnik. W tym sezonie słabiej się spisuje jednak podczas lotów te skoki,loty Mu wychodzą dość dobrze. Loitzl wygrał jeden trening żeby w drugim spaść na 160m. Koch w każdym skoku solidnie w granicach 190m. Jeśli będą skakać w porównywalnych warunkach to Koch wygra.

Nie lubie grac przeciwko swoim a tym bardziej przeciwko Piotrusiowi ale te skoki nie wyglądają najlepiej. Wczoraj w kwalifikacjach jedynie skoczył dość dobrze a tak to słabiutko.Skoki w granicach 180m nie są jakimiś super wynikami.Prevc skoki w granicach 190m więc 10m różnicy,w kwalifiakcjach oddał swój najsłabszy skok 185,5m jednak i tak byl lepszy od Żyły.
Zobaczymy co z tego wyjdzie.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Prevc - Loitzl 1 1,95 Unibet✅

Tutaj wydaje mi się że troche za wysoki kurs na Prevca dlatego polecam. Loitzl jak pisałem wyszedł Mu jeden skok a później bez szału. Prevc w treningach po 190m do tego w kwalifikacjach z obniżonej belki 185,5m co jest dobrym rezultatem uważam. Dzisiaj Słoweniec powinien być wyżej i latać dalej.Austriak jest bardzo niestabilny i nawet po jedynym dobrym skoku nie może być pewny dobrego miejsca bo drugi zazwyczaj zawali.
 
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
BOYD-CLOWES Mackenzie-MIĘTUS Krzysztof typ 1 ( kurs 1,95) betsafe ⛔ Szkoda,Boyd nie wytrzymał presji.

Jak dla mnie Kanadyjczyk jest bardziej regularny,mimo różnych warunków uzyskiwał stałą odległość,ma bardzo dobrą prędkość na progu to automatycznie daje mu jakąś przewagę,w treningach dwa razy lepszy natomiast w kwalifikacjach nie miał takich warunków jak nasz Krzysiek.
KUBACKI Dawid-HAJEK Antonio typ 2 ( kurs 1,86) ✅ izzy

W tej parze chciałem zwrócić uwagę iż Hajek zna dobrze tą skocznię lecz ani w treningach i również w kwalifikacjach nie miał jeszcze punktów ujemnych,czyli teoretycznie skacze w gorszych warunkach i uzyskuje w miarę dobre odległości,natomiast nasz Kubacki podczas kwalfikacji dostał pozytywny podmuch,jednak jak wiemy na mamutach jest lepiej dostać wiatr pod narty niż mieć punkty ujemne.
 
D 39

domuji

Użytkownik
Loitzl - Kot 2 1,50 bet365 ⛔
Analiza w typach dnia.
Loitzl - Stjernen 2 1,83 bet365 ✅
Tutaj może być wyrównany wynik, jednak kurs mnie skłania ku Norwegowi. Jest lepszy lotnikiem, zepnie się na konkurs i odleci, Loitzl prezentuje się raczej słabo w Czechach.
Schliri - Kranjec 1 1,57 bet365 ✅
Schlirenzauer nie dośc, że w gazie to bardzo dobrze czuje się na tej skoczni. Kranjec raczej przeciętnie, lecz wiadomo iż jest świetnym lotnikiem jednak wczorajsze kwalifikacje skłoniły mnie ku temu typowi. W podobnych warunkach Schliri odleciał na ponad 200m a Kranjec wylądował przed punktem K, zobaczymy.
Hajek A.-Janda J. 1,18 ✅
Hvala J.-Elverum K.R. 1,18 ✅
Boyd Clowes M.-Descombes V. 1,18 ✅
Colloredo S.-Frenette P. 1,15 ✅
Schliri 1-3 1,40
✅
Z stsu ako całkiem przyjemne, 2,70 a nie ma siły, żeby nie weszło. Znaczy jest siła, ale prawdopodobieństwo małe ;)
Hayboeck - Loitzl 1 2,50 ⛔
Kubacki - Mietus 1 1,90 ⛔
Także sts wychodzi przyjemne ako 4,5 a typ nie jest głupi, pograne za 25 zł.
Matura - Stjernen 1 ✅
Żyła - Kot 2 ✅
ako 2,28 wszystkie skoki z treningów i kwalifikacji trzymają mnie przy tym typie więc pograne trochę grubiej.

Kranjec R.-Schlierenzauer G. 2 ✅
Wank A.-Muotka O. 1 ⛔
Jak wyżej, ako 2,33. Wank zepsuł jeden skok wczoraj, w dwóch pozostałych dużo dalej od Fina, poradzi sobie.
EDIT: Mimo loterii na ✅
 
rajdowiec75 1,8K

rajdowiec75

Użytkownik
Kot - Żyła @1.57 ✅
Dla Maćka ta skocznia nie jest mamutem tylko &#39;normalną skocznią przedłużoną prawie dwa razy&#39; z tym, że leci się wyżej i dalej dlatego skacze tutaj lepiej od Żyły. Wystarczy też przeczytać wypowiedź Piotrka po kwalifikacjach:
&quot;Nie do końca jestem zadowolony ze swoich skoków tutaj. Najbardziej pozytywnie oceniam chyba pierwszy skok, bo wiedziałem co mnie tu czeka. W moim drugim skoku na pewno wybiłem się za wcześnie, a w trzecim miałem problem z dojechaniem do progu, bo tak mnie raz &#39;dzióbło&#39;, drugi raz &#39;dzióbło&#39;... było dobrze, bo dojechałem, ale nie dało się jechać szczególnie szybko. To jest taka skocznia podobna do Bischofshofen, że się jedzie po tym płaskim rozbiegu. Niby to w telewizji tak nie wygląda, ale się jedzie i jedzie. W pierwszym skoku było najlepiej, miałem trochę taki przejazd jakby slalom, że nie widziałem czy już mam się odbić, czy nie. Ta skocznia może jest mało fajna, ale jutro są zawody, więc myślę że się sprężę bardziej i może będzie lepiej.&quot; - mówił po kwalifikacjach Piotr Żyła.
&quot;Podczas pierwszych dwóch skoków były fajne warunki - nie sypało, wiatr lekki z tyłu. W tym ostatnim trochę zaczął sypać śnieg, a organizatorzy z tymi dmuchawami też tak nie do końca odśnieżali, bo mi tylko trochę takich kupek narobili, które czułem jak jechałem. Ale dojechałem do progu i zdążyłem się odbić, a tam na tym rozbiegu jedzie się dość długo i jest czas żeby się namyślić&quot; - dodał sympatyczny skoczek z Wisły.
&quot;Nie mam celu odnośnie miejsca, po prostu chcę dojechać stabilnie do progu i skoczyć taki normalny skok - tak jak skakałem w Vikersund, czy choćby w Wiśle i Zakopanem. Takie mam cele na jutro. Oczywiście chciałbym, żeby przybyło dużo polskich kibiców. Widać, że dziś już było tutaj dużo kibiców z Polski, na pewno jutro i w niedzielę też ich dużo będzie&quot; - zakończył Żyła.

Widać, po wypowiedziach, że Vikersund a Harrachov to dwie nieco inne skocznie, dlatego zbytnio nie ma co porównywać wyników z dwóch ostatnich konkursów, można jedynie spojrzeć na nie jako dodatek do analizy i wyboru mniej lub bardziej pewnych typów.
Wczoraj STS po 1 treningu popełnił babola wystawiając na Elveruma z Ingvaldsenem @2.15 na kwalifikacje. Niestety dzisiaj już mądrzejsi wystawili na konkurs tylko @1.45. Kim Rene nie jest zbyt znanym skoczkiem, więc nie moge zbyt wiele o nim napisać, ale porównując jego skoki w Harrachovie do skoków jego starszego kolegi z ekipy norweskiej myśle, że i po takim kursie można dorzucić ten typ do jakiegoś ako. Biorąc pod uwagę, że nie jest to typowy mamut i to jak zaprezentowali się wczoraj skoczkowie na pewno warto zagrać mimo marnych kursów Maturę, który jest w bardzo dobrej dyspozycji ze Stjernenem @1.45 który hopsa sobie tutaj poniżej oczekiwań, oraz Rune Veltę z Fannemelem @1.4 i Petera Prevca z Maxem Mechlerem @1.4 ponieważ mimo iż Anders i Max prezentują całkiem równy poziom to jednak Peter i Rune to nieco wyższa półka na większych skoczniach, gdzie spisują się po prostu lepiej.
Jako, że jest to STS i podatek robi swoje więc gram to w akumulatorze ▶
Peter Prevc - Max Mechler @1.4 ✅
Rune Velta - Anders Fannemel @1.4 ⛔ Velta DSQ za kombinezon...
Kim Rene Elverum - Ole Marius Ingvaldsen @1.45 ✅
Maciej Kot - Piotr Żyła @1.57 ✅
Jan Matura - Andreas Stjernen @1.45 ✅
@6.47
 
cibeles 969

cibeles

Użytkownik
Velta - Koch 1 za 1,72 w milenium

Kurs mnie w pełni zadawala, więc pobieram. Wicemistrz świata w lotach kontra znany lotnik. Niestety i jeden, i drugi w tym sezonie zdecydowanie gorzej niż w zeszłym. Dla mnie solidniejszy jest Norweg więc kieruję swoją kasę w jego stronę !
 
chajtgr 54

chajtgr

Użytkownik
Jaka Hvala - Anders Fannemel 1 @ 1.41 expekt ✅
Dzisiaj stawiam na Słoweńców. Ich zwycięstwo w Zakopanem nie było dziełem przypadku. Forma wciąż dopisuje zarówno na skoczniach normalnych jak i mamutach, ale do rzeczy. Hvala to świeżo upieczony mistrz świata juniorów indywidualnie i drużynowo.W Harachowie radzi sobie przyzwoicie, wygrał kwalifikacje.Norweg po niezłych skokach u siebie w Vikersund w Czechach nie wygląda już tak dobrze i regularnie skacze kilka metrów bliżej od Hvali.
Peter Prevc - Piotr Żyła Twój typ: 1 1.55 tobet ✅
Obaj zawodnicy skaczą w Harrachowie na ustabilizowany poziomie. Różnica jest taka, że Prevcowi bliżej było w próbach do 190 metra, a Żyła lądował regularnie w okolicach 180 metra. Nasz zawodnik sam przyznał, że mamut w Czechach nie leży mu tak jak ten w Vikersund na ,którym szalał tydzień temu.
 
izajasza53 2,7K

izajasza53

Użytkownik
Kot M. - Velta R 1 1,95 Unibet ✅
W kwalifikacjach Polak na 2miejscu z najdłuższym skokiem 205.0m, Norweg na 3miejscu z wynikiem 202.0m.
1trening Maciej 15miejsce 181.0m, Rune Velta 181.5m. i 13miejsce.
2trening Polak 3miejsce 202.5m. Norweg 197.0m i 8lokata.
Polak oddaje dłuższe skoki od Norwega, tutaj co najwyżej powinny być wyrównane kursy.
 
A 709

arkadiuszch

Użytkownik
Gregor Schlierenzauer [email protected] Unibet ✅ izi :cool:
Kto jak nie on ? Kurs mnie zaskoczył. Myślałem, że powyżej 2 nie skoczy, a tu taka niespodzianka.
Oprócz Morgensterna i Koflera w Harrachowie zabraknie: Bardala,Jacobsena,Hilde,Freunda,Freitaga.Nie będzie żadnego z Japończyków,Vassiliew nadal odpoczywa.W optymalnym zestawieniu będą jedynie Polacy i Słoweńcy.
Lista kandydatów do walki o podium jest bardzo krótka w takich okolicznościach:wink:
Wystarczy spojrzeć na wyniki treningów. Gregor za każdym razem w czołowce. W konkursie będzie zmobilizowany na 100% i odpali. W kwalifikacjach już pokazał, że wystarczy, żeby się troche sprężył i już skacze daleko.
kto mu może zagrozić? Oczywiście największym zagrożeniem będzie Kraniec, który lubi mamucie skocznie. Jednak lepiej czuje sie na jeszcze większych skoczniach niżeli w Harrachovie, typu Vikersund czy Planica. Uwazam, że skocznia w Harrachovie to handicap jednak po stronie Austriaka.
Nie widzę poza Krancem nikogo innego kto mógłby powalczyć z Gregorem.
Kurs wg mnie zawyzony. Pazerność na kolejne wygrane Austriaka jest tak duża, że będzie zmobilizowany w 100% i nie da żadnemu rywalowi szans.
 
anzelmo 137,6K

anzelmo

Użytkownik
Skoki Narciarskie - Puchar Świata - Harrachov HS205, 03.02 09:00
Jurij Tepes - Kamil Stoch
Twój typ: 2
2.00
Tobet
Po takim kursie warto spróbować oczywiście mamy do czynienia ze skoczniami mamucimi, gdzie warunki wietrzne będą miały ogromne znacznie.Jak dla mnie w tej parze faworytem jest nasz rodak, a to dla tego ze jest po prostu równiejszym zawodnikiem. Jest w dobrej formie skacze równo- powtarzalnie nawet w bardzo trudnych warunkach podtrawi oddać bardzo dobry skok.Po słabym początku sezonu jego forma jest równa, wysoka walczy o podium w pucharze świata.Szansa na awans duzo bo dzisiaj paru zawodnikow zabraknie z czolowki.Skokami treningowym bym sie specjalnie nie przejmował. Kamil skakał przeciętnie- Tepes lepiej ale on podtrawi tak skakać a w zawodach bywa rożnie. Tepes uwielbia mamuty, skacze bardzo nie równo, jak dla mnie jest słabszy psychicznie. Podtrawi niebotycznie odlecieć by po chwili prostu zepsuć skok. Jeśli ma wiatr pod narty jest mocny.Tydzień temu na największym mamucie w norweskim Vikerslund raz lepszy Kamil raz Tepes.Warunki dzisiaj maja być lepsze niż w kwalifikacjach wiec myślę ze Kamil powalczy o podium, odda dwa dalekie skoki i spokojnie pokona Słoweńca.
 
carlic 101

carlic

Użytkownik
Wiadomo coś jak bukmacher konkretnie [betsafe] rozlicza zdarzenie, jeśli konkurs skoków sie nie odbył. Czy typ na zwycięzce oraz i typy na poszczególne pary bedzie obowiązywał jutro. Suport narazie nie chciał udzielic info jak bedzie rozliczane. Ktoś cos może wie wiecej w tym temacie z gory dzieki za info. Pozdro
 
chajtgr 54

chajtgr

Użytkownik
Przedpołudniowy konkurs lotów w Harrachovie zakończył się zwycięstwem Gregora Schlierenzauera. Austriak triumfował w PŚ po raz czterdziesty siódmy w karierze, co jest rekordem wszech czasów.
Kamil Stoch, najlepszy z Polaków, był dziewiąty. Lider naszej kadry uzyskał najpierw 181,5 metra, a następnie 187 metrów. Stoch nie walczył tym razem o najwyższe lokaty, jednak zaprezentował się całkiem solidnie. W drugiej dziesiątce znalazło się ponadto miejsce dla Macieja Kota i Krzysztofa Miętusa, a w trzeciej dla Piotra Żyły i Dawida Kubackiego. Ten ostatni miał w drugiej serii ogromne problemy w powietrzu i lądując po pokonaniu 114,5 metra zajął trzydzieste miejsce.
Wyniki: http://www.skokinarciarskie.pl/aktualnosci/10585,PS_Harrachov_Schlierenzauer_przechodzi_do_historii
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom