>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Skoki narciarskie 2015/1016 - Klingenthal (20.11 - 22.11.2015)

Status
Zamknięty.
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP

Jedenaście dni pozostało do inauguracji sezonu 2015/2016. My jak zwykle ogromne nadzieję wiążemy z występami Kamila Stocha, który już od pierwszych zawodów powinien zagościć w ścisłej czołówce Pucharu Świata. Po bardzo dobrych występach w LGP duże oczekiwania są wobec Dawida Kubackiego, który zmienił swój styl wyjścia z progu dzięki czemu osiąga rezultaty o 5-7 metrów lepsze aniżeli dotąd. Należy pamiętać jednak, że pierwsze starty często niewychodziły Polakom, którzy formę łapali po 3-4 konkursach.


Program zawodów:

Piątek, 20.11.2015
10:00 - Odprawa techniczna
15:30 - Oficjalny trening
18:00 - Kwalifikacje

Sobota, 21.11.2015
15:00 - Seria próbna
16:15 - Pierwsza seria konkursu drużynowego

Niedziela, 22.11.2015
12:45 - Seria próbna
14:00 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego​

Transmisje telewizyjne tak jak w poprzednich latach przeprowadzą stacje TVP 1 oraz Eurosport.

Linki pomocnicze:

http://www.skijumping.pl - polski portal dotyczący skoków narciarskich
http://www.skokinarciarskie.pl - polski portal dotyczący skoków narciarskich

Taka mała notka administracyjna. Na każde zawody będzie zakładany odrębny temat, który będę zakładał ja, bądź pod moją nieobecność inny moderator. Proszę o dostosowanie się do tego postulatu. Kolejna sprawa to obowiązek rozliczenia swoich postów. Będzie to jeden z głównych warunków w celu przyznawania rang ze sportów zimowych. . ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
M 37

misterchef

Użytkownik
również oczekuję udanego sezonu od naszych skoczków. forma Kubackiego zapowiada się ciekawie, Zyła jak zawsze na swojej fali. żeby tylko pogoda dopisała i nie było żadnych zakłuceń przez silne wiatry.
 
G 20

goldeverest

Użytkownik
Już nie mogę się doczekać pierwszego konkursu. Pamiętajmy że Polacy co roku zachwalają i zapewniają że będą walczyć o czołowe lokaty i niestety zazwyczaj w tych pierwszych konkursach nie zachwycają formą więc ostrożnie ze stawką.
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
W końcu zaczynamy Puchar Świata w skokach narciarskich! ???? Co ciekawe na chwilę obecną skocznia w Klingenthal... nie jest jeszcze gotowa. Mam nadzieję, że organizatorzy nie dadzą ciała i skocznia na weekend będzie gotowa. Obecnie prezentuje się ona tak:

W drodze są 4 ciężarówki wypełnione śniegiem, które jeszcze dziś dotrą na obiekt. Zła informacja jest jednak taka, że w Klingenthal pada deszcz.
No, ale przejdźmy do typów bo dwa rzuciły mi się w oczy. Mianowicie:
Wellinger - Takeuchi @ 1 @ 1,65 Betsson ✅
Velta - Ammann @ 1 @ 1,80 Betsson ⛔
Oj Velta całkowicie bez formy.
I już tłumaczę dlaczego tak. Vogtland Arena to skocznia odpowiadająca profilem idealnie Wellingerowi. Wystarczy zobaczyć wyniki jakie tu osiągał w ostatnich dwóch sezonach (indywidualnie 3 i 2) (drużynowo 1 i 2). Sezon letni przepracował solidnie i jeżeli nie przytrafi się kontuzja to młody Niemiec powinien być stałym bywalcem pierwszej dziesiątki PŚ. Takeuchi to już uznana marka, świetna technika lecz brak błysku. Typowy zawodnik drugiej dziesiątki, który ma umiejętności ale nie potrafi z nich korzystać. Ten sezon nie powinien być inny i jeżeli będą pary o takiej rozbieżności to ja zamierzam z nich korzystać.
Druga para to pojedynek Velty z Ammannem, który jest bez formy. Więcej informacji możecie dowiedzieć się tutaj:
Velta to ceniony zawodnik z grona pierwszej dziesiątki, który powinien łyknąć Pottera. Skoro Simi jawnie mówi, że ma problemy z oceną paraboli lotu to coś jest na rzeczy. Poza tym jeżeli warunki będą złe (a po zdjęciach widać, że skocznia w najlepszym stanie nie jest) to Szwajcar te skoki oleje (czytaj nie będzie ich wyciągał). Wystarczy trochę deszczu lub topnienie rozbiegu które spowoduje zwolnienie prędkości najazdowej Ammanna, to po wyjściu z progu może być nieciekawie. Velta to walczak i o dobre skoki w jego przypadku jestem spokojny.
Typy oczywiście luźne, grane niską stawką bo ciężko cokolwiek bez treningów wnioskować. Szkoda tylko, że nie można ich łączyć w AKO. Powodzenia. ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +31
19nowik45 19,7K

19nowik45

Użytkownik
Sezon 2015/16 zainauguruje nam konkurs drużynowy. Czy jakiś bukmacher wystawił już kursy na jutrzejsze (21.11.15) zdarzenie? Ponieważ w bet365 i betsson na obecną chwilę cisza.
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Japonia - Norwegia @ 1 @ 1,75 Betsson 1,95 Otobet 2,01 Betgun ✅
Dziś spróbuję pograć sobie na Japończyków. W ekipie z kraju kwitnącej wiśni w drużynie wystąpi najprawdopodobniej świetny Kasai, solidni Takeuchi i Ito oraz odkrycie sezonu letniego, zwycięzca LGP - Kento Sakuyama. U Norwegów oczywiście duet Fannemel - Velta + no właśnie kto? Generalnie jest Forfang, który ma talent ale z formą jest u niego różnie. Pozostała trójka Hilde, Tande, Stjernen to zawodnicy 3/4 dziesiątki i tutaj powinna być znaczna różnica między obiema ekipami, gdzie Japończycy odskoczą Norwegom punktami. Klingenthal to dość gościnna dla Samurajów skocznia ponieważ w dwóch ostatnich sezonach zajmowali tu odpowiednio 2 i 3 miejsce w drużynie. W obu też przypadkach byli oni wyżej aniżeli Norwedzy.
W Otobet kursy odwórcone więc tam jest value.
Dodatkowo:
Austria - Polska @ 1 @ 1,38 ✅
Niemcy - Norwegia @ 1 @ 1,45 ✅
AKO: 2,01 Betgun 1,96 Rivalo

Austria i Niemcy zawalczą najprawdopodobniej o pierwsze miejsce więc typy uzasadnione. Polacy zawsze ciężko wchodzą sezon, więc podchodze do naszej ekipy dość sceptycznie chociaż liczę, że zawalczą chociaż o brąz. Norwegia dla mnie bez mocnego 3 i 4 zawodnika więc Niemcy powinny ich łyknąć.
 
Otrzymane punkty reputacji: +35
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
początek sezonu, więc bez szaleństw ze stawkami, ale typy z oferty, którą uraczył nas na drużynówkę Óni są aż nadto oczywiste.

Polacy bardzo słabo w treningach. Nie chcę mi się wierzyć, że nagle w konkursie wszyscy zaczną po 10 m dalej odlatywać. Jak zwykle super forma Stocha, Kubackiego czy Kota na inagurację to były bajeczki. Nie ma senstu tutja przytaczać wyników Polaków, każdy może sobie je sprawdzić na: http://www.skijumping.pl/wiadomosci/20312/PS-w-Klingenthal-P-Prevc-dominuje-na-treningu-Polacy-przecietnie/

Pierwszy typ przeciwko naszym orłom na Słowenię, która powinna tutaj powalczyć o podium, a może nawet o zwycięstwo. Już na starcie w świetnej formie jest Prevc, który odleciał dwa razy na treningach. W ścisłej czołówce również jest młody, mega utalentowany brat Domen. Dalej na pograniczu 1-2 dziesiątki skakał Tepes. Wszyscy ci trzej skoczkowie wydają się poza zasięgiem 3 najlepszych Polaków. Dopiero 4 Lanisek skakał mniej więcej właśnie na poziomie czołowych Polaków..
Kursik @1,45 może nie wysoki, ale wydaje się pewniutki przy takim obrocie spraw.

Drugi typ na Japończyków. Kursy wystawione po równo prawie, a Azjaci w treningach także zdecydowanie lepsi od Polaków. Może bez jakiegoś wielkiego szału, ale szczególnie w pierwszym treningu bardzo równo i solidnie (wszyscy 4 lepsi od najlepszego Polaka). W drugim już bardziej się wyrównało, ale wydają się mocniejsi.

Słowenia - Polska @ 1,45✅
Japonia - Polska @ 1,80✅
Óni
ISIS :cool:
 
Otrzymane punkty reputacji: +46
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
Konkurs Indywidualny

Peter Prevc
Typ: Zwycięstwo
Kurs: 2.45
⛔ Buk: Unibet

Nareszcie zaczynają się skoki więc trzeba oskubać trochę bukmacherów.
Pierwszym moim typem który gram z pełną odpowiedzialnością jest zwycięstwo starszego z braci Prevców.
We wczorajszych treningach bezkonkurencyjny i oba treningi wygrane. Owszem po piętach depcze mu Freund który wczoraj indywidualnie lepszy od Prevca ale tylko dlatego że Słoweniec zepsuł drugi skok. Peter dziś udowodni że ten drugi dzisiejszy skok był źle wykonany i moim zdaniem wygra dzisiejsze zawody.

Ps. Tande dziś przed zawodami chyba wypił Red-Bulla

Domen Prevc-Jurij Tepes
Typ: Prevc
Kurs: 1.60 Buk: Bwin
✅


Drugi mój typ jest trochę bardziej ryzykowany ale idę dalej w stronę rodziny Prevców i stawiam na młodziaka ze Słowenii.
W treningach Prevc 5 i 4 co pokazuje że chłopak jest w gazie, indywidualnie wczoraj 4 i podobnie może być w konkursie.
Tepes jak to on forma nieustabilizowana, raz skoczy kapitalnie a raz kompletnie zepsuje skok nie awansując nawet do drugiej serii. W treningach Jurij 16 i 9, owszem w konkursie drużynowym indywidualnie na 5 miejscu i pewnie dlatego bukmacherzy ustawili taką parę.
Bwin wystawił oczywiście zawyżony kurs dlatego trzeba korzystać.
Analitycy STS wycenili ten sam typ na 1.30 ale tam jest jeszcze podatek więc kurs nie zachęca do grania.

Andre Forfang-Anders Stjernen
Typ: Stjernen
Kurs: 2.10 Buk: STS⛔


Para dwóch norweskich skoczków którzy wczoraj skakali tylko w I serii konkursu drużynowego. Typ jest trochę ryzykowny i bukmacherzy nie zgadzają się ze sobą kto jest faworytem w tej parze. Ja osobiście stawiam na Stjernena, który lepiej prezentował się w treningach i mam nadzieję że potwierdzi to w dzisiejszym konkursie. Forfang w treningach 56 i 8, natomiast Stjernen 4 i 6. W konkursie drużynowym lepiej spisał się Forfang ale nie była to też jakaś wielka przewaga.
Jak już wspominałem buki nie wiedzą kogo faworyzować.
STS faworyzuje Forfanga i daje na niego kurs 1.57, natomiast Betsson daje na Forfanga już kurs 2.10. Czyli już tu widać że proporcje są wręcz przeciwne. Ja się zgodzę z analitykami Betssona i zagram na to że to Stjernen wyjdzie zwycięsko z dzisiejszego pojedynku.


Stefan Kraft-Jurij Tepes
Typ: Kraft
Kurs: 1.60 Buk:Unibet
✅


Pojedynek Austriacko- Słoweński w którym zdecydowanym faworytem według mnie jest Kraft.
Stefan skacze bardzo równo w Klingenthal i w 3 skokach jakie oddał w Niemczech plasował się na 6 miejscu. To pokazuje że Austriak ma ustabilizowaną formę. A kurs 1.60 to napewno przesada 1.40 to kurs optymalny ale póki dają trzeba brać.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
R.Freitag - D.Prevc 1 1,40✅
S.Kraft - J.Tepes 1 1,60✅


Kurs 2,24✅✅✅ Unibet

Freitag początek sezonu zaczyna bardzo mocno. W treningach 2 i 3 msc. W turnieju drużynowym indywidualnie również 3 msc. Młody Słoweniec również skacze póki co bardzo dobrze bo na treningach 5 i 4 oraz w konkursie 4msc. Jednak wczoraj z Niemcem przegrał o 11pkt. Czy dzisiaj znowu młodziak pokaże się z bardzo dobrej strony? O Freitaga jestem spokojny bo to już doświadczony zawodnik a Slowenca dopiero poznajemy i w decydujacym skoku moze być różnie.
Kraft najlepszy z Austriaków podczas tego weekendu. W każdym skoku w Klingenthal Kraft melduje się na 6 pozycji. Tepes jak ma warunki to je wykorzystuje do maksimum jednak gdy trafi na trudniejsze warunki wtedy już tak odległych skoków nie oddaje. W treningach 16 i 9. W turnieju o pozycje wyżej niż Kraft ale to zawdzięcza 1 skokowi bo w drugim już słabiej . W I serii aż 135,5m żeby w drugiej 127,5m. Kraft bardzo równe skoki 131,5 i 130,5m. Stawiam na równiejszego Austriaka.
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Co sądzicie o parze
Żyła - Kot ? Zastanawiam się nad jedynką, Kot miał przebłyski ale to jednak w zeszłym sezonie lepiej prezentował się Żyła w dodatku wydaje mi się że ma większe predyspozycję, proszę o wypowiedzenie się kogoś kto śledził poczynania obu zawodników ostatnio.
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
fortuna:
STOCH - SCHLIERI 1 1,8
P.PREVC - FREITAG 1 1,3
HAYBOECK - KOUDELKA 1 1,6
KRAFT - FORFANG 1 1,45

Jak to na początku sezonu....bez szaleństw, ale skusiła mnie oferta fortuny.
Kamil regularny w miarę, skoki na poziomie początku drugiej dziesiątki - na chimerycznego dzieciaka powinno to wystarczyć. W tym sezonie jego frustracja powinna jeszcze bardziej narastać z każdym konkursem. Póki co musi się pogodzić z pozycją nr3 w swojej kadrze.
P.Prevc jak zwykle w czubie, skacze równo i przewidywalnie, a Rysiek miewa jednak co jakiś czas wtope i liczę, że dziś też będzie miał jakiś słabszy skok.
Hayboeck jest moim ulubionym skoczkiem do obstawiania, poza słabszym okresem pod koniec poprzedniego sezonu, skacze równo i widzę go w 10 na koniec sezonu. Romek będzie przeplatał dobre konkursy z gorszymi, ale w takim zestawieniu zawsze obstawiam na tego równego.
Kraft - Forfang.....tej pary i kursu trochę nie rozumiem, po prostu biorę i się cieszę ;-)
Co sądzicie o parze
Żyła - Kot ? Zastanawiam się nad jedynką, Kot miał przebłyski ale to jednak w zeszłym sezonie lepiej prezentował się Żyła w dodatku wydaje mi się że ma większe predyspozycję, proszę o wypowiedzenie się kogoś kto śledził poczynania obu zawodników ostatnio.
Zeszły sezon to zeszły sezon;-) Teraz oboje skaczą podobnie, niestety podobnie słabo. Żyła zawsze był w stanie odpalić petardę, żeby w drugim skoku wszystko zepsuć. Ja osobiście nie obstawiałbym tej pary, dla obu sukcesem będzie jeśli wejdą dziś 30tki....niestety
 
Otrzymane punkty reputacji: +24
mpatrykb 131

mpatrykb

Użytkownik
Winmasters daje prezenty
Stoch - Welinger 2 @1.94 :grin: ✅✅
nie ma sensu się rozpisywać, ktoś wyżej już pisał niemiec bardzo dobre wyniki na tej skocznie przez ostatnie 2 lata, na treningach i w konkursie za każdym razem lepszy od Stocha, ja mam śmieszne limity ale możę ktoś skorzysta ????
dodatkowo
Prevc - Freitag 1 @1.55 marathonbet ✅✅zagrany wczoraj, teraz już 1.40
Kraft - Tepes 1 @1.60 Unibet ✅✅ też już było opisane, Kraft dużo solidniejszy zawodnik
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
Co sądzicie o parze

Żyła - Kot ? Zastanawiam się nad jedynką, Kot miał przebłyski ale to jednak w zeszłym sezonie lepiej prezentował się Żyła w dodatku wydaje mi się że ma większe predyspozycję, proszę o wypowiedzenie się kogoś kto śledził poczynania obu zawodników ostatnio.
poczynania obydwu zawodników w ostatnim czasie to mogli śledzić trenerzy Kruczek i Maciusiak, więc do nich musisz się zgłosić.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Marathon moim zdaniem też daje perełkę:
Najlepszy Austriak? S.Kraft @ 2,18 ✅ ✅
Kraft był dwukrotnie 6 na treningach, a w turnieju drużynowym również zajął indywidualnie 6 lokatę. Zawsze był lepszy od swoich rodaków. Zagrozić mu może tak defacto tylko Hayboeck, bo Fettner i Schlierenzuaer są w zdecydowanie gorszej formie. Hayboeck skacze na zbliżonym poziomie ale jednak to Stefan jest zawsze przed nim i moim zdaniem warto dziś to pograć.
 
Otrzymane punkty reputacji: +23
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
pytanko, bo oglądałem wczoraj urywkami trochę: jak lądował Ammann? Próbował na tą drugą nogę, ale kiepsko to wychodziło i dlatego takie kiepskie noty? Czy po prostu od razu klapał na dwie..?
 
K 7

klodzio

Użytkownik
pytanko, bo oglądałem wczoraj urywkami trochę: jak lądował Ammann? Próbował na tą drugą nogę, ale kiepsko to wychodziło i dlatego takie kiepskie noty? Czy po prostu od razu klapał na dwie..?
Klapał na dwie, nic tam nawet nie kombinował, żeby coś zamarkować ;)
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
pytanko, bo oglądałem wczoraj urywkami trochę: jak lądował Ammann? Próbował na tą drugą nogę, ale kiepsko to wychodziło i dlatego takie kiepskie noty? Czy po prostu od razu klapał na dwie..?
Od razu na dwie, zero telemarku jak zwykle w jego przypadku.
Małysz i Błachut się tylko uśmiechali i z przekąsem komentowali jak pokazywali zbliżenia na lądowanie Simiego.
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
to nawet nie próbował markować nic?
no to ja nie rozumiem.. Miał zmienić nogę i mówił, że na początku będzie ciężko, ale chyba nie chodziło o takie ciężko, że w ogóle nie będzie próbował ????
BTW, dzisiaj niestety wieje w Klingenthal. 3-4 m/s, ja więc chyba odpuszczam zakłady pre. Zobaczymy jak to będzie wyglądało w 1 serii i coś live się popoluje.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom