>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Skoki Narciarskie 2016/2017 - Mistrzostwa Świata Lahti

pestka7 7K

pestka7

Forum VIP

Przed nami najważniejsza impreza sezonu - Mistrzostwa Świata w skokach narciarskich. Polacy do Finlandii jadą jako jedni z głównych faworytów nie tylko w konkursie drużynowym ale i indywidualnym. Jak Waszym zdaniem wypadną reprezentanci Polski?

Program zawodów:

Wtorek, 21.02.2017
13:00 - Odprawa techniczna pań
15:00 - Oficjalny trening pań HS100
Środa, 22.02.2017
9:00 - Odprawa techniczna panów
11:00 - Oficjalny trening pań HS100
13:00 - Odprawa techniczna pań
14:00 - Oficjalny trening panów HS100
Czwartek, 23.02.2017
11:00 - Oficjalny trening pań HS100
13:00 - Kwalifikacje pań HS100
14:00 - Odprawa techniczna pań
15:30 - Oficjalny trening panów HS100
18:00 - Odprawa techniczna panów
Piątek, 24.02.2017
11:30 - Oficjalny trening panów HS100
13:30 - Kwalifikacje panów HS100
15:00 - Odprawa techniczna panów
15:30 - Seria próbna pań HS100
16:30 - Pierwsza seria konkursowa pań HS100​
Sobota, 25.02.2017
15:30 - Seria próbna panów HS100
16:30 - Pierwsza seria konkursowa panów HS100
19:00 - Odprawa techniczna konkursu drużyn mieszanych
19:30 - Ceremonia medalowa konkursu pań HS100
Niedziela, 26.02.2017
15:30 - Seria próbna drużyn mieszanych HS100
16:30 - Pierwsza seria konkursu drużyn mieszanych HS100
19:30 - Ceremonia medalowa konkursu panów HS100 i drużyn mieszanych HS100
Poniedziałek, 27.02.2017
16:00 - Oficjalny trening panów HS130
Wtorek, 28.02.2017
16:00 - Oficjalny trening panów HS130
18:00 - Odprawa techniczna panów
Środa, 01.03.2017
15:00 - Oficjalny trening panów HS130
17:00 - Kwalifikacje panów HS130
18:00 - Odprawa techniczna panów
Czwartek, 02.03.2017
16:30 - Seria próbna panów HS130
17:30 - Pierwsza seria konkursowa panów HS130
Piątek, 03.03.2017
16:30 - Oficjalny trening panów HS130
18:00 - Odprawa techniczna panów
19:30 - Ceremonia medalowa konkursu panów HS130
Sobota, 04.03.2017
15:15 - Seria próbna konkursu drużynowego HS130
16:15 - Pierwsza seria konkursu drużynowego HS130
19:30 - Ceremonia medalowa konkursu drużynowego HS130
Zachęcam do dyskusji​
 
mefiuu 7,8K

mefiuu

Użytkownik
Konkurs indywidualny pań na normalnym obiekcie
Typ: Sara Takanashi WIN
Kurs: 2,30 ⛔⛔⛔
Bukmacher: STS


Typ dopiero na piątek, ale jeżeli ma być grany to tylko dziś lub jutro. Moim zdaniem po środowych treningach i kwalifikacjach kurs na to wydarzenie spadnie w okolice 1,40 - 1,50. Sara Takanashi od kilku lat dominuje w żeńskich Skokach Narciarskich i moim zdaniem to się nie zmieni przez jeszcze kilka lat. Jedyną rywalką, która może myśleć o walce o złoto to rodaczka Takanashi, Yute Ito, ale w tym sezonie to Sara wygrywała większość razy ze swoją rodaczką. W tym sezonie Pucharu Świata na 16 konkursów indywidualnych Sara stała na podium aż 15 razy (tylko raz u siebie w Sapporo wypadła po za podium) a aż w dziewięciu z tych konkursów wygrywała. Yuka Ito i Maren Lundby wygrały po 4 konkursy i to daje nam tylko trzy zwyciężczynie w całym sezonie w Pucharze Świata. Norweżka jednak dwa zwycięstwa odniosła w Ljubnie, gdzie zabrakło Japonek, które w Sapporo przygotowywały się do Mistrzostw Świata. Wróciły do rywalizacji w Pjongchang w próbie przedolimpijskiej i pokazały ogromną moc. Pierwszy konkurs wygrała Ito przed Takanashi a w drugim konkursie Japonki zamieniły się miejscami. W obu konkursach obie miały ogromną przewagę nad resztą stawki. Mimo że Ito jako jedyna postawiła opór w tym sezonie Sarze to myślę że nie będzie to na tyle skuteczny opór żeby pokonać swoją rodaczkę, najbardziej utytułowaną skoczkinię w historii tej dycypliny.
 
jarza 66

jarza

Użytkownik
No i zaczyna sie wiatr w Lahti... Dzisiaj treningi odwołane,a ma byc podobno jeszcze gorzej w sobote. Wiec szykuje sie loteria pewnie,a szkoda bo mamy mocna druzyne..
 
R 0

robredoo

Użytkownik
Witam, czy posiadacie dostęp do jakichś sprawdzonych źródeł przewidujących i pokazujących na bieżąco warunki panujące na skoczni? OR jakieś inne stronki na temat nowinek ze świata skoków narciarskich (ja korzystam jedynie z skijumping)
 
lukas1958 412

lukas1958

Użytkownik
Dyscyplina: Skoki Narciarskie, Lahti, Finlandia - Konkurs Kobiet
Typ: Katharina Althaus będzie w Top3
Kurs: 3,25
Data i godzina: 24.02.2017 16:30
Bukmacher: Unibet
Analiza:

Zapraszam na konkurs Mistrzostw Świata w skokach narciarskich kobiet, w fińskim Lahti, który zostanie rozegrany na Salpausselkä (HS100). Wreszcie wracają skoki, dziś pogram dość nietypowo bo konkurs kobiet. Głównymi faworytkami do wygranej będą niewątpliwie dwie Japonki, które zdominowały treningi przed konkursem a mianowicie Sara Takanshi będąca liderką Pucharu Świata, a poniekąd też już żywą legendą kobiecych skoków bowiem do tej pory od czasu debiutu czyli 2011 roku wygrała aż 53 konkursy Pucharu Świata. Drugą faworytką do wygranej będzie jej rodaczka czyli Yuki Ito (obecnie trzecia w Pucharze Świata), która bardzo dobrze prezentowała się tu na treningach. Oprócz nich o medale miała walczyć również Norweżka Maren Lundby (drugie miejsce w PŚ), która jednak póki co spisywała się tu przeciętnie. Mając typować zwyciężczynie skłonił bym się chyba ku Takanashi, która w serii próbnej przed kwalifikacjami oraz później już w kwali, pokazała, że będzie piekielnie mocna i kurs na jej zwycięstwo w Betssonie 2,00 brałbym w ciemno z pocałowaniem ręki, gdzie w innych bukach waha się w okolicy 1,66-1,80. Ja jednakże upatrzyłem sobie na ten konkurs zgoła inny typ a mianowicie, że Katharina Althaus znajdzie się w top3 a dlaczego? A otóż prezentowała się bardzo dobrze zarówno na treningach jak i później w kwalifikacjach. Poza tym jest to jej najlepszy sezon w życiu i jak dla mnie zdecydowanie powinna powalczyć o podium, jak najbardziej ma szansę się tam znaleźć. W tej chwili jest w znacznie lepszej dyspozycji niż obrończyni tytułu z Falun, jej rodaczka Carina Vogt. Moim zdaniem Althaus powinna stanąć na drugim bądź trzecim stopniu podium, bo pierwsze miejsce jet już niemal zarezerwowane dla niesamowitej Sary Takanshi. Konkurs rozpocznie się o godzinie 16:30.
 
oczek92 3

oczek92

Użytkownik
Hayboeck - D. Prevc ✅elegancko✅
Typ:1
Kurs:1,55
Bwin
Kursik przed treningami wynosil 1,65, ale nadal jest bardzo zachęcajacy. Czekalem na treningi żeby tylko utwierdzić sie w przekonaniu ze młody Prevc, po pierwsze nie daje sobie rady na normalnych skoczniach, po drugie jest juz zmeczony sezonem i po trzecie pęknie psychicznie na imprezie wysokiej rangi tak jak nie wytrzymał napiecia na TCSie. wyniki z treningow:
1 trening Hayboeck 91m vs Prevc 82m
2 trening Hayboeck 92,5m vs Prevc 82,5m
3 trening Hayboeck 95,5m vs Prevc 83m
Obaj skaczą równo jednak obecnie dzieli ich ogromna różnica, jedynie nierówne warunki mogą wypaczyć wynik, ale należy pamiętać, że w rywalizacji najprawdopodobniej bedą 2 skoki więc nawet jak się w jednym poszczęści Prevcowi (jak w Pjongczangu) to w drugim nastąpi wyrównanie. Polecam.
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
kursy z sts:
Polasek - Peier 1 1,3
Kasai - Ammann 1 1,57
Glasder - Nurmsalu 1 1,45
Maeaettae - Romashov 1 1,47
ako podatku 3,83


Lecimy z kwalami....jak zwykle, nie kieruję się ściśle wynikami treningów, a ogólnym potencjałem skoczków....i tak po krótce (w końcu to tylko kwale)
Polasek ostatnio pokazał się w PŚ, do tego poskakał w MŚJ i aktualnie wydaje się być mocnym punktem naszych sąsiadów. Szwajcar już bardzo długo nie zaliczył nawet przyzwoitego konkurcu w cyklu PŚ....różnica przynajmniej dwóch poziomów.
Dwóch oldboyów, gdzie wyżej cenię Noriego, obaj ostatnio skaczą lepiej , ALE skocznia normalna, więc duże znaczenie noty za styl, a tu Simmi traci na starcie 4,5-6 pkt czyli jakieś 2,5-3m.
Stawiam też na jankesa w parze ze skaczącym amatorsko Nurmsalu, liczę tu na różnicę przynajmniej 6m, oraz na Fina w parze z Romashovem, którego dawno nie było w PŚ i znalazł się w kadrze, bo po prostu nie mają Ruscy w czym wybierać.
 
mefiuu 7,8K

mefiuu

Użytkownik
Konkurs na skoczni normalnie HS 100​


Ten konkurs zapowiada się pasjonująco. Tylko raz w XXI wieku mieliśmy taką sytuację, że przed konkursem trudno wskazać jednego, zdecydowanego faworyta. W 2009 roku tylko przypominam sobie taką sytuację, gdzie złote medale zdobywali Loitzl i Kuttel. W jutrzejszym konkursie szansę na zwycięstwo rozdzielam po równe 25% czterem zawodnikom: Kamilowi Stochowi, Stefanowi Kraftowi, Andreasowi Wellingerowi oraz Maciejowi Kotowi. Cała czwórka jest w fenomenalnej formie, wszyscy skaczą równo i daleko. Gdy się tylko spojrzy na zestawienie podium w ostatnich kilku konkursach to widać, że ta czwórka między sobą dzieli te skalpy. Jeżeli jutro wiatr w Lahti nie będzie przeszkadzać i zawody odbędą się w miarę równych warunkach to po tak wysokim kursie warto spróbować zagrać zwycięstwo Kamila Stocha. Jest on z tej czwórki najbardziej doświadczony i najbardziej utytułowany. Jako jedyny z nich zna smak Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Olimpijskiego czy Kryształowej Kuli. Tak jak powidziałem wcześniej, przy równych warunkach będzie decydować wytrzymałość psychiczna, ponieważ każdy z nich wyciąga ze swoich skoków maksimum i jest w stanie latać bardzo daleko, a Kamil w mojej opinii znakomicie sobie radzi z presją i zawsze ją znakomicie wytrzymywał.

Typy:
Kamil Stoch WIN @ 5,00 (Betsson)
Kamil Stoch na podium @ 2,00 (Betsson)
 
otekos 2,7K

otekos

Użytkownik
Nie lubię jak ktoś tak zawyża kursy. Nie wiem gdzie widzisz te 2.00 na Kamila ale przeglądam oferte od 2 dni i Betsson to mój podstawowy bukmacher i w chwili wstawienia analizy jest 1.70 i dam sobię rękę uciąć,że wczoraj także 2.00 na pewno nie było.
 
K 77

koshinhoo

Użytkownik
Takanashi WIN @1,7
Zyla - Ito 1 @1,38 ✅
Kasai - Amman 1 @1,6 ZWROT
Vancura - Descombes 2 @1,98 ⛔ ????
@7,43 ⛔
Na szybko, bo o 12 Fortuna blokuje pojedynki.Jak dla mnie Japonka zbiera wszystkie krążki ze złota na tych mistrzostwach, jeśli jest w pełnej dyspozycji, poza zasięgiem rywalek.
Zyla ma petarde w nogach, lekka obniżka formy w Azji raczej spowodowana aklimatyzacją, niż złym przygotowaniem.
O Kasaim, a raczej o Szwajcarze pisano wyżej, Amman straci na notach, a tutaj metr liczony za 2 pkty, nawet przy słabszym skoku Noriakiego Japończyk powinien pojedynek wygrać.
No i perełka jak dla mnie, nie wiem skąd takie kursy na Francuza. Vancura ostatnimi czasy spisuje się słabo, Vincent też zanotował spadek formy, ale poziom jakiś trzyma. Faworytem w pojedynku Czech? Lekkie żarty. Kurs nawet i ładny do pogrania singla.
E: Francuz w serii próbnej deklasuje Czecha, w kwalifikacjach Vancura trafia na dobre warunki, a w przypadku Francuza warunki się pogorszyły. Nieporozumieni...
 
mefiuu 7,8K

mefiuu

Użytkownik
Nie lubię jak ktoś tak zawyża kursy. Nie wiem gdzie widzisz te 2.00 na Kamila ale przeglądam oferte od 2 dni i Betsson to mój podstawowy bukmacher i w chwili wstawienia analizy jest 1.70 i dam sobię rękę uciąć,że wczoraj także 2.00 na pewno nie było.
Otóż jak dziś rano (około 7:00) pisałem tę analizę to kurs w Betsson wynosił równo 2.00. Zastanów się jaki miał bym mieć cel w tym żeby tutaj napisać wyższy kurs niż jest rzeczywiście...
 
mefiuu 7,8K

mefiuu

Użytkownik
Glasder - Aalto @ 1,57
Bickner - Boyd Clowes @ 1,45
Damjan - Janda @ 1,47
Freitag - Stjernen @ 1,30
Żyła - Freitag @ 1,57
AKO: 6,83 (STS)
Stawka: 2 j (100 zł)
EW: 683 zł
Zawodnicy zestawieni ze sobą w parach są mniej więcej na równym poziomie sportowym. Stawiając tak, nie inaczej kierowałem się wczorajszymi treningami.
Miejsca zainteresowanych zawodników:
1. Glasder (63,44,55) - Nurmsalu (58,59,61)
2. Bickner (34,36,45) - Boyd Clowes (43,56,50)
3. Damjan (36,30,38) - Janda (51,51,43)
4. Freitag (22,12,12) - Stjernen (44,17,9)
5. Żyła (40,8,8) - Freitag (22,12,12)
 
maniek81 328,5K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Takanashi V 1.80
Toruń - Gdańsk 1 1.55
AKO: 2.79 Totomix ⛔ ⛔ ⛔ /Sara nadal bez złota na MŚ. Jakieś fatum ją prześladuje, albo w głowie jakiś problem/

Japonka w rewelacyjnej formie co potwierdziła na treningach. W kwalifikacjach skoczyła tyle, co najlepsze z tych co się kwalifikowały, ale belka powędrowała dla pierwszej dziesiątki o dwa stopnie niżej. Rywalki uplasowane w PŚ w top10 skakały krócej. Sara miała też warunki najgorsze z całej czołówki. Jeśli dodamy do tego fakt, że utytułowana Japonka nie ma w swej kolekcji złotego krążka MŚ, to mobilizacja z jej strony dzisiaj będzie podwójna.

Do dubelka dorzuciłem hokej. Toruń na spokojnie powinien ogarnąć to spotkanie. Gospodarze są w lepszej dyspozycji. Niedawno obie ekipy mierzyły się także w Toruniu i był pogrom. Dzisiaj tyle się nie spodziewam, ale zwycięstwo Torunian jest wielce prawdopodobne.
 
K 77

koshinhoo

Użytkownik
Co do Sary, sugerowałem się dominacją w konkursach, trenigach. Widocznie coś z głową ma nie tak, skoro ponownie nie potrafi przełożyc tego na konkurs. A co do konkursu, paniee jak w innych sportach, nie wytrzymują napięcia. Ach te kobitki ????
 
vde 119

vde

Użytkownik
25.02 16:30 (iforbet o 15:30 zamyka zakłady)
Stjernen - Descombes Sevoie 1,60 ✅ iforbet

Bardzo przyjemny kurs na Sjernena. Analizując cały sezon, miałbym wątpliwości czy grać po takim kursie Norwega. Jednak jeśli przyjrzymy się tylko na skoki na normalnej skoczni w Lahti, od razu rzuca nam się wyjątkowo słaba postawa francuskiego skoczka. Na 5 skoków tylko raz Sevoie był lepszy od Stjernena. Możemy również spojrzeć na wyniki koreańskiej próby przed olimpijskiej na obiekcie podobnych rozmiarów. Stjernen był wtedy 17 a Descombes Sevoie 33. Jedynie w kwalifikacjach Francuz był lepszy, jednak minimalnie bo tylko o 2,2 pkt skacząc metr dalej od Norwega.
Wniosek? Faworytem w tej parze jest Stjernen, który chyba lepiej czuje się na mniejszym obiekcie od Sevoie. Lokatą bym tego nie nazwał, jednak iforbet daje dość duży kurs, jak na takie zdarzenie. Pamiętajmy, że mimo iż Vincent Descombes Sevoie nie zawsze przegrywał ze Stjernenem w tym sezonie na skoczni normalnej, to jednak zdecydowanie częściej był pokonanym, a w zawodach jeśli wiatr nie będzie przeszkadzał obejrzymy dwa skoki - Norweg mimo wszystko jest solidniejszy i powinien być uplasowany wyżej.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
P. Prevc - D. Andre Tande 1,90 Betsson ✅
Słoweniec już w Korei na normalnej skoczni pokazywał się z dobrej strony. Po pierwszej serii prowadził. Druga przez gorsze warunki spowodowała spadek z podium. Tu podczas treningów i kwalifikacji ze skoku na skok wyglądał coraz lepiej. Sezon stracił ale ma szansę osłodzić sobie go podczas najważniejszej imprezy sezonu. Dodatkowo Prevc zawsze znany był z dobrej techniki podczas lotu i lądowania, więc tu punktów tracić nie powinien.
Tande w przeprowadzonych seriach w większości przypadków za Prevcem. Nie dysponuje on mocnym wybiciem i raczej swoją szansę bardziej będzie upatrywał na skoczni dużej. Mimo 3. miejsca w PŚ to ciężko go ostatnio spotkać na podium. W Korei za Prevcem i liczę, że w Lahti będzie podobnie.
 
lukas88 311,9K

lukas88

Forum VIP
Maciej Kot 1-3
Kurs: 3,00
Unibet
Stawka 4 j


Maciek skacze w Lahti niezwykle równo, rzekłbym nawet że najrówniej z całej stawki. Przytoczę wyniki:
I trening - 2 miejsce
II trening - 3 miejsce
III trening - 14 miejsce
Seria próbna - 3 miejsce
Skok w kwalifikacjach z TOP 10 - 2 miejsce

Jak widać tylko raz wypadł poza czołową trójkę, co było zapewne wypadkiem przy pracy. Poza tym Maciek wygrał w Pjongczang konkurs na skoczni normalnej co pokazuje że ma dynamit w nogach i potrafi sobie radzić również w trudnych warunkach. Maciek do niedawna był bardzo pechowym skoczkiem, przykleiła mu się &quot;piątka&quot; do życiorysu i długo z tym walczyła aż w końcu zaliczył w ty sezonie pierwsze podium i pierwsze zwycięstwo. Mam nadzieję że pójdzie za ciosem i zdobędzie dziś krążek, być może nawet złoty.
Osobiści podium widzę tak:
1. Kot
2. Stoch
3. Eisenbichler

Bardzo ciekawy zakład: Wygra skoczek z Polski @ 1,91 Marathonbet 5/10
Za drobniaki: Kot wygra @ 9,00 UNIBET 1/10


Jak wyjdzie, zobaczymy. Rano jak pojawią się kursy na Fortunie zapewne dorzucę kilka ciekawych par do zagrania.​
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
KO: 6,83 (STS) Stawka: 2 j (100 zł) EW: 683 zł
Tak ku przypomeniu w wirtualnym kuponie : 6.83, stawka 100 = EW : 601 nie 683

Otóż jak dziś rano (około 7:00) pisałem tę analizę to kurs w Betsson wynosił równo 2.00.
Jak już piszesz dla samego pisania, to od czwartkowego wieczoru 1.70 było, bo spadło ze środowego 1.80...
 
briko 11,9K

briko

Użytkownik
Wynalazłem na dzisiejszy konkurs cztery pary godne uwagi z fortuny. .

Koudelka - Janda 1 kurs 1,25 ✅✅
bardzo lubię te zestawienia fortuny pary czeskie zawsze wychodzą na plus to i trzeba podtrzymać serię ????
Jeżeli ktoś obserwuje skoki to dużo pisać nie trzeba . Koudi skacze od jakiegoś czasu poprostu dalej od swojego kolegi i będzie dziś wyżej notowany o conajmniej 10miejsc.

Polasek - Vancura 1 kurs 1,25 ✅✅
Vancura drugą połowę sezonu ma słabszą i nie sądzę aby zakwalifikował się do drugiej serii. Co innego Polasek skacze równo i myślę że stać go będzie aby uplasowac się na początku trzeciej dziesiątki a może pod koniec drugiej a to byłby dobry wynik .

Leyhe - Klimov 1 kurs 1,38 ✅✅
Oj widać że Niemiec jest w dobrej formie i powinien uplasowac się w pierwszej 10-tce a i może sprawić niespodziankę i powalczyć o miejsca koło podium co potwierdzają wyniki z kwalifikacji oraz z treningów. Co do Klimova skacze on poprawnie i ma ustabilizowaną formę ale nie ma tego błysku w przeciwieństwie do Stefana. Tak sądzę że Klimov zakonczy zawody w połowie drugiej dziesiątki.

Eisenbischler - Tande 1 kurs 1,45 ✅✅
No coś czuje w kościach że reprezentant Niemiec będzie dziś bardzo wysoko widać ze jest mocny fizycznie i chyba psychicznie tez jeżeli to drugie nie zawiedzie a czasem potrafi to walczy dziś o pudło natomiast Norweg skacze poprawnie i solidnie ale brakuje mu tego błysku i dlatego w decydujących momentach przegrywa walkę o podium ileż to już razy w tym sezonie marnował okazję i napewno te sytuacje odbijają się na psychice. Eisenbischler w każdym skoku powinien być lepszy o 2 do 3 metrów w każdym skoku.

Edyt:Jak nas przyzwyczaił Tande lubi zawalić a Eisenbischler i te wymysły z chorobami ehh fantazja ????


I jeszcze pogralem w singlach trzy czarne konie konkursu

Maciej Kot VIN kurs 9 betsson ⛔⛔
Coś mi się wydaje że Maciej ukrywa jakąś tajną broń:razz:widać u niego ten luz i jest duża szansa że powalczy z dwoma głównymi kandydatami czyli Stochem i Kraftem o zwycięstwo.

Markus Eisenbischler VIN kurs 12 betsson ⛔⛔
Również może dziś odpalić jeżeli tak jak wyżej opisałem psycha nie zawiedzie to będzie ciekawie. ...

Stephan Leyhe VIN kurs 67 bet365 ⛔
Za drobne a czemu nie ????
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Peter Prevc TOP 6 @ 1,50
Żyła - Takeuchi @ 1 @ 1,50
AKO: 2,25 Expekt
Fajny i dość mocny dubel na dzisiejsze Mistrzostwa. Jeżeli Prevc ma walczyć o medale to prędzej właśnie na małym obiekcie. Potężny power w nogach na progu i duża swoboda &quot;odlotu&quot; na małych obiektach zawsze dobrze ilustrowała słoweńskiego skoczka.
Jak dla mnie jeden z kandydatów do medalu, a już na pewno do TOP 6 na małym obiekcie. Piotrek tradycyjnie przeciętnie w treningach ale już kwalifikacje na bardzo wysokim %. Drugie miejsce tuż za Dawidem. Poza tym co to za zestawienie? 11 skoczek PŚ z 28? Japończyk męczy się całą zimą. Tutaj wydaje się być dobrze przygotowany, ale nie na tyle by wygrać z Piotrkiem. Dwa skoki w granicach 95 metrów to i tak już będzie spory sukces Taku. Od Piotrka wszyscy wymagają więcej i Wiewióra co najważniejsze - stać na to.
 
Do góry Bottom