>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Skoki Narciarskie 2016/2017 - Mistrzostwa Świata Lahti

lukas1958 412

lukas1958

Użytkownik
Dyscyplina: Skoki Narciarskie, Lahti, Finlandia

Typ: Kamil Stoch wygra
Kurs: 3,00
Data i godzina: 25.02.2017 16:30
Bukmacher: betsson
Analiza:

Zapraszam na konkurs Mistrzostw Świata w skokach narciarskich mężczyzn, w fińskim Lahti, który zostanie rozegrany na Salpausselkä (HS100). Przed nami długo wyczekiwany konkurs i zapowiada nam się na fenomenalnym poziomie. Przede wszystkim dyspozycja Polaków jest na mega wysokim poziomie, świadczą o tym chociażby kwalifikacje które wygrał Dawid Kubacki (99 metrów) tuż przed Piotrem Żyłą (96 metrów), bardzo dobre skoki oddali również Maciej Kot (97 metrów) oraz Kami Stoch (103,5 metra), którzy nie musieli brać udziału w kwalifikacjach. Tak na dobrą sprawę w chwili obecnej o czołowe lokaty według mnie będzie walczyć aż jedenastu skoczków czyli Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Markus Eisenbichler, Peter Prevc, Manuel Fettner, Michael Hayboeck, Andreas Wellinger, Maciej Kot, Daniel Andre Tande, Stefan Kraft oraz oczywiście Kamil Stoch. O ile przewidzieć pierwszą trójkę będzie bardzo ciężko, to już zwycięzcę jest znacznie łatwiej, bowiem w mojej opinii nie będzie to nikt inny niż Kamil Stoch, który już w serii próbnej przed kwali pokazał, że będzie bardzo mocny, co utwierdził jeszcze bardziej w kwalifikacjach ustanawiając rekord skoczni. Wprawdzie po tym skoku Stoch złapał się za kolano, które dokucza mu już od dłuższego czasu, ale jak sam przyznał w wywiadzie po kwalifikacjach był to tylko chwilowy ból i wszystko jest ok. Przy tak genialnej dyspozycji nikt nie powinien mieć najmniejszych szans z Polakiem, który oprócz doskonałej formy ma zdecydowanie najmocniejszą psychikę z czołówki. Poniekąd też ma największe doświadczenie z czołówki jak wygrywać na dużych imprezach (dwukrotny mistrz olimpijski). Jedynym co może zniweczyć mój typ mogą być loteryjne warunki atmosferyczne, miejmy jednak nadzieję, iż dla wszystkich będą równe. Wracając jeszcze do świetnej dyspozycji Polaków, nie zdziwiłbym się gdyby całe podium było polskie... Trzeba tu od razu pochwalić też cały sztab kadry oraz trenera reprezentacji Stefana Horngachera, którzy wykonują rewelacyjną robotę, progres widać praktycznie u wszystkich podopiecznych. Podsumowując stawiam zdecydowanie na Kamila, który spokojnie powinien zdobyć złoto, poza tym liczę też na kolejne dobre występy naszych rodaków. Konkurs rozpocznie się o godzinie 16:30.
 
unthinkabl3 277

unthinkabl3

Użytkownik
To już dziś! MŚ Lahti! Moim głównym typem na dziś jest Wygrana Kamila Stocha, jednak nie będę pisał analizy, gdyż w kapitalnym stylu zrobił to kolega lukas1958! Ja przeczesując ofertę forBet znalazłem kilka typów, które na pewno znajdą się na moim kuponie..
Najlepszy Niemiec - Andreas Wellinger 1.70 @forBet
Dla mnie, ta pozycja (i kurs) jest wielkim nieporozumieniem. Wellinger skacze wybornie, ostatnie konkursy na podium, w quali i seriach próbnych radził bardzo dobre. Fakt, Eisenbichler wygrał jedną z serii próbnych i również skakał dobrze, ale czy powtórzy to w zawodach? Moim zdaniem nie... 21-letni Niemiec jest kandydatem do medalu, więc według mnie będzie najlepszym wśród swoich rodaków.
Najllepszy Rosjanin - Evgenij Klimov 1.30 @forBet
Fajny kursik na podbicie AKO. Chyba nie muszę tego opisywać, każdy kto ogląda skoki powinien wiedzieć o obecnej sytuacji Rosjan.
 
darkadi 433

darkadi

Użytkownik
Ten kolega co daje żenujące 1.45 w parze z Tande na Eisenbichlera i jeszcze wali drobniakami w jego złoto chyba nie wie, że Eisenbichler jest prawdopodobnie przeziębiony. Mieszka w pokoju z Geigerem, który się rozchorował i nie wziął nawet udziału w kwalifikacjach. Z faktu, że Markus jest w TOP10 to nie musiał się kwalifikować i w nich nie wystąpił. Jak coś stawiacie to chociaż posprawdzajcie dokładnie informacje, a nie wrzucacie wszystko na odpierdziel, a potem ludzie jak pelikany tracą na was hajs
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
maniek81 336,3K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Ten kolega co daje żenujące 1.45 w parze z Tande na Eisenbichlera i jeszcze wali drobniakami w jego złoto chyba nie wie, że Eisenbichler jest prawdopodobnie przeziębiony Mieszka w pokoju z Geigerem, który się rozchorował i nie wziął nawet udziału w kwalifikacjach. Z faktu, że Markus jest w TOP10 to nie musiał się kwalifikować i w nich nie wystąpił. Jak coś stawiacie to chociaż posprawdzajcie dokładnie informacje, a nie wrzucacie wszystko na odpierdziel, a potem ludzie jak pelikany tracą na was hajs
Tego do końca nie byłbym taki pewien. Nawet jeśli, to jest na tyle silny, że na treningu poprzedzającym kwale był drugi. A skoro jest moc, to kwale odpuścił. Być może faktycznie jest przeziębienie, a być może to takie gierki pokerowe. Forma niemniej jest i należy się dzisiaj z Niemcem liczyć. A dla świętego spokoju odpuścić wszelkie h2h z nim. Chyba, że za drobne dla zabawy.
 
darkadi 433

darkadi

Użytkownik
Tego do końca nie byłbym taki pewien. Nawet jeśli, to jest na tyle silny, że na treningu poprzedzającym kwale był drugi. A skoro jest moc, to kwale odpuścił. Być może faktycznie jest przeziębienie, a być może to takie gierki pokerowe. Forma niemniej jest i należy się dzisiaj z Niemcem liczyć. A dla świętego spokoju odpuścić wszelkie h2h z nim. Chyba, że za drobne dla zabawy.
Eisenbichler to typ zawodnika, który ma psychikę dziecka. Jeśli by jakimś cudem prowadził po pierwszej serii z przewagą ponad 5 pkt to i tak by w drugiej serii wszystko zepsuł. Stawianie na niego jakichkolwiek pieniędzy to ruletka. Co do tej Twojej teorii o odpuszczeniu to nie sądzę. To nie jest Puchar świata tylko Mistrzostwa. Tutaj każdy skok znaczy o wiele więcej. Dobre zaznajomienie się ze skocznią, testowanie różnych pierdół itp. Gdyby był w pełni sił to skoczyłby na pewno, zwłaszcza że on żadnym dominatorem nie jest. Poza tym sytuacja z TCS z Kraftem i Hayboeckiem już pokazała jak można łatwo zarazić się czymś od kolegi z kadry. Hayboeck jeden konkurs odpuścił, a Kraft nie i zajął bardzo dalekie miejsce. Myślę, że z Niemcem dziś będzie podobnie. Zagrałem parę Kubacki vs Eisenbichler na Polaka po kursie 2.69.
 
hugues 4,8K

hugues

Użytkownik
Na malej skoczni ciezko cokolwiek sensownego zagrac, roznice, beda tak niewielkie, ze praktycznie nie ma pewniakow. Ktos wie jak dzisiaj wiatrowo to wyglada na skoczni? Na malej skoczni, to bardzo wazny czynnik.

Jak dla mnie jakis sensowny typ to Stoch TOP3 @ 1.44 marathonbet chociaz, to tez nie jest jakas super lokata, warto tez grac w strone Petera Prevca, on dzisiaj bedzie mocny.
Ciekawi mnie wystep Kota i Kubackiego, jesli sie nie spala, ktorys z nich spokojnie moze stanac na pudle.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
cibeles 969

cibeles

Użytkownik
Trebel od Cibelesa z efortuna.

Żyła - Forfang 1 za 1,45
Prevc P. - DA Tande 1 za 1,60
Ahonen - Ammann 1 za 1,55

Ako: 3,60 ⛔⛔


Pierwsza para to pojedynek zawodnika, który regularnie plasuje się w pierwszej 15 a częściej nawet w 10 z gościem, który jakiś szczyt formy przygotował na Lahti. Piotrek po słabej Azji powraca na właściwe tory co udowodnił tu już w treningach i kwalach. Norweg ok, ma najlepszy okres w seznie, ale na Piotra to za mało.
Pero Prevc to zawodnik, który ma predyspozycje na skocznie normalną jak mało kto. Tande to raczej gość na większe obiekty. Siła odbicia, parabola lotu i wyniki tu uzyskiwane powodują , że idę w stronę Słoweńca. Do tego lądowanie, na którym Pero zarobi parę punktów. I na koniec para, której najbardziej się obawiam, ale wchodzę w to. Dwóch wielkich mistrzów z tym że bardziej zmotywowany Jahne bo skacze u siebie. Dodatkowo na notach Fin zarobi z 4-5 punktów co przy podobnych odległościach będzie miało znaczenie.

GL wszystkim
 
kokosek1960 1K

kokosek1960

Typer
Skoki narciarskie Lahti MŚ
Maciej Kot - Andreas Wellinger
typ; kto lepszy/Wellinger ✅
kurs;1,70
buk; ForBet

Na dzis troszke ryzykowna dyscyplina skoki narciarskie.Pogoda moze pokrzyzować całe
zawody i wyniki .Wczorajsze kwalifikacje wygrał Kubacki przed Zyłą.
Stoch pobił rekord skoczni 103,5 m[narobił stracha z tym kolanem] ale rzekomo
jest w porządku.Kot oddał przyzwoity skok[97m] Stefan Kraft [99.5] ,Peter Prevc [98.5]
Wellinger[ 98,5]pospisał sie tez dalekim skokiem.Niemca typują na to ze będzie w TOP3 dzisiejszych zawodów.
Jak pogoda i jakiś pech nie przeszkodzą dzis w zawodach to Stoch ,Kraft ,Prevc ,Niemiec i Maciek powalczą o złoto .
Postawiłbym na Kamila to konkursu WIN , ale sprobuje typ na kto lepszy.
Zycze wygranej Polakom Kot Stoch, bo Kubacki ? Zyła raczej na TOP 3 nie załapią sie ale kto wie ????
 
A 183

alexlfc

Użytkownik
tez uwazam ze granie tych zawodow to ruletka, podobno warunki mogą byc loteryjne, do tego male roznice punktowe na normalnej skoczni, bedą sie liczyly noty a roznie sedziowie oceniają telemarki. kurs sa zbyt niskie zeby stawiac grubą kase.
 
A 531

albuquerque

Użytkownik
Johan Andre Forfang - Robert Johansson @2.16 MarathonBet ⛔

Anders Jacobsen, były bardzo dobry skoczek norweski wypowiada się o Forfangu, że jest w dobrej formie i poniekąd potwierdzają to jego skoki na mniejszym obiekcie w Lahti. Jednak podczas wszystkich tych skoków, które oddał do tej pory miał wiatr pod narty, który On osobiście uwielbia. Dzisiaj wiaterek jest dość odczuwalny i kręci z różnych stron, a Johansson jest już sprawdzony nawet z silnym wiatrem w plecy. Właściwie każda jego próba była oddawana w niekorzystnych warunkach atmosferycznych, a Robert i tak dawał radę. Im dalej w las z listą startową, tym sędziowie będą szukali bardziej sprawiedliwych warunków, dla teoretycznie lepszych zawodników. Johansson skacze dużo później od swojego kolegi (11 numerów startowych różnicy), a to według mnie tylko na jego korzyść. Ze względu na silny wiatr może być zmieniana belka, bardziej w dół, a za jedną wysokość najazdu, to +/- 7 punktów dla następnego skoczka - czyli 3.5 metra. Na takim małym obiekcie może to być kluczowe. Oczywiście, to typ na cały konkurs, więc liczą się oba skoki, ale 26-latek potwierdził już w ubiegłym tygodniu na próbie przedolimpijskiej, że lubi mniejsze obiekty, zajmując w Pjongczang 10 lokatę.
 
K 77

koshinhoo

Użytkownik
W zasadzie wszystko już zostało napisane, ciężko podać typy nie powtarzające się. Ja gram tak:
Leyhe - Klimov 1 @1,38
Zyla - Forfang 1 @1,40
Koudelkaa - Janda 1 @1,25
Stjernen - Descombes 1 @1,5
AKO @3,62
Najbardziej obawiam się tutaj pary Piotrka z Norwegiem, Forfanga nie widywaliśmy często w PŚ (o jeżeli w ogóle go widzieliśmy). Przed sezonem stawiany jako lider Norwegów, gdzieś się pogubił i się tutaj zaczyna odnajdować. Szkoda, że fortuna nie wystawiła za dużo par ani z nim, ani z domenem (jego pomineli w całości), bo stawiałbym na Norwega, a w drugim przypadku przeciwko Słoweńcowi. Zobaczymy co nam loteryjne Lahti pokaże dziś
Powodzonka :cool:
 
maniek81 336,3K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Ja w dalszym ciągu będę się upierał, że granie przeciwko Eisenbichlerowi to loteria. Przeziębienie przeziębieniem, ale na wczorajszym treningu był drugi, więc to przeziębienie może całkiem dobrze znosić. Granie przeciwko po kursach rzędu ~2.50-3.00 to dla mnie żadne value. Gdyby było &gt;4.00, to może bym się skusił.
 
jarza 66

jarza

Użytkownik
Szybko,bo zaraz seria próbna:
Kamil Stoch wygra @2.50 - sts
Kamil ma moc pokazał to już wczoraj i chyba idealnie przygotował formę akurat na Mistrzostwa, Kraft coś słabiej się prezentował w treningach,ale może po prostu to taka zasłona. Jednak myślę,że Kamil swoim doświadczeniem wygra cały konkurs, mam nadzieje ze warunki nie ustawią rywalizacji.
Hayboeck - Kubacki @1.98
No i kolejna próba przed Kubacki czy głowa wytrzyma czy też nie, jeżeli wytrzyma to spokojnie będzie lepszy od Hayboecka. Jeżeli głowa wytrzyma to i spokojnie o TOP6 powalczy dzisiaj Dawid.
i bez analiz,bo czas goni(fortuna):
Johansson - Takeuchi 2 @1.91
Polasek - Janda 1 @1.50
Wellinger - Kot 2 @1.191
 
S 44

sareig

Użytkownik
wiem ze juz po fakcie ale napisze na przyszlosc
kamil win 2,6 1xbet
kamil win pierwsza seria 2,82
ako 7,33
zdziwiony jestem bo da sie te zaklady laczyc na kamila byly kursy najnizsze wiec na krafta wellingera czy kota ako byloby grube ale mozna zagrac tylko jeden zaklad na to wydarzenie a szkoda napewno lepsza ta opcja niz granie zwyciestwa ktoregos zawodnika bo skoki to loteria a tak przynajmiej kurs wysoki
szkoda ze mozna bylo jeden zaklad tylko puscic na to wydarzenie kurs na krafta pewnie by byl ok 12 ale coz sprobuje na sredniej skoczni
 
S 22

sieko

Użytkownik
Smutny konkurs dla naszych, bukmacherzy sie cieszą. Jeden plus taki, że będą wysokie kursy na Polaków na dużej skoczni ???? na dużej skoczni myśle, że mimo wszystko nasi wypadną lepiej i w indywidualu przynajmniej jeden medal wpadnie, bo nie ukrywam że w drużynówce brak jakiegokolwiek medalu będzie zawodem ????
 
T 4

tomson_112

Użytkownik
Cały urok skoków, życie, teraz tylko czekam na Wasze analizy w postaci &#39;Kamil i Maciek podrażnieni porażką na normalnej na bank odpalą na dużej i staną obaj na dwóch pierwszych miejsach&#39; co się będzie mijać z prawdą, bo Ci co dzisiaj byli na pudle są w mega formie Eisen zaskoczył i na dużej też zaskoczy. O medale wcale nie będzie tak łatwo w indywidualnym. Z fartem pozdro ????
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Japonia - Austria 1,97 Betsson 2,10 Unibet ⛔
Dziś konkurs mieszany. W zespole Japonii wystąpią: Takanashi, Takeuchi, Y.Ito oraz D. Ito. O panie jestem spokojny. One powinny robić przewagę nad zawodniczkami z Austrii. Zajmują pierwsze miejsca w PŚ i były faworytkami do podium w konkursie indywidualnym. Ich skoki mogą dać Japonii nawet srebro. Jeśli chodzi o Panów to Takeuchi wczoraj słabiej niż wskazywały na to treningi i kwalifikacje dlatego liczę, że dziś w drużynie da z siebie więcej, natomiast Ito wczoraj na poprawnym poziomie i miejsce 10.
W Austrii wystąpią: Iraschko, Hayboeck, Seifriedsberger i Kraft. Panie w konkursie indywidualnym zajęły 7. i 9. miejsce. Tu przeciw Japonii będą ponosić spore straty. Odrabiać będą próbowali Panowie. Kraft z pewnością odrobi parę punktów, ale z Hayboeckiem może być różnie. Wczoraj o dziwo wysokie miejsce po pierwszej serii ale nie sądzę, by dziś poprawił takie rezultaty. Raczej skoki jak w drugiej serii to na dziś jego poziom. Myślę, że może odrobić parę punktów ale nie na tyle by dogonić Japończyków.
Więcej punktów w 1. serii Forfang - P. Prevc 2,10 Bwin ▶ zwrot w Norwegii podmienili w ostatniej chwili Forfanga na Stjernena
Wczoraj to Forfang pokazał się z lepszej strony w konkursie indywidualnym. Przede wszystkim drugi skok w dobrych warunkach dał mu spory awans w kwalifikacji. Prevc takich warunków ani w pierwszej ani drugiej serii nie miał. Pierwszy skok słaby, który zaprzepaścił marzenia o dobrej pozycji. Jednak ja nie skreślam Słoweńca, który na normalnej skoczni w Lahti prezentuje się bardzo dobrze.
W bwinie na Prevca płacą 2,10, natomiast w Unibecie 1,50.
 
Do góry Bottom