>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Skoki Narciarskie 2016/2017 - Mistrzostwa Świata Lahti

sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
gdzie oprócz STS i forBET można jeszcze pograć skoki live? fajnie jakby dawali też odległości jak w/w firmy, pytam pod kątem drugiego konkursu na MŚ
Betsson daje live na 1. i 2. serię. Zazwyczaj na 2. serię można znaleźć jakąś perełkę.
Co do odległości to polecam oficjalną stronę fis. Tam dość szybko po pierwszej serii wrzucają pdf-a z listą startową drugiej serii z obliczonymi różnicami między poszczególnymi zawodnikami. Przydaje się, jak czasem trzeba szybko sprawdzić.
 
G 0

giszta

Użytkownik
Pismaki się rozpisują , że Stochowi dobrze idzie na treningach wygrał tam 2 z 3 zaplanowanych na dzisiaj. Ale to są tylko treningi do zawodów są trzy dni. Nie można tego przekładać bo się przejdziecie tak jak w sobotę. Inna atmosfera nerwy mobilizacja, zawody też trwają dłużej niż treningi zmieniają się warunki. Jestem znawcą tej dyscypliny od 16 lat I powiem tak : To czy ktoś jest w formie czy nie widać na pierwszy rzut oka. Małysz mówił ; że to czy ktoś jest w formie czy nie można najlepiej zauważyć na progu.
Stoch spóźnia każdy skok. Przy złych warunkach nie jest w stanie odlecieć. Kraft jest w uderzeniu widać świeżość jest poza zasięgiem. Stoch swoją formę w tym sezonie już miał to był TCS, i konkursy w Polsce.Polacy w XXI wieku zawszę łapali formę na koniec sezonu stąd tyle sukcesów na MŚ czy IO. W tym roku nasi ewidentnie formę mieli na początku i teraz już trochę brakuje świeżości którą zyskują inni. A bądźmy też szczerzy czy Stoch na 100 % wygrałby Turniej Czterech Skoczni gdyby nie choroba Krafta?
Od Zakopanego, które było półtorej miesiąca temu. Stoch tylko raz wygrał trzy razy był na podium.
Kraft był sześć razy na podium i trzy razy wygrał. Welinger sześć razy i raz wygrał. To jedna statystyka.
Druga ciekawa rzecz którą zauważyłem w XXI wieku tylko jeden zawodnik zdobył więcej niż 1 złoty medal MŚ. Był to Adam Małysz, który robił to na trzech różnych Mistrzostwach. To jest ewenement! Poza nim każdy Mistrz Świata nie powielał potem swojego sukcesu. W tym takie nazwiska jak Amman, Schlierenzauer czy Morgenstern. Nie musi być to reguła. Ale..... Czy stoch z obecną nie najwyższą dyspozycją ma szanse na złoto? 2 STATYSTYKI nie korzystne dla niego.
Jestem w stanie postawić grubą kasę na zakład, że Stoch nie zdobędzie w czwartek żadnego medalu. Proszę o info o takim zakładzie jeśli ktoś znajdzie i zachęcam do obstawienia.
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Masowa waliliscie na Japonke za 1,8 ona cudem na podium, potem masowka na Kamila ze wygra za 2,50 on 4 hehe.
Teraz nagle masowka ze nie bedzie na podium a on zapewne wygra ;)
 
J 0

janeksm

Użytkownik
Pamiętacie flaszkę dla Morgensterna?
Wyniki ze skijumping.pl z 2 treningu
1 77 STOCH Kamil POL 126.0 7 87.9 -0.3 87.5
2 65 STJERNEN Andreas NOR 124.0 7 88.6 0.9 85.1
3 58 JOHANSSON Robert NOR 125.5 9 88.4 -2.0 84.9
4 73 KOT Maciej POL 124.0 7 88.1 -0.1 84.1
5 60 KUBACKI Dawid POL 124.0 9 88.4 -1.3 82.9
Albo niektórym zawodnikom system błędnie zapisał 2 belki wyżej, albo nie odjął punktów za wyższe rozbiegi. Za to np Jankowi Ziobrze system odjął punkty za 9 belkę poprawnie. Jak ktoś wie to niech napisze która wersja jest poprawna.
 
G 0

giszta

Użytkownik
Jeśli KTOŚ uważa inaczej. To proszę podać racjonalne argumenty, że w czwartek stanie na podium? Ja takowych nie widzę. Nie mówiąc już o złocie. Naprawdę Skoki narciarskie to niezwykle trudna dyscyplina tutaj cokolwiek wygrać jest bardzo bardzo ciężko. Zobaczcie, że w skokach taki Shlirenzuer ma 53 wygrane co to jest w porównaniu z biatlonistami czy biegaczami?
W skokach jest cholernie trudno coś wygrać a jeszcze trudniej jest ten sukces powtórzyć.
Tak jak pisałem w XXI wieku tylko dwóm zawodnikom a jednemu na MŚ się to udawało.
Obydwaj wybitni Amman na IO, Małysz na MŚ.
MŚ mimo iż są co 2 lata mamy zawsze nowego mistrza. Taka specyfika Czy naprawdę myślicie, że Stocha stać na Złoto? Musiałaby się wydarzyć ogromna zmiana, w jego skokach.
 
G 0

giszta

Użytkownik
Jeśli KTOŚ uważa inaczej. To proszę podać racjonalne argumenty, że w czwartek stanie na podium? Ja takowych nie widzę. Nie mówiąc już o złocie. Naprawdę Skoki narciarskie to niezwykle trudna dyscyplina tutaj cokolwiek wygrać jest bardzo bardzo ciężko. Zobaczcie, że w skokach taki Shlirenzuer ma 53 wygrane co to jest w porównaniu z biatlonistami czy biegaczami?
W skokach jest cholernie trudno coś wygrać a jeszcze trudniej jest ten sukces powtórzyć.
Tak jak pisałem w XXI wieku tylko dwóm zawodnikom a jednemu na MŚ się to udawało.
Obydwaj wybitni Amman na IO, Małysz na MŚ.
MŚ mimo iż są co 2 lata mamy zawsze nowego mistrza. Taka specyfika Czy naprawdę myślicie, że Stocha stać na Złoto? Musiałaby się wydarzyć ogromna zmiana, w jego skokach. Pragnę Dodać jeszcze jeden żelazny argument. W XXI wieku Jeżeli Stoch wygra MŚ w czwartek to jedynym starszym od niego zawodnikiem był Anders Bardal (31 lat)
Nawet Małysz był młodszy w 2007 roku. Po prostu Stoch zbliża się do wieku, kiedy w skokach można skakać na poziomie czołówki ale nie da się już wygrywać i więksi od niego nie byli w stanie tej granicy wieku przełamać. Zbliża się czas dla Stocha w którym może skakać w czołówce ale nie wygrywać. Trochę szkoda tych dwóch ostatnich lat bo był jeszcze czas na wygranie czegoś. Ten sezon jest ostatnim w którym ma szanse na Medal MŚ , za 2 lata niech o tym zapomni.
A więc podsumowując:
1. Brak wyraźnej Formy
2. Wiek (tylko jeden zawodnik był od niego starszy w XXI wieku zdobywając MŚ)
3. Wielka forma Krafta
4. Nikomu nie udało się w XXI wieku zdobyć więcej niż 1 złotego medalu MŚ (Poza Małyszem)
Śmiało stawiać że nie zdobędzie medalu
 
J 0

janeksm

Użytkownik
Nie wiem czy was ale mnie takie &quot;analizy&quot; wk*rwiają.
Pierdzielenie że nikt poza Małyszem nie zdobył 2 złotych medali... czyli wytłumacz mi jakim cudem Ammann na igrzyskach w XXI wygrał aż 4 RAZY? Jakiś inny rodzaj liczenia punktów czy co? Na pewno Stoch ma w głowie: raz już byłem mistrzem świata, więc 2 raz już nie dam rady bo statystyki mi nie pozwolą. Albo wiek... Na igrzyskach dają specjalne punky za wiek (im jesteś starszy tym więcej dostajesz). Tylko dzięki temu Małysz z Ammanem w 2010 i Kasai w 2014 zdobyli medale. Przecież nie mieli by szans z młodymi na równych zasadach, bo statystyku z 2 połowy XV nie pozwoliły by im na to...

Nie mówię że Stoch jest faworytem do złota, bo rywale skaczą w tej chwili nieco lepiej i stabilniej od niego, lecz skreślanie zawodnika przez jakieś śmieszne statystyki jest dla mnie idiotyzmem.
Idąc jeszcze dalej tym rozumowaniem mogę spokojnie bez obaw odrzucić Krafta przy obstawianiu zwycięzcy, bo tylko Małysz mógł zdobyć kilka mistrzostw świata. Zostaje więc mi tylko Wellinger i Eisenbichler. Już zarobiłem kilkaset % na lokacie zabezpieczonej statystykami z XXI wieku...
 
G 0

giszta

Użytkownik
JanekSM
Rozumiem, że ty obstawiając nie opierasz swojej wiedzy na statystykach? Obstawiasz i nie patrzysz jak to było w przeszłości. Nie rozumiesz, że jeśli w ciągu 20 już prawie lat nikt tego o czym pisałem nie dokonał to znaczy że jest to bardzo ciężko osiągnąć. Co do złota mistrzostw świata to mówiłem o Małyszu, Amman to bohater IO, na MŚ nie obronił tytułu.
Mówiłem tylko o MŚ. Więc nie kłam. To po pierwsze
Po drugie jeżeli wymieniam ci takie nazwiska jak Amman, Ahonen, Małysz, i mówię, że ci panowie będąc w wieku około 30 stki przestali wygrywać wielkie imprezy. To chyba możesz zrozumieć, że w tym sporcie wiek odgrywa jednak jakieś znaczenie. Nie wiem czy wiesz ale jest tylko 8 zawodników powyżej 30 roku życia którzy wygrywali Zawody Pucharu świata, które jednak są trochę inna ranga niż MŚ.
Także to jest sport dla młodzieniaszków I statystyka wieku ma ogromne znaczenie.
To po drugie
A po trzecie to statystka ostatnich występów niewiem dlaczego nagle Stoch miałby się przełamać i wygrać MŚ. Kiedy ostatni raz oddał 2 równe skoki? Nie pamiętam chyba jeszcze w Polsce. Brąz to jest max. na co go stać.
A uwarzam , że wyjedzie ztąd bez medalu
 
S 0

szczerkos

Użytkownik
Witam, pytanie do ekspertów z dziedziny skoków. Czy 1,50 na Stefana Krafta w top3 to nie za wysoki kurs? Zastanawiam się czy nie wejść grubiej, wiadomo to są skoki, różne rzeczy mogą się zdarzyć, ale nie wygląda, żeby Stefan miał tu wyjść z top 2 a co dopiero top3. Pozdrawiam i dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi ????
 
heros123 1K

heros123

Użytkownik
Witam, pytanie do ekspertów z dziedziny skoków. Czy 1,50 na Stefana Krafta w top3 to nie za wysoki kurs? Zastanawiam się czy nie wejść grubiej, wiadomo to są skoki, różne rzeczy mogą się zdarzyć, ale nie wygląda, żeby Stefan miał tu wyjść z top 2 a co dopiero top3. Pozdrawiam i dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi ????
Kraft w lutym we wszystkich konkursach stał na podium, a do tego kilka dni temu na normalnej skoczni zdobył złoto. Po tym co ostatnio pokazuje na skoczni, to tutaj również powinien być spokojnie w top 3. Ale pamiętaj, że to są skoki, wystarczy, że konkurs będzie prowadzony w loteryjnych warunkach i po podium będzie. Aczkolwiek wg mnie też wydaje się, że kurs za duży delikatnie.
 
G 0

giszta

Użytkownik
Poczekaj na prognozy dotyczące wiatru. W top 3 to on jest w każdych zawodach Licząc od Zakopanego był 6 razy na podium i 3 razy wygrał. To jest wielki sezon tego zawodnika. Ja pamiętam, że on 2 lata temu albo 3 też dobrze skakał na dużej w lahti stać go na medal na100% ale czy go zdobędzie w sporcie, a już w skokach to wogóle nic nie jest pewne.
 
J 0

janeksm

Użytkownik
Giszta

Nie wiem po co marnuję czas na te bzdety
Więc już ci tłumaczę:

Mówiłem tylko o MŚ. Więc nie kłam. To po pierwsze
Gdzie ja kłamię? Podaje ci tylko inne przykłady... widocznie nie rozumiesz do końca co napisałeś

2
Pragnę Dodać jeszcze jeden żelazny argument. W XXI wieku Jeżeli Stoch wygra MŚ w czwartek to jedynym starszym od niego zawodnikiem był Anders Bardal (31 lat)
Pobawmy się w twoje statystyki. Poniżej kilku mistrzów świata z ostatnich 10 lat:
2007: Małysz (30 lat)
2009: Kuttel (30 lat), Loitzl (29lat)
2013: Bardal (31 lat)
Więc aż 4 z ostatnich 11 konkursów wygrali zawodnicy w wieku Stocha. Rzeczywiście jest to żelazny argument, tylko zjedzony przez rdze ???? Z tych twoich statystyk jedynie wynika że wiek Stocha jest idealnym do zwyciężania. Nie wiem jak ty na to patrzysz.

Także pokazałem ile warte są twoje statystyki. Nie wspominam już o 3 kryształowych kulach w ciągu ostatnich 10 lat dla Ammanna, Bardala i Małysza, Vancouver 2010 gdzie stare lisy pokazały Schlierenzauerowi i reszcie młodzików jak się skacze, Kasaim w ciągu ostatnich 15 lat, czy TCS w 2006 i 2008 dla Ahonena, 2009 dla Loitzla i 2017 dla Stocha. Wszystko to w ciągu ostatnich 10 lat wygrywali zawodnicy w okolicach 30 lat. Więc nie próbuj ludziom wciskać że Stoch to dziadek bo byłby drugim najstarszym zwycięzcą w XXI wieku...


Teraz moje typy. Szkoda ze nie podałem na forum tego co grałem na normalnej skoczni bo praktycznie wszystko mi powchodziło ale trudno.
Moje typy na czwartek.

Kraft wygra 3,75 Unibet

Co tu dużo pisać. Stefan otwarcie mówi, że im większa skocznia tym dla niego lepiej. Mimo to wygrał na normalnej i jest głównym kandydatem do zwycięstwa w czwartek. Jestem pewien że ten kurs spadnie po treningach treningach.

Eisenbichler wygra 14,5 Betsson

Gram to za małe pieniądze. Niemiec przygotował świetna formę na te mistrzostwa. Zdobył już 2 medale, dzięki czemu będzie skakać na większym luzie i wątpię by się spalił. Kurs także powinien zlecieć po treningach.

Kot - Eisenbichler 1,9 Bwin

Już raz zarobiłem na tej parze stawiając na Markusa po 1 serii w Lahti po kursie 2,45. Niemiec skacze w tej chwili nieco dalej oraz zdobył już 2 medale, a na Maćku może ciążyć presja. Kurs 1,9 moim zdaniem jest za wysoki


Eisenbichler top 3 3,75 Bwin

Również uważam że kurs za wysoki.


Kraft top 3 1,55 Bwin

Krafta moim zdaniem w tej chwili z podium może zwalić jedynie jakiś huragan w plecy. Od powrotu (po chorobie) w Willingen cały czas staje na podium i nie chce z niego zejść. Kto wie jak by wyglądał TCS i konkursy w Polsce gdyby był w 100% zdrowy jak teraz.


Wspomnę jeszcze o moich 30 zł postawionych na zwycięstwo Kota po jego zwycięstwie w Sapporo po kursie 35, do czego zachęcałem na forum. Tak jak się spodziewałem kurs spadł i w tej chwili wynosi on około 14
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Stoch nie jest w swojej megaformie, to fakt, bo wtedy jego skoki wyglądają jak z automatu, posągowa postawa w locie i nienaganny styl. Natomiast stać go nawet w obecnej dyspozycji na skakanie mogące dać medal, nawet złoty, tylko czegoś mu brakuje. Jakby za bardzo chciał, wtedy popełnia błąd (najczęściej spóźnia skok). O jakieś spalenie, czy nieporadzenie sobie ze stresem, nawet go nie podejrzewam, toż to narciarski wyjadacz;). Kraft czy Wellinger są w życiowej formie, ich świetne skoki przychodzą im z pewną dozą łatwości, dyspozycja w połączeniu z luzem daje efekty. Stoch w życiowej formie nie jest (choć jest w formie bardzo dobrej!), dlatego tej łatwości jako takiej nie ma. Musi być skupiony od A do Z na swojej konkursowej próbie, bez popełnionego błędu, wtedy skoczy swoje, co powinno dać medal. Jak wyżej wspomniani przeciwnicy, skoczyli swoje na obiekcie normalnym, Kamil nie, stąd brak krążka. Rekord skoczni i reszta świetnych prób na treningu, to nie przypadek, tylko tam tego ciężaru mentalnego nie ma, stąd o uniknięcie błędu jest łatwiej. Jak dla mnie walka o medal na tych MŚ indywidualnie, leży po stronie Kamila, w jego głowie i koncentracji. Jak tam wszystko wypali, to nie ma co się bać i Krafta i Wellingera.
Postawić na złoto Stocha nie mam zamiaru, ale czwartkową rywalizację będę śledził na luzie. Bardziej emocjonalnie podchodzę do pojedynku drużynowego:razz:. A tutaj martwi mnie trochę spadek formy Piotrka Żyły, nie skacze źle, ale jednak druga dziesiątka, ani jego ani kibiców satysfakcjonować nie może, a co gorsza takie skoki najprawdopodobniej pozbawią nas ewentualnego zwycięstwa w sobotę. Więc Piotrek musi dać z siebie trochę więcej. Reszta da radę, tak sądzę.
 
G 0

giszta

Użytkownik
Panowie co wy mówicie jaka loteria przecież teraz skoki są tak usprawnione że mamy rekompensaty punktowe. Skoczek będzie miał wiatr w plecy dostanie punkty dodatnie jak pod narty ujemne i jaka tu loteria ? Loteria to była jak nie było rekompensat punktowych. Kto trafił dobre warunki poleciał daleko kto złe to skoczył słabo.
Tylko, że ten system rekompensat nigdy nie oddaj prawdziwej siły wiatru. Pokaż mi konkurs gdzie zawodnik w fatalnych warunkach skoczył blisko i przez rekompensatę zajął wysokie miejsce.
Nie ma. Ale ten system jest dobry jeśli chodzi o manewrowanie z belkami. Organizatorzy mają dużo łatwiej, nie musi być seria rozpoczynana od nowa. Jeśli chodzi o rekompensatę za wiatr to tutaj nie ma nic dobrego.
 
anzelmo 137,6K

anzelmo

Użytkownik
Betsson daje live na 1. i 2. serię. Zazwyczaj na 2. serię można znaleźć jakąś perełkę.
Co do odległości to polecam oficjalną stronę fis. Tam dość szybko po pierwszej serii wrzucają pdf-a z listą startową drugiej serii z obliczonymi różnicami między poszczególnymi zawodnikami. Przydaje się, jak czasem trzeba szybko sprawdzić.
W betssonie może i live niezłe oferta pary itp ale nie mozna łączyć- wiec dubla juz sie nie sklei, tylko single imo czasem to mało
 
S 15,6K

sinus

Użytkownik
w UNI widzę ciekawą parę: STJERNEN - Kubacki 1 @1.75.
Norweg w ścisłej czołówce w każdym z treningów na dużym obiekcie, Kubacki różnie wygląda. Wg mnie Stjernen zakończy kwale w top 5, Kubacki powalczy o miejsce 8-15.
Polecam ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
Do góry Bottom