>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

skoki - Obertdotrf [17-19 luty ] HS213m- FIS Team Tour -part3

Status
Zamknięty.
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Oberstdorf

Informacje O Skoczni
pełna nazwa: Skocznia Heiniego Klopfera
punkt hs: 213m
punkt konstrukcyjny: 185
punkt sędziowski: 213m
rekord zimowy: 225.5m (Harri Olli)
nachylenie progu: 10.5 st.
wysokość progu: 3.5 m
długość rozbiegu: 120 m
nachylenie zeskoku: 39 st.
średnia prędkość: 106 km/h
pojemność stadionu: 40000
Program zawodów

17.02.2012, piątek
16:00 oficjalny trening (2 serie)
18:00 kwalifikacje

18.02.2012, sobota
14:30 seria próbna
16:00 pierwsza seria konkursowa

19.02.2012, niedziela
12:45 seria próbna
13:45 pierwsza seria konkursowa​
Zawody w Klingentahl nie doszły do skutku, ale miejmy nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje planów w najbliższy weekend kiedy to czeka nas uczta czyli loty ;)
Zapraszam do dyskusji!
 
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
Pojawiły się typy do kwalifikacji w totolotku i ciekawym typem moim zdaniem jest:
Kofler-Hilde typ 2 1,90
Hilde po powrocie będzie w każdym skoku udowadniał że wrócił do walki o najwyższe lokaty i zapewne będzie chciał to pokazać w serii kwalifikacyjnej którą,Kofler może traktować treningowo.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Pojawiły się typy do kwalifikacji w totolotku i ciekawym typem moim zdaniem jest:
Kofler-Hilde typ 2 1,90
Hilde po powrocie będzie w każdym skoku udowadniał że wrócił do walki o najwyższe lokaty i zapewne będzie chciał to pokazać w serii kwalifikacyjnej którą,Kofler może traktować treningowo.
Tylko zasadnicze pytanie jak Totolotek zamierza to rozliczać. Przecież Kofler ma awans do konkursu pewny i wcale skakać nie musi, ponadto ocen od sędziów przy skoku nie dostanie...
Więc tu jest zagadka wg mnie co miał na myśli totolotek wystawiając taką parę?
Może tylko mnie to nurtuje, ale tak mi się to teraz uświadomiło jak wpisałeś ten typ. Osobiście nie gram w ziemniakach więc nawet nie wiem jak to liczą, a ciekaw jestem ;)
 
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
Tylko zasadnicze pytanie jak Totolotek zamierza to rozliczać. Przecież Kofler ma awans do konkursu pewny i wcale skakać nie musi, ponadto ocen od sędziów przy skoku nie dostanie... Więc tu jest zagadka wg mnie co miał na myśli totolotek wystawiając taką parę? Może tylko mnie to nurtuje, ale tak mi się to teraz uświadomiło jak wpisałeś ten typ. Osobiście nie gram w ziemniakach więc nawet nie wiem jak to liczą, a ciekaw jestem
w sumie fakt nawet o tym nie pomyślałem też nie gram w ziemniakach ale że trzymam kupon wygrany już kilka tygodni i chciałem coś postawić i tak jakoś mnie skoki zainteresowały,może ktoś wie jak to rozliczają
 
kamil_gks 22

kamil_gks

Użytkownik
Przypominam, że są to loty a od tego sezonu jest oddzielna klasyfikacja dla lotów i dlatego Kofler jak i nawet Schlierenzauer musza sie kwalifikowac!
Robson// Faktycznie! Dzięki za czujność ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
rangizz 2,7K

rangizz

Użytkownik
Hmm, czyli pkt. za loty nie wliczają się do generalki pucharu świata?
Robson // Wliczają się
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Przypominam, że są to loty a od tego sezonu jest oddzielna klasyfikacja dla lotów i dlatego Kofler jak i nawet Schlierenzauer musza sie kwalifikowac!
Jest dokładnie tak jak napisałeś,Kolfler jest poza pierwszą 10-tką klasyfikacji w lotach i musi się kwalifikować.Podobnie Schlierenzauer,Koudelka czy Freitag.Nie musi się kwalifikować np Evensen ???? który jest 9 w lotach na razie.
 
kamil_gks 22

kamil_gks

Użytkownik
Nie wiem jak buki internetowe bo nie sprawdzalem zbytnio, ale w sts jest jeden bardzo ciekawy pojedynek na dzisiejsze kwalifikacje.
Kofler - Koudelka
typ: 2
kurs 2.15 !!
Wg. mnie kursy powinne zostac wystawione w odwrotna strone. jest w tej chwili daleko od formy z poczatku sezonu w dodatku nigdy z niego za specjalny lotnik nie był. Koudelka życiowa forma. Jedyny mankament to taki zeby nie skoczyl sobie zachowawczo, ale nie sądze ponieważ obaj musza sie kwalifikowac na jutrzejsze zawody.
/////✅ 0,2 pkt;)
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
No to polatali fajnie w kwalifikacjach:
http://www.youtube.com/watch?v=NAdtMOFd6fQ

http://www.youtube.com/watch?v=tUulmtR3vqM

Słoweńcy najdalej,ale jak widać na filmikach zupełnie inne tory lotu.Ciekawe kto jutro okaże się lepszy z tej dwójki?!

Oferta powoli się pojawia,oczywiście Betsafe najszybszy:

Daiki Ito-Anders Bardal:Ito @1,85 Betsafe✅✅

We wszystkich dzisiejszych skokach Ito lepszy od Norwega.W treningach Daiki był 4 i 1,a w kwalifikacjach miał w sumie 4 odległość z całej stawki,ale z niższej belki od Prevca i Ammanna.Bardal oczywiście mocny,ale bez błysku-w ten weekend chyba któryś z rodaków zabłyśnie mocniej od lidera PŚ.

Morgenstern-Evensen: Evensen @1,85 Betsafe⛔⛔===&gt;@2,00 Unibet

Morgi nadal bez formy:w treningach 33 i 58 miejsce,w kwalifikacjach solidne 198 metrów,ale skaczący obok niego osiągali ponad 210 metrów w tych samych warunkach. Evensen ze skoku na skok dalej:178,5 m,187,5 m,196 m. Jutro będzie ponad 200 m spokojnie;)
-------------
Patrząc na ostatnie wyniki Norwegów zastanawiam się co takiego wymyślili,że reszta ekip zostaje daleko w tyle. Mam na myśli jakiś element sprzętu czy też stroju. Kiedyś Austriacy pierwsi wpadli np na obniżenie &quot;kroku&quot; w kombinezonie i skakali po kilka metrów dalej od całej reszty.Teraz mam wrażenie,że Norwegowie też coś odkryli.Nie chce mi się wierzyć,że praktycznie każdy z członków kadry osiąga w tym sezonie najlepsze wyniki w karierze dzięki treningowi wyłącznie. Czas pokaże czy moje przypuszczenia były trafne,czy po prostu system treningowy Norwegów sprawił że złapali mega formę w tym samym czasie.
------------------
Po głębszych rozmyślaniach zgrałem jeszcze:
Peter Prevc TOP 3@3,15 Unibet⛔⛔

Wczoraj skakał fantastycznie,bez względu na warunki.Startuje z 25 numerem,czyli stosunkowo wcześnie.Coś mi się zdaje że po jego locie belka pójdzie sporo w dół a to może być z korzyścią dla młodego Słoweńca.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
W netowych nie ma za bardzo tego co bym oczekiwał na loty więc trzeba iść na spacer

Oberstdorf - Day 1 HS213m
Prevc - Ammann

Typ : Prevc @ 1,65
⛔
Ito - Morgenstern
Typ : Ito @ 1,35
✅
Bardal - Kofler

Typ : Bardal @ 1,38
✅
AKO @ 2,70 (po odjęciu podatku) totomix
Prevc super forma, a na mamucie dalekie loty. Ammann może i obecny MŚ w lotach, ale jednak biorę Prevca. Zobaczcie sobie jego odległości wczoraj -&gt; 221,5m. 199,5m i 213m.
Simi daleko w kwalach bo 218m, a tak to 188m i 184m. Może i się nie przykłada zawsze do treningów. Ale i tak bardziej zaufam Słoweńcowi.
Ito lotnik. Morgi nielot i bez formy. Starczy na ten temat. Ito każdy skok powyżej 200m
Bardal jak to Norweg uwielbia loty i skacze po prosto amejzing. Kofler raz dobrze, raz jak łamaga. Bardal będzie przed nim.

Z netowych to najbardziej mi się podoba
Johan Remen Evensen - Thomas Morgenstern
Typ : Evensen @ 2,10 Tobet⛔
Evensen ze skoku na skok coraz lepiej. We wczorajszych swoich próbach dodawał systematycznie po ok 10m do odgległości. Morgi bez formy więc taki kurs na lotnika norweskiego warto spróbować.

Evensen top10 @ 2,35 Milenium ⛔
Jeszcze takie coś dodaje. W Bad Mittendorf był na 8 i 12 msc, a wtedy było daleko do MŚ w lotach, teraz Oberstdorf to próba generalna więc musi walczyć o miejsce w drużynei bo jego partnerzy z teamu tez skaczą wybornie i kogo tu wybrać?
 
cineck 45

cineck

Użytkownik
A.Bardal - R.Kranjec 2 1,9 ✅
betgun
Widzę tutaj sporo szanse na powodzenie. Bardal lider klasyfikacji mierzy sie z bardzo niebezpiecznym dla każdego na tej skoczni Kranjcem. W seriach próbnych Słoweniec lepszy i wydaje się mało prawdopodobne, żeby miałoby być inaczej w konkursie głównym.

A.Kofler - D.Ito 2 1,57 ✅
betgun
Kofler skacze bardzo siłowo co na mamucich skoczniach nie jest mocnym atutem w dodatku jego forma spada. Natomiast Ito jest typowym lotnikiem niewątpliwie lepiej czuje się w powietrzu niż Austryjak. Kofler w każdej próbie przed konkursem wyraźnie słabszy od Ito.

T.Morgenstern - J.R.Evensen 2 1,85 ⛔
betsafe
Morgenstern w słabej formie na dużych skoczniach nieszczególnie sobie radzi kontra Evensen, który spisywał się fatalnie w tym sezonie jego główny celem są Mistrzostwa Świata w lotach. Został odsunięty z kadry, miał czas żeby odpoczać i potrenować. Myśle że jego jego atuty pozwolą wygrać z Morgim jak nie teraz to kiedy :razz:
 
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
Davide Bresadola-Vincent Descombe Sevoie typ 2 ( kurs 2,10)✅ izzy
Pojedynek dwóch słabych lotników którym ładnie wczoraj powiało.
W tym typie kieruje się głownie formą chociaż ciężko to napisać forma Francuz w ostatnich skokach notuje bardzo dobre wyniki głownie poprzez wiatr warto wspomnieć że trener dał odpocząć kadrze francuskiej i widać że zyskał na tym Vincent który,nabrał ochoty na skakanie,cieszy się strasznie z każdego udanego skoku dni w Niemczech są dla niego udane i powinien w tym pojedynku wygrać.
betsafe
 
t3jlor 77

t3jlor

Użytkownik
Robert Kranjec - Zakończy na podium @ 1,80
bet365

Co tu dużo pisać, jak dla mnie Słoweńcy dziś powinni odgrywać sporą rolę w konkursie, zarówno Kranjec jak i Prevc, polatali sobie w kwalifikacjach jak i na treningach, myślę że to powinno przełożyć się na konkurs, bo i specjalnie kto by mógł ich powstrzymać szczególnie Kranjca. Austriacy słaba forma, a Schlieri jakoś mnie nie przekonuje, jedynie kto może tu powalczyć z Kranjcem to właśnie jego rodak Prevc, Bardal i Ito.
Robert Kranjec Wygra @ 5,00 to dla odważniejszych
bet365

a dla mniej odważnych
H2H Robert Kranjec - Martin Koch @ 1,50
bet365

1 runda H2H Gregor Schlierenzauer - Andreas Kofler @ 1,40
bet365

Schlieri chociaż mnie nie przekonuje to powinien jednak pokonać słabego ostatnio Koflera, w treningach skakał dalej od niego, w kwalifikacjach troche slabszy skok Gregora, myśle że w konkursie jednak powinien już pokazać, że na tą chwile jest lepszy od Koflera, który lotnikiem jakimś szczególnym to nie jest. Startują też niedaleko od siebie, więc raczej będą porównywalne warunki.
no to w sumie niespodzianka, Kranjec troche za krótko jak na niego w 1 serii i mimo kapitalnego skoku w 2 serii nie załapał się na podium ...
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Martin Koch zaskoczył dziś chyba wszystkich swoim zdecydowanym zwycięstwem. Przyznam się,że moją czujność względem swojego talentu do latania też oszukał wczorajszymi słabszymi treningami. Nie wierzyłem w podium dla niego,a z kolei jedyną parę jaką widziałem z Kochem tworzył Kranjec-a staram się nie grać H2H dwóch świetnych lotników. Ito świetnie,tak jak się spodziewałem. Prevc się spalił w 2 skoku,musiał zejść z belki to też pewnie wpłynęło na ten słabszy skok młodego i mało doświadczonego Słoweńca. Jutro drużynówka.Austriacy dziś w sumie mocniejsi-pierwszy Koch,siódmy Gregor,Kofler i Morgi w drugiej dziesiątce.Najlepszy z Norwegów-Bardal 12-ty,ale ich czwórka wydaje mi się mocniejsza:Bardal,Hilde,Velta,Fannammel(chyba że skład będzie inny-ale mam nadzieję że nie wstawią Romorena czy Evensena).Ciekawe jakie będą kursy,boję się że na win Norwegii uraczą nas jakimś 1,3-1,4:;/: Czekam na Betsafe,oni zawsze coś ciekawego wystawiają ????
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
boję się że na win Norwegii uraczą nas jakimś 1,3-1,4
No raczej wątpię, bo to oznaczałoby ~2.70 na Austriaków, co byłoby największym value od niepamiętnych czasów... Mimo wszystko to Austria powinna być faworyzowana przez buków i spodziewam się czegoś w granicach 1.60 na nich, no ale zobaczymy później, jak to będzie.
Czołówka drużynowa dzisiejszego konkursu :
1.Austria 1630
2.Norwegia 1575,6
3.Niemcy 1533,3
4.Japonia 1495,9
5.Słowenia 1372,3 (7 skoków, gdyby podwoić wynik 4.w kolejności Słoweńca, który nie załapał się do &quot;30&quot;, to byłoby to 1542,2 pkt)
Jutro wg mnie Austria-Norwegia, jeśli na kogoś będzie win ~2.50, to trzeba grać wyższy kurs, bo szanse 50:50 z minimalnym wskazaniem na Norwegów jednak, bo dziś żaden nie błysnął, więc jutro ktoś musi &quot;odpalić&quot; i lepiej zapunktować... Poza tym Austriacy, tj. Morgi i Kofi jednak ze znakiem zapytania, bo któryś może skoczyć sporo bliżej...
Potem powinna być walka Słoweńców z Niemcami, jeśli któryś Niemiec nie zepsuje wyraźnie, Japonia, Czechy-Polska i ktoś kto się załapie do 8 fartownie...
Rano zedytuję i wstawię jakieś propozycje, choć klasyfikacja przewidywana jest powyżej i tylko od kursów zależy, co zagram...
Moje propozycje :
Norwegia - Słowenia 1 @ 1.40⛔ lub z Niemcami 1 @ 1.30✅ Betsafe pozytywne zaskoczenie wystawieniem takich par
Polska - Finlandia 1 @ 1.25✅ Betsafe no bez jaj, peffka
ZW Norwegia @ 3.20⛔ Sportingbet value
Japonia - Czechy 1 @ 1.62⛔ Bet365 patrz post niżej
????JURY
 
L 0

lukaszf3

Użytkownik
W Bet365 mozna juz grac niedzielny konkurs druzynowy i tu od razu miłe zaskoczenie:
Japonia - Czechy 1.62 - 2.20
Dla mnie zdecydowanym faworytem sa Japonczycy.
Ito minimalnie lepszy od Koudelki
Takeuchi na poziomie Hlavy aczkolwiek licze ze jutro sporo go przeskoczy bo kozala dzisiaj w 2 skoku ze jest w dobrej formie
pojedynek 2 weteranow kasai - janda janda w lotach nigdy nie blyszczal a kasai na srednim ale stabilnym poziomie
no i Czesi maja jeszcze Hajka niby dobry lotnik ale w tym sezonie kompletnie bez formy i obojetnie czy wystapi Tochimoto czy inny Japonczyk pewnie pare punktow nad nim zyska. Tak wiec dla mnie to typ dnia na jutro i dlatego gram juz dzis bo pewnie do rana kurs w okolice 1.40 spdanie...
A i... w nawiazaniu do waszej dyskusji 1.50 na zwyciestwo Austrii i 2.75 na Norwegie... Licze jutro na ostra walke ale jednak jutro Austria zrewanzuje sie Norwegom za kleske w Willingen
 
lubiekebab 997

lubiekebab

Użytkownik
Typuję następująco:
1. Norwegia
2. Austria
3. Słowenia
Kurs 2,75 na Norwegię biorę z pocałowaniem ręki. Z Austriaków Koch dzisiaj skakał jak natchniony, ale on jest nieobliczalny i nie dałbym sobie głowy uciąć, że jutro odda dwa takie skoki +210 metrowe. Schlieri wyjątkowo słabo lata w tym roku. Kofler średniak. Morgi kiepski lotnik. Z Norwegów wszyscy mocni. Bardal na pewno nie zawiedzie. Reszta też dosyć równa, mają kogo wystawić, wszyscy powinni skoczyć te absolutne minimum za każdym razem.
Ze Słoweńców to wiadomo, Kranjec i Prevc załatwią sprawę i będzie podium.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
No i Betsafe nas rozpieszcza jak zazwyczaj;)

Czechy-Polska 1@1,65✅
Norwegia-Słowenia 1@1,40⛔


ako:2,31⛔⛔

W pierwszej parze oczywiście jest jakaś mała szansa że Polacy będą wyżej,ale ja w to nie wierzę. Czwórka Koudelka,Hlava,Hajek i Janda jest solidniejsza od naszych Orłów,tj Stocha,Żyły,Miętusa i Macieja Kota. Z Czechów można być spokojnym o ponad 200 metrowe skoki pierwszej dwójki z wymienionych,Hajek potrafi latać choć w tym sezonie słabszy jest,więc pewnie ponad 200 nie poleci.Ale ponad 185 już spokojnie.No i najbardziej doświadczony z nich,czyli Janda który dziś nie startował bo odpadł w kwalifikacjach. Był słaby,ale na treningach i tak lepszy od naszego Maćka Kota. U nas jest jeden pewniak czyli Kamil.Miętus i Żyła ponad 200 nie skoczą,nie ma takiej opcji w normalnych warunkach(bez mega wiatru pod narty).No a Kot może po prostu zawalić któryś ze skoków moim zdaniem.W sumie to nie mam większych wątpliwości co do tego typu,aczkolwiek na koniec zapewne obie ekipy będą obok siebie w klasyfikacji.
Druga para to już pewniak 8/10. Jak się obędzie bez upadków czy też lądowań na buli,to Norwegowie będą przez Słoweńcami. Skandynawowie bardziej wyrównani,a w przypadku 8 skoków to zawsze jest kluczowe. Krajnec i Prevc to za mało,Sinkovec jeszcze spoko ale synek bardziej znanego tatusia Tepes&#39;a wielka niewiadoma.
-------------
No i oczywiście trzeba pograć na win Norwegów @3,00 Betsafe⛔⛔. Większy komentarz zbędny;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
S 2,5K

skazany10

Użytkownik
Typuję następująco:
1. Norwegia
2. Austria
3. Słowacja

Kurs 2,75 na Norwegię biorę z pocałowaniem ręki. Z Austriaków Koch dzisiaj skakał jak natchniony, ale on jest nieobliczalny i nie dałbym sobie głowy uciąć, że jutro odda dwa takie skoki +210 metrowe. Schlieri wyjątkowo słabo lata w tym roku. Kofler średniak. Morgi kiepski lotnik. Z Norwegów wszyscy mocni. Bardal na pewno nie zawiedzie. Reszta też dosyć równa, mają kogo wystawić, wszyscy powinni skoczyć te absolutne minimum za każdym razem.
Ze Słowaków to wiadomo, Kranjec i Prevc załatwią sprawę i będzie podium.
Słowacy skaczą w Pucharze świata?:cool:
Co do typów to ja wezmę chyba z bet365:
Japonia - Czechy 1 @ 1.62
Japończycy na czele z Ito mają bardzo dobrą i wyrównaną drużynę, dziś 4 było w 30, oprócz Ito, zapewne w drużynie wystąpią Tochimoto, Kasai i Takeuchi. Ito i Takeuchi super forma, pozostali mam nadzieję, że nie zepsują i spokojnie będą przed Czechami.
Czesi skład: Koudelka, Hlava, Janda i ktoś 4. Na wysokim poziomie skacze tylko Koudelka. Dziś było 2 czechów w 30, reszta się nie zakwalifikowała nawet do konkursu... Janda niestabilna forma, Hlava skoczy tylko jak będzie wysoki rozbieg, Koudelka sam nie wygra.
Do tego lekko zwycięstwo Norwegii @ 2.80 bet365.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom