>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Speedway Ekstraliga 2010

Status
Zamknięty.
J 3,9K

jacques

Forum VIP

Mistrzowie Polski, żużlowcy Falubazu Zielona Góra w pierwszym meczu sezonu 2010 wystąpią w Tarnowie i &quot;sprawdzą&quot; beniaminka, miejscową Unię. Z kolei wicemistrzowie z Torunia podejmą u siebie WTS Wrocław. Do rewanżu za finał CNMSE 2009 dojdzie już w trzeciej kolejce, kiedy zielonogorzanie przyjadą do Torunia.
Tak przedstawia się terminarz rozgrywek ligowych CNMSE, rozlosowany dziś w Zielonej Górze.

W zielonogórskiej Palmiarni w obecności przewodniczącego Rady Nadzorczej CNMSE Andrzeja Grodzkiego, wiceprezydent Zielonej Góry Wiolety Haręźlak, prezesa ZKŻ Roberta Dowhana, przedstawiciele CNMSE - prezes Ryszard Kowalski i Stanisław Bazela dokonali losowania par przyszłorocznych rozgrywek.
Poniżej zamieszczamy szczegółowy kalendarz.
Terminarz rozgrywek CNMSE w sezonie 2010
1 runda: 5.04.2010
Tarnów - Zielona Góra
Częstochowa - Bydgoszcz
Gorzów - Leszno
Toruń - Wrocław

2 runda: 11.04.2010
Wrocław - Gorzów 25.04
Leszno - Toruń
Zielona Góra - Częstochowa 13.06
Bydgoszcz - Tarnów
3 runda: 18.04.2010
Wrocław - Leszno
Częstochowa - Tarnów
Gorzów - Bydgoszcz
Toruń - Zielona Góra
4 runda: 2.05.2010
Tarnów - Gorzów
Leszno - Częstochowa
Zielona Góra - Wrocław
Bydgoszcz - Toruń
5 runda: 9.05.2010
Wrocław - Bydgoszcz
Leszno - Zielona Góra
Gorzów - Częstochowa
Toruń - Tarnów
6 runda: 16.05.2010
Tarnów - Wrocław
Częstochowa - Toruń
Zielona Góra - Gorzów
Bydgoszcz - Leszno
7 runda: 23.05.2010
Wrocław - Częstochowa
Leszno - Tarnów
Zielona Góra - Bydgoszcz
Toruń - Gorzów
8 runda: 30.05.2010
Tarnów - Leszno
Częstochowa - Wrocław
Gorzów - Toruń
Bydgoszcz - Zielona Góra
9 runda: 6.06.2010
Wrocław - Tarnów 27.06
Leszno - Bydgoszcz
Gorzów - Zielona Góra
Toruń - Częstochowa
10 runda: 20.06.2010
Tarnów - Toruń
Częstochowa - Gorzów
Zielona Góra - Leszno
Bydgoszcz - Wrocław
11 runda: 4.07.2010
Wrocław - Zielona Góra
Częstochowa - Leszno
Gorzów - Tarnów
Toruń - Bydgoszcz
12 runda: 11.07.2010
Tarnów - Częstochowa
Leszno - Wrocław
Zielona Góra - Toruń
Bydgoszcz - Gorzów
13 runda: 18.07.2010
Tarnów - Bydgoszcz
Częstochowa - Zielona Góra
Gorzów - Wrocław
Toruń - Leszno
14 runda: 1.08.2010
Wrocław - Toruń
Leszno - Gorzów
Zielona Góra - Tarnów
Bydgoszcz - Częstochowa
Daty rund finałowych:
15 runda: 15.08.2010
16 runda: 22.08.2010
17 runda: 29.08.2010
18 runda: 5.09.2010
19 runda: 19.09.2010
20 runda: 26.09.2010
 
kucharz_tm 7

kucharz_tm

Użytkownik
Co prawda już pierwsze transfery za nami, ale do rozpoczęcia sezonu jeszcze tyle czasu. Jak na razie dużym wzmocnieniem jest Andersen dla Torunia. Wymiana Kościechy na zawodnika z cyklu GP to znacznie wzmocni vicemistrzów Polski. Ciężko wskazać w Toruniu kto jest pierwszą linią a kto uzupełnieniem składu ???? pary Holder - Jaguś, Miedziński - Sullivan i Andersen - Ward. Według mnie skład nie do objechania.
Dodatkowo powiem, że warto zwrócić uwagę na Duńczyka Michaela Jepsena Jensena. To duży talent , ale na razie bardzo młody zawodnik.
Falubaz jeżeli podpisze z Hancockiem, to myślę, że też zrobi na tym dobry interes. Walasek jak dla mnie był nie pewny, i nie zdziwiłyby mnie wyniki w granicach 8-9 punktów. Natomiast Greg jeżeli utrzyma formę z poprzedniego sezonu ( 4 zawodnik SE) to będzie robił po 11-13 oczek.
Ciekawie dzieje się w Bydgoszczy. Tutaj wymieniono słabych zawodników Chrzanowski, Buczkowski na dobrych - Walasek, Gizatulin. Udało się utrzymać Jonssona Lidbeacka i Emila.
 
van_der_vaart 294

van_der_vaart

Użytkownik
Bydgoszcz niespodziewanie podczas okienka tranferowego &quot;ugrała&quot; dosyć sporo, o czym było już pisane. Jako, że jestem z Wrocka to powiem coś o Sparcie ???? . Wyjątkowo Pani Krystyna Kloc nie przespała momentu, w którym należy rozmawiać z zawodnikami i udało się zakontraktować Bjerre (duże wzmocnienie w porównaniu do Nichollsa) i Świderskiego (sądzę, żę będzie pewniejszy niż Watt, choć Australijczyka widziałem w przyszłym sezonie na rezerwie, ale to już niestety niemożliwe...). Przez kilka tygodni napięcie związane było z Danielem Jeleniewskim, ale na szczęście obie strony sporu poszły po rozum do głowy i dla Sparty skończyła się ta sprawa pomyślnie (myślę, że Jeleniewskiemu również wyjdzie to na dobre). Zapowiada się naprawdę pasjonujący sezon, bo chyba tylko Częstochowa zdecydowanie odstaje od pozostałych ekip jeśli chodzi o siłę składu, a reszta powinna ze sobą walczyć jak równy z równym (tzn wiadomo, że np. Apator powinien bez problemów pokonać Unię Tarnów na własnym stadionie, ale na wyjeździe już wcale nie będzie to takie oczywiste...i to jest dla kibiców bardzo dobra wiadomość). Wracając jeszcze do drużyny z Wrocławia to skład na przyszły sezon wygląda bardzo ciekawie i obiecująco - może uda się powalczyć o jakiś medal, bo przecież dwójka takich liderów jak Crump i Bjerre na mecz powinni robić w sumie koło 25 punktów do tego dochodzi Jeleniewski i Świderski (około 15-18 punktów na mecz) i utalentowany Madsen po którym tak naprawdę nie wiemy czego się spodziewać (może to być strzał w dziesiątke, ale równie dobrze kompletna klapa). No i pozostają juniorzy, których Sparta ma naprawdę niezłych. Także pozostaje mi jako kibicowi Sparty optymistycznie patrzeć na sezon 2010, bo przecież gorzej już chyba być nie może niż w sezonie 2009. Pierwszy mecz z Apatorem na wyjeździe zapowiada się mimo wszystko jednostronnie, ale wierzę, że Wrocławianie pod wodzą Marka Cieślaka zdołają nawiązać walkę.
Kolejność na koniec sezonu 2010 (wg mnie):
1. Falubaz Zielona Góra
2. Apator Toruń
3. Sparta Wrocław (to chyba tylko w sferze marzeń, ale...)
4. Stal Gorzów
5. Polonia Bydgoszcz
6. Unia Leszno
7. Unia Tarnów
8. Włókniarz Częstochowa
Zobaczymy co przyniesie przyszłość ???? . Kibicom zużla mogę powiedzieć: DO ZOBACZENIA NA STADIONIE!!
SPARTA WROCŁAW!!!
 
kamil307 0

kamil307

Użytkownik
Trzeba przyznać ze E-liga i 1 liga w 2010r są bardzo wyrównane niema drużyn które aż tak odstają. Ja mogę tylko żałować ze w Ostrowie najprawdopodobniej nie będzie żużla w przyszłym sezonie.
1. Falubaz Zielona Góra
2. Apator Toruń
3. Stal Gorzów
4. Unia Leszno
5. Polonia Bydgoszcz
6. Sparta Wrocław
7. Unia Tarnów
8. Włókniarz Częstochowa
 
kucharz_tm 7

kucharz_tm

Użytkownik
Cieszę się, że panowie powyżej stawiają Stal G w pierwszej czwórce. Co do Falubazu ciężko będzie utrzymać mistrzostwo, przede wszystkim trzeba liczyć się, że na pozycji juniora nie będzie już Zengoty. Nie zawsze zawodnik przechodząc na seniora potrafi się odnależć, a Dudek jest jeszcze bardzo młody i może przeplatać dobre występy ze słabszymi.
Co do Wrocławia, faktycznie liderzy pokroju Bjerre i Crump to zdecydowanie lepsza para niż Nicholls i Crump. Crumpa muszą powiedzieć szczerze, że trochę wam zazdroszczę ;) Aczkolwiek w Gorzowie pojawi się Pedersen więc to jest zawodnik podobny do Crumpa. Obaj są pewnymi punktami drużyny.
Mam nadzieję, że w tym sezonie już Stal będzie w 4 a może i na medal jest szansa. Para liderów Gollob - Pedersen i mocna para Zagar - Gapiński , może być ciekawie.
Jak dla mnie :
1 Unibax Toruń
2 Stal Gorzów (chciałbym bardzo)
3. Polonia Bydgoszcz
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Kolejność na koniec sezonu 2010 (wg mnie):
1. Falubaz Zielona Góra
2. Apator Toruń
3. Sparta Wrocław (to chyba tylko w sferze marzeń, ale...)
4. Stal Gorzów
5. Polonia Bydgoszcz
6. Unia Leszno
7. Unia Tarnów
8. Włókniarz Częstochowa
3. miejsce dla Wrocławia? Dobrze, że dodałeś &quot;tylko w strefie marzeń&quot;. Nie odbierz tego jako atak, ale będzie super, jak wejdziecie do czołowej szóstki ???? Straciliście firmę Atlas. Mam nadzieję, że po kilku spotkaniach nie zabraknie pieniędzy, bo Bjerre za darmo jeździć nie będzie ;) Mimo wszystko uważam, że macie lepszą ekipę niż ostatnio i napsujecie krwi nie jednemu zespołowi.
W porównaniu do minionego sezonu na pewno najbardziej wzmocniła się Polonia Bydgoszcz. Zamiana &quot;Chrzanka&quot;, &quot;Buczka&quot; i Jędrzejewskiego na Walaska, Kościechę i Gizatullina wydaje się dobrym posunięciem. Jest Jonsson, Lindbaeck i Sajfutdinow. Tych zawodników stać na wiele, więc Bydzia drużyną do bicia nie będzie.
Dobrą ekipę ma Tarnów. Ułamek, B. Pedersen, Kasprzak to solidni seniorzy. Druga linia nie powala na kolana, ale sporo punktów mogą dorzucić juniorzy. Vaculik i Hougaard są bardzo dobrzy.
Na sile zyskali także Gorzowianie. Przyszedł N. Pedersen (znacznie lepszy od Holty), &quot;Gapę&quot; można porównać do P. Karlssona. Do tego Gollob, Zagar i Ruud. Nie wiem tylko co z Jonassonem. Jeżeli zostanie, to będzie spore wzmocnienie. Do tego na pozycji juniora utalentowany S. Gustafsson.
Zielona Góra straciła Walaska, ale przyszedł inny Greg, Greg Hancock ???? . Falubaz ma super skład, ale jeżeli chodzi o juniora to w zeszłym roku było lepiej. Patryk Dudek jest na pewno szybki, jednak wcześniej był Zengota, czyli gwarancja wielu punktów. Uważam, że mogą być uważani za faworytów.
Leszno ani się nie wzmocniło, ani osłabiło. Zmieniła się jednak atmosfera w klubie, co wyjdzie im na plus. Klan Kasprzaków + Czernicki to mieszanka wybuchowa. Nie od dziś wiadomo, że Zenon Kasprzak dawał się we znaki wielu leszczyńskim zawodnikom. Kołodziej z powodzeniem zastąpi Krzysia Kasprzaka.
Czewa to czerwona latarnia E-ligi. Szkoda. Żałuję, że odszedł Richardson, który wybierze Rzeszów, a więc nie spotkamy go w przyszłym sezonie. Miałem okazję porozmawiać z nim po spotkaniu w Toruniu, gdy został wywieszony słynny transparent upokarzający Lee. Niby twierdził, że w ogóle nie przejął się tym napisem, ale widać było że to przeżył. Wcześniej pogodził się z Sullivanem, wszystko sobie wyjaśnili. Richardson to jeden najsympatyczniejszych żużlowców, na pewno nie zasłużył na takie traktowanie. Do końca nie wiadomo jaki prezes Maślanka zbuduje skład, więc trudno mówić jakie mają szanse. Na pewno nie duże, bo klasowych zawodników bez klubu nie ma już za wielu. Holta i Woffinden będą jakoś ciągnąć ten zespół, ale niestety może być spadek.
Na koniec zostawiłem mój zespół. Trochę zaskakuje mnie prezes Stępniewski. Twierdził, że nie będzie podbierał żużlowców z Bydzi, a tu nagle okazuje się, że Sajfutdinow był blisko Torunia. Dziwi mnie to również z tego względu, iż Emil nie jest ulubionym zawodnikiem kibiców Apatora, a nasi działacze ciągle podkreślali, że żużlowiec którego kupią musi pasować do koncepcji składu. Tak raczej nie jest w przypadku Rosjanina, bo niektórzy toruńscy zawodnicy za nim nie przepadają. Przyszedł Andersen, odszedł Kościecha. Z pewnością Hans jest lepszy. Będzie skuteczniejszy na wyjazdach, ale mimo wszystko szkoda Roberta. Doszedł jeszcze młody Jepsen, który ma być wielkim talentem. Pożyjemy, zobaczymy. Jeden wielki talent jest - Darcy Ward. Udowodnił to na torze, więc czekam aż zrobi to Jepsen. Jeżeli forma będzie im dopisywać, nie będzie kontuzji a Holder nie będzie już tyle balował (w co nie wierze :razz ???? to możemy mieć duże szanse na wywalczenie złota. Kolejny finał z Falubazem? Czemu nie ;) Kiedyś dwa finały z rzędu jechaliśmy z Lesznem, to teraz możemy pojechać z Zieloną.
 
van_der_vaart 294

van_der_vaart

Użytkownik
3. miejsce dla Wrocławia? Dobrze, że dodałeś &quot;tylko w strefie marzeń&quot;. Nie odbierz tego jako atak, ale będzie super, jak wejdziecie do czołowej szóstki ???? Straciliście firmę Atlas. Mam nadzieję, że po kilku spotkaniach nie zabraknie pieniędzy, bo Bjerre za darmo jeździć nie będzie ;) Mimo wszystko uważam, że macie lepszą ekipę niż ostatnio i napsujecie krwi nie jednemu zespołowi.
Sądzę iż to, że nie ma firmy Atlas może być plusem, gdyż mówi się o tym, że jej miejsce ma zająć firma Kruk (windykacyjna), bądź Hasco-lek (aktualny sponsor kontraktu Jasona Crumpa) także pieniędzy powinno być dużo więcej niż było w poprzednich latach. W dodatku tor we Wrocławiu ma zostać przebudowany (WTS już dostał ok. 2 milionów na ten cel od miasta) co przyciągnie niewiątpliwie większą ilość fanów żużla, bo trzeba przyznać, że do tej pory widowaiska na Olimpijskim nie należały do najciekawszych (choć w tym sezonie i tak było sporo mijanek w porównaniu do wcześniejszych lat). Co do składu to on też może przyciągnąć kibiców, bo wydaje mi się, że z tą drużyną wielu będzie się utożsamiało (Crump - jemu wszyscy już dawno wybaczyli i uważają go za &quot;swojego&quot;, Bjerre - kiedyś już był we Wrocławiu, Madsen - młody perpektywisyczny, wynaleziony przez Cieślaka, Jeleniewski - stratuje u nas od dwóch sezonów, Świderski - wychowanek, który w końcu powrócił no i Janowski - jego wszyscy uwielbiają). Także sądzę, że spotkania na Olimpijskim będą bardziej widowiskowe i lepiej oprawione ???? .
A do czołowej szóstki wejdziemy na pewno - już z tym tak nie przesadzaj, bo wg mnie półfinał jest zasięgu a potem może się poszczęści.
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Mam nadzieję, że znajdziecie zastępstwo za Atlas, bo inaczej może być ciężko, a dla wizerunku E-ligi kolejny klub z problemami finansowymi nie byłby atrakcyjny. Ja bardzo chętnie widziałbym Wrocław w czołowej szóstce i uważam, że Sparta poradzi sobie z tym zadaniem. Liczę też, że coraz więcej osób zacznie odwiedzać wasz stadion, bo w minionym sezonie byliście na dole w klasyfikacji pod względem liczby publiczności. Im więcej ludzi na wszystkich stadionach, tym lepiej dla E-ligi.

http://www.sportowefakty.pl/zuzel/2009/10/27/frekwencja-na-stadionach-zuzlowych-w-2009-roku/

Na szczęście w tym roku mamy jeszcze bardziej wyrównaną ligę i naprawdę ciężko powiedzieć kto nie zdoła powalczyć w playoffach. Na pewno Czewa będzie miała z tym najwięcej problemów, ale wszystko zweryfikuje tor ;)
 
tomiangelo 26

tomiangelo

Użytkownik
Moja Tabela Na Koniec Sezonu:
1.Polonia Bydgoszcz
2.Unibax Toruń
3.Stal Gorzów
4.Falubaz Zielona Góra
5.Unia Tarnów
6.Unia Leszno
7.WTS Wrocław
8.Włókniarz Częstochowa

oczywiście marzeniem Moim są derby w finale ???? i zwycięska Bydgoszcz ????
ale jak będzie zobaczymy we wrześniu ????
 
A 0

a-rod

Użytkownik
Chyba jak wszyscy widzę spadek Włókniarza. Stal Gorzów faktycznie ma sznase na medal bardzo duże bo Nicki ich pociągnie za sobą ( Tomka Golloba nie trzeba jedynie). Polonia Bydzia to dla mnie 5 m-ce max.
Co do Falubazu to moje oczekiwania są wiadome, obrona tytułu DMP bo jestem z ZG i chodzę na żużel od 10 lat. ;)
Toruń i Tarnów to chyba najgroźniejsi rywale dla Myszki Miki.
 
S 0

srw

Użytkownik
Ja bym nie lekceważył leszna, to, że w tym sezonie im nie wyszło, nie znaczy, że w przyszłym będzie tak samo. Baliński miał gorszy sezon, ale wątpie żeby to się powtórzyło. Stawiam ich na 3 miejscu, za Toruniem i Zieloną.
 
snoopx360 0

snoopx360

Użytkownik
Heh jako Kibic Polonii wierze w swój zespół i o dziwo 5 pozycja na koniec sezonu 2010 to trochę za mało jak na nasz zespół a to dlatego że Bydgoszcz mimo że od dawna ma słabych zawodników ale za to ma duży potencjał (patrzcie na poprzedni sezon) a teraz Polonia się wzmocniła więc będzie mam nadzieje medal ????
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Mimo iż do rozpoczęcia sezonu mamy jeszcze ponad miesiąc, to jednak chętnie podyskutowałbym o składach i szansach poszczególnych ekip. Wiem, że już wyżej o tym pisaliśmy, lecz może teraz po zakończeniu okna transferowego macie jakieś nowe przemyślenia na ten temat ;) W kwestii transferów pozostała jeszcze jedna niewiadoma, a mianowicie Przemysław Pawlicki, który nie doszedł do porozumienia ze swoim klubem i najprawdopodobniej opuści Leszno. Ponoć w najbliższy piątek SE ma wypowiedzieć nt. kontraktu Pawlickiego z 2008 roku. Zobaczymy, co z tego wyniknie, ale mnie bardzo zastanawia to, gdzie wyląduje ostatecznie ten junior. Moim zdaniem będzie to osłabienie Leszna, ale niezbyt duże. Pavlic i S. Musielak dadzą radę jeżeli chodzi o pozycję juniora.
Nie wiem też czy słyszeliście, ale prezes Falubazu złożył wniosek o przesunięcie pierwszej lub nawet drugiej kolejki. Oczywiście to tylko propozycja ???? Osobiście nie sądzę, żeby były problemy z torami w kwietniu, więc chyba będziemy mieli okazję poczuć metanol zgodnie z planem, czyli w 5 IV, a może nawet wcześniej na sparingach lub turniejach. Problemem będą zapewne treningi, które mogą być zagrożone, ale z tego co wiem większość jak nie wszystkie zespoły mają zarezerwowane treningi we Włoszech i Chrowacji.
Poniżej przedstawiam składy oraz jedyną ofertę u buków, jaką zdołałem wypatrzeć. Pierwszy okazał się bet365, a temu się nie dziwię z pewnych względów i mam nadzieję, że w trakcie sezonu będą przygotowywać ciekawe zakłady.
Zapraszam do dyskusji

Falubaz Zielona Góra:

Seniorzy:

Rafał Dobrucki
Greg Hancock (USA)
Niels Kristian Iversen (Dania)
Fredrik Lindgren (Szwecja)
Piotr Protasiewicz
Grzegorz Zengota

Juniorzy:

Janusz Baniak
Patryk Dudek
Aleksandr Loktajew (Rosja)
Mateusz Łukowiak
Adam Strzelec
Daniel Paluszkiewicz
Kacper Rogowski
Łukasz Sówka
Adrian Wojewoda
Artiom Wodjakow (Rosja)

Trener:

Piotr Żyto
Przyszli:
Łukasz Sówka (Ostrów), Greg Hancock (Częstochowa)

Odeszli:

Grzegorz Walasek (Bydgoszcz), Ludvig Lindgren (Rzeszów)


Unibax Toruń:
Seniorzy:
Hans Andersen (Dania)
Chris Holder (Australia)
Wiesław Jaguś
Adrian Miedziński
Ryan Sullivan (Australia)
Juniorzy:
Damian Boniecki
Michael Jepsen Jensen (Dania)
Oskar Pieniążek
Bartosz Pietrykowski
Emil Pulczyński
Kamil Pulczyński
Łukasz Przedpełski
Darcy Ward (Australia)
Adam Wojciechowski
Trener:
Jan Ząbik / Jacek Gajewski
Przyszli:
Hans Andersen (Gdańsk), Michael Jepsen Jensen
Odeszli:
Mateusz Lampkowski (Gdańsk), Matej Kus (Gdańsk), Robert Kościecha (Bydgoszcz), Damian Celmer (Poznań), Karol Ząbik (Gdańsk).


Włókniarz Częstochowa:
Seniorzy:
Jonas Davidsson (Szwecja)
Sławomir Drabik
Christian Hefenbrock (Niemcy)
Rune Holta
Peter Karlsson (Szwecja)
Krzysztof Słaboń
Juniorzy:
Dawid Bąk
Lewis Bridger (Wielka Brytania)
Marcin Bubel
Kamil Cieślar
Rafał Malczewski
Borys Miturski
Cezary Romańczuk
Tai Woffinden (Wielka Brytania)
Trener:
Jan Krzystyniak
Przyszli:
Rune Holta (Gorzów), Krzysztof Słaboń (Gniezno), Peter Karlsson (Gorzów), Jonas Davidsson (Bydgoszcz), Christian Hefenbrock (Daugavpils)
Odeszli:
Marcin Piekarski (Opole), Greg Hancock (Zielona Góra), Nicki Pedersen (Gorzów), Tomasz Gapiński (Gorzów), Lee Richardson (Rzeszów), Michał Szczepaniak (Gniezno), Alexander Edberg (Lublin), Adrian Osmólski (Krosno), Kamil Mistygacz (Lublin)

Polonia Bydgoszcz:
Seniorzy:
Denis Gizatullin (Rosja)
Andreas Jonsson (Szwecja)
Robert Kościecha
Antonio Lindbaeck (Szwecja)
Grzegorz Walasek

Juniorzy:

Damian Adamczak
Patryk Braun
Mikołaj Curyło
Emil Sajfutdinow (Rosja)
Szymon Woźniak
Trener:
Jacek Woźniak
Przyszli:
Grzegorz Walasek (Zielona Góra), Robert Kościecha (Toruń), Denis Gizatullin (Rybnik)

Odeszli:

Tomasz Chrzanowski (Grudziądz), Krzysztof Buczkowski (Grudziądz), Marcin Jędrzejewski (Łódź), Jonas Davidsson (Częstochowa), Daniel Davidsson (Ostrów)

Unia Leszno:
Seniorzy:
Leigh Adams (Australia)
Damian Baliński
Troy Batchelor (Australia)
Jarosław Hampel
Janusz Kołodziej
Adam Shields (Australia)
Juniorzy:
Kamil Adamczewski
Mateusz Łukaszewski
Sławomir Musielak
Tobiasz Musielak
Jurica Pavlic (Chorwacja)
Przemysław Pawlicki ?????????????
Ryan Sedgmen (Australia)
Richard Sweetman (Australia)
Trener:
Roman Jankowski
Przyszli:
Janusz Kołodziej (Tarnów), Roman Jankowski (Tarnów)
Odeszli:
Krzysztof Kasprzak (Tarnów), Justin Sedgmen (Miszkolc)

Caelum Stal Gorzów:
Seniorzy:
Tomasz Gapiński
Tomasz Gollob
Adam Kajoch
Piotr Paluch
Nicki Pedersen (Dania)
David Ruud (Szwecja)
Zbigniew Suchecki
Matej Zagar (Słowenia)
Juniorzy:
Łukasz Cyran
Simon Gustafsson (Szwecja)
Sam Masters (Australia)
Paweł Parys
Paweł Zmarzlik
Trener:
Czesław Czernicki

Przyszli:

Tomasz Gapiński (Częstochowa), Nicki Pedersen (Częstochowa), Simon Gustafsson (Łódź), Sam Masters, Adam Kajoch (Poznań), Piotr Paluch (Gniezno), Zbigniew Suchecki (Poznań)
Odeszli:
Rune Holta (Częstochowa), Peter Karlsson (Częstochowa), Rafał Okoniewski (Rzeszów), Thomas H. Jonasson (Gdańsk), Adrian Szewczykowski (Poznań), Jari Makinen (Ostrów)

Betard Wrocław:

Seniorzy:

Kenneth Bjerre (Dania)
Jason Crump (Australia)
Daniel Jeleniewski
Leon Madsen (Dania)
Piotr Świderski
Juniorzy:
Dennis Andersson (Szwecja)
Lasse Bjerre (Dania)
Maciej Janowski
Marcel Kajzer
Patryk Kociemba
Marek Łozowicki
Patryk Malitowski
Michał Rowiński
Trener:
Marek Cieślak
Przyszli:
Kenneth Bjerre (Gdańsk), Piotr Świderski (Tarnów), Patryk Kociemba (Ostrów), Marcel Kajzer (Gniezno)

Odeszli:

Tomasz Jędrzejak (Tarnów), Davey Watt (Grudziądz), Scott Nicholls (Miszkolc),

Unia Tarnów:
Seniorzy:
Tobias Busch (Niemcy)
Krzysztof Kasprzak
Tomasz Jędrzejak
Jesper B. Monberg (Dania)
Bjarne Pedersen (Dania)
Marcin Rempała
Sebastian Ułamek
Juniorzy:
Patrick Hougaard (Dania)
Jakub Jamróg
Szymon Kiełbasa
Tadeusz Kostro
Łukasz Lesiak
Peter Juul Larsen (Dania)
Edward Mazur
Martin Vaculik (Słowacja)
Trener:
Marian Wardzała

Przyszli:

Martin Vaculik (Gdańsk), Tomasz Jędrzejak (Wrocław), Krzysztof Kasprzak (Leszno), Marcin Rempała (Rybnik)
Odeszli:
Janusz Kołodziej (Leszno), Piotr Świderski (Wrocław), James Wright (Miszkolc)

porównując tę ofertę do ubiegłorocznej od razu widać, że w tym sezonie SE jest jeszcze bardziej wyrównana, co bardzo cieszy :]
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP

Caelum Stal Gorzów
Unibax Toruń
Miał być dwumecz pomiędzy ekipami z Gorzowa oraz Torunia, jednak wczoraj z powodu złego stanu toru - spotkanie na Motoarenie nie doszło do skutku. Dzisiaj akcja zmagań przenosi się do województwa lubuskiego. Faworytem dzisiejszego spotkania są gospodarze, nie dzieje się tak bez przyczyny - gdyż Czesław Czernicki będzie miał do dyspozycji wszystkich najlepszych jeźdźców na czele z Nickim Pedersenem oraz Tomaszem Gollobem, jedynym brakującym ogniwem z pierwszego składu jest szwedzki młodzieżowiec - Simon Gustafsson. W przeciwieństwie do gospodarzy ekipa toruńskich &quot;Aniołów&quot; nie zabrała ze sobą swych czołowych zawodników - Hansa Andersena oraz dwójki Kangurów : Chrisa Holdera oraz Darcy&#39;ego Warda. Bez tych zawodników Torunianie są skazani na porażkę, wprawdzie Jan Ząbik będzie miał do dyspozycji polskich liderów - Adriana Miedzińskiego oraz Wiesława Jagusia i oczywiście doświadczonego Ryana Sullivana - to mimo wszystko na stadionie im. Edwarda Jancarza, nie powinni za dużo ugrać. Brakuje przede wszystkim drugiej linii, którą będzie tworzyć Pulczyński oraz Przedpełski, którzy nie mogą się równać z swymi vis a vis - czyli Ruudem i Żagarem. Bardzo ciekaw jestem postawy nowego nabytku toruńskich &quot;Aniołów&quot; 16-letniego Michaela Jepsena Jensena oraz jego pojedynków z gorzowskimi juniorami. Talent młodego Duńczyka porównuje się z innym toruńskim zawodnikiem, aktualnym Indywidualnym Mistrzem Świata Juniorów - Darcym Wardem. Sądzę, że gospodarze dzisiaj okażą się zdecydowanie lepsi od swoich przeciwników - mając do dyspozycji wszystkich zawodników, Czesław Czernicki i jego podopieczni powinni zbudować sporą przewagę. Swoje powinni pojechać Gollob oraz Pedersen, szczególnie Duńczyk u progu sezonu pokazuje, że jest w wybornej formie i dzisiaj ciężko będzie znaleźć jego pogromcę. O przygotowanie Golloba również jestem spokojny. Pozostali zawodnicy Stali, - Gapiński, Żagar oraz Ruud już trenowali w tym sezonie na owalu w Gorzowie i powinni również zyskiwać przewagę nad swymi oponentami. Rywalizacja juniorów też powinna zakończyć się na korzyść gospodarzy. W drużynie Unibaxu tak naprawdę jedyny opór mogą stawić &quot;Jagoda&quot;, &quot;Miedziak&quot; oraz &quot;Saletra&quot; - jednak jeżeli oni będą przegrywać swoje biegi to pogrom Torunian w pierwszym tegorocznym sparingu może stać się faktem.
Stal : 9. Nicki Pedersen, 10. David Ruud, 11. Tomasz Gapiński, 12. Matej Żagar, 13. Tomasz Gollob, 14. Paweł Zmarzlik, 15. Łukasz Cyran

Unibax
: 1. Ryan Sullivan, 2. Łukasz Przedpełski, 3. Adrian Miedziński, 4. Emil Pulczyński, 5. Wiesław Jaguś, 6. Michael Jepsen Jensen, 7. Kamil Pulczyński
(5) TYP : Stal Gorzów (-18.5) @ 1.80 ▶ Tobet | (2/10) ⛔
PS. Zapraszam do odwiedzania mojego żużlowego bloga ????​
 
biesy 10

biesy

Użytkownik
zuzel zaczyna sie, trzeba zaczac obstawiac i wygrywac ???? , w niedziele Unia ladnie rozjechala ZKZ, co mozna bylo obstawic z hc -8.5, natomiast wczoraj jedna zmiana w Stali przekreslila kupon, obstawilem dokladnie to samo co Ty, sklady opisane na stronach klubu, wszystko ok do godziny 18. Brak Zagara=kupon w koszu, nie moge nigdzie znalesc dlaczego go nie bylo, pewnie gdzie indziej jezdzil ????
 
M 1

marekkakrek

Użytkownik
zuzel zaczyna sie, trzeba zaczac obstawiac i wygrywac ???? , w niedziele Unia ladnie rozjechala ZKZ, co mozna bylo obstawic z hc -8.5, natomiast wczoraj jedna zmiana w Stali przekreslila kupon, obstawilem dokladnie to samo co Ty, sklady opisane na stronach klubu, wszystko ok do godziny 18. Brak Zagara=kupon w koszu, nie moge nigdzie znalesc dlaczego go nie bylo, pewnie gdzie indziej jezdzil ????
Zagar bardzo nie fortunie upadl na wtorkowym treningu. Narzekal na ból barku dlatego bylo wiadome ze nie wystapi. W pojedynku z Falubazem powinnien już pojechać
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
btw. nie wiem jakim cudem mój post znalazł się w tym temacie, dam sobie rękę uciąć, że go tutaj nie wrzucałem :eek:
Z Żagarem to trochę faktycznie dałem ciała, trochę zbyt pobieżnie analizowałem to spotkanie i wyszło to w praniu ;) Zaskoczyła mnie bardzo dobra postawa Jensena, widać, że to nie tylko puste słowa, że chłopak ma papiery na jazdę. Osiem oczek można zanotować jak najbardziej na plus, dla tego młodego chłopaka. Jeżeli kogoś by interesowało to już jutro w Częstochowie Press and Practise Day na Olsztyńskiej od przedpołudnia aż po godzinę osiemnastą ma być trochę różnych atrakcji ;]
 
M 1

marekkakrek

Użytkownik
Varti ta analize jeszcze gdzies widzialem ????
W zespole Stali nie wystąpią jutro Matej Zagar i Nicki Pedersen. Matej ma start w Anglii. Przyczyny Nickiego nie znam. Wystąpią Tomasz Gollob, David Ruud, Tomasz Gapiński, Zbigniew Suchecki oraz juniorzy Caelum Stali Gorzów. W Falubazie napewno nie pojawi sie Greg Hancock. To tak apropo jutrzejszego sparingu. Jutro tez odbedzie sie prezentacja zespołu Caelum Stali Gorzów. Na sparingu bedzie oprawa muzyczna i multimedialna.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom