>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Speedway Grand Prix (1) - Polski. Warszawa, 18 kwietnia 19:00

Status
Zamknięty.
J 3,9K

jacques

Forum VIP


2015 LOTTO WARSAW FIM SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND WARSZAWA, 18 KWIETNIA 19:00

Trochę mimochodem już za miesiąc rozpocznie się sezon żużlowy. Póki co, zarówno kibice, żużlowcy i bukmacherzy śpią ale czas się po mału wybudzać ????

Cykl Mistrzostw Świata rozpocznie się 18 kwietnia na stadionie narodowym w Warszawie i będzie to jedno z największych wydarzeń sportowych w Polsce w 2015 r. Już teraz wiemy, że na trybunach będzie komplet widzów. Bilety wyprzedały się w parę godzin. Będzie to też pożegnanie Tomasza Golloba z cyklem SGP. Myślicie że w tym roku Tomek będzie w lepszej formie niż w 2014?

Obsada GP 2015: http://www.speedwaygp.com/rider

Ciężko powiedzieć coś o formie żużlowców, bo większość z nich nawet jeszcze nie odbyła żadnych treningów na torze żużlowym. Bukmacherzy jeszcze nie wystawili oferty ale mimo wszystko zapraszam do dyskusji i podawania swoich przemyśleń.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
No no no pojechałeś po całości zakładając temat;)
Oczywiście że bileciory mam i będę na tym GP.;)
Kto może,co może itd...?? Poki co to wróżenie i nalezy się wstrzymać, popatrzeć na sparingi na jakieś turnieje itd.
A nawet ze stawkami na GP też nalezy być ostrożnym bo nie ma podstaw do stawiania kogoś w roli faworyta. Tor typowo jednodniowy więc może być różnie.
Nowe twarze w Grand Prix napewno nie stoją na straconej pozycji i należy się z Nimi liczyć. Kto może niech śmiga na trening przed GP i wyciąga wnioski bo to może naprawdę się przydać w typowaniu.
Osobiście to Grand Prix uważam za fajną opcję bo dzięki temu mam okazję spotkać się ze znajomymi, pobalować a może i przy okazji coś wygrać...???:cool:??
Nic konstruktywnego nie można na dzień dzisiejszy napisać,dlatego czekamy,obserwujemy i wnioskami dzielimy się z kolegami z forum:]
POZDRAWIAM
ps. Łomża niefiltrowana daje rade;)
 
x_design 450

x_design

Użytkownik
Parametry toru
długość: 271,93 m
szerokość na prostych: 10 m
szerokość na łukach: 14 m
4 000 ton sjenitu sprowadzonego ze Szwecji jest już w halach na Żeraniu. Ole Olsen ruszy z przygotowywaniem nawierzchni tuż po świętach, tj. 8.04.
Tor może przypominać te brytyjskie, np. w Eastbourne liczy 275 m i zazwyczaj jest świetne ściganie.
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Na razie bardzo dobrze wyglada Tai, ktory otwarcie mowi, do sezonu przygotowywal sie bardziej skrupulatnie niz to mialo miejsce przed sezonem 2013. Na pewni zabraknie Warda, ktory moglby byc liderem &quot;kangorow&quot; patrzac na obecna forme Holdera i to, ze Jason to nowa postac w GP. Co do Polakow to odziwo najlepiej wyglada Kasprzak i Janowski a nie Hampel. Widzialem Jarka w Toruniu i po dwoch biegach dobrych po prostu zgasl, pewnie zmienial sprzet ale jednak te jego trzy wyscigi wygladaly mizernie. Kasprzak forme ma a Janowski dobrze w Toruniu i bardzo dobrze w Anglii jezdzil. Ciekawi mnie forma Mistrza Swiata o ktorym cicho(na pewno jakas odpowiedz da sobota bo i stawka mocna). Nicki moze byc faktycznie mocny bo on na przelotach jednak zawsze byl duzo lepszy i podobno wraca do starego sprawdzonego tunera. Iversen znowu w formie. Wiadomo wielu chetnych do medali. Licze, ze z powrotem tlumikow wroca emocje w GP ale i ze bedzie mniej kontuzji co spowoduje, ze walka o medale bedzie toczyla sie do samego turnieju w Australi.wystarczy zobaczyc co by bylo gdy kontuzji w tym roku nie zlapal Iversen(pewnie mialby medal zamiast Nickiego), Kasprzak (moze byl by mistrzem?). Na koniec pytanie, kto oprocz Raduli i mnie zlapal bilet i bedzie w stolicy 18 kwietnia? ???? milych wrazen i niech wygra najlepszy..!
Edit // nie wstalem moze o 5 ale zlapalem o 8 rano pierwszy luk na balkonie G33 ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
x_design 450

x_design

Użytkownik
Na razie bardzo dobrze wyglada Tai, ktory otwarcie mowi, do sezonu przygotowywal sie bardziej skrupulatnie niz to mialo miejsce przed sezonem 2013.
Potwierdzam doniesienia o dużej motywacji Woffindena. We Wrocławiu w pierwszym sparingu nie miał sobie równych (3,3,3,3), a po zakończeniu meczu, tuż przed zmrokiem, jako jedyny wyjechał na tor i testował alternatywne ustawienia. W minioną sobotę, mimo anginy i gorączki, przyjechał na sparing do Wrocławia i również zaprezentował się wyróżniająco.
a Janowski dobrze w Toruniu i bardzo dobrze w Anglii jezdzil.
We Wrocławiu na sparingu z Rybnikiem również dobra jazda, dodatkowo zmieniał motocykle, te co &quot;jadą&quot; odkładał.
Nicki moze byc faktycznie mocny bo on na przelotach jednak zawsze byl duzo lepszy i podobno wraca do starego sprawdzonego tunera.
Tu odmiennie niż powyżej, nie miałem okazji widzieć Powera w tym roku na żywo, ale słyszałem, że prezentuje się najlepiej z Unii obecnie (stylowo i pewnością jazdy). Dodatkowo THJ wyraźnie pogubiony.
Na koniec pytanie, kto oprocz Raduli i mnie zlapal bilet i bedzie w stolicy 18 kwietnia? ????
1 grudnia wstało się o 5 rano, to się bilet ma! ???? Jeszcze tylko 25 dni.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
B 10

bartass19

Użytkownik
Sezon ruszył, historyczne zawody w Warszawie coraz bliżej. O samym torze ciężko cokolwiek powiedzieć. Najważniejsze by nie było problemów z nawierzchnią, z czym w przeszłości były spore problemy. Jego długość nie różni się od torów jednodniowych, które znamy.
Cardiff - 276m, Sztokholm - 275m, Kopenhaga - 274m, Warszawa - 272m.
Ja osobiście kandydatów do triumfu widzę obecnie trzech i kolejność nie jest przypadkowa, mianowicie: Woffinden, Pedersen, Hampel
Jeśli z Woffindenem wszystko w porządku po wczorajszym dzwonie, a wydaję się, że tak, to będzie chyba głównym faworytem do zwycięstwa. Pedersen - wiadomo, zawsze głodny zwycięstw, póki startuje w GP to będzie niebezpieczny, a teraz widać, że jest szybki i chcę znów być najlepszy. Hampel, którego fanem nie jestem, wygląda pozytywnie u progu sezonu i wydaje się być dobrze zorganizowany sprzętowo, z czym były problemy w zeszłym roku.
Poza wspomnianą trójką niebezpieczny powinien być Jensen i mimo wszystko Kasprzak z Holderem. Obaj nie wyglądają jeszcze na mocnych, ale geometria toru powinna im odpowiadać i półfinał powinien być osiągnięty.
Jeśli miałbym szukać czarnego konia, to postawiłbym na Doyle&#39;a. Późny rozkwit potencjału tego zawodnika, ale myślę, że może parę razy zaskoczyć. Kandydata do niespodzianki upatrywałbym również w Maćku Janowskim, dla którego geometria toru powinna być wręcz wymarzona, ale wczoraj wyglądał fatalnie i raczej nie są to problemy, które zdoła rozwiązać w kilka dni.
Moje oczy osobiście będą skupione na Tomku. Wspaniała kariera w GP, ale wydaję się, że chyba o minimum 1-2 złote medale za mało w jego kolekcji. Z luźnym podejściem może wiele ugrać, lecz nie spodziewałbym się fajerwerków, bo jak sam wspominał - chcę pożegnać się z kibicami zbytnio nie przeszkadzając przy tym Polakom ze stałą kartą w GP.
 
T 140

tajski26

Użytkownik
W totolotku masz dosyć bogatą - w Ladbrokes przypominam że osoby z Polski nie mogą tam grać. Pewnie w piątek pojawi się w bet365
 
H 13

harper

Użytkownik
Generalnie żużlowa oferta naszego rodzimego bukmachera STS jest chyba obecnie najlepsza na świecie. Złoty Kask np. mieli tylko oni. Dziś już widzę 30 par H2H na turniej w Warszawie.

Moje przemyślenia są takie, że wyniki mogą zrobić zawodnicy którzy z powodzeniem startują w anglii gdyż tor będzie dość podobny do tych technicznych angielskich owali. Nie skreślam Maćka Janowskiego ani Doyla. Uważam natomiast że Hampel i Kasprzak nie dadzą rady wcisnąć się do finału. Pedersen będzie w tym sezonie groźny (największe sukcesy święcił właśnie na przelotowych tłumikach i widać że mu to sprzyja). Myślę że Woffinden nie wygra tych zawodów. Coś w tym jego kosmicznym sprzęcie nie działa tak jak trzeba, a ta rama na pewno na jakiś czas zostanie w głowie. Na dobry wynik stać Zagara i Holdera ale nie wierzę w Jepsena Jensena (to że zrobił 14 na MA nic nie znaczy - bo tamten tor znał świetnie). Ciekawi mnie postawa Iversena i Hancocka. Generalnie może byc dużo losowości.

Poczekajmy do Soboty zapowiadają się ciekawe zawody
 
swietlik 148

swietlik

Użytkownik
patrząc na wyniki na krótkich torach podczas rund GP to ( kolejność od 1 miejsca na podium ):
GP Skandynawii Sztokholm:
2014 - Hampel (15+3+3), Hancock (11+2+2), Kasprzak (8+2+1) , Holder (10+3+0)
2013 - Iversen (12+3+3), Zagar (11+2+2), Hampel (9+3+1), Hancock (11+2+0)
GP Wielkiej Brytanii Cardiff:
2014 - Hancock (10+2+3), Woffinen (13+3+2), Ward (11+3+1), Kasprzak (8+2+0)
2013 - Sajfutdinov (9+2+3), Iversen (11+3+2), Kasprzak (10+2+1), Lindgren (9+2+0)
GP Danii Kopenhaga:
2014- Iversen (11+2+3) ,Batchelor (15+3+2), Hancock (8+2+1) , Kildemand (12+3+0)
2013- Ward (13+3+3), Zagar (8+3+2), Holder (11+2+1), Gollob (8+2+0)
analizując te wyniki śmiało można powiedzieć że Iversenowi zdecydowanie pasują tego typu tory, jednakże jego aktualna forma stwarza wielkie wątpliwości. Dodatkowo mocno w gazie w tym sezonie jest Nicki oraz Tajski. Myślę że czarnym koniem tych zawodów może być Doyle który na co dzień jeździ na krótkich angielskich torach. Ciekawi mnie natomiast postawa Polaków, czy będą w stanie unieść brzemię 50 tysięcy kibiców wierzących w ich zwycięstwo. Osobiście trzymam mocno kciuki za MJJ dla którego występ w Toruniu, mam nadzieje że nie był jednorazowym wyskokiem.
 
T 140

tajski26

Użytkownik
Świetlik - Oceniłeś formę PUK-a na podstawie jazdy w Tarnowie czy na podstawie jazdy w Anglii? Bo w Anglii jedzie dobrze.
Wszyscy nie doceniacie Grega jako aktualnego mistrza świata - może nie wygrać - ale do finału zapukać.
STS będzie miał najlepszą ofertę - bo miał nawet niemiecką bundesligę w speedwayu na inaugurację. Totolotek - dobra oferta i czasami zdarzą im się potężne kwiatki - czytaj mocno zawyżone kursy co można wykorzystać. Czekam na ofertę millenium bo wcześniej mieli bardzo dobrą - no i betsson z internetowych.
 
swietlik 148

swietlik

Użytkownik
Faktycznie, teraz tak patrzę i stwierdzam że nie do końca przeanalizowałem jego wyniki. Także zwracam honor, bo oprócz wpadki w Tarnowie sezon rozpoczął bardzo dobrze i będzie jednym z głównych faworytów do zwycięstwa.
Swoją drogą ciekawi mnie postawa Batchelora. Mimo iż w tym sezonie za wiele nie pojeździł to cały czas mam w głowie ten jego jednorazowy wyskok w zeszłorocznym GP Danii w Kopenhadze
 
T 140

tajski26

Użytkownik
Batch - czekamy czy pojedzie - ma nadzieję, że pojedzie - okaże się po treningu. Dobre info takie, że AJ pojedzie na pewno pomimo upadku ostatnio.
Czarne konie - Batch, Doyle, może dziadek Harris namiesza.
Co do Magica - moim zdaniem zapłaci frycowe w pierwszym sezonie.
PUK i Kasper - mogą być mocni jeśli potrenowali u siebie na tym dziurawcu - bo tu po kilku biegach zrobi się to samo.
Zagar chyba jeszcze nie ten moment - w dalszej części sezonu owszem.
MJJ - dobry występ na MA i dużo generalnie się poprawił w porównaniu z zeszłym sezonem ale też nie dla niego tor.
Hampel jeszcze może zaskoczyć - jeśli zrobią tak tor że będzie startowców premiował.
Woffi - jak zawsze groźny - tym bardziej że zdrowy - w każdym razie nie skarży się na nic po pęknietej ramie.

@edit ktoś wie czy Batchelor w ogóle pojedzie?
 
B 10

bartass19

Użytkownik
Znamy już listę startową na jutrzejsze zawody:
Lista startowa:
1. (#507) Krzysztof Kasprzak (Polska)
2. (#3) Nicki Pedersen (Dania)
3. (#52) Michael Jepsen Jensen (Dania)
4. (#75) Troy Batchelor (Australia)
5. (#108) Tai Woffinden (Wielka Brytania)
6. (#100) Andreas Jonsson (Szwecja)
7. (#71) Maciej Janowski (Polska)
8. (#16) Tomasz Gollob (Polska)
9. (#30) Tomas H. Jonasson (Szwecja)
10. (#69) Jason Doyle (Australia)
11. (#45) Greg Hancock (USA)
12. (#33) Jarosław Hampel (Polska)
13. (#55) Matej Zagar (Słowenia)
14. (#88) Niels Kristian Iversen (Dania)
15. (#23) Chris Holder (Australia)
16. (#37) Chris Harris (Wielka Brytania)
Jak widać, bardzo dobre losowanie KK. Dwukrotnie wystartuje najbliżej krawężnika.
Czytam Wasze posty i jestem zdziwiony, że tak mało miejsca poświęcacie Tomkowi Gollobowi. Pożegnalne Grand Prix, ale czy rzeczywiście? Krążą słuchy, że w przypadku dobrego występu TG zdecyduje się na stałą dziką kartę, o której przyznanie mu zabiegają ludzie z BSI. Ciężko mi to sobie wyobrazić, ale czy to niemożliwe w przypadku, gdyby Tomek poczuł jutro bluesa? Ja mu bardzo kibicuje, pierwszy i jedyny idol w speedway&#39;u, niech jutro bawi się jazdą i zdecyduje co będzie dla niego najlepsze.
Mam tylko jedną obawę, a dotyczy ona toru. Obawiam się, że może być kicha, a nawierzchnia będzie się sypać, jak swego czasu miała zwyczaj robić chociażby w Goeteborgu co prowadziło do wielu upadków.
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
A widzisz jakieś fajne bety związane z Gollobem ?
Co do nawierzchni, to już na początku treningu są z nią problemy (info telefoniczne :cool: ) więc będzie jutro ciekawie.
 
donmatteo717 6

donmatteo717

Użytkownik
To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich użytkowników forum!

Przygotowałem wczoraj krótką analizę dotyczącą pierwszego w tym roku SGP, miałem ją właśnie zamieścić, a tu boom, problemy z torem na treningu!

Z komentarzy wynika, że największy problem jest z pierwszym łukiem, gdzie wręcz zamykają gaz. Zawodnicy się buntują, a D. Ostafiński na Tweeterze już wróży powtórkę z Gelsenkirchen. Moim zdaniem zawodów nie odwołają, ale możemy być świadkami wielkiej farsy, a nie poważnego ścigania, dlatego moim zdaniem, jeżeli sytuacja się nie poprawi, granie czegokolwiek mija się z celem.
 
eco 388

eco

Użytkownik
Co do nawierzchni, to już na początku treningu są z nią problemy (info telefoniczne :cool: ) więc będzie jutro ciekawie.
no to piszcie jak to sie moze przelozyc na wyniki. Kto sobie radzil w takich warunkach wczesniej, a kto nie.

(nie znam sie kompletnie, ale bardzo lubie obstawiac i ogladac GP, takze czekam na typy ludzi z reputacja).
 
S 0

skarin

Użytkownik
no to piszcie jak to sie moze przelozyc na wyniki. Kto sobie radzil w takich warunkach wczesniej, a kto nie.
Wszystkie typy przeciwko Gollobowi wydają się dobre, Tomasz na miękkim torze nie potrafi czterech kółek już przejechać, bardzo możliwe, że po 2-3 biegach zrezygnuje i symbolicznie odda biegi Zmarzlikowi i Pawlickiemu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom