>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Speedway Grand Prix 2 - Leszno

Status
Zamknięty.
verti 3,4K

verti

Forum VIP

Tym razem areną zmagać najlepszych żużlowców świata będzie stadion im. Alfreda Smoczyka w Lesznie.

Głównym faworytem sobotniego ścigania z całą pewnością będzie Australijczyk Leigh Adams, który reprezentuje barwy miejscowych &quot;Byków&quot; od 1996 roku ! Będzie to niekwestionowanie ogromny atut, dla Kangura - już w ubiegłym roku udowodnił, że jest prawdziwym królem obiektu im. Alfreda Smoczyka w Lesznie, kiedy to z dorobkiem 20 oczek bezapelacyjnie wygrał Grand Prix Europy. Również w tym roku Adams urasta do roli faworyta zawodów - zdaje sobie z pewnością sprawę, że jeżeli na &quot;Smoku&quot; nie wykręci dobrego wyniku to o tytule Indywidualnego Mistrza Świata - będzie mógł sobie tylko pomarzyć. Świetna dyspozycja na torach w Polsce, Anglii czy też Szwecji potwierdza mistrzowskie aspiracje Adamsa, który powinnien tutaj dzielić i rządzić - jednak rywale nie pozwolą mu tak łatwo uszczęśliwić przeszło 20 tysięcy fanów (którzy powinni sympatyzować z Kangurem oraz naszymi rodakami). Na głównego oponenta Adamsa wyrasta jego rodak - Jason Crump, który zawsze jest niesamowicie groźny oraz w ubiegłym tygodniu szokował formą zdobywając odpowiednio 17 punktów w spotkaniu Stali Gorzów z Atlasem, oraz inkasując komplet (wraz z bonusami) w lidze szwedzkiej - 16+2. Jak zawsze groźni będą &quot;reprezentanci&quot; Włókniarza Częstochowa - Nicki Pedersen oraz Greg Hancock, dla duńczyka start w Lesznie będzie pierwszym występem po kontuzji palca, której nabawił się w ubiegłym tygodniu podczas meczu ligi szwedzkiej. Mimo, braku komfortowych warunków - Pedersen z całą pewnością łatwo, nie odpuści bo jest to typowy figher i walczak, jednak jak będzie sprawował się po kontuzji, ogólnie początek sezonu dla Powera nie układa się za dobrze - najpierw perturbacje transferowe i w efekcie brak wystarczającej liczby startów, a teraz kontuzja palca - mimo, tego Duńczyk jak zawsze jest w gronie faworytów. &quot;Ostatni mohikanin&quot; czyli Greg Hancock w tym sezonie cały czas prezentuje wysoką formę - dla doświadczonego Amerykanina, aktualny sezon do próba wywalczenia medalu IMŚ - jeżeli zaznaczymy wysoką formę Herbiego (15 punktów w Częstochowie + 15 dla Rospiggarny) oraz to, że na &quot;Smoku&quot; jeździ mu się całkiem dobrze (niech świadczy chociażby o tym, fakt - że w ubiegłym roku, zajął tutaj 2 miejsce z dorobkiem 20 punktów, tyleż samo miał Adams). W następnym szeregu można postawić Tomka Golloba, Andreasa Jonssona, Hansa Andersena oraz Emila Sajfudtinowa.
O Tomaszu wolałbym się nie wypowiadać, bo jak się zaprezentuje to naprawdę ciężko powiedzieć, więc przejdźmy od razu do Adrenaliny, który w ostatnich dniach podkręcił zdecydowanie manetkę gazu na full - AJ powoli wraca na właściwe tory, miałem okazję popatrzeć na niego podczas ostatniego meczu Cz-wa - Bydgoszcz i jako jedyny z Bydgoszczan, działał coś na dystansie (próbował, wyprzedzał etc). Jako następnego pod lupę weźmiemy - Hansa Andersena, który przed sezonem szumnie zapowiedział walkę o tytuł mistrza świata i chyba na tym się skończy ... (choć nie przekreślajmy jego szans po pierwszym turnieju), jednak &quot;Ugly Duck&quot; w ostatnich tygodniach prezentuje się zdecydowanie poniżej swoich możliwości. W meczu z Falubazem, pojechał fatalnie jak na lidera - co znamienuje regres formy Andersena.
No i jeszcze, sensacyjny zwycięzca ostatniego Grand Prix w Pradze - Emil Sajfudtinow, dwukrotny mistrz świata juniorów tym razem postraszył starszych o kilkanaście lat kolegów z toru. Współpraca w Rickardsson Tem, służy ewidentnie młodemu Sajfudtinowowi, czy tym razem równie pojedzie bez kompleksów i sięgnie po pierwsze miejsce ? Można zobaczyć wiele opinii, że tym razem Rosjaninowi się nie uda zwyciężyć - w zwycięstwo raczej nie wierzę, bo mimo tego, że talent Sajfutdinow ma nieprzeciętny to drugie zwycięstwo pod rząd w Grand Prix, byłaby z pewnością szokiem dla wielu. Emil jeździ bez kompleksów, ale sądzę, że tym razem starsi koledzy nie pozwolą mu na tak wiele jak ostatnio (najdobitniej o tym może świadczyć postawa Pedersena w pólfinale - który wypychał na zewnętrzną Adamsa, zostawiając cały wolny krawężnik - lekceważąc Emila, który wcisnął się przy kredzie pod łokieć Duńczyka), teraz takich sytuacji raczej już nie będzie ;) Aczkolwiek emocje w biegach z udziałem Emila - gwarantowane. Jednak ktoś stawkę zamykać musi - najprawdopodobniej to będzie ktoś z listy tych zawodników : Seba Ułamek, Grześ Walasek, Rysiek Holta, Scott Nicholls, Kenneth Bjerre, Fredrik Lindgren czy Chris Harris.
Nasi Polacy szczerze nie wierze, żeby cokolwiek namieszali wprawdzie Walasek po zmianie motocykla w Pradze, jeździł całkiem poprawnie - o tyle forma Holty pozostawia wiele do życzenia, to nie ten sam Rysiek co chociażby sezon - dwa temu. Dlaczego w tej grupie stawiam również lidera tegorocznej klasyfikacji Grand Prix - Fredrika Lindgrena. Otóż Fredka to bardzo himeryczny gość - potrafi pojechać fantastycznie jak i również fatalnie, w lidze angielskiej jeździ kapitalnie (jednak poziom ligi angielskiej jest sporo niższy niż chociażby w Polsce czy Szwecji) jednak w polskiej Ekstralidze szwedowi tak wspaniale się nie wiedzie - w tym roku na Smoczyku już wystartował w meczu Unia - ZG, zdobył wtedy zaledwie 4 oczka (w ubiegłym roku nie zakfaliwikował się nawet do półfinału). Kenneth Bjerre wprawdzie ostatnio jeździł całkiem solidnie - jednak po wczorajszym meczu narzekał na bóle w nodze ( w ubiegłym roku miał dość poważne złamanie nogi ), nie wiem na ile do końca będzie przeszkadzało duńczykowi jednak, tak czy siak dla mnie jego możliwości pozwalają na maksymalnie półfinał. Podejrzewam, że ostatnie miejsce przypadnie komuś z Anglików - Nichollsowi lub Harrisowi, tego pierwszego dopadła jakaś tajemnicza choroba (niczym &quot;filipińska grypa&quot;), Harris już nie przypomina &#39;jeźdzca bez głowy&#39; - obecnie jeździ raczej bezbarwnie i mało widowiskowo.
Brrr, jeszcze zapomniałem o zawodwniku startującym z &quot;dziką kartą&quot; a w sobotni wieczór będzie to Jarosław Hampel, nie mogło być inaczej - reprezentant leszczyńskich Byków, tor na Smoczyku również zna od podszewki , więc &quot;Mały&quot; powinnien zawędrować conajmniej do pólfinału - w ubiegłym roku zajął tutaj 4 miejsce, w tym roku sam Hampel przyznaje, że jego celem jest awans do czołowej czwórki - jest to jak najbardziej możliwe ????
Typy :
A. Jonsson - H. Andersen 1 @ 1.70
✅
Leigh Adams (will be win) @ 4.75
⛔
E. Sajfutdinow - R. Holta 1 @ 1.68 ✅
J. Crump - N. Pedersen 1 @ 1.60 ✅
F. Lindgren - J. Hampel 2 @ 1.55 ✅

Tak zeszłoroczne zwycięstwo w Lesznie fetował Leigh Adams, czy również w tym roku okaże się tutaj najlepszy ?
 
jawek 313

jawek

Użytkownik
osobiscie uwazam, ze bedzie to slaby turniej dla emila, lindgrena oraz tomka golloba. Dwaj pierwsi wydaje mi sie ze po prostu blysneli, ale teraz nikt im nie da miejsca na torze, bo beda wiedziec ze sa &quot;dobrzy&quot;. Co do tomka, w lidze w lesznie zdobyl 4 czy 5 punktow, wczoraj w wywiadzie dla TVP nie mial najlepszej miny a na pytanie czy znalazl juz odpowiedni silnik stwierdzil troche ze smutkiem chyba tak. Faworytem bez watpienia jest Adams. Jarek Hampel takze w wywiadzie dla TVP stwierdzil, ze nie wydaje mu sie by kontuzja Nickiemu przeszkadzala, dlatego uwazam ze znajdzie sie w 1-4. Do tego zawsze dobrze spisujacy sie na leszczynskim torze Hancock i zapewne Crump. Polacy zapewne odpadna dosc szybko. Hampel ma sezon slaby jak na niego. Gollob i Ulamek mysle ze moga sobie nie poradzic nawet z Harrisem. Pozostaje nadzieja w Walasku, ktory zapowiadal walke oraz w Holcie, ktory bedzie zapewne niemilo przywitany na Smoku.
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Grand Prix Europy oczami Krzysztofa Cegielskiego

W sobotę na torze Unii Leszno rozegrana zostanie Grand Prix Europy. Jakie rozstrzygnięcia w zawodach przewiduje ekspert SportoweFakty.pl i TVP Sport – Krzysztof Cegielski?

Tor bez tajemnic
Leszczyński tor nie ma tajemnic przed nikim. Wszyscy zawodnicy mieli okazję na nim już startować i wiedzą, jak należy go pokonywać. Jedynym zaskoczeniem może być dla nich nawierzchnia. Pewnie będzie się różniła od tej, który można zobaczyć podczas spotkań ligowych. Myślę, że nie będzie tak przyczepna i można spodziewać się o wiele twardszego toru. Najważniejsze z mojego punktu widzenia jest to, żeby zostawiono choć trochę luźnej nawierzchni. Przy tej stawce zawodników, to powinno wystarczyć do stworzenia ciekawego widowiska. Jeżeli nawierzchnia będzie dodatkowo jednolita, to gwarantuje to odpowiednie emocje. Tor w Lesznie jest szeroki i długi, a to sprzyja widowiskowej jeździe. Tej klasy zawodnicy na pewno znajdą sobie ścieżkę, aby wyprzedzać.
Piekielnie mocny sprzęt
Leszczyński tor jest niezwykle wymagający w stosunku do sprzętu, który musi być po prostu piekielnie mocny. Nawet najlepsi zawodnicy, bez odpowiedniego sprzętu w Lesznie, mogą po prostu nie istnieć. Dużej mocy silniki są w Lesznie jak najbardziej wskazane. Myślę jednak, że zawodnicy startujący w Grand Prix dysponują odpowiednim sprzętem i to będzie kwestia odpowiednich ustawień motocykla.
Faworyci bez zmian, Sajfutdinov czarnym koniem
Faworytami zawodów będą żużlowcy, którzy u progu sezonu prezentują dobrą formę. Mam na myśli przede wszystkim Leigh Adamsa, który startuje na &quot;własnych śmieciach&quot;. Jason Crump, który w meczach ligowych spisuje się doskonale. Greg Hancock również może stanąć na &quot;pudle&quot;. Jeżeli chodzi o polskich zawodników, to wszyscy na pewno liczą na Tomka Golloba. Oprócz niego szanse na wysokie miejsce ma Jarosław Hampel, który zna tor i stać go na dobry wynik, co udowodnił rok temu. Jeżeli chodzi o pozostałych Polaków, to stać ich na wiele. Muszą jednak zbierać każdy punkt i liczyć na awans do półfinałów, a tam może się wszystko zdarzyć. W Pradze im się nie powiodło, ale jestem przekonany, że są lepsi od wielu zawodników, którzy w tych zawodach zajęli wyższe miejsce. Może czołowa piątka jest na tyle mocna, że ciężko będzie z nimi podjąć rywalizację, ale pozostałych zawodników nie mają się co obawiać.
Czołowa czwórka zawodów zdaniem Krzysztofa Cegielskiego:
1. Jason Crump
2. Leigh Adams
3. Greg Hancock
4. Tomasz Gollob


W sobotę o godzinie 19.00 na torze w Lesznie rozegrana zostanie Grand Prix Europy. O wytypowanie czołowej czwórki zawodów poprosiliśmy znane osobistości światka żużlowego.

Leigh Adams jest faworytem Grand Prix Europy zdaniem zaproszonych przez SportoweFakty.pl znanych osobistości światka żużla do wytypowania czołowej czwórki imprezy. Adams został wskazany przez 4 spośród 13 osób jako zawodnik, który stanie na najwyższym stopniu podium. Trzykrotnie wskazani zostali Jarosław Hampel i Tomasz Gollob, a po razie Jason Crump, Emil Sajfutdinov i Andreas Jonsson. Co ciekawe tylko Jarosław Hampel został wskazany przez wszystkich typujących jako zawodnik, który znajdzie się w pierwszej czwórce imprezy.
Typy na Grand Prix Europy:
Andrzej Grodzki (członek Zarządu Głównego PZMot):
1.Leigh Adams
2. Jason Crump
3.Jarosław Hampel
4. Andreas Jonsson
Ryszard Kowalski (prezes Speedway Ekstraligi)
1. Jason Crump
2. Leigh Adams
3. Jarosław Hampel
4. Greg Hancock
Piotr Szymański (przewodniczący GKSŻ):
1. Tomasz Gollob
2. Leigh Adams
3. Greg Hancock
4. Jarosław Hampel
Jerzy Szczakiel (jedyny polski Indywidualny Mistrz Świata na żużlu):
1. Emil Sajfutdinov
2. Tomasz Gollob
3. Jason Crump
4. Jarosław Hampel
Wojciech Stępniewski (prezes Unibaxu Toruń):
1. Jarosław Hampel
2. Leigh Adams
3. Jason Crump
4. Tomasz Gollob
Ireneusz Igielski (członek zarządu Unii Leszno):
1. Leigh Adams
2. Nicki Pedersen
3. Greg Hancock
4. Jarosław Hampel
Marian Maślanka (prezes Włókniarza Częstochowa):
1. Jarosław Hampel
2. Nicki Pedersen
3. Greg Hancock
4. Tomasz Gollob
Władysław Komarnicki (prezes Stali Gorzów):
1. Tomasz Gollob
2. Leigh Adams
3. Greg Hancock
4. Jarosław Hampel
Maciej Polny (prezes Wybrzeża Gdańsk):
1. Nicki Pedersen
2. Leigh Adams
3. Jarosław Hampel
4. Jason Crump
Janusz Stefański (prezes KM Ostrów):
1. Jarosław Hampel
2.Leigh Adams
3. Tomasz Gollob
4. Emil Sajfutdinov
Adam Skórnicki (Wybrzeże Gdańsk, Indywidualny Mistrz Polski 2008):
1. Leigh Adams
2. Jason Crump
3. Jarosław Hampel
4. Grzegorz Walasek
Czesław Czernicki (trener Unii Leszno):
1. Leigh Adams
2. Jarosław Hampel
3. Jason Crump
4. Greg Hancock
Rafał Darżynkiewicz (komentator TVP Sport):
1. Tomasz Gollob
2. Leigh Adams
3. Jarosław Hampel
4. Greg Hancock
Za pierwsze miejsce w klasyfikacji uwzględniono 4 punkty, za drugie 3, trzecie 2 i czwarte 1 punkt.

Klasyfikacja punktowa
MscZawodnikPunkty 1.Leigh Adams37 2.Jarosław Hampel29 3.Tomasz Gollob19 4.Jason Crump17 5.Greg Hancock11 6.Nicki Pedersen10 7.Emil Sajfutdinov5 8.Andreas Jonsson1 9.Grzegorz Walasek1
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Ja dziś mam tylko jeden typ TYP z mojego bloga ale typki Vertiego też mi pasują. Jonsson ostatnio jest naprawdę szybki, Andersen wręcz przeciwnie. Jeździ beznadziejnie, ostatnio niby coś tam ruszył w Szwecji ale miał bardzo łatwe biegi. Adams ? Jedzie u siebie, kurs napewno zachęcający. Holta podobnie jak Andersen a Emil na twardych torach zawsze dobrze jedzie. Pedersen jedzie z kontuzją a Lindgren na polskich torach spisuje się słabiutko ...
 
kucharz_tm 7

kucharz_tm

Użytkownik
Witam. Na dzisiaj chciałbym zaproponować parę swoich typów.
Zagrałem w Milenium.
Adams 1-4 @ 1.45 ⛔⛔⛔
Andersen-Bjerre 2 @ 1.85 ⛔⛔⛔
Walasek-Nicholls 1 @ 1.45 ✅✅✅✅
Ułamek - Harris 1 @ 1.50
✅✅✅✅

Adams jeździ u siebie, więc dużą niespodzianką byłoby gdyby Adams nie znalazł się w finale. Początek sezonu ma wyśmienity i myślę, że ma szansę na powtórzenie wyniki z poprzedniego sezonu. Na Bjerre kurs jest zachęcający. Andersen od początku sezonu zawodzi. W Lotosie stracił nawet pozycję lidera i teraz wystawiany jest w drugiej linii. Ostatni występ przeciwko Zielonej Górze wręcz fatalny. Podobnie jest z Nichollsem oraz Harrisem. Zarówno jeden jak i drugi jest cieniem zawodnika z poprzednich lat. Jeden i drugi w ostatniej kolejce ligowej pojechali bardzo słabo. W poprzednim sezonie w Lesznie też im nie szło i nie odegrali znaczącej roli. Podobnie będzie dzisiaj. A Polacy przy dopingu własnej publiczności mogą powalczyć.

Można też spróbować odważniejsze typy:
Holta - Ułamek (kto lepszy) X @ 7.00 ✅✅✅✅
Sajfutdinov 1-8 @ 1.80 ✅✅✅✅
Hancock 1-4 @ 2.1
✅✅✅✅

Holta i Ułamek nie pojechali zbytnio dobrze w ostatnim GP. Dzisiaj powinno być podobnie. Myślę, że obaj zdobędą 3 punkty. Hancock w poprzednim sezonie 2 miejsce w Lesznie. W ostatniej kolejce ligowej komplet punktów. Dzisiaj może sprawić dużą niespodziankę i stanąć na podium. No a Emil pokazał co potrafi ostatnio. Rywale trochę go zlekceważyli, ale mimo wszystko pokazał klasę. Dzisiaj powinien znowu powalczyć. Myslę, że może nawet pojawić się w finale. Ale przeciwników ma ciężkich, Adams, Crump,Hancock, Pedersen, Gollob, Jonsson, Hampel, a w finale tylko 4 miejsca, dlatego bezpieczniej zagrać Emila w 8.
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Adams 1-3 1.60 ⛔

Ja mysle, ze Adams wygra ale to bardzo duze ryzyko obecnie bo kilku zuzlowcow jest w super formie. Lindgren, Herbie, Crump, może zaskoczyc Gollob czy Nicki więc bezpieczniej bedzie 1-3. Nie wyobrazam sobie finalu bez Australijczyka, Leszno to jego tor i jest wg mnie dzis faworytem.

Walasek - Ulamek 1.55 ⛔

Ulamka nie trawie, szkoda, ze taki marny gosc jezdzi w cyklu GP. Walasek w lidze spisuje sie bardzo dobrze. Falubaz swietnie pojechal w meczu ligowym w Lesznie, przegrali tylko 4 punktami a Walasek zdobyl 8 punktow w 6 startach. Moze nie jest to jakis rewelacyjny wynik ale udalo mu sie pokonac np. Hampela. Sebastian nie nadaje sie na GP. W PRadze mial oczko mniej niz Walasek, licze, że tu bedzie podobnie.

Jonsson - Andersen 1.70 ✅

Hans Andersen od zawsze kojarzy mi sie z amatorskim podejsciem do zuzla. Ile on juz w Polsce meczow zawalil to nie da sie chyba tego zliczyc. Sezon 2009 zaczal slabo. W Polsce cienko, zagranicze ligi podobnie. W ciemno gram przeciw niemu, w Czechach rowniez gralam przeciwko i sie oplacilo. Zdobyl w Pradze tylko 6 puntkow nie wygrywajac ani jednego biegu czyli obecnie norma. AJ 11 punktow na Markecie 6 miejsce i tylko raz byl trzeci biegowo. Skad taki kurs? Ciagle buki zle oceniaja Hansa.
 
argoneth 0

argoneth

Użytkownik
Ja na dzisiaj mam 3 typy:

Crump-Pedersen 1 @ 1.6

Jak wiadomo Pedersen złamał kciuk po kolizji z Dobruckim w lidze szwedzkiej, a tor w Lesznie jest torem bardzo wymagającym co może mocno utrudniać jazdę duńczykowi. Nicki mógł zrezygnować z tego GP jednak stwierdził, że punkty z Leszna są zbyt cenne żeby móc je tracić bez walki, dlatego wystartuje dzisiaj. Mimo, że jest on zawodnikiem piekielnie walecznym ból palca może okazać się zbyt silny żeby dzisiaj jechał na 100% i dlatego według mnie przegra dzisiejszą rywalizację z Crumpem tym bardziej, że Jason jest w tym sezonie w bardzo dobrej formie co pokazał już w Pradze.

Lindgren-Sajfutdinov 1 @ 1.65

Przy tym typie się trochę dłużej wahałem, jednak postanowiłem postawić na Fredke. Lindgren jest w tym sezonie w bardzo wysokiej formie co pokazuje praktycznie na każdym froncie zarówno w ligach, w których startuje jak i w pierwszym GP. W tym sezonie miał już okazję startować w Lesznie w meczu ligowy Falubazu z Unią. Może nie było oszałamiająco ale ma już pewien obraz warunków jakie mogą panować dzisiaj na torze w przeciwieństwie do Sajfutdionova. Myśle, że to może okazać się kluczowym atutem w losach dzisiejszej rywalizacji.

Bjerre - Holta 1 @ 1.75

A tu taki typ dla podniesienia adrenalinki. Holta mnie w tym sezonie w ogóle nie przekonuje swoją jazdą. Natomiast Kenneth po ostanim meczu z Falubazem i dwukrotnym objechaniu Pepe i to na jego torze sporo zyskał w moich oczach i ten typ jest bardziej z czystej sympati do Duńczyka niż z przemyśleń ????
 
elwis1 0

elwis1

Użytkownik
Moje typy:

G. Hancock - A. Jonsson 1 1,55
J. Crump- T. Gollob 1 1,45

Ako 2,25

Jason jak wiadomo klasa sama w sobie. Zapowiada walke o zwyciestwo. Rok temu tak samo mowil przed grand prix Wielkiej Brytanii i co zrobil? Oczywiscie wygral. Dlatego ja mu wierze. Poza tym forma Australijczyka jest bardzo wysoka (17 pkt w Gorzowie, gdzie objezdzal innych jak tyczki na dystansie przy czym popisal sie raz lub 2 razy atomowym startem. Do tego komplecik w lidze szwedzkiej) Warto dodac, ze Crumpie jest bardzo zmotywowany aby zdobyc mistrza swiata w tym roku. Nie mozna rowniez zapominac, ze nawet jak mu slabo idzie to potrafi sie sprezyc na najwazniejsze biegi w turnieju. W skrocie posiada mocna psychike.

T.Gollob - znajac jego znow posiada jeden przyzwoity silnik, ale co jesli mu sie popsuje? jak to ostatnio czesto bywa np. w Pradze. U Tomka kluczem jest dopasowanie ustawien motocykla do nawierzchni toru. Mysle, ze Tomek bedzie gdzies 5-6.


Greg Hancock- jego forma idzie non stop w gore. Domniemam, ze aktualnie znajduje sie w najwyzszej formie, czego dowodem jest komplet w meczu z Bydgoszcza. Amerykanin posiada bardzo szybkie motocykle. Mowi, ze czuje sie swietnie psychicznie i sprzetowo. Tor ma byc twardy czyli bedzie decydowal start, a jak wiadomo &quot;Herbie&quot; słynie z blyskawicznego wyjscia spod tasmy.

Andreas Jonsson- ostatnio mial szanse zmierzyc sie z Gregiem i przegral 2 krotnie. Jonsson posiada szybki sprzet. Jednak na dobrze dysponowanego Amerykanina bedzie to za malo. Starty dosc slabe, wiec jesli bedzie normalny tor moze byc mu ciezko. Szwed mowi o jakies infekcji oka, ale sadze ze znow to zaslona dymna. Adrealinas zawsze przed Gp mowi, ze go cos boli a potem zadziwia chyba sam siebie.

nastepne typy juz bez analizy

J. Hampel - F. Lindgren 1 1,50
G. Walasek - S. Nicholls 1 1,40

Ako 2,10
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP

Jason Crump wygrał w sobotę w Lesznie drugą rundę IMŚ na żużlu - Grand Prix Europy. Drugie miejsce zajął Tomasz Gollob, a trzeci był Andreas Jonsson.

Wyniki:
1. Jason Crump - Australia (2,3,3,2,3,3,6) 22 + 1 miejsce w finale
2. Tomasz Gollob - Polska (3,d,2,3,3,2,4) 17 + 2 miejsce w finale
3. Andreas Jonsson - Szwecja (1,3,3,2,3,2,2) 16 + 3 miejsce w finale
4. Greg Hancock - USA (3,3,3,2,2,3,0) 16 + 4 miejsce w finale
5. Jarosław Hampel - Polska (3,1,0,3,1,1) 9
6. Emil Sajfutdinov - Rosja (0,2,2,3,2,0) 9
7. Nicki Pedersen - Dania (3,2,1,w,2,1) 9
8. Sebastian Ułamek - Polska (2,3,0,3,0,0) 8
9. Rune Holta - Polska (2,1,1,1,3) 8
10. Leigh Adams - Australia (2,1,3,0,w) 6
11. Hans Andersen - Dania (1,0,2,1,2) 6
12. Kenneth Bjerre - Dania (0,2,2,0,1) 5
13. Grzegorz Walasek - Polska (0,1,1,2,1) 5
14. Chris Harris - Wielka Brytania (1,2,1,1,0) 5
15. Fredrik Lindgren - Szwecja (1,0,0,1,0) 2
16. Scott Nicholls - Wielka Brytania (0,0,0,0,1) 1
R1. Damian Baliński - Polska NS
R2. Janusz Kołodziej - Polska NS
Bieg po biegu:
1. Pedersen, Adams, Andersen, Nicholls
2. Hampel, Holta, Harris, Bjerre
3. Gollob, Ułamek, Lindgren, Sajfutdinov
4. Hancock, Crump, Jonsson, Walasek
5. Jonsson, Harris, Adams, Lindgren
6. Hancock, Sajfutdinov, Hampel, Andersen
7. Crump, Pedersen, Holta, Gollob (d)
8. Ułamek, Bjerre, Walasek, Nicholls
9. Adams, Gollob, Walasek, Hampel
10. Crump, Andersen, Harris, Ułamek
11. Hancock, Bjerre, Pedersen, Lindgren
12. Jonsson, Sajfutdinov, Holta, Nicholls
13. Ułamek, Hancock, Holta, Adams
14. Gollob, Jonsson, Andersen, Bjerre
15. Sajfutdinov, Walasek, Harris, Pedersen (u/w)
16. Hampel, Crump, Lindgren, Nicholls
17. Crump, Sajfutdinov, Bjerre, Adams (w/su)
18. Holta, Andersen, Walasek, Lindgren
19. Jonsson, Pedersen, Hampel, Ułamek
20. Gollob, Hancock, Nicholls, Harris
Półfinały:
21. Hancock, Gollob, Hampel, Ułamek
22. Crump, Jonsson, Pedersen, Sajfutdinov
Finał:
23. Crump (6), Gollob (4), Jonsson (2), Hancock (0)
Klasyfikacja generalna Grand Prix - kliknij TUTAJ
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom