>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Speedway Grand Prix 2012

Status
Zamknięty.
J 3,9K

jacques

Forum VIP
TERMINARZ :

W SGP 2012 ścigać się będą następujący zawodnicy :
1. Greg Hancock (USA)

Urodzony: 03.06.1970 r. (Whittier - Kalifornia)

Sukcesy:

IMŚ
Medal Złoty – 1997, 2011
Medal Srebrny - 2006
Medal Brązowy – 1996, 2004

MŚP
Medal Złoty – 1992
Medal Srebrny – 1993

DMŚ
Medal Złoty – 1992, 1993, 1998
Medal Brązowy – 1991, 1995, 1999, 2000

IM USA
Medal Złoty – 1995, 1998, 2000, 2003, 2004, 2005
Drużyna w Polsce: Tauron Azoty Tarnów

2. Andreas Jonsson (Szwecja)

Urodzony: 03.09.1980 r. (Sztokholm - Szwecja)

Sukcesy:
IMŚ

Medal Srebrny - 2011
IMŚJ
Medal Złoty – 2000
DMŚ
Medal Złoty – 2003, 2004
Medal Srebrny - 2005, 2006
Medal Brązowy – 2001, 2008, 2009, 2010, 2011
IM Szwecji
Medal Złoty - 2006
Medal Brązowy – 2001
IM Szwecji Juniorów
Medal Złoty - 2000
Drużyna w Polsce: Falubaz Zielona Góra
3. Jarosław Hampel (Polska)

Urodzony: 17.04.1982 (Łódź - Polska)

Sukcesy:
IMŚ
Medal Srebrny – 2010
Medal Brązowy - 2011

DMŚ
Medal Złoty - 2005, 2007, 2009, 2010, 2011
Medal Srebrny - 2008
IMP
Medal Złoty - 2011
Medal Srebrny - 2008
Drużyna w Polsce: Unia Leszno
4. Jason Crump (Australia)

Urodzony: 06.08.1975 r. (Bristol - Wielka Brytania)
Sukcesy:
IMŚ
Medal Złoty – 2004, 2006, 2009
Medal Srebrny – 2001, 2002, 2003, 2005, 2008
Medal Brązowy - 2007, 2010
DMŚ
Medal Złoty – 1999, 2001, 2002
Medal Srebrny – 2003, 2009, 2011
Medal Brązowy - 2007
IMŚJ
Medal Złoty – 1995
Medal Brązowy – 1994
IM Australii
Medal Złoty – 1995
Drużyna w Polsce: PGE Marma Rzeszów
5. Tomasz Gollob (Polska)

Urodzony: 11.04.1971 r. (Bydgoszcz - Polska)

Sukcesy:

IMŚ
Medal Złoty - 2010
Medal Srebrny – 1999, 2009
Medal Brązowy – 1997, 1998, 2001, 2008

DMŚ
Medal Złoty – 1996, 2005, 2007, 2009, 2010, 2011
Medal Srebrny – 1994, 1997, 2001, 2008

IM Polski
Medal Złoty – 1992, 1993, 1994, 1995, 2001, 2002, 2006, 2009
Drużyna w Polsce: Stal Gorzów
6. Emil Sajfutdinov (Rosja)

Urodzony: 26.10.1989 (Saławat - Rosja)

Sukcesy:
IMŚ
Medal Brązowy - 2009
IMŚJ
Medal Złoty - 2007, 2008
Drużyna w Polsce: Polonia Bydgoszcz
7. Kenneth Bjerre (Dania)


Urodzony: 24.05.1984 r. (Esbjerg - Dania)

Sukcesy:
DMŚ
Medal Złoty - 2008
Medal Srebrny - 2007, 2010
Medal Brązowy - 2004, 2005

IM Danii
Medal Brązowy - 2004, 2006
Drużyna w Polsce: -
8. Chris Holder (Australia)

Urodzony: 24.09.1987r. (Sydney - Australia)

Sukcesy:
IMŚJ
Medal Srebrny – 2007

DMŚ

Medal Srebrny – 2009, 2011

IM Australii

Medal Złoty – 2008
Drużyna w Polsce: Unibax Toruń
9. Frederik Lindgren (Szwecja)


Urodzony: 15.09.1985 (Örebro - Szwecja)
Sukcesy:
IMŚJ
Medal Brązowy - 2005
IMEJ
Medal Brązowy - 2002
DMŚ
Medal Srebrny – 2006
Medal Brązowy - 2008, 2010, 2011
DMŚJ
Medal Srebrny - 2005
Drużyna w Polsce: Betard Sparta Wrocław
10. Nicki Pedersen (Dania)

Urodzony: 02.04.1977 r. (Odense - Dania)

Sukcesy:

IMŚ
Medal Złoty – 2003, 2007,2008
Medal Brązowy - 2006

DMŚ
Medal Złoty - 2006, 2008
Medal Srebrny – 2002, 2007
Medal Brązowy – 2003, 2004, 2005

IM Danii
Medal Złoty – 2002, 2003, 2005, 2006
Medal Srebrny - 2004
Drużyna w Polsce: Lotos Wybrzeże Gdańsk
11. Chris Harris (Anglia)

Urodzony: 28.11.1982 w (Truro – Anglia)

Sukcesy:

DMŚ:
Medal Brązowy - 2006

IMŚJ:
Medal Srebrny – 2004

IM Wielkiej Brytanii:
Medal Srebrny – 2005
Drużyna w Polsce: Włókniarz Częstochowa
12. Antonio Lindbaeck (Szwecja)

Urodzony: 05.05.1985 r. (Sao Paulo - Brazylia)

Sukcesy:

DMŚ
Medal Złoty – 2004
Medal Srebrny – 2005, 2006
Medal Brązowy – 2009, 2010, 2011

IMŚJ
Medal Srebrny - 2006

IM Szwecji
Medal Srebrny - 2004, 2006
Drużyna w Polsce: Start Gniezno
13. Bjarne Pedersen (Dania)

Urodzony: 12.07.1978r. (Holstebro - Dania)
Szczegóły:

Sukcesy:

Drużyna w Polsce: Start Gniezno
14. Peter Ljung (Szwecja)

Urodzony: 30.10.1982r. (Szwecja)
Szczegóły:

Sukcesy:

Drużyna w Polsce: GTŻ Grudziądz
15. Hans Andersen (Dania)

Urodzony: 03.11.1980 (Odense – Dania)
Szczegóły:

Sukcesy:
Drużyna w Polsce: GTŻ Grudziądz
Na podstawie http://espeedway.pl/s,sgp,147.html

Więcej informacji o poszczególnych rundach : http://www.speedwaygp.com/calendar?s=2012
To już naprawdę niedługo, a najlepsi zawodnicy świata ponownie staną do walki o Mistrzostwo Świata. Najlepsi, choć oczywiście kilku gwiazd brakuje, że wspomnę tylko o Darcym Wardzie, Grigoriju Łagucie czy Ryanie Sullivanie. Przez zmiany regulaminowe w Ekstralidze, po raz pierwszy od dawna, w stawce jest też tylko dwóch Polaków. Za to obaj powinni się włączyć do walki o mistrzostwo. Sam liczę zwłaszcza na powrót do wielkiej formy przez Tomasza Golloba ale większym pewniakiem do medalu jest dla mnie Hampel. Tak naprawdę ciężko przewidzieć kto będzie największym faworytem. Rok temu mało kto stawiał na Grega Hancocka, a ten zdominował rozgrywki. Jakoś ciężko mi uwierzyć, by po raz kolejny bez medalu została cała czołowa trójka z roku 2009 : Crump, Sajfutdinow i Gollob. Z drugiej strony, po wprowadzeniu nowych tłumików ciężko spodziewać się by Jonsson i Hancock wylecieli z czołówki. Co raz więcej do powiedzenia będą też chcieli mieć tacy zawodnicy jak Holder czy Bjerre. Ciekaw jestem Waszych typów. Zapraszam do dyskusji.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
lysy-16140 268

lysy-16140

Użytkownik
Niewątpliwe jest, że tacy zawodnicy jak Ljung, Andersen czy Bjarne będą mieli bardzo ciężko. W Ljungu upatruję drugiego Artioma Łagutę zeszłorocznego cyklu. Nie widzi mi się również powrót do wielkiej formy Nickiego Pedersena, a na pewno nie na początku sezonu. W walce o ósemkę włączą się na pewno Lindgren, Lindback (ten to zupełna niewiadoma w trakcie sezonu, a co dopiero mówić o nim przed sezonie) oraz Harris. Ten ostatni już w ostatnim sezonie pokazał kawał dobrego żużla i jak tylko będzie miał najlepszy sprzęt to nie raz może zagościć w finale. Co do czołówki większość zawodników deklaruje wysokie plany i cele na 2012 rok, a co z tego wyjdzie? W moim mniemaniu największe szanse na sukces wróżę komuś z dwójki Saifutdinov, Jonsson. Obaj niezwykle młodzi i charyzmatyczni. Andreas miał okazję zaprezentować już swój nie mały arsenał umiejętności i nowy sezon może być jeszcze lepszy dla zawodnika ze Skandynawii, a wszystko dzięki nowym tłumikom. Niezwykle silny powinien być Jason Crump, który po wielu problemach ze zdrowiem i sprzętem nie zaliczy zeszłego sezonu w GP do udanego, ale jeśli tylko upora się z tymi problemami, to kto wie czy to kangur nie zostanie po raz kolejny mistrzem świata. Odnośnie Holdera już na nie jednym portalu czytałem jak wielu znawców typuje go na mistrza świata, owszem może kiedyś, ale chyba jeszcze nie teraz. Chris jest solidnym zawodnikiem ligowym, w mistrzostwach świata również pokazuje pazur, ale wydaję mi się, że nie jest jeszcze na tyle dojrzały, by móc zostać najlepszym zawodnikiem globu, a wiadomo byle komu ta sztuka się nie udaje ????
Kenneth Bjerre więcej mówi niż robi, no i wiadomo pieniążki w głowie pieniążki, w każdym bądź razie potencjał ma i to wielki, ale czy psychika pozwoli na zdobywanie wysokich celów temu ambitnemu Duńczykowi, o tym przekonamy się już niedługo. No i na koniec para naszych asów. Tomek cały czas powtarza, że się bawi i szuka różnych rozwiązań, ale zeszły sezon pokazał, mimo że mu cholernie zależało to nie szło, to z jednego końca na drugi. Tu również zmiana na drugi biegun przez nowe tłumiki, wydaję mi się, że to było kluczowym powodem problemów Tomka, który nas przyzwyczaił do jazdy po zewnętrznej stronie toru, gdzie nie raz usypane były hałdy żużlu, a każdy wie jak nowe tłumiki reagują na zbyt dużą ilość nawierzchni. Nie jestem w stanie przewidzieć czy Tomek dojdzie do ładu ze wszystkim i czy jeszcze tak bardzo ambicjonalnie podejdzie do sprawy, w każdym razie jednego możemy być pewni, a mianowicie wielu emocji dzięki wspaniałym akcjom naszego ridera, życzę wszystkiego dobrego Panie Tomku.
Jarek Hampel brąz, srebro no to na jaki medal teraz pora ? ;)
 
B 41,5K

bosky

Użytkownik
Jedno wielkie wróżenie z fusów. Jedyne za co mógłbym sobie dać uciąć palce, to że Hancock nie osiągnie złota (tu przede wszystkim kieruję się zdrowym rozsądkiem, podejrzewam że spali się tak jak Gollob w minionym roku), Ljung nie utrzyma się w cyklu i Bjarne nic ciekawego w nim nie osiagnie. Pozostałe praktycznie 12 nazwisk (bo jeszcze można odjąć Hansia Lansia) będzie groźne, może właśnie dlatego oddsmakerzy z Betsafe nijak się nie przejmują tym, czy Ward albo Protas są w stawce, czy ich nie ma. Podejrzewam że nikt i tak na tego typu zakłady nie postawi wielkich pieniędzy, a nawet jeśli to raczej wtopi.
Czarny koń? Gdzieś podświadomie przeczuwam, że to będzie sezon Holdera, widać że u Aussies trwa zmiana warty, Crumpie w GP lekko przygasa, a jego miejsce zajmują właśnie Holder z Wardem. Ale tak jak pisałem, nie oznacza to że Holder jest moim faworytem do złota, prędzej do zdobycia medalu, a i tu nie jestem niczego pewien.
 
vde 119

vde

Użytkownik
ciekawie zapowiada się GP Nowej Zelandii ????
W mojej ocenie faworytem będzie... Jarek Hampel...
Zazwyczaj sprzęt ma bardzo dobrze przystosowany do sezonu, jest waleczny, zebrał już ogromne doświadczenie... Być może, jak ominą go kontuzje wywalczy tytuł IMŚ !
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
ciekawie zapowiada się GP Nowej Zelandii ????
W mojej ocenie faworytem będzie... Jarek Hampel...
Zazwyczaj sprzęt ma bardzo dobrze przystosowany do sezonu, jest waleczny, zebrał już ogromne doświadczenie... Być może, jak ominą go kontuzje wywalczy tytuł IMŚ !
Nie powiedziałbym, że to Jarek będzie faworytem. Ja jednak uważam, że te zawody wygra... nie, nie Tomek :grin: to jeszcze nie to GP.. W tym turnieju stawiałbym na jakiegoś ogórka który po prostu odpali na jeden turniej, lub kogoś z dwóch &quot;Chrispy&quot; - &quot;Emilano&quot;. Ogólnie liczę, na występ Tomka i Jarka na poziomie półfinału.. Jarek może znależć się w finale ale Tomek wolałbym, żeby nie wjechał do TOP4. Dlaczego? Ponieważ, kurs na tytuł w jego wykonaniu w 2012 roku podrośnie co z chęcią pobiorę. Terażniejszy po 5,00 już pograłem ale chętnie dograłbym jeszcze po 6,5-7,0.. Tor będzie miał 413 metrów z tego co wyczytałem czyli Polacy mogą mieć problemy, bo jednak chyba preferują tory nieco krótsze.. Tak na marginesie tor w Gorzowie ma 329 metrów a w Lesznie 330 metrów..
 
B 41,5K

bosky

Użytkownik
GP Nowej Zelandii będzie moim zdaniem odsłoną zdominowaną przez Australijczyków. Mimo wszystko nie uważam tego za żaden pewnik, ponieważ większość żużlowców z tego kraju od małego wyjeżdża na wyspy brytyjskie, stąd na swój kontynent witają tylko w przerwie zimowej. Ale właśnie, wracają, odbywają tam zawody z cyklu IM Australii (oczywiście głównie patrzę na Holdera w tej chwili) więc jakieś tam obycie w przeciwieństwie do całej pozostałej stawki mają. Ciekawa uwaga z tą długością toru, teraz tylko pytanie dla kogo on będzie zwolennikiem?? ???? dla Niemców chyba, albo Joonasa &quot;Kilokarpi&quot;... ;-) rzeczywiście może z tego wyjść coś bardzo ciekawego, wygrana jakiegoś ogórasa, ale jeśli miałbym oceniać szanse, to widzę je głównie u jednak Australijczyków.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Długość toru nie ma większego znaczenia. To jest najlepsza &quot;10&quot; świata (+ paru ogórków) i oni pojadą wszędzie. Kwestia dopasowania. Mają też silniki na takie tory. W Szwecji, większość torów ma średnio po 370-380 metrów, a nawet w GP co roku ścigają się na torze w Terenzano który jest również 400 metrowcem. Na takim torze (zakładając że będzie twardy) decyduje przede wszystkim moc sprzętu. Kto będzie miał najlepsze furki ten wygra. Osobiście coś czuję że taki sprzęt będzie miał Emil, ale na typowanie jest według mnie jeszcze za wcześnie.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Trochę wróżenie z fus pisanie o szansach w momencie gdy zawodnicy nie rywalizują na torze,niektórzy jedynie mają za sobą indywidualną jazdę jak Emil w Lonigo. Kwestia sprzętu na pewno będzie sprzymierzeńcem Holdera,Warda i Crumpa-oni wiedzą nie tylko jaki sprzęt dobrać do tego toru,ale wiedzą jak na jego działanie wpływają lokalne warunki klimatyczno-pogodowe. Polacy nie mają o tym pojęcia i moim zdaniem będzie słaby wynik przede wszystkim Golloba i po zawodach narzekanie,że nie trafili ze sprzętem,że taki wyjazd to wielkie koszty i niewiadoma itd.No ale pożyjemy-zobaczymy.
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Polacy nie mają o tym pojęcia i moim zdaniem będzie słaby wynik przede wszystkim Golloba i po zawodach narzekanie,że nie trafili ze sprzętem,że taki wyjazd to wielkie koszty i niewiadoma itd.No ale pożyjemy-zobaczymy.
A dlaczego akurat Gollob będzie miał najsłabszy wynik z Polaków ? Ja już się wypowiedziałem, że moim zdaniem Tomka w finale wieczoru nie zobaczymy.. ale nie pisałbym tutaj tak, że będzie narzekanie i klęska. Bo klęską mógłbym nazwać czy też słaby występ zdobycz punktową na poziomie 4-5 punktów. Nie mówię, że tak nie będzie bo na razie mogę ocenić jego i resztę po wypowiedziach o przygotowaniach do sezonu. Ale myślę, że Twoje skreślanie go jak i reszty(nie jesteś na pewno sam ???? ) jest przedwczesne. Od jakiegoś czasu interesuje się biathlonem. I wydaje mi się, że większość z Jarka robi takiego Svendsena z biathlonu a z Tomka, starego Ole. Wiadomo, że Ole ma więcej medali w biathlonie niż w speedway&#39;u Tomek ale jednak takie porównanie przez wielu kibiców nasuwa mi się na myśli. A przypomnę, że to na chwilę obecną Gollob ma złoto na swoim koncie oraz 6 innych medali. Nie mówiąc o zasługach w lidze, ileż to przecież razy Polonia pod jego wodzą była DMP oraz Tarnowskie &quot;Jaskółki&quot;. A Jarek na chwilę obecną ma dwa medale, i chyba po raz pierwszy był najskuteczniejszym zawodnikiem ekstraligi w tym roku(mogę się mylić) ;). Gollob jest na poziomie Światowym od dobrych 15 lat... Jarek od 2... więc widzę tutaj ogromną różnicę.

Ps. Już widzę tą napinke, że temat jest o GP a ja zrobiłem wywód na temat Tomka - Jarka... ???? Ale po prostu chciałem pokazać, że chyba za wcześnie skreślacie &quot;Chudego&quot;.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Ja go przecież nie skreślam,myślę że nadal jest jednym z najlepszych żużlowców na świecie,ale ileż to już razy w GP jak mu nie szło to było przebąkiwanie w wywiadach,że się nie spasował..Jak się spasuje w pierwszych dwóch startach to walczy wtedy w finale o wygraną. Nie jestem jakimś fanem Hampela,broń Boże. Jeszcze z 10 lat niech pojeździ na światowym poziomie to będę mógł go porównać z Gollobem.Ale nie o to porównanie mi chodziło w moim poście,a o to jak się może skończyć wyprawa na półkulę południową dla naszych jeźdźców i ich kolegów ze Szwecji czy Danii.
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Ja go przecież nie skreślam,myślę że nadal jest jednym z najlepszych żużlowców na świecie,ale ileż to już razy w GP jak mu nie szło to było przebąkiwanie w wywiadach,że się nie spasował..Jak się spasuje w pierwszych dwóch startach to walczy wtedy w finale o wygraną. Nie jestem jakimś fanem Hampela,broń Boże. Jeszcze z 10 lat niech pojeździ na światowym poziomie to będę mógł go porównać z Gollobem.Ale nie o to porównanie mi chodziło w moim poście,a o to jak się może skończyć wyprawa na półkulę południową dla naszych jeźdźców i ich kolegów ze Szwecji czy Danii.
To mi sie podoba.. konwersacja na poziomie. Ja uważam, podobnie jak Ty tylko żle Cie chyba zrozumiałem. Moim zdaniem Tomek się nie spasuje i liczę na te 9-10 punktów i po prostu aut w sami-final.. A co do &quot;Kangurów&quot; jak najbardziej.. podium Crump, Chris i Emil jak najbardziej możliwe.. Aż się pocę z podniecenia jak sobie pomyślę, że za 3 tygodnie Grand Prix wróci na ekrany telewizorów ????????????????????????
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Aż się pocę z podniecenia jak sobie pomyślę, że za 3 tygodnie Grand Prix wróci na ekrany telewizorów
padłem wstałem i jeszcze raz padłem...
Jak już powróciłem na fotel to i ja coś napisze. Jak dla mnie GP będzie słabsze niż w poprzednich latach.Niestety przepisy w lidze polskiej na to wpłynęły ale to inny już temat. Według mnie podczas pierwszego GP warto będzie stawiać na Holder i Emila. W dodatku 17 kwietnia mam nadzieję że zobaczę obu zawodników na MotoArenie na treningu punktowy pomiędzy Apatorem a Polonią. Wtedy też będę mogł coś powiedzieć jak Oni jeżdża wiem że to będzie trening itd ale jednak wyjdzie jak są przygotowani. Hampel jestem ciekawy czy będzie w stanie tak samo walczyć jak w tamtym roku...NIe sądze aby Hancock powtórzył taki rok teraz półfinały i koniec moim zdaniem od czasu do czasu finał. AJ na Niego bym też zwrócił uwagę młody zdolny chłopak który jeszcze napewno pozwoli Nam się cieszyć swoją skuteczną jazda. Ja z racji tego że jeżdże na MotoArene stawiam na Holdera;)
Ps. Torretoo masz +
 
N 149

nati1234

Użytkownik
Ciężko wytypować faworyta, pewne jest to, że nowe tłumiki pomogły Hancockowi i np Janowskiemu, a nie mogli się w nich odnaleść tacy zawodnicy jak Crump czy Gollob. Ja żałuje, że w elicie nie zobaczymy najlepszych żużlowców świata, brakuje mi tu ewidentnie Warda, Protasiewicza, którzy musieli zrezygnować przez chory regulamin. Brakuje mi Holty, który jeździł ze złamanymi rękoma od meczu w Rzeszowie (biada tym, który mówią, że się wypalił i jest słaby). Jeżeli Rune nie mógł podać przed meczem dłoni bo go bolała, nie mógł podpisać przed zawodami kartki papieru to chwała mu za to, że w ogóle jeździł z tak poważną kontuzją i bólem.
Kto będzie mistrzem? Ciężko powiedzieć Emil, Hampel to dla mnie faworyci. Holderowi urodzi się dziecko i teraz pytanie czy wpłynie to na niego pozytywnie i będzie jeździł jeszcze lepiej czy będzie blokada w głowie. Gollob miał wolną głowę zdobył mistrza teraz znowu musi po sądach jeździć, szkoda gościa bo przez zawistną chorą żonę uważam, że stracił kilka lat i medali. Crump po 10 latach na pudle miał gorszy sezon, ciekawe czy wróci na szczyt? AJ będzie mocny.
Pierwsza siódemka będzie jak co roku taka sama, nie spodziewałabym się, że wskoczy do niej Lindgreen Bjeere czy N. Pedersen, 8-10m. Pozostałe 5 miejsc zarezerwowane jest wg mnie dla statystów którzy będą mieli pojedyńcze wyskoki Hariss, Lindbaeck, B Pedersen, odstawać od nich nieznacznie będzie Ljung, a czerwoną latarnią będzie Hansio, który jak to trener Cieślak kiedyś powiedział ma problemy ze wszystkim dookoła, a sportowiec powinien mieć &quot;wolną&quot; głowę.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Jakoś lubię polemizować z Twoimi słowami,więc zrobię to po raz kolejny. Rozumiem że jesteś kibic-em/-ką Falubazu,bo brakuje Ci Protasiewicza i Holty w GP.Spróbuję wywołać w Tobie refleksję na temat tych zawodników. Nie mnie osądzać czy są &quot;najlepszymi zawodnikami świata&quot;(choć wystarczy popatrzeć na ich wyniki w IMŚ,żeby wyciągnąć jakieś wnioski).Ale nie o tym,bo to historia.Chciałem zwrócić uwagę na to dlaczego obaj nie pojadą w GP 2012? Obaj z jednej przyczyny-dla nich kasa jest ważniejsza niż walka o tytuł Mistrza Świata,choć nie potrafią się do tego przyznać ani jeden ani drugi. Holta z połamanymi rękoma jechał w lidze polskiej(17 z 20 meczy),pytam się po co? Znam trenera Jana Ząbika na tyle dobrze,że wiem że z jego strony nie było presji żeby Holta za wszelką cenę startował. Teraz go rączki nie bolały jak szybko podpisał w Falubazie kontrakt,a do Bydgoszczy sam przyjechał i proponował swoje usługi z 30% zniżką(bez skutku na szczęście). Protasiewicz też wolał kasiorkę w lidze,niż jazdy w GP bo tam poza wydatkami nie miał żadnej gwarancji zysku i sukcesu sportowego.Więc akurat ich mi w GP nie zabraknie.Jedynym zawodnikiem spoza tych co pojadą w GP 2012,którego mi tam brakuje to Grigorij Laguta.No ale mamy Ljunga,Andersena i B.Pedersena-czyli Gollob i Hampel mają na starcie po 3 pkt dzięki tym zawodnikom;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
N 149

nati1234

Użytkownik
Źle mnie zrozumiałeś brakuje mi Warda i Pepe dlatego, że uczciwie wywalczyli awans.
Holta w 2010 udowodnił, że jest mocny (4m na świecie) i mam nadzieje, że wróci do cyklu na 2013r. Czy jestem za Falubazem ? Oczywiście, że nie.
Z Grigorij się zgadzam w 100% zasługuje na GP.
Wiadomo, żużel to ich zawód i każdy chce zarobić nie wiem czy wiesz, ale np Kasper Vaculik i jeszcze paru zawodników dostało ofertę startów w gp, i wybrali kasę, więc nie oceniaj wszystkich jedną miarą bo wyjdzie na to, że każdy jest jak Holta złotówą.
Po prostu chory regulamin w Polsce psuje widowisko.
Mam przeczucie, że Emil będzie mocny, ale to się okaże dopiero w trakcie sezonu, bo tak to wróżenie z fusów.
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Zgadzam się, &quot;Griszki&quot; zdecydowanie zabraknie. Myślę, że dużo więcej by wprowadził w Grand Prix aniżeli w tym roku jego brat.. Tylko tam z tego co wiem nie miał &quot;Grisza&quot; wyboru musiał wybrać straty w Częstochowie a, że był już tam &quot;Fryderyk&quot; to w Grand Prix wiadome było, że go nie ujrzymy. Co do &quot;Protasa&quot; i Holty. To mam swoje zdanie i tyle. Piotra nie lubię i tyle, zawsze chciał być lepszy od Golloba szczególnie gdy razem jeżdzili dla Polonii, póżniej odszedł do Torunia po czym Tomek odszedł do Tarnowa, co dało możliwość powrotu Piotra.. Ale gdy pojawiła się opcja powrotu Tomka to wypi.... z Bydgoszczy aż się kurzyło ;D Jeśli chodzi o aspekt z Grand Prix, to dokładnie został w Falubazie za kasą bo w Grand Prix to by chyba tylko testował silniki na Derby Lubuskie ???? ???? . Co do Ryszarda ???? to jest, była i będzie złotówa. Gość do Grand Prix raczej już nie wróci, i będzie chapał mamonę tam gdzie się da ; ). Co do Emila, jeszcze jest leszczem za wcześnie na tytuł w jego wykonaniu. W tym roku widzę, dla Tomka złoto ponieważ wiem, że ciężko pracuje pod kątem fizycznym, motocorss, siłownia, basen, biegi(motory już dawno są gotowe). Zrobi złoto w tym roku i podziękuje za współpracę z BSI, takie moje zdanie ; )
 
M 126

mj_bull

Użytkownik
Według mnie Hans to będzie największe nieporozumienie GP 2012. Nie wiem co ten zawodnik sobie myślał godząc się na starty w tym cyklu. Od lat z sezonu na sezon jest coraz gorzej. Nie ma wyników, nie ma pieniędzy. GP to przecież impreza na której (poza kilkoma wyjątkami) nie da się zarobić. Powinien skupić się na lidze, na solidnym punktowaniu. W GP z najlepszymi i tak nie ma szans konkurować. Po prostu go na to nie stać. Pomijając czynniki czysto sportowe...

Co do obsady to żałuje jedynie, że nie ma Warda i G.Łaguty. Za Hansa i Ljunga mogliby wskoczyć. Poza tym ekipa wydaje się być spoko. Faworyci to dla mnie: Jonsson, Emil, Hampel oraz Holder.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Zbliża się GP Nowej Zelandii,można zobaczyć jak wygląda obiekt na którym rozpocznie się walka o tytuł IMŚ..Bydgoska rudera wygląda przy tym jak Stadion Narodowy przy Stadionie Dziesięciolecia. I zapewne organizatorzy z Auckland nie zapłacili BSI ani grosza,a nasze Toruń czy Gorzów płacą grube miliony za możliwość przeprowadzenia zawodów na ich nowoczesnych obiektach????????

Zdjęcia:
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.377109352314094.91725.109562189068813&amp;amp;type=3
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom