>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Speedway Grand Prix (4) Danii - Kopenhaga. 5 czerwca 19:00

Status
Zamknięty.
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Przed zawodami powiedzieli:
Magnus Zetterstroem: Moje ambicje nie zostały jeszcze zaspokojone
Hans Andersen: W Kopenhadze zawsze czułem się dobrze
Jarosław Hampel: Jestem pozytywnie nastawiony
Kenneth Bjerre: Nie czuję na sobie presji
Chris Holder: Turniej w Kopenhadze to wielkie wydarzenie
Leon Madsen: Chciałbym, żeby moja forma przełożyła się na wynik
Nicki Pedersen: Wspaniale byłoby wygrać przed własną publicznością

Warto wiedzieć, że...
- Kopenhaga to największe miasto Królestwa Danii, liczące niespełna 520 tys. mieszkańców
- turniej o Grand Prix Danii rozegrany zostanie po raz szesnasty w historii, w tym po raz ósmy w Kopenhadze
- stadion Parken jest własnością piłkarskiego klubu FC Kopenhaga.
Prognoza pogody na sobotę (za Onet.pl):
Temperatura: 20°C (maks.) / 10°C (min.)
Ciśnienie: 1016 hPa
Śnieg: 0.0 mm
Deszcz: 0.0 mm
Wiatr: 12 km/h
Wyniki zeszłorocznej GP Danii w Kopenhadze:
1. Jason Crump (2,2,3,3,3,3,6) 22 + 1. miejsce w finale
2. Greg Hancock (1,2,3,0,2,2,4) 14 + 2. miejsce w finale
3. Tomasz Gollob (1,3,1,1,2,3,2) 13 + 3. miejsce w finale
4. Niels Kristian Iversen (3,2,0,3,1,2,0) 11 + 4. miejsce w finale
5. Emil Sajfutdinow (3,3,3,2,3,t) 14
6. Nicki Pedersen (3,w,1,3,3,d) 10
7. Sebastian Ułamek (0,3,3,0,1,1) 8
8. Kenneth Bjerre (2,3,0,2,0,1) 8
9. Grzegorz Walasek (3,1,1,2,0) 7
10. Andreas Jonsson (2,0,2,2,1) 7
11. Hans Andersen (2,1,0,1,2) 6
12. Leigh Adams (1,1,2,0,2) 6
13. Scott Nicholls (0,0,1,1,3) 5
14. Chris Harris (1,1,0,3,0) 5
15. Rune Holta (0,2,2,1,0) 5
16. Fredrik Lindgren (0,0,2,0,1) 3
17. Patrick Hougaard NS
18. Nicolai Klindt NS
Bieg po biegu:
1. Sajfutdinow, Andersen, Gollob, Ułamek
2. Walasek, Crump, Harris, Lingren
3. Iversen, Jonsson, Hancock, Holta
4. Pedersen, Bjerre, Adams, Nicholls
5. Ułamek, Crump, Adams, Jonsson
6. Bjerre, Hancock, Andersen, Lindgren
7. Sajfutdinow, Iversen, Harris, Pedersen (w/su)
8. Gollob, Holta, Walasek, Nicholls
9. Ułamek, Lindgren, Nicholls, Iversen
10. Crump, Holta, Pedersen, Andersen
11. Sajfutdinow, Jonsson, Pedersen, Andersen
12. Hancock, Adams, Gollob, Harris
13. Harris, Bjerre, Holta, Ułamek
14. Iversen, Walasek, Andersen, Adams
15. Crump, Sajfutdinow, Nicholls, Hancock
16. Pedersen, Jonsson, Gollob, Lindgren
17. Pedersen, Hancock, Ułamek, Walasek
18. Nicholls, Andersen, Jonsson, Harris
19. Sajfutdinow, Adams, Lindgren, Holta
20. Crump, Gollob, Iversen, Bjerre
Półfinały:
21. Gollob, Iversen, Ułamek, Sajfutdinow (t)
22. Crump, Hancock, Bjerre, Pedersen (d3)
Finał:
Crump, Hancock, Gollob, Iversen
źródło: http://www.sportowefakty.pl/zuzel/2010/06/04/gollob-i-hampel-powalcza-o-pozycje-lidera-zapowiedz-grand-pr/
Wkrótce powinny pojawić się szersze oferty, lista startowa.
Zapraszam do dyskusji i podawania typów z analizami.
 
gaga 10

gaga

Użytkownik
W GP Danii pojedzie czterech Polaków, bo obok stałych uczestników, czyli Golloba, Hampela i Holty wystartuje także Piotr Protasiewicz. Zastąpi kontuzjowanego Emila Sajfutdinowa.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Co sądzicie o takim typie:
-najlepszy z polskich żużlowców w GP Danii - Gollob 1.85 Tobet ???
Jak dla mnie całkiem realne. Holtański i Protasiewicz raczej z Tomkiem szans nie mają. Ewentualnie Jarek Hampel... wydaje się, że to nie jego tor, no ale kto wie ;)
---------------------------
Na Parken jak zwykle zapowiadają się niezwykle ciekawe zawody. Przed rokiem jak burza szedł Emil i zaliczył taśmę w półfinale. Jak będzie tym razem?
Nie będę oryginalny, ale za faworytów tej imprezy uznaję Nickiego i Crumpa.
Zagadką wydaje się być Leon Madsen, który z całą pewnością może pourywać cenne dla niektórych zawodników punkty w cyklu GP. Nie sądzę aby i tym razem wystrzelił &#39;Zorro&#39;. Woffinden i Protasiewicz ci panowie również powinni być dostarczycielami punktów podczas sobotnich zawodów.
Lindgren, Holta, Hancock... jakoś nie wierzę w przełamanie tych panów. Mocna powinna być duńska koalicja. I choć moim zdaniem Bjerre tym razem nie wjedzie do finału to Nicki Pedersen bądź też Ugly Duck - Andersen mogą to uczynić.
Ciekawe jak będzie spisywał się sztuczny tor na Parken, nie mniej jednak warto wspomnieć statystykę mówiącą, że najczęściej wygrywa tutaj pole A. Zresztą w pierwszych biegach raczej będzie decydował start, później to już zależy od toru ;)
Moje typy:
Bet365
Nicki Pedersen - Kenneth Bjerre | 1 - 1,75
Andreas Jonsson - Rune Holta | 1 - 1,72
Unibet
Chris Holder - Rune Holta | 1 - 2,20
Andreas Jonsson - Fredrik Lindgren | 1 - 1,45
Tobet
Kenneth Bjerre - Jason Crump | 2 - 1,85
Andreas Jonsson - Greg Hancock | 1 - 1,85
 
unicaja 7K

unicaja

Użytkownik
Ciekawe jak będzie spisywał się sztuczny tor na Parken, nie mniej jednak warto wspomnieć statystykę mówiącą, że najczęściej wygrywa tutaj pole A. Zresztą w pierwszych biegach raczej będzie decydował start, później to już zależy od toru ;)
Wiesz co... Właśnie z ciekawości przejrzałem sobie swoje zapiski sprzed roku pod kątem grania konkretnych wyścigów. I co się okazuje? Na 23 biegi 7 - krotnie zwyciężali jeźdźcy startujący z pola A ale - co ciekawsze aż 8 razy notowaliśmy wiktorię po starcie z pola D, w tym w półfinale (Gollob) i finale (Jazon). To taka mała dygresja tylko, po prostu rok temu nie było żadnego handicapu pól startowych.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Hmm... w sumie fakt. Ja brałem ogólną statystykę wszystkich GP na Parken. Na tym przykładzie widać wyraźnie, że dużo zależy od samego toru. Kiedyś były takie zawody, że były z nim spore problemy.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
W ostatnich latach tor w Parken jest bardzo dobrze przygotowywany. Z tego co napisał Jonsson jutro też ma być twardo i równo, więc powinniśmy obejrzeć ciekawe zawody.
Co do pól startowych to na Parken zawsze one nie odgrywały decydującej roli. Po prostu jak ktoś był spasowany to wygrywał. Nie było takich sytuacji jak z poprzednich GP że pole B lub C z góry przekreślało zawodników.
Swoje typy podam jutro. Ogólnie będę stawiał na Hancocka, Holdera i Jonssona. Jakoś nie widzi mi się dominacji Dunów. Oby ????
 
unicaja 7K

unicaja

Użytkownik
Tyle, że od 2-3 lat nie ma z nawierzchnią na Parken żadnych problemów i nawet zawodnicy zawsze po zawodach podkreślają w wywiadach iż właśnie tam tor jest przygotowany najlepiej spośród tych nazwijmy je &#39;jednodniowymi&#39;.
Przykład sprzed roku - I seria biegów,
Pole A - 6 pkt łącznie, B - 8, C - 5, D - 5.
Mnie osobiście ciekawią kursy na 2.wyścig dnia i ewentualną wygraną &quot;Rudego&quot;, stąd ta mała statystyka.
Zmieniając temat best polish rider naprawdę wygląda ok i jeśli ktoś chce zagrac ten zakład to lepiej się szybciej namyślac bo jutro już pewnie @1.85 się nie utrzyma.
 
poznaniak 128

poznaniak

Użytkownik
Ja Osobiście wierze w &quot;Herbiego&quot; Grega Hancocka. Na razie bez formy ale dziś spokojnie będzie w półfinałach. A głównymi faworytami to: Pedersen,Gollob,Crump i Bjerre a liczę że czarnym koniem okażę się Hancock i Protasiewicz. :)
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Według mnie dziś Crump wielki faworyt, jak nic nie będzie miał ze sprzętem to w finale musi wystąpić. Pedersen również będzie groźny, zna ten tor i dobrze na nim jeździ. Gollob półfinał jak najbardziej ale co do finału to nie byłbym już taki pewien. Hancock mimo że słaby póki co sezon dziś może być niespodzianka z jego strony. Bjerre wydaje mi się że zawiedzie dzisiaj, nie wytrzyma presji że jedzie u siebie i musi bronić pozycji. Hampel to nie jest tor dla niego, też mi się zdaje że niczego wielkiego nie osiągnie, półfinał max.
Groźny może być też Andersen, Jonsson a być może z dziką kartą Madsen.
Nie spodziewam się dobrych wyników ze strony Holty, Lindgrena czy Holdera.
A dostarczycielami punktów uważam że będą Protasiewicz, Zetterstroem, Harris i Woffinden.
Później wrzucę jakieś moje typki. Pozdrawiam
 
niccolo7 1,8K

niccolo7

Użytkownik
Przed nami GP Danii, ale faworytami dzisiejszych zawodów nie muszą być koniecznie Duńczycy. Oczywiście Bjerre czy Nicki na pewno będą starać się zrobić wszystko by dotrzeć co najmniej do finału, ale kilku innych riderów stać na podobne osiągnięcie. Na miejsce w biegu finałowym stać z pewnością Tomka Golloba, który w tym sezonie świetnie spisuje się w cyklu GP, a dodatkowo tor w Kopenhadze mu pasuje - w ostatnich trzech latach zajmował odpowiednio 4., 1. i 3. miejsca, więc tym bardziej można oczekiwać od niego skutecznej jazdy. Myślę, że możemy być także świadkami przebudzenia się Jasona Crumpa, który w dwóch poprzednich GP zawiódł. Przed rokiem okazał się najlepszy na Parken, więc może występ na tym torze pozwoli mu się trochę odkuć. Podobnie ma się rzecz w przypadku Grega Hancock, którego również stać na więcej niż 9. lokatę w klasyfikacji generalnej. Groźny może być także Andreas Jonsson, któremu brakło trochę szczęścia w Pradze, gdzie po rundzie zasadniczej był najlepszy, a w półfinale (słusznie/niesłusznie?) został wykluczony. I właśnie na dobrą postawę tych dwóch ostatnich zawodników liczę najbardziej. W bardzo ubogiej ofercie GB znalazłem dwa dość przyjemnie wyglądające pojedynki H2H:
Hancock G. v Lindgren F. # 1,75 - Gamebookers ⛔ (14-9)
Jonsson A. v Holta R. # 1,7 - Gamebookers ✅ (5-11)
Na pierwszy rzut oka zestawienie tych par wygląda bardzo obiecująco, bo teoretycznie i Hancock i Jonsson powinni uplasować się wyżej niż panowie Lindgren i Holta. Fredka zawiódł mnie trochę w Pradze, gdzie liczyłem na więcej z jego strony i gdyby w swoim ostatnim starcie trzymał nerwy na wodzy i nie wpadł w taśmę, to prawdopodobnie dostał by się do półfinału. Niestety stało się jak się stało i Szwed zakończył te zawody z dorobkiem tylko 7 &quot;oczek&quot;. Tak więc skoro nie udało mu się dobrze wypaść w Czechach, gdzie przeważnie dobrze się spisywał, to tym bardziej nie liczę, że w Danii będzie szaleć, szczególnie, że ten tor średnio mu odpowiada. Dlatego też uważam, że Amerykanin okaże się lepszy od niego.
Z kolei w drugiej parze mamy wspomnianego AJ oraz Ryśka Holtańskiego. Norweg z polskim paszportem na razie nie zachwyca swoją jazdą w cyklu GP, a w rozgrywkach ligowych też różnie mu się wiedzie. Kopenhaga tez mu raczej nie służy, bo rok temu zajął przedostatnie miejsce. Jak już wspomniałem Jonssonowi pechowo nie udało się awansować do finału w Czechach, więc może dziś będzie miał więcej szczęścia, bo widać, że jeśli chodzi o GP jest dobrze przygotowany.
 
biesy 10

biesy

Użytkownik
liczę że czarnym koniem okażę się Hancock i Protasiewicz.
jak zdobedzie 4 punkty to nazwe go czarnym koniem ????
Rozumiem, ze to taki weekendowy zart?, Protasiewicz to dzisiaj dostarczyciel punktow, moze walczyc ale...z Harrisem, Woffindenem i Zorro, chociaz i tu mam pewne watpliwosci
 
kkazz 9

kkazz

Użytkownik
hehehe zgodze sie z tobą biesy ????
Moja propozycja na dziś to Pedersen 1-3, ja zagrałem na wygraną Duńczyka :cool:
 
lysy-16140 268

lysy-16140

Użytkownik
Hmm nie wiem co wszzyscy widzicie w zwycięstwie Pedersena, no ale jak już tak gracie to powodzenia, mnie osobiście co do niego nic przekonuje;)
Jak dla mnie:
Andersen - Holta @1 1,70
Jonsson - Lindgren @1 1.50
Hancock - Holder @1 1.55
Madsen - Harris @1 1.65
Osobiście upatrywałbym się najbardziej wybuchu formy, a może jednorazowego wystrzału u Hansa, w którym upatruję czarnego konia tych zawodów, a Rysiek jak to Rysiek pojedzie, albo nie pojedzie... dzis nie pojedzie ;)
Reszta par wydaje się być jasna, Andreas zdecydowanie lepszy od swojego krajowego kolegi i myślę, że Fredka nie poradzi sobie na sztucznym torze...
Madsen pojedzie u siebie, jako IMD 2010 więc nie bez powodu się tu znajduje, co prawda tytuł zdobył nie na tym torze, ale na pewno wzbudza spore nadzieje wśród kibiców, a może tak półfinał ;&gt; Bombel w granicach 5-6 punktów.
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Madsen pojedzie u siebie, jako IMD 2010 więc nie bez powodu się tu znajduje, co prawda tytuł zdobył nie na tym torze, ale na pewno wzbudza spore nadzieje wśród kibiców, a może tak półfinał ;&gt; Bombel w granicach 5-6 punktów.
Madsen nie jest jeszcze mistrzem, wygrał dopiero pierwszą część finałowej potyczki. Drugi turniej odbędzie się w Holsted i właśnie po tym turnieju rozstrzygnie się, kto zostanie mistrzem. Punkty z obu turniejów (Esbjerg + Holsted) zostaną zsumowane i w ten sposób zostanie wyłoniony mistrz Danii na rok 2010 ????
 
unicaja 7K

unicaja

Użytkownik
Kolejna promocja w tobet na zawody cyklu GP, znowu mamy 8 par do typowania i dużą nagrodę za poprawne wskazanie zwycięzców tychże 8 par.
Cykl żużlowego Grand Prix to ostre pojedynki poszczególnych zawodników. Tobet proponuje zabawę - wyścig Jeden na Jednego!
W najbliższych Speedway Grand Prix startuje 16 zawodników. Zawodnicy o podobnych szansach w turnieju łączeni są w 8 par.
Wskaż, który zawodnik z danej pary uzbiera więcej punktów. Jeśli właściwie wytypujesz 8 zwycięzców i potwierdzisz to zawarciem zakładu za 5 złotych, to poza normalną wygraną, otrzymasz 500 złotych!!!
A pary te dostępne są TUTAJ . Może macie jakieś własne spostrzeżenia co do typów? Wspólnymi siłami możemy rozbic tobetowy bank :cool: Nie no żart, ale pobawic się można za piątaka jak najbardziej.
 
lysy-16140 268

lysy-16140

Użytkownik
Madsen nie jest jeszcze mistrzem, wygrał dopiero pierwszą część finałowej potyczki. Drugi turniej odbędzie się w Holsted i właśnie po tym turnieju rozstrzygnie się, kto zostanie mistrzem. Punkty z obu turniejów (Esbjerg + Holsted) zostaną zsumowane i w ten sposób zostanie wyłoniony mistrz Danii na rok 2010 ????
Racja ;),....
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Dzisiejsza runda jakoś tak średnio mi odpowiada, nie widzę jakoś &quot;swojego&quot; faworyta. Wygrać w zasadzie może prawie każdy, jednak najbardziej realnym scenariuszem wydaje mi się, walka w wielkim finale któregoś z Duńczyków (Pedersen bądź Bjerre) oraz mam nadzieję Tomka Golloba.
Leon Madsen over 6 points @ 2.80
Duńczyk jest w życiowej formie, jakiś tydzień temu wygrał I część batalii o Indywidualne Mistrzostwo Danii, w Esbjergu rozprawił się między innymi z Kennethem Bjerre (na jego domowym torze) oraz trzykrotnym mistrzem świata - Nickim Pedersenem. 22-letni Leon radzi sobie naprawdę świetnie, mając dzisiaj ze sobą doping prawie 30-tysięcznej publiczności jest w stanie pogodzić nawet największe tuzy światowego speedwaya. Co prawda awans do ścisłego finału raczej mu nie grozi, aczkolwiek jadący z &quot;dziką kartą&quot; zawodnik na pewno będzie się chciał pokazać z jak najlepszej strony i uważam, że awans do półfinału jest jak najbardziej realny. Jest tylko jeden warunek Madsen musi poradzić sobie ze stresem, jaki niewątpliwie wywołuje debiut w GP : ) Chris Holder twierdzi, że kopenhaski tor przypomina owal brytyjskiej drużyny Poole Pirates. To dobry prognostyk dla Leona.
Leon Madsen - Piotr Protasiewicz 1 @ 1.75
&quot;Pepe&quot; otrzymał szansę pokazania się w dzisiejszych zawodach, dzięki kontuzji Emila Sajfutdinowa. Piotrek jedzie bez żadnych specjalnych przygotowań, zupełnie na luzie co powinno spowodować, że ... będzie dostarczycielem punktów dla reszty stawki : ) Urodzony w Zielonej Górze zawodnik nie powinien odegrać znaczącej roli w dzisiejszych zawodach, jego forma w tegorocznych rozgrywkach pozostawia sporo do życzenia, nawet mimo ostatnich dobrych wynikach osiąganych w Szwecji, uważam, że &quot;Pepe&quot; dzisiaj będzie miał niewiele do powiedzenia...
Andreas Jonsson best Swedish rider @ 1.72
Popularny &quot;Adrenalina&quot; miał sporo pecha podczas ostatniej eliminacji w Pradze, gdzie podczas pierwszej fazy zawodów był zdecydowanie najlepszy, jednak w półfinale dość kontrowersyjna decyzja sędziego pozbawiła &quot;Ejdżeja&quot; miejsca w wielkim finale. Jednak jak mawiają &quot;co się odwlecze, to nie uciecze&quot;, czyżby dzisiejsza Wielka Nagroda Danii miała powędrować do Szweda? Wszystko możliwe, tym bardziej, że AJ na stadionie w Parken już zwyciężał - co prawda jest to tor czasowy, to jednak nie da się ukryć, że geometria owalu w Kopenhadze &quot;leży&quot; Szwedowi. Forma również dopisuje, więc wysoka pozycja Andreasa jest jak najbardziej możliwa. Jak prezentuje się sytuacja u jego rodaków? Lindgren zdecydowanie &quot;pod formą&quot;, o ile na Wyspach potrafi jechać na wysokim poziomie, to póki co Grand Prix zdecydowanie mu nie idzie. &quot;Zorro&quot; ostatnio &quot;doczołgał&quot; się do finału, doświadczony Szwed póki co zaskakuje swoją dyspozycją, niemniej jednak myślę, że ostatni wielki finał wyczerpał jego możliwości.
Fredrik Lindgren under 8 @ 2.15
Fredka póki co tego sezonu w Grand Prix nie może zaliczyć do udanych. W dotychczasowych trzech rundach ani razu nie udało mu się zakwalifikować do chociażby półfinału. Taki obrót spraw powoduje, że Szwed wyprzedza w klasyfikacji przejściowej tylko dwójkę Brytyjczyków - Harrisa oraz Woffindena. Nic nie wskazuje na to, żeby w Kopenhadze niekorzystna karta się odwróciła, 24-letni zawodnik urodzony w Orebro nie prezentuje bowiem najwyższej formy ...
Pozostałe typy, w miarę możliwości może co nieco dopiszę.
Rune Holta top 8 @ 2.00
Norweg z polskim paszportem, jest w dobrej dyspozycji. Niestety dla niego, nie potrafi jej utrzymać na jednakowym - wysokim poziomie. W szwedzkiej Elitserien zadziwia każdego, w każdych zawodach balansuje na pograniczu kompletu. Po kilku pierwszych kolejkach legitymuje się najlepszą średnią biego-punktową. &quot;Rysiek&quot; jednak zawodzi na krajowym podwórku, choć ostatni słabszy występ przeciwko Betardowi, był spowodowany zatarciem dwóch najlepszych silników (pierwszego na treningu przed spotkaniem, drugi uległ awarii w pierwszym starcie Holty, kiedy to jechał na drugim miejscu). Jeżeli Holta poskładał &quot;do kupy&quot; sprzęt na turniej o Wielką Nagrodę Danii, na pewno jest w stanie dojechać do półfinału.
Hans Andersen - Fredrik Lindgren 1 @ 1.83
Hans co prawda nie jest w rewelacyjnej formie, podobnie zresztą jak Lindgren. To jednak postawię w tym przypadku na Duńczyka. Dlaczego? Po pierwsze - jedzie przed własną publicznością, wsparcie kilkunastu tysięcy duńskich gardeł na pewno podziała mobilizująco na &quot;Ugly Ducka&quot;. Ponadto Hans zna smak zwycięstwa w Kopenhadze, triumfował tu w roku 2006. Mimo, że ten sezon nie układa się dla Duńczyka zbyt dobrze, to jednak być może dzisiejsze zawody okażą się przełomowe dla &quot;Brzydkiego Kaczątka&quot;?
Tomasz Gollob - Jason Crump 1 @ 1.90
Tomek w tym sezonie prezentuje iście wyborną formę. Trudno znaleźć określenia opisujące dyspozycję Polaka. W ostatnich zawodach, jest w ogóle nie do złapania przez rywali. Może jedynym wyjątkiem jest liga szwedzka, gdzie w barwach Vasterviku Tomek jedzie nieco poniżej swej świetnej dyspozycji. Zresztą tu nie ma co się rozpisywać. &quot;Chudy&quot; jest w błyskotliwej formie i naprawdę ten sezon może być tym, na którym czekał od początku swej kariery. Jeśli chodzi o Australijczyka, to dla niego z kolei ten sezon jest bardzo trudny. Kontuzja odniesiona pod koniec ubiegłego sezonu ciągle daje o sobie znać, co zresztą najlepiej odzwierciedlają wyniki osiągane przez popularnego &quot;Rudzielca&quot;. Miałem przyjemność oglądać go w akcji w minioną niedzielę w Częstochowie i faktycznie, żużlowiec z Antypodów na pewno nie jest tym samym zawodnikiem, co chociażby rok temu. Co prawda &quot;Ginger&quot;, aż pięciokrotnie zameldował się na podium w Kopenhadze, to jednak jak właśnie wspomniałem ten sezon jest diametralnie inny od pozostałych. Z drugiej strony dzisiaj liczę, że Tomek pokaże wszystkim malkontentom, że tory jednodniowe nie są mu już straszne i dzisiaj usłyszymy drugi raz z rzędu Mazurka Dąbrowskiego!
Ch. Harris - M. Zetterstroem 2 @ 2.10
&quot;Bomber&quot; zaskoczył w inauguracyjnych zawodach w Lesznie, gdzie dotarł w ponoć (nie dane mi było obejrzeć tych zawodów) w niezłym stylu do półfinału. Wszyscy zastanawiali się, czy to reaktywacja starego-dobrego &quot;jeźdźca bez głowy&quot;, który siał popłoch na salonach speedwaya przed dwoma-trzema laty. Kolejne rundy jednak dały odpowiedź, niestety mało optymistyczną dla wszystkich fanów Brytyjczyka. Chris powoli wraca do swej &quot;niewyraźnej&quot; jazdy. Z kolei Zetterstroem przez wielu fachowców (ja również nie wierzyłem przed sezonem w niego) uważany, za nieporozumienie w tegorocznym cyklu Grand Prix z każdą rundą poczyna sobie co raz śmielej, a już w Pradze zameldował się w wielkim finale. Doświadczony Szwed na pewno może być zadowolony póki co, ze swojej postawy w zmaganiach o tytuł najlepszego żużlowca globu, niemniej jednak &quot;Zorro&quot; zapowiada, że jego apetyt nie został jeszcze zaspokojony (po ostatnim 4 miejscu). Ma nadzieję, że to jeszcze nie koniec sukcesów wiekowego już Magnusa. W tej chwili zdecydowanie wyżej cenię sobie akcje Zetterstroema niż Harrisa, nie wiem dlaczego bukmacherzy uważają inaczej?
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Ja na dziś mam 2 faworytów: Nicki i Rudy. Obaj w tym sezonie nie prezentują się jak sezon, dwa wcześniej. Nicki jeszcze w tym sezonie nie wygrał. Gdzie jak nie u siebie? ???? A kurs na Crumpa 6 grzechem nie spróbować. Ostatnie GP Crump przegrywał przez słabe wyniki na początku zawodów, duży wpływ miało pole startowe. W Danii pole nie powinno mieć aż tak dużego wpływu na rywalizację.
Do tego Gollob, który ostatnimi laty notuje w Kopenhadze świetne wyniki. Golloba chyba zagram na najlepszego z Polaków.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom