>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Speedway Grand Prix (6) Wielkiej Brytanii - Cardiff, 8 lipca 18:00

Status
Zamknięty.
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
wyjeżdżam w sobote z rana a chcialbym zeby ktos moze zatwierdzil moje typy albo skrytykowal bo akurat wielkim specem od zuzla nie jestem ale znalazlem w stsie takie cos :
Hancock-Nichols 1 - 1,75 - Herbi odzyskuje forme ,zawodnik z doswiadczeniem. Po stronie Nicholsa tylko to ze jedzie z dzika karta u siebie wiec raczej skazany jest na pożarcie...
Gollob-Hampel - 1 - 1,85 - w totomixie 1,65 wiec ogromna roznica w kursach. Hampel troszke przygasł a Gollob niszczy wszystkich kogo spotka na drodze. Jak dla mnie rowniez piekne.
Harris-Nichols - 1 - 1,95 - Bomber wybitnym zawodnikiem nie jest ale na pewno z nicholsem powinien dac sobie rade... najmniej pewne ale kurs zacheca.
co wy na to ?
z totomixa Bjerre-Holta 2 - 2,40. Bjerre forma słaba a Holta jezdzi jak strzala. na taki kurs na pewno warto sie skusic ;)
 
B 41,5K

bosky

Użytkownik
pierwsze zdarzenie szczerze mówiąc typowałbym odwrotnie, drugie chyba też - chociaż tutaj, tak jak mówisz, Gollob w wybornej formie. Reszta się zgadza.
Mały komentarz czemu, po prostu angielski tor, warto zwrócić uwagę, kto tu śmiga na co dzień i osiąga przyzwoite rezultaty.
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
ale nie wiem o czym piszesz ? to tor jednodniowy, nikt na nim nie jezdzi na codzien wiec kto ma miec przewage ? duzo zalezy od przygotowania nawierzchni i trzeba grac na tych co sa w sztosie. nie wiem skad twoje przypuszczenia zeby grac odwrotnie akuray te 3 pierwsze typy. Przypominasz sobie zeby Gollob mial kiedys lepsza forme ? biorac pod uwage gp i ekstralige Chudy wygral 20biegow z rzedu ;] wiec jak Hampel na torze gdzie trudno sie wyprzedza ma dac mu rade ?
 
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
Mały komentarz czemu, po prostu angielski tor, warto zwrócić uwagę, kto tu śmiga na co dzień i osiąga przyzwoite rezultaty.
No na tym torze nikt na co dzień nie śmiga bo to jest tor robiony tylko na GP ???? A po drugie to nie jest typowo angielski tor dlatego że w Cardiff można wyprzedzac a w całej Anglii nie ma innego toru gdzie takie manewry da się zrobic :cool:
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Panowie nie kłóćmy się, nie zróbmy takiego syfu z tematu jak to zrobiły dzieciaki w dziale MŚ.
A co do typów moim zdaniem faworytami są Crump i Gollob. Forma jaką ostatnio prezentuje nasz kapitan po prostu rzuca na kolana, jest to tak doświadczony jeździec że poradzi sobie z każdą nawierzchnią, a Crump kłopoty z ręką ma już za sobą i śmiga aż miło do tego dochodzi tor który mu &quot;leży&quot; i w ub roku to potwierdził. Oczywiście nie skreślam Hampela czy innych zawodników ale ta dwójka powinna spokojnie zajechać do finału, a Jaras powinien powalczyć o finał a czy mu się uda zobaczymy w sobotę. Trzymam za niego kciuki ;)
a typy może podam później albo i wcale bo ostatnio coś szczęścia nie mam do typowania
 
unicaja 7K

unicaja

Użytkownik
To jeszcze moje przewidywania na najbliższe GP.
Dla mnie głównym faworytem jest mimo wszystko Crump. Jason daje oznaki powrotu do formy na żużlowym owalu a przede wszystkim tej psychicznej. W dodatku tak jak pisaliście wyżej to Australijczyk jest swoistym królem Millenium i ciężko będzie z nim walczyc.
Drugim moim faworytem, na razie cichym jest Bomber. Nie da się nie zauważyc zwyżkującej dyspozycji Harrisa a w dodatku zawsze w Cardiff dostawał dodatkowego &#39;kopa&#39;.
Co do Herbiego to jakoś trudno mi wierzyc w jego nagłe przebudzenie, w końcu już tyle razy w tym sezonie zawodził moje zaufanie, że ja jemu swoich oszczędności nie powierzę. Ale też jestem daleki od typowania przeciwko Jankesowi.
Co do naszych riderów więcej szans widzę dla Jarka który z tego co pamiętam gdy tylko przyjeżdżał do stolicy Walii to zawsze notował dobre występy. W przeciwieństwie do Golloba no ale Tomek ma idealną okazję do udowodnienia swoich mistrzowskich aspiracji i pokazania że żaden tor dla niego nie straszny.
Szykuje nam się wspaniały turniej i oby nasze nastroje w sobotni wieczór były też wspaniałe czego sobie oraz innym kibicom speedwaya życzę ;)
 
B 41,5K

bosky

Użytkownik
oczywiście, że to tor jednodniowy, chciałem Ci tylko przypomnieć, że Gollob nigdy takich nie preferował. Mam pewne wątpliwości, czy w ogóle przeczytałeś mój post, czy raczej poleciałeś &quot;po łebkach&quot; do gwiazdorskiego wyzywania. Więc tak:
po 1)
nie wiem skad twoje przypuszczenia zeby grac odwrotnie akuray te 3 pierwsze typy.
dwa typy kolego, dwa.
po 2)
chociaż tutaj, tak jak mówisz, Gollob w wybornej formie
Przypominasz sobie zeby Gollob mial kiedys lepsza forme ?
pozwolę sobie zostawić bez komentarza, czytania ze zrozumieniem uczą jeszcze na maturze, a co dopiero później.
Dalej też brednie, o tym że Gollob fruwa po torze w Toruniu pisałem w wątku o poprzednich zawodach (jeśli nie wierzysz, sprawdź, w razie czego służę linkiem), natomiast wszystkie mecze ligowe odbywały się na gorzowskim torze. Nikt tego nie ukrywa, że Gollob jest w genialnej formie, ale takie pompowanie jego statystyk żeby się pochwalić wiedzą, albo może raczej nazwyzywać innych jest absolutnie bez sensu.
Kolega z Lublina napisał bardzo mądre typy, z którymi absolutnie się zgadzam, również polecam poczytać, na pewno znajdziesz materiał do wyzywania ????
pozdrawiam i spokoju ducha życzę ????
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Jak tam w Cardiff jest ? Liczą się pola startowe a jak tak to które zawsze były najlepsze czy jednak bardziej sam start i dojście do pierwszego łuku ? Na pewno tor jest przeznaczony do wyprzedzania więc może być sporo walki na trasie.
A co do pojedynku Hampel - Gollob to Jarek ma większe szansę, on takie tory lubi, jest w formie, a Tomek choć w formie jest nawet lepszej to jednak ten tor nie do końca musi mu pasować. Ale ja bym się nie odważył dać na jednego lub drugiego bo po prostu wszystko może się zdarzyć.
 
B 41,5K

bosky

Użytkownik
dodatkowo mała dawka typów:
AJ-Hancock 2 2,10 - Prostując jeszcze poprzednie dywagacje, ja również jestem zwolennikiem tezy, że Greg odjedzie bardzo przyzwoite zawody. Ale z kim, jak z kim, wsadzanie go do pary z Nichollsem, podczas kiedy wyżej szacowany jest kurs na będącego bez formy Andreasa AJ Jonssona jest raczej nonsensem. W tej parze wielkich kalkulacji nie ma, Herbie jedzie po co najmniej półfinał, podczas kiedy w przypadku Jonssona widziałbym powtórkę z Torunia.
Crump-Bjerre 1 1,65 Jak już wspominałem, Jason to mój kandydat do zwycięstwa, Bjerre jeździ dość stabilnie, ale po prostu bez szaleństwa. Jak na fakt, że obstawiamy faworyta kurs wysoki.
Gollob-Hampel 2 1,98 Przyznaję, ryzykowny typ, z braku laku jednak do uzupełnienia ładnego kuponu, względnie odpowiedni. To, jak bardzo naładowany jest Gollob przed tymi zawodami, to jedno, druga rzecz jest taka, że nigdy mu ten tor nie leżał podobnie, jak żaden inny jednodniowy. Podczas ostatniej konferencji prasowej z jego udziałem, bodajże po meczu z Bydgoszczą na pytanie jednego z dziennikarzy, czy nie obawia się tego toru, odpowiedział dyplomatycznie - jadę powalczyć. Na pewno nie będzie klapy, ale w tym wypadku półfinał, to będzie spory sukces.
 
rakson90 0

rakson90

Użytkownik
Nie ma jeszcze kursów i wylosowanych pól startowych na GP, ale pozwoliłem sobie na kilka typów:
D.Watt-T.Woffinden 1
Debiut w wieku 32 lat kto by nie chciał się pokazać z jak najlepszej strony ?
F.Lindgren-M.Zetterstroem 1
U Lindgrena wzrasta powoli forma oby potwierdził to w tych zawodach.
S.Nicholls-H.Andersen 1
Będzie chciał pokazać tym, którzy się z niego śmiali, że potrafi jeździć na najwyższym poziomie.
Ch.Harris-Ch.Holder 1
Bomber w formie sądze, że jest w stanie powalczyć nie tylko o półfinał, ale może i o finał.
R.Holta-G.Hancock 1
Holta wyśmienita forma, Hancock powoli wraca, ale w tych zawodach Polak pokaże mu kto jest lepszy.
A.Jonsson-K.Bjerre 1
Szwed po nieudanym GP w Polsce będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony.
J.Hampel-N.Pedersen 1
Co tu dużo mówić Nicki w ligach dobrze jeździ, ale w GP to już nie może, nie wiem co się dzieje z Duńczykiem.
T.Gollob-J.Crump 1
Tomasz forma i i to największa szansa, aby zdobyć ten upragniony tytuł. Liczę na zwycięstwo Tomka.
 
pierzakrys 178

pierzakrys

Użytkownik
&quot;F.Lindgren-M.Zetterstroem 1
U Lindgrena wzrasta powoli forma oby potwierdził to w tych zawodach.&quot;
Wiadomo że GP to co innego niż liga, ale jak Fredka sobie nie radzi na własnym podwórku ze średniakami to z elita żużla tym bardziej sobie nie da rady. Wierze w chlopaka, bo ma talent, ale niech popracuje trochę bo narazie to cienko to widze.ł
 
remisiek 48

remisiek

Użytkownik
Gorąca atmosfera panująca na zewnątrz przeniosła się do forum. Ja uważam, że to dobrze, że takie zainteresowanie jest tym tematem, ale wszystko powinno się odbywać w łagodnym tonie i atmosferze.
Przeglądając ofertę fortuny, zwróciłem uwagę na dwa zdarzenia, które wydawać się mogą mają szansę powodzenia:
Jason CRUMP - Andreas JONSSON typ Jason CRUMP 1.45 fortuna ✅
Jason to nie ten sam zawodnik co w zeszłym roku. Niby widać postęp wzrostu jego formy, to przydarza mus się wpadka w Szwecji (2,2,0,1) z osłabionym Vastervik. Jednak GP do zupełnie inna sprawa. Tu wszystko dzieje się inaczej. Przygotowanie sprzętu, koncentracja osiągają swój maksymalny poziom. A w tym Jason jest mistrzem.
Andreas w tym sezonie nie błyszczy. Praktycznie na każdym froncie średniak, nie mówiąc, że w Polsce najsłabiej. W GP słaby początek, później trzy naprawdę udane turnieje i ostatnia wtopa w Toruniu. Ostatnie wyniki nie przekonują mnie do tego, aby myśleć, że Andreas osiągnie jakiś dobry wynik w Cardiff.
Zważywszy na to, że Crump na torze w Cardiff czuje się jak ryba w wodzie, na jego wzrost formy powolny, ale wzrost oraz na wyniki Andreasa z toru w Cardiff stawiam na kangura jako lepszego z tej pary.
Rune HOLTA - Scott Nicholls typ Rune HOLTA 1.55 fortuna ✅
Rysiek prezentuje się świetnie gdziekolwiek się pojawi. Walczy i zdobywa dużo punktów. W ubiegłym roku turniej w ogóle nie udany. Dwa wygrane biegi i dwa wykluczenia raz trzeci. Za mało na półfinał. W tym roku powinno być już o niebo lepiej. Do tego ostatni turniej GP w Toruniu. W parze z Scottem, który powiem szczerze, ze za to że otrzymał dziką kartę powinien być szczęśliwy, Rysiek jest zdecydowanym faworytem.
 
rakson90 0

rakson90

Użytkownik
I już po losowaniu:
1 R. Holta (7) POL
2 C. Holder (12) AUS
3 N. Pedersen (6) DEN
4 T. Gollob (2) POL
5 Zetterström M. (11) SWE
6 T. Woffinden (15) Wielka Brytania
7 G. Hancock (4) USA
8 A. Jonsson (5) SWE
9 K. Bjerre (8) DEN
10 F. Lindgren (9) SWE
11 J. Crump (1) AUS
12 H. Andersen (10) DEN
13 D. Watt (20) AUS
14 J. Hampel (13) POL
15 C. Harris (14) Wielka Brytania
16 S. Nicholls (16) Wielka Brytania
A oto jak przedstawia się w poszczególnych biegach:
RED BLUE WHITE YELLOW / BLACK
1 R. Holta C.Holder N. Pedersen T. Gollob
2 Zetterström M. G. Hancock T. Woffinden A. Jonsson
3 F. Lindgren J. Crump K. Bjerre H. Andersen
4 C. Harris J. Hampel S. Nicholls D. Watt
5 D. Watt R. Holta Zetterström M. K. Bjerre
6 J. Hampel F. Lindgren C. Holder T. Woffinden
7 J. Crump C. Harris G. Hancock N. Pedersen
8 T. Gollob A. Jonsson H. Andersen S. Nicholls
9 T. Woffinden S. Nicholls R. Holta J. Crump
10 H. Andersen Zetterström M. C. Harris C. Holder
11 A. Jonsson K. Bjerre N. Pedersen J. Hampel
12 D. Watt T. Gollob F. Lindgren G. Hancock
13 G. Hancock H. Andersen J. Hampel R. Holta
14 C. Holder D. Watt A. Jonsson J. Crump
15 S. Nicholls N. Pedersen F. Lindgren Zetterström M.
16 K. Bjerre T. Woffinden T. Gollob C. Harris
17 R. Holta A. Jonsson C. Harris F. Lindgren
18 K. Bjerre C. Holder G. Hancock S. Nicholls
19 N. Pedersen H. Andersen D. Watt T. Woffinden
20 Zetterström M. J. Hampel J. Crump T. Gollob
 
B 41,5K

bosky

Użytkownik
Liczą się pola startowe a jak tak to które zawsze były najlepsze czy jednak bardziej sam start i dojście do pierwszego łuku ?

raczej tendencja o dziwo na zewnętrzne na początku zawodów, ale nie ma jakichś szczególnie dominujących. Rok temu na wewnętrznym była spora ilość luźnej nawierzchni, ale dopiero w okolicy 30 metra, więc sam dojazd do łuku lepszy miały pola zewnętrzne.
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Nie ma jeszcze kursów i wylosowanych pól startowych na GP, ale pozwoliłem sobie na kilka typów:
D.Watt-T.Woffinden 1
Debiut w wieku 32 lat kto by nie chciał się pokazać z jak najlepszej strony ?
S.Nicholls-H.Andersen 1
Będzie chciał pokazać tym, którzy się z niego śmiali, że potrafi jeździć na najwyższym poziomie.
R.Holta-G.Hancock 1
Holta wyśmienita forma, Hancock powoli wraca, ale w tych zawodach Polak pokaże mu kto jest lepszy.
T.Gollob-J.Crump 1
Tomasz forma i i to największa szansa, aby zdobyć ten upragniony tytuł. Liczę na zwycięstwo Tomka.
Jak dla mnie dość niewygodne pary do typowania i pozwolę się z nimi nie zgodzić. Dlaczego? No Watt może i będzie się chciał pokazać z jak najlepszej strony, a nawet na pewno. Jednak trzeba kalkulować, że większych szans na odegranie jakiejś ważnej roli w Cardiff ma raczej niewielkie. Kwestia przygotowania, &quot;Daisy&quot; raczej nie &quot;napala&quot; się na te zawody, ma teoretycznie mniej czasu na przygotowanie do turniej, bo startuje &quot;z marszu&quot;. Po za tym forma jakoś nie jest dobra, co by o nim nie powiedzieć, ale na pewno nie jest to zawodnik nadający się do elity. Tai fakt również bez formy, ale dla niego to będzie niepowtarzalne wydarzenie wystartować przed prawie 40 tysięczną publicznością. On wie, że pokładane są w nim spore nadzieje brytyjskich kibiców, pytanie tylko czy jest w stanie udźwignąć tą presję, czy może te kilkadziesiąt tysięcy gardeł będzie niosło go do boju? Ciężko naprawdę odpowiedzieć na to pytanie, ale jeżeli już to bliższy byłbym postawić parę złotych na Taia, niż Daveya.
&quot;Hot-Scott&#39; na pewno ma coś do udowodnienia, tylko czy on w takiej formie jest w stanie cokolwiek udowodnić? Co prawda w zeszłym roku jechał jeszcze większy piach i wykręcił z tego co pamiętam coś koło 5-6 punktów. Teraz niby jest lepiej, ale nadal bez błysku. Hans też raczej pod formą, ale w Cardiff jeździć potrafi - regularnie pojawia się w półfinałach (2005 - 4 miejsce, 2007 - 5 miejsce, 2008 - 7 miejsce, 2009 - 3 miejsce). Para ciężka do wytypowania, dla mnie typowy no-bet.
Holta w formie to może i jest, ale muszę sporo się napocić by sobie przypomnieć, kiedy &quot;Rysiek&quot; w Cardiff osiągnął chociażby półfinał. O ile dobrze pamiętam, to było jeszcze gdy Holta reprezentował Krainę Fiordów. Holtański nigdy nie jeździł w BEL mimo, że owal w Cardiff nie jest takim specyficznym brytyjskim torem, to jednak może to być mały dyskomfort. Zresztą wyniki Holty na stadionie Milenium w poprzednich latach są dość wymowne. Z formą Hancocka jakby coś drgnęło, we Wrocławiu pokazał dobry żużel, komplet w Szwecji - wypada dobrą dyspozycję potwierdzić w GP, a gdzie jeśli nie tutaj? Na jednym z jego ulubionych miejsc na mapie cyklu. Tutaj zdecydowanie bardziej skłaniałbym się typować na doświadczonego &quot;Herbiego&quot;.
Gollob też mi się nie podoba : P
 
B 41,5K

bosky

Użytkownik
tak jak pisze Verti, ja bym do tego dodał niepewną parę Jonsson-Bjerre, tutaj raczej ze wskazaniem na Duńczyka, AJ nic wielkiego w Anglii nie pokazywał ????
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Moim zdaniem warto już teraz zainwestować kasę w dwójkę riderów - Chrisa Harrisa i Grega Hancocka. Kursy no obu zdecydowanie spadają, tak naprawdę buki chyba teraz dostrzegają, że popełniły błąd wystawiając tak wysokie kursy na Anglika i Amerykanina. Dla mnie super value kursy 2.15 na awans do półfinału &quot;Bombera&quot; oraz 1.95 na awans &quot;Herbiego&quot;. Nic tylko grać, moim zdaniem naturalnie : ) Jakąś solidniejszą zapowiedź napiszę wieczorem, bądź jutrzejszym rankiem.
 
pierzakrys 178

pierzakrys

Użytkownik
Verti skoro tak mówisz to postawie Najlepszy brytyjski zawodnika na &quot;bobbera&quot;, jezeli S.Nicholls nie namiesza to powinno wejść a kurs 2,00 zł zachęca
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom