>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Sterowniki do komputera

ludzio13 2

ludzio13

Użytkownik
Witam. Mam ogromna prosbe o pomoc do kogos kto zna sie troche na komputerach, bo ja jestem zielony. Otoz mam komputer stacjonarny, bardzo stary, ale jako ze nie gram w gry ani nic takiego, to do internetu albo obejrzenia filmu wystaczal. Ale ostatnio padl mi windows xp i po sformatowaniu dysku potrzebuje sterownikow, ktorych odkupujac komputer nie dostalem. Komputer ogolnie dziala ok, poza tym ze np. przewijajac strone w dol mysza, lekko sie zacina i &quot;skacze&quot; strona. Jeszcze gorzej jest przy ogladaniu filmow np. na youtube, bo wtedy mimo ze filmik mi sie zbuferowal to po 2 sekundach film sie zatrzymuje i musze znowu kliknac zeby kolejne 2 sek. poszedl do przodu.

Domyslam sie ze chodzi o jakies sterowniki do plyty glownej, albo sterowniki do karty graficznej ktore musze wgrac. Oczywiscie chcialbym tez miec dzwiek w glosnikach, wiec pewnie potrzebowalbym sterowniki do karty dzwiekowej. Nie moge za bardzo nic znalezc, tym bardziej ze nie za bardzo wiem czego szukac :?
W Everescie znalazlem jakies podstawowe dane dot. mojego komputera:
Typ procesora AMD Sempron, 1600 MHz (8 x 200) 2800+
DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
Mikroukład płyty głównej VIA K8T800Pro, AMD Hammer
Nazwa płyty głównej Nieznane
Pamięć fizyczna 512 MB (PC3200 DDR SDRAM)
Typ BIOS&#39;u AMI (07/28/05)
Karta wideo ATI Radeon 9550 (RV350)
Karta dźwiękowa VIA AC&#39;97 Enhanced Audio Controller

Czy ktos na podstawie tych danych moglby mi pomoc ? Obawiam sie ze brak nazwy plyty glownej moze byc problemem, ale moze jednak ? Bede wdzieczny za kazda odpowiedz co z tym fantem zrobic ;)
 
V 256

vernix

Użytkownik
Karta dźwiękowa: http://download.cnet.com/Realtek-AC-97-Driver-Windows-98-Me-2000-XP-2003/3000-2120_4-10238712.html
Karta wideo: http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Legacy/Pages/radeonaiw_xp.aspx?type=2.4.1&amp;amp;product=2.4.1.3.13&amp;amp;lang=Polish
Co do płyty głównej to XP sam sobie pobiera sterownik i go instaluje, a do tego pewnie producent płyty już nie istnieje i nie sposób dostać oprogramowania (ja tak właśnie mam). BIOSA lepiej nie aktualizować.
Co do filmów to na przycinanie raczej nic nie poradzisz. Procesor 1.6 GHz i 512 MB RAM mówią same za siebie. U mnie tną się niemiłosiernie, a mam &quot;mocniejszy&quot; komputer ;)
 
ludzio13 2

ludzio13

Użytkownik
vernix wielkie dzieki za pomoc. Z karta dzwiekowa sobie poradzilem zaraz po napisaniu posta, ale graficznej nie umialem znalezc. Teraz po wgraniu tego sterownika ktory podeslales jest zdecydowana roznica. Przede wszystkim normalnie youtube itp stronki moge ogladac. Opoznienie lekkie przy przewijaniu strony nadal wprawdzie pozostalo, ale wydaje mi sie ze jest mniejsze. Dziekuje raz jeszcze. Dalbym jakas reputacje czy cos ale nie wiem czy moge a jak tak, to w jaki sposob ;)
 
trackbank 1,8K

trackbank

Użytkownik
A ja polecam program SlimDrivers automatycznie wyszukuje sterownik do naszych podzespołów do tego najświeższe ,łatwo dostępny jest.
 
Do góry Bottom