>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

STS a kontrola pełnoletniości

K 18

klakson

Użytkownik
Powinni sprawdzać każdego i bezapelacyjnie zakazywać puszczać nieletnim. Nie ważne czy brakuje 1 miesiąc czy 9. Nie masz 18 lat i koniec. Na tym etapie życia utrzymują Cię raczej rodzice i nie wiem czy byliby zadowoleni że ich zarobione pieniądze synek przep... w bukmacherke. Hazard jest dla dorosłych z rozsądkiem, którzy na dodatek sami zarabiają pieniądze, które decydują się później wydać na taką rozrywkę. TYLE.
Nie no z tymi pieniędzmi to pojechałeś trochę bo podejrzewam że większość osób na forum stawia pieniądze rodziców ???? . A tak na marginesie to warto dorosnąć do stawiania ???? Ja tam z bratem stawiałem który jest pełnoletni, tak żeby nie było problemów z wypłatą.
 
M 1

michalpop18

Użytkownik
Autor tematu mógł zrobić prostą rzecz wiedząc, że nie ma 18 lat. Po prostu poprosić dyskretnie kogoś starszego, żeby mu puścił kupon i po sprawie. ????
Obawiam się, że to nie takie proste na jakie się wydaje. Jeśli Pani poprosi o dowodzik a Ty go nie masz to jest jednoznaczne z tym, że musisz wyjść i nikomu typów nie podasz, żeby Ci zagrał.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Autor tematu mógł zrobić prostą rzecz wiedząc, że nie ma 18 lat. Po prostu poprosić dyskretnie kogoś starszego, żeby mu puścił kupon i po sprawie. ????
w pierwszym poście kolega napisał że wcześniej stawiał i nie było problemów z przyjęciem, spodziewając się że i teraz się uda nie miał powodów żeby kogoś prosić

Obawiam się, że to nie takie proste na jakie się wydaje. Jeśli Pani poprosi o dowodzik a Ty go nie masz to jest jednoznaczne z tym, że musisz wyjść i nikomu typów nie podasz, żeby Ci zagrał.
no niby tak ale jeśli ktoś nie jest wstydliwy to może poczekać przed wejściem na jakąś uprzejmą osobę która przyjdzie postawić i jej dać kuponik





swoją drogą dziwne jest to że w STS najczęściej sprawdzają, ale wydaje mi się że to jest w gestii pracownika więc nie wiem dlaczego proszą o dowód
 
kostek1916 237

kostek1916

Użytkownik
U mnie w stsie też zawsze pytali o dowodzik. Nawet jak już byłem pełnoletni to chyba ze 3 razy pokazywałem dowodzik tej samej babce:razz:
Natomiast w toto nie było problemu z puszczeniem kuponu. A chyba z 7 pracowników się przewinęło. Nawet jak ktoś się spytał o dowodzik to wystarczyło się uśmiechnąć i kuponik był puszczony;)
Wracając jeszcze do stsu, mój kumpel miał taką sytuację, ze babka puściła mu kupon nie pytając o dowód. Kupon wszedł na 80zł i następnego dnia poszedł odebrać. Babka spytała się o dowód, on powiedział, że nie ma i na jego oczach przedarła kupon...
 
panti1801 29

panti1801

Użytkownik
Ja z kolei spotkałem się z takim komunikatem (ogłoszeniem) że firma STS będzie rygorystycznie przestrzegać przepisów dotyczących pełnoletności graczy... Niby wielkie nic, ale dalsza część tego komunikatu była już śmieszna. Chodziło im że do punktu nie można wejść osoba pełnoletnia z dzieckiem, czy rodzeństwem - trochę dziwne bo jakimiś karami grożą (przynajmniej ja tak to zrozumiałem) To co, tatuś 3 letniego Maćka, chcąc puścić kupony, ma zostawić malca przed wejściem?

Widział ktoś taki tekst jeszcze?


wg nowej ustawy która weszła 1 stycznia, na terenie punktu nie może przebywac osoba niepełnoletnia. Nie ma znaczenia czy jesteś z tata, czy masz 17 lat, czy jest to niemowlę. Taki jest zapis. Jest też zapis, że jeżeli w którymś z bukmacherów kontrola 2 razy &quot;przyłapie&quot; osobę niepełnoletnią w jakimkolwiek punkcie na terenie Polski, to cała firma traci koncesje! Zanim wszyscy zaczną się tu kłócić o to czy osoba niepełnoletnia może przebywać na terenie punktu czy nie, najlepiej zapoznajcie się z nową ustawą o której było bardzo głośno ostatnimi czasy i która weszła w życie z nowym rokiem.
 
lexewus 0

lexewus

Użytkownik
No ostatnio było głosno o tym hazardzie w Sejmie/Senacie... Juz mam wiadomości od kumpli że babka zarządała od coniektórych dowodu przy próbie puszczenia kuponu :razz: Odemnie jak narazie nie chcą dowodu, mimo że mam 17 lat. Jakby co, pozostaje jeszcze totomix po drugiej stronie ulicy :grin:
 
J 0

jedziu

Użytkownik
Dobra czas żeby napisać. Gram za swoje pieniądze,zarobione u wujka. DOrbze mi szło wiec niebyłem na - . Darius010 dobrze napisał,myślałem że niebedzie problemów. Widać kobieta miała chyba okres ???? ale było mineło,zobacze jak w tym toto-mixie jest ;)
 
slavoo-50193 0

slavoo-50193

Użytkownik
w pierwszym poście kolega napisał że wcześniej stawiał i nie było problemów z przyjęciem, spodziewając się że i teraz się uda nie miał powodów żeby kogoś prosić
No wcześniej nie było a teraz są, może wtedy była duża kolejka i pani nie miała czasu sprawdzić, a może następnym razem zdała sobie sprawię, że popełniła bład nie sprawdzając, zapamiętała twarz i tym razem sprawdziła, a może miała taki humor i nie sprawdziła...itd. Obowiązkiem pracownika jest sprawdzić dowód osoby, która z różnych przyczyn wyda mu się, że jest nieletnia. Dobrze wszyscy wiemy, że ta gra jest od 18 lat. Gdyby dał karteczkę z typami, komuś dorosłemu (dyskretnie) i ten dorosły by puszczał jego kupon, to ona nie ma prawa tego zakwestionować, ponieważ puszczamy kupon anonimowo i nie musimy jej udowadniać dla kogo on jest, dla siebie czy dla kogo innego. Sam nie raz byłem świadkiem takich sytuacji i nigdy nikt nie robił problemu. Reasumując: Nie masz 18 lat, nie grasz. I nawet do punktu Ci wejść nie można. Albo dajesz komuś, żeby Ci puścił. Tyle, bo co tu więcej pisać w tym temacie. Ja już osiemnastkę 2 razy skończyłem więc nie mam tego problemu ????
 
S 0

sts-zamosc

Użytkownik
Jeżeli chodzi o przepis dotyczący TYPOWANIA w punkcie zakładów bukmacherskich, osób niepełnoletnich, to rzeczywiście takowy istnieje.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Jeżeli chodzi o przepis dotyczący przebywania w punkcie zakładów bukmacherskich, osób niepełnoletnich, to rzeczywiście takowy istnieje. Jest to coprawda czysty absurd, ale pracownice dostały takie zalecenia, lecz jeżeli przychodzą dorośli z dziećmi, to nie robią problemów.
widziałem kilka pkt STS i na każdym z nim było napisane , że niepełnoletni mają zakaz wstępu.

Kiedyś , fakt 16 lat miałem jak stawiałem kupony i nic nigdy się nie pytali o dowód. Co ciekawe pierwszy i ostatni raz chcieli dowód ode mnie jak kilka dni wcześniej odebrałem go ;) Później już nie chcieli. Kolega mi raz mówił , że jego to wygonili z punktu aż ???? Różnie to bywa z tym
 
c1amak 7,2K

c1amak

Użytkownik
Jeżeli chodzi o przepis dotyczący przebywania w punkcie zakładów bukmacherskich, osób niepełnoletnich, to rzeczywiście takowy istnieje. Jest to coprawda czysty absurd, ale pracownice dostały takie zalecenia, lecz jeżeli przychodzą dorośli z dziećmi, to nie robią problemów.
Do pierwszej kontroli &#39;celników&#39; - jak złapią pracownika naziemnej firmy na tym, że wpuścił na punkt niepełnoletnią osobę - to taki pracownik będzie miał zdrowo przesrane ????

Sam byłem świadkiem takiej kontroli, jednak pracownikowi się udało - nie sprawdził dowodu chłopaczka, który był na punkcie, przyszła kontrola i wtedy dopiero sprawdzał - na jego szczęście okazało się, że był pełnoletni.
 
S 0

sts-zamosc

Użytkownik
Pisząc &quot;dorośli z dziećmi&quot; miałem na myśli dzieci kilkuletnie raczej. W takich przypadkach nawet kontrola nie będzie raczej robiła problemów.
 
S 0

sts-zamosc

Użytkownik
Jak w STSie w Zamościu była kontrola to jedna z pracownic zapytała się czy to rzeczywiście prawda &#39;ze w punkcie nie może przebywać osoba nieletnia&#39;. Okazało się że przepisu który zabraniał by przebywania dorosłemu z dzieckiem w punkcie nie ma. Czyli wychodzi na to że można przychodzić do Bukmachera ale tylko z rodzicem.
 
panti1801 29

panti1801

Użytkownik
Art. 27. ( ustawy hazardowej z 2009 roku )
1. Wstęp do ośrodków gier oraz do punktów przyjmowania zakładów wzajemnych dozwolony
jest dla osób, które ukończyły 18 lat.
2. W grach losowych, z wyjątkiem loterii fantowych i loterii promocyjnych, mogą uczestniczyć
wyłącznie osoby, które ukończyły 18 lat.
3. Podmioty urządzające i prowadzące działalność w zakresie gier hazardowych są
obowiązane do umieszczenia w miejscu urządzania gier, w widocznym miejscu, informacji
o zakazie uczestniczenia w grach osób, które nie ukończyły 18 roku życia.
4. W przypadku wątpliwości co do wieku uczestnika gry hazardowej, osoba kierująca
ośrodkiem gier lub przez nią upoważniona, osoba sprzedająca losy lub inne dowody
udziału w grach losowych oraz osoba przyjmująca zakłady wzajemne jest upoważniona
do żądania okazania dokumentu potwierdzającego tożsamość i wiek uczestnika
gry hazardowej.
 
panczas 117

panczas

Użytkownik
Art. 27. ( ustawy hazardowej z 2009 roku )
1. Wstęp do ośrodków gier oraz do punktów przyjmowania zakładów wzajemnych dozwolony
jest dla osób, które ukończyły 18 lat.
2. W grach losowych, z wyjątkiem loterii fantowych i loterii promocyjnych, mogą uczestniczyć
wyłącznie osoby, które ukończyły 18 lat.
3. Podmioty urządzające i prowadzące działalność w zakresie gier hazardowych są
obowiązane do umieszczenia w miejscu urządzania gier, w widocznym miejscu, informacji
o zakazie uczestniczenia w grach osób, które nie ukończyły 18 roku życia.
4. W przypadku wątpliwości co do wieku uczestnika gry hazardowej, osoba kierująca
ośrodkiem gier lub przez nią upoważniona, osoba sprzedająca losy lub inne dowody
udziału w grach losowych oraz osoba przyjmująca zakłady wzajemne jest upoważniona
do żądania okazania dokumentu potwierdzającego tożsamość i wiek uczestnika
gry hazardowej.
Leguramin swoje, a życie swoje... Who cares? ;)
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
Ja nigdy nie miałem problemu. Nigdy mi się nie pytali o dowód, być może dlatego że mam 195 cm i myślą że jestem pełnoletni. Teraz już od miesiąca jestem ale jak miałem 16-17 lat to też mi się to nie przydarzyło. Najlepiej chodzić z tatą czy pełnoletnim bratem, zarazić go graniem i po kłopocie ;) Raz nawet widziałem jak jakaś pani wysyłała kupon dla swojego męża. No prosze jak można sobie kobiete wytrenować ;)
 
Do góry Bottom