>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Studia AWF

sc0rp0w 0

sc0rp0w

Użytkownik
Witam obecnie uczęszczam do liceum po którym będe musiał coś studiować jakoś nie widze się na politechnice czy tego typu uczelniach ogólnie będe prawdopodobnie wybierał między AGH a AWF i teraz mam takie pytanie na co szczególnie zwrócić uwage wybierając się na AWF jakie przedmioty przydadzą sie na maturze i co brane jest pod uwagę przy rekrutacji AWF pasuje mi z wielu względów gdyż dodatkowo myśle robić jakiś inny kierunek związany z informatyką by w przyszłości dostać się do policji lecz nie chce marznąć i stań jak dupek na drodze tylko w policji naczyć coś więcej :p prosze o wypowiedź ludzi którzy wybrali taki kierunek studiów jakim jest AWF bądź tych co mogą coś pomóc podpowiedzieć z góry dziękuje :spokodfhgfh:

P.S wiem, że zaraz dostane setki odpowiedzi typu mam jeszcze czas, że się mi pozmienia lecz nic z tych rzeczy niecałe 3 lata bardzo szybko zlecą i stane przed wyborem :jezora:
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Nie wydaje mi się abyś dostał się na jakiekolwiek studia. Dlaczego? Nawet na AWF wiedzą co to zdanie, a przede wszystkim znają znak interpunkcyjny o pięknej nazwie &quot;kropka&quot;. Czepiam się? Ależ skąd!
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Jacekk ja pamiętam jak miałeś pod nickiem
Dołączył: 18.02.2008
Skąd: wziąść kase ?
Mimo że ludzie na SB Ci pisali non stop żebyś poprawił błąd to nie wiedziałeś o czym mówią...
A to, że teraz Sc0rp0w pisze tak a nie znaczy że chłopak nie zrobi postępów.
Ja po szkole podstawowej poszedłem do zawodówki. Co nie przeszkodziło mi w tym abym później poszedł do technikum, zrobił maturę a dalej skończył 2 kierunki- dzienne jednolite studia magisterskie x2.
Ale jak zamiast zabrać się za siebie będzie za dużo siedział na bukach to nie gwarantuję sukcesów...
Powodzenia w przyszłości.
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Jeden błąd, a kilkanaście to jednak różnica ???? Co ciekawe, uczęszczam do liceum na profilu wręcz humanistycznym z racji przyszłych planów, związanych z dziennikarstwem (ewentualnie prawo).
Do autora tematu: nie była to próba ataku. Jeśli tak to odebrałeś no to przepraszam.

Co do tematu: AWF bodajże obowiązkowo j. obcy, biologia (?). Po drugie musisz dobrze umieć pływać.

PS. po raz -ąty ktoś mi wytyka jeden i ten sam błąd. Ja się poprawiłem ????
 
sawas 27

sawas

Użytkownik
Jeden błąd, a kilkanaście to jednak różnica ???? Co ciekawe, uczęszczam do liceum na profilu wręcz humanistycznym z racji przyszłych planów, związanych z dziennikarstwem (ewentualnie prawo).
Do autora tematu: nie była to próba ataku. Jeśli tak to odebrałeś no to przepraszam.
Co do tematu: AWF bodajże obowiązkowo j. obcy, biologia (?). Po drugie musisz dobrze umieć pływać.
PS. po raz -ąty ktoś mi wytyka jeden i ten sam błąd. Ja się poprawiłem ????
Heh, no przepraszam, że jeszcze wrócę do poprzedniej myśli, ale .. Ty znajomością interpunkcji też nie grzeszysz :p
Sc0rp0w, chyba jest inna droga do Policji, nie tylko AWF.. Nie wiem, moja koleżanka szukała informacji o tym i to wygląda zupełnie inaczej niż standardowe studia..
Poza tym - AWF+drugi kierunek - ja to czarno widzę..
 
prasa 1,3K

prasa

Forum VIP
AWF to nie tylko wychowanie fizyczne, przypominam. Ja np. Studiuję Turystykę i Rekreację, sporo czasu dla siebie, przyjemne studia i perspektywiczne. Poza tym jest jeszcze rehabilitacja, ale to jest podobno hardcore. Nie wiem, nikt nie zna żadnej osoby z tego kierunku bo oni nie mają na nic czasu ????
 
sc0rp0w 0

sc0rp0w

Użytkownik
Słyszałem o szkole w Szczytnie podobono ciężko się dostać albo i bardzo ciężko :p Liczyłem na to, że zrobie AWF i w razie wu będe mógł uczyć nawet w szkole wf. Stąd też moje pytania o tym kierunku ???? dziękuje za wszystkie odpowiedzi i prosze o więcej browarek dla wszystkich :spokodfhgfh:
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Faktycznie, liczby mówią same za siebie:
  • na kierunek „Bezpieczeństwo wewnętrzne” (studia stacjonarne) - 50 miejsc – 551 kandydatów;
  • na kierunek „Administracja” (studia stacjonarne) - 50 miejsc – 279 kandydatów;
  • na kierunek „Administracja” (studia niestacjonarne) – 50 miejsc – 150 kandydatów.
Natomiast jak wygląda tor i jego prawidłowe pokonanie możesz zobaczyc tutaj:

PHP:
[URL='http://www.policja.pl/rekrutacja/test_sprawnosci.html']http://www.policja.pl/rekrutacja/test_sprawnosci.html[/URL]
 
hajduk 124

hajduk

Forum VIP
Każda uczelnia ma swoje kryteria. Zazwyczaj są 3 kierunki:
- Wychowanie fizyczne
- Fizjoterapia
- Turystyka i rekreacja
(- słyszałem coś o nowym pedagogika sportu lub coś podobnego.)
Zazwyczaj liczy się: Polski jako przedmiot A i B jako 2 przedmiot z pośród: Biologia, chemia, geografia, fizyka czasem. Ponadto na TiR język rozszerzony. Ale patrz na poszczególne uczelnie, gdyż każda ma swoje.
Jest także test sprawnościowy, tutaj także każda uczelnia ustala własne testy. Zazwyczaj jest: bieg po kopercie, skok w dal z miejsca, pływanie, gry zespołowe do wyboru. Jeżeli jesteś już na 100% zdecydowany to już nawet możesz przygotować się do sprawnościowych, gdzie potem będziesz miał dużo łatwiej. Systematyczne ćwiczenia podstawa.;]
 
malkolm 2

malkolm

Użytkownik
To ja też sie o coś spytam. Na fizjoterapię obok rozszerzonej biologii trzeba zdawać też chemię (rozszerzona czy podstawa tez może być) :?:
 
kowboj 143

kowboj

Użytkownik
Znajomy dostał się na fizjoterapię z rozszerzoną geografią, rozszerzonym wosem, podstawą polskiego i rozszerzonym angolem. Zrezygnował jednak i przeniósł się na Turystykę i Rekreację, bo tamto mu nie pasowało zupełnie.

Nie wiem jak w innych miastach, ale AWF w Gdańsku w procesie rekrutacji pod uwagę bierze wynik z matury ustnej z polskiego, nie pamiętam czy z angielskiego też. Na uniwerku czy polibudzie czegoś takiego nie ma chyba w żadnej w miarę poważanej uczelni ????
 
hugo_bosss 0

hugo_bosss

Użytkownik
Scorpow zdasz wszystkie pisemne przedmioty na podstawie po 75 % to się dostaniesz bez problemu. Bo test sprawnościowy jest łatwy
 
pietras-pl 269

pietras-pl

Użytkownik
Ja studiuję WF na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Nie jest to klasyczny AWF, ale można po tym robić to samo, jak np. uczyć WF-u w szkole. A dostać się to pestka, nie trzeba zdawać biologii, a testy sprawnościowe to pic na wodę. Tak więc może to być alternatywą dla tych, którzy się nie dostali na AWF, a na innych studiach siebie nie widzą.
 
P 0

pavlinho

Gość
Nie tak łatwo się dostać na bardziej renomowane studia AWF. Mówicie że wystarczy biologia, język i git. Bzdura.
AWF Wrocław - kierunek Wychowanie Fizyczne
Biologia lub Chemia
Matematyka lub Fizyka
Historia lub Geografia
Najlepiej na poziomie rozszerzonym wszystko, wtedy więcej pkt. rekrutacyjnych. Tak więc język polski, język nowożytny + 3 przedmioty i jesteście praktycznie przyjęci.
Lekko na tych studiach nie ma ale wszyscy Ci których znam po AWF, mówią że są to najpiękniejsze studia.
żródło: http://www.awf.wroc.pl/awfnew/site.php?ID=126
Pozdrawiam.
 
Do góry Bottom