>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Superliga 2012/2013

Status
Zamknięty.
gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik
Ktoś z chcących albo z tych postawionych wyżej jak postawi dział rosyjskiej Superligi to się przeklei.

Wykombinowaliśmy, że mamy w pierwszej (a jakże) kolejce value, jeżeli chodzi o spotkanie Lokomotiw Charków - Gubernia Niżnyj Nowogorod. A więc na wstępie tyle co wiemy o obu zespołach a raczej co wiemy o Gubernii.

Wyjściowa szóstka powinna wyglądac podobnie jak w ostatnim spotkaniu Pucharu Rosji:
Esko - Pawłow - Nikic - Leonenko - Ostapenko - Lyamin - Petropavlov (L)

Także o ofensywę nie mamy się co martwic. Esko przyszedł z Modeny, Nikic z Monzy, Pawłow i Ostapenko z Dinamo Moskwa. Ostatni mecz dobrze zagrał Pawłow, którego możemy kojarzyc z dwumeczu z Resovią Rzeszów w Pucharze CEV, kiedy to na Podpromiu był nie do zatrzymania. - Killer - moim zdaniem.

Jedyną gwiazdą Lokomotiwu Charków jest Frank Depestele - kojarzony przed sezonem ze Skrą Bełchatów - doświadczony rozgrywający reprezentacji Belgii. Jednak z tego co wyczytałem Depestele dopiero co wysiadł z samolotu, także ma mniejsze niż tygodniowe obycie z zespołem.

Ostatnio grali spraringi z Lokomotiwem Biełgorod. - U gości grali Grozer do spółki z Makarovem czy też Muserskiy. Oto wyniki:
24.09 ▶ &quot;Lokomotiv&quot; - &quot;Belogorye&quot; 2:2 (25:18, 14:25, 26:28, 27:25
25.09 ▶ &quot;Lokomotiv&quot; - &quot;Belogorye&quot; 1:3 (12:25, 25:17, 25:27, 17:25)

Wszystko zależy od tego jak szybko w zespół wkomponował lub nie wkomponował się Depestele.


Do zagrania na Gubernie oprócz mocnej siły ofensywnej i dobrego rozgrywającego skłania mnie jeszcze informacja z klubowej strony Lokomotiwu Charków:
На нашем сайте состоятся прямые видеотрансляции всех матчей.
Co na nasze brzmi, że będą relacje video ze spotkań. Jednak czy będzie to bezpośrednia transmisja czy jakiś skrót po meczu - nie jestem w stanie powiedziec. Ale jak na realia rosyjskie, które z sezonu na sezon się poprawiają a teraz to już w ogóle - mam nadzieję, że będzie to bezpośredni przekaz.
Oczywiście stawka rekreacyjna, dopiero będziemy poznawac tą ligę, ale raczej spore value. Powinno byc 50:50.

Lokomotiw Charków - Gubernia Niżnyj Nowogorod ▶ Gubernia 2.460 6/10 Pinnacle​
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
M 9

melon

Użytkownik
Popieram powyższy typ, dodam jeszcze że oglądałem 3 spotkania Guberni w Pucharze Rosji i wyglądało to z meczu na mecz coraz lepiej.
W pierwszy meczu z Zenitem nie byli w stanie nawiązań walki, ale to był pierwszy mecz z nowym zespołem Nikicia i Esko i było to bardzo wyraźnie widać. Para Nikic i Leonenko nie radziła sobie z bardzo mocnymi zagrwkami graczy Zenitu, w ataku też nie mogli sie przebić. Widać było, że Esko ma ten błysk w swoich zagraniach, lecz często były one niedokładne. Pavlov klasa, nawet ze złych piłek potrafił zdobywać punkty. Środek słabo.
W drugim meczu decydującym o awansie z Kuzbussem gra wygladała juz duzo lepiej. Esko dalej nie &quot;czuł&quot; kolegów, lecz grał bardzo szybko i miał z tym problem blok rywala, który nie nadażał za wystawami, co za tym szło Pavlov, Nikic i Leonenko bardzo swobodnie radzili sobie w ataku. Na środku brylował kapitan drużyny Lyamin.
W trzecim meczu z drużyną Orenburga, która miała już zapewniony awans nie dali najmniejszych szans rywalą. Bardzo dobrze funkcjonowała zagrywka, przedewszystkim Pavlov, nowy nabytek po kontuzji Ostapenko, a także Leonenko. Bardzo pewnie zaprezentowali sie przyjmujący.
Gubernia z meczu na mecz będzie coraz bardziej zgrana, a co za tym idzie trudniejsza do pokonania. Według mnie spokojnie powalczą w tym sezonie o pierwszą ósemke, a może i sprawią jakąs niespodzianke w pucharze.
Charków to przedewszystkim zespoł. Nie mają żadnych gwiazd, prawie cała drużyna to reprezentacja Ukrainy. Według mnie meczu 55-45 na korzyść Guberni i kursy powyżej 2 są przesadą, więc nawet teraz po dużych spadkach 2.17 w Pinnacle do grania.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
P 46

probet-65708

Użytkownik
W poprzednim sezonie nie było problemów z oglądaniem meczu na stronie Lokomotivu, z tym, że była tylko jedna kamera jeśli mnie pamięć nie myli.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Taki luźny typ na pierwszą kolejkę. Stawka minimalna, bo nie wiadomo co zespoły pokażą na początek sezonu.

Ural Ufa @ 1.50 Bwin ✅

Dlaczego tak, a nie inaczej ?

Ufa podejmuje na własnym parkiecie Kuzbass Kemerovo, który w poprzednim sezonie doskonale spisywał się w Pucharze Rosji. Kemerovo większych zmian w składzie nie miało. Nadal grę będzie prowadzić Konstantin Ushakov, a po przekątnej występować będzie Pavel Moroz. Para przyjmujących dobrze znana z PlusLigi, Bjorn Andrae - Samuel Tuia. Na pewno spora dynamika i siła w ataku, ale z dokładnym przyjęciem mogą być problemy.

Ufa ściągnęła do siebie naprawdę dobrych zawodników. Spiridonov, Abramov i Verbov przyszli z Iskry Odintsovo. Nie jestem może fanem Miguela Falasci, ale w Rosji powinien sobie poradzić. Po przekątnej z Hiszpanem występować będzie Leandro Vissotto. Na środku również dziury nie będzie, bo są doświadczeni Samoilenko, Kazakov czy Aschev.

Największym problemem Ufy na początku sezonu może być zgranie. W poprzednim sezonie na parkiecie szalał Pavel Moroz i to na tego zawodnika gospodarze będą musieli zwrócić największą uwagę.


Jak założę temat Superligi to posty zostaną przeniesione.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
M 9

melon

Użytkownik
Co do transmisji to będzie też stream na stronie Guberni:
nnvolley.ru/online
Więc z obejrzeniem spotkania o 16 nie powinno być problemów.
Co do meczu Ufy to Vissotto zagra dopiero pod koniec pazdziernika lub poczatek listopada, poniewaz jest po reahilitacji. Zastąpi go Maximov, który co prawda nie gra na poziomie Brazylijczyka, ale gra dobrze. Ural według mnie jest kandydatem na podium w tym sezonie, myśle ze 3 miejsce. Maja naprawde fajną pake, a ze zgraniem po kilku meczach nie powinno byc problemów.
Co do Kuzbussa to średnia drużyna, prym widzie Moroz lecz w Pucharze nie zachwycał, do tego straszny cwaniaczek, nie lubie gościa. Do tego potwierdzam słowa Redwitza, że para przyjmujących nie za dobrze radzi sobie w przyjeciu, a co do ataku to Niemiec gra bardzo dynamicznie, natomiast Tuia to świetny technik, potrafiący grać z blokiem.
Myśle że Ufa powinna dzisiaj wygrać, lecz kurs mały.
PS: Wie ktoś może co sie dzieje z Kubańczykiem Sanchezem z Nowosybirska, na pewnej stornie jest informacja, że gra w drużynie Zygadły, lecz na oficjalnej stronie Fakiela w składzie go nie ma?
 
T 11,9K

tadzin

Użytkownik
PS: Wie ktoś może co sie dzieje z Kubańczykiem Sanchezem z Nowosybirska, na pewnej stornie jest informacja, że gra w drużynie Zygadły, lecz na oficjalnej stronie Fakiela w składzie go nie ma?
gadałem z Gystlikiem na ten temat i mowil ze Sanchez jest w Fakiele ale nie bedzie grac jako pierwszy atakier, jak chcesz wiedziec cos wiecej to pisz do Gystlika.
 
hopkirk 3,2K

hopkirk

Forum VIP
Sanches uciekł z Novosibirska i dołączył do Fakela, ale czy będzie teraz grał to ciężko powiedzieć.

Skład Fakela:
Dmitrij Krasikov Vitaly Mosov, Andrew Titich, Constantine Bakun, Mikhail Beketov, Lukas Zhigadlo, Alexander Sokolov, Michael Sanchez Bozhulev, Vladimir Shishkin, Oleg Samsonychev, Anton Astashenkov, Alexey Syczew, Alexander Kritsky, Vladimir Melnik


Zdarzenie: Groznyi - Jarosławicz✅(1:3)
Typ: Jarosławicz
Kurs: 2,30
Stawka: 3j /10j
Bukmacher: Bet365,
Tobet 2,40
Data spotkania: 29.09.2012 godz. 18:00

Groznyi to beniaminek. Po awansie najlepsi zawodnicy odeszli z klubu: Vyacheslav Kurguzov, Vladimir Ivanov, Viktor Nikonenko, Alexey Syczew. Zespół rozgrywa mecze w miejscowości Kislovodsk. Skład dosyć słaby, słaba sytuacja finansowa. Drużyna działa pod okiem Ramzana Kadyrowa. Wobec zawodników nietypowe wymagania: zakaz tatuaży, kolczyków, itp. Jarosławicz jest w fatalnej sytuacji finansowej, ale to klub w wielką tradycją. Świetna praca z młodzieżą. Wśród złotych medalistów olimpijskich z Londynu 4 wychowanków. Skład jest niezły, znani z polskich parkietów: Yudin, Kulikowski. Z poprzedniego zespołu zostało kilku podstawowych graczy. Według mnie goście powinni wygrać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Druga kolejka Rosyjskiej Superligi, obecnie chyba najlepszej ligi świata. Dwa naprawdę szlagierowe spotkania, które według buków mają innych faworytów do zwycięstwa niż według mnie. Naprawdę warto zwrócić na nie uwagę.

Iskra - Dynamo

Szlagier absolutny nie tylko tej kolejki, ale też całej Superligi. Pojedynki Iskry z Dynamo na pewno elektryzują wszystkich, drużyny z absolutnego topu ligi. Oba zespoły z bardzo ciekawymi transferami przed sezonem, przez co pojedynek będzie jeszcze ciekawszy.

Według buków to Dynamo jest faworytem tego spotkania, ale moim zdaniem faworytem powinna być Iskra. Głównie z tego powodu, że mecz grany będzie na ich terenie, a Dynamo przed własną niezwykle gorącą publicznością gra o niebo lepiej niż na wyjazdach. Dynamo przed sezonem pozyskało Bartosza Kurka, który niewątpliwie jest jednym z najlepszych przyjmujących świata i niewątpliwie też zostanie gwiazdą tej ligi. W pierwszym meczu jednak Bartosz nie zachwycił, zagrał dobrze, ale nie zachwycił, zdobył 12 punktów i atakował na skuteczności 48%. Do drużyny przed sezonem dołączył atakujący Poltavski, ale nie grał on w pierwszym spotkaniu i jutro prawdopodobnie również nie zagra. W podstawowym składzie na ataku występuje Kruglov, rezerwowy reprezentant Rosji. Chyba największą gwiazdą zespołu jest przyjmujący Peter Veresh który od dobrych kilku sezonow reprezentuje barwy Dynama. W meczu przeciwko Soligorskowi zdobył 11 punktów na 19 ataków co dało mu bardzo dobrą skuteczność 58%.

O sile zespołu Iskry niewątpliwie stawić będą transfery wykonane w lecie. Ściągnęli oni przede wszystkim kapitalnego atakującego, reprezentanta Kanady Gavina Schmitta. W pierwszym meczu praktycznie w pojedynkę wygrał Iskrze spotkanie zdobywając 41 punktów, potwierdzając swoją ogromną klasę. Na rozegraniu w Iskrze gra bardzo ciekawy, znakomity rozgrywający, były rozgrywający Resovii Rafael Redwitz. Jest to niezwykle niekonwencjonalnie grający zawodnik, potrafi gubić blok na zawołanie.

Iskra na swoim terenie powinna pokonać Dynamo, składy obu drużyn genialne, ale moim zdaniem Redwitz + Schmitt to para która zapewni jutro zwycięstwo gospodarzom.

Typy: Odintsovo (2.36) Pinnacle ✅

Lokomitiv Belgorod - Novosibirsk

Jeszcze jeden absolutny szlagier dnia jutrzejszego. Lokomotywa z Syberii, przyjeżdża do Lokomotywy z Biełgorodu. W normalnych okolicznościach i patrząc na składy obu drużyn faworyt mógłby być jeden i byłby to Belgorod, ale po tym co zaprezentowali w pierwszej kolejce zdecydowanie warto postawić gości.

Kadry obu drużyn potwornie mocne. Kadra gospodarzy po prostu fenomenalna. Tylko co z tego skoro kilka ich gwiazd nie jest w najwyższej formie. Szczególnie chodzi tu o Grozera, który pierwszy mecz miał po prostu fatalny. Zdobył jedynie 8 punktów, będąc główną armatą drużyny. Oddał nieliczone ilości punktów przez błędy własne na zagrywce i w ataku. Marnie wspierali go koledzy i skończyło się na kompromitacji 0:3 z Gazpromem na swoim terenie. Problemem tej drużyny może być rozgrywający Kampa, nie jest to żaden wirtuoz, zwykły przeciętniak, nie prezentuje niczego niezwykłego i chyba jest za słabym zawodnikiem to takiej drużyny. Oprócz tego Belgorod ma w składzie przyjmujących Chtieja i Ilinycha, oraz Muserskija który mimo iż zagrał kapitalny pierwszy mecz grając na skuteczności 82 % to nie wiele pomógł drużynie.

Novosibirsk miał o niebo trudniejszego przeciwnika od Biełgorodu, przyjechał do Kazania aby zmierzyć się z tamtejszym Zenitem. Wypadł znakomicie. Urwał punkt najlepszej drużynie Europy i otarł się o wygraną. Dobrze wypadł były atakujący Farta Kielce Marcus Nilsson, który gra w zastępstwie jeszcze nieobecnego Claytona Stanleya. Przyjmującymi zespołu są Lukas Divis i Birjukow, zawodnicy znani na parkietach Superligi, prezentujący bardzo wysoki poziom. Za rozegranie odpowiedzialny jest Butko.

Skład gospodarzy lepszy, ale co z tego? nazwiska nie grają, Belgorod nie jest w formie i pokazał to w pierwszym meczu. Novosibirsk stanowi kolektyw, Birjukow z Divisem i Butko grają już ze sobą od jakiego czasu i w przeciwieństwie do rywala tworzą zespół. Zgraja gwiazdeczek na czele z Grozerem bez formy nie jest od nich lepszym zespołem.

Typy: Novosibirsk (2.20) B365 ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +23
T 11,9K

tadzin

Użytkownik
Ja zwróciłbym uwagę na to iż zarówno Iskra jak i Biełgore w tym sezonie wymieniło sypaczy oraz atakujących, a głownie to postac rozgrywajacego mam tu na mysli. Zarowno Redwitz jak i Kampa dopiero zaczeli zgrywac sie z kolegami na boisku i nie bedzie to wygladac tak dobrze jak gra Grankina czy Butki. Mecz Biełgore z Surgutem ogladalem caly i powiem ze to wlasnie przez Kampe oraz pare niedokladnych przyjec Biełgore ten mecz przegrało (na własne zyczenie z reszta). W 2. secie od prowadzenia 20-14 na korzysc Biełgore przy paru srednich przyjeciach Kampa pogubuł sie zupełnie, doszlo pare zlych przyjec i z ogromnej przewagi set zostal przegrany 26-28. Grozer nie blyszczal ale gral solidnie, najlepiej prezentował sie wg mnie Ilniykh. Z tego powodu wg mnie lepiej typowac przeciwko druzynom z nowymi sypaczami, czyli przeciwko Biełgore i przeciwko Iskrze. Po najprostszej linii oporu rzecz ujmując.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Iskra Odintsovo - Dynamo Moscow 2 @ 1,72 Unibet 3-1 kontuzja Kurka ????
Drugie podejście do Superligi. Jutro gram na Dynamo, dlaczego? Kadrowo zdecydowanie lepiej wygląda drużyna gości. Praktycznie utrzymali skład z ubiegłego roku,do tego spore wzmocnienie w postaci Bartka Kurka utwierdza mnie by zagrać na drużynę ze stolicy. Kruglow to były zawodnik Iskry więc będzie czuł się jak u siebie. Grankin to TOP3 no może 5 najlepszych sypaczy. Przyjęcie Veres i Kurek to niezła mieszanka. Do tego zgranie, które odegra tu kluczową rolę. Gospodarze sporo zmienili przed sezonem, szczególnie zmiana sypacza może być istotna, to że Rafa Redwitz potrafi sypać to wiem ale nie ma jeszcze zgrania z zespołem, Schmitt to niezły młotek, ale on musi jeszcze mnie przekonać do siebie bo ja go jeszcze jak najwyższej klasy atakującego nie traktuję. Zgranie odegra tu kluczową rolę i dlatego gram na gości, kurs nawet dobry.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Superliga powoli będzie się rozkręcać, ale na razie tylko takie luźne typy. Stawka minimalna.

Prikamye Perm @ 1.55 Unibet ⛔

Przyznaję, że jest to dla mnie zespół anonimowy. Sporo młodych zawodników, których pewnie na oczy nie widziałem. W pierwszej kolejce przegrali z Dynamem Krasnodar 1:3 (Facunto Conte i Marlon w składzie Krasnodaru).

Na Volleyball Cup widziałem jednak dzisiejszego rywala zespołu Prikamye Perm. Shakhtar Soligorsk w ERGO Arenie grał dwa spotkania i dwukrotnie przegrywał 0:3 (z Delectą i Treflem). W barwach białoruskiego zespołu występuje Łukasz Kadziewicz. Na Volleyball Cup na przyjęciu występował znany z pobytu w Jastrzębskim Węglu Ashlei Nemer, ale w spotkaniu z Dynamem Moskwa (porażka 0:3) w składzie go chyba nie było.

Prikamye występuje na własnym parkiecie i na pewno będą chcieli wykorzystać ten atut. W ekipie z Soligorska nie widziałem żadnego potencjału. Przyzwoicie spisywał się jedynie Bułgar Simeonov, który otrzymuje zdecydowanie najwięcej piłek w ataku.


Gazprom-Yugra Surgutsky @ 1.65 Unibet ⛔

W pierwszej kolejce Gazprom pokazał się z bardzo dobrej strony i na wyjeździe pokonał faworyzowaną ekipę Lokomotiviu Belgorod. Nie da się ukryć, że wiodącymi postaciami w zespole są Bułgarzy. Środkowy Teodor Todorov w poprzednim sezonie spisywał się rewelacyjnie. Przyjmujący Todor Aleksiev ma za sobą bardzo dobry sezon reprezentacyjny i w pierwszej kolejce również zaprezentował się bardzo dobrze (w ataku). Warto zwrócić uwagę drugiemu przyjmującemu, który zwie się Rodichev. Bardzo dynamiczny chłopak.

O ekipie Kemerova pisałem przy okazji meczu z Uralem Ufa:
Kemerovo większych zmian w składzie nie miało. Nadal grę będzie prowadzić Konstantin Ushakov, a po przekątnej występować będzie Pavel Moroz. Para przyjmujących dobrze znana z PlusLigi, Bjorn Andrae - Samuel Tuia. Na pewno spora dynamika i siła w ataku, ale z dokładnym przyjęciem mogą być problemy.
Kuzbass w pierwszej kolejce przegrał z Uralem Ufa 2:3, ale warto wspomnieć, że w barwach Uralu zabrakło Leandro Vissotto (przynajmniej ja go w składzie nie widziałem). W tym meczu po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazał się atakujący Pavel Moroz.

Kuzbass spora siła w ataku, ale braki w przyjęciu. Ushakov (albo Bagram, który rozpoczął mecz z Ufą) często musi wystawiać z 3 metra. Atutem Gazpromu może być zespołowość. Liderami są Bułgarzy, ale nie ma jednego zawodnika, który otrzymuje mnóstwo piłek (tak jak Schmitt w Odintsovie czy Moroz w Kemerovie).


Gubernija Nizhny Novgorod @ 1.68 Unibet ✅

Zacznę od rywali ekipy z Novgorodu, o których już wcześniej wspominałem. Dynamo Krasnodar wygrało swój pierwszy mecz, chociaż łatwo nie było. Gwiazdą zespołu jest Facundo Conte. Świetny, wszechstronny zawodnik. Za rozegranie odpowiada Brazylijczyk Marlon i wydaje mi się, że powinien dobrze czuć się z Conte. Marlon potrafi szybko rozgrywać, a Facu lubi takie piłki.

Gubernija chyba jednak niespodziewanie przegrała na wyjeździe z Lokomotivem Charków. Według mnie ten zespół ma naprawdę spory potencjał i jeżeli zawodnicy szybko się ze sobą zgrają to mogą namieszać. Za rozegranie odpowiada Mikko Esko, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Na przyjęciu mamy wszechstronnego Milosa Nikica. Najciekawszym transferem dla mnie jest Nikolay Pavlov. Bardzo podobała mi się jego gra w barwach Dynamo Moskwa w poprzednim sezonie. Niepozorny, ale bardzo dobry (i świetnie wyszkolony technicznie) zawodnik. W pierwszym meczu na parkiecie nie pojawił się środkowy Ostapenko, który powinien być mocnym punktem zespołu.

W obu ekipach nowi rozgrywający, więc pewnie jeszcze nie wszystko będzie funkcjonować tak jak powinno. Gubernija ma naprawdę fajny skład i jeżeli zagrają na miarę swoich możliwości to powinni zgarnąć komplet punktów.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
hopkirk 3,2K

hopkirk

Forum VIP
PS: Wie ktoś może co sie dzieje z Kubańczykiem Sanchezem z Nowosybirska, na pewnej stornie jest informacja, że gra w drużynie Zygadły, lecz na oficjalnej stronie Fakiela w składzie go nie ma?
Sanchez ma nadal obowiązujący kontrakt z Novosibirskiem (podpisał 3-letni w poprzednim sezonie), więc nie może zagrać w innym zespole ligi rosyjskiej. Z tego, co wyczytałem to Novosibirsk nie wyrazi zgody na jego grę w innej rosyjskiej drużynie.


Zdarzenie: Belgorod - Novosibirsk⛔(2:3)
Typ: Belgorod
Kurs: 1,55
Stawka: 3j /10j
Bukmacher: Expekt, Pinnacle

Data spotkania: 03.10.2012 godz. 17:00

W pierwszej kolejce lepiej zaprezentował się Novosibirsk, ale nie brałbym tych meczów całkowicie poważnie. Wygrana Zenitu ze stanu 0:2 to standard dla tego zespołu, poza tym Alekno przed meczem zapowiadał, żeby nie spodziewać się bardzo dobrej gry jego podopiecznych. Belgorod przegrał 0:3, ale Surgut to bardzo niebezpieczny przeciwnik. Potrafiący sprawić niespodziankę, gdy grają z wyraźnym faworytem. W składzie jest bardzo ofensywny Rodichev i on może zrobić różnicę. Belgorod po porażce u siebie, na poważnego przeciwnika powinien się zmobilizować. Gospodarze wzmocnieni Kampą i Grozerem. Grozer zagrał słabo w pierwszym meczu, ale według mnie to gracz lepszy niż Nilsson. Novosibirsk na pewno jest słabszy niż w poprzednich latach. W ostatnich sezonach mieli oni świetnych atakujących: Pavlova w genialnej formie, a później Sancheza. Teraz odszedł Sanchez, kontuzjowany jest Stanley, Nilsson jest słabszy i trafił do zespołu bardzo późno. Po igrzyskach Butko miał operację kolana. Nie znajdę linku, ale czytałem, że kolano tego siatkarza nigdy nie będzie w 100%sprawne. Na pewno formę stracił przyjmujący Biryukov. Można poczytać, co o jego postawie sądzą fani: http://www.lokovolley.ru/forum/4_102_0.html
Belgorod to nie jest zespół bardzo mocny, ale według mnie u siebie, z pełną mobilizacją powinien pokonać Novosibirsk.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Zenit Kazań @ 1.48 Unibet

Hit kolejki ;)
Zacznę od rywali Zenitu, czyli od Uralu Ufy.

Cały czas w Ufie brakuje kontuzjowanego Leandro Vissotto. Brazylijczyka nie trzeba nikomu przedstawiać i chyba nie trzeba też mówić, że jest to spora strata. Nie wiem co się dzieje ze Spiridonovem. Świetny mecz w 1 kolejce z Kuzbassem Kemerovo (zdobył 28 punktów), ale potem w następnych dwóch spotkaniach nie pojawił się w ogóle na parkiecie. Poza tym do zespołu dołączył Panteleymonenko, więc może jakaś kontuzja Spiridonova ? Za rozegranie odpowiada dobrze znany z występów w Skrze Bełchatów, Miguel Falasca. Mocny środek z Aschevem i Kazakovem. Skrzydła bez Vissotto i Spiridonova (?) wyglądają średnio. Zamiast Brazylijczyka zagra pewnie Maximov. Jak na razie w 3 spotkaniach przeciętnie spisuje się Pavel Abramov. Naprawdę nic szczególnego.

Zenit na początku sezonu nie imponuje, ale to jest Zenit. Mogą grać słabo, ale jak wrzucą wyższy bieg to zdecydowanie przerastają rywali. Jestem pod wrażeniem Mikhaylova. Zdarzają mu się błędy, ale jest to doskonały zawodnik. W ważnych momentach bierze ciężar gry na siebie i prowadzi zespół do zwycięstwa. Przeciętnie spisuje się jak na razie Matthew Anderson. Całego swojego potencjał jeszcze nie pokazał. Podoba mi się natomiast Yury Berezhko. Widać, że po kontuzjach nie ma już śladu i gra co raz pewniej. Wszechstronny zawodnik.

Postaram się jeszcze znaleźć jakieś konkretne informacje dotyczące Spiridonova.

Zenit gra na wyjeździe, ale według mnie kurs jest nie najgorszy. Obie drużyny jak na razie z kompletem zwycięstw. Ural bez Vissotto na pewno trochę traci. Jeżeli zabraknie również Spiridonova to Ufa będzie miała sporo problemów na skrzydłach. Podoba mi się to co trener Alekno zrobił z tym zespołem. Widać u nich mentalność zwycięzców. Nie poddają się nawet wtedy, kiedy przegrywają 0:2. Grają bardzo konsekwentnie i przede wszystkim mają Mikhaylova.

Ze Spiridonovem czy bez i tak Zenit powinien wygrać to spotkanie.

Typ:
Zenit Kazań @ 1.48 Unibet ✅


EDIT: Info od Gystlika. Spiridonov nie zagra w tym spotkaniu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
Zenit Kazań @ 1.48 Unibet

Hit kolejki ;)
Zacznę od rywali Zenitu, czyli od Uralu Ufy.

Cały czas w Ufie brakuje kontuzjowanego Leandro Vissotto. Brazylijczyka nie trzeba nikomu przedstawiać i chyba nie trzeba też mówić, że jest to spora strata. Nie wiem co się dzieje ze Spiridonovem. Świetny mecz w 1 kolejce z Kuzbassem Kemerovo (zdobył 28 punktów), ale potem w następnych dwóch spotkaniach nie pojawił się w ogóle na parkiecie. Poza tym do zespołu dołączył Panteleymonenko, więc może jakaś kontuzja Spiridonova ? Za rozegranie odpowiada dobrze znany z występów w Skrze Bełchatów, Miguel Falasca. Mocny środek z Aschevem i Kazakovem. Skrzydła bez Vissotto i Spiridonova (?) wyglądają średnio. Zamiast Brazylijczyka zagra pewnie Maximov. Jak na razie w 3 spotkaniach przeciętnie spisuje się Pavel Abramov. Naprawdę nic szczególnego.

Zenit na początku sezonu nie imponuje, ale to jest Zenit. Mogą grać słabo, ale jak wrzucą wyższy bieg to zdecydowanie przerastają rywali. Jestem pod wrażeniem Mikhaylova. Zdarzają mu się błędy, ale jest to doskonały zawodnik. W ważnych momentach bierze ciężar gry na siebie i prowadzi zespół do zwycięstwa. Przeciętnie spisuje się jak na razie Matthew Anderson. Całego swojego potencjał jeszcze nie pokazał. Podoba mi się natomiast Yury Berezhko. Widać, że po kontuzjach nie ma już śladu i gra co raz pewniej. Wszechstronny zawodnik.

Postaram się jeszcze znaleźć jakieś konkretne informacje dotyczące Spiridonova.

Zenit gra na wyjeździe, ale według mnie kurs jest nie najgorszy. Obie drużyny jak na razie z kompletem zwycięstw. Ural bez Vissotto na pewno trochę traci. Jeżeli zabraknie również Spiridonova to Ufa będzie miała sporo problemów na skrzydłach. Podoba mi się to co trener Alekno zrobił z tym zespołem. Widać u nich mentalność zwycięzców. Nie poddają się nawet wtedy, kiedy przegrywają 0:2. Grają bardzo konsekwentnie i przede wszystkim mają Mikhaylova.

Ze Spiridonovem czy bez i tak Zenit powinien wygrać to spotkanie.

Typ:
Zenit Kazań @ 1.48 Unibet


EDIT: Info od Gystlika. Spiridonov nie zagra w tym spotkaniu.
Spiridonov nie grał już w meczu z Krasnodarem a mimo wszystko Ural tam też sobie poradził. Fakt taktem że po dwóch kolejkach miał chyba największą % skuteczność ataku z całej ligi ale jego brak ostatnio nie przeszkodził im w triumfie z dość mocnym w tym sezonie Krasnodarem. Zenit męczył się ostatnio z Nowy Urengojem w zasadzie byli o włos od porażki bo przegrywali w 3 secie juz 17-21 ale szczęśliwie udało im sie wykaraskać z opresji. W Zenicie póki co kompletnie bez formy jest Anderson ostatnio 8 pkt nierówno też gra Biereżko a zespół ciągnie praktycznie sam Michajłow. Dlatego też nie brał bym Zenitu w takiej formie po takim kursie w Ufie. Prędzej pograł bym jakieś +1.5 lub Over pkt w stronę Ufy bo zenit teraz bardziej myśli o zbliżających się KMŚ niż o lidze. Sam Alekno też gdzieś o tym mówił wywiadzie na początku sezonu.

Wydaje mi się też, że jest sporo ciekawszych spotkań do obstawiania niż szukanie betu w meczu na szczycie.
 
hopkirk 3,2K

hopkirk

Forum VIP
Drugi raz napiszę, że nie przywiązywałbym dużej wagi do wyników Kazania, szczególnie 3:2. 3:2 to jeden z najczęstszych rezultatów, podobnie wygrana ze stanu 0:2.
Wygrana 3:1 Urala z Krasnodarem to nic specjalnego. Szczególnie jeśli zaufamy gościom w sprawie sędziowania
http://i-gazeta.com/news/sport/25022.html
Trzeba dodać, że Krasnodar grał bez bardzo ważnego blokującego Chausa, a drugi blokujący Tchervyakov z urazem.
Dzisiaj w Ufie prawdopodobnie zadebiutuje przyjmujący Panteleymonenko.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Gazprom-Yugra Surgutsky (+1.5 seta) @ 2.05 Bwin ⛔

Zacznę od rywali, czyli od Lokomotivu Novosibirsk. Novosibirsk po 3 kolejkach ma 2 zwycięstwa (3:2 z Belgorodem i 3:1 z Odintsovem) i 1 porażkę (2:3 z Kazaniem). Skład Lokomotivu wygląda bardzo dobrze. Za rozegranie odpowiada Butko, parę przyjmujących tworzą Biryukov i Divis, na ataku występuje Marcus Nilsson, środkowi to Volvich i Gutsalyuk. Para Divis-Biryukov ma spory potencjał w ofensywie, ale jak na razie ich gra strasznie faluje. Nie są na pewno mocnymi punktami w przyjęciu. Jak na razie fajnie prezentuje się Marcus Nilsson. Szwedzki atakujący w poprzednim sezonie występował w Farcie Kielce, ale tam wyraźnie mu nie szło.

Gazprom rozpoczął sezon od zwycięstwa z Belgorodem (3:0), potem przyszłyd wa zacięte spotkania, porażka z Kemerovem (2:3) i zwycięstwo z Kharkovem (3:2). Bardzo dobrze wyglądają skrzydła (jeżeli chodzi o ofensywę). Mysin, Aleksiev i Rodichev są w niezłej dyspozycji. Po raz kolejny podkreślę, że warto obserwować Rodicheva. Naprawdę spory potencjał w ofensywie. Bardzo mocnym punktem jest Teodor Todorov. Doskonałe warunki fizyczne, świetna gra w bloku. Ma jeszcze trochę braków jeżeli chodzi o grę w ataku, ale zasięg ma potężny.

Lokomotiv mierzył się jak na razie z bardzo mocnymi rywalami (na papierze). Kadrowo ciut lepiej wygląda Novosibirsk, ale na parkiecie Gazpromu gra się ciężko. W obu zespołąch spory potencjał w ofensywie, ale w przyjęciu są wyraźne braki. Nilsson na razie grał dobrze, ale jakoś nie jestem do niego przekonany.

Czuję, że będzie to wyrównane spotkanie. Faworytem jest Novosibirsk, ale kurs jest trochę niski.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Fakel Novyi Urengoi (+1.5 seta) @ 1.70 Bwin ✅

Mieliśmy w tygodniu okazję zobaczyć Dynamo Moskwę w akcji. Trener zastosował bardzo ciekawy manewr z Semenem Poltavskim na przyjęciu, który spisał się dobrze. Przyjmował znacznie lepiej od Veresa. W ataku Kruglov, który dysponuje potężnym uderzeniem. Fajnie prezentuje się środkowy Krivets, bardzo mocna i trudna zagrywka.

Fakel to przede wszystkim Constanine Bakun, który naprawdę imponuje skutecznością na początku sezonu. Dysponuje rownież świetną zagrywką. Wspiera go w ataku przede wszystkim Melnik. Grę prowadzi Łukasz Żygadło i jedyne czego mi czasami brakuje to większej liczby piłek kierowanych do środkowych.

Faworytem pewnie jest Dynamo, ale bez Bartka Kurka ten zespół mnie po prostu nie przekonuje. W Superlidze jak na razie nie błyszczą i mają problemy z teoretycznie słabszymi rywalami. Fakel również już przegrywał, ale tylko z mocnymi zespołami (2:3 z Iskrą Odintsovo, i 2:3 z Zenitem Kazań). Na własnym parkiecie podopieczni trenera De Giorgiego powinni ugrać jakieś punkty.



EDIT: Jutro (ostatecznie w piątek) pod wieczór pojawi się na 100% osobny temat dla Superligi. Z krótkim podsumowaniem po 4 kolejkach ;)
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Guberniya Nizhniy Novgorod (-1.5 seta) @ 1.50 Bwin ✅

Ekipa z Novogrodu jak na razie nie błyszczy. Skład wygląda przyzwoicie, jest kilku ciekawych zawodników i potencjał jak na razie nie jest wykorzystywany. Nie mogłem znaleźć konkretnych informacji na temat Milosa Nikica, którego brakowało w ostatnich meczach. Gwiazdą zespołu jest atakujący Nikolay Pavlov. Świetny zawodnik, może nie imponuje warunkami fizycznymi, ale ma dobrą technikę i fajny przegląda pola. Rozgrywa Mikko Esko i tego zawodnika nie trzeba nikomu przedstawiać. Gra bardzo szybko (pasuje do Pavlova) i efektownie. Czasami jednak efektownie nie znaczy efektywnie.

Szachtior to jedna ze słabszych ekip w Superlidze. Słabiutko prezentowali się na Volleyball Cup w ERGO Arenie. Występuje tam Łukasz Kadziewicz i Ashlei Nemer, który w poprzednim sezonie bronił barw Jastrzębskiego Węgla. Zespół według mnie bez większych atutów i bez większego potencjału.

Gubernija słabo weszła w sezon. Trzy porażki w meczach wyjazdowych. Teraz przed własną publicznością jest idealna okazja, żeby się odbudować i zgarnąć komplet punktów ze słabą ekipą z Soligorska. Potencjał w zespole z Novogrodu jest. Trzeba go tylko umiejętnie wykorzystać.
 
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
Guberniya Nizhniy Novgorod (-1.5 seta) @ 1.50 Bwin

Ekipa z Novogrodu jak na razie nie błyszczy. Skład wygląda przyzwoicie, jest kilku ciekawych zawodników i potencjał jak na razie nie jest wykorzystywany. Nie mogłem znaleźć konkretnych informacji na temat Milosa Nikica, którego brakowało w ostatnich meczach. Gwiazdą zespołu jest atakujący Nikolay Pavlov. Świetny zawodnik, może nie imponuje warunkami fizycznymi, ale ma dobrą technikę i fajny przegląda pola. Rozgrywa Mikko Esko i tego zawodnika nie trzeba nikomu przedstawiać. Gra bardzo szybko (pasuje do Pavlova) i efektownie. Czasami jednak efektownie nie znaczy efektywnie.

Szachtior to jedna ze słabszych ekip w Superlidze. Słabiutko prezentowali się na Volleyball Cup w ERGO Arenie. Występuje tam Łukasz Kadziewicz i Ashlei Nemer, który w poprzednim sezonie bronił barw Jastrzębskiego Węgla. Zespół według mnie bez większych atutów i bez większego potencjału.

Gubernija słabo weszła w sezon. Trzy porażki w meczach wyjazdowych. Teraz przed własną publicznością jest idealna okazja, żeby się odbudować i zgarnąć komplet punktów ze słabą ekipą z Soligorska. Potencjał w zespole z Novogrodu jest. Trzeba go tylko umiejętnie wykorzystać.
Nikić był/jest kontuzjowany. Kontuzji nabawił się o ile mnie pamieć nie myli w meczu 2 kolejki.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom