>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

SYNERGIA

F 21

fraktal

Użytkownik
Dawno temu wyciągnąłem z mojego umysłu ideę , którą to chcę się z wami podzielić.

Może na początku poprośmy wujaszka google o pomoc.
Synergia (efekt synergiczny, z gr. συνεργία &quot;współpraca&quot;)[1] – współdziałanie różnych czynników, którego efekt jest większy niż suma poszczególnych oddzielnych działań.
prościej: 2+2=5

Zgodnie z powyższym stwierdzeniem, efekty współpracy 4 typerów, powinny być bardziej owocne aniżeli suma wszystkich ich działań z osobna.
Ba ale jak ta współpraca miałaby wyglądać?? Na tym etapie zrodziła się owa idea.

Doszedłem do paradoksalnego wniosku, iż najbardziej efektywną formą współpracy w takiej grupie w takiej dziedzinie , byłoby konkurowanie ze sobą.
Przypominałoby to trochę konkurs typera miesiąca, jednakże tylko z pozoru.
Podążając dalej tym strumieniem myśli wyobraziłem sobie grę!
Grę w której biorą udział typerzy.
Rzecz jasna mam tu na myśli typerów generujących dodatni YIELD.
Nie mam jeszcze sprecyzowanej wizji zasad tej gry.
Z pewnością gracze lepiej typujący mieli by więcej ruchów. Możnaby zastosować opcję &quot;stop&quot; dla słabo grających graczy pomysłów mam mnóstwo.
Ściśle określone zasady zapobiegałyby grze na siłę, zbyt ryzykownej gry, gry przy niesprzyjającej serii jakiegoś z graczy itp.

Każdy z graczy dysponowałby taką samą częścią całego kapitału grupy.
Po skończeniu gry- zrealizowaniu określonego celu- następuje rozliczenie w zależności od % udziału w zyskach poszczególnych jej graczy.
Pozorna konkurencja przeradza się w mimowolną współpracę.

I oto 4 graczy przystępuję do gry, której celem jest wygrać współzawodnictwo w grupie, zgarnąć tym samym największą sumę pieniędzy przy okazji ogrywając buka .
Możnaby rozbudować tą grę, tworząc wzorzec 4+4+4=16.

Można stworzyć ranking postaci :grin:
Stworzyć grupę vip w której zasiedliby generałowie.

Zastanawiam się co o tym myślicie.
 
G 83

geo5

Użytkownik
Na pewnym nieistniejącym już forum na identyczny pomysł wpadł kolega, który zdecydował się grać typy &quot;wybitnych typerów&quot; w liczbie kilkunastu, którzy podawali swoje typy w miejscach &quot;publicznych&quot; , czyli pewnie na innych forach. /Nie wymienił ich nicków/. Podał iż są to typerzy z udokumentowanym yieldem , po jakimś czasie dopytywany o skutki takiej gry opisał to mniej więcej tak : zredukowałem ilość typerów o połowę , co najistotniejsze zauważył natychmiast &quot; górki i doły &quot; w skuteczności typerów , zostawił więc tych których typy przemiennie dawały zysk , jednak mniejszy od oczekiwanego. Po zapytaniu nie podał nam żadnych szczegółów. Może to będzie dla Ciebie jakaś sugestia, pozdrawiam.
 
F 21

fraktal

Użytkownik
Na pewnym nieistniejącym już forum na identyczny pomysł wpadł kolega, który zdecydował się grać typy &quot;wybitnych typerów&quot; .
W moim zamyśle nie jest granie typów wybitnych typerów, a połączenie ich w zsynchronizowaną grupę wykonującą ściśle określony plan przestrzegającą ściśle określonych zasad oraz korzystającą z określonej strategi w celu zwiększenia efektywności.
załóżmy że, typerzy grając w pojedynkę wygenerują YIELD
typer A -7%
typer B -3%
typer C 6%
typer B 12%
Celem grupy jest zredukowanie straty najsłabszych oraz wzmocnienie wskaźników tych najlepszych.
Celem grupy jest wymiana informacji.
Przykład jednego z mechanizmów strategii.
Przed zagraniem jakiegokolwiek typu cała grupa głosuje.
Załóżmy , że wszyscy interesują się tylko i wyłącznie tenisem ( Podobne umiejętności byłyby wskazane gdyż gracze mogliby wspierać się swoją wiedzą dotyczącą konkretnej dyscypliny sportu).
I tak np. gracz A typuje na słabo ostatnio grającego Wawrinkę po kursie 1,3
Dochodzi do głosowania TAK/NIE w wyniku którego pozostali 3 gracze oponują przeciw grze tego typu. W myśl zasady &quot;większości głosów&quot; gracz A musi zrezygnować z typu .
Uważam, że wartość volue typów w dłuższym okresie czasu będzie zależna od wyniku takiego głosowania.
Każdy z typerów w grupie dysponuje innymi porcjami informacji- a celem byłoby połączenie tych informacji.
 
C 92

cebulka

Użytkownik
Synergia (efekt synergiczny, z gr. συνεργία &quot;współpraca&quot;)[1] – współdziałanie różnych czynników, którego efekt jest większy niż suma poszczególnych oddzielnych działań.
prościej: 2+2=5

Zastanawiam się co o tym myślicie.
Myślę, że na matematyce nie uważałeś :cool:, a tak na poważnie to się nie sprawdzi. Najlepsi wolą grać na własne konto, a nie tracić czas żeby ciągnąc do góry słabszych. Wiem z własnego doświadczenia w realu ;)
 
F 21

fraktal

Użytkownik
Myślę, że na matematyce nie uważałeś :cool:, a tak na poważnie to się nie sprawdzi. Najlepsi wolą grać na własne konto, a nie tracić czas żeby ciągnąc do góry słabszych. Wiem z własnego doświadczenia w realu ;)
Jeśli przystąpiłbyś do gry z góry zakładając że będziesz najlepszy a twoim jedyną funkcją będzie pomoc słabszym to nie ma to najmniejszego sensu.Jeśli jednak zrozumiesz, że obok ciebie znajdują się osoby, które dorównują a być może przewyższają cię umiejętnościami, na których możesz liczyć, z którymi jednoczysz się w dążeniu do celu to zmienia twoje nastawienie .
 
F 21

fraktal

Użytkownik
Jak myślicie....
Kto prędzej trafi 10 razy AKO 16??
Jeden dobry typer który oddaje 4 typy po kursie 2.0 dziennie?
czy może 4 równie dobrych typerów oddających po jednym kursie 2.0 dziennie??
 
C 92

cebulka

Użytkownik
Może założenia są OK, ale w realu to się nie sprawdzi;) Pracujesz na akord z grupą kilku osób i od razu widzisz kto jest na Twoim poziomie, kto go zaniża, a kto jest najlepszy. Po co kozak ma tracić czas na &quot;poprawianie najsłabszego ogniwa&quot;? = Nikt mu za to nie zapłaci. Pracując samodzielnie osiągnie więcej niż miałby dostać z % ze wspólnej kupki. Tam gdzie są $$$ tam nie ma kolegów szczególnie w pracy;) Skoro tak to funkcjonuje w życiu to przypuszczam, że podobnie by to wyglądało i w tym systemie.
 
F 21

fraktal

Użytkownik
Może założenia są OK, ale w realu to się nie sprawdzi;) Pracujesz na akord z grupą kilku osób i od razu widzisz kto jest na Twoim poziomie, kto go zaniża, a kto jest najlepszy. Po co kozak ma tracić czas na &quot;poprawianie najsłabszego ogniwa&quot;? = Nikt mu za to nie zapłaci. Pracując samodzielnie osiągnie więcej niż miałby dostać z % ze wspólnej kupki. .
Można sukcesywnie usuwać najsłabsze ogniwa, testować kolejnych graczy do momentu, aż poziom całej grupy będzie zbliżony.
i znów pytanie retoryczne: kto prędzej zbuduje 10 razy ako 16.0??
silna grupa czy jeden dobry typer?
 
Do góry Bottom