>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

System maxikombi.

M 125

max-payne

Użytkownik
Mimo, że gram od jakiegoś czasu, nigdy nie zagłębiałem się w te systemy, i nie mogę jednej rzeczy zrozumieć.
Przyjmijmy, że robię kupon maxikombi w Fortunie. Mam 9 zdarzeń, 9 grup, po jednym zdarzeniu w każdej. Ako wynosi 40,20. Po analizie dochodzę do wniosku, że 5 z 9 zdarzeń powinno wejść. Daję 30 zł na 5 z 9. Resztę ewentualności - olewam, tzn 6 z 9 i tak dalej.
W symulacji kuponu wychodzi mi ewentualna wygrana 206 zł. Czy to jest wygrana za 5 z 9? I co jeśli wejdzie mi więcej tych meczy, np 6 z 9, a nie postawiłem ani złotówki na tę ewentualność?
Liczę, że ktoś rozwieje moje wątpliwości. ????
 
josef39 1,3K

josef39

Użytkownik
System 5z9 ma 126 kombinacji czyli to tak jakbyś postawił 126 kuponów po 5 zdarzeń w każdym.30 pln które zaplacisz jest podzielone na te 126 kuponów minus oczywiście podatek.Ewentualna wygrana 206 jest za trafienie wszystkich zdarzeń.Jeśli wytypujesz poprawnie 6 zdarzeń to trafisz 6 kuponów pięciozdarzeniowych.
 
Otrzymane punkty reputacji: +26
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Wszystko jest już dokładnie wyjaśnione, ale dodam tylko to, że wygrana w jej potocznym znaczeniu, nie zawsze oznacza wygraną tu przy wejściu 5z9 zdarzeń - w sensie odebrania większej kasy niż ją postawisz...
Grasz bowiem wszystkie 126 kombinacji systemu 5z9 ( więc i tę ew. wygrywającą ) ze stawką ~0.24zł każda, a zatem to żebyś mógł odebrać minimum 30 zł, zależeć już będzie od kursów tych trafionych minimum 5 zdarzeń.
Bo tylko policz przy kursach po @2.00 - ako to 2^5=32 a stawka 0.24zł da &quot;wygraną&quot; 6.75zł ????
czyli przy zakładanym wejściu 5z9 kursy muszą być po @2.7 jedynie dla zwrotu kosztu nadania tego systemu
Dopiero przy wejściu 6z9 takich zdarzeń z kursami po @2 wygrasz 6 kombinacji pięcioelementowych, gdyż 5z6=6
 
M 125

max-payne

Użytkownik
Dzięki za odpowiedzi. Z tego co czytam, to byłoby to dla mnie strasznie nieopłacalne. A co gdybym pododawał jeszcze jakieś mniejsze sumy na 6 z 9, 7 z 9, 8 z 9, i 9 z 9? Np odpowiednio 10 zł, 5, 2, 2?
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Kursy 9 zdarzeń dające Ci ako @40.20 czyli średnio trochę ponad @ 1.5 w każdym, są zbyt niskie do gry systemem 5z9 na 9 grup po 1 zdarzeniu, zważywszy iż po analizie oczekujesz wejścia tylko 5 z nich.
Mając 30zł na grę i te wybrane 9 zdarzeń po ok. @1.5 , zrobiłbym z nich 3 kupony o wyrównanym ako i zagrał je ze stawkami po 10zł, gdzie ew. wejście 1z3 kuponów oddaje cały koszt gry ( 1.5^3=3.375*10zł*0.88) a dopiero 2z3 daje podwojenie kasy.
 
M 125

max-payne

Użytkownik
Dzięki, wziąłem pod uwagę wasze posty, i zrobiłem inny kupon i mam pytanie.
Znowu zrobiłem 9 zdarzeń, tym razem po trochę wyższych kursach, łączne ako wynosi około 1350. Podzieliłem kupon na cztery grupy, 3 grupy po 2 zdarzenia, jedna z trzema. I planuję zagrać systemem 1 z 4 za 40 zł. Wygląda to w miarę sensownie, bowiem przy wejściu jednej grupy (nawet tej z najmniejszym kursem) jestem na plus. Jak jednak liczyć ewentualną wygraną przy wejściu np dwóch grup, zakładając, że obstawiłem tylko jedną kombinację (1 z 4)?
Josef39 odpisał mi coś na ten temat, ale nie wiem czy dobrze zrozumiałem.
Bo ja to rozumiem tak - wchodzą np dwie grupy - jedna po kursie 5,0, druga po 6,0. I moja wygrana to 10 * 5,0 + 10 * 6,0?
10, bo tyle przypada na jedną kombinację jeśli gram 40 zł na 1 z 4.
 
josef39 1,3K

josef39

Użytkownik
System 1z4 to praktycznie żaden system:to tak jakbyś zagrał 4 osobne kupony i wygrane poszczególnych kuponów się sumują.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Niestety, system 1z4 to inaczej 4 oddzielnie grane kupony tu ze stawkami po 10zł - i masz mniej pisania bo zamiast nadawać 4 kupony grasz je na jednym.
Tak więc przy 1z4 nic się oczywiście nie sumuje - gdy ew. trafisz 2 grupy, wygraną będzie stanowiła dodana do siebie kwota z każdego z tych trafionych kuponów.
Dopiero wybór systemu 2z4 powodowałby przy tym wejściu 2z4 mnożenie ako obu tych trafionych bloków.
 
Do góry Bottom