>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Szwecja (Allsvenskan | Superettan) - 2013/2014

Status
Zamknięty.
szef-elity 20,8K

szef-elity

Użytkownik
Helsingborg wygra ligę 7 5/10 bet365
Dla mnie w tym roku Elfsborg nie obroni tytułu, a spore szanse daje Helsingborgowi.
Mają mocną kadrę, jeśli ktoś dojdzie do ataku teraz lub w połowie sezonu mogą potwórzyc sukces z sezonu 2011.
Zagrałem EW, bo dla mnie zajmią miejsca 1-2 w lidze.
Ponadto dorzucę kogoś Malmo albo AIK w trakcie sezonu (może Hacken)
http://screenshooter.net/8920115/pwcogkr
Helsingborg - Djurgarden 1,97 pinnacle 5/10
Helsingborg u siebie przegrał tylko jedno spotkanie rok temu.
Djurgarden bardzo często remisowało, miało serię kilku remisów pod rząd z wynikiem 1-1, ( w tym z Helsingborgiem)
na 12 kolejnych spotkań zremisowało 10, wygrało 2.
Przed tym sezonem stracili na swojej sile i choc Bedoya może nie zagrac w tym spotkaniu gram na gospodarzy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
L 51

legionista880

Użytkownik
Helsy do mistrza beda mialy jeden problem, po obu rundach stracili chyba najlepszych napastnikow w lidze Finbogassona do Heren i Djudrdic wrocil z wypozyczenia do Hauge i poszedl grac do Niemiec takze bedzie baaardzo trudno, liga jest wyrownana a dla mnie tez Elfy nie obronia tytulu niesamowicie farcili w koncowce sezonu rywale ile razy kopali po slupkach i poprzeczkach nie moge zliczyc, dla mnie wygra AIK po 5,5 ale Hacken po 14 tez wyglada ladnie
 
szef-elity 20,8K

szef-elity

Użytkownik
Hacken (-0,25) - IFK 2,2 4,5/10 Sbobet ⛔
Hacken znowu straciło najlepszego strzelca, a ma sporo utalentowanych graczy w ataku,
mocną linię pomocy i świetne wyniki na własnym stadionie.
Rok temu pokonali tu 5-0 Malmo na rozpoczęcie sezonu, dziś spodziewam się również dobrego startu sezonu.
IFK gra lepiej niż na początku zeszłego sezonu, ale na wyjazdach zawsze grają przeciętnie,
rok temu wygrali z Hacken 2-1 tutaj, dziś to się nie powtórzy.
 
gozer 35

gozer

Użytkownik
MECZ: Gefle-Atvidabergs
KRAJ/LIGA: Allsvenskan
TYP: over 2.5
KURS: 2.35
BUK: Bet365
STAWKA: 4/10
Oglądałem wiele spotkań Atvidabergs w tamtym sezonie i grali fajną piłkę, ale też dziura z tyłu w obronie. Mają znakomitego strzelca w składzie - Prodella. Zobaczymy jak sobie teraz poradzą. Co do transferów to Atvi straciło ważnych obrońców - Nilssona i Arvidssona. Do klubu przyszło kilku graczy, nie sądzę żeby byli wzmocnieniami. Gefle transfery też skromne. Szkielet z tamtego sezonu został. W tamtym sezonie u siebie Atvi wygrało 6-1 na wyjeździe 2-1. Dla mnie ten kurs jest przesadzony.
 
G 49

gazda-stach

Użytkownik
Nie wiem czy to moja wina, czy ma to coś wspólnego z założonym niedawno kontem, ale forum działa z większym opóźnieniem niż drogowcy. (Forum przynajmniej nie zgarnia śniegu na samochód i bramę :razz ????
Do rzeczy. Nie mam już czasu, ani ochoty 2x pisać tak obszernie.
Po pierwsze - Szef Elity - urwałeś się z choinki chyba, albo, zażartowałeś dzień wcześniej niż to wypada.
Tak czy inaczej wczorajszy mecz Hacken z IFK nie odbył się na stadionie górników. Więc wszystkie banialuki typu: dobrze grają u siebie, rok temu pokonali Malmo, i to 5:0 między bajki wsadzić należy. Dwa: jeśli utalentowani to młodzi? Jeśli tak to śpieszę z informacją, że Hacken ma najstarszą kadrę w lidze.
Co do mistrza to wiadomo: Elfsborg, AIK, Malmo, HIF to faworyci. Nie wiem dlaczego Hacken jest tak wysoko u buków. Dla mnie na podium skończy IFK Goteborg.
Na dzisiaj: Mjallby - Norrkoping Typ: 2 DNB Kurs: 2.15 Buk: WH
Do dubla/ako X2 po @1.57
Wielce nieprawdopodobne wydaje się aby Norrki to przegrały. Poważnie traktują ten mecz. Mjallby nie w pełnym zestawieniu, H2H bardzo optymistyczne dla gości. Stawka 3/10 - w końcu pierwsza kolejka.
Dzisiaj Malmo jeśli wygra to niewiele. Przynajmniej wiele na to wskazuje. 2:0/1:0. I to gole w drugiej połowie padną. Malmo problemy w defensywie, na pewno usposobione ofensywnie, gra Ivo Pekalski, a to połowa sukcesu. Goście autobus w polu karnym. Jakaś kontra? (nie sądzę). Ale nie powinno być pogromu typu 4:0, chyba, że dzień konia będą mieć.
Elfsborg z dziurami w obronie. Może paść każdy wynik. W kontekście braków under wydaje się prawdopodobny, under 1.5 gości także.
Kolejne dwa mecze to no bet. Gefle u siebie nie straci wiele, ale i nie strzeli. Under.
A Osters u drugiego beniaminka wygrać nie powinno.

Tyle, na zakończenie pierwszej kolejki.
Udanego sezonu, GL!
 
G 49

gazda-stach

Użytkownik
David Wiklander nie może zapamiętać tego meczu dobrze. Bramka samobójcza, czerwona kartka.. co nie zmienia faktu, że jego drużyna wygrała 1:2 z Mjallby.
Norrki bardzo dojrzała, fajna gra. W środku pola dominacja, dobre akcje skrzydłami. Powalczą o powtórkę rewelacyjnego, piątego miejsca w poprzednim sezonie.
DNB :grin: X2 :grin:
Gefle i Atvidaberg stworzyły wyrównane widowisko. W meczu rewanżowym będzie pewnie w drugą stronę.. z nawiązką. Under izzi :grin:
Malmo, tak jak się spodziewałem, zaatakowało. Halmstad - i dla nich wielki plus - nie cofnęło się tak jak wszyscy przewidywali. Dobrze na tym wyszli. Malmo miażdżąca przewaga, ale za bardzo indywidualnie, sporo strzałów z nieprzygotowanych pozycji, 2 linia za kilka meczy będzie bardzo groźna. Na plus bramkarz HBK. Malmo nie wygrało :grin: i ciekaw jestem jak zagrają z Atvidaberg na wyjeździe.
PS. Murawa w Malmo w opłakanym stanie.
Mecze w Boras i Sztokholmie zostały. Dla zabawy: 1:1 i 2:1.
Pozdrawiam!
 
szef-elity 20,8K

szef-elity

Użytkownik
O tym, że mecz będzie rozgrywany na neutralnym stadionie dowiedziałem się jak odpaliłem streama akurat,
szkoda, że był to stadion IFK :]
Utalentowani są El Kabir oraz Nasiru i to oni grają jako następcy Ranegiego oraz Warisa ????
 
G 49

gazda-stach

Użytkownik
Przecież to nie był stadion IFK..
Nasiru? Chodzi zapewne o N.Mohammed, no i El Kabir. Ten drugi ma już 24 lata, sezon temu rozegrał 186 min w Mjallby zaledwie. To już jest rzecz względna &#39;ten utalentowany&#39;, &#39;ten dobry&#39;, &#39;ten słaby&#39;. Zobaczymy co będą znaczyć dla górników. Mohammed z pewnością daje nadzieje ????
Tak czy inaczej mecz rozegrany na terenie neutralnym, czyli ani nie IFK ani nie Hacken było gospodarzem &#39;tak na prawdę&#39;, bo oficjalnie Hacken podejmowało IFK.
No nic, pozdrawiam i powodzenia.
Elfsborg ciśnie na razie!
 
G 49

gazda-stach

Użytkownik
Chopocku kolorowy.. po co dalej upierasz się na swoim?
Nawet w tej wikipedii, do której linka podałeś, napisane jest wyraźne: Klub - brak
Na stronie nie ma nawet słowa o IFK, Hacken, czy GAIS, Orgryte, a nawet Qviding (To wszystkie kluby z Goteborga). To, że stadion leży w Goteborgu, a drużyna nazywa się IFK Goteborg to nie oznacza, że stadion jest jej.
Ja nie mogę wrzucać linków (bo nie mam limitu postów). Ale wpisz sobie IFK Goteborg w gogle, kliknij w link do wikipedii i tam jest informacja na temat stadionu tej drużyny. Zapewniam Cię, że to nie będzie stadion opisany w linku podanym przez Ciebie. Pomijam kwestie posługiwania się wikipedią w takich sprawach..
Zdaje się, że typowanie pierwszej kolejki po stawce 4.5/10 obliguje w jakiś sposób do znajomości danej ligi/kraju itd. Rozumiem przeoczenie, pomyłkę. Każdemu może się zdarzyć. Ale jest 2 dni po meczu a Ty nadal mylisz stadiony, podajesz mi linki i wmawiasz mi, że pomyliłem stadiony. Oglądałem mecz Hacken z IFK i oglądałem nie jeden, nie dwa mecze, w którym gospodarzem był zespół IFK. Uwierz, że anturaż jest zupełnie inny.
Mam nadzieję, że dyskusja na temat stadionu została zakończona.
 
G 49

gazda-stach

Użytkownik
Tak na szybko, bo czasu wiele nie mam.
Dzisiaj puchary w Szwecji. Nie wiem czy to prezent na święta. Słowo za które nie ręczę to &#39;święta&#39; a nie prezent. Bo ten jest, zdecydowanie.
Puchar Szwecji, ćwierćfinały.
Nie będę się bawił w jednostki, opisywanie. Podam przykład z Bet365.
Kto wygra cały Puchar?
Helsingborg - kurs - 5.00
Mecz Helsingborga z IFK Goteborg - kurs na win gospodarzy - 2.0
Drużyn zostało 8. Jedyna drużyna, która może im zagrozić to Norrki, które grają jutro.
Surebetów można ułożyć wiele, ale to każdy potrafi, dlatego sztucznie stat nie będę nabijał. Pokombinujcie :p [może zrobią zwroty? ]
Kolejny mecz na dzisiaj, obok HIF - IFK, to Falkenbergs z Orgryte.
Felki na 20 min przed końcem barażowego meczu o utrzymanie w Suppertan sezon temu byli na przegranej pozycji. Wyciągnęli z kelnerami jakimiś na 2:1 (pierwszy mecz 0:0) i się utrzymali. Orgryte to zespół, który będzie beniaminkiem w Suppertan, ale.. w 2009 roku grali w Allsvenskan i spadli. W 2010 roku skończyli sezon w środku tabeli, na 9 miejscu na zapleczu Ekstraklasy. Niestety, sytuacje pozasportowe spowodowały, że zostali zdegradowani o ligę niżej. W 2011 byli o 2 pkt od baraży o awans, a wiadomo, że zespół był zdziesiątkowany. W ubiegłym roku wygrali w cuglach ligę i dzisiaj są - przed sezonem, dywagacje, wiadomo - na ok. 10 miejscu w lidze. Fellki? 13-15. Znów o utrzymanie będą się bić. I puchary im niepotrzebne.
Ale to nie tak, że oni odpuszczają. Po prostu są słabsi.
Ktoś powie, że grają u siebie. Tylko, że nie grają.
Mecz rozgrywany w hali, z dala zarówno od Goteborga(Orgryte) jak i gospodarzy(oficjalnie). Fellki już coś mówią, że inaczej się gra na hali, że oświetlenie niby fajne, ale to nie to samo itd. itd. Orgryte bardzo poważnie traktuje ten mecz.
Typ: 2 DNB
Kurs: 2.25
Stawka: 6/10
Buk: BetWay i kupę innych
Oczywiście samo win, czy inne kombinacje wchodzą w grę.
Jeśli chodzi o mecz HIF z IFK to faworyci gospodarze, wiadomo. &#39;Problemy&#39; - ale przez małe &#39;p&#39; - większe ze składem mają goście. Mecz w tym wypadku normalnie, u gospodarzy. Z racji protestu na godzinę rozgrywania meczu w pierwszej połowie kibiców gospodarzy nie będzie. HIF raczej awansuje.. obie powinny strzelić..
GL!
 
G 49

gazda-stach

Użytkownik
Typ: 2 DNB
Kurs: 2.25
Stawka: 6/10
FT: 0:1 :grin:
Pierwsza kolejka Superettan: Felki grają na wyjeździe w Goteborgu z dzisiejszym zwycięzcą. Skoro w hali przegrać potrafią jako &#39;gospodarze&#39; to i na prawie 19-tysięczniku - Nya Gamla Ullevi w (wielkim?) powrocie po 2 latach Orgryte. Kurs powyżej 2, pewnie spadnie. Polecam już dziś! ????
W drugim meczu IFK wygrywa z HIF na ich śmiechach 0:1 i zalicza awans. Jeśli ktoś pograł odpowiednio win w tym meczu i zwycięzcę całego pucharu to ma piękny i pewny zysk.
Jutro dwa kolejne ćwierćfinały.
 
G 49

gazda-stach

Użytkownik
Mecz: AIK - Syrianska
Typ: 1 (-1 AH)
Kurs: 1.67
Buk: 188BET (i kupe innych)
Stawka: 8/10
Analiza: Kebaby przegrały u siebie z Kalmar (czyli z nikim mocnym) 3:0 u siebie na dywanie. Jutro mecz w Solnej, na nowym stadionie, pod zamkniętym dachem, +40 000 kibiców już jest pewne. Tutaj braki, absencje ważne nie są. Tutaj jest różnica poziomów wielka. AIK na pewno bez Goitoma, Kebaby wyleczyły 2 graczy w ostatniej chwili podobno (czy to zasłona dymna, czy faktycznie zagrają – nie wiem) Nie mniej znaczenia to nie ma. 1:0 / 2:1 to jest minimalny wymiar kary biorąc pod uwagę dzień konia gości. AIK naprawdę fajnie zagrał w Boras, na dywanie, z Elfsborgiem, mają taki kapitał zepną
poślady i .. zresztą o czym tu mowa. Pewna wygrana AIK!

Mecz: IFK - BP
Typ: 1 (-1 AH)
Kurs: 1.67
Buk: 12BET (i kupe innych)
Stawka: 8/10
Analiza: IFK do tej pory chyba najlepsze wrażenie robi. Wygrali w Debrach z Hacken, nie u siebie 3:0, wygrali na wyjeździe z HIF w pucharze. Cztery gole, czyste konto. Fajnie. Jutro pierwszy mecz u siebie, czyli mobilizacja musi być, pamiętam poprzednie sezony.. słabe starty w lidze skreślały szanse na dobry wynik w całym sezonie. Teraz błędu tego nie popełnią. Ktoś powie: grali na wyjeździe w lidze, potem w pucharze, teraz u siebie. Prawda jest taka, że grali w Goteborgu, potem 2h od Goteborga i znów w Goteborgu. A pierwszy (wyjazdowy) od trzeciego (domowy) obiektu na jakim grali w tym sezonie dzieli.. 300metrów.
Co ważne. Wracają: Pontus Farnerud, Emil Salomonsson, Robin Söder, Hjalmar Jonsson. Ten ostatni z maską będzie grał (ostatnio, swoją drogą, to się modne zrobiło). Wracają nie jakieś pionki, czy ‘zapchaj dziura’ a pełnowartościowi gracze, którzy (wszyscy) nie grali z HIF, a część nawet z Hacken.
BP to faworyci.. do spadku, główni. W pierwszym meczu (u siebie, 2:2, z Osters) łatwo było odczytać ich taktykę: psim swędem. Nie wierzę w to, że są w stanie po raz kolejny tak się prześlizgnąć, tym bardziej no boisku rywala. Osters tydzień temu nie przycisnęło, zabrakło im wyrachowania. BP 2x gonili wynik, skończyło się na 2:2, ale i mecz i statystyki pod dyktando gości. Typ inny być nie może: zwycięstwo gospodarzy. Dla Bjarsmyrsa to będzie dwusetny mecz w najwyższej klasie rozgrywkowej, nie spieprzą mu tego.

Mecz: Halmstad – Elfsborg
Typ: 2
Kurs: 2.0
Buk: 12BET
Stawka: 4/10
Analiza: Elfsborg dalej z problemami, które im grać nie przeszkadzają, jak się okazuje. Trzymają pełną pakę na IFK Goteborg, w następnej kolejce, u siebie. Przynajmniej tak twierdzą, a ja im wierzę. Oglądałem mecze tych drużyn w pierwszej kolejce (jak każdej) wiem na co je stać. HBK wywiózł punkt z Malmo, w Boras też remis, z AIK. Elfsborg nie straci znów pkt, mają w perspektywie mecz z IFK. HBK im leży. @3.55 dają za EH na gości i można/trzeba spróbować!

Mecz: Kalmar – Hacken
Typ: 2 DNB
Kurs: 1.91
Buk: Bwin
Stawka: 3/10
Analiza: Tutaj trzeba mi zaufać/nie zaufać i zagrać/nie zagrać. Hacken, mimo, że nie jestem ich entuzjastą jest duże lepszą drużyną od Kalmar. Mimo, że Kalmar z 6 braków jeden wyleczyło, więc ma 5. Mimo, że Kalmar w środku tygodnia stracił obrońcę podstawowego, który jutro zagra. Mimo, że Kalmar w ostatnich latach radzi sobie z Hacken nieźle. Mimo, że Hacken przegrało 3:0 a Kalmar wygrało 3:0 (z Kebabami, nie wiem czy liczyć, czy po prostu to przypisać jako pewnik – kto oglądał ten wie o czym mówie – pewnie nikt). Mimo wszystko.. Hacken nie może przegrać tego meczu, i już. Strata 6 pkt do lidera po 2 kolejkach to masakra (nie żebym im tego nie życzył..) i do niej nie dopuszczą. Stadion Ptaka, po ubiegłorocznym debiucie, teraz częściej będzie oddawał pkt, zacznie już jutro. Delikutaśnie DNB + 0:1 dla Hacken @8.0. Polecam.

Superettan jutro, jeśli dam radę.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
G 49

gazda-stach

Użytkownik
Mecz: Ljungskile - Hammarby
Typ: 2
Kurs: 1.95
Buk: Stan James
Stawka: 3/10
Analiza: Zapytajcie kogokolwiek w Ljungskile: Kto awansuje do Allsvenskan w tym sezonie? Wszyscy wymienią: Hammarby. Gospodarze z brakami, ty usprawiedliwiają ewentualny spadek, a już na pewno walkę do samego końca o utrzymanie. ‘Trzeba walczyć’, ‘łatwo nie będzie’, ‘może się uda’ itd. Mecz w Boras, czyli obie drużyny na wyjeździe. Sztuczna murawa. Co premiuje bardziej doświadczoną drużynę Bajen. ‘Gospodarze’ w pucharze: 2:1, 5:1, 7:1.. w dupe.. wszystko. Dwa mecze na sztucznej nawierzchni. Te 5:1 (w Boras) i 7:1 u siebie (w mieście, nie na stadionie). Jeśli Hammarby nie wygra to tylko i wyłącznie przez niespodzianko-sensacje.

Mecz: Angelholm – Brage
Typ: X2
Kurs: 1.8
Buk: Bet365
Stawka: 2/10
Analiza: Brage to 4-5-6 zespół jeśli chodzi o siłę w lidze. Gospodarze poniżej środka tabeli. Dla mnie kursy powinny być bardziej wyrównane. Brage się wykurowało, przede wszystkim wrócił Sandberg do linii defensywnej. Gospodarze wyprzedani właściwie w przerwie, nie ma najlepszego strzelca chociażby, ściągnięci ‘młodzi utalentowani’ Czyli zamiast 17 bramek na sezon będzie w porywach 5. Mają, obiektywnie mówiąc, solidną obronę, w miarę doświadczoną i to im da spokój w kontekście całego sezonu, ale jeśli chodzi o ofensywę, to ja tam potencjału nie widzę. Brage jest w stanie wywieźć co najmniej 1pkt. Warto spróbować. 2/10. No i coś w stronę undera można, ale to już zabawy na live raczej.

GIF z Sordą chyba odpuszczam. Dobre kursy. Sztuczna murawa i problemy ze zdrowiem Thelina na korzyść gospodarzy, ale Thelina będą chcieć wystawić w pierwszym składzie (nie wiem czy się zdecydują, ja bym mu dał wolne i dopiero na kolejne – zdecydowanie łatwiejsze - mecze wpuścił). Gospodarze, spadkowicze, nie wiadomo jak zagrają o awans będą się bić z Orebro i Hammarby, ja ich tam widzę na 3-4 miejscu. Z Landskroną się pobija o miejsce barażowe. Dla zabawy: 1 (-2.5) po kursie 5.75 .. pewnie 3:1 będzie, hehe

Pozdrawiam!
 
G 49

gazda-stach

Użytkownik
Mecze startujące o 15:00 za nami.
IFK Goteborg wygrywa 2:0 marnując karnego, strzelając w słupek, nie wykorzystując sytuacji sam na sam (+ minięty bramkarz), pokrzywdzone brakiem karnego (ale ten 2, niewykorzystany, za to naciągany). Goście nie mieli siły już po 60 min wracać linią pomocy, robiła się przerwa ok 30 metrów między obroną a pomocą. BP potwierdza, że jest głównym faworytem do spadku. Kibice przez 85 min zagłuszali komentatora - bajka.
Kibice, pod dachem, AIKu raczej gwizdali. Głowy nie dam, bo 2strimy bez dźwięku, ale klaskać na to co grali trudno by było. Po 15 min ogarnęli się (bo zakładam, że zbyt emocjonalnie podeszli do meczu, otwarcie stadionu, dach itd.) i cisnęli Kebaby zdecydowanie. 2x sytuacja, w której piłka mija bramkarza, ten bezradny, ale piłka trafia w słupek. Ogromna przewaga techniczna AIKu, ale co z tego. Goście fajnie zagrali, mądrze. Faule na 35-40metrze. Bez zagrożenia, a sami nieźle kontrowali. Ładnie grał Turina, znany niektórym z Poznania. Padł gol zresztą dla AIKu, ale spalony (nie wiem czy słusznie). Spętane nogi, stres.. nie wiem co przeszkodziło gospodarzom wygrać. Myśląc o mistrzostwie, grając u siebie, z takim rywalem nie mogą gubić pkt.
W Superettan Brage spokojnie wygrywa 0:2 na wyjeździe + Sorda robi niebywałą rzecz u spadkowicza - wygrywa 0:3. A mecz wydawał się wyrównany.
Bajen na razie ciśnie niemiłosiernie Ljungskile, wiele z tego nie wynika, na razie. Sporo kartek (6) do przerwy.
O 17:30 dwa kolejne mecze, goście powinni wyjeżdżać zadowoleni.
 
szef-elity 20,8K

szef-elity

Użytkownik
Norrkoping - Gefle 1,96 ibc 4/10 ✅
Wiem, że gospodarze grali na tygodniu mecz pucharowy i nie była to łatwa przeprawa,
ale bardzo podoba mi się ich odpowiedzialna gra w obronie
oraz postawa u siebie, w tamtym sezonie przegrali tylko 3 mecze u siebie.
Goście poza domem grali przyzwoicie, ale dla mnie tu przegrają,
mimo tego, że rok temu wygrali szczęśliwie 1-0 tutaj.
Malmo - Kalmar 1,7 8/10 bah
Hacken - Djurgarden 1,85 8/10 bah
Dla mnie te kursy to pomyłka, dlatego zagrałem mocniej.
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
G 49

gazda-stach

Użytkownik
Oba typy &#39;długoterminowe&#39; wydają się pewne. Zobaczymy co dzisiaj pokaże DIF. Kalmar poza stadionem ptaka, tym bardziej w Malmo.. izzi win ????
Mecz: Djurgarden – Mjallby
Typ: 1
Kurs: 1.8
Buk: BetWay
Stawka: 6/10
Analiza: Nie rozumiem dlaczego kursy się wahają. Powinny zjeżdżać na dół od wczoraj. Na korzyść gości: czwartkowy mecz pucharowy DIF. Koniec. Goście osłabieni, bardzo. Do kontuzji, które były doszły kolejne (dwaj kontuzjowani w poprzednim meczu nie wystąpią, chociażby). W napadzie będzie biegał jeden Markus Ekenberg i alternatywy nie ma. DIF po tym meczu ma w kalendarzu wyjazdowy mecz z Hacken i Elfsborgiem, przegrali pierwszy mecz i tutaj determinacja będzie na wysokim poziomie. Historia gier między tymi zespołami kontrowersyjna. Jeśli temu zaufać to wychodzi nam kolejny plus po stronie gospodarzy. Mjallby premierowy pkt w lidze zdobędzie dopiero w 4 kolejce, zanosi się. Dla odważnych @3.1 EH -1.5. Dlaczego nie?

Mecz: Norrkoping – Gefle
Typ: Norrkoping wygra do zera
Kurs: 2.87
Buk: Bet365
Stawka: 3/10
Analiza: Każdy wie jak ten mecz będzie wyglądał. Gefle na własnej połowie, czeka na kontrę, zero własnej inicjatywy, może się uda może nie. Nie mają podstawowego obrońcy (ale nie było go też w pierwszym meczu) i jakiegoś młokosa w ataku co ostatnio pokazał się na 3 czy 5 min. Gospodarze bez rezerwowego bramkarza, strzelca bramki samobójczej + czerwona karta w meczu z Mjallby oraz bez, małoistotnych, Lawana i Chorwata Tkalcica. W zasadzie braki nie mają większego znaczenia. Norrki to bardzo solidna drużyna, nie widziałem meczu pucharowego, przegrali po karnych, ale w 120min gola nie stracili. Z Mjallby sami sobie wbili. Gefle to ultra defensywna drużyna, szczególnie na wyjazdach. Wszystko rozstrzygnie się w aspekcie skuteczności. Kontr w przypadku gości i dobrych, klarownych sytuacji w przypadku gospodarzy. Jak Gefle strzeli to nie sądzę aby Norki były w stanie 2 gole zdobyć stąd moja propozycja wydaje się optymalizować ew. zyski z minimalnym ryzykiem. Wynik 3:1/2:1 mało prawdopodobny. Under? Jak najbardziej.

Mecz: Osters – Helsingborg
Typ: 2DNB
Kurs: 1.75
Buk: Pinn
Stawka: 5/10
Analiza: Chyba najciekawszy mecz dzisiaj w Allsvenskan. Goście bez Gashiego i Uronena. Tylko ten pierwszy to problem. Podstawowy gracz. Nie grał już w pucharze z IFK. Chory. Wirus jakiś. Goście w takim samym zestawieniu co w meczu inauguracyjnym. Osters miał jeden dzień odpoczynku dzień po meczu pucharowym. Najważniejsza sprawa to chyba to, że trenerem gości jest Roar Hansen, który w ubiegłym sezonie wygrał Superettan i awansował do Allsvenskan z … Osters. HIF tego meczu przegrać nie może. IFK w pucharze sporo szczęścia miało, dowieźli 1:0 z początkowych minut. Ale ofensywa HIF robi wrażenie. Osters dominowało przez większą część gry BP, ale co z tego, jak najgorzej – do tej pory – spisująca się drużyna w lidze wbiła im 2 gole doprowadzając dwukrotnie do remisu. W czwartek w pucharze z Sirusem tylko 2:1. BTS też polecam.

W superettan Orebro gra u siebie z Varnamo. Kursy podskoczyły już do 1.5 na gospodarzy i można pograć. Dwaj spadkowicze już przegrali, ale trzeci – raz – że jest najsilniejszy, dwa – mają najsłabszego rywala. Zespoły grały ze sobą miesiąc temu i faworyci wygrali 2:0. 3/10 (biorąc pod uwagę pierwszą kolejkę). Na live można się przyczaić, bo na pewno będzie dobra okazja. Mecz podobny do Norrkoping – Gefle, tylko, że goście nie mają tak dobrej – proporcjonalnie – obrony.

Pozdrawiam!
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
nicolante 149

nicolante

Użytkownik
Helsinborg -0,25 2,14 7/10 over 2,25 1,85

Helsinborg ten sezonu bez puchara bede walczyc o mistrz juz 1 kolejka wygrali bardzo latwy ze Djiugardena a jej trenier dobrze znasz Osters bo traionowac sezon temu dla mnie Helsinborg jest druzyna kto potrafie zagrac wiazdowi match dzis bede latwo wygrac 1-2 1-3 dlatego zagrauem nawet over 2,25


ps. Szef Elita a czemu nie zagraues Helsinborga a wole Norkepinga ? ;)
 
G 49

gazda-stach

Użytkownik
Ostatnie otwarcie.. się rozpisywali w Szwecji.. No to go zapamiętają ????
Zaraz po golu dla Mjallby idioci/kibice Djurgarden postanowili rzucić szklaną (!) butelką na boisko trafiając (!) zawodnika drużyny przeciwnej. Co mnie zastanawiało to długi czas podejmowania decyzji o niedokończeniu meczu dzisiaj (ok 50 min). Po zajściu oczywiście w eskorcie policji sędziwie i zawodnicy udali się do szatni.
Co do wyników. Norrki. Dzisiaj strasznie mnie rozczarowały. Fajnie, strzelili gola, mieli wszystko pod kontrolą, ale dali się stłamsić i stracili gola. Nie wiem za co czerwona kartka dla zawodnika gości. Pociągał za koszulkę 35 metrów od bramki. Prawa tez taka, że 2 karne, a jeden to na pewno, z Jastrzębia Zdroju to widziałem :p, dla gospodarzy miały być.
2:1, Szefuńcio się wstrzelił, ja nie.
Helsingborg frajersko traci bramkę na remis w ostatnich minutach, a cisnęli ładnie.. zwrot.
Orebro wygrywa jak przed miesiącem - 2:0.
DIF - Mjallby oczywiście zwrot.
Jutro TFF z Orgryte. Rewanż za mecz w środę w pucharze? Nie sądzę.
(jutro uzupełnię ✅ i ⛔ przy typach - dopiero dzisiaj spełniłem wymóg10 postów na forum)
 
G 49

gazda-stach

Użytkownik
Trudno uwierzyć w to, że Orgryte przegra pierwszy mecz u siebie. Trudno też, mimo wszystko, stawiać na nich w obliczu nie plagi kontuzji, ale na pewno w obliczu wyrwania solidnego trzonowca.
Adam Rosen, 22letni obrońca zostanie zastąpionym, 19 latkiem(Azulay), który przybył z IFK Goteborg, w którym zagrał.. 1 minutę. Nie zagra też Filip Hollander, który w meczu pucharowy, z FFF, właśnie doznał jakiś ataków serca. Inni nieobecni to 17latkowie.
FFF w takim samym zestawieniu jak w pucharze, nawet ławka taka sama.
Dla mnie nadal faworytami są gospodarze. Własny stadion, mimo wszystko lepsza karda (ale już nie tak!).
Bardziej prawdopodobny staje się over, ale ja dzisiaj tutaj odpuszczam, może na live się coś trafi.
Prawda jest też taka, że gospodarze przegrać nie mogą. Maja trudny kalendarz na początek, w przeciwieństwie do Falkenberg. No ale na tym trudno budować typy :razz:
E: Miałem te plusy i minusy wstawić, ale z tego co widzę, niestety, po jakimś czasie &#39;umiera&#39; opcja edycji postów.. tak czy inaczej pojawi się u mnie w podpisie statyka typów, no i od teraz regularnie, albo zielony plusik (oby), albo czerwony minusik wstawiał będę. Wcześniej nie mogłem. I już! :p
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom