>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Szybki powrót do zdrowia po kontuzji

trackbank 1,8K

trackbank

Użytkownik
Nie widziałem takiego tematu ,zakładam go zmyślą o osobach np po operacjach itp. dzielić się informacjami jak szybko powrócić do sportu po kontuzji .I zwykłe choróbska jak sobie znim radzić wiadomo najlepiej do lekarza ale nie raz nie ma opcji.
Idzie zima to wiadomo czosnek ,herbata z miodem itp.
A ja mam takie pytanie ma ktoś domowy sposób na ból gardła ? do lekarza nie poszedłem dusi mnie strasznie aż ropą(?) pluje.
 
fox71 2,2K

fox71

Forum VIP
Płukanie wodą z sola ,stare babcine sposoby ,temperatura wody taka ,abys sobie gardła nie poparzył.Sól ma właściwości bakteriostatyczne znane od lat.
 
b_r_u_t_u_s 229

b_r_u_t_u_s

Użytkownik
Ja wkładam do zamrażarki piwko jak jest na etapie zamarzania (&quot;wytwarzają się kryształki lodu&quot;) to pije sobie powoli ale non stop bez przerwy (|trochę boli |) po max 2 zabiegach jestem jak nowo narodzony na następny dzień .
Mi pomaga /
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Tak jak mówi fox71 płukanie wody z solą. Mi zawsze pomaga.
Hehe Brutus muszą to kiedyś wypróbować ????
A jak czuje że mnie łapie jakieś przeziębienie to nie ma mocnych na to. Wypijam jedną szklankę i przed spaniem kolejną. Rano nie ma śladów przeziębienia
 
trackbank 1,8K

trackbank

Użytkownik
właśnie się dowiedziałem że można solą i sodą spróbuje tego choć zdaję mi się że to coś grubszego.Dzięki za odpowiedzi
 
trackbank 1,8K

trackbank

Użytkownik
Jeśli chodzi o płukanie gardła to jeszcze można szałwią (takie zioło), mi kiedyś pomagało ;)
Szałwią płukałem jak mnie ząb bolał ale dobrze wiedzieć że na gardło pomaga.

i mam pytanie co polecacie na wzmocnienie stawów?
 
L 209

lukbor10

Użytkownik
Szałwią płukałem jak mnie ząb bolał ale dobrze wiedzieć że na gardło pomaga.

i mam pytanie co polecacie na wzmocnienie stawów?
profilaktycznie, non stop suplementacja glukozaminą.
oprócz tego swietna kuracja jest na suplemencie &quot;Animal flex&quot;
 
trackbank 1,8K

trackbank

Użytkownik
profilaktycznie, non stop suplementacja glukozaminą.
oprócz tego swietna kuracja jest na suplemencie &quot;Animal flex&quot;
za 44saszetki 119zł opłaca się?
słyszałem o tym już jakiś czas temu ale nie testowałem jeszcze ,czas najwyższy opinie ma pozytywne
 
boberek34 0

boberek34

Użytkownik
Panowie, tydzień temu w środę miałem lekki wypadek podczas gry w piłkę. Zderzyliśmy się z kolegą kolanami. Początkowo było ok, ale po 2-3 godzinach noga mi spuchła od uda do piszczela. Na pogotowiu zrobili mi punkcję, bo krew się w kolanie zebrała i włożyli nogę w gips, ponieważ jakieś lekkie skręcenie zauważyli.
Gips mam zdejmowany dokładnie za tydzień. Miał ktoś podobny przypadek? Czy po tym łatwo wrócić do zdrowia? Jak z uprawianiem sportu?
 
wujo 360

wujo

Użytkownik
Kolano to wszystko zależy co dokładnie w nim się posypało.
80% urazów wyleczysz przez artroskopie bezproblemowo wrócisz do sportu.
Jeśli jednak np (najgorsze co może być) uszczerbiłeś chrząstkę kłykciową... to operacja prywatnie 20tyś albo koniec ze sportem i dłuuuga rehabilitacja - nie polecam.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Ogólnie przy kontuzjach kolana radziłbym bardzo powoli sie ponownie wprowadzac do sportu. JEsli masz np zagrac za 2 tyg to zacznij wtedy lekko biegac ale nie graj.
Bardzo powoli i rozsadnie.
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Panowie, tydzień temu w środę miałem lekki wypadek podczas gry w piłkę. Zderzyliśmy się z kolegą kolanami. Początkowo było ok, ale po 2-3 godzinach noga mi spuchła od uda do piszczela. Na pogotowiu zrobili mi punkcję, bo krew się w kolanie zebrała i włożyli nogę w gips, ponieważ jakieś lekkie skręcenie zauważyli.

Gips mam zdejmowany dokładnie za tydzień. Miał ktoś podobny przypadek? Czy po tym łatwo wrócić do zdrowia? Jak z uprawianiem sportu?
nic ci nie będzie, krótki proces rehabilitacyjny i powrót do zdrowia
 
szybkijony 2

szybkijony

Użytkownik
Od pewnego czasu mam problem z plecami , trenuje 4 razy w tygodniu po 1,5 -2 h piłkę nożna i najbardziej sprawia mi bół gdy strzelam ( prawą , lewą nogą ) Przechodzi ten ból po tym jak dobrze sie rozgrzeje tak po 40 min treningu jak juz intensywniej pracuje organizm . Miał może ktoś taki przypadek , często też przeszkadza mi w codziennym sprawach
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Od pewnego czasu mam problem z plecami , trenuje 4 razy w tygodniu po 1,5 -2 h piłkę nożna i najbardziej sprawia mi bół gdy strzelam ( prawą , lewą nogą ) Przechodzi ten ból po tym jak dobrze sie rozgrzeje tak po 40 min treningu jak juz intensywniej pracuje organizm . Miał może ktoś taki przypadek , często też przeszkadza mi w codziennym sprawach
Moj kumpel z druzyny mial podobnie czesto sie poswiecal wrocil na wazniejszy mecz i po takim musial odbyc 2 tyg rehabilitacji. RAdze udac sie do specjalisty i w razie jak sadze koniecznosci podjac rehabilitacje.
 
szybkijony 2

szybkijony

Użytkownik
A wiesz co dokładnie mu dolegało ? Bo z 1 miesiąc temu byłem u lekarza sportowego to dała mi tabletki przeciwzapalne , nic one nie pomogły wiec jeszcze raz się wybiorę . Może skieruje mnie na zdjęcie i coś więcej będzie widać . Na czwartek sie umówiłem , jak nie zapomnę to napisze co mi jest .
 
trackbank 1,8K

trackbank

Użytkownik
Z nogami głównie kolanami nie ma przeproś trzeba poczekać aż się wszystko zregeneruje ja osobiście jestem bez 2 więzadeł ale daje radę czekam na rekonstrukcje.Zima sroga stabilizator to podstawa.:cool:
Ile dałbym za nową nogę nie wyobrażacie sobie.
 
K 108

kefir70

Użytkownik
Co do urazów w kolanie - to niestety bardzo często może pomóc tylko operacja (artroskopia).
Bo standartowo albo to łękotka albo poszły wiązadła. Wygląda niby uraz niepozornie a potem się okazuje że to jednak wiązadło poszło. A to nie odrasta.

W przypadku urazu wiązadeł nie radzę czekać z rekonstrukcją - znam paru co odwlekali, odwlekali - a potem jak już doktor się wbił w kolano to się okazywało , że w międzyczasie chrząstka też zrobiła się do rekonstrukcji.

I sprawa najważniejsza po rekonstrukcji wiązadeł - rehabilitacja, rehabilitacja i jeszcze raz rehabilitacja. Profesjonalna. Na to naprawdę nie warto skąpić.
W moim przypadku po rekonstrukcji wiązadeł krzyżowych przednich rehabilitacja trwała 9 miesięcy. Średnio 3-4 razy w tygodniu.

Ale wróciłem do sportu (amatorsko oczywiście). Normalnie gram w piłkę , zimą deska.

A znam też osobę która miała dobrze wykonaną operację a potem olała konkretną rehabilitację i po 2 latach od zabiegu nie mógł nawet kilkudziesięciu metrów przebiec bez bólu.
 
K 108

kefir70

Użytkownik
Panowie, tydzień temu w środę miałem lekki wypadek podczas gry w piłkę. Zderzyliśmy się z kolegą kolanami. Początkowo było ok, ale po 2-3 godzinach noga mi spuchła od uda do piszczela. Na pogotowiu zrobili mi punkcję, bo krew się w kolanie zebrała i włożyli nogę w gips, ponieważ jakieś lekkie skręcenie zauważyli.

Gips mam zdejmowany dokładnie za tydzień. Miał ktoś podobny przypadek? Czy po tym łatwo wrócić do zdrowia? Jak z uprawianiem sportu?

Krew w kolanie po takim urazie to jeden z podstawowych objawów zerwania więzadła (nie jestem lekarzem ale przeszedłem sam rekonstrukcję i jestem mocno w temacie).
Wkładanie nogi w gips to BEZSENS. To się nie zrośnie.

Żeby była jasność - ja miałem dokładnie to samo!!!! Krew w kolanie, na pogotowiu miła Pani doktor wsadziła mi nogę w gips. Na szczęście kumpel szybko załatwił mi namiary na lekarza - ortopedę na codzień opiekującego się piłkarzami , robiącego im właśnie rekonstrukcje.
Pierwszą rzeczą o którą zapytał to byłó czy była krew , a potem bez słowa rozkroił mi gips i go wywalił.

Powinieneś pójść do dobrego ortopedy - najlepiej jakiegoś przy jakimś porządnym klubie - a on to obada i skieruje Cię na USG kolana ( wbrew pozorom to nie takie proste bo to są takie tkanki że mało co na USG widać).
A z dużym prawdopodobieństwem umówi Cię na artroskopie i naocznie zobaczy co i jak.
Może być konieczna rekonstrukcja - nie lekceważ tego , bo jak to olejesz to w piłkę możesz już niedługo sobie nie pograć , a za jakiś czas (kilka -kilkanaście lat) i z chodzeniem zaczną się kłopoty,
 
boberek34 0

boberek34

Użytkownik
Wczoraj byłem na zdjęciu gipsu. Na kolejną wizytę jestem umówiony za miesiąc ;o. Kazano mi ćwiczyć nogę, tzn. moczyć kolano w ciepłej wodzie, po czym lekko i stopniowo je zginać oraz leżąc, palce u nogi skierować do siebie, nogę w kolanie wyprostować i napinać mięsień uda. Wiadomo po gipsie zawsze jest lekki zanik mięśni.
Co do tych wszystkich zerwań więzadeł itp. Powiem szczerze, że nie wiem co mi dokładnie się stało. Myślałem, że wczoraj otrzymam pełną informację, a tutaj mnie zapisali za miesiąc, bo nie mogłem zgiąć kolana i nic nie mogli zbadać. Takie zerwanie widać na RTG czy trzeba mieć właśnie artroskopię?
 
Do góry Bottom