>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

taśmy piłkarskie:)

juvepany 435

juvepany

Użytkownik
Jak często strzelają?
Leo Messi strzela w tym sezonie w lidze hiszpańskiej średnio co 57 minut :wowsdf:[czas przebywania na boisku; czołowi strzelcy w poszczególnych ligach]
C. Ronaldo - co 80 min.
R. Falcao - co 100 min.
-----
R. van Persie i F. Lampard - co 121 min.
E. Dżeko - co 124 min.
-----
M. Gomez - co 79 min.
R. Lewandowski - co 109 min.
M. Mandżukic - co 110 min.
-----
M. Balotelli - co 96 min.
E. Cavani - co 103 min.
G. Pazzini - co 106 min.
-----
J. Tomas - co 65 min.:wowsdf:
J. Martinez - co 104 min.
O. Cardozo - co 110 min.
-----
Z. Ibrahimovic - co 104 min.
D. Cvitanich - co 127 min.
S. Khelifa - co 152 min.
-----
H. Mkhitaryan - co 97 min.
I. Brown - co 136 min.
J. Moraes - co 150 min.
-----
Wanderson - co 116 min.
Y. Movsisyan - co 120 min.
L. Traore - co 134 min.
-----
W. Bony - co 85 min.
G. Pelle - co 96 min.

A. Finnbogason - co 112 min.
----------------------------
[aut] P. Hosiner - co 89 min.
[ltu] A. Rimkevicius - co 73 min.:wowsdf:
[ltu] K. Biliński - co 83 min.

---------------------------
[pol] B. Slusarski - co 138 min.
[pol] V. Dwaliszwili - co 166 min.
[pol] D. Ljuboja - co 170 min.????
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
Kilka ciekawostek o graczach z pięciu czołowych lig Europy (ESP,ENG,GER,ITA,FRA):
najwięcej asyst:
1. A. Iniesta (ESP, Barca) 15
2. M. Hamsik (SVK, Napoli) 14
3. D. Payet (FRA, Lille) 13
4. F. Totti (ITA, Roma), Messi (ARG, Barca), Ribery (FRA, Bayern), Mata (ESP, Chelsea), Valbuena (FRA, OM) 12
najwięcej strzałów w meczu [średnia + suma]:
1. C. Ronaldo (POR, Real) 6,9 / 235
2. L. Suarez (URU, Liverpool) 5,7 / 187
3. L Messi (ARG, Barca) 5,1 / 163
4. G. Bale (WAL, Tottenham) 4,9 / 156
5. Z. Ibrahimovic (SWE, PSG) 4,7 / 150
najwięcej &quot;otwierających&quot; podań (przedostatnie pytanie; key pass) [średnia + suma]:
1. D. Silva (ESP, M.City) 3,3 / 102
. M. Valbuena (FRA, OM) 3,3 / 114
3. F. Ribery (FRA, Bayern) 3,2 / 82
. J. Farfan (PER, Schalke) 3,2 / 82
5. L. Baines (ENG, Everton) 3,1 / 113
najwięcej udanych dryblingów [średnia + suma]:
1. F. Ribery (FRA, Bayern) 4,5 / 118
2. Diego (BRA, Wolfsburg) 4,2 / 129
3. H. Ben Arfa (FRA, Newcastle) 3,9 / 71
4. L. Messi (ARG, Barca) 3,8 / 122
5. J. Biabiany (FRA, Parma) 3,5 / 117
najczęściej faulowany [średnia + suma]:
1. A. Diamanti (ITA, Bologna) 4,3 / 142
2. Ander (ESP, Athletic) 3,8 / 100
. Diego (BRA, Wolfsburg) 3,8 / 117
4. P. Barrientos (ARG, Catania) 3,6 / 109
. R. Kruse (GER, Fortuna) 3,6 / 104
najczęściej &quot;łapany na spalonym&quot; [średnia + suma]:
1. A. Di Natale (ITA, Udinese) 2,1 / 68
. E. Calaio (ITA, Siena) 2,1 / 37
3. D. Cvitanich (ARG, Nice) 1,9 / 50
4. B. Gomis (FRA, OL) 1,7 / 60
. A. Gilardino (ITA, Bologna) 1,7 / 58
najczęściej zatrzymywany w ataku [średnia + suma]:
1. S. Sararer (TUR, Furth) 3,5 / 77
2. A. Szalai (HUN, Mainz) 3,4 / 98
3. F. Ribery (FRA, Bayern) 3,2 / 84
. M. Boriello (ITA, Genoa) 3,2 / 86
5. D. Caligiuri (GER, Freiburg) 3,1 / 91
najwięcej strat [średnia + suma]:
1. J. Pitroipa (BFA, Rennes) 3,8 / 113
2. R. Falcao (COL, Atletico) 3,0 / 99
3. S. Garcia (ESP, Espanyol) 2,9 / 73
4. Leo (BRA, Rayo) 2,6 / 73
. R. Lewandowski (POL, BvB) 2,6 / 77
. Z. Ibrahimovic (SWE, PSG) 2,6 / 82
liczba podań w meczu [średnia + suma]:
1. Xavi (ESP, Barca) 96,6 / 2608
2. M. Arteta (ESP, Arsenal) 82,8 / 2734
3. Y. Toure (CIV, M.City) 79 / 2450
4. A. Pirlo (ITA, Juve) 78,7 / 2441
5. M. Carrick (ENG, M.Utd) 76,8 / 2688
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
Niezniszczalni ????
Zestawienie zawodników z pięciu czołowych lig, którzy nie ominęli ani sekundy meczu ligowego w tym sezonie. Będą to głównie bramkarze, ale nie tylko.
bramkarze:
Asmir Begovic (BIH, Stoke)
Joe Hart (ENG, Manchester City)
Jussi Jaaskelainen (FIN, WHU)
Simon Mignolet (BEL, Sunderland)
Gianluca Pegolo (ITA, Siena)
Sven Ullreich (GER, VfB Stuttgart)
Sebastian Mielitz (GER, Werder)
Ron-Robert Zieler (GER, Hannover)
Oliver Baumann (GER, Freiburg)
Diego Benaglio (SUI, Wolfsburg)
[we Francji została jeszcze jedna kolejka do rozegrania]
Cedric Carrasso (FRA, Bordeaux)
Nicolas Pennetteau (FRA, Valenciennes)
Stephane Ruffier (FRA, St. Etienne)
Steve Mandanda (FRA, OM)
Yohann Thuram (FRA, Troyes)
Zawodnicy z pola:
Leighton Baines (ENG, Everton):browar565::browar565::browar565:
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
Wiadomo, że kasa ma znaczenie, w piłce jak najbardziej też. W poniższym zestawieniu wyszukałem drużyny, które &quot;na papierze&quot; powinny być zdecydowanie niżej lub wyżej w tabeli ligowej.
Oczywiście nie mam wglądu w kontrakty, księgi wieczyste, ani rachunki.
Oparłem się jedynie na danych najpopularniejszego portalu zajmującego się m.in. wyceną piłkarzy.
Wiadomo, że jeden klub ma w kadrze 40-u zawodników, a drugi 25-u i to może wpływać na łączną wartość kadry, ale to też jest przecież wyznacznik zamożności klubu więc nie wnikałem w tę kwestię ????
[miejsce na koniec sezonu / nazwa klubu / sugerowana lokata na podstawie łącznej wartości zawodników / różnica]
NIEMCY:
5. Freiburg (13. pod względem wartości zawodników) +8
6. Eintracht (11.) +5
10. Nurnberg (15.) +5
14. Werder (9.) -5
11. Wolfsburg (6.) -5
12. Stuttgart (8.) -4
WŁOCHY:
8. Catania (15.) +7
12. Chievo (18.) +6
13. Bologna (17.) +4
17. Genoa (9.) -8
18. Palermo (11.) -7
9. Inter (4.) -5
14. Sampdoria (10.) -4
ANGLIA:
11. Norwich (19.) +8
9. Swansea (15.) +6
8. WBA (14.) +6
12. Fulham (16.) +4
20. QPR (10.) -10
16. Newcastle (7.) -9
17. Sunderland (9.) -8
15. Aston Villa (11.) -4
PORTUGALIA:
3. Pacos de Ferreira (8.) +5
5. Estoril (10.) +5
10. Maritimo (5.) -5
16. Beira-Mar (12.) -4
6. Sporting Lizbona (3.) -3
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
KONKURS BEZ NAGRÓD ????
Idąc pod prąd, chcąc się wyróżniać, a może z nudów postanowiłem zrobić pierwszy w historii offowy konkurs i to jeszcze w dodatku bez nagród ????
Tak właściwie to surfując po necie dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy, którymi zapragnąłem się z Wami jak najprędzej podzielić ????
Ale zamiast pisać &quot;prosto z mostu&quot; postanowiłem przygotować krótki QUIZ:razz:
Nie liczę na wielki odzew. Odpowiedzi można udzielać na forum, na privie jak i we własnym sumieniu ????
Wyniki podam za kilka godzin, najpóźniej rano ????
Ciekawe, czy znajdą się tacy macherzy, którzy znają odpowiedzi bez pomocy kolegi GUGLA ????
1) Kto oddał w tym sezonie więcej strzałów na bramkę w La Liga?:
- Cristiano Ronaldo
- trio Messi, Xavi, Iniesta (razem) ????
odp. Cristiano Ronaldo oddał w pojedynkę aż 235 strzałów na bramkę rywali;
katalońskie trio łącznie zrobiło to 230 razy ????

2) Jaki zawodnik &quot;z pola&quot; jako jedyny spośród piłkarzy czołowych czterech lig Europy (ENG, ESP, GER, ITA) rozegrał w tym sezonie wszystkie mecze &quot;od dechy do dechy&quot;? [już o tym pisałem]
Leighton Baines z Evertonu
3) Ilu Brazylijczyków znajdowało się w kadrach wszystkich europejskich zespołów pierwszoligowych w tym sezonie? (można się pomylić o 50 sztuk ???? )
Było ich aż 651!!!
Dla uzmysłowienia skali tego wydarzenia powiem, że Polaków w polskiej ekstraklasie gra 334, czyli +- dwa razy mniej ????
4) Ile klubów polskich wystąpiło choć raz w europejskich pucharach? (liczą się również kwalifikacje; nie liczy się puchar Intertoto)
Aż 31 polskich klubów grało kiedykolwiek w europejskich pucharach.
Co ciekawe mieliśmy więcej przedstawicieli niż czołowe federacje Europy np. Włochy - 23
5) Który zawodnik zdobył w XXI wieku najwięcej bramek na arenie międzynarodowej? (wszystkie oficjalne reprezentacyjne mecze międzypaństwowe, europejskie puchary, rozgrywki interkontynentalne)
1.Didier Drogba (60 w reprezentacji/46 w klubach) = 106 bramek
2.Leo Messi (34/64) = 98
3.Samuel Eto&#39;o (50/45) = 95
4.Miroslav Klose (67/27) = 94
5.Cristiano Ronaldo (39/53) = 92
6) W którym mieście miało miejsce w tym sezonie pierwszoligowe spotkanie (a nawet dwa) będące wysuniętymi najbardziej na zachód Europy derbami?
Miasto: Funchal; Mecze: Nacional - Maritimo
Warto wiedziec, że na tej położonej na Atlantyku (850km na pd.-zach. od Lizbony) niewielkiej wyspie o nazwie Madera urodził się CR7 ????
7) Jak nazywa się jedyny pierwszoligowy europejski klub piłkarski znajdujący się za kołem podbiegunowym?
Tromsoe IL (Norwegia)
Całe miasto ma genialną lokalizację. Na malutkiej wyspie znajdującej się na środku fjordu i otoczonej górami mieści się nawet lotnisko i port ????
8) Przedstawiciele której federacji (ligi) najczęściej występowali w finałowym meczu Ligi Mistrzów/Pucharu Europy?
1. Włochy (26 finalistów)
2. Hiszpania (22)
3. Anglia (19)
4. Niemcy (dziś wprowadzą na boisko 16-ego i od razu 17-ego finalistę w swej historii) ????
9) Którzy dwaj królowie strzelców mistrzostw świata grali w polskiej ekstraklasie?
Oczywiście prezes Lato (Stal Mielec) i król strzelców USA&#39;94 - Oleg Salenko (Pogoń Szczecin).
Ten drugi (sam nie mógł się zdecydować, czy jest Rosjaninem czy Ukraińcem) rozegrał w Polsce jeden mecz ???? Podobno chciał niedawno sprzedać statuetkę &quot;króla&quot; za pół mln $ bo mu nie szło w interesach ????
10) W którym mieście świata znajdują się dwie areny sportowe (niekoniecznie piłkarskie) mogące pomieścić minimum 100 tys. kibiców każda.
Mexico City
Oczywiście stadion Azteka oraz Autodromo H. Rodriguez (tor wyścigowy)
11) Ile &quot;stutysięczników&quot; (aren sportowych) znajduje się w USA? (można się pomylić o 2)
16 sztuk
To są megalomani.
12) W którym europejskim mieście dwie pierwszoligowe drużyny mają stadiony oddalone od siebie o mniej niż 10 metrów?
Ostatnie pytanie było wredne ????
Odp: Miasto Niksic w Czarnogórze; grają tam dwie czołowe drużyny tego kraju - Sutjeska i Celik.
Jest więcej klubów w Europie, przy których &quot;sąsiedztwo&quot; Wisły z Cracovią to prawdziwe &quot;hektary&quot;
Można się sprawdzić, choć trzeba dysponować sporą wiedzą. Ja też nie znałem odpowiedzi na niektóre pytania więc nie ma się co przejmować (ewentualnie) ????
Powodzenia.
edit: Mam nadzieję, że ktoś sobie z tego skorzystał ????
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
Tak w wolnej chwili chciałbym zwrócić uwagę czytających na rozpoczęty właśnie tenisowy turniej Wielkiego Szlema - Roland Garros.
Dla niewtajemniczonych (raczej ich tu nie znajdę) napiszę tylko, że jest to jeden z czterech najważniejszych turniejów w sezonie (ważniejszy od Igrzysk) i nieźle opłacany (przegranie w pierwszej rundzie jest warte 80 tys. złotych ???? )
W pierwszej rundzie turnieju głównego gra 108 najlepszych pań (ranking WTA) oraz 12 najlepszych kwalifikantek a także 8 zawodniczek, które otrzymały od organizatora tzw. Wild Card - &quot;dziką kartę&quot; (z reguły rodzime zawodniczki - w tym przypadku Francuzki).
Wystarczy spojrzeć na wyniki pierwszej rundy żeby stwierdzić, że pomimo ogromnej kasy (a może właśnie dlatego) panie nie schodzą z pewnego poziomu i - to co normalnie nazywamy niespodzianką lub sensacją - tam jak zwykle nie obowiązuje ????
Pierwsza runda turnieju głównego (1/64, 128 zawodniczek):
  • 4 zawodniczki z Dziką Kartą awansowały do drugiej rundy, czyli zarobiły już 120 tys. złotych ????
  • 7 zawodniczek z kwalifikacji również uzyskało awans, a więc mamy co najmniej 11 zawodniczek spoza pierwszej setki w najlepszej &quot;64&quot; turnieju.
  • po pierwszej rundzie spośród 32 rozstawionych zawodniczek odpadło już sześc ???? , a to na pewno nie koniec ????

Nic tylko obstawiać ????
Żeby nie być gołosłownym muszę dodać, że u panów w I rundzie:
  • awans uzyskało 3 kwalifikantów
  • a także 3 &quot;dzikokartowców&quot; ????
  • odpadło pięciu rozstawionych (w tym jeden skreczował, jeden odpadł z nisko notowanym w rankingu [przez kontuzje] faworytem gospodarzy)

Różnica jest, a będzie jeszcze większa ????
Długo nie trzeba było czekać. Dużo wyżej notowana polska nadzieja tenisa - Ula Radwańska (młodsza siostra Agnieszki; 40. w rankingu) po zrobieniu sporej niespodzianki w I rundzie i pokonaniu legendy tenisa V. Williams, w II rundzie zrobiła jeszcze większe WOOOW bo przegrała z kwalifikantką z Niemiec - Pfizenmaier (127. w rankingu) ???? , a to dopiero czwarty mecz drugiej fazy turnieju.
U panów zero niespodzianek po pierwszych meczach tej fazy.
Uwielbiam słuchać w TV jaka to sensacja się właśnie wydarzyła w takim to a takim meczu pań.
Ktoś kto znałby &quot;kalendarzyk&quot; zawodniczek WTA zbiłby fortunę ????
Taka prawda - i każda trzeźwo myśląca pani przyzna mi rację; to żaden szowinizm ????
edit: na tę chwilę odpadło już 11 rozstawionych zawodniczek, a jesteśmy w połowie drugiej rundy; u panów dziś żadnej niespodzianki [czwartek] ????
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
Ponieważ nie ma nawet z czego robić taśm od dłuższego czasu, ten temat służy mi do pisania różnych moich &quot;złotych myśli&quot; ????

Oczywiście jak tylko ruszy liga wrócę do grania TASIEMCÓW.

Tymczasem będę sobie podsumowywał sezon piłkarski na różne sposoby tak więc myślę, że warto będzie tu czasem zajrzeć. ????
Najczęściej będą to moje autorskie przemyślenia (nie miało by sensu przepisywanie &quot;żywcem&quot; jakichś stron sportowych), których nigdzie indziej nie ma, a jak już ewentualnie są to nie łatwo je wyszukać.

Wiadomo, że większość śledzących tego typu fora szuka jakichś podpowiedzi, sugestii, newsów, cynków odnośnie typowania i zarabiania ????
Wielu nawet specjalnie nie interesuje się piłką i równie dobrze skupi uwagę na curlingu jeśli tylko prognozy będą dobrze rokować.
Ja jestem maniakiem piłki i oprócz zarabiania lubię hobbystycznie wertować wszystko co się da (a jest z piłką związane).

Myślę, że niektóre informacje jak najbardziej do obstawiania się przydadzą więc zachęcam do czytania ????
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
zmiana warty
Ponieważ kończy się sezon, w klubach zapadają kluczowe decyzje personalne.
Jako że leży mi na sercu dobro polskiej piłki, chcę odnotować kilka ważnych faktów.
W przyszłym sezonie nie zobaczymy już na boiskach kilku zasłużonych piłkarzy (znak czasu), a na ich miejsce przychodzą nowi, młodzi, w których pokładam spore nadzieje w kontekście przyszłości naszej reprezentacji.

W pierwszej kolejności kilka słów o weteranach, którzy mieli wpływ na polską piłkę, a teraz wieszają buty na kołku [najistotniejsze liczby]:

Tomasz Frankowski: 570 meczów oficjalnych, 294 bramki
  • polska ekstraklasa: 295 meczów, 168 goli
  • puchar polski: 59 meczów, 27 goli
  • reprezentacja: 22 mecze, 10 goli
  • europejskie puchary: 21 meczów, 11 goli

Piotr Reiss: 555 mecze, 172 gole

Michał Żewłakow: 621 meczów, 16 goli
  • polska ekstraklasa + puchar: 52 mecze, 0 goli
  • grecka ekstraklasa + puchar: 92 mecze, 3 gole
  • ekstraklasa belgijska: 214 meczów, 5 goli
  • reprezentacja: 102 mecze, 3 gole
  • europejskie puchary: 62 mecze, 0 goli

Marcin Żewłakow: 467 meczów, 139 goli
  • polska ekstraklasa + puchar: 120 meczów, 17 goli
  • ekstraklasa belgijska: 225 meczów, 94 gole
  • ekstraklasa cypryjska: 43 mecze, 14 goli
  • reprezentacja: 25 meczów, 5 goli
  • europejskie puchary: 18 meczów, 5 goli

Marcin Baszczyński: 594 meczów, 16 goli
  • ekstraklasa polska + puchar: 201 meczów, 7 goli
  • ekstraklasa grecka + puchar: 49 meczów, 1 gol
  • reprezentacja: 35 meczów, 1 gol
  • europejskie puchary: 38 meczów, 1 gol
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
jasna strona kryzysu ????
Bardzo mnie cieszy fakt, że na 445 zawodników znajdujących się w tym sezonie w kadrach ekstraklasowych klubów, aż 241 piłkarzy z polskim paszportem (czyli ponad połowa ligi) nie jest jeszcze nawet w połowie dorosłej kariery (max. 25 lat).
To jest jeden z niewielu plusów światowego kryzysu. Kluby w końcu nie miały wyboru i w dobie oszczędzania musiały dać szansę młodym.
Są jeszcze takie &quot;skamieliny&quot; jak Śląsk, czy Wisła, które będą dalej szukać wybrakowanych, podstarzałych, leniwych i łasych na kasę obcokrajowców z Hondurasu, Gabonu, czy innej Tasmanii i mam ogromną nadzieję, że obudzą się kiedyś z ręką w nocniku.
Za tą wyrzuconą w błoto kasę można było już dawno zbudować akademie piłkarskie, a tak powolutku i bardzo regularnie &quot;Biała Gwiazda&quot; będzie się staczać w dół chyba, że kogoś tam oświeci. Ze Śląskiem będzie to samo bo do tej pory ratował ich notorycznie Sebastian Mila, ale to się już chyba skończyło.
Taka dygresja, która pokazuje ile Mila znaczy dla Śląska:
  • Sebastian Mila był zawodnikiem WKS-u przez 5 sezonów (w zdecydowanej większości jako kapitan),
  • rozegrał 151 spotkań,
  • w meczach, w których wystąpił Mila, WKS zdobył 208 bramek,
  • Mila bezpośrednio przyczynił się do zdobycia równo 100 goli (31 bramek samodzielnie, 69 asyst!!!), czyli +/- połowa dorobku drużyny,:browar565:

Nie mam danych ile goli padło po jego przedostatnim podaniu, ale zaryzykuję twierdzenie, że kolejne 60-70,
Ile dla tego klubu znaczy Sebastian jako kapitan, playmaker i &quot;serce i mózg&quot; drużyny nie da się dokładnie wyliczyć, ale wystarczy obejrzeć którykolwiek mecz Śląska żeby się zorientować, że ogromny.
WKS nie mając wychowanków i ze swoimi obecnymi skautami może się mocno obawiać o utrzymanie nie mówiąc o tym, że na nowy stadion niedługo już nikt nie będzie przychodził.
I tam gdzie akurat włodarze z Wrocławia mogliby zajrzeć do kieszeni i wysupłać parę groszy więcej, oni zaczęli się robić oszczędni (mam na myśli brak porządnej oferty dla S. Mili).
Pewnie mają na oku kolejnego Diaza, Voskampa, Moulounguiego, Stevanovicia, czy Mraza.
Dla mnie, jeśli bardzo chcą to mogą robić wszystko żeby spaść, ale szkoda kibiców, stadionu i - w najbliższej perspektywie - europejskich pucharów bo potrzebne są punkty do rankingu na gwałt (jeszcze chwila i białoruska federacja nas wyprzedzi; prawdopodobnie w tym sezonie).
Miała być tylko dygresja, ale zaszalałem. O młodych będzie w następnym wpisie ????
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
teraz o naszych nadziejach
Chciałbym przybliżyć Wszystkim liczby związane z naszą ekstraklasową młodzieżą. Będą to wybijający się gracze urodzeni w poprzedniej dekadzie (max. 23 lata)
Dużo sobie po tych zawodnikach obiecuję.

  • 1. Paweł Wszołek (Polonia Warszawa) 21 lat; 7,5 mln PLN

ten sezon (liga + puchary): 29 meczów / 10 goli / 7 asyst
kariera ekstraklasowa: 64 m. / 13 g. / 12 as.
reprezentacja: 4m. / 0 g. / 1 as.
repr. młodzieżowe: 17m. / 2 g. / 3 as.
  • 2. Jakub Kosecki (Legia Warszawa) 22 lata; 7,3 mln PLN

ten sezon (liga + puchary): 33 meczów / 11 goli / 7 asyst
kariera ekstraklasowa: 38 m. / 11 g. / 6 as.
kariera pierwszoligowa: 25m / 11 g. / 4 as.
reprezentacja: 3m. / 1 g. / 0 as.
repr. młodzieżowe: 1m. / 0 g. / 0 as.
  • 3. Łukasz Teodorczyk (Lech Poznań) 21 lat; 6,2 mln PLN

ten sezon (liga + puchary): 27 meczów / 6 goli / 11 asyst
kariera ekstraklasowa: 46 m. / 10 g. / 10 as.
reprezentacja: 3m. / 3 g. / 1 as.
repr. młodzieżowe: 7m. / 4 g. / 0 as.

A to pozostali zawodnicy młodego pokolenia, którzy wg mnie byliby wzmocnieniem i/lub świetną inwestycją dla większości drużyn w Polsce:

4. Bartłomiej Pawłowski (Widzew / Jagiellonia)
5. Filip Starzyński (Ruch)
6. Daniel Łukasik (Legia)
7. Mateusz Możdżeń (Lech)
8. Konrad Nowak (Górnik)
9. Karol Linetty (Lech)
10. Dominik Furman (Legia)
11. Adrian Błąd (Zagłębie)
12. Michał Chrapek (Wisła)
13. Bartosz Bereszyński (Legia)
14. Mateusz Mak (GKS)
15. Miłosz Przybecki (Polonia)
16. Mateusz Machaj (Lechia)
17. Maciej Sadlok (Ruch)
18. Paweł Olkowski (Górnik)
19. Łukasz Skorupski (Górnik)
20. Mateusz Matras (Piast)
21. Michał Czekaj (Wisła)
22. Marcin Kamiński (Lech)
23. Michał Żyro (Legia)
24. Mariusz Rybicki (Widzew)
25. Arkadiusz Woźniak (Zagłębie)
26. Tomasz Hołota (Polonia)
27. Piotr Malarczyk (Korona)
28. Rafał Janicki (Lechia)
29. Paweł Oleksy (Piast)
30. Adam Duda (Lechia)
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
UNDER 23
Zestawienie Polaków w kategorii UNDER 23 w poszczególnych klubach (statystyki tego sezonu; zsumowane osiągnięcia z ligi, wszystkich pucharów i wszystkich reprezentacji).

Legia Warszawa (11 tego typu graczy w kadrze 1. zespołu i będących własnością klubu)
  • Jakub Kosecki (LW / 22 lata / 7,3 mln PLN): 37 meczów / 12 goli / 7 asyst
  • Michał Żyro (LW / 20 lat / 5,0 mln PLN): 16m. / 5g. / 4as.
  • Daniel Łukasik (DM / 22 lata / 4,2 mln PLN): 37m. / 1g. / 4as.
  • Dominik Furman (CM / 20 lat / 3,7 mln PLN): 44m. / 5g. / 4as.
  • Michał Kucharczyk (RM / 22 lata / 2,9 mln PLN): 33m. / 3g. / 6as.
  • Bartosz Bereszyński (RB / 22 lata / 1,5 mln PLN): 33m. / 2g. / 2as.
  • Aleksander Jagiełło (LW / 18 lat / 0,2 mln PLN): 11m. / 0g. / 1 as.

    +
    Michał Efir (ST / 21 lat / 0,625 mln PLN), Wienczatek (GK / 19 lat), Lisowski (RB / 21), Cichocki (CD / 21), Żurek (LW / 20), Augustyniak (CD / 23), Szumski (GK / 21), Mizgała (AM / 20)



Lech Poznań (10)
  • Łukasz Teodorczyk (ST / 21 lat / 6,2 mln PLN): 30m. / 9g. / 12as.
  • Marcin Kamiński (CD / 21 lat / 3,1 mln PLN): 32m. / 3g. / 0as.
  • Mateusz Możdżeń (RW / 22 lata / 3,1 mln PLN): 31m. / 3g. / 4as.
  • Karol Linetty (AM / 18 lat / 3,1 mln): 20m. / 0g. / 2as.
  • Szymon Drewniak (CM / 19 lat / 1,7 mln PLN): 26m. / 1g. / 0as.
  • Tomasz Kędziora (RB / 18 lat / 0,625 mln PLN): 18m. / 4g. / 1as.
  • Patryk Wolski (ST / 20 lat / 0,1 mln PLN): 3m. / 1g. / 0as.

+
Drygas (DM / 21 / 1,5 mln PLN), Frąckowiak (GK / 19 lat), Formella (ST / 17), Miszczuk (GK / 22), Wandzel (GK / 18), Cyfert (CD / 21), Cieślak (CD / 21), Gajda (LB / 21), Jurga (ST / 22)

Polonia Warszawa (12)
  • Paweł Wszołek (RW-ST / 21 / 7,5 mln PLN): 36m. / 12g. / 11as.
  • Adam Pazio (LB / 20 lat / 3,1 mln PLN): 32m. / 0g. / 2as.
  • Tomasz Hołota (CM / 22 lata / 1,9 mln PLN): 22m. / 1g. / 0as.
  • Miłosz Przybecki (RW / 22 lata / 0,625 mln PLN): 16m. / 3g. / 8as.
  • Tomasz Wełna (CD / 22 lata / 0,425 mln PLN): 3m. / 0g. / 1as.
  • Mateusz Michalski (AM / 21 lat / 0,2 mln PLN): 6m. / 0g. / 0as.

+
Olczak (LB / 21), Rusak (CM / 22), Wrzesiński (AM / 19), Olczak (GK / 19), Weis (AM / 20), Budzyński (GK / 20)

Lechia Gdańsk (17)
  • Mateusz Machaj (AM / 23 lata / 2,7 mln PLN): 27m. / 2g. / 6as.
  • Rafał Janicki (CD / 20 lat / 1,5 mln PLN): 26m. / 0g. / 3as.
  • Kacper Łazaj (LW / 17 lat / 0,825 mln PLN): 14m. / 2g. / 1 as.
  • Łukasz Kacprzycki (RW / 19 lat / 0,525 mln PLN): 21m. / 3g. / 2 as.
  • Adam Duda (ST / 22 lata / 0,425 mln PLN): 16m. / 5g. / 0as.
  • Przemysław Frankowski (AM / 18 lat / 0,2 mln PLN): 8m. / 1g. / 0as.

+
Sobczak (GK / 19), Rosa (GK / 18), Garbacik (LB / 17), Bielawski (RB / 17), Zyska (DM / 19), Kostrzewa (DM / 22), Dawidowicz (DM / 18), Smuczyński (DM / 17), Czerwiński (CM / 17), Kugiel (ST / 18), Goluński (ST / 16), Popielarz (CM / 23)

Widzew Łódź (11)
  • Mariusz Rybicki (CF / 20 lat / 2,1 mln PLN): 27m. / 2g. / 2as.
  • Jakub Bartkowski (LB / 21 lat / 1,7 mln PLN): 19m. / 0g. / 1 as.
  • Michał Jończyk (LW / 21 lat / 1,3 mln PLN): 3m. / 0g. / 0as.
  • Bartłomiej Pawłowski (LW / 20 lat / 0,525 mln PLN): 36m. / 11g. / 4as. wypożyczony z Jagiellonii z opcją pierwokupu
  • Krystian Nowak (CM / 19 lat / 0,425 mln PLN): 16m. / 1g. / 1as.
  • Sebastian Radzio (AM / 22 lata / 0,425 mln PLN): 5m. / 0g. / 0as.
  • Bartłomiej Kasprzak (CM / 20 lat / 0,2 mln PLN): 6m. / 0g. / 0as.

+
Krakowiak (GK / 20), Wlazłowski (GK / 16), Ceglarz (ST / 22), Ceglarz (LB / 21), Zwoliński (CM / 21), Serwaciński (RW / 23), Mroziński (DM / 20), Duda (CD / 20), Wrażeń (ST / 21), Wolański (GK / 21)

GKS Bełchatów (14)
  • Mateusz Mak (AM / 21 lat / 2,1 mln PLN): 15m. / 2g. / 0as.
  • Łukasz Wroński (ST / 19 lat / 0,825 mln PLN): 16m. / 0g. / 0as.
  • Michał Mak (ST / 21 lat / 0,825 mln PLN): 10m. / 0g. / 0as.
  • Kamil Poźniak (AM / 23 lata / 0,725 mln PLN): 10m. / 2g. / 1as.
  • Alan Stulin (LB / 22 lata / 0,625 mln PLN): 8m. / 0g. / 0as.
  • Bartłomiej Bartosiak (AM / 22 lata/ 0,425 mln PLN): 11m. / 2g. / 1as.
  • Piotr Piekarski (DM / 19 lat / 0,3 mln PLN): 10m. / 1g. / 0as.
  • Seweryn Michalski (CD / 18 lat / 0,2 mln PLN): 15m. / 1g. / 0as.

+
Witasik (DM / 20), Podleśny (GK / 20), Paprocki (GK / 17), Grzelak (RB / 21), Baranowski (GK / 18), Dzierbicki (LM / 19), Flis (LB / 19), Nowosielski (AM / 21)

Górnik Zabrze (9)
  • Łukasz Skorupski (GK / 22 lata / 4,2 mln PLN): 29m. / 0g. / 1as.
  • Paweł Olkowski (RB / 23 lata / 2,9 mln PLN): 28m. / 0g. / 2as.
  • Konrad Nowak (AM / 18 lat / 2,1 mln PLN): 20m. / 0g. / 2as.
  • Wojciech Łuczak (RW / 23 lata / 0,825 mln PLN): 9m. / 1g. / 0as.
  • Mateusz Zachara (ST / 23 lata / 0,825 mln PLN): 11m. / 1g. / 1as.
  • Bartosz Kopacz (CD / 21 lat / 0,525 mln PLN): 20m. / 3g. / 1 as.

+
Mateusz Słodowy (RB / 21 lat / 0,825 mln PLN), Barbus (AM / 17), Kuchta (GK / 17), Bedronka (CD / 20), Michalik (AM / 20), Płonka (RB / 20), Kantor (RM / 21), Sobczak (ST / 20), Pietrzak (LM / 21), Król (RM / 19)

na pomarańczowo zawodnicy, którzy zagrali choc raz w reprezentacji U17
na niebiesko zawodnicy, którzy zagrali choć raz w reprezentacji U19
na zielono zawodnicy, którzy zagrali choć raz w reprezentacji młodzieżowych U21
na czerwono zawodnicy, którzy zagrali choć raz w pierwszej reprezentacji
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
UNDER 23
Druga cześć zestawienia.

Jagiellonia Białystok (12)
  • Tomasz Kupisz (RW / 23 lata / 3,5 mln PLN): 33m. / 4g. / 5as.
  • Filip Modelski (RB / 20 lat / 2,3 mln PLN): 22m. / 0g. / 0as.
  • Jakub Słowik (GK / 21 lat / 2,1 mln PLN): 25m. / 0g. / 0as.
  • Bartłomiej Pawłowski (LW / 20 lat / 0,525 mln PLN): 36m. / 11g. / 4as. wypożyczony z Jagiellonii z opcją pierwokupu
  • Paweł Tarnowski (ST / 22 lata / 0,425 mln PLN): 16m. / 0g. / 1as.
  • Łukasz Skowron (GK / 22 lata / 0,425 mln PLN): 8m. / 0g. / 0 as.
  • Adam Dźwigała (CD / 17 lata / 0,2 mln PLN): 22m. / 3g. / 2 as.
  • Maciej Gajos (AM / 22 lata / 0,2 mln PLN): 20m. / 3g. / 2 as.

+
Fidziukiewicz (ST / 22), Porębski (CD / 21), Radecki (CD / 19), Kowalski (LM / 20), Pawlik (CD / 18), Drazba (RW / 18), Straus (CD / 18), Arłukowicz (CM / 21), Pawłowski (ST / 20), Zaniewski (ST / 21), Tymiński (CM / 22), Ptak (GK / 21), Kądzior (CM / 21)

Piast Gliwice (5)
  • Mateusz Matras (DM / 22 lata / 1,9 mln PLN): 23m. / 1g. / 5 as.
  • Dariusz Trela (GK / 23 lata / 1,9 mln PLN):26m. / 0g. / 0as.
  • Paweł Lisowski (DM / 21 lat / 1,0 mln PLN): 10m. / 0g. / 0as.
  • Radosław Murawski (AM / 19 lat / 0,425mln PLN): 11m. / 1g. / 0 as.[/b]
  • Kornel Osyra (CD / 20 lat / 0,2mln PLN): 6m. / 0g. / 0as.

+
Sopel (CM / 21), Halgas (AM / 22), Groborz (AM / 20)

Ruch Chorzów (10)
  • Maciej Jankowski (CF / 23 lata / 3,3 mln PLN): 35m. / 7g. / 7as.
  • Maciej Sadlok (CD / 23 lata / 2,5 mln PLN): 16m. / 0g. / 0 as.
  • Filip Starzyński (AM / 22 lata / 1,3 mln PLN): 36m. / 4g. / 11as.
  • Kamil Włodyka (CM / 18 lat / 0,425 mln PLN): 12m. / 3g. / 0as.
  • Mateusz Kwiatkowski (LW / 20 lat / 0,2 mln PLN): 3m. / 0g. / 0as.
  • Krzysztof Kamiński (GK / 22 lata / 0,2 mln PLN): 9m. / 0g. / 0as.
  • Arkadiusz Lewiński (CD / 22 lata / 0,2 mln PLN): 6m. / 0g. / 0as.
  • Martin Konczkowski (RB / 19 lat / 0,2 mln PLN): 12m. / 0g. / 0as.

+
Kosiorek (GK / 18), Lech (GK / 18), Matras (GK / 23), Kotus (LM / 20), Kołodziejski (CD / 20), Stefański (RM / 23), Lesik (LB / 22), Kanarek (RB / 20)

Zagłębie Lubin (8)
  • Arkadiusz Woźniak (CF / 22 lata / 3,1 mln PLN): 23m. / 3g. / 1 as.
  • Bartosz Rymaniak (CD / 23 lata / 1,9 mln PLN): 23m. / 1g. / 1as.
  • Paweł Oleksy (LB / 22 lata / 1,7 mln PLN): 23m. / 1g. / 3 as.
  • Adrian Rakowski (CM / 22 lata / 1,3 mln PLN): 14m. / 1g. / 1as.
  • Adrian Błąd (LW / 22 lata / 0,825 mln PLN): 33m. / 7g. / 4as.
  • Maciej Kowalski-Haberek (DM / 19 lat / 0,425 mln PLN): 3m. / 0g. / 0as.
  • Damian Kowalczyk (ST / 17 lat / 0,2 mln PLN): 14m. / 2 g. / 0 as.

+
Skrzyniarz (GK / 18), Magdziak (CD / 19), Bartków (CD / 22), Bryła (LW / 23), Sołtyński (ST / 20), Forenc (GK / 20), Skrzypczak (ST / 23), Fryzowicz (RB / 22), Primel (GK / 21)

Korona Kielce (8)
  • Michał Janota (AM / 22 lata / 1,5 mln PLN): 22m. / 2g. / 1as.
  • Piotr Malarczyk (CD / 21 lat / 1,5 mln PLN): 24m. / 2g. / 0as.
  • Łukasz Jamróz (ST / 23 lata / 0,625 mln PLN): 9m. / 0g. / 1as.

+
Paweł Kal (LB / 23 lata / 0, 625 mln PLN), Małecki (GK / 22), Bodzioch (LB / 22), Cebula (CM / 17), Angielski (ST / 17), Kwiecień (DM / 19), Derbisz (GK / 18), Socha (GK / 21), Bąk (RW / 20), Zawłocki (CD / 20). Papka (RW / 19), Michałek (CF / 23), Michalski (CM / 21)

Pogoń Szczecin (9)
  • Julien Tadrowski (RB / 20 lat / 1,7 mln PLN): 26m. / 0g. / 1as.
  • Wojciech Golla (CM / 21 lat / 0,825 mln PLN): 16m. / 0g. / 1as.
  • Mateusz Lewandowski (LM / 20 lat / 0,825 mln PLN): 15m. / 0g. / 0as.
  • Radosław Wiśniewski (RW / 20 lat / 0,425 mln PLN): 11m. / 1g. / 0as.

+
Neumann (ST / 19), Wilk (DM / 19), Rudol (DM / 19), Rudnicki (GK, 19), Zieliński (ST, 19), Zwoliński (St / 20), Szałek (DM / 21)

Podbeskidzie Bielsko-Biała (5)
  • Mateusz Janeczko (ST / 20 lat / 0,2 mln PLN): 9m. / 2g. / 0as.
  • Adam Deja (CM / 19 lat / 0,2 mln PLN): 7m. / 0g. / 1as

+
Adamek (GK / 20), Bujok (CM / 18), Zakrzewski (ST / 17), Goluch (ST / 19), Mikoda (LB / 20), Kostyra (GK / 18), Byrtek (CD / 22), Nowak (AM / 21)

Wisła Kraków (9)
  • Michał Czekaj (CD / 21 lat / 2,1 mln PLN): 10m. / 0g. / 0as.
  • Michał Chrapek (AM / 21 lat / 1,3 mln PLN): 29m. / 4g. / 0as.
  • Alan Uryga (CD / 19 lat / 0,425 mln PLN): 14m. / 0g. / 0as.
  • Michał Szewczyk (RW / 20 lat / 0,3 mln PLN): 9m. / 0g. / 1as.
  • Paweł Stolarski (RM / 17 lat / 0,2 mln PLN): 16m. / 3g. / 1as.

+
Kocoń (GK / 20), Kamiński (ST / 18), Buras (AM / 19), Bieszczad (GK / 19), Nalepa (CD / 20)

Śląsk Wrocław (7)
  • Jakub Więzik (ST / 21 lat / 0,725 mln PLN): 5m. / 0g. / 0as.

+
Góral (ST / 22), Menzel (CD / 22), Juraszek (CD / 22), Przybylski (ST / 17), Fedyna (CM / 20), Dankowski (RM / 16), Garyga (RM / 21)

na pomarańczowo zawodnicy, którzy zagrali choc raz w reprezentacji U17
na niebiesko zawodnicy, którzy zagrali choć raz w reprezentacji U19
na zielono zawodnicy, którzy zagrali choć raz w reprezentacjach młodzieżowych U19 lub U21
na czerwono zawodnicy, którzy zagrali choć raz w pierwszej reprezentacji
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
Taśma na przetarcie

Ajax - AC Milan DNB 2 (1,83):-| 1:1
Arsenal - Napoli DNB 2 (3,00)⛔ 2:0
Basel - Schalke DNB 1 (1,91)⛔ 0:1
Zenit - Austria 1 (1,30)⛔ 0:0
Celtic - FC Barcelona 2 (1,40)✅ 0:1
Borussia - OM 1 (1,30)✅ 3:0
Steaua - Chelsea DNB 2 (1,30)✅ 0:4

AKO: 32,25
stawka: 20zł
EWK: 645zł⛔

edit: No niestety duże rozczarowanie na początek, szczególnie Napoli i Milan; chyba przeceniłem rywali mojego kochanego JUVE. Jest tylko Stara Dama i długo długo nic:grin:
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
Witam Wszystkich,

Kurcze,dawno tu nie zaglądałem. Jakoś tak wyszło. Sezon się kończył, później wakacje, zawsze coś było do roboty. Od sierpnia znów śledzę meczyki więc coś tam zaobserwowałem. Sam jestem ciekaw jak wyjdzie ta reaktywacja

W poprzednim sezonie wyszedłem chyba jakoś tak koło ZERA na koncie lub lekko na plusie, ale nawet nie zaglądam wstecz. Zacznę sobie od nowa. Zobaczymy na ile mi starczy zapału.

Znów mam wirtualny tysiączek i gram taśmy w różnych konfiguracjach. Dziś liga mistrzów. Może się coś urodzi. Jak będzie forma to zacznę grac u buka

No to jedziemy ????
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
6z8
od razu &quot;z grubej rury&quot; ???? zaszaleję z systemem w The Championship + LM

A
Brighton - Sheffield Wed. 1 (1,70)⛔ 1:1
B
Charlton - Nottingham 2 (2,05)⛔ 1:1
C
Yeovil - Leicester 2 (1,85)✅ 1:2
D
Blackpool - Bolton 1 (2,10)⛔ 0:0
E
Barnsley - Reading 2 (2,00)⛔ 1:1
F
Steaua - Chelsea 2 (1,75)✅ 0:4
G
Basel - Schalke DNB 1 (1,91)⛔ 0:1
H
Ajax - AC Milan DNB 2 (1,83):-| 1:1

stawka: 20zł
EWK:~700zł⛔

edit: Forma jeszcze nie ta. Złapałem tyle remisów, że szok ????
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
Manchester City - Bayern DNB 2 (1,67) ✅ 1:3
Shachtar - MU DNB 2 (1,91) :-| 1:1
Bayer - Real Sociedad 1 (1,57) ✅ 2:1
PSG - Benfica 1 (1,70) ✅ 3:0
AKO: 8,51 / AKO2: 4,46
stawka: 50zł
EWK: +426zł
EWK2: +223zł✅
BILANS DNIA: +223zł ✅✅
SALDO: +133zł✅✅
BANK: +1133zł✅✅
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
istotne absencje!!!
MCity - Bayern
MCity:
- Demichelis, Rodwell
Bayern:
- Thiago Alcantara, Javi Martinez, Badstuber
Shachtar - MU
Shachtar:
- Wellington Nem
MU:
- Fletcher
PSG - Benfica
PSG:
- Pastore, Tiago Silva
Benfica:
- Eduardo Salvio, Ruben Amorin, Ola John, Markovic (niepewny)
Bayer - Sociedad
Bayer:
- Castro, Bender (niepewny)
Sociedad:
- Prieto, Granero, Estrada
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
3z4
A (kurs bloku: 2,67)
Rijeka - Betis 2 (1,91) ⛔ 1:1 posiadanie piłki 34-66%; strzały celne 2-6
APOEL - Eintracht DNB 2 (1,40) ✅ 0:3
B (2,75)
Trabzonspor - Lazio DNB 1 (1,80) :-| 3:3 do 84.min. 3:1 dla Trabzonu
Elfsborg - Standard DNB 2 (1,53) :-| 1:1
C (2,16)
Ludogorets - Dinamo DNB 1 (1,50) ✅ 3:0
Swansea - St. Gallen 1 (1,44) ✅ 1:0
D (3,30)
Czernomorec - PSV DNB 1 (2,20) ⛔ 0:2
Anży - Tottenham 2 (1,50) ✅ 0:2
stawka: 60zł⛔
EWK (min.): 238zł
EWK (max.): 1180zł
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
Dorzucam hipertaśmę:p
Bardziej w celach poglądowych żeby się sprawdzić, ale jeśli wejdzie to będzie rekord świata i okolic:p

Rijeka - Betis 2 (1,91) ⛔ 1:1
APOEL - Eintracht DNB 2 (1,40) ✅ 1:2
Trabzonspor - Lazio DNB 1 (1,80) :-| 3:3
Elfsborg - Standard DNB 2 (1,53) :-| 1:1
Ludogorets - Dinamo DNB 1 (1,50) ✅ 3:0
Swansea - St. Gallen 1 (1,44) ✅ 1:0
Czernomorec - PSV DNB 1 (2,20) ⛔ 0:2
Anży - Tottenham 2 (1,50) ✅ 0:2
Kuban - Valencia DNB 1 (1,83) ⛔ 0:2 sędzia mocno określony; karny dla gospodarzy &quot;jak złoto&quot; przy stanie 0:0
Dnipro - Fiorentina DNB 1 (1,44)⛔ 1:2

AKO:138,3
stawka: 10zł
1383zł ⛔
 
Do góry Bottom