>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Team of the year 2009 !!

pokerface 69

pokerface

Użytkownik
Na hyde parku było trochę &quot; dyskusji &quot; więc tu też jej nie zabraknie :cool:
Tutaj można wybrać drużynę roku 2009 :
http://www1.uefa.com/fanzone/teamoftheyear
A tutaj są wcześniejsze jedenastki które zostały wybrane.
http://www1.uefa.com/fanzone/teamoftheyear/news/newsid=929750.html?cid=rssfeed&amp;amp;att=index
Moja 11 sezonu :
Iker (C) - Alves, Vidić, Terry, Evra - Xabi, Giggs, Ronaldo, Gourcuff-Villa, Dzeko
Coach: Ferguson
Z wcześniejszych imo najlepsza jest ta :
Team of 2003:
Gianluigi Buffon (Juventus), Paulo Ferreira (FC Porto) Alessandro Nesta (AC Milan), Paolo Maldini (AC Milan), Roberto Carlos (Real Madrid CF), Luís Figo (Real Madrid CF), David Beckham (Real Madrid CF), Zinédine Zidane (Real Madrid CF), Pavel Nedvěd (Juventus), Thierry Henry (Arsenal FC), Ruud van Nistelrooy (Manchester United FC).
Coach: José Mourinho (FC Porto)
Zapraszam do okazania swoich drużyn sezonu 2009.
Jakiś czas temu na Sport.pl był artykuł w którym były podane mecze dekady, ma ktoś ten artykuł jeszcze ?
 
betheone 188

betheone

Użytkownik
Moja jedenastka roku pod system 4-3-3 (z defensywnym pomocnikiem, dwoma rozgrywającymi, dwoma skrzydłowymi i wysuniętym napastnikiem):
Van der Saar - Alves, Pique, Terry, Evra - Essien - Xavi, Iniesta - Messi, C. Ronaldo - Villa
W bramce Van der Saar. Równa forma przez cały sezon, ostatnio nie grał przez kontuzję, ale jedyny oprócz Cesara bramkarz bez większych wpadek w tym roku. Prawym obrońcą będzie u mnie Alves. Miałem dylemat czy on czy też Maicon, bo obaj grają bardzo ofensywnie i są nieźli w destrukcji, ale Alves w przekroju całego sezonu podobał mi się bardziej, grał w najważniejszych meczach, podczas gdy Maicon poległ na 1/4LM i nic wielkiego w tym roku nie osiągnął. Para stoperów to Pique i Terry. Równie dobrze mógłbym wystawic tu Puyola i Vidicia, co nawet przechodziło mi przez myśl, ale zdecydowałem się na mieszankę londyńsko-katalońską. Jestem pełen uznania dla Pique po tym sezonie, żaden piłkarz w tamtym roku nie zrobił takiego postępu jak on. Z człowieka znikąd stał się podstawowym zawodnikiem Barcelony i przez cały sezon grał świetnie, mimo że ma tylko 22 lata. Terry to ostoja Chelsea, kapitalny sezon za sobą, obrońca kompletny. Jego wybór nie powinien dziwic nikogo. Na lewej obronie wystawiłem Evrę, bo po prostu nie lepszego bocznego obrońcy na świecie na tej pozycji niż on. Ashley Cole? Nie w tym roku. Evra jest bardzo dynamiczny, silny, świetny w obronie i kapitalny w ataku. Idealny do systemu 4-3-3 z mocno atakującymi bocznymi obrońcami. Jako defensywnego pomocnika wybrałem Essiena. Równie dobrze mogłem tu dac Lassa albo Yaya Toure, ale trójka z Barcelony na centralnej pozycji to mimo wszystko przesada, mimo że jestem kibicem tego klubu. Essien w minionym sezonie był po prostu fantastyczny, rewelacyjny odbiór piłki i mądre wprowadzenie, mnóstwo przebiegniętych kilometrów, ten zawodnik to idealne uzupełnienie w mojej taktyce dla bardziej wysuniętych rozgrywających, którymi są Xavi i Iniesta. Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości co do tej dwójki to albo jest niewidomy, albo nienawidzi Barcelony albo po prostu się nie zna na piłce. Dwóch najlepszych środkowych pomocników świata, magików, piłkarzy genialnych. Od czasów Zidane&#39;a nie pamiętam graczy, którzy mieliby taki wpływ na grę, ale i samą jakośc jakiegokolwiek zespołu. Na skrzydłach Messi i Ronaldo. Co tu dużo pisac - kapitalnie dryblujący, bardzo szybcy, potrafią rozstrzygnąc wynik jednym zagraniem. W mojej taktyce, gdzie gra skrzydłami jest w sumie najważniejsza, są to ludzie do tej taktyki po prostu stworzeni. Obaj zasługują - mnóstwo bramek, mnóstwo asyst, świetny rok w ich wykonaniu. Na szpicy David Villa. Od dawna twierdzę, że gdyby grał w Realu albo Barcelonie strzelałby 35-45 bramek w sezonie. Moim zdaniem najlepszy napastnik świata, szybki, zwinny, kapitalny technicznie, pasuje idealnie do 4-3-3 i kombinacyjnej, krótkiej gry na małej przestrzeni.
Taktyka ta jest na pewno zbalansowana pomiędzy ofensywą i defensywą dzięki graczom przypisanym na odpowiednich pozycjach i moim zdaniem do tej formacji innych - lepszych - piłkarzy w tym roku nie było.
JEDENASTKA REZERWOWA: Cesar - Maicon, Vidic, Puyol, Cole - Yaya Toure - Fabregas, David Silva - Rooney, Ribery - Drogba
 
tomiangelo 26

tomiangelo

Użytkownik
Van Der Sar(C)
Maicon - Puyol - Vidic - Evra
Xavi
C.Ronaldo - Gourcuff - Iniesta
Eto&#39;o - Rooney
Coach: Sir Alex Ferguson
 
hajduk 124

hajduk

Forum VIP
Van der Saar - równy sezon, jedyny mankament to kontuzje, ale wiek robi swoje, ponadto jako udokumentowanie kariery mógłby wygrać na koniec, zwłaszcza gdy rywale jakoś super bardzo nie zachwycają. Alves - równy sezon, dynamiczny zawodnik, najwięcej osiągnął w zeszłym sezonie. Vidić - bardzo solidny zawodnik, rozwinął się niesamowicie, pewna podpora defensywa ManU, wiele goli po stałych fragmentach gry, wadą jest częsta ilość kartek, w dodatku tych czerwonych. Chiellini - gość mi się spodobał, również szybko się rozwinął i strzelał ważne bramki po stałych fragmentach gry. Evra - pięta achillesowa widze w całej europie, nie tylko w Polsce. Brak konkurencji spowodował, że wybrałem francuza, gdyż z przeciętnego piłkarza szybko został mianowany do czołówki bocznych obrońców. Hamsik - wiele osób zaznaczyło pewnie Ronaldo, ale ja uważam że wart jest chociaż małego zauważenia, świetne eliminacje do MŚ, w głównej mierze to dzięki Niemu Słowacja zagra w MŚ, w lidze również nie próżnuje i zdobywa ważne bramki, młody obiecujący zawodnik. Po MŚ myślę, że nieźle się wypromuje. Xavi- kolejny pewny punkt w szeregach Barcelony , w dodatku zaznaczyłem Go jako kapitana Gourcuff - ten gość jest świetny, przypomina mi Zizou, możliwości ofensywne ogromne, młody zawodnik, nadzieja na przyszłe lata. Dzeko - świetna forma w poprzednim sezonie, grad bramek, potwierdza to również w tym sezonie zdobywając również regularnie bramki, należy Mu się nagroda.
Messi - nie ma co tu się za wiele rozpisywać, zdecydowana wygrana na piłkarza roku mówi sama za siebie. Coach: Guardiola - wszystkie możliwe 5 tytułów w debiutanckim sezonie...! Masakra
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Przyznam trochę musiałem się zatsanowic nad kilkoma pozycjami, bo ciężko tak jednoznacznie przypomniec sobie wydarzenia z całego roku i poszczególne mecze. Ale moja jedenastka wygląda tak :

Julio Cesar- Mimo iz nic nie wygral poza scudetto z Interem to forma rowna i pewny punkt zespolu.

Dani Alves - prawie skrzydłowy, zapewnił Brazylii awans do finału Pucharu Konfederacji fantastycznym strzalem z wolnego. W Barcelonie bardzo wazny punkt.

Pique - młody a już wygrał wszystko co możliwe z Barcą. Świetne warunki i pewny punkt. Puyol od przerywania a Pique od podawania ;)

Terry - Obrona Chelsea bez niego ma kłopoty. Świetny pod bramką rywala przy stałych fragmentach gry. Duża osobowośc. Pewniak w defensywie.

Evra - tutaj wybór zdecydowany. Lewa flanka w ManU jest dla niego stworzona. Ofensywnie usposobiony jak D.Alves. Świetnie drybluje i szybki.

C.Ronaldo - pierwsza częśc roku wymarzona, potem transfer do Realu trochę czasu stracił na kontuzje ale znowu błyszczy i co najwazniejsze strzela mnóstwo goli.

Xavi - że bez niego nie byłoby Messiego to twierdzi wiele osób. Ja także jestem wśród nich. Takiego playmakera działającego nieco jak Pirlo za czasów MŚ 2006 próżno szukac obecnie w zespolach klubowych. Zdecydowanie Xavi!

Gourcuff - W Bordeaux odżył po nieduanym pobycie w Milanie. Świetne mecze, dużo bramek asyst. Mistrzostwo z Bordeaux w poprzednim sezonie. Awans w cuglach z fazy grupowej LM i lider z dużą przewagą po rundzie jesienneij w Ligue1. Wszystko to głownie zasluga Gourcuffa.

Iniesta - jeden z trzech graczy którzy są sercem Barcelony. Dwaj pozostali to Messi i Xavi. Iniesta poprostu jest stworzony do gry w systemie Guardioli, no i bramka w 93 min w 1/2 finału LM bez której Barca nie wygrała by ani LM ani KMŚ, ani Superpucharu Europy.

Rooney - W ManU po odejściu Ronaldo ciężar zdobywania bramek wziął na siebie. Wraca rozgrywa, strzela i asystuje. Roo z roku na rok jest jezscze lepszy.

Messi - oczywiście jego nie mogło tutaj zabraknąc. Podobnie jak przy opisie Xaviego i Iniesty wygrali wszystko. Drybling i szybka noga której rywale nie są w stanie rozszyfrowac. Pchełka to gracz doskonały!

Coach - Guadriola : Człowiek zwycięstwo hehe ;)
 
danny1992 514

danny1992

Użytkownik
Casillas - Alves, Terry, Puyol, Evra - C. Ronaldo, Gourcuff, Iniesta - Messi, Villa, Rooney
Trener: Sir Alex Ferguson
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Iker Casillas

Daniel Alves - John Terry - Gerard Piqué - Patrice Evra

Cristiano Ronaldo - XAVI HERNANDEZ - Yoann Gourcuff - Franck Ribéry

Lionel Messi - David Villa



- Josep Guardiola -​
 
rifraf7 246

rifraf7

Użytkownik
Bramka: Iker Casillas co tu dużo mówić równa forma już od dluższegoc zasu nie tylko w minionym roku, wiele razy ratował Real.

Prawa obrona: Alves tutaj nie będę oryginalny, w tej chwili najlepszy na swojej pozycji.

Środek obrony: Terry, Pepe. Co do Terreygo to nawet nie ma co komentować. Pepe dlatego, że pokazał charakter i po zawieszeniu powrócił we wspaniałej formie, będąc ostoją obrony Królewskich, szkoda że na razie nie bedziemy go oglądac.

Lewa obrona: Evra w sumie ten sam komentarz co do Alvesa.

Defensywni pomocnicy: Lass i Essien. Lass fantastycznie wprowadził sie do Realu, kapitalna gra w destrukcji, choć szkoda że dośc mało kreatywny, ale to nie należy do jego zadań. Szybko stał sie pdst zawodnikiem nowych Galacticos, już teraz porównywany z Makalele. Essien siła, wytrzymałość, przegląd pola i można by tak jeszcze długo. Od lat filar Chelsea. Dodatkowym atutem jest mosny i celny strzał.

Skrzydłowi: Cristiano Ronaldo i Messi. Tutaj tez komentarz wydaje się zbędny. Na obecną chwilę konkurować może z nimi tylko Ribery, ale sporo czasu nie grał.

Rozgrywający: Xavi. Nie wiedziałem kogo wybrać, ale ogólnie Xavi wydaje mi sie lepszy od Iniesty więc pewnie postawił bym na niego.

Napastnik: Suarez drybling i szybkość i zwrotnośc to jego największe atuty a to się najbardzie liczy u snajpera. W tej chwili w samej lidze ma 18 trafień i aż o 5 wyprzedza następnego zawodnika. Marnuje się w Holandii, ale prawdopodonie już nie długo bo jego pozyskaniem ponoc mocno zainteresowany jest Alex Ferguson.

Trener: Guardiola - wygrał wszystko więc nie mógł być inny.

Ustawienie:

----------------Casillas------------------

------------Pepe------Terry-------------
Alves--------------------------------Evra

--------------Lass-----------------------
-----------------------Essien------------

Messi-------------Xavi-------------------
-------------------------------Cr9-------
------------------Suarez-----------------

Ławka: Buffon, Chiellini, Maicon, Ribery, Villa, Rooney
 
piokaka 0

piokaka

Użytkownik
Witam !

Postaram się w skrócie opisać mój wybór najlepszej jedenastki 2009 roku !

Taktyka - 4-3-3
- Wybór taktyki jest w zasadzie prosty, Barcelona taktyką 4-3-3 wygrała wszystko także najlepsza drużyna roku 2009 także jest zmuszona nią grać ????

Bramkarz - Iker Casillas
- W roku 2009 niewątpliwie najlepszym bramkarzem na świecie można śmiało uznać Hiszpana... Jego świetne interwencje w meczach La Liga są z dumą oglądane przez cały świat... To właśnie dzięki niemu Real czasami potrafił wyjść z twarzą z różnych spotkań... Swoją prawdziwą klasę pokazał w jednym z ostatnich spotkań 2009 roku przeciwko Sevilli, gdzie wyprawiał rzeczy niemożliwe... Także obsada bramki bezapelacyjnie dla Casillasa !

Lewy Obrońca - Patrice Evra
- Na tej pozycji w roku 2009 wyróżniali się dwaj piłkarze Ashley Cole oraz Evra dla wielu dwaj najlepsi boczni obrońcy na świecie... I trudno się z tym nie zgodzić... Obaj są świetni technicznie, zwinni i szybcy... Mój wybór padł na Francuza ponieważ jest mniej podatny na kontuzję i przez cały sezon utrzymywał równą formę...

Środkowy Obrońca - John Terry
- Prawdziwa legenda The Blues, z każdym meczem udowadnia swoją klasę, zawsze elegancki w swojej grze nie popełniający głupich błędów... Świetnie gra głową co czyni go jeszcze lepszym stoperem... Myślę, że w parze z Puyolem to właśnie on najbardziej by pasował do jedenastki roku 2009...

Środkowy Obrońca - Carles Puyol
- Tutaj wybór był w miarę prosty, choć świetnych stoperów jest mnóstwo... Puyol od lat trzyma obronę ofensywnie grającej Barcelony, świetnie wywiązuje się z zadań taktycznych oraz dyryguje obroną najlepszej drużyny świata w roku 2009... Nie mogło go zabraknąć choćby dlatego, że w roku 2009 aż 6 razy unosił w górę puchary...

Prawy Obrońca - Dani Alves
- W kategorii prawy obrońca miałem nie mały dylemat pomiędzy wyborem dwóch Brazylijczyków Alvesa i Maicona... W reprezentacji to ten drugi wygrywa rywalizację ze zwinnym Alvesem jednak po dokonaniach w 2009 roku to właśnie Alves trafia do mojej jedenastki... No i kolejnym z powodów jest to, że lepiej rozumie się z Messim, którego umieszczę w tej jedenastce ????

Defensywny Pomocnik - Michael Essien
- Wielu graczy nie potrafi docenić jego pracy na boisku, myślę, że z nim w tyłach Xavi i Iniesta byliby jeszcze pewniejsi co do tyłów... Essien jest obdarzony także potężnym strzałem z dystansu oraz świetną wizją gry... myślę, że byłby bardziej pożyteczny w destrukcji niż Gerrard, którego także można tu umieścić...

Środkowy Pomocnik - Xavi
- Chyba nie muszę za dużo pisać dlaczego...

Środkowy Pomocnik - Iniesta
- Jw.

Lewy Skrzydłowy - Cristiano Ronaldo
- Mimo, że rok 2009 przegrał z Leo Messim to wciąż utrzymywał równą formę... Świetna szybkość połączona z dryblingiem i siłą daje nam prawdziwy czołg... Także w mojej jedenastce umieszczam Ronaldo...

Środkowy Napastnik - Fernando Torres
- W Liverpoolu często ustawiany sam na szpicy daje sobie świetnie radę z najlepszymi obrońcami na świecie, także w taktyce najlepszej 11 roku 2009 także dałby sobie świetnie radę robiąc dużo miejsca Ronaldo oraz Messiemu...

Prawy Skrzydłowy - Leo Messi
- Tutaj nie muszę dużo pisać czemu właśnie on... Najlepszy piłkarz 2009 roku i wszystko jasne...

-----------------------
Dla mnie niezrozumiała jest obecność chociażby Kaki w 11 roku 2009...
 
Do góry Bottom