>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

The Ultimate Fighter 22 Finale - 11.12.2015

Status
Zamknięty.
Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik

TUF 22 Finale Main Event:
145 lbs.: Frankie Edgar vs. Chad Mendes
TUF 22 Finale Co-Main Event:
155 lbs.: Tony Ferguson vs. Edson Barboza
TUF 22 Finale Undercard/Prelims (FOX Sports 1/UFC Fight Pass):
155 lbs.: TUF 22 lightweight final (TBA vs. TBA)
170 lbs.: TUF 22 welterweight final (TBA vs. TBA)
155 lbs.: Evan Dunham vs. Joe Lauzon
170 lbs.: Ryan LaFlare vs. Mike Pierce
145 lbs.: Tatsuya Kawajiri vs. Jason Knight
125 lbs.: Joby Sanchez vs. Geane Herrera
265 lbs.: Gabriel Gonzaga vs. Konstantin Erokhin
https://www.youtube.com/watch?v=wVAfyKM8NCw
 
Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik
Ryan LaFlare - 1.63 -✅✅✅

Easy win - decyzja

Czekałem na kursy i się doczekałem.
Dla mnie to pewniak jeżeli chodzi o walkę z UFC w tym tygodniu a gal mamy aż trzy. Nieaktywny od ponad 2 lat rywal Mike Pierce zostaje tutaj ograny. Więcej później.
Pierce ostatnią walkę stoczył pod koniec 2013 roku i od tamtej pory pauzował, jaka była tego przyczyna to nie wiem i mnie to nie interesuje ( prawdopodobnie dźwignia Palharesa &gt; rozdarcia więzadła stawu skokowego oraz skręcenia kolana ) Jak by się wtedy nie prezentował a nie był to jakiś wybitny zawodnik to obecnie w wieku 35 lat nie ma prawa wrócić w jakiejś dobrej formie. Rdza i tym podobne gwarantowana tutaj.
Na obecną chwilę to Ryan wygląda o niebo lepiej. Byłby też dla mnie faworytem dwa late temu.
Przewaga warunków zdecydowanie na jego korzyść. Mamy tu 13 cm wzrostu i 8 cm zasięgu. Walczy z odwrotnej pozycji a to kolejne utrudnienie. Jego stójka dobra i dosyć wszechstronna, połączenie i mieszanka ciosów i kopnięć zanim zamarkuje obalenie. Nie jest może ona jakaś piękna dla oczu ale rywalom sprawia sporo kłopotów.
Jak widać poniżej dysponuje bardzo mocnymi zapasami ( bo to zapaśnik ) i dobrym BJJ. Pierce nie dysponuje teraz niczym w czym byłby lepszy od niego.
Forma wyborna z tego co widać na jego portalach. Dla mnie to pewna wygrana.
 
Otrzymane punkty reputacji: +40
D 85

dominiknd

Użytkownik
fajny kurs na mendesa, ktory jest chyba troszke niedoceniany, mega zawodnik, byl blisko rozklepania mcgregora, a wzial walke z marszu, wczesniej przegrywal tylko z aldo i to po dobrej walce, nie liczac tego kolana w ich pierwszej potyczce, mendes nawet takiego kocura jak lamas rozbija w pierwszej rundzie, tu mendes powinien byc faworytem, a kurs na niego wynosi 2.30 i ja to gram
 
crossmen 8,1K

crossmen

Użytkownik
Witam fanów sportów walki
Gonzaga-Erokhin jak widzicie tą walkę?
Szybki nokaut na Gonzadzę w wykonaniu Erokhina czy też przeleży Konstantina w parterze i wygra na pkt a la Viktor Pesta.
Wiem,że Brazol po trzech wtopach i czwarta może go wyautować z UFC,natomiast nie wiem dokładnie ile jest wart Konstantin bo trochę sobie skomplikował życie porażką z Pestą,a wcześniej trzaskał większość ko w 1 rundzie.
Jak ktoś może niech podzieli się swoimi spostrzeżeniami na tą walkę,z góry dzięki i życze udanych typów w weekend
 
karciarz 26,3K

karciarz

Forum VIP
Chad Mendes
@2.20⛔⛔⛔
Unibet


Szkoda mi chłopa

Nie wiem dlaczego jest taki rozkład kursów. Chad jest niedoceniany w tej walce. Może przez, to że przegrał z Conorem? Nie odnoszę się do tej walki, przez to że nie był w 100% przygotowany. Lamas wciągnął i go wypluł w rewanżu z Aldo dał dobry wyrównany pojedynek.

Chad miał sporo czasu na dopracowani formy na 100% i takiego zobaczymy. Nie ma opcji, żeby była powtórka jak z Conorem. Jeden i drugi jest znakomitym fighterem.
Jeden i drugi ma stójkę i parter. Jeśli Chad wyjdzie w formie, jak na Aldo to jestem spokojny o jego zwycięstwo.

Szykuje się wojna w stójce, bo Chada jest cholernie ciężko obalić. W stójce jest dynamiczny posiada silny cios o czym ostatnio przekonał się Lamas.
Edgar również jest bardzo dobry w stójce, mobilny na nogach, ale nie ma aż tak silnego ciosu.

Po takim kursie bardziej opłaca się zagrać Chada według mnie. Pokonując Lamasa przekonał mnie do siebie.
1.60 na Lamsas jest mało opłacalne, bo nie jest jakimś faworytem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
pussyhunter 343

pussyhunter

Użytkownik
Chad Mendes
@2.20
Unibet


Nie wiem dlaczego jest taki rozkład kursów. Chad jest niedoceniany w tej walce. Może przez, to że przegrał z Conorem? Nie odnoszę się do tej walki, przez to że nie był w 100% przygotowany. Lamas wciągnął i go wypluł w rewanżu z Aldo dał dobry wyrównany pojedynek.

Chad miał sporo czasu na dopracowani formy na 100% i takiego zobaczymy. Nie ma opcji, żeby była powtórka jak z Conorem. Jeden i drugi jest znakomitym fighterem.
Jeden i drugi ma stójkę i parter. Jeśli Chad wyjdzie w formie, jak na Aldo to jestem spokojny o jego zwycięstwo.

Szykuje się wojna w stójce, bo Chada jest cholernie ciężko obalić. W stójce jest dynamiczny posiada silny cios o czym ostatnio przekonał się Lamas.
Edgar również jest bardzo dobry w stójce, mobilny na nogach, ale nie ma aż tak silnego ciosu.

Po takim kursie bardziej opłaca się zagrać Chada według mnie. Pokonując Lamasa przekonał mnie do siebie.
1.60 na Lamsas jest mało opłacalne, bo nie jest jakimś faworytem.
kursy ok. Edgar lepsza wersja Chada. Szybszy. Lekki na nogach. Mobilny. Kozacka kondycja. koksik Chad nic nie ugra.

1.60 na Edgara z pocalowaniem reki biore.
 
maryo69 132

maryo69

Użytkownik
W piorkowej nie ma juz takiej przewagi szybkosci jak w lekkiej. Aldo byl od niego szybszy, dopoki sie nie zmeczyl. Kondycja chyba najlepsza w calym MMA. Duzo punktuje uderzeniami i low kickami, ale nie robi nimi krzywdy przeciwnikom, Mendes jest duzo silniejszy. Tu bedzie sama stojka, bo Edgar nie sprowadzi takiej klasy zapasnika. Mendes poprawil stojke od pierwszej walki z Aldo, a w drugiej dal bardzo rowny pojedynek. Rozjechal Lamasa i przegral z Conorem, ale to jest zupelnie inny typ zawodnika niz Edgar. W tej walce warunki fizyczne beda podobne. Edgar bije z duzo wieksza czestotliwoscia i nigdy nie zwalnia, moze wypunktowac Chada, ale kurs 2.20 kusi, bo Mendes nie jest na straconej pozycji.
 
macio106 130,9K

macio106

Znawca - MMA
Gabriel Gonzaga - Konstantin Erokhin✅ Gabriel Gonzaga pokonał Konstantina Erokhina przez jednogłośną decyzję (2x 30-27, 29-28)
Typ: 1 @1.96 Pinnacle ✅/ Over 1.5 rundy @ 2.60 Pinnacle ✅

Ja tam idę w stronę brazola, z Cro Cop&#39;em przegrał, ale dwie pierwsze rundy wygrał. Dwa Gonzaga to czarny pas BJJ starty w zawodach brazylijskiego jiu-jitsu. Rosjanin ma może i wielki cios w łapie, ale zero kondycji wystrzela się przez pierwsze pól rundy i będzie pływał, parteru zero tylko na hip hip hura i do przodu. Tak jak by nie patrzeć to rywali jakich poskładał rusek to super nie byli.;) Pokonał go taki słabiak jakim był Viktor Pešta to nie pokona go tak utytułowany zawodnik jak Gonzaga? Nie ma co Brazol go sprowadzi, a tam to będzie istne zero. Dla obu walka o być albo nie być i moim zdaniem na przekór kategorii ciężkiej będzie ona trwała dłużej niż 1.5 rundy, bo z początku będzie spokojnie na wyczucie, a potem będzie &quot;tulenie&quot; w parterze.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
morisone 793

morisone

Użytkownik
Marcin Wrzosek | @2.20 | 4/10 | Uni.bet
Myślałem, że mając tak dobry materiał poglądowy, jak świeżutkie walki z TUFa, oddsmakerzy wystawią nam same no-bety, a okazuje się, że kurs na Polaka to miłe zaskoczenie.
Oprócz oczywistego argumentu, iż Wrzosek do tej pory spisywał się lepiej od rywala (każdy kto oglądał sezon zapewne to zauważył) mogę napisać, że jest on zawodnikiem o krok lepszym w kazdej płaszczyźnie, niż Erosa. Marcin bardzo dobrze radzi sobie w stójce, nie jest typem finishera, ale zawsze walczy dosyć agresywnie i często skutecznie kontruje odkrytego przeciwnika, Julian również lubi walczyć z kontry, w tym przypadku zasięg będzie po jego stronie ale ogółem bardziej podobają mi się kombinacje naszego Zombiaka. Większość czasu powinni poświęcić na boks, więc to powinien być aspekt, który (jeśli uda mu się zwyciężyć) zaważy na wyniku pojedynku, bo moim zdaniem Wrzosek rywala wypunktuje.
Jeśli są jakieś aspekty, nad którymi Marcin mógłby popracować, to napewno obrona przed obaleniami i kondycja, w 3 poprzednich walkach rywale nie mieli większego problemu, by kłaść Polaka na dupę, ten jednak szybko wychodził z opresji i ostatecznie wyciągał walki na swoją korzyść. Dopóki nie zmierzył się z bardzo dobrym w parterze Saulem. Erosa nie jest zbyt groźny w parterze, chociaź jeśli ktoś ma sprowadzać to raczej on, jeśli chodzi o wytrzymałość, to prezentuje dosyć podobny poziom, na 2 rundy tlenu im wystarczało, ale pod koniec zakontraktowanej na 3 odsłony walki może być ciężko.
Typuję wygraną Wrzoska przez decyzję, klucz do sukcesu to znaleźć drogę do szczęki Juicy J&#39;a i trafiać go na dobrej skuteczności, unikając jednocześnie kontrataków, tak jak to robił np. Baghdad, który moim zdaniem pokonał amerykanina w 1. rundzie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
szslon 182

szslon

Użytkownik
Pierwszy mój całkowicie obejrzany sezon TUFa, także wypowiem się głównie w starciach tufowców, ale nie tylko :p Wszystko @Unibet

Gruetzmacher = 1.53 ✅

Nie owijając w bawełnę Lloveras nawet jak na standardy europejskie jest dosyć przeciętnym zawodnikiem, nie dał jakiś wielkich walk w programie, jest to przeciętny fighter, który opiera się na swojej parterowej grze. &quot;Gritz&quot; jest wszechstronniejszym zawodnikiem, walczył już w przeszłości dla Strikeforce oraz WSOF, moim zdaniem zdominuje tutaj przeciętnego Hiszpana.

LaFlare ✅ + Gonzaga/Erokhin PRZETRWA DO KOŃCA WALKI - NIE ⛔ = 1.57 ⛔

Tak jak napisał Pudzian, nie będę się jakoś mocno rozpisywał, Ryan przewaga w zapasach, kondycyjnie również będzie wyglądał lepiej, Pierce to przeciętniak który wraca po ponad 2 letniej przerwie do startów. LaFlare będzie miał dużą przewagę wzrostu i zasięgu, nie widzę tutaj innej opcji jak jego zwycięstwo. W drugim pojedynku chyba nikt nie spodziewa się walki trzyrundowej, Erokhin będzie polował na nokaut, Gonzaga będzie chciał pójść do parteru by wykorzystać swoje grapplerskie doświadczenie, także inaczej ten pojedynek się nie powinien skończyć.

Wrzosek = 2.15 ⛔ so close

Po takim kursie aż szkoda nie spróbować pograć na Polskiego Zombie. Szczerze mówiąc Erosa nie przekonał mnie niczym w programie, dwa wymęczone zwycięstwa i na koniec nokaut z rąk Lobova. Marcin wielki hart ducha, szkoda że trafił na Rogersa w półfinale, bo tutaj zdecydowanie mógł powalczyć o win w całym programie. Zombie zrobił bardzo duży progres, który będzie procentował w przyszłości, wierzę mocno w Marcina że udanie zadebiutuje w UFC. #TeamZombie

Hall = 2.40
✅

Kursy na Halla rosną czyli ludzie grają na Lobova. Ja jestem za Amerykaninem, który również był jednym z moich faworytów do zwycięstwa, przegrał w ćwierćfinale po dobrym starciu z Rogersem. Magik parteru, zgarniał największe trofea jeśli chodzi o grapplerskie zawody. Lobov w programie okazał się chyba największą niespodzianką, ale w moim odczuciu już dzisiaj skończy się jego dobra passa. Cały jego gameplan opiera się na nieszablonowym boksie, jeśli uda się Hallowi to zneutralizować i pójść w kulanki z Ruskiem, to nie widzę tutaj szans na zwycięstwo Lobova.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
bene 240

bene

Użytkownik
Frankie Edgar vs. Chad Mendes Mój typ to Frankie Edgar. Chad to najwyższa liga, poczynił niesamowite postępy w stójce pod okiem Duane Ludwiga co wystarczyło na nokautowanie mniej znanych zawodników oraz pokaz świetnej walki z Aldo. W tej walce zapasy zostaną wykluczone. Żaden z zawodników podczas swojej kariery nie miał &quot;zaszczytu spędzić&quot; za dużo walki na plecach. Wszystko rozegra się tutaj w opaciu o stójkę i kondycję. Oczywiście Chad ma przewagę siły ciosu ale pamiętajmy że Frankie przeszedł z kategorii wagowej gdzie mocniej bili. W obecnej kategorii wagowej nie widziałem Edgara aby był choć raz w niebezpieczeństwie TKO. 5 rund dobrego ruchu po klatce Frankie równoznaczne z wypunktowaniem Chada. Możemy oczekiwać średnio ciekawej walki podobnej do walki Edgara z Faberem. Każdy inny rezultat to była by niespodzianka
typ Edgar via Decision
Edson Barboza vs. Tony Ferguson
Tony to klasyczny przykłąd zawodnika z jakim Edson ma zawsze problemy. Wysoki pressing, odcinanie oktagonu, mocne uderzania i umiejętność walki w parterze. Koszmar dla Barbozy. Dodajmy żę Barboza walczy w zastępstwie i nie miał pełnego czasu do przygotowania. Przewiduję pełną kontrolę Tonego wypunktowanie lub poźne poddanie. Jedyna niepewność to lekkie cwaniactwo Tonego które kosztuje go w prawie każdej walce nockdownem. Niemniej jedank zawsze dobrze regeneruje się i stawia na swoim
Tony Ferguson via Submission/Decison round 2

Dodatkowo:
La Flare - ze względu na to że Pierce wraca pod długiej kontuzji. Nie widzę specjalnej dominacji ale mimo wszystko. Standardowa decyzja dla La Flare
Dunham -jak zobaczymy na rekordzie przegrywał tylko z topowymi zawodnikami. Dla mnie to nadal solidny zawodnik. Lauzon myślę że już na spadkowej poza swoim szczytem.
Wrzostek - nie podobała mi się ostatna walka wrzostka w TUFie. I nie za bardzo widzę jego szanse w tej walce. Sporo braków technicznych. Nie ruszałbym tej walki a napewno nie stawiałbym na Wrzostka​
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
maryo69 132

maryo69

Użytkownik

Hall = 2.40

Kursy na Halla rosną czyli ludzie grają na Lobova. Ja jestem za Amerykaninem, który również był jednym z moich faworytów do zwycięstwa, przegrał w ćwierćfinale po dobrym starciu z Rogersem. Magik parteru, zgarniał największe trofea jeśli chodzi o grapplerskie zawody. Lobov w programie okazał się chyba największą niespodzianką, ale w moim odczuciu już dzisiaj skończy się jego dobra passa. Cały jego gameplan opiera się na nieszablonowym boksie, jeśli uda się Hallowi to zneutralizować i pójść w kulanki z Ruskiem, to nie widzę tutaj szans na zwycięstwo Lobova.
Widze ze nie tylko ja jestem sceptycznie nastawiony do Lobova ???? On jeszcze rok temu zremisowal z 18 letnim Pawlem Kielkiem gdzies na gali w Polsce. Kielek wielki talent, ale nadal mial dopiero 18 lat. Hall ma techniczna stojke, a Lobov nie jest tak wielki jak Rogers i chyba w eliminatorze do tufa ten marokanczyk go sprowadzil, nie pamietam juz. Artem ma lepsza ta stojke, ale inaczej walczy sie wiedzac ze przeciwnik chce sprowadzac, a inaczej wiedzac ze przeciwnik chce sie bic. Nie bedzie mogl rozwinac tak skrzydel jak w walkach w TUFie bo skonczy na ziemi. Jedyna przeszkoda moze byc to ze Hall pojechal trenowac z Lobovem po tym jak skonczyli krecic TUFa wiec rosjanin pewnie poznal pare sztuczek amerykanina. Ja to odpuszczam, ale jesli mialbym na kogos postawic to wlasnie Hall.
 
E 285

embotron

Użytkownik
Powie mi ktos po co w ogole sobie komplikowac zycie i isc do UFC i nie robic NIC w swoich walkach? Przeciez ten Erokhin to najwieksze zero jakie ta organizacja widziala
 
kamillo13 3,4K

kamillo13

Użytkownik
Powie mi ktos po co w ogole sobie komplikowac zycie i isc do UFC i nie robic NIC w swoich walkach? Przeciez ten Erokhin to najwieksze zero jakie ta organizacja widziala
ostatnio bodaj klasyczna wtopa na becie Pudziana jak na niego stawiał, dziś w nocy też. Kondycha gorsza niż Pudzian z KSW. Jeśli teraz nie wyleci, trzeba grać przeciw niemu.
 
E 285

embotron

Użytkownik
Mówimy o becie z przed roku ? a po drugie co niby dzisiaj też ? tez dzisiaj na nim ujebałeś ?
Spokojnie, pewnie nie chcial cie obrazic tylko przypomnial o ktory typ chodzilo.
Kondycja kondycją. ale ten chlop przez 2 rundy nie wiem czy rzucil 5 ciosow ????
Edgar easy, Mendes pewnie nie mial calego obozu za soba ???? D
W ogole jak widzieliscie walke Polaka? Mi sie wydawalo, ze dwie pierwsze rundy wygral i bylem przekonany, ze walka dla niego...
 
kamillo13 3,4K

kamillo13

Użytkownik
Mówimy o becie z przed roku ? a po drugie co niby dzisiaj też ? tez dzisiaj na nim ujebałeś ?
tak właśnie o tym becie mówimy, ale spoko, nie pije do Ciebie, po prostu tak jakoś zapadło mi to w pamięć. Każdemu zdarzają się wpadki, to normalne w tym zawodzie. Dziś grałem tylko Laflara od Ciebie za co dziękuję.
Po prostu wspomniałem o tamtej walce z racji tego że Erokhin wtedy jak i dziś nie zrobił nic by wygrać.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom