>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Totolotek - wyciek danych

BrooklynBouncee 3,7K

BrooklynBouncee

Użytkownik
W skrajności nie ma co popadać. Ja już z rok temu napisałem, że strona wygląda tak, jakby informatyk zapadł w śpiączkę w 1997 roku i była robiona w Windows 95. Tak każdy miał w chuju nasze bezpieczeństwo. Te nowe twory typu Betfan starają się chociaż o szatę graficzną i sprawne działanie strony......No ale wiadomo, że nigdzie nie jesteśmy bezpieczni.
Post automatycznie złączony:

Ja bez problemu dodzwoniłem się na jeden z podanych przez nich numerów: 507-002-393.
Zamykałeś konto poprzez ten numer telefonu, czy poprzez zalogowanie się na stronę?
 
M 0

maniek39

Użytkownik
Nie twierdzę, że nie masz racji ale też nie ma co popadać ze skrajności w skrajność. To nie pierwszy taki wyciek a podejrzewam, że tylko dzięki RODO się o nim dowiedziałeś. Zresztą totolotek sam nie ma pewności, czy wyciek był. Z drugiej strony sam BIK po tej akcji ma taki zysk, że głowa mała no ale ja nie o tym.
Alerty BIK mam od kilku lat, na przestrzeni miesiąca (bo wyciek był miesiąc temu) nie dostałem żadnego alertu poza tym co brałem lub sprawdzałem w BIK sam.
Oczywiście pewnie sam wymienię dowód na nowy dla świętego spokoju. Polecam także bezpieczny pesel oraz założyć konto w e-sądzie.
Uważam również, że w obecnej dobie cyfryzacji, warto wszędzie sobie pozmieniać hasła a szczególnie te, które było używane w tym śmieciobuku oraz używać dwuetapowej weryfikacji.
Uważam również, a przestępcą nie jestem, że wyrobienie dokumentu tożsamości w urzędzie nie jest takie proste ponieważ wszystkie twoje poprzednie dowody wraz ze zdjęciami są w historii i każdy urzędnik by się skapnął, że twarz przestępcy nie zgadza się z twarzą która siedzi przed nim na krześle - chyba, że znaleźliby zajebistego sobowtóra.
Z tego co mi się wydaje, do wzięcia czegokolwiek wymagany jest osobisty podpis - a tego na moim dowodzie osobistym nie ma (kiedyś chyba było).
Sam mam mieszane odczucia jeśli chodzi o całą tą sprawę.
A i przypomniało mi się jeszcze, że w banku można sprawdzić za jakieś 50 zł, ile masz rachunków bankowych na swoje dane/pesel.
A żeby wziąć cokolwiek, potrzebny jest z tego co mi się wydaje przelew weryfikacyjny.
[/QUOTE
Kolego A powiedz jak to jest z tym alertem BIK gdybyś dostał takie info,że właśnie ktoś próbuje w tej chwili wziąć chwilówkę przez neta co wtedy co to daje?Czy to przychodzi.info tylko, że ktoś wziął już pożyczkę. Dzwonisz na policję czy szukasz kontaktu do tych co pożyczają, żeby nie dawali przecież oni z tego żyją na tych właśnie przekretach z wyłączeniem.na kogoś. Jak to wygląda po takim alercie jeśli byś otrzymał.
Post automatycznie złączony:

Kolego A powiedz jak to jest z tym alertem BIK gdybyś dostał takie info,że właśnie ktoś próbuje w tej chwili wziąć chwilówkę przez neta co wtedy co to daje?Czy to przychodzi.info tylko, że ktoś wziął już pożyczkę. Dzwonisz na policję czy szukasz kontaktu do tych co pożyczają, żeby nie dawali.Jak to wygląda po takim alercie jeśli byś otrzymał.[/QUOTE]
 
Ostatnia edycja:
P 0

pavlinho

Gość
Post automatycznie złączony:

Kolego A powiedz jak to jest z tym alertem BIK gdybyś dostał takie info,że właśnie ktoś próbuje w tej chwili wziąć chwilówkę przez neta co wtedy co to daje?Czy to przychodzi.info tylko, że ktoś wziął już pożyczkę. Dzwonisz na policję czy szukasz kontaktu do tych co pożyczają, żeby nie dawali.Jak to wygląda po takim alercie jeśli byś otrzymał.
[/QUOTE]
Dostajesz smsa, że np. T-Mobile pyta o Ciebie/Twoje dane w BIG InfoMonitor jeśli chcesz wziąć np. telefon w abonament. No to jak dostajesz takie coś to z automatu blokujesz dowód, dzwonisz do firmy na infolinie, zgłaszasz sprawę na policję. Drugi sms to jak już Ci klepnie np. bank zobowiązanie kredytowe, wtedy to już po ptokach bo siano przelane.
 
J 13,5K

janok

Użytkownik
A wie ktos czy jest jakis system w ktorym mozna sprawdzic ile numerow telefonu na karte jest zarejestrowanych na dane konkretnej osoby? Chociaz tu raczej nie ma zagrozenia, ze beda rejestrowac numery na dane graczy (zeby np. ich pozniej uzywac do zlych celow) bo zeby zarejestrowac numer to chyba trzeba isc z dokumentem fizycznym do operatora lub na poczte, pytanie czy do rejestracji wystarczy imie nazwisko pesel czy tez numer i seria dowodu.
 
P 0

pavlinho

Gość
A wie ktos czy jest jakis system w ktorym mozna sprawdzic ile numerow telefonu na karte jest zarejestrowanych na dane konkretnej osoby? Chociaz tu raczej nie ma zagrozenia, ze beda rejestrowac numery na dane graczy (zeby np. ich pozniej uzywac do zlych celow) bo zeby zarejestrowac numer to chyba trzeba isc z dokumentem fizycznym do operatora lub na poczte, pytanie czy do rejestracji wystarczy imie nazwisko pesel czy tez numer i seria dowodu.
Numer telefonu to zarejestrujesz nawet w inmedio, dajesz Svietłanie dowód i rejestruje więc tutaj już lepsze pole do popisu.
 
J 13,5K

janok

Użytkownik
No wlasnie, z tego co widze to wystarczy imie nazwisko i pesel a rejestracja sim jest mozliwa nawet w zabkach. Pozniej sie dowiesz ze jest na ciebie zarejestrowany numer ktorego ktos uzywal np. do gróźb karalnych czy nielegalnych biznesów . Tyle ze no to tez nie az tak latwe z drugiej strony bo trzeba dac fizycznie dowod do reki tej Svietlanie a nie dane "na gębę".
Istnieja tez te dowody kolekcjonerskie jeszcze?pamietacie pare lat temu byla afera ze podrabiali na jakiejs stronie dokumenty w tym dowody i legitymacje studenckie itd.
I taka karyna z zabki raczej nie rozrozni czy to normalny dowod

Moze przesadzam. Ale w tych czasach gdzie wszystko chcą cyfryzowac i nawet sim nie mozesz miec anonimowo jest duze pole dla przestepcow. Szczeolnie po takiej akcji to niczego nie mozna byc pewnym.
 
P 0

pavlinho

Gość
No wlasnie, z tego co widze to wystarczy imie nazwisko i pesel a rejestracja sim jest mozliwa nawet w zabkach. Pozniej sie dowiesz ze jest na ciebie zarejestrowany numer ktorego ktos uzywal np. do gróźb karalnych czy nielegalnych biznesów . Tyle ze no to tez nie az tak latwe z drugiej strony bo trzeba dac fizycznie dowod do reki tej Svietlanie a nie dane "na gębę".
Istnieja tez te dowody kolekcjonerskie jeszcze?pamietacie pare lat temu byla afera ze podrabiali na jakiejs stronie dokumenty w tym dowody i legitymacje studenckie itd.
I taka karyna z zabki raczej nie rozrozni czy to normalny dowod
Równie dobrze kadrowa z roboty mogłaby współpracować z grupą przestępczą i nabrać na mnie kredytów.

Gdzieś czytałem, że za dużo numerów telefonów na jeden pesel nie można mieć ale jest to do sprawdzenia.

Nie ma jednej bazy z numerami, możesz każdego operatora pytać/wysyłac wnioski z zapytaniem ile numerów jest podpiętych pod Twój pesel.
 
G 0

gubernator_nh

Gość
Co za kurvy, nie pamiętam czy się tam rejestrowałem, ale widocznie tak skor do mnie wysłali:

Szanowna Pani / Szanowny Panie,

Prosimy o przeczytanie ważnej wiadomości.
Z ustaleń prowadzonego przez nas postępowania wyjaśniającego wynika, że w dniu 30 września 2021 r. Totolotek S.A. padł ofiarą przestępstwa (cyberataku). W rezultacie tego ataku, doszło do zaszyfrowania części archiwalnych danych, dotyczących okresu sprzed 22 lipca 2019 r. W chwili wykrycia nieprawidłowości nasze systemy IT zostały odłączone od sieci, celem zapobieżenia możliwości dostępu do danych Totolotek S.A. przez osoby nieuprawnione.
W ramach prowadzonego postępowania wyjaśniającego nie udało się wykluczyć możliwości, że osoby nieuprawnione mogły mieć dostęp do wskazanych poniżej danych. Kierując się troską o prywatność i bezpieczeństwo naszych klientów, przesyłamy więc niniejszą informację na temat danych, które mogły zostać ujawnione, możliwych konsekwencji ich ujawnienia oraz środków zaradczych, które można podjąć w celu zminimalizowania ryzyka z tym związanego.
Dane osobowe, do których dostęp mogły uzyskać osoby nieuprawnione, to dane archiwalne według stanu na dzień 21.07.2019 r. mogące obejmować: login, email, numer telefonu, imię, nazwisko, płeć, datę urodzenia, numer dowodu osobistego, PESEL, adres zamieszkania, numer rachunku bankowego.
W związku z tym, nie możemy wykluczyć, że Pani/Pana dane osobowe mogą być wykorzystane przez nieuprawnione osoby. Dane te mogą zostać użyte do (przykładowo) założenia konta w systemie informacji kredytowej, aby monitorować Pani/Pana aktywność kredytową, zaciągnięcia zobowiązań finansowych w instytucjach pozabankowych, założenia konta w serwisie społecznościowym, kierowania do Pani/Pana niezamówionych informacji handlowych drogą pocztową lub za pomocą poczty email.
Jest nam bardzo przykro z powodu tego zdarzenia. Chcielibyśmy podkreślić, że podjęliśmy przewidziane prawem kroki i powiadomiliśmy o tym zdarzeniu właściwe instytucje – w tym organy ścigania oraz Urząd Ochrony Danych Osobowych. Podjęliśmy także niezbędne działania, aby podobne zdarzenie nie miało miejsca w przyszłości.
Totolotek S.A. podjął już następujące kroki w celu ograniczenia ewentualnych skutków ataku, tj. serwery zostały permanentnie odcięte od internetu, trwa także proces informatyczny mający na celu utrudnienie oraz uniemożliwienie nieuprawnionego dostępu w przypadku prób przyszłych ataków.
Ponadto, zachęcamy Państwa do rozważenia możliwości podjęcia następujących czynności, w celu zminimalizowania ryzyka związanego z ewentualnym wykorzystaniem Państwa danych przez osoby nieuprawnione: regularnego zmieniania haseł do Państwa konta, nieotwierania wiadomości od nieznanych nadawców, sprawdzenia Państwa historii kredytowej, zastrzeżenia kont w odniesieniu do których możliwe było uzyskanie dostępu na podstawie ww. danych, zastrzeżenie dowodu osobistego oraz natychmiastowe poinformowanie Policji, jeśli powezmą Państwo informacje, że jakiekolwiek z tych danych zostały wykorzystane przez osoby trzecie.
Więcej informacji może Pan/Pani uzyskać pod adresem: [email protected], lub telefonicznie pod numerami
+48 (022) 321 03 40 lub +48 507 002 393 lub +48 507 002 139.
 
G 0

gubernator_nh

Gość
Wywalone mam na tych hakerów.Zamknąłem konto definitywnie u nich teraz co nic nie da, ale aby uniknąć podobnych zdarzeń na przyszłość i w weekend zamykam konta u bukow u których nie gram i nie będę grał. Zostawiam sts i unibet.
 
madman01 12,1K

madman01

Użytkownik
Jeśli miałem w Totolotku stary nieaktualny dowód osobisty to mam się obawiać? Czy na pesel mogą wziąć chwilówkę? A po drugie gdzie jest opcja zamknięcia konta w tym smiesznym buku?
 
madman01 12,1K

madman01

Użytkownik
OK Dzięki już zamknąłem, dobrze że miałem na koncie stary dowód, ktoś się orientuję czy jeśli bedą mieli moje imie nazwisko adres i pesel, ale bez dowodu osobistego mogą wziąć kredyt na takie dane, troche jestem w tym zielony?
 
B 1,7K

bulik9596

Użytkownik
Ja tez miałem stary dowód ale spr sobie coś na epuap. tam maja wszystkie dowody jakie na nas wydane i ten kurva dowod ma najwiecej danych .pierd -le to juz i tyle.Najbardziej mnie nurtuje czy ten zje..any buk nie przechowywal skanow tych dowodow. Teraz niech placa odszkodowania milionowe i niech gina jako firma. Legalne sk..
 
arass1 180,3K

arass1

Użytkownik
Ja tez miałem stary dowód ale spr sobie coś na epuap. tam maja wszystkie dowody jakie na nas wydane i ten kurva dowod ma najwiecej danych .pierd -le to juz i tyle.Najbardziej mnie nurtuje czy ten zje..any buk nie przechowywal skanow tych dowodow. Teraz niech placa odszkodowania milionowe i niech gina jako firma. Legalne sk..
Dzwoniłem dzisiaj na jeden z podanych przez nich numerów i pani poinformowała mnie, że skany dowodów nie są przechowywane i są kasowane po procesie weryfikacji.
 
G 0

gubernator_nh

Gość
Z drugiej strony takie pytanie do was. Jakbyście byli hakerami to serio bawili byście się w branie jakiś śmiesznych chwilówek. ? Jak się bawić to grubo a nie za jakieś grosze .
 
M 7,7K

mcz

Użytkownik
Z drugiej strony takie pytanie do was. Jakbyście byli hakerami to serio bawili byście się w branie jakiś śmiesznych chwilówek. ? Jak się bawić to grubo a nie za jakieś grosze .
wydaje mi się, że to nie hackerzy wykorzystują dane tylko sprzedają je osobom zainteresowanym na jakimś deepwebie. czyli albo mają ustalonego kupca na takie dane albo go szukają po fakcie. totolotek pisał o PRAWDOPODOBNYM wycieku CZĘŚCI danych, a jeżeli rzeczywiście było by coś na rzeczy to chyba już ktoś by się dowiedział o wyłudzonych chwilówkach czy innym gównie i dał o tym znać bo wyciek miał miejsce miesiąc temu. próbuje to wszystko sobie jakoś racjonalizować bo to mnie też dotyczy
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom