>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Tragedia w Smoleńsku

Status
Zamknięty.
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Pewnie plotka, pogłoska lub hipoteza złożona z naciąganych na maksa założeń i nieprawdziwych info - zresztą jak 3/4 rzeczy zawartych w tych linkach do teorii spiskowych.
 
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP
slyszal ktos o tym ze autor tego amatorskiego filmiku nie zyje. ponoc zginal w kijowie 15 kwietnia.
wczoraj ktoś napisał o tym komentarzach na onecie..było dosłownie chwile z imieniem i nazwiskiem..jak chciałem rozwinąc komentarz, już go nie było
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Andrij Mendierej.
Podobno dostał kosę, ale mnie nie chcę się już w to wierzyć, wymyślanie na siłę jakiejś sensacji.
 
princeas 11

princeas

Użytkownik
8m nad ziemią, uderzyć w drzewa, rozbić się, ok. Ale żeby nikt nie przeżył? Katastrofa np tego Boeinga który wleciał w las bardzo podobnie, ponad 130 osób, 3 tylko zginęły. Nie wierze w to że nikt nie przeżył tym bardziej jeżeli spojrzymy na ocalały kadłub z którego &quot;zniknęły&quot; ciała pilotów..., a nawet jeśli nie przeżyli, to nie wierze w tak rozległe zniszczenia jakim uległ samolot prezydencki.. Dlaczego jeszcze nie podali do wiadomości publicznej ekspertyzy tego amatorskiego filmu? 2 dni miało to trwać. Pewnie wiedzą że ruscy dobijali rannych i nie wiedzą co z tym zrobić;] Bo przecież wojny nikt nie chce..
[
po pierwsze - piloci po urwaniu skrzydła dodali jeszcze &quot;gazu&quot;, więc samolot przyspieszył, jednakże dało to skutek wręcz odwrotny do zamierzonego - samolot obrócił się na grzbiet i tak się zderzył z ziemią, przy prędkości pewnie conajmniej 200km/h
po drugie - gdzieś pisano - że przeciążenia w takiej sytuacji są wiele razy większe niż te, których doznają kierowcy w bolidach F1, a masa ciała przy uderzeniu zwiększa się nawet do kilku ton - pomyśl zatem co się mogło z ciałem stać
po trzecie - pod kadłubem ciała znaleziono, stąd też szybka identyfikacja ok 35 ciał i ich przylot do Polski - mówili
po czwarte - dziób samolotu (tak mi się wydaje) jest nieco bardziej wytrzymalszy, jednak przy założeniach 1-3 gdzie ciało --&gt; kilka ton, piloci bezwładnie przelecieli przez szybę i po prostu ich poszatkowało (przepraszam za wyrażenie) albo zmiażdżyło
po piąte - nie wiem czy to ten sam film o boeingu widzieliśmy, ale tamten nie upadł na grzbiet i nie roztrzaskał się na drobny mak

A co do filmiku krążącego po sieci - każdy widzi w nim co chce, powyginany kawałek blachy co wygląda jak jakaś postać, dym, gałązka - wszystko Wam przypomina ofiary. To tak samo jak słuchając piosenek Nirvany czy Queen od tyłu, można usłyszeć &quot;szatan, śmierć itp&quot;.
Owszem, byli tam ludzie - milicja, która strzałami przepędzała ludzi. I podejrzewam, że autor tego filmu, gdyby zauważył jakąś postać, która woła pomocy raczej nie pozostałby obojętny wobec tej kwestii.
Wczoraj ukazano ten film w Superwizjerze - o dziwo był bez tych wszystkich słów rzekomo wypowiedzianych przez autora filmu, bez tych rzekomo słyszanych wezwań itp. Strzały były, owszem, syrena, ale nic poza tym.

póki co tyle mam do powiedzenia
 
norek89 0

norek89

Użytkownik
gdzieś czytalem że szyby w kabinie pilotów były całe:]
a tu o tym Gościu
Adriej Mendierej – autor filmu amatorskiego ze Smoleńska nie żyje


Pierwszy filmik nagrany po katastrofie przez Rosjanina, na którym słychać głosy po polsku, jeśli jest autentyczny, to jest kluczowym dowodem. Trudno przypuszczać, że został tak realistycznie zmontowany, poza tym wtedy byłoby zapewne w internecie wiele jego wersji, a jest jedna. Tam są wyraźnie głosy po polsku a zaraz później strzały. Kolejna sprawa – kokpit ocalał, a to dziwnym trafem właśnie ciał pilotów nie mogą znaleźć. Byli w fotelach, przypięci pasami, w hełmofonach. Pożar się rozpoczął po katastrofie, więc jeśli piloci byli przytomni to mogli wyskoczyć przed rozprzestrzenieniem się ognia. Mogli zginąć, ale właśnie ich ciała miały największą szansę ocaleć w całości. Czy chodzi o to, aby ukryć prawdziwą przyczynę ich śmierci?

Zakładając autentyczność filmiku jego autorowi groziło śmiertelne niebezpieczeństwo jako świadkowi. Dlatego zamieszczam informację która pochodzi z internetu i której prawdziwości nie mogę sam ustalić, ale myślę, że większe redakcje są w stanie sprawdzić czy człowiek o takim nazwisku był wtedy w okolicach Smoleńska, czy rozmawiał z rodziną o tym co widział i inne fakty. Jeśli to fałszywy trop może uda się wypytać okolicznych mieszkańców czy coś słyszeli o tym filmiku i jego autorze. Oto ta informacja:

“Osoba która ten filmik wrzuciła jako pierwsza na szybko go usunęła i jego konto też zostało usunięte! Autorem tego filmu był Adriej Mendierej, któremu wbito nóż w okolicach Kijowa 15 kwietnia 2010. Został przywieziony w tragicznym stanie do szpitala w Kijowie gdzie odłączono aparaturę!”

Wiem, że polska prokuratura zbada ten filmik. Jednak w przeszłości mieliśmy umarzanych wiele śledztw, kiedy w grę wchodziły możliwe zarzuty dla znanego polityka czy biznesmena. Tym bardziej może mieć to miejsce, kiedy w grę wchodziłaby polityka międzynarodowa. Zatem mam uzasadnione obawy, że prokuratura podważy wiarygodność tego materiału – nawet jeśli jest on prawdziwy. Takie sprawy powinny badać i ujawniać media. Czy telewizje i stacje radiowe nie mają specjalistycznego sprzętu do sprawdzenia wiarygodności materiału i wyeksponowania głosów jakie tam słychać?

To, że wszystko się sprzysięgło przeciw samolotowi prezydenckiemu (nagle wyjątkowo zła pogoda, błędne wskazania wysokościomierzy, nie działający TAWS, zła współpraca z wieżą) już daje poważne wątpliwości. Do wpisu na moim blogu dodałem sporo nowych ciekawych informacji i hipotez dotyczących prawdopodobnej (umyślnej lub nieumyślnej) winy Rosjan. A jeśli ponoszą przynajmniej część winy (nawet nieumyślnej) to ujawnienie tego byłoby olbrzymim ciosem w wizerunek Rosji – dlatego nie można wykluczyć próby ukrycia takich faktów.

Publikujemy list otrzymany od specjalisty opracowującego systemy trójwymiarowej nawigacji, który rzuca nowe światło na możliwe przyczyny katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Oto treść tego listu:

“Jestem wykładowcą na Politechnice Hambuskiej i pracownikiem odpowiedzialnym za tzw. advanced research and development w Koncernie HarmanBecker Automotive Systems. Rozwijałem i współtworzyłem systemy trójwymiarowej nawigacji, dlatego też trudno mi sobie wyobrazić, jak system TAWS, który był zainstalowany w samolocie Prezydenta, może zawieść jeśli mu nie “pomóc.”

Analiza zdjęć zrobionych przez Sergieja Amelina: http://picasaweb.google.ru/Amlmtr/MWzNeJ#5459881356386012002, a konkretnie zdjecie nr 45 pokazuje, że samolot leci tak, jak powinien: Prawidłowy jest i kierunek i wynikajace z analizy poszczególnych uszkodzeń na pierwszych czubkach drzew, nachylenie horyzontalne maszyny przy podchodzeniu do lądowania. Róznica polega na przesunięciu fazowym:
W płaszczyźnie XY o około 15 m do prawidłowego kursu, w plaszczyźnie Z o około -5m (maszyna jest za nisko).

Jedna z grafik Siergieja Amielina o numerze 45, analizujących katastrofę samolotu prezydenckiegoAby oszukać nawigację pokładową należy użyć techniki o nazwie: &quot;meaconing&quot;; Recording and rebroadcast on the Receive Frequency to confuse Positioning.
Polega ona na tym że sygnał satelity jest nagrywany i z niewielkim przesunięciem w czasie i z wiekszą mocą niż sygnał satelity puszczany w eter na tej samej częstotliwości, na której nadaje satelita. Im mniejszy jest interwał czasu stosowanego meaconingu, tym trudniej jest go rozpoznać, a wynikiem jest błędne określenie własnego położenia.

Jeśli zmiana pozycji jest niewielka (a tak było w przypadku tego lotu) to nawet inteligentny odbiornik typu: Receiver-Autonomous-Integrity-Monitoring nie jest w stanie tego szwindlu rozpoznać.

Dla zainteresowanych: technika walki elektronicznej w sytemach gps opisana jest dobrze w książce z grudnia 2009:
&quot;Satellitennavigation&quot; autorstwa: Hans Dodel, Dieter Häuptler
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
A ja w 1:24 usłyszałem dokładne wyniki dzisiejszych meczów Ekstraklasy, ale Wam nie powiem ????
Ogarnij się zdeka :razz: Nie chcesz - nie komentuj. Lepiej przyjąć wersje &quot;zwykłego wypadku&quot; i koniec. Wątpliwości jednak są więc najlepiej nie wchodź do tego tematu.
Moim zdaniem będzie tak jak z WTC i skończy się na domniemaniach i filmie dokumentalnym :p
 
mjaurvcein 25,1K

mjaurvcein

Użytkownik


Bez kitu tam ktoś jest :?;) i ten śmiech potem
I czego to dowodzi? ???? Że nalazło się ludzi tam? W końcu akcja działa się pod miastem a nie na pustyni ????
Ogarnij się zdeka :razz: Nie chcesz - nie komentuj. Lepiej przyjąć wersje &quot;zwykłego wypadku&quot; i koniec. Wątpliwości jednak są więc najlepiej nie wchodź do tego tematu.
Moim zdaniem będzie tak jak z WTC i skończy się na domniemaniach i filmie dokumentalnym :p
Każdy słyszy to co chce usłyszeć w tym filmiku... ja nie widzę większego prawdopodobieństwa usłyszenia tam &quot;Boże mój&quot; niż wyników meczów, czy np. &quot;Wiecie co z nim zrobić&quot;
edit. i jak ktoś ma prawo gadać bzdury, że słyszy &quot;nie zabijajcie nas&quot; czy &quot;żyje&quot; to ja mam takie samo prawo gadać bzdury, że słysze co innego (ale nie wiem co, bo dawno sie rosyjskiego nie uczyłem)
 
norek89 0

norek89

Użytkownik
Ogarnij się zdeka :razz: Nie chcesz - nie komentuj. Lepiej przyjąć wersje &quot;zwykłego wypadku&quot; i koniec. Wątpliwości jednak są więc najlepiej nie wchodź do tego tematu.
Moim zdaniem będzie tak jak z WTC i skończy się na domniemaniach i filmie dokumentalnym :p
też tak myśle. &quot;Rządzący&quot; dobrze wiedzą co się stało ale przeciętny człowiek niestety nigdy nie usłyszy prawdy. 9/11 temu dowodzi, większość ludzi już wie, a z pewnością się dowie o tym jak było, ale i tak ta cała wiedza przechodzi bez echa....dalej robią Amerykanów w balona (może oni są tak naiwni :|). To samo będzie z nami.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik



Czyżby LECH? Musieli tam być nasi! ????

To na pewno butelka po Peroni, a wszystko to wina spadkobierców duce, przecież to oczywiste.


Weźcie co niektórzy naprawdę się w głowę kopnijcie, życie to nie jest kreskówka o Spidermanie, ani filmy ze Stevenem Seagalem. Doszukujecie się tu 37 dna, zaraz dojdziecie do tego, że to Jarek wszystko ustawił, bo był zazdrosny o to, że brat był prezydentem, a on nie.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
To na pewno butelka po Peroni, a wszystko to wina spadkobierców duce, przecież to oczywiste.


Weźcie co niektórzy naprawdę się w głowę kopnijcie, życie to nie jest kreskówka o Spidermanie, ani filmy ze Stevenem Seagalem. Doszukujecie się tu 37 dna, zaraz dojdziecie do tego, że to Jarek wszystko ustawił, bo był zazdrosny o to, że brat był prezydentem, a on nie.
Najśmieszniejsze jest to, że na poczatku ponad 50% wypowiadajacych sie w tym temacie, śmiała sie , że zaraz beda teorie spiskowe a teraz sami błądza jak dzieci. Narażacie sie na śmieszność ludzi i tak jak wspomniał snaper czy olo walnijcie sei w glowe i pomyślcie. Albo lepiej nie czyncie tego drugiego... Pomodlcie sie za ofiary katastrofy bedzie wiecej pożytku, amen.
 
midel 189

midel

Użytkownik
Wiecie co? A może piloci to zdrajcy! Rozbili specjalnie samolot a później uciekli ^^
Nie piszcie już tych bzdur o ocalonych. Najpierw zastanówcie się nad zasadami dynamiki, nad pędami, obliczcie sobie przeciążenia, przeczytajcie opisy zmasakrowanych ciał. Może wam się odechce wtedy szukania &quot;polskich głosów&quot; i &quot;żywych, machających i ruszających rękami postaci&quot; na filmie. Jeżeli nie to proponuję poszukać w mieście psychiatry, tylko on jest w stanie pomóc wam nie słyszeć urojonych głosów
 
matheenn 2

matheenn

Użytkownik
Każdy słyszy co chce , tylko dlaczego w rosyjskiej telewizji był ten filmik bez niektórych dzwięków ,dlaczego filmik znikał na początku z internetu , i dlaczego po mimo obiecanego 2 dniowego wyjaśnienia sprawy z tym nagraniem nadal cisza?
Ja do końca we wszystko na tym filmiku nie wierzę , że tam wszędzie widać ciała , ale jedno jest pewne , strzelano do kogoś , następnie były smiechy.
 
midel 189

midel

Użytkownik
Każdy słyszy co chce , tylko dlaczego w rosyjskiej telewizji był ten filmik bez niektórych dzwięków ,dlaczego filmik znikał na początku z internetu , i dlaczego po mimo obiecanego 2 dniowego wyjaśnienia sprawy z tym nagraniem nadal cisza?
Ja do końca we wszystko na tym filmiku nie wierzę , że tam wszędzie widać ciała , ale jedno jest pewne , strzelano do kogoś , następnie były smiechy.
Nie jest pewne czy strzelano do kogoś, bo nie ma tego na filmie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom