>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Luźna dyskusja Transfery w Ekstralidze przed sezonem 2024

Status
Zamknięty.
neutralny 451,6K

neutralny

ModTeam
Członek Załogi
Weszliśmy w rok 2024, więc czas aby przyjrzeć się do jakich zmian doszło w ekstraligowych klubach przed zbliżającym się sezonem. Działo się całkiem sporo. W tym poście skupiam się tylko na znaczących transferach. Pozwoliłem sobie również na subiektywną opinię podsumowującą jesienno - zimowe poczynania władz klubów w najlepszej żużlowej lidze na świecie. Oczywiście to tylko moje zdanie. Jeśli macie ochotę to dajcie znać, który klub Wam zaimponował, a który przespał okres transferowy, a może o kimś zapomniałem, kto może się wkraść do składu. Zachęcam do dyskusji.

Apator Toruń
przyszli:
-
odeszli: -
opinia: Jak to się zwykło mówić "cisza jak po śmierci organisty". Tak wyglądały transfery w Toruniu między sezonami. Ogólnie ja jestem zwolennikiem takiego podejścia, tym bardziej, że w Apatorze jest na czym budować i najważniejszym ich "transferem" było podpisanie Patryka Dudka, tym bardziej, że do Ekstraligi wraca Falubaz i co rusz pojawiały się głosy o jego możliwym powrocie. Problemem Aniołów będzie pewnie cały czas Lampart jako U-24 oraz fatalna formacja juniorska na czele z Krzysztofem Lewandowskim, który zdaje się kompletnie nie rozwijać, ale kto wie, może 24' będzie dla niego przełomem.

Falubaz Zielona Góra
przyszli:
Jarosław Hampel, Oskar Hurysz, Jan Kvech, Piotr Pawlicki, Krzysztof Sadurski.
odeszli: Luke Becker, Krzysztof Buczkowski, Fabian Ragus, Wiktor Trofimow, Rohan Tungate.
opinia: Duże zmiany, przyznam że dość ryzykowne, bo w miejsce zawodników, którzy wywalczyli awans przychodzą starzy wyjadacze, jednak już trochę "grube koty". Super transfery Hurysza i Sadurskiego, duże zabezpieczenie na pozycji juniorów. Co z tego wyniknie ciężko powiedzieć, bo czy Jarek, czy Piter to duże niewiadome, do tego Przemek Pawlicki, który na zapleczu latał, jednak wiadomo, jak było w Ekstralidze. Celem Falubazu powinno być utrzymanie, a jesli coś więcej się uda to fajnie.

GKM Grudziądz
przyszli:
Jason Doyle, Jaimon Lidsey, Kevin Małkiewicz, Seweryn Orgacki
odeszli: Gleb Czugunow, Frederik Jakobsen, Nicki Pedersen, Wiktor Rafalski
opinia: Dość duże zmiany. W miejsce Nickiego zatrudniono Doyle'a i to pewnie zmiana na plus, bo Australijczyk mimo, iż nie do końca lubiany jest mocną marką. Poza GKM-em również Gleb i Jakobsen, którzy nie wprowadzili Grudziądza do czołowej szóstki w zeszłym sezonie. Osobiście cały czas nie widzę tego zespołu w play-offach.

Motor Lublin
przyszli:
Wiktor Przyjemski.
odeszli: Kacper Grzelak, Jarosław Hampel.
opinia: Jeśli nie ma dużych zmian u mistrza to chyba dobrze. Są kosmetyczne, choć z dugiej strony jaka to kosmetyka, jak do klubu przychodzi przyszły najlepszy żużlowieć świata. Mowa o Wiktorze Przyjemskim, który z Polonią Bydgoszcz nie zdołał wjechać do Ekstraligi, a już pora dla niego na ten poziom i zrobił tak jak zapowiedział. Jeden z najlepszych zawodników zaplecza przychodzi do najlepszego zespołu w kraju. To nie ma prawa się nie udać. Odszedł Jarek Hampel, który w play-offach dał z siebie maksa, jednak zarówno sam zawodnik, jak i włodarze Koziołków zdają sobie sprawę, iż doświadczony zawodnik nie będzie w stanie kolejny rok odjechać na tak wysokim poziomie.

Sparta Wrocław
przyszli:
Francis Gusts
odeszli: Kevin Małkiewicz, Mateusz Panicz, Piotr Pawlicki, Charles Wright,
opinia: Bez wielkich zmian, Piter o swoim odejściu mówił już w trakcie trwania sezonu 2023, poza tym za klubem znaleźli się Wright, Panicz i Małkiewicz, którzy do ekstraligowego poziomu ani razu się nawet nie zbliżyli. Problemem Sparty w minionym sezonie była forma liderów, czy drugiej liniii jej ustabilizowanie i na tym muszą skupić się zawodnicy oraz sztab szkoleniowy. Potencjał na pewno jest, pytanie tylko, czy wrocławianie powalczą o tytuł, czy podium będzie maksem ich możliwości, zwłaszcza biorąc pod uwagę słabą jak na Wrocław "juniorkę".

Stal Gorzów
przyszli:
Jakub Miśkowiak
odeszli: Mateusz Bartkowiak, Oskar Hurysz, Wiktor Jasiński.
opinia: Trudna ocena. Wydaje mi się, iż "Misiek" w Częstochowie jeździł poniżej i gorzej być nie może, mam więc nadzieję, że w Stali się odbuduje. Martwią mnie trochę odejścia, bo tak naprawdę cała trójka miewała przebłyski i uważam, że któryś z tych młodziaków jeszcze wróci do Ekstraligi.

Unia Leszno
przyszli:
Maksym Borowiak, Andrzej Lebiediew, Keynan Rew.
odeszli: Chris Holder, Jaimon Lidsey, Adrian Miedziński
opinia: W Lesznie wprost mówią o trudnym sezonie, nie ukrywają, iż celują w PO. Co do wzmocnień, nawiększe to pewnie Lebiediew, który jest jakąś tam marką i pewnie będzie woził punkty, ale czy przebije Jaimona? Nie jestem pewien. Keynan Rew to melodia przyszłości, choć kto wie, czy nie zaliczy kolejnego progresu i nie stanie się solidnym ekstraligowem, już nie pierwszoligowcem. Największy minus to odejście Lidsey'a, który dobrze się czuł w Lesznie i ciągnął ten wózek w trudnym momencie sezonu 2023. Miedziak i Chris po poważnych kontuzjach wiekowi i po ciężkich urazach, więc decyzje o ich odejściach teoretycznie racjonalne.

Włókniarz Częstochowa
przyszli:
Mads Hansen.
odeszli: Franciszek Karczewski, Jakub Miśkowiak.
opinia: Szału nie ma. Odejście "Miśka" było przesądzone, a Franek Karczewski trochę w Cżestochowie zawiódł i będzie szukał formy w Bydgoszczy. Na U-24 przychodzi z Gdańska Hansen, który wydaje mi się ratunkiem nie będzie, bo często te przejścia z zaplecza nie są łatwe. Nieźli młodzi zawodnicy, ale problemy Drabika, Woryny, czy nowe otoczenie ww Madsa. Raczej nie zapowiada się na włączenie do walki o tytuł.
 
Otrzymane punkty reputacji: +444
A 341,4K

adams235

Znawca - Żużel
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Zdecydowanie bardziej ciekawsza będzie 1 liga(stare nazewnictwo wolę)😉 i wiele ciekawszych transferów i nie ukrywam że w tym temacie bym się chętniej wypowiedział tym bardziej że parę newsów posiadam..
Natomiast co do Eligi nasuwają się dwa słowa beton na torze i w układzie sił i bogactwo 😔😉
W dużym skrócie małe podsumowanie:
Toruń -uwazam że mimo braku zmian źle nie musi być,Dudek już tak słabego sezonu nie powtórzy a i Lambert ma rezerwy,juniorka niby tragiczna ale jest Kawczynski chłopak ma spore papiery na jazdę i już w tym sezonie może prześcignąć Lewandowskiego a każdy punkt na rywalu na wagę medalu😉
GKM- skład w sumie taki jaki bym widział u nich,dla mnie czarny koń i napewno na początku sezonu będę grał na nich jeśli nie będzie kontuzji,trio Australijczyków może spokojnie ciągnąć wynik i to na każdym torze,Lidsey zmiana mu wyjdzie na dobre,Tarasienko i Pludra trochę królowie zamieszania ale te parę punktów powinni dokładać i naprawdę solidna juniorka ,Malkiewicz pokazał że ma spore pojęcie i w parze z Lobodzinskim nie powinni odstawać...
Czestochowa- osobiście mnie nie przekonują,tu akurat brak zmian to zły znak,jeśli Duńczycy nie pociągną to widzę ich kiepsko,Hansen raczej zbawieniem nie będzie....końcówka sezonu Drabika dramatyczna ,dla mnie ciężka walka o środek tabeli...skład trochę himeryczny...
Falubaz-jak na beniaminka fajny skład,problem tylko w tym że trzeba znaleźć kogoś słabszego i tu pojawia się kłopot😉😉u siebie coś wygrają ale czy to starczy na utrzymanie?...Kvech i Jensen duża niewiadoma i tu raczej nie jestem optymistą...ale wariant z Pawlickimi i Hampelem na tym ich torze to dobry pomysł...
Lublin- niby słabszy bo Cierniak na U-24 ale para juniorska kozacka, na początku mogą być jakieś wtopy ale finalnie widzę ten zespół w finale jeśli nie będzie kontuzji...
Gorzów -bez fajerwerków,po cichu ale mądrze budują skład,wymiana jednego ogniwa na Miskowiaka który bardzo fajnie jezdzil w Gorzowie,jeśli Paluch zacznie punktować trochę lepiej to Gorzów może się bić nawet o czwórkę
Leszno-bez fajerwerków,doszedł Lebiediew który bardzo chce jechać w Elidze i widać w nim determinację,skład jest ciekawy ale pozycja U-24 budzi wątpliwości choć jest 3 równych juniorów to każdy z nich jakoś specjalnie nie może się zbliżyć do poziomu Kubery i Smektaly i to może byc problem Leszna,bo jeśli juniorka nie pojedzie to Leszno może mieć ciepło...
Wroclaw- szukali szukali i znaleźli jeśli chodzi o juniorów,jeśli nie będzie kontuzji i Janowski pojedzie tak jak przyzwyczail to tu nie powinno być niespodzianki i medal pewny,Juniorka wygląda przyzwoicie po dojściu Krawczyka,a Seniuk mega talent tylko ma słabe starty i brak doświadczenia ale myślę że wielu może zaskoczyć 😉chociaż pewnie na początku szansę dostanie Andrzejewski...
 
Otrzymane punkty reputacji: +1728
G 29,7K

gkskubik

Użytkownik
Zdecydowanie bardziej ciekawsza będzie 1 liga(stare nazewnictwo wolę)😉 i wiele ciekawszych transferów i nie ukrywam że w tym temacie bym się chętniej wypowiedział tym bardziej że parę newsów posiadam..
Skoro pokarali już nas tą super, hiper, ekstra 2ekstraligową nazwą rozgrywek to chyba nic nie stoi na przeszkodzie abyś podzielił się z nami swoimi przemyśleniami pod kątem drugiego frontu w tym temacie ;)

Pozdro!
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom