>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Trump vs Biden - wybory prezydenckie w USA

michal-pietryga 0

michal-pietryga

Użytkownik
jakie kursy byly o tej godzinie? chwile po polnocy zniknely z fortuny, wisialy gdzies jeszcze?



poprosze o potwierdzenie informacji, ze w georgii tez tak bylo.

Pokaż załącznik 4646

to w georgii karty do glosowania i procent glosow jaki uzyskali poszczegolni kandydaci. glosy stacjonarne to okolo 1 milion.



e tam cos nie tak bylo ze splywajacymi glosami. dla mnie z danych dostepnych trump wygrywal, ale jak splywaly glosy z hrabstw gdzie trump mial duza przewage to i tak tracil albo roznica byla niewielka chociaz glosy korespondencyjne to tylko 6pp przewagi bidena. kto wie moze po protestach sie znajdzie 5 tys kart xd w koncu w nocy w pensylwanii jakies znalezli xd to tylko zabawa - za prawdziwe pieniadze, zeby nie bylo - i ja pisze co ja gram i dlaczego... tak czy siak po moich wpisach kursy z 2,5 na 2,1 i z 3,25 na 2,75 i wnioski na przyszlosc mam.
Cześć , czy sytuacja w Georgii może jeszcze się odwrócić na korzyść Trumpa ..... Ja dziś po 1 w nocy ostatni raz zaglądałem na Fortunę i kurs był 3,00 na Trumpa ..... A Wiadomo może ile jest jeszcze do zliczenia w tym stanie głosów / w jakich okręgach / hrabstwach są jeszcze głosy które nadejdą dzis ??
 
rangizz 2,7K

rangizz

Użytkownik
Cześć , czy sytuacja w Georgii może jeszcze się odwrócić na korzyść Trumpa ..... Ja dziś po 1 w nocy ostatni raz zaglądałem na Fortunę i kurs był 3,00 na Trumpa ..... A Wiadomo może ile jest jeszcze do zliczenia w tym stanie głosów / w jakich okręgach / hrabstwach są jeszcze głosy które nadejdą dzis ??
But the vote counting is not yet complete. There are 8,899 requested overseas and military ballots that may arrive by the deadline Friday, plus provisional ballots left to counT

Sprzed kilkunastu minut.

Na oko, to odwrócić się moze ale mało prawdopodobne.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
tak czy siak po moich wpisach kursy z 2,5 na 2,1 i z 3,25 na 2,75 i wnioski na przyszlosc mam.
Uważasz, że poszła taka masówka z forumka, że zmieniła kursy ? Z całym szacunkiem, ale chyba przeceniasz siebie... Choć jak na polskie realia to może i kilka betów stawkami po 2k czy 3k by zmieniły ?

No tak czy inaczej niestety analitycy buków okazali się tym razem lepsi...

Osobiście absolutnie nie wierzę w jakieś fałszerstwa ani w tych ani w żadnych innych demokratycznych wyborach. Fałszerstwa były z pewnością tylko na Białorusi... Nie wiem jak mają skonstruowany system w USA, ale byłem przez wiele lat członkiem komisji wyborczych w Polsce i nie było szansy na żadny scam bo głosy były liczone przez członków komisji oddelegowanych przez KAŻDĄ PARTIĘ i każdy patrzył na ręce drugiemu... Odbywa się to tak, że wysypuje się na stół wszystkie karty i wokół tego stołu różne osoby zbierają na różnych kandydatów (nikt nie ujawniał skąd jest) i każdy chce to zrobić jak najszybciej żeby iść do domu więc po prostu układa się kupki z kandydatami i układa karty. Następnie inne osoby to sprawdzają jeszcze raz i liczą. Ponieważ zazwyczaj coś się nie zgadza np. ilość osób co podpisały z ilością kart, przeliczanie i sprawdzanie przez różne osoby trwa kilka razy. Nie ma szans aby ktoś np. schował głos za bluzkę bo ktoś by zauważył... Z kolei na poziomie Okręgowych Komisji Wyborczych i Ogólnopolskich też są przedstawiciele różnych partii. Do tego na każdym etapie są mężowie zaufania oddelegowani wyłącznie do kontroli. Zresztą mieliśmy raz takiego to upierdliwy był na maxa :) Nie znam realiów z USA, ale tam demokracja trwa ciut dłużej :) niż w Polsce i myślę, że mają jeszcze lepsze mechanizmy...

Słusznie pisze psotnick psotnick , że Trump nie kazał swoim głosować korespondecyjnie, a teraz się "dziwi", że głosy są w jedną stronę... Gościu nie umie nawet przegrać z honorem... Najgorszy Prezydent USA ever..

edit// W Georgii już Biden prowadzi 0,1% z 99%, w Pensylwanii różnica tylko 0,3% z 97%, w Newadzie wciąż prowadzenie o 0,9% z 91%,
 
Otrzymane punkty reputacji: +107
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Cześć , czy sytuacja w Georgii może jeszcze się odwrócić na korzyść Trumpa ..... Ja dziś po 1 w nocy ostatni raz zaglądałem na Fortunę i kurs był 3,00 na Trumpa ..... A Wiadomo może ile jest jeszcze do zliczenia w tym stanie głosów / w jakich okręgach / hrabstwach są jeszcze głosy które nadejdą dzis ??
nie ma chyba... aczkolwiek wszystko jest mozliwe... 4tys z clayton a tam 8-2 dla bidena. trump ma raczej marne szanse.

Uważasz, że poszła taka masówka z forumka, że zmieniła kursy ? Z całym szacunkiem, ale chyba przeceniasz siebie... Choć jak na polskie realia to może i kilka betów stawkami po 2k czy 3k by zmieniły ?

No tak czy inaczej niestety analitycy buków okazali się tym razem lepsi...
dlaczego lepsi? akurat z fortuny to sam potrafilem wywalic oferte przed parlamentarnymi w polsce...

edit; analitycy u bukmacherow to tchorze i wystarczy poddac w watpliwosc ich prace aby robili pod siebie xd a w polsce to juz najwieksze pierdoly jakie spotkalem xd

edit; czy ostatnie glosy korespondencyjne wysylala jakas specjalna grupa spoleczna? wlasnie wjechaly glosy z hrabstwa pickens w georgii gdzie trump ma 82-16 i biden powiekszyl przewage... to samo z wczesniejszym hrabstwem chyba burke. patrzac na stosunek glosow korespondencyjnych gdzie biden prowadzi o 5pp to albo jakas specjalna grupa wysylala ostatnie karty na bidena albo to jest walek. lampka mi sie swieci czerwona 🤔
 
Ostatnia edycja:
egreg 942

egreg

Użytkownik
Jeśliby wyobrazić sobie, że za jakiś czas, jakiś sąd w USA oficjalnie orzekł, że jednak były gdzieś, jakieś wałki to ... nie byłby dla mnie jakiś wielki szok . Nic już mnie nie zdziwi.
 
D 440

Doctor0

Użytkownik
Jeśliby wyobrazić sobie, że za jakiś czas, jakiś sąd w USA oficjalnie orzekł, że jednak były gdzieś, jakieś wałki to ... nie byłby dla mnie jakiś wielki szok . Nic już mnie nie zdziwi.
Czy ty potrafisz trzeźwo myśleć? Czy PiS zrył ci beret? Kto ma większe możliwości fałszerstwa wyborów - prezydent, czy kandydat?
 
Otrzymane punkty reputacji: +24
egreg 942

egreg

Użytkownik
Czy ty potrafisz trzeźwo myśleć? Czy PiS zrył ci beret? Kto ma większe możliwości fałszerstwa wyborów - prezydent, czy kandydat?
Napisałeś "większe możliwości" czyli sam przyznajesz że druga strona też ma jakieś.
Chciałeś mi przywalić a wyszedł samobój ...;)
 
Ostatnia edycja:
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
More than 4,000 votes are left to be counted in Georgia, as well as an unknown number of overseas and military ballots that are still arriving, an elections official said. See Georgia results ›


Michael Gold

Michael Gold, in New York 13m ago
With a narrow margin between candidates, “there will be a recount in Georgia,” the state’s top elections official said. Biden currently leads by about 1,500 votes. See Georgia results ›

w gorgii bedzie powtorne liczenie glosow. a teraz ponawiam moje pytanie czy jakas specjalna grupa spoleczna, w ktorej biden ma duzo wyzsze poparcie niz trump oddaje swoje glosy listownie i dochodza one w ostatniej chwili? wojskowi i zagraniczni czy tutaj biden ma wyrazna przewage?
 
psotnick 859K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
W tego co wiem za organizacje wyborów w każdy. Stanie odpowiada partia rządząca w tym stanie. Prezydent nie ma nic do tego.
Zgadza się, za przeprowadzenie wyborów w każdym stanie odpowiadają władze stanu. Co może sugerować, że w Georgii Republikanie sfałszowali wybory żeby wygrał Biden, bo tam akurat Republikanie mają pełnię władzy: gubernatora (wraz ze stanowym rządem i komisarzem wyborów), senat stanowy i izbę reprezentantów. Tak że tak.. Demokraci mają wpływy szerokie, ale chyba nie aż takie żeby dyktować Republikanom żeby działali na niekorzyść swojego prezydenta.
w gorgii bedzie powtorne liczenie glosow. a teraz ponawiam moje pytanie czy jakas specjalna grupa spoleczna, w ktorej biden ma duzo wyzsze poparcie niz trump oddaje swoje glosy listownie i dochodza one w ostatniej chwili? wojskowi i zagraniczni czy tutaj biden ma wyrazna przewage?
Jakie są poglądy w armii tego nie wiem, przypuszczam że takie same jak w całym społeczeństwie, bo niby czemu miało być inaczej? Ale nie wiem po co to pytanie odnośnie Georgii? Chyba po prostu do Georgii spłyną gosy tych żołnierzy którzy mieszkają w tym stanie, a przecież nie wszystkich wojskowych w całej armii. Pewnie nie będzie to wielka liczba, ale przy tak małej różnicy może to miec jakieś znaczenie. Trzeba czekać niestety.
 
Otrzymane punkty reputacji: +24
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Jakie są poglądy w armii tego nie wiem, przypuszczam że takie same jak w całym społeczeństwie, bo niby czemu miało być inaczej? Ale nie wiem po co to pytanie odnośnie Georgii? Chyba po prostu do Georgii spłyną gosy tych żołnierzy którzy mieszkają w tym stanie, a przecież nie wszystkich wojskowych w całej armii. Pewnie nie będzie to wielka liczba, ale przy tak małej różnicy może to miec jakieś znaczenie. Trzeba czekać niestety.

pytanie z prostego wzgledu. trump remisowal albo przegrywal w hrabstwach gdzie mial proporcje 7-3 i wyzej... glosy korespondencyjne rozkladaja sie w stosunku 52,3-46,7 na korzysc bidena. wiec jestem ciekaw jakim cudem biden dostaje tyle korespondencyjnych glosow... z czego to wynika... bo nie z podzialu 80-20 w glosach korespondencyjnych, ktory w georgii taki nie jest... bo jest prawie po rowno... tylko mnie to ciekawi? przeciez to jest ewidentna anomalia...
 
B 29,8K

bartezgambler

Użytkownik
Tak czytam temat który sam założyłem i muszę z przykrością skonstatować że poziom dyskusji jest drastycznie niski.
Adamo, przepraszam ale odnośnie fałszowania wyborów piszesz farmazony. Czemu tak uważam? Bo sam brałem udział jako zawodowy pełnomocnik w sprawach gdzie dochodzilo do ewidentnych fałszerstw i mógłbym o tym wiele napisać. Np 8 obwodów w każdym głosów nie ważnych było po 4,5 a w obwodzie obecnego wójta nieważnych 57. I Facet wygrywa wybory o kilka głosów. Sąd stwierdza naruszenia, ale nie ma dowodow (bo wiadomo art 6 KC) więc oddala powództwo. Takie sytuacje zdarzają się w każdych wyborach! I naprawdę trzeba być wyjątkowo naiwnym żeby wierzyć, że fałszerstwa wyborcze to margines marginesu.
Dalej wybory korespondencyjne to wybory które najłatwiej sfałszować! I powie to każdy kto zajmował się kiedykolwiek system wyborczym w jakim kolwiek kraju! Dosypywanie kopert, otwieranie kopert przez pracowników operatorów pocztowych, czy nawet presja otoczenia. Słyszałem wiele przypadków u nas, że przychodził zestaw do głosowania korespondencyjnego do kogoś (szczególnie osób starszych) i ktoś wypełnia za nich! Myślicie ze Duda przez przypadek wygrywał w DPS-ach zdobywając wszystkie głosy? Poza tym jeszcze jedno w USA w tych wyborach była ogromną frekwencja i ogromna liczba głosów korespondencyjnych, a to tylko jeszcze zwiększyło możliwości fałszowania wyborów! Nie twierdzę że Trump przegrał przez to, bo powodów było wiele innych. Ale jak macie znajomych w USA, a ja mam to popytajcie jaką presję wytwarzano na ludziach żeby głosować przeciw Trumpowi. Jak opłacano czarnych żeby głosowali korespondencyjnie! To są fakty. Do tego jeszcze media które obiektywizmem przeganiały nawet tvp.
I ostatnia rzecz Adamo piszesz ze Trump był najgorszym prezydentem USA. Kolejna bzdura porozmawiaj z ludźmi którzy mają biznesy w USA. Trump wprowadził wiele ułatwień dla biznesu i obiektywnie jego administracja nieźle poradziła sobie z fala korony. Tylko to trzeba czytać branżowe pisma i rozmawiać z ludźmi którzy coś o tym wiedzą a nie czerpać wiedzę z miernych mediów!
I na koniec bardzo chętnie będę odpowiadał ale tylko na merytoryczne argumenty! miałbym do napisania jeszcze sporo ale pisze z telefonu więc wybaczcie za chaotycznosc tego wpisu. Aha i na koniec nie byłem i nie jestem fanem Trumpa
 
Otrzymane punkty reputacji: +119
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Tak czytam temat który sam założyłem i muszę z przykrością skonstatować że poziom dyskusji jest drastycznie niski.
Adamo, przepraszam ale odnośnie fałszowania wyborów piszesz farmazony. Czemu tak uważam? Bo sam brałem udział jako zawodowy pełnomocnik w sprawach gdzie dochodzilo do ewidentnych fałszerstw i mógłbym o tym wiele napisać. Np 8 obwodów w każdym głosów nie ważnych było po 4,5 a w obwodzie obecnego wójta nieważnych 57. I Facet wygrywa wybory o kilka głosów. Sąd stwierdza naruszenia, ale nie ma dowodow (bo wiadomo art 6 KC) więc oddala powództwo. Takie sytuacje zdarzają się w każdych wyborach! I naprawdę trzeba być wyjątkowo naiwnym żeby wierzyć, że fałszerstwa wyborcze to margines marginesu.
Dalej wybory korespondencyjne to wybory które najłatwiej sfałszować! I powie to każdy kto zajmował się kiedykolwiek system wyborczym w jakim kolwiek kraju! Dosypywanie kopert, otwieranie kopert przez pracowników operatorów pocztowych, czy nawet presja otoczenia. Słyszałem wiele przypadków u nas, że przychodził zestaw do głosowania korespondencyjnego do kogoś (szczególnie osób starszych) i ktoś wypełnia za nich! Myślicie ze Duda przez przypadek wygrywał w DPS-ach zdobywając wszystkie głosy? Poza tym jeszcze jedno w USA w tych wyborach była ogromną frekwencja i ogromna liczba głosów korespondencyjnych, a to tylko jeszcze zwiększyło możliwości fałszowania wyborów! Nie twierdzę że Trump przegrał przez to, bo powodów było wiele innych. Ale jak macie znajomych w USA, a ja mam to popytajcie jaką presję wytwarzano na ludziach żeby głosować przeciw Trumpowi. Jak opłacano czarnych żeby głosowali korespondencyjnie! To są fakty. Do tego jeszcze media które obiektywizmem przeganiały nawet tvp.
I ostatnia rzecz Adamo piszesz ze Trump był najgorszym prezydentem USA. Kolejna bzdura porozmawiaj z ludźmi którzy mają biznesy w USA. Trump wprowadził wiele ułatwień dla biznesu i obiektywnie jego administracja nieźle poradziła sobie z fala korony. Tylko to trzeba czytać branżowe pisma i rozmawiać z ludźmi którzy coś o tym wiedzą a nie czerpać wiedzę z miernych mediów!
I na koniec bardzo chętnie będę odpowiadał ale tylko na merytoryczne argumenty! miałbym do napisania jeszcze sporo ale pisze z telefonu więc wybaczcie za chaotycznosc tego wpisu. Aha i na koniec nie byłem i nie jestem fanem Trumpa
No cóż każdy jak widać ma inne doświadczenia i na pewno i Twoje i moje są prawdziwe... Ja byłem w komisjach w wielkim mieście pow. 500 000 mieszkańców w różnych komisjach rozsianych po całym mieście i ANI JEDEN głos nie był sfałszowany... Może z perspektywy wyborów samorządowych w miasteczkach i wsiach inaczej to wyglądało... Słyszało się, że PSL trochę mieszał na swoich...

Co do Trumpa pisałem o kontekście globalnym, o jego powiązaniach z Rosją, o stylu uprawiania polityki... USA będące największym mocarstwem na świecie to trochę więcej niż tylko dbanie o lokalne interesy... Jak się skończyło dbanie o własną d. widzieliśmy już w czasie II wojny światowej kiedy było podobne myślenie, a i tak musieli wziąć udział w wojnie i tak tylko, że dużo później... Więc znów oboje możemy się nie mylić tylko mamy poglądy z zupełnie innych stron... Nie wykluczam nawet, że jak bym mieszkał w USA, jako, że sam mam biznes bym głosował na niego... Ale jestem Polakiem... I też doceniam np. wizy, natomiast przyszłościowo dalsze jego trwanie nie było by dobre dla świata... Np. klimat - temat rzeka... Populiści na całym świecie w krótkoterminowej skali zyskują i się mogą podobać jak w Polsce, UK czy USA, ale trzeba patrzeć długoterminowo...
 
rangizz 2,7K

rangizz

Użytkownik
Zgadza się, za przeprowadzenie wyborów w każdym stanie odpowiadają władze stanu. Co może sugerować, że w Georgii Republikanie sfałszowali wybory żeby wygrał Biden, bo tam akurat Republikanie mają pełnię władzy: gubernatora (wraz ze stanowym rządem i komisarzem wyborów), senat stanowy i izbę reprezentantów. Tak że tak.. Demokraci mają wpływy szerokie, ale chyba nie aż takie żeby dyktować Republikanom żeby działali na niekorzyść swojego prezydenta.
Tłumaczyłem koledze jak to wygląda w USA, ponieważ wyrzuca się do kogoś nie znając nawet jakich podstawowych zasad wyborów w USA. Nie pisalem nic o Georgie. Co do fałszowania, tak generalnie - jak ktoś jest idealista i wierzy w uczciwość jednostki. Jego sprawa. Pracuje w administracji publicznej i poznałem układy i układziki na każdym szczeblu. Władza, zarówno samorządowa jak i panstsowoa to jedna wielka mafia i nie boję się użyć tego słowa. Tzw układ zamkniety to nie wymysm demagogow. I 20% śmiesznego pslu też da się zrobić :)

Żeby nie było offfopu. Rozumiem, że ponowne liczenie sprawia, że nie będzie podanych oficjalnych wynikow do czasu ponownego przeliczenia? Czyli buki nie rozlicza też do tego czasu zakładów?
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
z ciekawosci sprawdzilem sobie rozklad glosow korespondencyjnych w 5 stanach
pln karolina


Absentee votes for presidential candidates
Some states and counties will report candidate vote totals for mail-in ballots, but some places may not report comprehensive vote type data.

CandidateVotesPct.
Biden2,365,21251.7%
Trump2,155,31847.2
Total reported4,570,664

arizona;
CandidateVotesPct.
Biden1,443,48952.3%
Trump1,277,02146.3

pensylwania

Biden887,49879.6%
Trump216,93519.5
Jorgensen9,0060.8
Write-ins9130.1
Total reported1,114,352

nevada


CandidateVotesPct.
Trump82888.4%
Biden929.8
None of these candidates80.9
Total reported937

georgia


CandidateVotesPct.
Biden2,084,33252.3%
Trump1,861,43646.7
Total reported3,986,876

nie ma czegos takiego jak przewaga w korespondencyjnych bidena na poziomie 6-4 a juz tym bardziej 8-2... jedynie w pensylwanii to prawda jest. co do nevady nie mam pewnosci, bo albo tak malo glosow korespondencyjnie albo nie podali wszystkich informacji.

edit; 302 glosy z laurens county, trumph ma tutaj 63,8-35,5 i przewaga bidena rosnie o 45 glosow... w korespondencyjnych stosunek 53-47 dla bidena...
 
Ostatnia edycja:
rangizz 2,7K

rangizz

Użytkownik
Sekretarz stanu Georgie (o ile dobrze nazwałem po polsku to stanowisko) powiedział, że oczekują wyników ponownego przeliczenia głosów w tym stanie do końca listopada :D
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Powinniśmy w tym temacie zacząć sobie zadawać nie pytanie kto wygrał bo to wiadomo tylko kiedy to buki rozliczą ?

Czy jak Biden ogłosi zwycięstwo a mapki z FOX NEWS mu je dadzą, jak będą ogłoszone oficjalne wybory, a może dopiero po rozpatrzeniu przez Sąd Najwyższy ?
 
B 1,2K

betbuilder

Użytkownik
Ach, Adamo, Adamo. Twoja znajomość polityki wprawia mnie w osłupienie i podziw. Widzę że jest to, podobnie jak historia, Twój konik. Twoje wypowiedzi w tej tematyce to kopalnia złota.

Na przykład to:
Bez względu na barwy polityczne Amerykanie zrobili jedną najważniejszą rzecz za którą powinniśmy im dziękować: przyjęli nas do NATO i wysłali żołnierzy do Polski... Teraz jak by Putinowi przyszło do głowy na nas napaść to jednocześnie musiałby zabić Amerykanów stacjonujących przy naszej wschodniej granicy, a wiadomo, że jakby choćby zabił jednego żołnierza to tak jak by zabił Prezydenta (oni tak myślą).
Cmokam z zachwytu. Książkowy przykład umysłowości tubylczego społeczeństwa. Cudo

I następny diamencik :
Co do Trumpa pisałem o kontekście globalnym, o jego powiązaniach z Rosją, o stylu uprawiania polityki... USA będące największym mocarstwem na świecie to trochę więcej niż tylko dbanie o lokalne interesy... Jak się skończyło dbanie o własną d. widzieliśmy już w czasie II wojny światowej kiedy było podobne myślenie, a i tak musieli wziąć udział w wojnie i tak tylko, że dużo później...
Początek o powiązaniach Trumpa z Rosją to oczywiście papka dla masowego odbiorcy, niewiarygodne że ktoś to naprawdę łyka.

A w odpowiedzi do pogrubionego przeze mnie zdania, tej równie żałosnej co prześmiesznej wiary, że Stany Zjednoczone nie chciały włączać się do wojny, ale zostały do tego zmuszone, wtedy to uderzyły pięścią w stół krzycząc : "Koniec tego! Dość cierpienia ludzkości!" zamieszczam parę cytatów z gatunku Realpolitik.

Fragment referatu sprawozdawczego wygłoszonego przez Józefa Stalina na XVII Zjeździe WKP(b) z 10 Marca 1939 roku, jedna z najważniejszych mów politycznych XX wieku, po której nastąpiło zbliżenie rosyjsko-niemieckie. Wrzucam fragment dotyczący początkowej powściągliwości USA. Jak widzieliśmy, nasz forumowy ekspert od polityki do dziś wierzy, że Amerykanie w ogóle nie chcieli sobie "rąk brudzić" wojną, ale nie pozostawiono im wyboru. Na nasze nieszczęście towarzysz Stalin był mądrzejszy i przyczyny rzeczonej powściągliwości widział tak:

"(...)Politykę nieinterwencji można by formalnie scharakteryzować w następujący sposób: „niechaj każdy kraj broni się przed napastnikami jak chce i jak może, my się do tego nie wtrącamy, będziemy prowadzili handel i z napastnikami, i z ich ofiarami". Faktycznie jednak polityka nieinterwencji oznacza pobłażanie napastnikom, rozpętywanie wojny — a co za tym idzie, przekształcanie jej w wojnę światową. W polityce nieinterwencji przebija dążenie, chęć nieprzeszkadzania napastnikom w ich niecnej robocie, nie-przeszkadzania, powiedzmy, Japonii w uwikłaniu się w wojnie z Chinami, a jeszcze lepiej ze Związkiem Radzieckim, nieprzeszkadzania, powiedzmy, Niemcom w ugrzęźnięciu w sprawach europejskich, w uwikłaniu się w wojnie ze Związkiem Radzieckim, pozwolenia wszystkim uczestnikom wojny, aby głęboko ugrzęźli w odmęcie wojny, skrytego zachęcania ich do tego, pozwolenia im, aby się wzajemnie osłabili i wyczerpali, a potem, gdy dostatecznie osłabną — wkroczenia na widownię ze świeżymi siłami, wkroczenia, oczywiście, „w imię pokoju" i podyktowania swoich warunków osłabionym uczestnikom wojny.(...)"

Potwierdzała by tą diagnozę rozmowa ambasadora Polski w Paryżu Juliusza Łukasiewicza z ambasadorem USA w Paryżu Williamem Bullittem, z lutego 1939r. Mianowicie wypowiedział wtedy Bullitt do Łukasiewicza takie oto zdanie: „Jeśli wojna wybuchnie, nie będziemy zapewne brali w niej udziału od początku, ale to my ją skończymy”.

A co jeszcze ciekawsze już pod koniec 1938r centrala MSZ w Warszawie dostawała raporty od ambasadora Polski w USA hrabiego Jerzego Potockiego w których pisał, iż Waszyngton jest zainteresowany tym, aby wojna wybuchła w Europie Środkowej. Te kwity poźniej ujawnili Niemcy w swojej Białej Księdze, przez co Potocki stracił posadę.
O dziwo nawet wikipedia o tym wspomina:

" Został zmuszony do podania się do dymisji w związku z publikacją przez III Rzeszę w tzw. Białej Księdze[4] przechwyconych przez Niemców po zajęciu Warszawy kilku raportów dyplomatycznych Potockiego z Waszyngtonu, co uniemożliwiło mu dalsze sprawowanie misji. W jednym z raportów opisywał on bowiem prezydenta Roosevelta jako pozostającego na usługach „międzynarodówki żydowskiej”, która miałaby „dążyć z całą świadomością” do „przyszłej rozgrywki militarnej” co było nie tylko obraźliwe dla prezydenta USA ale także było ewidentnie zainspirowane propagandą hitlerowską[4]. "

Coś podobnego? Taki płaskoziemiec, oszołom, antycovidian, antyszczepionkowiec etc. był ambasadorem? Wstyd.


Na koniec pozwoliłem sobie importować perełkę z tematu o krwiożerczym covidzie, w którym oczywiście nasz ekspert również ma wiele do powiedzenia, gromiąc bezlitośnie nieprawomyślność.
Na całe szczęście wciąż większość ludzi w Polsce i na świecie to ludzie tacy jak ja. A jak świat opanują tacy jak wy fani teorii spiskowych, braku zaufania do autorytetów, antyszczepionkowcy, antkowidowcy, płaskoziemcy itd itd to cywilizacja jak po upadku Imperium Rzymskiego cofnie się znów do "średniowiecza" i kto wie czy nie będzie jak w mad maxie...
Złoto. Gdybym nie wiedział, że jesteś prawnikiem to byłbym przekonany, że jesteś historykiem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +137
ziomeczek9393 17,1K

ziomeczek9393

Użytkownik
Usterka oprogramowania wyborczego w hrabstwie Antrim w stanie Michigan, która nieprawidłowo kierowała głosy Demokratów na kandydata na prezydenta Joe Bidena, została naprawiona w piątek, poprawiając tysiące głosów w sumie prezydenta Trumpa. Oprogramowanie podobno spowodowało, że znaczna liczba głosów została przydzielona Bidenowi w hrabstwie, które od lat jest niezawodnie czerwone. Zgodnie z przypuszczalnym ostatecznym wyliczeniem, Biden pierwotnie prowadził w hrabstwie mniej więcej 3000 głosów. Skorygowane sumy pokazują, że Trump wygrał hrabstwo o około 2500. Odnosząc się do rzekomej usterki oprogramowania, przewodnicząca GOP stanu Michigan Laura Cox powiedziała w piątek podczas konferencji prasowej, że „47 hrabstw [w Michigan] używa tego samego oprogramowania w tym samym charakterze”.

niezły wałek się odbył i to pewnie nie pierwszy raz tyle że tym razem na tak dużą skalę że po prostu nie dało się przejść obojętnie :D

przejrzyjcie sobie tweetera masa informacji o przekrętach różnego rodzaju w wielu stanach a Trump już odpalił swoich prawników i wszystko będzie rozstrzygane w sądzie najwyższym więc ciekawe tygodnie przed nami
 
Do góry Bottom