>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Turniej Czterech Skoczni 2010/2011 [29.12.2010 - 06.01.2011]

Status
Zamknięty.
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Ja żałuję trochę dwóch rzeczy.Pierwsza to taka, że znacznie Małysz powiększyłby przewagę nad Hautameakim oraz nad Koflerem co raczej gwarantowałby mu wyższe miejsce od wyżej wymienionych.Szkoda również tego, że z Ruskiem przegrał o 0.8 pkt co na pewni boli bo skok miał kawałek dłuższy.

Cieszy mnie, że Janne wysoko.Co prawda marne szanse na wysoką lokatę w turnieju, ale jakby miał się wycofać z reszty startów to niedobrze dla rywalizacji bo wiemy czym Fin jest dla TCS.

I kolejna sprawa, to jest to o czym mówiliśmy z Robsonem - Ammann, jak na razie jest przede wszystkim w cieniu medialnym Morgersterna i wydaje się, że mu to odpowiada. Oberstdorf to czwarta lokata, dziś zwycięstwo i nie aż tak ogromna strata do Austriaka.Dla mnie jest on cichym faworytem, sądzę, że ma sposobność, żeby odrobić podczas konkursów w Austrii tą stratę punktową.

Także podsumowując po dwóch konkurach - mój zakład Polak vs. Fin dalej w grze, w zasadzie dziś mógł się rozstrzygnąć, ale walka trwa dalej, różnica jest niewielka.
Kolejny to Stoch nie składa broni i jest w miarę blisko Ito i zakład na jego wyższą pozycję nadal się waży, zobaczymy jak sytuacja w Insbrucku i Bischofshofen.

Już jutro zaczynamy treningami oraz kwalifikacjami, a w poniedziałek zawody :| [ szkoda, że tak wcześnie, niektórzy mają w tym czasie zajęcia, raczej nie będzie dane obejrzeć ].
 
adrian1905 132

adrian1905

Użytkownik
Simon Ammann wygrał noworoczny konkurs w Garmisch-Partenkirchen, który został zakończony już po pierwszej serii ze względu na porywisty wiatr. Szwajcar poszybował na odległość 131m. Na drugim stopniu podium stanął Paweł Karelin (132,5m), a trzecią lokatę zajął Adam Małysz (132m).
Wyniku konkursu w Garmisch-Partenkirchen
1. Simon Ammann
2. Paweł Karelin
3. Adam Małysz
4. Anders Jacobsen
5. Janne Ahonen
6. Anssi Koivuranta
7. Martin Schmitt
8. Mail Stoch
9. Bjørn Einar Romøren
10. Martin Koch
***
40. Dawid Kubacki
46. Stefan Hula
Pełne Wyniki: http://www.fis-ski.com/uk/604/610.html?sector=JP&amp;amp;raceid=3026
Statystyki Konkursu
Najdłuższy skok zawodów: 140.5m (Ville Larinto)
Najdłuższy skok 1 serii: 140.5m (Ville Larinto)
Najdłuższy skok 2 serii: Seria Odwołana
Klasyfikacja Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 2010/2011
1. Thomas Morgenstern : 415
2. Simon Ammann : 401.7
3. Matti Hauttameki : 388.7
4. Adam Małysz : 381.3
5. Martin Koch : 380.2
6. Michael Neumayer : 377.4
7. Manuel Fettner : 375.1
8. Wolfgang Loitzl : 369
9. Severin Freund : 364.7
10. Tom Hilde : 361.1
***
21. Kamil Stoch : 349.7
41. Dawid Kubacki : 206.6
42 Stefan Hula : 204.6
53. Marcin Bachleda : 93.4
Klasyfikacja Pucharu Świata w sezonie 2010/2011
1. Thomas Morgenstern : 723
2. Andreas Kofler : 525
3. Simon Ammann : 461
4. Matti Hauttameki : 431
5. Adam Małysz : 374
6. Ville Larinto : 342
7. Tom Hilde : 226
8. Paweł Karelin : 215
9. Wolfgang Loitzl : 215
10. Daiki Ito : 210
***
17. Kamil Stoch : 153
36. Stefan Hula : 38
51. Marcin Bachleda : 6
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Kontuzja Ville Larinto, której nabawił się podczas upadku w Garmisch-Partenkirchen, okazała się na tyle poważna, że Fina prawdopodobnie nie zobaczymy już na skoczni w tym sezonie.

Szczegółowe badania 20-letniego zawodnika, wykazały zerwanie więzadeł w kolanie i Fin jutro wraca do kraju, aby poddać się operacji.
 
chajtgr 54

chajtgr

Użytkownik
Jak dla mnie skandalicznie zachowalo sie dzis jury zawodow kontynuujac zawody w takich warunkach co doprowadzilo do takiego a nie innego skoku Koflera co przekreslilo jego szanse na cokolwiek w tym turnieju . Jury postanowilo na upartego trzymac sie harmonogramu i przeprowadzic ta jedna serie ktorej wyniki byly wypaczone przez wiatr...
 
lubiekebab 997

lubiekebab

Użytkownik
Adam Małysz - Matti Hautamäki
Typ: 2
Kurs: 1,70
Wynik: ⛔
Manuel Fettner - Wolfgang Loitzl
Typ: 1
Kurs: 1,85
Wynik: ✅
Fettner jako jedyny przekroczył dzisiaj granicę 130 metrów na jednym z treningów, ale i tak zajął drugie miejsce tuż za liderem Pucharu Świata i Turnieju Czterech Skoczni, Morgensternem. Na drugim treningu również był drugi tuż za Thomasem, mimo że skoczył 2 metry dalej (bodajże z jednej belki wyżej). W kwalifikacjach już mu tak dobrze nie poszło, zajął dopiero 12 miejsce, ale do pierwszego Toma Hilde brakowało mi &#39;tylko&#39; 5 metrów, w czołówce było bardzo ciasno. Loitzl zajmował dzisiaj kolejno miejsca: 16, 11 i 8. Wolfgang nie jest w wyśmienitej formie i z pewnością mniej utytułowany kolega z reprezentacji jest w stanie być wyżej, zwłaszcza że tak dobrze sobie radzi na tej skoczni.
 
chajtgr 54

chajtgr

Użytkownik
Tobet wystawił już kursy wiec parę typów ode mnie :

Stefan Thurnbichler - Michael Uhrmann 1 1.75 tobet⛔
Austriak skacze u siebie całkiem nieźle i będzie zmotywowany do dobrego występu na skoczni ,którą bardzo dobrze zna . Niemiec natomiast wydaje się być w słabszej formie .W treningach za każdym razem był słabszy od Austriaka i na to również liczę w jutrzejszym konkursie ...
Matti Hautamäki - Adam Malysz 1 1.60 tobet ⛔

Obaj weterani w tym sezonie spisują się bardzo dobrze . Obaj także liczą się w walce o podium w TCS . Po kuriozalnym w konkursie w Ga-Pa Matti będzie miał coś do udowodnienia .
Juz na treningach Fin zaprezentował solidna formę co potwierdził także w kwalifikacjach.Adam również prezentuje się całkiem dobrze jednak za każdym razem w dzisiejszych próbach skakał bliżej od Fina ...
Janne Ahonen - Anders Bardal 2 1.75 tobet ✅
Najbardziej ryzykowny typ.Janne słabo zaczął sezon jednak TCS to jego mocna strona i tu z każdym skokiem wygląda coraz lepiej . Bardal do tej pory w tym sezonie PŚ plasuje się lepiej jednak również nie zachwyca ale na treningach w Insbrucku zajmował odpowiednio 15,10 i 23 miejsce i prezentowal się lepiej od Ahonena który za każdy razem plasował się poza czołową piętnastką (17,17,28msc )
Thomas Morgenstern 2.25 Winner tobet ✅
I na koniec typ na Morgiego na którego stawiam tak jak i w Obertsdorfie .
Tomek jest w bardzo dobrej formie .Dobrze czuje się także w Insbrucku gdzie wygrał oba treningi i jeżeli warunki pogodowe nie będą przeszkadzać to powinien być głównym faworytem ...
 
K 0

kubencjusz

Użytkownik
A ja troszeczke pod prad. Uwazam ze wcale nie jest oczywiste, ze Mati wygra z Malyszem. Skoki Malzsya sa juz (automatzcyne) nie ma szarpania i meczarni a smiem twierdzic ze bedzie jeszcze lepiej.

Matti Hautamäki - Adam Malysz 2.5 bet365 typ na klasyfikacje koncowa TCS
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Andreas Kofler - Matti Hautamaeki @ Matti Hautamaeki - 1,65 w Unibet ✅ [7-5]
Kofler w treningach jak i kwalifikacjach w Innsbrucku jakby zatracił błysk. Być może wchodzi tutaj w grę aspekt psychologiczny i podłamanie związane z niepowodzeniem w Garmisch? Z drugiej strony Hautamaeki mógłby cierpieć na ten sam syndrom, ale na treningach i w kwalifikacjach oddawał regularnie bardzo dobre skoki plasując się w ścisłej czołówce. Forma Hautamaekiego przekonuje mnie już od pewnego czasu i oddając skoki próbne na Bergisel utwierdził mnie w przekonaniu, że jest mocny, a Garmisch to był wypadek przy pracy. Kofler wygląda na podłamanego całą sytuacją... ja tylko teoretyzuję, ale fakty są takie, że nie skacze tak dobrze jak wcześniej i hipotetycznie zakładam właśnie taką sytuację. Andreas w Innsbrucku niekoniecznie odegra czołową rolę... co innego Hautamaeki :wink:

Gregor Schlierenzauer - Janne Ahonen @ Gregor Schlierenzauer - 1,55 w Unibet ✅ [18-33]

Powrót Schlierenzauera... z jednej strony po kontuzji, ale z drugiej świetny zawodnik, w dodatku skacze u siebie w Austrii. Bez błysku geniuszu na treningach i w kwalifikacjach, ale każdy skok doda mu pewności po krótkiej przerwie ze skakaniem. Za rywala w parze ma Hocke, ale jest w stanie go pokonać i przejśc do drugiej serii. Ahonen miał moment kryzysowy i chciał się wycofać z TCS, ale ostatecznie skacze dalej. Na Bergisel całkiem solidnie, ale podobnie jak Schlierenzauer ma stosunkowo trudnego przeciwnika w parze - Bardala. Wychodzę z założenia, że Schlierenzauer wie co robi powracając po tak krótkim czasie do skakania i wie, że jest w stanie być na w miarę wysokim miejscu np. w czołowej &#39;20&#39;. Ahonen obecnie nie prezentuje tak dobrej dyspo
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Janne Ahonen - Anders Bardal 2 1.75 Tobet
Najbardziej ryzykowny typ.Janne słabo zaczął sezon jednak TCS to jego mocna strona i tu z każdym skokiem wygląda coraz lepiej . Bardal do tej pory w tym sezonie PŚ plasuje się lepiej jednak również nie zachwyca ale na treningach w Insbrucku zajmował odpowiednio 15,10 i 23 miejsce i prezentowal się lepiej od Ahonena który za każdy razem plasował się poza czołową piętnastką (17,17,28msc )
Dobrze to ująłeś, że ryzykowny ten typ bo wskazac zwycięzce w tej parze to jak rzut monetą. Co do ogólnej dyspozycji Norwegów to mam swoją teorie ;)
Warto zauważyc, że Bardal i Evensen którzy na początku sezonu byli najlepszymi Norwegami teraz są jakby w odwrocie i skaczą słabiej. Szczególnie Evensen, ale Bardal także.
Za to Hilde i Jacobsen poszli w góre. A Romoeren to jedna wielka zagadka :mrgreen: Potrafi na dwóch treningach skoczyc 89,5 i 75m by nagle w kwalifikacjach byc na 2miejscu.
Ahonen z kolei miał się wycofywac z TCS, ale po 5msc w Ga-Pa chyba odzyskał wiare i skacze dalej. Tak jak mówie różnie może byc w tej parze wg mnie.
Żeby nie było, że się mądrze to od siebie proponuje takie coś :
Anders Jacobsen - Anders Bardal
Typ : Jacobsen @ 1,55 Betsafe✅15-17

Jacobsen w serii KO z Takeuchim, Bardal z Ahonenem. Pierwszy powinien przejsc bez problemów, a co zrobi Ahonen nie wiadomo + to o czym pisałem wyżej, że Bardal obecnie jakby pikował w dół z formą sprawia, że widze w tej parze zwycięzce w osobie Jacobsena.
Vladimir Zografski - Anssi Koivuranta
Typ : Zografski @ 1,80 Betsafe⛔DSQ - 26

Talent Bułgara eksplodował. Koivuranta to były kombinator norweski. Coś tam skacze ostatnio więcej niż poprawnie, ale 1 seria i rywalizacja z Austriakiem Haybeckiem i róznie może byc. ZOgrafski natomiast też z Austriakiem, ale w ogóle mi nie znanym Diethertem, patrząc na jego rezultaty w treningach problemów miec nie powinien. A wracając do meritum Zografski będzie gdzieś w okolicach miejsc 13-18 tak sądze, a Fin raczej nie powinien się do czołówki przebic, chociaż w treningach całkiem całkiem skakał.

AKO @ 2,79 Betsafe⛔
 
chajtgr 54

chajtgr

Użytkownik
W pełni popieram typ TBM-a na Mattiego w parze z Koflerem a co do Norwegów to wpadł mi w oko typ na najlepszego w jutrzejszym konkursie ...
Tom Hilde 2.25 Specjalne na Zwycięzcę betsafe✅
Hilde plasował się najwyżej z Norwegów we wszystkich niedzielnych próbach i wygląda bardzo solidnie, może pokusi przy dobrych wiatrach o podium...
Kto może mu ewentualnie zagrozić?
Tak jak Robson juz pisał forma Bardala i Evensena wydaje się spadać, Jacobsen również wydaje się być w przeciętnej formie natomiast Romoren to dopiero fenomen potrafi oddać 2skoki poniżej 90 metrów by potem odpalić najdalsza odległość .Jednak wątpię w to by przy normalnych warunkach mógł oddać dwa tak dobre skoki dlatego tez stawiam na Tomka który wydaje się być w najlepszej dyspozycji biorąc pod uwagę Norwegów...
 
C 1

cinek146

Użytkownik
Witam można by było spróbować coś zagrać, ale jak wiadomo bez szaleństw choć aktualna pogoda jest dość dobra na skoczni.
G.Schlierenzauer-J.Ahonen- kto lepszy 1 1.57 ✅✅
Tu popieram typ od TBM nie będę się powtarzał Austriak po prostu lepszy od Fina jedyną przeszkodą może być wiatr który jest nie obliczalny.

Również podoba mi się typ od Robsona mianowicie
V.Zografski-A.Koivuranta- kto lepszy 1 1.86 :roll: zwrot szkoda mi go, bardzo ładny kurs był do zgarnięcia

Cóż mogę dodać większość już napisał Robson, młody Bułgar skacze bardzo dobrze i powinien być wyżej od Fina którego tak naprawdę nie znam jeżeli chodzi o skoki.
najdłuższy skok: 130.75 powyżej 1.86 ⛔ troszkę brakło
Tu co prawda loteria ale na tym najbardziej się skoki opierają że są nie przewidywalne zresztą jak każdy sport, tutaj dużo zależy od wysokości belki jak i wiatru na treningu długość ta została przekroczona przez FETTNERA i mam nadzieje że w konkursie też ktoś ja przekroczy.

B.E.Romoeren-E.Chedal- kto lepszy 2 2.45 ⛔ i znów 1 skok Norwega ładny a 2 116m
Typ oczywiście ciężki jednak nie bez szans obaj skoczkowie sa nie &quot;przewidywalni&quot; Norweg po dwóch skokach na treningu jest a ostatni gdzie później potrafi prawie wygrać kalifikacje coś jest nie tak natomiast Chedal skacze może nie daleko ale na pewno równiej po takim kursie spróbuje.
S.Colloredo-D.Kubacki- kto lepszy 1 1.70 ✅✅
Nie lubię obstawiać przeciwko naszym ale nie mam w ogóle przekonania do naszego skocza natomiast Włoch jest bardziej doświadczony i powinien skoczyć dużo dalej od Kubackiego.
 
lighter 165

lighter

Użytkownik
Wydaje się, że ci, którzy postawili na zwycięstwo Morgensterna w klasyfikacji końcowej Turnieju Czterech Skoczni mogą powoli zacząć liczyć zyski. Przewaga ok. 27 punktów nad Ammannem przed ostatnim konkursem pozwala być prawie pewnym końcowej wygranej Austriaka zwłaszcza, że ten w porównywalnych warunkach atmosferycznych jest nieosiągalny dla reszty stawki. Dzisiaj bardzo pozytywnie Adam, 2. miejsce, 2 równe, dobre skoki, oby tak dalej.
 
M 0

mazur02

Użytkownik
Zawiodłem się trochę na Ammanie. Porównując jego obecną formę do tej z Igrzysk, to on jest teraz w głębokim dołku. Nie potrafi oddać dwóch dobrych skoków, czasami jeden mu wyjdzie jak w ostatnim konkursie.
Małysz miał wtedy dobry wynik, chwilę później skakał Amman, podobna odległość i chyba 7 punktów za wiatr więcej dostał.
 
krzysztofix 1,2K

krzysztofix

Użytkownik
Morgi to win @1,65
Ameryki nie odkryję pisząc, że Thomas od początku sezonu w bardzo dobrej formie. Zwycięstwo w turnieju ma już niemal zapewnione, ale na pewno chciałby dać austriackiej publice trochę radości i satysfakcji. Jeżeli rywalizacja odbędzie się w normalnych warunkach, tzn. to nie wiatr będzie rozdawał karty, to Morgi znów wygra. Po prostu odstaje od reszty stawki i nie ma w tym momencie nikogo, kto mógłby go wyprzedzić przy zdrowej rywalizacji.
Uhrmann - Schmitt @1,65
Niestety balonik pompowany jeszcze przed konkursem w Oberstdorfie pękł bardzo szybko i Martin znów skacze nie najlepiej czego dobitnym przykładem był brak awansu do TOP50 w dzisiejszym konkursie. Uhrmann na fali wznoszącej, ma o co walczyć, TOP10 na wyciągnięcie ręki, ale musi być czujny do końca, bo rywale nacierają. Faktem jest jednak, że Michael obecnie w dużo lepszej formie od Schmitta, jeżeli wiatr nie przeszkodzi, to powinno spokojnie siąść.
Pozdr.
 
lubiekebab 997

lubiekebab

Użytkownik
Matti Hautamäki - Tom Hilde
Typ: 1
Kurs: 1,75
Hilde dwa razy był na podium i ostatnie parę skoków, które oddał było bardzo dobrych, ale generalnie do Hauty mu daleko. Matti ostatnio zawiódł przegrywając z Małyszem i psując mój gruby kupon, mimo że w drugiej serii skoczył lepiej (z czołówki tylko Morgas lepiej skoczył), ale to mu mogę wybaczyć, bo drugie miejsce Polaka i 3 w TCS cieszy, wiadomo, aczkolwiek jeśli tym razem będzie za Tomem, to już na niego chyba nie postawię w tym sezonie. Hautameki jest czwarty w turnieju i jego podium wcale nie jest nierealne. Wręcz przeciwnie, do Małysza traci mało i na pewno powalczy. TOP5 na 100% chyba, że jakieś nieszczęście się stanie (patrz warunki w Gapa), a z Norwegiem może być różnie. Stawka porządna, bo i kurs kuszący. Ryzyk matematyk.
Morgenstern niezagrożone zwycięstwo. Ammann nie odda drugiego miejsca, musiałby &quot;zaliczyć bułę&quot;. Jedyna walka to o brąz między Małyszem i właśnie Hautą. Oni na pewno będą walczyć o podium w Bischofshofen. Trzymajmy kciuki za świetne emocje, jak podczas trzeciego konkursu i wygrane zakłady. ????
 
chajtgr 54

chajtgr

Użytkownik
Czas na ostatni konkurs T4S 2010/2011...
Jan Matura - Roman Koudelka 1 1.62 Tobet⛔
Teoretycznie to Koudelka jest bardziej doświadczonym i bardziej utytułowanym zawodnikiem w tej parze,ale w dzisiejszych treningach to Matura uzyskiwał lepsze miejsca stopniowo poprawiając swoje lokaty(38,32,19)natomiast Koudelka nie jest chyba w najlepszej formie i nie uzyskuje tu satysfakcjonujących odległości zajmując miejsca poza trzecia dziesiątką (51,51,32)
Stąd mój typ na Janka:razz:
Vladimir Zografski - Peter Prevc 1 1,72 betsafe⛔
Młody Bułgar jest odkryciem tego turnieju ,regularnie plasuje się w pierwszej trzydziestce poza konkursem w Insbrucku gdzie został zdyskwalifikowany.Prevc to kolejna nadzieja słoweńskich skoków jednak jak na razie daleko mu do osiągnięć Peterki czy choćby Roberta Kranjca.
W Bischofshofen obaj osiągają zbliżone rezultaty jednak za każdym razem to Bułgar(22,19,24) plasował się wyżej od Słoweńca(26,23,27) i to on wydaje się być faworytem w tym starciu ...
Thomas Morgenstern to win 1.70 Tobet⛔ojojojojoj fatalnie dzis :-(

Kursy na zwycięstwo Tomka spadają z konkursu na konkurs ale nie ma się co dziwić, Morgi jest świetnej formie, standardowo wygrywa obie serie treningowe i odpuszcza kwalifikacje.
Gdyby nie fatalne warunki w GaPa Morgi mógłby się pokusić o 4zwyciestwa i tym samym nawiązać do rekordu Svena Hannawalda...
Ale dziś zwycięstwem może jedynie przypieczętować swój pierwszy sukces w T4S...
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Anssi Koivuranta - Kamil Stoch 2 @ 1.75 Tobet

Tutaj widzę Naszego reprezentanta.Dzisiaj dobre skoki, trochę zawiódł w kwalach, ale generalnie przyzwoicie skacze.W treningach też dość porównywalnie bo raz lepszy Fin, a raz Polak.Jutro nie będzie wielkiej różnicy między nimi, ale liczę, że te pół metra dalej skoczy Polak dlatego taki typ.

Szukam czegoś do dubla, ale nie mam pojęcia, na razie tylko ten jeden typ wpadł mi w oko, ciekawy też jest Zograwski, ale nic innego w miarę fajnego nie ma.Zagrałbym to plus coś do dubla, niekoniecznie ze skoków chyba, że Tobet dołoży jeszcze coś.
 
lighter 165

lighter

Użytkownik
Dyscyplina: Skoki narciarskie - Bischofschofen
Spotkanie: TOP 3
Typ: Adam Małysz
Kurs: 2,50
Bukmacher: Bwin
Analiza: To już dzisiaj kończy się Turniej Czterech Skoczni. Po 3 konkursach w klasyfikacji pewnie prowadzi Thomas Morgenstern, mając za plecami Simona Ammanna, Adama Małysza i Mattiego Hautamaekiego. Nikt więcej w walce o podium nie powinien się liczyć. Przejdźmy jednak do samego typu. Adam Małysz spisuje się w aktualnym turnieju bardzo dobrze. Co prawda, w Oberstdorfie zajął dopiero 11. miejsce po bardzo słabym drugim skoku, ale potem był już 3. w GaPa i 2. w Innsbrucku. Przy porównywalnych warunkach zdecydowanie Adama stać na to by walczyć z Ammannem, Koflerem, Hautamaekim czy jeszcze kimś innym kto wystrzeli w trakcie konkursu. Jedynie Morgenstern jest moim zdaniem nieosiągalny, ale miejsca na podium są trzy. Adam w kwalifikacjach był 6. więc całkiem przyzwoicie. Wiemy jednak, że on zawsze potrafi odpowiednio skoncentrować się na konkurs. Z najgroźniejszych rywali wyżej byli tylko Ammann (3.) i Hilde (1.). Nie skakali Morgenstern i Kofler. Na treningach brylował Morgi, a Małysz zajmował kolejno 20. i 3. miejsce. Zobaczymy jak dziś pójdzie seria próbna, ale ja wierzę w naszego skoczka wszech czasów i stawiam na TOP3 Adasia.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom