>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Turniej Czterech Skoczni 2015/2016 - (28.12.2015 - 06.01.2016)

Status
Zamknięty.
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Nie do końca wiem na jakiej podstawie analitycy Betsafe ustawili ten kurs, jednakże drążyć tego tematu nie mam zamiaru. Noriaki Kasai weteran skoków, od 28 lat bawi się skokami narciarskimi. I co najlepsze - wychodzimy mu to całkiem nieźle. Przeciw niemu Stefan Kraft, czyli młody skoczek z Salzburga. Patrząc po wynikach widzę wyrównana parę. Noriaki skacze przyzwoicie, w Engelbergu był trzeci, wczoraj 7 a w Niemieckich konkursach 5 i 12. Jak na 43 latka - wyniki znakomite. Krafti jest przebojowy, potrafi zaryzykować, ale genialnie potrafi spieprzyć skok, tak jak to było w pierwszej serii konkursowej wczorajszego konkursu. Ja tu nie widzę dominacji Stefana Krafta nad Kasaim by wystawiać kurs 1.45 na niego. Patrzę na ostatnie pięć konkursów i co widzę? Ano widzę 3:2 dla Noriakiego. Dodatkowo Kasai lubi tą skocznie rok temu 2, dwa lata temu 5. Dla mnie value, para wyrównana.
Noriaki Kasai - Stefan Kraft 1 @ 2.55 [BETSAFE] 9-4 ⛔
Omijam takie zakłady. A szczególnie po takich kursach, ale tym razem postanowiłem zaryzykować. Prevc idzie jak burza, skrzywdzili go w Obersdorfie, powinien mieć trzy wygrane na koncie i wyrównać rekord Svena Hannawalda (chociaż dla mnie to dobrze, bo nie ukrywam sympatii do Hanniego). Nie ważne w jakich warunkach - skacze fenomenalnie. W sześciu ostatnich zawodach - 5 zwycięstw. Jest co najmniej o krok przed Freundem i resztą stawki. W wywiadzie mówił że najbardziej bał się o Bergisel. Skocznie w Innsbrucku ma już za sobą. Teraz większy obiekt, a to przecież tylko handicap dla Petera. Nie będę tracił czasu na komplementowanie tego skoczka. Kto ogląda, ten widzi, co on wyprawia. Dominator. On leci jak pocisk. To wygląda niesamowicie. - Gangnes
Peter Prevc WIN @ 1.65 [BETSAFE] ✅
 
briko 11,9K

briko

Użytkownik
Kupon zagrany dziś nie czekając na rozwój kwalifikacji

Gangnes-Fannemel 1 kurs 1,25✅
Gangnes oddaje dalekie i równe skoki ma ustabilizowaną formę niż jego kolega i w ostatnim konkursie TCS będzie lepszy

Kasai-Prevc Domen 1 kurs 1,36 ⛔
Weteran który zadziwia i ma ustabilizowaną formę od dawien dawna i nic się tu nie zmieni w środę będzie walczył o jak najwyższe miejsca.. Co do Domena to podoba mi się jego podejście do skoków jak nie wyjdzie to nic się nie stało i będzie lepiej i zazwyczaj po słabszym skoku jest poprawa.. Ten młodziutki zawodnik na chwilę obecną skacze na luzie i bardzo dobrze bo ma dopiero 16 lat i z roku na rok będzie coraz mocniejszy.. Na tą chwilę jednak to Japończyk góruje doświadczeniem i równą formą..

Koudelka-Amman 1 kurs 1,4 ⛔
Tą parę opisywałem przy okazji konkursu w Innsbrucku i tu się nic nie zmienia taki kurs mnie zadowala i sądzę że znowu przy tej parze odznacze plusa

Peter Prevc-Freund 1 kurs 1,32 ✅
Peter udowodnił że jest piekielnie mocny psychicznie bo o jego aktualną formę byłem spokojny.. Można powiedzieć że ten młody zawodnik jest już na tyle doświadczony ze w środę zachowa zimną krew i udowodni swoją wyższość nad pozostałymi zawodnikami.. Najważniejszą bitwę wygrał właśnie w Innsbrucku(wojna nerwów) i teraz powinien przy swojej przewadze mieć ten luz w du..:)

Pogoda mówiąc o wiaterku idealna do skakania do 1m/s
więc kolejny konkurs miejmy nadzieję bez wypaczeń
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
kwal. milenium:
Stękała awans do konkursu? - TAK 1,6
✅
Ammann - Descombes S.V. 1 1,6
✅
Stoch - Hula 1 1,32
✅
ako:3,38
W przypadku Stękały nie biorę pod uwagę wyników z nietypowej skoczni w Innsbrucku, do konkursu wchodzą dużo słabsi zawodnicy niż Polak, a biorąc pod uwagę jego występy w PK można śmiało stwierdzić, że forma predysponuje go do awansu w konkursie, w którym po cichu liczę nawet na jego punkty.
Jakiś szał z tym Francuzem jest, ma farta do warunków chłopina, rzadko stawiam na Ammanna, ale wydaje się być stabilny i mimo słabych not jest w stanie regularnie zajmować miejsca na początku drugiej dziesiątki, Descombes żeby taki wynik osiągnąć musiałby mieć farta z pogodą oraz do tego oddać świetny skok - na granicy swoich możliwości.
Kamil powoli ogarnia temat, powoli ale do przodu, treningi w Ramsau też coś tam pewnie dały, Stefek gdzieś tam skoczy na poziomie 25-35 miejsca, ale na Kamila to powinno być za mało...
Dodatkowo proponuję:
zwycięzca kwalifikacji - Daiki Ito 6,00 - 6miejsce
Drobny Japoniec niepostrzeżenie buduje formę i skacze już praktycznie na poziomie Noriego...oni zawsze na duże imprezy potrafią ustawić drużynę i tak będzie teraz na lotach. Szanse na wygranie kwali jest dużo, a najgroźniejsi będą : Fannemel (w końcu zepsuje kiedyś skok), ewentualnie Koudi, w Wanka, Leyhe czy Ammanna jakoś mim wszystko nie wierzę.
E;/ Fannemel zepsuł, a wygrał .......&quot;ewentualnie Koudi;-)&quot;
 
biernacky17 518

biernacky17

Użytkownik
Kwalifikacje, efortuna:

Descombes Sevoie - Takeuchi 2 @2,25

Zgadzam się z hristo, ale ja idę troszkę odważniej. Nie wiem czy to nie jest lepsza para niż z Ammannem, który musi skoczyć daleko żeby nadrabiać noty. Takeuchi jest mocny, natomiast Francuz jak dla mnie przeszacowany.
Leyhe - Hauer 2 @2,25
Kolejna para, która zawsze jest gdzieś koło siebie. Hauer trochę spuścił z tonu z początku sezonu, ale to nie zmienia faktu, że Norwega stać spokojnie na pokonanie Niemca. Mam wrażenie, że ten kurs wynika z dość szczęśliwych dla Layhe kwali w Innsbrucku i ciężkiego dla Hauera konkursu. Nie poradził on sobie z wiatrem w plecy na Bergisel, po prostu nie wyszedł mu konkurs. Dla mnie para 50/50, a w takich przypadkach próbuje wyższych kursów.
Ito - Koudelka 1 @1,8

Tutaj także zgadzam się z opinią hristo, wyniki Japończyka pokazują, że jest na dobrej drodze z formą, która zwyżkuje. Przyznam się szczerze, że na Innsbruck grałem przeciw niemu sugerując się ostatnimi latami i jego słabymi skokami tam. Widać jednak, że mając formę żadna skocznia nie jest straszna ;d Koudelka coś ostatnio himeryczny, w czym widzę szansę na spokojne wejście betu ;d

Sakuyama - Lamy Chappuis 1 @1,55
Kurs strasznie z dupy. Lamy Chappuis to jest straszny przeciętniak, spokojnie można wjeżdżać w ten bet, Francuz będzie na granicy awansu a Sakuyamie zdarzało się być nawet w top11 kwali na tym TCS.
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
KWALIFIKACJE.
Łowca &quot;value&quot; melduje się ponownie. Tym razem spojrzałem na kwalifikacje i widzę przesadne wywyższanie Andersa Fannemela. Bukmacherzy naziemni wystawili kursy od 2.50 do aż 2.80 na Romana Koudelke w tej parzę. Fannemel to dla mnie bardzo chimeryczny zawodnik, zdolny do wszystkiego, potrafi odlecieć ale również potrafi spieprzyć skok. Tak było w drugim i trzecim konkursie TC4S gdzie po pierwszym dobrym skoku, psuł swoja próbę w drugiej serii. Owszem Anders w turnieju dwukrotnie był lepszy od Romana w kwalifikacjach, raz byli na tym samym miejscu. W zawodach w poszczególnych skokach było różnie. To nie są zawodnicy którzy mają ustabilizowana formę. Dlatego granie na Fannemela po 1.35 to dla mnie żart a kurs 2.80 na Koudelke spora przesada. Próbuję lekko.
Anders Fannemel - Roman Koudelka 2 @ 2.80 [STS] 28-6 ✅
Na początku widziałem tu przesadzony kurs na Simona, jednak czym dalej drążyłem typ, zauważyłem że jednak się mylę. Kluczem w tej parze jest technika, punkty od sędziów. Simon Ammann trzykrotnie przegrał przez noty od sędziów w kwalifikacjach w T4S z Daiki Ito. Szwajcar przez swoje lądowanie na dwie nogi, traci po minimum 3 punkty. Tym bardziej w kwalifikacjach gdzie nie zauważyłem już dawno aby popularny &quot;Harry Potter&quot; starał się ładnie wylądować. Japończyk skacze przyzwoicie 8 i 10 w ostatnich zawodach. W kwalifikacjach regularnie lepszy.
Daiki Ito - Simon Ammann 1 @ 1.40 [MILENIUM] 15-14 ⛔ 0.2 pkt. ????
STS wyskakuje z kursem 2.35 a Milenium z 2.0 kto tu jest bliższy racji? Wydaje mi się że Ci drudzy. Wank zaskoczyłn in plus w turnieju. Naprawdę fajnie skaczę, czego efektem jest wysokie miejsce w klasyfikacji po trzech konkursach. Ale jego kolega Stefan zaskoczył równie pozytywnie 14, 17, 21 to naprawdę bardzo dobre wyniki jak na tego, jak go nazwałem wcześniej &quot;leszcza&quot;. Spojrzałem na wszystkie konkursowe skoki i kwalifikacyjne, wynik 5:4 dla Wanka. I z tym się zgodzę, Wank jest minimalnym faworytem w tej parzę, ale nie na @ 1.45 :]
Andreas Wank - Stephan Leyhe 2 @ 2.35 [STS] 20-11 ✅
O Japończyku już rozmawialiśmy podczas pierwszego konkursu, przecież to słabiak któremu udaja się jakieś tam pojedyńcze skoki, a w konkursie już jest większy problem. Fettner to jakaś już marka w tym konkursie było lepiej i gorzej ale swój poziom trzyma. Ogólnie w turnieju poza jakimiś pojedyńczymi przypadkami lepiej od Sakuyamy. Według mnie trochę inny poziom zawodników, zdecydowanie wyżej cenie doświadczonego Manuela.
Manuel Fettner - Kento Sakuyama 1 @ 1.70 [FORTUNA] 24-39 ✅
Kanadyjczyka cenie bardziej niż skoczka z USA. Według mnie ma większy potencjał i częściej to pokazuje, sam fakt tego że Alexander przez cała kariere zebrał aż 4 punkty. W dzisiejszych dwóch treningach dwukrotnie lepszy Boyd-Clowes ktory skoczył 127 i 123 czyli naprawdę dwa dobre skoki. Dla porównania Nicholas skoczył zaledwie po 114, co obawiam się w kwalifikacjach może mu nie dać awansu do jutrzejszego indywidualnego konkursu.
MacKenzie Boyd Clowes - Nicholas Alexander 1 @ 1.20 [STS] 35-56 ✅
OK, Hula się wyHULAał? Dwa słabiutkie skoki w treningu 41 i 48 miejsce nie wróżą dobrze przed kwalifikacjami. Na konkurs bym tego nie grał bo jak sam przyznał Maciej Kot w wywiadzie, ma problemy natury psychologicznej, i po prostu się bali w konkursie. W kwalifikacjach powinno być luźniej. Dwa lepsze skoki od Stefana, jeden 121 drugi 126 i odpowiednio 38 i 12 miejsce. Kot ma większy potencjał niż Hula, jest lepszy skoczkiem, a do tego lepiej skakał przed chwilą. Warto po takim kursie próbować. Bo Maciek spokojnie może być wyżej w kwalifikacjach.
Maciej Kot - Stefan Hula 1 @ 2.35 [STS] 38-26 ⛔
Naprawdę nie rozumiem na jakiej podstawie wystawiane są takie kursy, naprawdę. Ta para to jak rzut moneta, tylko Bóg jeden wie jak oni skoczą. Dwóch totalnych leszczy którzy nadają się do ścinania kalafiorów w Holandii a nie skakania w T4S. Marat i Radik Zhaparov to słabeusze. I po prostu raz jeden poleci nie 100 metrów a 105 a raz drugi. I tak właśnie było w treningach miejsca Marata 60 i 59, miejsca Radika 55 i 60. W turnieju też raz jeden, raz drugi jest lepszy - w kwalifikacjach. Bo do konkursu jeszcze im się nie udało przejść. Nie ma tu co tłumaczyć po prostu kurs jest fajny a para wyrównana, a w skokach lubię to bardzo. Stawka umiarkowana jak zwykle.
Marat Zhaparov - Radik Zhaparov 2 @ 2.50 [STS] 60-57 ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Hula - Geiger @ 1 @ 1,47 ⛔ 0,2 pkt FUCK FUCK FUCK!
Kot awans do konkursu? Tak @ 1,15 ✅
Descombes S.V.-Matura J. @ 1 @ 1,40 ✅
AKO:2,08 Milenium

Stawka: 250zł
EW: 521zł
Zarówno Hula jak i Descombes (tutaj różnica jedynie w quali w Innsbrucku) lepsi odpowiednio od Geigera i Matury w każdym skoku kwalifikacyjnym podczas zawodów TCS. Co więcej występy te lepsze były również w konkursach kiedy wiadomo stres był większy. Obaj zawodnicy obecnie skaczą sezon życia (?) bo nie przypominam sobie, aby któryś z nich miał tak dobry sezon. Geiger to ogórek, który skacze w kadrze B. Szanse ma bo i limit startowy u Niemców większy gdzie jest tylko 5 mocnych zawodników (Leyhe, Wank, Freund, Freitag, Wellinger) pozostałe dwa miejsca zajmują słaby Neumayer i Geiger bo mocniejszego zaplecza obecnie nasi zachodni sąsiedzi nie mają. ?Na deser Kot, który spokojnie powinien uplasować sięw TOP 40 a jak wiemy 40 pozycji daje awans. Do wyeliminowania 14 zawodników a patrząc na listę śmiem twierdzić, ze nawet warto pobrać awans Stękały po @ 1,50 bo lista startowa jest dość słabo obsadzona.
 
zmogu 6,4K

zmogu

Użytkownik
I coś ode mnie, ciężko mi było się powstrzymać z niepuszczeniem kuponu:grin:

Schiffner - Zografski 1 @ 1.30 sts

Trening dla Schiffnera. Zografski potrzebuje wielu miesięcy, żeby coś w końcu drgnęło z Pointnerem. Wszystko musi naprawić, a później to doszlifowywać. Nie jest w formie, w każdym skoku po wyjściu z progu skręca mu sylwetkę na bok i traci kilka metrów- powinien to wyeliminować jakoś, ustabilizować odbicie. Fartem będzie zakwalifikowanie się dziś do konkursu.
Larinto - Koniłow 1 @ 1.15 STS Jeden na milion skoków akurat wyszedł Denisowi.
Rusek coś ostatnio odpalił - zakwalifikował się nawet do konkursu, po czym oddał żałosny skok. To nie ten czas, gdzie był za Vasilliewem w kadrze rosyjskiej. Larinto przeciętnie, ale jak do tej pory praktycznie w każdym skoku lepszy. Nie zbyt mam czas dogłębniej analizować temat, gdyż spieszę się z typami przed kwalifikacjami.
Boyd Clowes - Alexander 1 @ 1.18 sts Brawo!
Oj, moja długoterminówka leży na skraju niewejścia. Idealnym rozwiązaniem byłby awans Clowesa do konkursu, a Alexandra niekoniecznie, wtedy coś by drgnęło z tego minusa. Kanadyjczyk bardzo ładnie w treningu, a Alexander zamykał tabelę przed Kazachami i kilkoma amatorami. Trzymam kciuki, Boyd!
Zhaparov M. - Zhaparov R. 2 @ 2.50 sts ciekawe czy ktoś zdecydował się na ten typ ????
??
Bracia skaczą fatalnie i tutaj od niczego niezależne jest kto i na jakim miejscu skończy (zapewne obaj na końcu, ale kto wyżej? 50-50, a kursy 1.40 do 2.50?!) także biorę w ciemno bardziej doświadczonego.
AKO by wyszło @ 4.41 z tego Standardzik, jeden typ na minus
 
lubiekebab 997

lubiekebab

Użytkownik
Lepszy w generalce TCS:
Hayboeck - Gangnes 2 @ 1,85 (Milenium; 365 miało 1,90)
Austriak z Norwegiem walczą o trzecie miejsce Turnieju Czterech Skoczni. Pierwsze dwa są już zarezerwowane.
Ten drugi wyprzedził ostatnio pierwszego i prowadzi raptem o 1,2 pkt. Według bukmacherów ma nieco niższą formę, ale ja się z tym niekoniecznie zgadzam. Dzisiaj był od niego lepszy na drugim treningu (rekord skoczni) i w kwalach (które wygrał). Jest w dyspozycji, która moim zdaniem stawia go jutro w roli faworyta całego konkursu, nie tylko tej pary, a o podium jestem niepokojąco spokojny. Wiadomo, mogą decydować noty i punkty za wiatr. Dzisiaj swoje próby oddawali zaraz po sobie, w podobnych warunkach, a jutro w pierwszej serii będzie ich dzielić tylko trzech zawodników, także powinno być w miarę uczciwie. Mimo wszystko, polecam.

Lepszy w Bischofshofen (tylko 1 seria KO):
Gangnes - Freund 1 @ 1,90 (STS)
Ten kurs (1,75 w Milenium) to kpina i jak go zobaczyłem, byłem co najmniej oburzony. Liczyłem na coś ok. 2,60 a tutaj Gangnes faworytem. Śmiech na sali, choć subiektywnie bym wyższego kursu nie dał. Paradoksalnie Norweg ma większe szanse w pierwszej serii, niż całych zawodach, bo nie wiadomo jak zniesie presję, choć i z tym może być różnie. Czekam aż jutro się pojawi gdzieś kurs powyżej 2, bo musi się pojawić. Mniejszego niż 2,10 na pewno nie zagram. e: w STS dali 1,90 - lepiej
Za przysłowiowe pół litra można zagrać w singielku albo dubelku z czymś pewniejszym. Będą emocje.

Lepszy w Bischofshofen:
Prevc - Freund 1 @ 1,30 (Milenium)
Kurs niski, ale wierzę w ten typ mocno. Prevc raczej nie planuje w Bischofshofen gorszego miejsca, niż podium, ale może lądować bezpiecznie, a nie bić się o &quot;rekord skoczni&quot; za wszelką cenę, co mogłoby zwiększyć ryzyko upadku i wątpliwej utraty prowadzenia w łącznej punktacji TCS.
Słabsze miejsce niż zwycięstwo wcale nie oznacza przegranej z Niemcem, którego forma jest pewnego rodzaju niewiadomą, gdyż nie wystąpił dzisiaj w treningach i kwalifikacjach. W poprzednich dwóch konkursach, jak wiadomo, był wyraźnie gorszy.
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Dzisiaj był od niego lepszy na drugim treningu (rekord skoczni) i w kwalach (które wygrał). Jest w dyspozycji, która moim zdaniem stawia go jutro w roli faworyta, a o podium jestem niepokojąco spokojny. Wiadomo, mogą decydować noty i punkty za wiatr. Dzisiaj skakali obok siebie, w podobnych warunkach, a jutro w pierwszej serii będzie ich dzielić tylko trzech zawodników, także powinno być w miarę uczciwie. Mimo wszystko, polecam.
To że Kenneth Gangnes jest w gazie, nie podlega wątpliwości, tak samo jak to że Hayboeck jest w równie wysokiej formie. Oddał tutaj trzy skoki, miejsce jakie zajmował to: 2, 4, 3. Dodatkowo pamiętajmy że skaczę u siebie. Austriacy będą ciągnąć za &quot;uszy&quot; jak się tylko da, żeby wepchnąć na podium swojego zawodnika. Inna kwestia jest doświadczenie, już sobie wyobrażam co będzie czuł Gangnes przy swojej drugiej próbie gdy różnice będę niewielkie. Hayboeck skakał pod presją już nie raz, Ganges pod taką presją nie skakał jeszcze nigdy. Czekam na kursy, jednak jeśli będą takie jak przed treningiem i kwalifikacjami. To kompletnie nie opłaca się ruszać tej pary.
Freund - Gangnes 2 @ XXX
To może być ciekawe. Pytanie jaki wystawią kurs?
 
K 9

kozel

Użytkownik
Lepszy w generalce TCS:
Hayboeck - Gangnes 2 @ 1,85 (Milenium; 365 miało 1,90)

Lepszy w Bischofshofen (tylko 1 seria KO):
Gangnes - Freund 1 @ 1,75 (Milenium)

Lepszy w Bischofshofen:
Prevc - Freund 1 @ 1,30 (Milenium)
A skąd znalazłeś ofertę na lepszy w Bischofschofen i lepszy w TCS. Bo Milenium ma na ten moment 1 seria KO. Pewnie teraz to Gangnes będzie faworytem z Hayboeckiem w TCS.
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Runda K.O
Przyznam że miałem spory mętlik czy pisać analizę do tej pary. Początkowo uważałem że jest to typowa para
&quot;no bet&quot;, mimo to jednak spróbuje lekko zagrać w stronę Fannemela. Wszystko co pisałem powyżej na jego temat jest prawdą. Anders to zawodnik chimeryczny, który może skoczyć różnie. Kilku faktów odebrać mu natomiast nie można. Po trzech konkursach to on zajmuje wysokie 6 miejsce w klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni i na pewno będzie chciał zrobić wszystko aby to miejsce utrzymać. Zerkając na rezultaty widzimy również że w pierwszych seriach skacze zawsze bardzo dobrze lub dobrze 4, 4, 9, takie miejsca zajmował w poprzednich konkursach. Jego kolega z reprezentacji Tom Hilde jeszcze chwilę temu wyleciał z kadry na T4S i podczas Niemieckich konkursów go nie było. Wrócił do Innsbrucka gdzie pokazał się poprawnie. Tutaj w treningach skakał świetnie, to prawda. Jednak w kwalifikacjach tego nie potrafił przełożyć. Gdyby Hilde i Fannemel nie skakali po sobie, nie zagrałbym tej pary. Jednak podobne warunki uważam że dla tej pary mogą mieć ogromne znaczenie przy wyniku. Reasumując, kluczowym argumentem dla mnie w tej parze jest potencjał i forma. A oba te składniki obecnie wyższe ma Anders.
Anders Fannemel - Tom Hilde 1 @ 1.70 [B-A-H] 21-41 ✅
Młodość kontra doświadczenie, kto będzie górą w tym pojedynku? Uważam że to Anze Lanisek wygra w tym starciu. Neumayer wrócił do Pucharu Świata właśnie na T4S, jutro pożegna się pewnie z turniejem, gdzieś obiło mi się o uszy że to ostatni sezon doświadczonego zawodnika kadry Niemiec. Michael Neumayer wrócił do kadry i może wstydu nie przynosi: 19, 29, 39 miejsce, takie lokaty zajmował w poprzednich trzech konkursach. Jednak widać że powoli czas na emeryturę. Lanisek to młodość, świeżość, przebojowość. W każdym konkursie był lepszy od Neumayera. W Bischofshofen w trzech próbach, trzy razy wyżej. Więc czemu teraz ma być inaczej? Neumayer nie dawał sobie rady już w Pucharze Kontynentalnym gdzie wyprzedzały go takie gwiazdy jak Dawid Kubacki, Bartek Kłusek, Tilen Bartol, czy Krzysztof Miętus. Anze jest lepszy, notuje lepsze wyniki. I wygra w tej parze.
Anze Lanisek - Michael Neumayer 1 @ 1.40 [Betsson] 22-38 ✅
Trochę się wahałem, bo w końcu Tepes kilka sukcesów na swoim koncie ma w swojej karierze. A na pewno więcej niż jego rywal Andreas Wank. Jednak Jurij w tym sezonie to cień zawodnika, wystarczy spojrzeć na jego miejsca w tym sezonie: 10, 38, 26, 10, 46, 30, 28, 43, 50. Niektóre jego występy były wręcz kompromitujące. Wrócił do Planicy, ponoć trenował. Pytanie na ile to zmieni jego wyniki. Dzisiaj poprawny skok w treningu, poprawny skok w kwalifikacjach. Wanka opisywałem powyżej, świetny turniej w jego wykonaniu. Już pobił swój najlepszy wynik w T4S, a przecież przed nim jeszcze jeden jutrzejszy konkurs. Dzisiaj odpalił świetny skok w kwalifikacjach, gdzie poleciał na 132 metr. Wank jest na tyle solidny na chwile obecną, że nie powinien przegrać z Jurijem Tepesem.
Andreas Wank - Jurij Tepes 1 @ 1.30 [B-A-H] 16-18 ✅
Dziś coś za często się waham, oby to nie był zły znak, ale co ma być co będzie. Boję się trochę o Tande, nie wyszedł mu ostatni konkurs, gdzie kompletnie spieprzył skok. Podobnie nie wyszedł mu dzisiejszy pierwszy treningowy skok. Ale to potrafię usprawiedliwić, Bischofshofen to bardzo trudna skocznia, trzeba się &quot;wpasować&quot; w nią. O czym mówili również nasi skoczkowie. W drugiej i trzeciej próbie na tej skoczni, Tande już skakał całkiem ok. Deschwanden skacze tra-gi-cznie w turnieju. Nie wszedł jeszcze ani razu do drugiej serii. Tutaj również skakał słabo, odpowiedni miejsca: 48, 47, 33. Tande zmęczony jest turniejem, to pewne, ale mimo wszystko uważam że pewien poziom utrzyma i nie przegra z tak fatalnie prezentującym się rodakiem Simona Ammanna.
Daniel Andre Tande - Gregor Deschwanden 1 @ 1.30 [B-A-H] 13-49 ✅
 
radinho19 241

radinho19

Użytkownik
Co do typu kolegi powyżej granie na Tandego z Deschwandenem po 1.18 kompletnie nie rozumiem. Norweg ostatnio slabiutko po początku sezonu coś się wypaliło w jego formie. Nie mowie ze to mina ten kurs ale by potem płaczu nie było
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Potwierdzam w zupełności zdanie @Radinho19 odnośnie Tande. Ten kurs jest tak śmieszny, że aż nie warto tego grać. Tande nie zepsuł raptem jednego skoku w ostatnim czasie, ale on notorycznie skacze bardzo źle. W Innsbrucku, w Ga-Pa także przecież był poza 30. Udało mu się w Oberstdorfie, ale tam też z tymi belkami dużo pkt zyskał, ale nie wracajmy już do tego.
Wiem, że Deschwanden skacze równie słabo, ale Tande @1,18? Nie do gry jak dla mnie.
Będę szukał jutro na pewno typów przeciwko Tande, tylko raczej obawiam się, że nikt nic ciekawego nie wystawi.
 
kabacik 410

kabacik

Użytkownik
2,4✅ na podium w TCS Hayboecka ???? Ja bym to spróbował. Jeden i drugi w formie. Dałbym tutaj max na Gangesa 1,7, a na Hayboecka 1,9 (no może 1,65 do ok. 2,00). A tutaj mamy 1,5 do 2,4. Jest value w tym typie z całą pewnością. Dodatkowym handicapem dla Austriaka jest oczywiście to, że skacze u siebie. No i z całą pewnością ma większe doświadczenie. Nie jest to kolosalna różnica w doświadczeniu, ale zawsze. Można spróbować ????

No i dodać muszę, że Ganges ma 1,2 pkt przewagi, więc na tej skoczni jest to do odrobienia raczej ???? Przed kwalifikacjami kursy były sprawiedliwie po równo. Teraz są przeszacowane ????

i jeszcze mała ciekawostka: ostatnie 9 edycji TCS zawsze z Austriakiem na podium, a ostatnie 7 to jak wszyscy wiemy wygrane Austriaków ????

po konkursie: zgodnie z planem ✅ ????
 
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
Kto więcej pkt w 1 rundzie

Simon Ammann-Daiki Ito
Typ: Ito
Kurs: 1.85 Buk: Bwin ⛔
Parodia za takie lądowanie dać 17 ????

Pojedynek Szwajcarsko-Japoński w którym moim faworytem jest Japończyk. Widać po ostatnich wynikach że to Japończyk prezentuje się lepiej, owszem obu zawodników dzieli tylko 0.9 pkt w klasyfikacji generalnej TCS ale moim zdaniem jutro Ito odskoczy od Ammanna o kilka pkt i to on zajmie 13 miejsce w TCS. We wczorajszych skokach Ito tradycyjnie odpuszcza 1 ze skoków treningowych. W treningu Ito 19 natomiast Ammann 38 i w tym treningu w którym skakał Ito 18. W kwalifikacjach również nieznacznie lepszy Szwajcar i 14 miejsce przy 15 pozycji Ito. Jednak patrząc na skoki w Innsbrucku to uważam że to Ito dziś zaprezentuje się lepiej. Ammann straci z 4 pkt na notach, a i odległością uważam że Ito też nie straci ponieważ obaj zawodnicy uzyskają podobne odległości, warunki też powinny być równe ponieważ obaj zawodnicy skaczą obok siebie. Szwajcar mnie nie przekonuje, natomiast u Ito widzę chęć skakania i stawiam na niego.

Kamil Stoch- Anze Lanisek
Typ: Stoch
Kurs: 1.72 Buk: Bwin ⛔
Jak pisałem Kruczek wytrenował....

Miałem nie grać Kamila, ani Laniska a tu bukmacher chyba specjalnie dla mnie ustawił taką parę. Stawiam na doświadczenie Kamila, bo ten Lanisek to strasznie nieobliczalny skoczek po tym jak zaprezentował się w Innsbrucku nie zagram na niego złamanego grosza. O Kamilu też było już sporo napisane, nie ma co się pastwić dalej nad zawodnikiem. Trochę potrenował i treneiro Kruczek myśli że to coś da, jedynym wyjściem dla Kamila jest zatrudnienie porządnego samodzielnego trenera który będzie potrafił pomóc zawodnikowi, a nie Kruczek który sam był kompletnym beztalenciem jako zawodnik. Coś na wzór Małysza z Lepistoe. Wracając do typu mam nadzieję że Kamil zakręci się w okolicach 15 miejsca, natomiast Lanisek nie wyjdzie z trzeciej dziesiątki.

H2H

Lamy Chappuis- Boyd Clowes
Typ: Boyd Clowes
Kurs: 1.90 Buk: STS ⛔


Nie wiem dlaczego STS faworyzuje tu Francuza. W treningach lepszy Boyd-Clowes 16 i 34 miejsca, przy 22 i 45 Francuza. Owszem w kwalifikacjach lepszy Lamy ale tylko o jedną pozycję. Faworyzowanie Lamego wynika chyba z faktu że ma on na swoim koncie 307.3 pkt, przy 93.3 Kanadyjczyka. Jednak jutro nie będzie widać tej różnicy, obaj nie awansują do 2 serii, ale to Kanadyjczyk wygra tą parę z przewagą w granicach (0.1-2 pkt).

Vincent Descombes- Anders Stjernen
Typ: Descombes
Kurs: 2.10 Buk: STS ⛔


Bardzo podoba mi się to jak skacze w ostatnim czasie Francuz, jest to najlepszy okres w całej karierze tego zawodnika. 16 miejsce po 3 konkursach TCS to bardzo dobry wynik, którego mało kto by się spodziewał przed rozpoczęciem TCS. Stjernen 17 pozycja, ale widać że forma jaką prezentował na początku sezonu gdzieś uciekła, nie widać takiego blasku jak u Francuza. Kurs też moim zdaniem przesadzony jeśli już to stawiamy na równi obu zawodników ale skoro analitycy STS uważają inaczej to warto spróbować zagrać w stronę Francuza.


KO

Karl Geiger- Stefan Hula 1 @2.20
Anze Lanisek- Michael Neumayer 2 @2.75
AKO:6.05 ⛔ Buk: Betsson


Zagrałem takiego oto dubla w Betssonie. Szukałem niespodzianek w systemie KO i tak przeglądając ofertę te typy wpadły mi w oko. Ogólnie 4 pary moim zdaniem są niepewne i w tych dwóch parach wyżej upatruję niespodzianek, oraz w parze Fettner-Taku że wygra Japończyk , oraz w parze Hilde-Fannemel że wygra Hilde. Jednak zagrałem te dwie pary wyżej a nad 2 następnymi zastanowię się jutro rano. A więc wracając do typów para Hula-Geiger jak już pisałem to para 50-50 więc jeden i drugi może wygrać tą parę. I wystawianie kursu 2.20 na Niemca to nieporozumienie. Co do 2 pary to widzę idzie masówka w stronę Słoweńca. Na pierwszy rzut oka także wydawało mi się że to Lanisek jest pewnym faworytem jednak z czasem jak zacząłem analizować tą parę, to doszedłem do wniosku że co ten Lanisek takie prezentuje żeby go faworyzować. W Innsbrucku już pokazał swoje oblicze nie awansując do 2 serii, nie zdziwię się jeśli dziś będzie podobnie. Dla Neumayera może to być ostatni konkurs w jego karierze w TCS, dlatego postara się on o jak najlepszy skok. Nie lubię Niemca ale w dniu jutrzejszym życzę mu dobrego występu i dobrego pożegnania z TCS.


I na koniec typ z cyklu &quot;ryzyk-fizyk&quot;

Klasyfikacja Generalna TCS 2015/2016

Roman Koudelka- Anders Wellinger
Typ: Koudelka
Kurs: 4.00 Buk: Betsson ⛔


Koudelka ma 8.3 pkt straty do Wellingera, jednak ja uważam że te 8 pkt można łatwo odrobić. Owszem we wczorajszych skokach lepszy Niemiec, ale ja mam przeczucie że dziś Wellinger zepsuje swój skok, i w 2 serii będzie mu ciężko odrobić straty do Koudelki. Warto zaryzykować i spróbować zagrać ten typ, przecież w tym sezonie było już tyle niespodzianek że i kolejna nikogo nie zdziwi.
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Ostatni konkurs TCS więc trzeba zagrać tripla &quot;zabójce&quot; tym bardziej, żę oferta jaka jest wystawiona na pary KO mnie zdumiewa.
1 seria KO
Hula - Gaiger @ 1 @ 1,60 ✅
Stoch - Matura @ 1 @ 1,30 ⛔
Lanisek - Neumayer @ 1 @ 1,40 ✅
AKO: 2,91 Betsson

Kozacki tripel w Betsson i Milenium. W obu przypadkach gram za 500zł i do wygrania są pokaźne sumy. Hula w kwalach przegrał o 0,2pkt ale miał gorszy wiatr od Niemca. Jutro będą skakać po sobie więć Niemca łyknie. Poza tym wyniki H2H prezentowałem w tym poście. Stoch od Matury w każdym skoku w Austrii prezentuje się lepiej i jutro w konkursie zwycięzca w 1 seri KO może być tylko jeden. Na deser 3 siła Słoweńskiej ekipy powinna bez problemów przeskoczyć Neumayera, który lata &quot;świetlne&quot; o ile można tak je nazwać ma już za sobą. W każdej parze widać wyraźnego faworyta i jeżeli wiatr nie spłata figla to będziemy mieli bardzo dobry zarobek! ????
Na potwierdzenie moich słów:

+
 
mpatrykb 131

mpatrykb

Użytkownik
zgadzam się z kolegą wyżej
dodam tylko, że w Óni mamy 1.35 na Stocha z Maturą
dodatkowo gram
Prevc - Freund 1 @1.50 marathonbet ( inne buki 1.25 )
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
H2H
Seweryn zwany przyjacielem, ma problemy z plecami. Mistrz świata z Falun jest mocno poobijany oraz posiniaczony. Zawodnik odczuwa też silny ból. Werner Schuster przyznał, że bez pomocy lekarza Freund w ogóle nie byłby w stanie wystartować w konkursie na Bergisel. 27-letniemu Niemcowi zabezpieczono kręgosłup, aby uniknąć poważniejszych urazów. Pewnie znowu nafaszerują go jakimiś blokadami i wystąpi w konkursie. Pytanie z jakim skutkiem. Jedno jest pewne, to nie będzie w 100% sprawny Freund. O Prevcu nie muszę zbyt wiele pisać. Nie będę tracił czasu na komplementowanie tego skoczka. Kto ogląda, ten widzi, co on wyprawia. Dominator.
On leci jak pocisk. To wygląda niesamowicie. - Kenneth Gangnes w jednym z wywiadów.

Peter Prevc - Severin Freund 1 @ 1.45 [Marathonbet] 1-2 ✅
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom