>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Turniej Czterech Skoczni 2021/22

Status
Zamknięty.
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
W tym temacie analizy TCS 2021/22. Plan imprezy:

OBERSTDORF:
Wtorek, 28.12.2021

14:15 - Oficjalny trening
16:30 - Kwalifikacje

Środa, 29.12.2021
15:00 - Seria próbna
16:30 - Pierwsza seria konkursowa (KO)


GA-PA:
Piątek, 31.12.2021

11:45 - Oficjalny trening
14:00 - Kwalifikacje

Sobota, 01.01.2022
12:30 - Seria próbna
14:00 - Pierwsza seria konkursowa (KO)


INNSBRUCK:
Poniedziałek, 03.01.2022

11:15 - Oficjalny trening
13:30 - Kwalifikacje

Wtorek, 04.01.2022
12:00 - Seria próbna
13:30 - Pierwsza seria konkursowa (KO)


BISCHOFSHOFEN:
Środa. 05.01.2022

15:00 - Oficjalny trening
16:30 - Kwalifikacje

Czwartek, 06.01.2022
15:30 - Seria próbna
16:45 - Pierwsza seria konkursowa (KO)
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Granerud - Kraft @ 2 @ 2,19 @ Fortuna

Granerud w poprzednim genialnym sezonie miał 2 mocne wpadki. Obie zaczęły się w Oberstdorfie. Na TCS po 5 wygranych pod rząd i byciem faworytem zaczął tu od rozczarowania i od 4 miejsca, a w treningach bywało nawet gorzej. Potem znowu wygrane i impreza sezonu i brak medulu mimo znowu bycia faworytem. MŚ były również w Oberstdorfie. 3 lata temu zajmując miejsca w okolicy top10 co było dobrym wynikiem na obecną formę, tutaj zaliczył brak kwalifikacji i tym samym stracił szanse w turnieju. Także można tu mówić o jakimś fatum, które może się utrzymać. Tym bardziej że Granerud nie jest ostatnio zbyt stabilny i miewa wpadki. Ogólnie Norwegowie historycznie sobie radzą tutaj słabo i potem gonią straty cały turniej, które tutaj ponieśli.
Jego rywal z pary - Kraft tą skocznie bardzo lubi i wielokrotnie tu wygyrwał i był na podium. Na wspomnianych zeszłorocznych MŚ zdobył tutaj złoto. Myślę, że w tym roku może być podobnie i znowu Kraft zajmie tutaj jedno z lepszych miejsc w całym turnieju i już w kwalifikacjach postraszy rywali. W tej parze jest dla mnie faworytem. Wolałbym to zagrać na konkurs, ale myślę, że na kwale to też jest dobry typ po takim kursie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
P 2,4K

promark

Użytkownik
Geiger K. - Granerud H.E 1 @ 1.55 Fortuna

Karl zawodnik bardzo ciekawy, nigdy nie dominuje całego sezonu ale na konkretne imprezy odpala. Nienaganny styl, wysokie noty to u niego klasyka. Nie jest to zawodnik bijący rekordy skoczni ale co musi skoczyć to skoczy.
Po przeciwnej stronie Norweg Granerud, który miał świetną formę ale ten automatyzm zaczyna się u niego ewidentnie sypać. Przez ostatnie kilka tygodni zaliczył sporo wpadek, brak kwalifikacji, odległe miejsca itp Uważam, że w obecnej formie Graneruda nie stać na TOP3 a nawet TOP5 TCS a oczy norweskich kibiców będą prędzej skupione na Lidnviku, którego forma mocno zwyżkuje. Dodatkowo skocznia w Oberstdorf jakoś mocno mu nie leży patrząc po historycznych występach, więc przy braku regularnych dobrych skoków może tutaj skończyć po za TOP15.
Za Geigerem przemawia:
- teren - skacze u siebie
- forma - stabilna, bardzo dobra
Za Granerudem przemawia:
- NIC - obecnie na żadnym etapie nie może zagrozić Geigerowi.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +576
E 2,2K

emilplayp

Użytkownik
P. Wąsek vs D. Kubacki 1 @1,52 STS
T. Zajc vs L. Kos 1 @1,47 STS

ako @2.23 STS Kwalifikacje 28.12



Witam wszystkich w dniu dojadania dojadania jarzynowych i schabowych, ale już jutro pora zacząć TCS, ostatnio bardzo blado moje typy bo 1/3 ale trochę niespodzianek było i zaskoczeń, których się nie spodziewałem. Przechodząc już do konkretów: podjąłem się postawić na taki dubelek na podwojenie stawki, stawka solidna ale bez szaleństw. Pamiętać trzeba, że gra idzie o grubo kasę i tutaj nie powinno być odpuszczania nawet w kwalifikacjach, pary h2h i zbliżające igrzyska to tylko dwie przesłanki, które kierują tym myśleniem. Ranga TCS wreszcie wraca na swoje miejsce, bo przecież ostatnie lata to większa kasa była w Raw Air.

Pierwszy typ opieram na obecnej formie, niestety ale Dawid jest narazie cieniem samego siebie, skacze bez przekonania i chyba jest w tej ekipie na TCS w nadziei, że w końcu odpali ale....Widząc jego skoki podczas MP gdzie belka ustawiona była na wysokości lasu, a on z ledwością zajmuje 5 lokatę wyprzedzając minimalnie Wolnego i Hulę.... no cóż i tak bywa. Paweł Wąsek bo o nim teraz mowa to młody chłopak, który obecnie jest w lepszej dyspozycji - brązowy medalista MP, po pierwszej serii był na 2 miejscu, ma okazję aby być w składzie na olimpiadzie, która tuż tuż. Tutaj nie ma już kalkulacji tylko każdy z nich na 100% będzie chciał udowodnić swoją wartość. Nie myślcie, że opieram tylko typ tylko na MP, ale skacząc w ostatnim konkursie PŚ w Engelbergu w niedzielę to młody po pierwszej sierii był 11 i wyprzedzał Dawida o 33,5 pkt( 42 miejsce).

Drugi typ, a dokładnie idę w stronę niedocenianego tydzień temu T. Zajca, to właśnie przez niego w ostatnim konkursie poległ mój jeden z kilku kuponów, ale na przestrzeni całego weekendu to nie mogłem uwierzyć, jak młody Słoweniec od tak zaczął oddawać skoki na miarę ścisłej czołówki PŚ - trzecie miejsce w sobotnim konkursie. Żeby nie było tak słodko to gość nigdy nie miał spektakularnych wyników w Oberstdorfie ale na przeciwko staje rodak L.Kos, obaj bardzo młodzi, większe doświadczenie posiada Timi, w ostatnim konkursie poza jednym skokiem oddanym w niedziele w pierwszej serii, to w każdej próbie był lepszy od swojego rodaka, ba, on był w top 10 praktycznie w każdej próbie. Mam nadzieję, że Zajc nie wypalił tylko na jeden konkurs z formą i podtrzyma poziom również jutro, a zarazem też oczekuje dobrych skoków Lovro na poziomie drugiej - trzeciej dziesiątki.

Odnośnie typów przeciwko Granulatowi, to też się zgadzam, gość nie równy i nie wiadomo kiedy zaliczy kolejną wpadkę gdy go ściągnie do prawej standardowo. Liczę również na dobre skoki K.Peiera, nie wiem czemu ale polubiłem gościa bo oddaje solidne skoki i tylko brak szczęścia aby zanotował podium, szkoda mi go nawet się zrobiło w tą niedziele gdy znowu był 4. Co do całej reszty, no to cóż Ryoyu i Karl top, będą się bić o zwycięstwo, a kto dołączy do nich? Nie mam bladego pojęcia, wystarczy jeden słaby skok, nie przejście do drugiej serii i dziękuje do widzenia - np. Lindvik pasuje do takiego scenariusza albo T. Zajc.

Nasi tzn. Stoch może dołączyć do czołówki i liczę na niego, reszta to niewiadoma, a wcale bym się nie zdziwił jakby Doleżal oddelegował jednego lub dwóch naszych po turniejach w Niemczech i do Austrii udać się w czteroosobowym składzie. Kwas jaki jest w tej kadrze po wywiadzie A. Małysza tylko utwierdza mnie w tym przekonaniu. Obym się mylił.... Moim zdaniem niebawem zmiana całego sztabu nieunikniona.
 
Volleyball_Expert 378,3K

Volleyball_Expert

Użytkownik
Żyła - Sadreev typ Żyła kurs 1.45 Fortuna

W ubiegłym sezonie kilku reprezentantów Polski znalazło się w czołowej szóstce Turnieju. Cały turniej wygrał Stoch, trzecie miejsce zajął Kubacki, piąty był Żyła, a szósty Stękała. To pokazuje jak bardzo dobrze spisujemy się na tym turnieju. Ostatnie nasze występy pozostawiają wiele do życzenia, ale trzeba myśleć pozytywnie. Patrząc na obu zawodników kwalifikacje generalną przed turnieje Czterech Skoczni, Rosjanin z dorobkiem 84 punktów, natomiast Piotrek Żyła z ma 81 punktów. Jak widać różnicę jest nie wielka, ale patrząc na większe doświadczenie to zdecydowanie bardziej przemawia za naszym zawodnikiem. Patrząc na skocznie w Engelbergu, Klingenthal, Wiśle Piotrke wykazywał się większą formą od swojego rywala i tabela także to pokazywała. Piotrek myślę, że jeszcze w tym sezonie nie raz udowodni, ze forma powróci. Myślę, że taki kurs do zawodników, gdzie jeszcze kilka miesięcy temu kursy widniały by w bardzo niskich okolicach na Piotrka. Chodź to są kwalifikacje to czuję, ze forma naszych nie była patrząc na aspiracje zbyt wysoka i od początku będą chcieli pokazać, że są w dobrej dyspozycji.
 
maniek81 327,3K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Stoch - Johansson (kwal.) [1] 1.55 efortuna
Zaczynamy TCS, czyli turniej na którym Polacy w ostatnich latach odrywają znaczące role. Patrząc jednak przez pryzmat tego sezonu, o powtórkę może być ciężko. W naszej reprezentacji nie dzieje się najlepiej, a jedynym który nawiązuje walkę ze światową czołówką jest Kamil. Ostatnie starty napawają optymizmem. Po nierównym początku sezonu nastąpił progres i kto wie, czy Kamil nie będzie bił się o podium w tegorocznym TCS. Daleko pamięcią szukać nie trzeba. W ubiegłym sezonie Kamil stanął tylko raz na pudle przed TCS, a co się stało na samym turnieju każdy wie. Na kwalifikacje dostajemy od bukmachera w parze z Kamilem przeciętnego Johanssona, który w tym sezonie raz był czwarty, a poza tym nie pokazał nic szczególnego. Miejsca na przełomie pierwszej i drugiej dziesiątki pokazują, że Norweg nie jest w optymalnej formie, a jego dotychczasowe starty w Obersdorfie też nie są porywające.

Reasumując, widzę Kamila wyżej już od samych kwalifikacji w Obersdorfie. Nasz reprezentant potrafi się niesamowicie zmobilizować na TCS, co pokazał nie raz.
 
M 15K

mijon

Użytkownik
Kraft vs Peier typ 1 1.70 k fortuna (kwalifikacje)

A więc przed nami jubileuszowa, 70. edycja Turnieju Czterech Skoczni która rozpocznie sie na skoczni Schattenbergschanze (HS137) w Oberstdorfie. Tradycyjnie niemiecko-austriacka impreza przyciąga całą światową czołówkę skoków narciarskich.Na starcie zobaczymy m.in. pięciu triumfatorów poprzednich edycji cyklu - Stefana Krafta (2015), Petera Prevca (2016), Kamila Stocha (2017, 2018 i 2021), Ryoyu Kobayashiego (2019) oraz Dawida Kubackiego (2020). A już jutro zobaczymy aż 70 zawodników w kwalifikacjach w tym sześciu reprezentantów Polski - Andrzeja Stękałe (nr 25), Jakuba Wolnego (nr 29), Pawła Wąska (nr 31), Dawida Kubackiego (nr 34), Piotra Żyłę (nr 43) oraz Kamila Stocha (nr 60) na którego chyba najbardziej liczymy patrząc na obecną forme.


Killian Peier ostatnio bardzo pechowo minimalnie brakło i by u siebie w Engelbergu stanął na najniższym stopniu podium, trochę szkoda szwajcara jak dla mnie trochę sędziowie zawyżyli noty u norwega Mariusa Lindvika który ostatecznie zajął 3 miejsce, ale cóż takie uroki sportu, jeśli chodzi właśnie o szwajcara widać że po kontuzji całkiem solidnie sie prezentuje natomiast nie jest to zawodnik topowy i aż tak stabilny oddający regularnie dobre skoki raczej będa przeplatane średnimi i dobrymi skokami, wydaje mi sie że będzie się kręcił w okolicach 5-10 miejsca w całym turnieju Killian nie jest takiej klasy zawodnikiem jak Austriak stąd mój typ właśnie na bardziej doświadczonego Stefana który lubi tą skocznie i zna smak zwycięstwa właśnie tej skoczni kurs zachęca więc ide w jego strone.
 
Ostatnia edycja:
kakashi 1,1K

kakashi

Użytkownik
Geiger - Kraft kwalifikacje 1 @ 1,40 Fortuna
Kraft w tym sezonie przeplata dobre skoki z słabymi. Jak się już wydawało, że złapał już formę, to w ostatnich 3 konkursach nastąpił regres. 3 ostanie konkursy to odpowiednio 14 miejsce w Engelbergu II konkurs, 9 miejsce w Engelbergu I konkurs, 26 miejsce w Klingenthal.
Natomiast Geiger utrzymuje równy wysoki poziom, tylko raz wypadł z top 5 . Rok temu wygrał w Oberstdorfie na własnym terenie, Kraft był 6. Drugi rok z rzędu Turniej Czterech Skoczni odbędzie bez kibiców, trochę to smutne w którym kierunku to wszystko zmierza. Mimo wszystko uważam Geiger będzie jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w Oberstdorfie, powinien sobie także poradzić w kwalifikacjach z Kraftem.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +479
L 1,5M

lucaxx95

Mistrz Typów Dnia 2023
R. Kobayashi - Granerud H. E. (typ 1) @1.30 , Fortuna

Całkiem przyjemny kurs 1.30, który zważywszy na okoliczności oraz formę Kobayashiego, wydaje się być bardzo prawdopodobny i stanowić dobre uzupełnienie dla naszego dubla. Forma Japończyka jest bardzo wysoka i można mieć flashbacki z sezonu 18/19. Ostatnie jego wyniki były również godne uwagi, mimo trudnych warunków - m. in. w Engelbergu. Fakt, że wygrał we wspomnianym sezonie 18/19 ten turniej to nie przypadek, dodatkowo wygrał wszystkie CZTERY konkursy, co najlepiej pokazuje aktualny kurs Fortuny na to, że zobaczymy kolejnego takiego zawodnika, który dokonałby tej sztuki - (8.00!) Chciałbym wierzyć w jakiś przełom w przypadku naszych skoczków, ale myślę że Koba znów zdominuje i pokaże to już w dzisiejszych kwalifikacjach.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +479
0 4,8K

00dedicated00

Użytkownik
Kraft - Granerud 1 2.19 fortuna ⛔

Osobiscie nie wierzę w przebudzenie Norwega natomiast Stefan tak jak ktos juz wyzej opisal calkiem dobrze prezentuje sie na niemieckiej skoczni

K.Peier - J.Hoerl 1.6 Fortuna✅

Trzeba isc w stronę Szwajcara gdzie widać ze jego forma idzie w górę



Ako kurs 3.5 ( kwalifikacje 28.12.2021)⛔

Ps. Bez jakiejś skrupulatnej analizy bo akurat jade samochodem i zbytnio nie mam jak pisać
 
Ostatnia edycja:
cinas89 3,4K

cinas89

Football,speedway
Kraft - Granerud 1 2.19 fortuna

Osobiscie nie wierzę w przebudzenie Norwega natomiast Stefan tak jak ktos juz wyzej opisal calkiem dobrze prezentuje sie na niemieckiej skoczni

K.Peier - J.Hoerl 1.6 Fortuna

Trzeba isc w stronę Szwajcara gdzie widać ze jego forma idzie w górę



Ako kurs 3.5

Ps. Bez jakiejś skrupulatnej analizy bo akurat jade samochodem i zbytnio nie mam jak pisać
To sa kwalifikacje ?
 
c1amak 7,2K

c1amak

Użytkownik
1640713952327.png

W Fortunie już pary KO, w pierwszej chwili pomyślałem, że warto na Cene Prevca skoro w kwalach i pierwszym treningu skakał lepiej niż Kamil i ogólnie w niezłej formie jest. Jednak warto wstrzymać się bo Cene w drugim treningu zaliczył upadek i poobijał się, jutro może odczuwać jego skutki.
 

Załączniki

neutralny 451,6K

neutralny

ModTeam
Członek Załogi
H2H Tande - Jelar 2 (I seria) @3.20 Fortuna

Kursy mocno nieadekwatne do rzeczywistości, a według mnie jedna z najbardziej wyrównanych par I serii, choć to Tande w kwalifikacjach spisał się dużo lepiej. Norweg zamknął czołową dziesiątkę skokiem na odległość 124 metrów, Słoweniec uzyskał 6.5 metra mniej, jednak skakał w gorszych warunkach niż Tande i tak naprawdę tylko dopełnił obowiązku awansu do konkursu.
Oba skoki uznaję jako bardziej loterię niż jakikolwiek odpowiednik formy obu Panów i stawiam, że wyjdzie to w konkursie. W poprzednim tygodniu w Engelbergu Jelar odpoczywał i szlifował formę, Daniel natomiast niesamowicie się męczył kończąc sobotni konkurs na 40 miejscu a do niedzielnego się nawet nie kwalifikując, jak dla mnie Norweg mógł sobie spokojnie te konkursy odpuścić, gdyż był tam statystą.
Kolejny argument to skocznia, którą Ziga lubi. W 2020 skończył tu konkurs w dziesiątce, Tande był 22, a był wówczas w niezłej formie.
To wszystko składa mi się w całość, iż kursy na rywalizację obu Panów w I serii konkursu są bardzo rozstrzelone, a już 1.30 na Daniela jest absurdalnie ryzykowne.
Osobiście daję tu szanse 50 na 50, choć skłaniam się ku Słoweńcowi, gdyż obaj będą skakać jeden po drugim, a w takich okolicznościach typ na Jelara uznaję za dobrą lokatę.
 
0 4,8K

00dedicated00

Użytkownik
P.Paschke - P.Aschenwald 2 5.3 Fortuna
(KO - 1seria ) ⛔


Zapewne wielu z was złapie się za głowę sam się łapie, że to podaje, ale widzę osobiście ten typ 50/50, pomimo że Austriak nie błyszczy z formą to na tej skoczni potrafił się przełamać i oddać dobre skoki, dlatego gram to po takim kursie, bo Pius na swojej ziemi (Oberstdorf) mimo formy nie błyszczał jak patrzyłem w poprzednich latach.



Ps. Caly konkurs Austriak lepszy tyle pocieszenia ze dobry kierunek
 
Ostatnia edycja:
piatddz 62,2K

piatddz

Użytkownik
TCS Oberstdorf

Ryoyu Kobayashi wygra @2,00

Unibet



TCS Oberstdorf

Karl Geiger miejsca 1-3 @1,60

Unibet



Moim zdaniem nie ma co tutaj kombinować. Dwóch skoczków w najlepszej formie tutaj. Kobayashi jak nie będzie znacznej loterii to może znowu wygrać wszystkie 4 konkursy. Skacze ładnie równo i daleko. Geiger już w Oberstdorfie pokazywał co potrafi i tutaj jest dla mnie też murowanym kandydatem do podium. Polacy są beznadziejni to stawiam na głównych faworytów. Szkoda, że taki niski kurs na pudło Japończyka, dlatego gram zwycięstwo bo i tak jest na to bardzo duża szansa. Miejmy nadzieje, że zawody zdązą skończyć się w sprawiedliwych warunkach bo wieczorem na zacząć padać i wiać mocniej o 1-2km/s. Jeśli warunki będą równe i Geiger nie wyprzedzi Ryoyu to nie widzę tutaj szans na duże niespodzianki.
 
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
TCS / Oberstdorf
Karl Geiger na podium
@1.60 Fortuna

Jak dla mnie Karl Geiger to jeden - obok Ryoyu Kobayashiego - z żelaznych faworytów do ścisłej czołówki Turnieju Czterech Skoczni. Przed rokiem drugi w generalce TCS, z całą pewnością będzie chciał poprawić ten rezultat. Aktualny lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, jak dotąd tylko raz poza czołową piątką, najrówniej skaczący i potwierdzający swoją dyspozycję w kwalifikacjach. Wczoraj był drugi, tracąc niespełna 4,5 punktu do Japończyka. Nie wiemy natomiast jakie będą warunki i czy nie okażą się loteryjne. Na przestrzeni ostatnich konkursów mniej więcej wyłania się obraz tych skoczków, którzy przygotowali formę właśnie na najbliższe tygodnie i jednym z nich jest Geiger, Ryoyu, czy wracający do świetnej dyspozycji Kraft. Cała trójka ma mocne szanse na znalezienie się w czołowej szóstce w ostatecznym rozrachunku TCS, ale osobiście będę stawiał na pudło Geigera, i od takiego właśnie typu rozpoczynam śledzenie tej popularnej rywalizacji.
 
Ostatnia edycja:
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
R. Kobayashi V @ 2.25 efortuna
Bezapelacyjny faworyt, wczoraj w kwalifikacjach przy jednych z najgorszy warunków wygrał je i odskoczył Geigerowi na prawie 5 pkt. Jeżeli ktoś radzi sobie w takiej rekompensacie za wiatr jest w szczytowej formie co pokazuje już Ryouyu od ostatniego weekendu. Dodatkowa motywacja to nagroda za TCS , nie będzie żadnych kalkulacji i oszczędzania sił na kolejne konkursy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
B 49,4K

bartek2701

Mistrz Tour de Ski
Peier - Stoch 1 1,30 fortuna

Kurs nienajwyższy ale stawiam w tym pojedynku na Szwajcara, który ma najlepszy sezon pucharu świata jest ósmy w klasyfikacji pucharu świata. Mimo loteryjnych warunków na skoczni w Obersdorfie widać że ta skocznia mu leży. W każdym z trzech skoków był zdecydowanie lepszy od Kamila. W pierwszym treningu 11 miejsce (122m) w drugim 10 miejsce (125,5m) w Kwalifikacjach kapitalny skok 5 miejsce (130,5m) z notą 143,5, tracąc do Ryoyu tylko 4,5 pkt.

Kamil został przed świętami mistrzem Polski, ale wiadomo jaki poziom reprezentują nasi kadrowicze teraz. Też mi się wydaję że dużo mu nie brakuję do dalekiego skakania ale nie sądze aby to miało miejsce w pierwszym konkursie. Wyniki Kamila: Pierwszy trening 28 miejsce (116,5) W drugim 23 miejsce (124m) w W kwalifikacjach dopiero 37 miejsce (117m) z notą 118,1.

Jak widać w każdym ze skokow Kamil traci dużo do Szwajcara, myślę że jest z nim bez szans dziś.
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom