>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Turniej Czterech Skoczni 2022/23

Status
Zamknięty.
djkruko 77,2K

djkruko

Mistrz Czterech Skoczni
Niewiem czy też to widzicie, ale 4 Polaków jako czterech ostatnich wystartuje jutro w pierwszej serii tego konkursu. Tego chyba nigdy nie było.
 
HelpBet 103K

HelpBet

Użytkownik
Grał ktoś może podobny bet na innych bukach 😅? Nie wiem czy powinienem czuć się oszukany - taki wariat rzucony 4fun, Kraft zajął 6 miejsce razem z Hoerlem i sobie to do 1.20 zmniejszyli, na betfanie i etoto rozliczone normalne na plus. Taka przestroga jak ktoś gra miejsca to lepiej skorzystać z innych bukmacherów, szczególnie tutaj gdzie małe różnice punktowe są.

1672768162520.png

Typy na jutro dodam edytując ten post, jest kilka ciekawych kierunków po fajnych kursach
 
ranczo0123 466,4K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Grał ktoś może podobny bet na innych bukach 😅? Nie wiem czy powinienem czuć się oszukany - taki wariat rzucony 4fun, Kraft zajął 6 miejsce razem z Hoerlem i sobie to do 1.20 zmniejszyli, na betfanie i etoto rozliczone normalne na plus. Taka przestroga jak ktoś gra miejsca to lepiej skorzystać z innych bukmacherów, szczególnie tutaj gdzie małe różnice punktowe są.

Pokaż załącznik 25450

Typy na jutro dodam edytując ten post, jest kilka ciekawych kierunków po fajnych kursach
Oszustwo jak cholera tym bardziej, ze grales to przed treningami a nie po wiec ten kurs na Krafta byl normalny i podobny u wszystkich bukow.
 
U 0

Usunięty użytkownik 156243

Gość
Oszustwo jak cholera tym bardziej, ze grales to przed treningami a nie po wiec ten kurs na Krafta byl normalny i podobny u wszystkich bukow.
W regulaminie jest, że kurs dzielony na pół w przypadku zajęcia tego samego miejsca przez dwóch zawodników. Normalka.
 
HelpBet 103K

HelpBet

Użytkownik
W regulaminie jest, że kurs dzielony na pół w przypadku zajęcia tego samego miejsca przez dwóch zawodników. Normalka.
No niestety to prawda, mają taki zapis w regulaminie (tylko pytanie czy słuszny) :rolleyes: Inni rozliczają takie zakłady normalnie, wręcz kurs na 1-10 Krafta był wyższy niż te 1.20 po którym sobie rozliczyli. W takim razie niech zostanie jako ciekawostka i jeśli podobne kursy będą na betfanie, totalbecie czy stsie to polecam tam zagrać, żeby nie mieć niespodzianki.
 
ranczo0123 466,4K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
W regulaminie jest, że kurs dzielony na pół w przypadku zajęcia tego samego miejsca przez dwóch zawodników. Normalka.
A sorki faktycznie widze, ze z Hoerlem jest na tym 6 miejscu wiec faktycznie dobrze rozliczone. Tyle, ze jakos oni dziwnie to licza. Kurs 2.40 na pol to okolo 1.55 a oni tutaj go po prostu przez 2 podzielili a to raczej tak nie powinno dzialac.
 
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Witam wszystkich. W końcu dzisiaj jestem bardziej czasowy, a też pojawiło się kilka fajnych typów. Więc postaram się wyskrobać analizę jak za swoich najlepszych czasów :)

Wszystkie poniższe zakłady tyczą się jutrzejszego konkursu w Innsbrucku. Oferta z STS:



1672778085728.png

Kurs może nie za wysoki, ale to się wydaje super typ do jakiegoś dubelka, pod koniec nawet podpowiem do jakiego konkretnie. U innych bukmacherach takiej pary nie ma, a jak są podobne to kursy na przeciwnika Forfanga na podobnym poziomie są sporo niższe. Fettner ostatnio wymiata. Dość często kręci się w okolicach 6 miejsca w bardzo wielu konkursach. Takie też zajmuje w klasyfikacji PS. Ostatnio w Ga-Pa był 4 - tuż za podium. Forfang za to jest bardzo nierówny. Najlepsze miejsca jakie go było stać w tym sezonie to 9,10,11, wiec potencjał dużo mniejszy niż Fettner który nawet był już na miejscu nr 2. Ma też dużo więcej wpadek. W klasyfikacji PS jest 18. Patrząc na bardziej aktualną formę czyli klas. TCS tutaj również Fettner jest wyżej bo 11 vs 15, a dzieli ich jakieś 28pkt czyli ok 12-13 metrów.
To było do momentu Innsbrucku. No ale Innsbruck to pierwsza w tym sezonie Austriacka skocznia, a Fettner jest Austriakiem, więc wydaje się kolejny bonus dla niego. W 1 treningu dziś był 8, przy 13 Forfangu. 2 trening to 10 lokata przy 20 Forfangu.
I całą sensowność tego typu bukmacher opiera na tym że Forfang ten jeden jedyny raz w kwalifikacjach był wyżej od Fettnera.
Trochę mało. Austriacy dzisiaj ogólnie nie skoczyli tak extra jak w konkursie w Ga-Pa, więc mogli dzisiaj być po treningu siłowym lub skakać w gorszym sprzęcie. W Ga-Pa w kwalach też tak nie błyszczeli jak potem w konkursie, więc nieco gorszy występ Fettnera może być tym usprawiedliwiony. Za to Forfang regularnie przeplata skoki dobre ze słabymi. W Ga-Pa ledwo wszedł do konkursu by na niego się spiąć i zając niezłą lokatę. Teraz może być na odwrót. Dobra próba z kwali może być przepleciona minimum jednym słabym skokiem. Zatem tu jest potencjał jutro zarówno na dużo lepszego Fettnera jak i dużo słabszego Forfanga.




1672778165185.png

No i fajnie to można spiąc dublem z parą Hoerl - Lindvik 1 @ 1,60. Również Austriacko - Norweska para i z grubsza ten sam kontekst. Lindvik jednym dobrym skokiem od ostatnich 20-tu zyskał notowania u bukmachera. A Hoerl mniej więcej od Ga-Pa pokazuje że top6 to jego aktualna dyspozycja. Nawet przy gorszym dniu w 10tce powinien się znaleźć. W kwalach był 6-ty. W Ga-Pa też regularnie koło tego miejsca. Lindvik nie odda raczej dwóch skoków na poziom top6 czy nawet top10. Do niedawna miał problem znaleźć się w top20. Tutaj ma przebłyski na tej skoczni, ale i tak w prawie każdej próbie wypadał gorzej od Hoerla. Jedynie w kwalach wypadł lepiej o 0,7pkt. Do dubelka z pierwszym typem mamy więc już 2,4 więc całkiem dobra opcja.




1672778353840.png

Kolejny mocny wybór do AKO. Lanisek poza Oberstdorfem w zasadzie od Ruki nie schodzi z okolic podium. Dzisiaj też tutaj 4, 2 i 3. Lubi tą skocznie i jest mega regularny. Stoch skoczył petarde w kwalach i wyprzedził Laniska (miał dużo lepsze warunki od Laniska), ale poza tym na treningach wypadał gorzej od Słoweńca i w zasadzie poza Oberstdorfem nie kojarze by od Ruki kiedykolwiek w jakimkolwiek skoku wygrał z Laniskiem. Sądzę, że nawet przy bardzo dobrych próbach Słoweniec jest poza zasięgiem.




1672778553767.png

Nieco wyższy kurs i nieco bardziej ryzykowny typ, bo na Zajca, który ma problem z regularnością. Ale wierze, że po 2 kwalifikacjach do czołówki i słabszych skokach w konkursie, tym razem po przeciętnych kwalach, skoczy dobry konkurs. Miejsca 6-10 w zasięgu. Skocznia mu pasuje, ma tu kilka historycznie dobrych rezultatów. W treningach 9 i 5 więc potencjał jest. Niemcy za to tej skoczni nienawidzą. Przegrywali tu turniej w ostatnich latach chociażby Freitag czy Geiger. Dobrą lokatę dziś przegrał znowu Geiger nie kwalifikując się do zawodów! I Wellinger też nie błyszczał: 18, 15 i 15. Myśle, że jutro też się zakręci koło tego miejsca, więc jak Zajc znowu się nie spali to powinien nawet średnimi skokami na 12-14 wygrać w tym h2h.



1672778784763.png

Kolejne dwa bardziej ryzykowne typy, ale uważam, że mają dużo sensu. Generalnie zarówno Johansson jak i Tande historycznie notowali tu najlepsze lub jedne z lepszych rezultatów w cyklu TCS. Skocznia przypomina legendarne Holmenkollen, które Norwegowie i widać to chociażby po dzisiejszych przebłyskach Forfanga i Lindvika. Johansson też w treningach postraszył (5 i 7). W kwalach tak dobrze nie poszło więc mamy okazje kursową. Za przeciwnika Peter Prevc, który też się tu budzi, jednak do poziomu 5, 7 miejsc Johanssona i tak mu sporo brakuje (dziś był w treningach 17 i 13). Zaledwie 2 dni temu regularnie wypadał poza top30 większości serii, więc forma wybitna nie jest i sądzę, że Johansson sobie z nim powinien poradzić. Nawet jak skoczą podobne metry to Prevc miewa tutaj problem z lądowaniem i może stracić na notach.
W przypadku Tande forma jest fatalna, ale jego konkurenta Paschke również. Dzisiaj wypadali równie fatalnie, Paschke minimalnie lepiej, stąd pewnie na niego jest niższy kurs. Pragnę jednak przypomnieć, że tak jak pisałem wyżej Norwegowie lubią tą skocznie i każdy może tu oddać jeden nieco lepszy skok, niż poziom, który obecnie prezentuje. Niemcy wręcz przeciwnie. Zatem Paschke moim zdaniem jest skazany na miejsca 35-50. A Tande pewnie oddając normalny skok też się zakręci koło tego i decydować będą detale. Ale Tande ma potencjał oddać jeden dobry skok, tym bardziej że nie raz w ostatnich latach to pokazywał. Skacząc cały weekend fatalnie i ledwo kwalifikując się do konkursu, w niedziele nagle walczy o top10. W aż taki postęp powątpiewam, ale niewiele postępu potrzeba by wygrać z Paschke.



______

Dodatkowo z typów 4fun ciekawie brzmi koncepcja na progres Austriaków względem dzisiaj. Tak jak pisałem przy okazji powyższych par, po fenomenalnym występie w Ga-Pa w konkrusie względem kwali, liczę na powtórkę z rozrywki i na to, że każdy dołoży 2-3 metry. To daje szanse na pokrycie takiego typu:
1672779340967.png

Głównym rywalem będą Polacy, ale historycznie nawet będą w formie zawsze ktoś na Bergisel przepada. To Kubacki, to Żyła, to Stoch. Dzisiaj kwale nam siadły. Ale jak Kubacki jutro przegra z Granerudem i Laniskiem co miało miejsce w Ga-Pa, Stoch zajmie najlepsze miejsce w sezonie ale nie 2 jak w kwalach, a 6-te co też będzie sukcesem. A Piotrek zawali jeden skok jak te 2 z dziś. To Austriacy takim składem gdzie każdy skoczek ma szanse być w top10 powinni nas ograć. Szczególnie że nasz 4-ty Wąsek też miewa słabsze próby. Kurs godny spróbowania.


+ Bonus za grosze:
1672779576697.png

Jakoś nie widzę wśród par żadnej mocnej. Te wyrównane jakieś słabe, te z lepszymi zawodnikami przeważnie jest tak że bardzo dobry skacze z bardzo słabym. Rzuca się w oczy para Aschenwald Hoerl. Taktyka ta co powyżej, na progres Austriaków. Aschenwald dzisiaj się bardzo męczył. Myślę, że jest coś w stanie zmienić w swoich skokach by zanotować spory postęp. Próbke tego dał w Ga-Pa gdzie po słabiutkim Oberstdorfie nagle zaczął latać na poziom top15. Jakby tutaj skoczył na poziom top20, przy próbie Hoerla na top6 co jest realne to ten typ ma szanse wejść. Typ bardziej jako ciekawostka. Na tle powyższych jego jakość jest wątpliwa.


Przykład jak to można połączyć w kupony + jeszcze kilka bonusowych par bez analizy:

#1
Lindvik - Hayboeck 2
Fettner - Forfang 1
3,27 @ 50j

#2
Hoerl - Lindvik 1
Forfang - Raimund 2
3,58 @ 30j

#3
Zajc - Wellinger 1
Lanisek - Stoch 1
2,65 @ 40j

#4
Paschke - Tande 2
Johansson - P.Prevc 1
3,26 @ 40j

#5
Fettner - Forfang 1
Paschke - Tande 2 @ 1,92
1,92 @ 70j

#6
Zyła - Lindvik 1
Y.Sato - J.Kobayashi 2
3,06 @ 50j

#7
Johansson - P.Prevc 1
Kubacki - Granerud
3,48 @ 40j

#8
Sundal - Aalto 1seria KO @ 1
Fettner - Forfang 1
Hoerl - Lindvik 1
Zajc - Wellinger 1
6,93 @ 30j

+ 2 wyższe kursy z powyżej w singlach.

Powodzenia :)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +598
B 69,4K

bukibuk

Użytkownik
Pokaż załącznik 25462

Kolejny mocny wybór do AKO. Lanisek poza Oberstdorfem w zasadzie od Ruki nie schodzi z okolic podium. Dzisiaj też tutaj 4, 2 i 3. Lubi tą skocznie i jest mega regularny. Stoch skoczył petarde w kwalach i wyprzedził Laniska (miał dużo lepsze warunki od Laniska), ale poza tym na treningach wypadał gorzej od Słoweńca i w zasadzie poza Oberstdorfem nie kojarze by od Ruki kiedykolwiek w jakimkolwiek skoku wygrał z Laniskiem. Sądzę, że nawet przy bardzo dobrych próbach Słoweniec jest poza zasięgiem.
Jak dla mnie kurs zupełnie nieadekwatny do ryzyka. Ja tutaj idę w odwrotnym kierunku i @2.53 na Stocha jak dla mnie zdecydowanie do gry, bo jeśli warunki będą stabilne to para jest 50/50 na tej skoczni. Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że "miał dużo lepsze warunki od Laniska" - rekompensata była jakoś około -5 dla Stocha i około -2 dla Laniska (nie pamiętam dokładnych wartości) Na pewno nie była to kosmiczna różnica w warunkach, a jeśli się tego trzymać to znowu w treningach Stoch miał warunki mniej więcej podobnie gorsze i kończył za Laniskiem kilka metrów. Więc jeśli analizować to kompleksowo również treningi, gdzie Stoch miał te warunki gorsze. Natomiast jak dla mnie dziś nie było tutaj wielkiego wpływu bo pogoda była stabilna i nie można na nią nic zwalać.

Czy Lanisek lubi tą skocznie? Było podium, ale tez była kiedyś wpadka i bycie poza 30 na Bergisel. Natomiast jeśli nawet ją lubi to nie tak bardzo jak lubi ją Kamil. Dlatego na innych skoczniach może kurs właściwy, ale nie w Innsbrucku, nie mowię, że typ na Laniska na pewno nie wejdzie, ale jak dla mnie jest nie do gry po 1,42 i dla mnie kurs na Stocha zdecydowanie value.

Lanisek - Stoch - Stoch @2,53 sts
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +466
otekos 2,7K

otekos

Użytkownik
Ogólnie zgadzam się odnośnie postu powyżej ale jeśli chodzi o granie na Tande czy Paschke w obecnej formie to wróżenie z fusów i granie po 1.85 to może wejśc a może nie. Jest wiele ciekawszych typów i mają bardziej racjonalne wytłumaczenie. Ten dubelek, który podajesz tj. Hoerl vs Lindvik oraz Fettner z Forfangiem to perełka na podwojenie. Dwóch Austriaków, którzy dobrze sobie radzą na tej skoczni i są w dobrej formie kontra Norwegowie, którzy mają problem z regularnością. Zresztą mam wielką słabość do Fettnera bo każda skocznia dla mnie to poszukiwanie pary dla Fettnera by zarobić kilka złotych :)
Też odradzałbym na granie Laniska po tak małym kursie - jakoś nie potrafię mu zaufać mimo, że ciągle utrzymuję równą wysoką formę.

Jeżeli chodzi o Totalbet to znalazłem kilka fajnych par
Johansson-Wellinger - 1 1,80
Kraft-Zyła- 1 1,47
P.Prevc - Eisenbichler - 1 1,52

Jeżeli chodzi o pierwszą parę to zgadzam się z analizą TyperSkoki. Norweg może tu zająć top 10, Niemiec raczej bliżej 20 niż 10
Kraft - Zyła - Coś Piotrek tutaj słabo skacze, nie wiem o chodzi - Tylko w jednym skoku Kraft gorszy a takto zawsze kilka pkt przed Polakiem
Ostatnia para to chłop bez formy co tutaj mu wychodzi wszystko nieźle na jakieś top 15 kontra chłop, który niby skacze w porządku a okaze się, że znów nie wejdzie do 30 bo psychika nie ta. W żadnej z 3 serii Prevc nie był gorszy od Ajzenbiśla.

Nie wiem tylko czy nie lepszym pomysłem jest zamiast Krafta dać Stocha z Piotrkiem za 1.60.
 
Otrzymane punkty reputacji: +339
S 27,8K

sobolekk

Użytkownik
Poprzedni moj komentarz zawierał typy na 1 serie KO , teraz wybralem h2h na caly konkurs

Hoerl vs Kos 2 2,18
Zacznijmy od wyczynów obu Panów tylko na tej skoczni :
- 1 trening 3 Hoerl , 15 Kos , warunki podobne , 6 pkt roznicy
- 2 trening 3 Kos , 16 Hoerl , warunki podobne 10 pkt roznicy
- Kwalifikacje Hoerl 6 , Kos 9

Generalnie patrząc na nich tylko tutaj to stawiałbym 50/50 ale ja jednak widze minimalnego faworyta w Kosie.
Jest 9 w TCS , wyprzedza Hoerla o 10 pkt + mam nieodparte wrażenie, że jeszcze nie pokazał pełnego potencjału, od Obersdorfu wszedł na wyższy zdecydowanie poziom , na treningach już pokazywał że potrafi być w topce kilka razy

Vassiliew vs Dean 2 2,40
Tutaj bez głebszej analizy - dla mnie para 50/50 . Skoczkowie 50/50 którzy w treningach skakali podobnie słabo i prezentują podobny poziom a kurs spowodowany tym ze Kazach odlecial w kwali (podwialo mu). Ja minimalnie wyżej na dzisiaj cenie Deana za całokształt a Vasilliew minimalnie lepszy byl na tej skoczni więc w sumie 50/50 dlatego gram ten kurs.


Johannson vs Prevc P 1 1,70
1 trening : Johannson 5 , Prevc 17 , podobne warunki
2 trening : Johannson 7 , Prevc 13 . Norweg w trudniejszych warunkach
3 trening : Johannson 23 , Prevc 8 (pewnie tym spowodowany jest kurs) ale ewidentnie Norwegowi skok nie wyszedl.

W tym sezonie Johansson jest zawodnikiem lepszym - miewał już pojedyncze skoki bardzo dobre , jest znacznie wyżej w klasyfikacji TCS i w top 10 PŚ (aż o 10 pozycji wyżej od Prevca). Ten jeden skok kwalifikacyjny nie powinien aż tyle zmieniać.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +233
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KONKURS #3

Granerud vs Lanisek -> @3.55, Unibet

1. seria treningowa: 1. miejsce (128.5 m, komp. -1.5 pkt.) vs 2. miejsce (125 m, komp. 0.0 pkt.)
2. seria treningowa: DNS vs 4. miejsce (124.5 m, komp. -1.6 pkt.)
Kwalifikacje: 13. miejsce (116 m, komp. -0.3 pkt.) vs 3. miejsce (121 m, komp. -1.2 pkt.)

Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego, że to Granerud niezmiennie jest w najwyższej formie i jest największym faworytem dzisiejszego konkursu. Chciałbym natomiast wymienić kilka argumentów, które skłoniły mnie do pójścia, za rozsądną stawkę, w stronę Słoweńca.

Po pierwsze, przede wszystkim wysoki kurs. U innych bukmacherów oscyluje wokół @2.50. Obok takiego natomiast, żal przejść obojętnie. To nie jest starcie Dawida z Goliatem.

Po drugie, wczorajsze skoki w Innsbrucku. Z jednej strony, Norweg skoczył "swoje" w 1. serii treningowej i nie dał żadnych szans rywalom, a z drugiej, oddał słabą próbę w kwalifikacjach. Jak powszechnie wiadomo, Bergisel to bardzo trudna, wymagająca skocznia. Wielokrotnie losy TCS rozstrzygały się już w tym miejscu. W poprzednich latach obrany kurs na zwycięstwo tracili tutaj Freitag, Lindvik, czy właśnie Granerud. Wczoraj w kwalifikacjach 51. miejsce zajął Geiger, pomimo poprawnych skoków treningowych i jak zaznaczył szkoleniowiec niemieckiej kadry - Horngacher: "W kwalifikacyjnym skoku Karl trochę przesadził, a Bergisel nie wybacza błędów." Granerud można powiedzieć, że miał mnóstwo szczęścia, bo w skoku kwalifikacyjnym, po wyjściu z progu, wydawało się, że i Norweg pożegna się z konkursem głównym, jednak "wyciągnął" ten skok. Przytoczę wypowiedź lidera TCS po tym skoku: "To nie był dobry skok. Usiadłem na belce z dość gorącą głową i nie byłem w stanie prawidłowo wykonać swoich zadań. Wtedy wychodzi zły skok. To był dość wyraźny błąd." Dzisiaj może pojawić się presja, z którą już kilkukrotnie przegrywał. Warto również przypomnieć, że Granerud nigdy nie zameldował się w czołowej 15. na Bergisel.

Problemy Graneruda w kwalifikacjach: "To nie był dobry skok"
Geiger poza walką o podium TCS: "Wszystko poszło nie tak"

Po drugie, stabilność i dobre wyniki Laniska. W Ga-Pa Słoweniec kręcił się cały czas w czołówce, ostatecznie zajmując w konkursie głównym 2. miejsce. Wczoraj również oddał 3 solidne, równe skoki, a należy podkreślić, że w kwalifikacjach trafił na jedne z najsłabszych warunków. Lanisek niezmiennie od startu sezonu jest w wysokiej dyspozycji, skacze na dużym luzie. W austriackiej części turnieju chce włączyć się do walki o TOP3 z Żyłą. W przeciwieństwie do Norwega, ma prawo czuć sympatię do Bergisel. W sezonie 2020/21 stanął tutaj na 2. stopniu podium.

Podsumowując, Granerud jest faworytem w tej parze, ale wczorajszy dzień pokazał, że jest w stanie się pomylić. Bergisel może po raz kolejny zamieszać w stawce. Na marginesie jeszcze dodam, że bardzo duże znaczenie na niej mają również warunki wietrzne. Lanisek pokazał, że jest w stanie skakać równo i daleko, niezależnie od belki i podmuchów. Będzie startował też pod koniec stawki. Wiele się może wydarzyć.


Prognoza pogody: 04.01.2023 r.
Kubacki vs Hula, Stoch vs Habdas - pary KO konkursu TCS w Innsbrucku
TCS w Innsbrucku: Kubacki wygrywa kwalifikacje, Stoch drugi!
TCS w Innsbrucku: Granerud i Kraft najlepsi na treningu, Polacy w czołówce
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +431
kacper091097 198,2K

kacper091097

Użytkownik
Wąsek TOP 20 - NIE @1.8 Noblebet
Paweł we wtorek nie łapał się do TOP 20 w żadnej z serii. W kwalifikacjach miał nie najlepsze warunki i skończył na 22. miejscu, więc teoretycznie niedaleko TOP 20, ale jednak trzeba brać pod uwagę, że tacy zawodnicy jak Johansson, Zajc, Żyła czy R. Kobayashi byli za nim, a jednak dysponują oni wg mnie większym potencjałem niż Paweł. Johansson i Zajc byli zresztą w TOP 10 na treningach. Na miejscach 1-20 z kwalifikacji nie widzę na tyle dużej ilości "niespodzianek" i raczej większość zawodników powinna się zaprezentować lepiej niż Paweł. Polak ostatnio w Ga-Pa miał szansę na dobrą lokatę, ale zawalił drugi skok. Sądzę, że i w Innsbrucku może się wpadka przydarzyć skoro ani jedna próba w jego wykonaniu nie była na razie tutaj wybitna.
 
Ostatnia edycja:
HelpBet 103K

HelpBet

Użytkownik
Kilka propozycji ode mnie:

Na pierwszy ogień idzie oferta z STS na najlepszą drużynę, tym razem po dwóch trafionych wysokich kursach na Polskę totalnie nie polecam grania w ich stronę - kurs @2,25 niewarty ryzyka.Trochę statystyk:

Uśrednione 3 skoki
1 AUT 233,8
2 SLO 231,9
3 NOR 229,7
4 POL 225,3

Kwale z notami
1 POL 446,4
2 AUT 436,9
3 SLO 435,1
4 NOR 431,6

W obu treningach Polska była 4.

Jak widać, różnice punktowe są strasznie małe, a kursowe ogromne, widzę tutaj spore value w typie:

Słowenia lepsza od Norwegii @2,33 sts


Jest to typ pod regres Norwegów - kompletnie nie widzę ponownie 4. miejsca Lindvika i 5. Foranga, bardziej spodziewam ich się w drugiej dziesiątce. Nawet jeśli Graner skoczy na topkę, to moim zdaniem dużo nad Laniskiem nie będzie. Szansa spora jeśli Peter utrzyma TOP15 z dzisiaj, a Kos i Zajc skoczą na pierwszą 10 na co mocno liczę. Jeśli chodzi o Laniska to widzę go na podium.

oraz lżej win Słoweńców @8.0 sts (drugie miejsce :rolleyes: )

Zgodzę się z Typerskoki, że to Austria jest głównym faworytem i jeśli coś grać na upartego to właśnie ich, ale różnice są na tyle małe, że 2.75 mnie nie przekonuje.
Typ bardzo ryzykowny, ale kurs zacny, "jedyne" co potrzebne to zakładane przeze mnie utrzymanie dobrych skoków Petera, mocarny Lanis na podium i Kos/Zajc w TOP10 😁

Fajnymi typami wydają się też:
Reszta Świata lepsza od Japonii @1,52 - w każdej serii deklasacja
Austria lepsza od Norwegii @1,57

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dodatkowe kierunki które rozgrywam:
Zajc 1-15 @1,65 - Zawyżony przez 25 miejsce w kwalach. W treninga 9 i 5 miejsce, ładnie wyglądające skoki. Jeden skok taki jak w treningu i jeden słabszy powinny dać miejsce w top15.
Raimund 1-15 @1,65 - ustabilizował formę, wczoraj 3 solidne skoki niezależnie od warunków
Kos 1-15 @1,50 - jeden z moich głównych zawodników do rozgrywania
Hoerl 1-10 @1,75

Popieram też jak najbardziej typy kacper091097 kacper091097 i Lik Lik, ale nie będę powielał analiz

Wyniki 1 serii
POL 491,1
SLO 485,3
NOR 484,4
AUT 477,8
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1058
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Żyła 1-10 @1.60 Fortuna

Piotrek z pewnego poziomu nie schodzi od początku sezonu. Wczoraj przytrafił mu się słabszy skok w kwalifikacjach, stąd kursy poleciały lekko w górę. Zupełnie nie zdziwi mnie fakt, że powalczy dziś znów o czołową szóstkę, czy nawet podium, bo jest w formie. Tutaj jest walka o podium w całym TCS, więc nie przewiduje i dziś słabszego wyniku. Do kombinacji w sam raz.
 
Otrzymane punkty reputacji: +457
K 25,7K

k0r0niarz

Użytkownik
Anders Fannemel - Artti Aigro 2 @1.6 (1 seria) Noblebet
Podobnie jak przy poprzednich konkursach i w tym możemy znaleźć parę z ciekawym kursem gdzie jeden z zawodników skakał wczoraj dużo lepiej od drugiego. Norweg wczoraj w treningach był zaledwie na 42 i 45 miejscu, Estończyk za to był 33 i 29 a w obu warunki mieli bardzo zbliżone do siebie, kwalifikacje Aigro skończył na 21 zaś Norweg dopiero na 30 czyli w każdym skoku był przynajmniej 9 pozycji wyżej.
Ryoyu Kobayashi - Timi Zajc 2 @1.25 (1 seria) Noblebet
Japończyk skakał wczoraj jak na niego fatalnie w treningach odpowiednio 39 i 49 miejsca, Słoweniec za to w treningach świetnie gdzie był 5 i 9. W kwalifikacjach różnica ledwie jednego miejsca jednak mimo wszystko na korzyść Timiego, nie spodziewam się dzisiaj znacznej poprawy Ryoyu i liczę że Timi w końcu odpali po takich skokach w treningach.
 
Otrzymane punkty reputacji: +285
S 27,8K

sobolekk

Użytkownik
Pograłem jeszcze mini taśmę. Wydaje mi się że handicapy dodatnie na 1 serie KO są przeszacowane.
Innsbruck to skocznia gdzie wszyscy lataja wzglednie w "jedna dziure" i nie ma zbyt duzego tasowania belek.
Osobno też typy do gry

Ipciouglu (+22,5) vs Fettner 1 1,80 (w kwalifikacjach roznica 11 pkt i w dodatku turka stac tu na wiecej bo w drugim treningu byl 11 ze strata 0.3 do Fettnera. Za to Fettner we wszystkich trzech skokach tutaj na przelomie koncowki pierwszej i drugiej dziesiatki)

Aschenwald (+15,5) vs Hoerl 1 1,84 (Tutaj analizę dodawałem wcześniej - w kwalifikacjach roznica byla wieksza ale dla mnie Hoerl ponad stan a Aschenwald po prostu skok zepsul)

Dean (+22,5) vs Raimund 1 1,88 (16 pkt roznicy w kwalifikacjach - Dean skoczyl na swoim normalnym poziomie czyli w okolicy poczatku piatej dziesiatki za to u Raimunda nie widzę już dużych rezerw , skacze bardzo dobrze jak na siebie)

Kobayashi J (+20,5) vs Kos 1 (18 pkt w kwalifikacjach + fakt że Kobayashi tu oddal najgorszy z trzech skoków bo w treningach był w trzeciej dziesiątce co było dużym jego progresem w porownaniu do poprzednich konkursow , jeżeli powtorzy taka dyspozycje to nie widze możliwości żeby na takiej skoczni jak Inssbruck tyle nadrobił)

Wszystko STS
 
Ostatnia edycja:
act 8,6K

act

Użytkownik
Pograłem jeszcze mini taśmę. Wydaje mi się że handicapy dodatnie na 1 serie KO są przeszacowane.
Innsbruck to skocznia gdzie wszyscy lataja wzglednie w "jedna dziure" i nie ma zbyt duzego tasowania belek.
Osobno też typy do gry

Ipciouglu (+22,5) vs Fettner 1 1,80 (w kwalifikacjach roznica 11 pkt i w dodatku turka stac tu na wiecej bo w drugim treningu byl 11 ze strata 0.3 do Fettnera. Za to Fettner we wszystkich trzech skokach tutaj na przelomie koncowki pierwszej i drugiej dziesiatki)

Aschenwald (+15,5) vs Hoerl 1 1,84 (Tutaj analizę dodawałem wcześniej - w kwalifikacjach roznica byla wieksza ale dla mnie Hoerl ponad stan a Aschenwald po prostu skok zepsul)

Dean (+22,5) vs Raimund 1 1,88 (16 pkt roznicy w kwalifikacjach - Dean skoczyl na swoim normalnym poziomie czyli w okolicy poczatku piatej dziesiatki za to u Raimunda nie widzę już dużych rezerw , skacze bardzo dobrze jak na siebie)

Kobayashi J (+20,5) vs Kos 1 (18 pkt w kwalifikacjach + fakt że Kobayashi tu oddal najgorszy z trzech skoków bo w treningach był w trzeciej dziesiątce co było dużym jego progresem w porownaniu do poprzednich konkursow , jeżeli powtorzy taka dyspozycje to nie widze możliwości żeby na takiej skoczni jak Inssbruck tyle nadrobił)
Jaki bukmacher?
 
ziroxxx 784,4K

ziroxxx

Znawca - Piłka nożna
Stoch 1-6 @ 1.95 Forbet
Analiza:
Stoch wraca małymi kroczkami do lepszej dyspozycji. Ostatnie dwa konkursy w GAPA i Oberstorfie to 9 miejsca. Teraz czas na Bergisel, gdzie notował w poprzednich latach dobre rezultaty i pokazał to również wczoraj i przedwczoraj w treningach i kwalifikacjach.
Miejsca zajmowane przez Stocha w ubiegłych latach:
2020/21 - 1 miejsce
2019/20 - 15 miejsce
2018/19 - 5 miejsce
2017/18 - 1 miejsce
2016/17 - 4 miejsce

Tylko raz w ciągu ostatnich 6 lat Stoch był poza top 6. Stoch lubi tą skocznie i liczę, że dobrze się dziś zaprezentuje. Widać, że łapie formę/blysk, a fakt, że taki doświadczony zawodnik cieszy się z oddanych skoków (tak było po skokach w GAPa) to ewidentnie oznacza, że wszystko idzie w dobrym kierunku.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1036
G 6,1K

gumazi

Użytkownik
panowie jakie macie zdanie na temat zakładu , najlepszy z danego kraju stoch 5 kurs, tak wiem że , kubacki forma mega ale nie ma value ?
 
M 15K

mijon

Użytkownik
Kamil Stoch vs Piotr Żyła typ 1.52 k

Wczoraj Kamil bardzo dobre oba występy w treningu i dwukrotnie lepszy od Piotrka to samo w kwalifikacjach widać, że forma i powtarzalność wróciła co nie można powiedzieć o Piotrku lekki zjazd formy chyba za bardzo mu ta skocznia nie siedzi ale jak to z Pietrkiem bywa może odpalić w konkursie ale nie spodziewam się, że przy tak dobrej dyspozycji Kamila będzie lepszy, do tego fakt że skacze na początku stawki to też jakiś minimalny wpływ może mieć.

Jak sam wczoraj powiedział po kwalifikacjach " Dzisiejszy skok był bardzo, bardzo dobry. Cieszyłem się, że mogłem tak długo stać na miejscu dla lidera. Moja dyspozycja to kwestia budowania dobrego samopoczucia, że wszystko jest w porządku. Mówiłem o tym w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen. Teraz będzie mi coraz łatwiej poprawiać te drobne rzeczy "
 
Otrzymane punkty reputacji: +106
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom